Pat Cash op weg naar topprestatie Voetballers moeten leren juichen als wielrenners Magath terug in in Duitse selectie .onder Iwo fieldaeSotwcmt KIST TERUG NAAR AZ '67 Tips voor Duindigt Van der Sterren bij kop OUD-MINISTER WESTERTERP.GELDSCHIETER VANRODAJC: 99 Sportwereld \A7/M SPORT DINSDAG 4 SEPTEMBER 1984 PAGINA 13 lULHOUSE Volgens de directie jan de Franse tweede-divisieclub Mul- louse keert Kees Kist terug naar AZ }7. Een woordvoerder van de vereni- ing verklaarde dat Kist, die de Alk- haarse vereniging twee jaar geleden lerliet en vertrok naar Paris Saint Jermain dat hij vorig seizoen ruilde ioor het ambitieuze Mulhouse, een [riejarig contract had getekend bij AZ 17. Voorzitter Arie Ligthart wist gis- travond evenwel nog van niets. „Wij lebben wel contact met Kist en zijn lok bezig met onderhandelingen, maar oor zo ver ik weet, en ik ben waar- thijnlijk toch de eerste die dat zou ho- (en, is er nog geen contract getekend". WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: JAN KOSTERPRIJS: Youssef. Yorki Helvetia en Yvo Hazelaar JAN DE VLIEGERPR1JS: Yshamo Lerona. Y on kers Fortuna en Yber- flote Dartel. Kaaphorst, Family Raaphorst en Royal Prins. JAN KRUITHOFPRIJS: Wicky del Sol, Whirlwind Laren en Valco van Hulsel. JOOP VAN DEN BERGPRIJS: Uhe- ra V, Van Hans Alve en Varsity La- LUUT ENSINGPRIJS: Winston Ha- CARCASONNEPRIJS: Kroon en Manuputty in amateurselectie ZEIST Voor een sterk bezet internatio naal voetbaltoernooi in Singapore, heeft de KNVB gisteren achttien amateurspe lers geselecteerd. Voor het evenement, dat van 14 tot en met 28 oktober wordt gehouden, zijn voetballers gekozen van de zes titelhouders van de hoogste ama teurafdelingen. Grootste leverancier is landskampioen, Geldrop, dat vijf spelers aan de selectie levert. De volledige selec tie is: Norbart, Godee, Boonstra, Reglero (Elinkwijk); J. van de Rhee, De Jongste, Hoogwerf (NSW); W. Muys, J. de Graaf, Vedder (Ijsselmeervogels); Willemse, De Kleine, Meulendijks, Methorst, Schee pers (Geldrop); Kroon, Manuputty (Rijnsburgse Boys); Prins (Zwolsche Boys). Spaanse voetballers gaan in staking MADRID Na een vergadering, waar 625 spelers aanwezig waren, heeft de Spaanse bond van voetballers gisteravond aangekondigd dat waarschijnlijk op 9 sep tember de competities in eerste, tweede en derde divisie stil zullen liggen. De staking van de voetballers komt voort uit onvrede over de sociale wantoestanden bij veel verenigingen in de lagere divisies van het beroepsvoetbal. Volgens de bond wacht een grote groep voetballers daar nog steeds op betaling van achterstallig loon. Bij de vakorganisatie zijn veel bekende spelers aangesloten. Mocht komend week einde inderdaad niet gespeeld worden, dan is dat na 1979 en 1982 de derde maal dat er in de Spaanse voetbal competitie wordt gestaakt. *IEW YORK Pat Cash is »ard op weg om zijn prestatie fan Wimbledon te evenaren, pe 19-jarige Australiër, die inige maanden geleden ais on geplaatste speler de laatste vier bereikte in Londen en prerd uitgeschakeld door de la- jere winnaar McEnroe, plaat- ite zich gisteren op Flushing Meadow voor de kwartfinales. Dash, die op Wimbledon nog tonder stip was genoteerd jnaar in New York is ge plaatst, versloeg de Ameri kaanse outsider Greg Holmes. Tonder al te veel veel proble men kwalificeerde ook de Tsjechoslowaak Ivan Lendl iich bij de laatste acht. Hij ver joeg de nummer tien van de vereld, Anders Jarryd met 6- i, 6-2, 6-4. Pat Cash imponeerde in de fierde ronde. De jonge Austra liër had alleen in de eerste set fnige moeite met Holmes. Pas In de noodzakelijk geworden lie-break trok de slechts als (rijftiende geplaatste Cash de eerste reeks naar zich toe. In de tweede en derde set had de nummer 74 van de wereld, wiens grootste resultaat tot nu toe het behalen van de Ameri kaanse studententitel is, niets in te brengen tegen het grote Australische talent dat via 6-3 en 6-1 eenvoudig de laatste acht bereikte. In zijn vier tot nu toe gespeelde partijen heeft Cash nog geen set verloren. Ivan Lendl, de laatste twee jaar finalist in New York, maakte op de banen van Flus hing Meadow andermaal een uitstekende indruk. Vanaf de achterlijn hield hij de winnaar van de Open Nederlandse ti tel, Jarryd, zo onder druk dat deze geen moment in zijn spel kon komen. Omdat de Zweed ook nog de grootste moeite had zijn eigen servicebeurten binnen te halen, was het pleit snel beslecht. Gene Mayer bereikte eerder als laatste de achtste finales. De niet geplaatste Amerikaan won vrij gemakkelijk in drie Weer geplaatste Bij de dames verdween ander maal een geplaatste speelster uit het toernooi. Verantwoor delijk voor deze verrassing was de Tsjechoslowaakse Hele na Sukova. Tegen de als ne gende genoteerde Amerikaan se Lisa Bonder had Sukova drie sets nodig om de laatste acht te bereiken. Of Sukova, die vorig jaar met Hana Mand- likova de Federeatie Cup op haar naam bracht, nog verder komt, moet worden afgewacht. In de kwartfinale komt de jon ge Tsjechoslowaakse uit tegen haar voormalige landgenote Martina Navratilova. De titel verdedigster had het tegen een nieuwe landgenote, de Ameri kaanse Barbara Potter, geens zins makkelijk. Voor het eerst tijdens het toernooi vertoonde de nummer een van de wereld ook nervositeit. Potter kon daar echter niet voldoende van profiteren en ging met tweemaal 6-4 eervol tenonder Pam Shriver, de vaste dubbel spelpartner van Navratilova, had het heel wat makkelijker de laatste acht te bereiken. Haar tegenstandster, Susan Mascarin, kwam namelijk niet opdagen. De Amerikaanse, die via het kwalificatie het hoofd toernooi was binnen gekomen, had te veel last van een voet blessure. Een andere favoriete voor de titel, de veelvoudige kampioe ne Chris Evert-Lloyd, haalde de kwartfinales vrij gemakke lijk. De Amerikaanse versloeg in de vierde ronde haar als twaalfde geplaatste landgenote Bonnie Gadusek in twee sets, 6-4 6-0. Voor de Zwitserse Petra Del hees kwam een einde aan een onverwacht lang optreden op Flushing Meadow. De via de kwalificaties in het hoofdeve nement gekomen Zwitserse, verloor in de achtste finales Vitas Gerulaitis, die aan een door de als vijfde geplaatste kansloos van de als veertiende tweede jeugd leek te zijn be- Ecuadoriaan Andres Gomez: geplaatste Canadese Carling Basset. HAMBURG Franz Bec- kenbauer heeft gisteren zijn eerste keus gemaakt als nieuwe bondscoach van het Westduitse voet balelftal. De opvolger van Jupp Derwall riep zes nieuwelingen op voor de selectie, die zich gaat voorbereiden op de inter land van volgende week woensdag tegen Argenti nië. Beckenbauer legde daarbij een duidelijke nadruk op de bezet ting van het middenveld. Hij deed daarvoor weer een be roep op Felix Magath, die voor het laatst in 1982 werd uitver koren. Daarna weigerde de 31-jarige spelbepaler van Hamburger SV nog voor het nationale team uit te komen. Hij wordt door Beckenbauer, die eerder Schuster zag afha ken. niettemin gezien als een sleutelfiguur op het midden veld. Naast de rentree van Ma gath, lijkt het debuut van Ralf Falkenmayer (Eintracht Frankfurt) waarschijnlijk. Beckenbauer heeft ook al la ten doorschemeren dat Mi chael Frontzeck (Borussia Mönchengladbach) een gerede kans heeft voor het eerst in het nationale team te worden opgesteld. De andere nieuwko mers in de 25 man tellende se lectie, die nog wordt inge krompen tot 22, zijn Uwe Rahn, Peter Lux, Thomas Kroth en GUnther Schafer. De Westduitse selectie voor het (jiuel met Argentinië in DU^eldorf is: Harald Schumacher, Gerd Strack, Stefan Engels, Pierre Littbarski (FC Köln); Uli - Stein, Ditmar Jakobs, Felix Magath, Wolfgang Rolff (Hamburger SV); Andreas Brehme (FC Kaiserslautern); Manfred Bockenfeld, Rudi Bommer (Fortuna Dtlsseldorf); Hans-Günther Bruns, Michael Frontzeck, Frank Mill, Uwe Rahn (Borussia Mönchenglad bach); Karl-Heinz Förster, GUnther Schafer (VfB Stutt gart); Mathias Herget (Uerdin- gen). Ralf Falkenmayer (Ein tracht Frankfurt); Thomas Kroth (Borussia Dortmund); Peter Lux (Eintracht Braun schweig); Lothar Matthaus (Bayern München); Uli Stieli- ke (Real Madrid); Karl-Heinz Rummenigge (Inter Milaan); Rudi Voller (Werder Bremen). Pat Cash is één van de weinige kwartfinalisten op Flushing Mea dow, die nog geen set heeft verloren. achtste finales uitgeschakeld 6-4, 7-6, 6-1. HILVERSUM Bij het Nederlands kampioen schap schaken is de kop groep gisteren in elkaar geschoven. John van der Wiel, Hans Ree en Peter Scheeren kregen aan de leiding gezelschap van Paul van der Sterren. De Limburger maakte in drie ronden het verlies uit de ope ningsronde goed. Hij won zon dag na een knock-out alsnog van Böhm en zegevierde giste ren dank zij een list in het laatste kwartier over Van Mil. De laatste had speltechnisch een puntendeling verdiend, maar sleepte dat er wegens concentratie-stoornis niet uit. Hans Ree had zich graag van de rest van de kopgroep afge scheiden. De Amsterdamse grootmeester kreeg tegen mede-koploper Scheeren in derdaad enig initiatief, maar onvoldoende om in tweede zit ting de winst te grijpen. Van der Wiel hield het tegen Cuij- pers eveneens op remise. De partij tussen Kick Langeweg (wit) en Hans Böhm (zwart) had het vol- ?;nde zettenverloop: 1. c2-c4, c7-c5; 2. g 1 -f3, Pg8-f6; 3. Pbl-c3, d7-d5; 4. c4xd5, Pf6xd5; 5. e2-e4, Pd5-b4; 6. Lfl-c4, Pb4-d3+; 7. Kel-e2. Pd3-f4+; 8. Ke2-fl. Pf4-e6; 9. b2-b4. c5xb4; 10. Pc3-e2, Pe6-c7; 11. d2-d4. e7-e6; 12. Lcl-b2, Pb8-d7, 13. h2-h4. Pd7-b€; 14. Lc4-d3, Lc8-d7. 15. Tal-cl. Ta8-c8; 16 h4-h5. h7-h6; 17. Ddl-d2, a7-a6; 18. Thl-h4, e6-e5; 19. d4-d5. Lf8-d6; 20. Th4-hl. Dd8-e7; 21 Pe2-g3. Pb6- a4; 22. Lb2-al. 0-0; 23. Pf3-h4. Pc7-b5; 24. Ph4-f5, De7-f6; 25. Tcl-el. Pa4-c3; 26. Ld3xb5, Ld7xb5+; 27. Kfl-gl. Ld6-cS; 28. Thl-h4. Df6-g5. 29. Dd2- c2, Tf8-e8; 30. Kgl-h2. Lc5-f8; 31. Dc2-b2, g7-g6; 32. h5xg6. f7xg6; 33. Tel-e3. Pc3-dl; 34. Db2-b3. Pdlxe3; 35. f2xe3, g6xf5; 36. Pg3xf5, Lb5-d7; 37. Th4-h3, Kg8-h7; 38. d5-d6. Ld7xf5; 39. Db3-f7 Lf8-g7; 40. e4xf5, Te8-f8. wit geeft op. Irs. Tjerk Westerterp kende iet voetbal tot voor kort hoog stens van de televisie. AMSTERDAM Bijna elf jaar geleden was Tjerk Westerterp (53) Neder lands' meest besproken en beschreven man. Als mi nister van Verkeer en Waterstaat in het kabinet Den Uyl voerde hij het besluit van de Tweede Kamer uit om op zondag geen auto's te laten rijden. Door de olieboycot van de Arabieren dreigde een brand stoftekort. Westerterp haalde zich de woede van heel auto rijdend Nederland op de hals en vooral de voetbalsupporters hadden geen goed woord over voor de impopulaire maatre gel. Vooral omdat precies op die bewuste dag in november 1973 het Nederlands elftal in Rotterdam tegen België de be langrijke kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioen schap moest spelen. Elf jaar na dato is Tjerk Wes terterp al zes jaar van het poli tieke platform verdwenen. De media waren hem uit het oog verloren. Tot vorig jaar sep- op de tribune van Roda JC bij de competitiewedstrijd tegen Helmond Sport. Enige tijd la ter werd zijn aanwezigheid verklaard toen bekend werd dat Optiebeurs, waarvan Wes terterp sinds 1978 directeur is, hoofdsponsor van de Limburg se eredivisieclub was gewor den. Een oud-minister als geldschieter voor een voetbal club. Zijn sportieve activiteiten be perkten zich tot het trainen van een korfbalclub in de ja ren vijftig. Voor het overige houdt Westerterp van kijken naar tennis („Mijn favoriete sport"), hockey en paardesport en sinds enige tijd ook voetbal. Enige jaren geleden zorgde Westerterp nog voor de nodige hilariteit door in een interview na het uitvallen van Jan Raas in de Tour mede te delen: „Gelukkig, kan hij ten minste bij ons in Ulvenhout (Wester- terps' woonplaats, red.) fiet- Hoe zijn de contacten tussen Optiebeurs en Roda JC eigen lijk tot stand gekomen? Wes terterp: „We waren al langer de markt aan het aftasten. We wilden iets doen om de naam van onze beurs bij een groter publiek te introduceren. Onze de gedachten gingen uit sport. Het meest voor de hand liggend, was een voetbalclub uit de eredivisie. Roda JC was de enige vereniging die nog geen sponsor voor shirtrecla- me had. De onderhandelingen Opmerking» en besprekingen hebben hoog- Westerterp vt uit drie weken geduurd. Het is een proefproject. We zijn een verbintenis voor twee jaar aangegaan, met een optie voor nog een jaar". maken. En dat lukt vrij" aar dig", aldus de vroegere be windsman. esterterp vervolgt: „We be moeien ons niet met het be stuurlijk beleid van Roda JC. „Het is nu nog te vroeg om te oordelen of de shirtreclame werkelijk rendement heeft. We hebben wel al veel positie ve reacties ontvangen. De mensen vragen zich af wat Optiebeurs eigenlijk is en bete kent. Dat was in eerste aanzet ook onze bedoeling. We wil den de mensen nieuwsgierig Dat behoort niet tot onze com petentie. Ondanks dat we een behoorlijk bedrag investeren, achten wij het niet noodzake lijk om op de stoel van het be stuur plaats te nemen. Natuur lijk plaatsen we wel eens op merkingen. Want iedereen zal begrijpen dat wij ook ontevre den waren over de prestaties van Roda JC in de tweede helft van de competitie. Het mag niet gebeuren dat een ploeg van de vierde naar de negende plaats afzakt. Verlie zen kan altijd, maar er moet gevochten worden. De spelers moeten er van doordrongen zijn dat de sponsoring vooral in hun belang is. Of we na dit jaar doorgaan, is nog niet be kend. Net zoals op de beurs constateren wij alleen resulta ten en aan de hand daarvan bepalen wij ons beleid", aldus Westerterp, die wat dat betreft zeker niet ontevreden was met de seizoenstart, die Roda JC afgelopen zondag een verras sende overwinning van 2-1 op Feyenoord bracht. „Ik had tot verleden jaar nau welijks enige binding met de voetbalsport. Ik matig me geen kennis op het technische en taktische gebied aan. Ik zie al leen of er aantrekkelijk ge voetbald wordt. Ik bemoei me nergens mee, ik heb met de trainer en manager alleen in het algemeen gesproken. In het verleden ging ik wel eens bij NAC kijken, sinds verleden seizoen ben ik vaker op de velden geweest". j Het heeft heel wat voeten in aarde gehad voordat de shirt reclame definitief werd door gevoerd in het betaalde voet bal. Na twee jaar lijken de re clameslogans geaccepteerd en is het publiek er aan gewend. „Maar de spelers nog niet", meent Westerterp. „Zij moeten een voorbeeld nemen aan de wielrenners. Die trekken hun truitjes strak als ze de finish passeren. Voetballers moeten bij een doelpunt leren juichen als wielrenners, zeker als de televisie er is. Ze moeten eerst aan hun sponsor denken en dan pas aan de gebruikelijke omhelzingen beginnen". ichaaktoernooi ^n DD met orse prijzen >EN HAAG Het 4e DD- feekendschaaktoernooi, dat rijdag begint, is weer flink (edoteerd met prijzen. De eer- te prijs bedraagt 1500 gulden, Ie tweede 1000 en de derde (rijs 600 gulden. Er worden in Ie Sancta Maria Goretti school ian de Woudenbergstraat 8 in j>en Haag zes ronden gespeeld olgens het Zwitserse systeem. re aanmelding voor het toer- poi begint vrijdag om kwart ver zes. In 1981 won de Duit- pr Klaus Klundt het, in '82 Cuypers en in '83 Paul a. Inlichtingen over het >D-toernooi kunt u krijgen bij >t Felkers, telefoon 070- 12974. Voetbal Horst Hrubesch. de vroegere Westduitse voet balinternational, is voorlopig drie maanden uitgeschakeld. De sinds vorig seizoen bij Standard Luik spelende spits, moet vandaag aan zijn linker knie worden geopereerd. In het duel van zaterdag tegen Anderlecht, scheurde de West duitser een knieband. Wielrennen Adri van Hou- welingen won in Arendonk een koers voor beroepsrijders. De renner uit de ploeg Gisbers had aan de finish na 148 kilo meter een voorsprong van 35 seconden op zijn ploeg- en landgenoot Henri Manders. Theo Appeldoorn werd vierde. Jan van Houwelingen vijfde en Gerrit Solleveld achtste. Bij een wedstrijd in Anzegem ein digde de Nederlandse ama teurrenner Hans Daams op een derde plaats. Winnaar werd hier de Belg Michel Ver- mote. Tennis De Nederlandse tennisser Vermeire heeft de derde voorronde van het sate- liet-toernooi in Verviers be reikt. In de eerste twee ronden won hij respectievelijk van de Zweed Lane, door opgave, en van de Amerikaan Ward. 6-2 7-5. Vekemans haalde derde ronde niet. Na winst op de In diër Vasudevan (6-4 7-6) ver loor hij van de Belg Hans in drie sets, 6-1 4-6 7-5. Voetbal Na afloop van de wedstrijd Feyenoord-Volen- dam zal zondag de loting wor den verricht voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker, die in het week einde van 20 en 21 oktober wordt afgewerkt. Paardesport Het paard Renza Tonka zal zondag 9 sep tember wegens kreupelheid niet starten tijdens de vierde koers op de Wassenaarse ren baan Duindigt. SCHAKEN NK Hilversum 4® rond®: Van Mll-Van der Sterren 0- 1; Langeweg-Böhm 0-1; Cuilpers-Van "nr Wiel 0.5-0,5; Kuljf-~ 5; Llgterink-Van Wij; Ree-Scheeren 0.5-0.5. Stand: 1. Van der Sterren, Van der Wiel. Ree. Scheeren 2.5; 5. Ligterink, Van Mil 1 TENNIS Flushing Meadow sportuitslagen (Vst) 7-6, 6-3. 6-1; Lendl (Ts|)-Jarryd (Zwe) 6-2, 6-2, 6-4; Gomez (Ecu)-Ge- Turnbull (Aus)-Kohde (Wdl) 6-3, 6-1; Bassett (Can>-Delhees (Zwi) 6-1. 6-1; Sukova (Tsj)-Bonder (Vst) 4-6, 7-5, 6- 4; Shriver (Vsp-Mascarin (Vst): Mas carin trekt zich terug wegens blessu re; Navratilova (Vst)-Potter (Vst) 6-4, 6-4; Lloyd-Evert (Vst)-Gadusek (Vst) 6-4, 6-0; Mandlikova (Tsj)-McNeil penhagen 1-0, Esbjerg-AGF Aarhus 1-1, Naestved-Vejle BK 1-1. KB Ko- penhagen-Herfölge 2-0, B 1909 Odense-Herning 2-0. Lyngby-Hvido- vre 2-0. Bröndby-Brönshö) 0-2. Stand aan de kop: 1. AGF Aarhus 20-29; 2. Lyngby, Vejle BK 20-27. Achtat® final®»: Cash (Aus)-Holmes (Vst) 3-6, 6-4, 6-2. Bryne-Start Kristlansand 0-0, EIK Tönsberg-Fredrikstad 1-2, Lilleström- Rosenborg Trondheim 0-2. Molde-VI- king Stavanger 1-3. Moss-Kongsvln- ger 1-1. Stand: 1. Vaalerengen 16-25; 2. Start 17-21; 3. Bryne 17-19. je nou VAT Her geieR oVEKtpMT AIS je vcoe^ pieMfl rrjj „Ja, Feyenoord is momenteel goed bezig. Er zit met jeugd trainers en ex-profs als Wim Jansen, Cees Zwamborn, Wim van Til, Luuk Balkes- tein, Stanley Brard en Wim van Hanegem bij de A-selec tie, duidelijk een lijn in het technische gebeuren. Boven dien heb ik begrepen dat ze dit seizoen speciaal een rij op de hoofdtribune willen vrij houden voor oud-spelers, voetballers die ooit iets voor de club hebben betekend. En zo hoort het natuurlijk ook. Je houdt het niet voor moge lijk wat Feyenoord allemaal geprobeerd heeft. Ik kon zelfs directeur-sportief wor den, maar voorlopig wil ik eerst een jaartje rust. Echt rust". (Johan Cruijff in De Tele graaf) „De pers, de trainers en de spelers worden opgeroepen door Michels om attractief voetbal te spelen en te pro moten. In dat spel moeten ->ok de scheidsrechters mee- Dat vergeten ze nog ;ns. Als je nou naar de wedstrijd FC VVV-SC Cam- buur kijkt, dan zie je toch een inconsequente leiding. Alle attractieve aanvallen worden doodgefloten, omdat de scheidsrechter de voor- deelregel niet wil hanteren en verder stuurt deze man ook nog eens, zonder dat ie- w4i t mand er iets van begrijpt, twee spelers van het veld". (Theo Verlangen, trainer SC Cambuur, in De Tele graaf) „Ik had gehoopt dat contrac tuele verplichtingen niet be palend zouden zijn voor het functioneren van het tech nisch apparaat. De techni sche staf moet eens ophouden allemaal eigen winkeltjes te beheren. We moeten één sterke supermarkt krijgen om gezamenlijk de markt te veroveren. We moeten alles op alles zetten om het WK van Mexico te halen. Per soonlijke belangen zijn on dergeschikt aan dat totale be lang. Op het veld kunnen we de kwalificatie missen, door dat de tegenstander beter is. Maar het mag niet gebeuren door andere omstandigheden. De KNVB schept maximale voorwaarden. Ik wil later niet het verwijt te horen krij gen dat het aan de organisa tie heeft gelegen of doordat het weer donderde op Zeist". (Jo van Marle, algemeen voorzitter KNVB, in het Algemeen Dagblad) „Er is werk aan de winkel voor de propagandacommis- sie. Een telefoon-enquete van de NOS heeft uitgewezen, dat gesteld. Aan 700 panelleden werd de vraag gesteld naar welke sporten men op tv wel of niet graag kijkt. Zeventig procent gaf de voorkeur aan hardrijden op de schaats, ter wijl daarnaast skiën en ten nis hoog scoorden. Opvallend is de afnemende belangstel ling voor voetbal, paarde sport en zwemmen. Ook op vallend is, dat volleybal sinds 1972 nauwelijks aan kijker- saanhang heeft gewonnen en sinds 1978 zelfs iets. heeft verloren. Op dit moment kijkt 39 procent graag naar volleybal, vindt 49 procent er geen pest aan en laat 12 pro cent het afhangen van het belang van de wedstrijd. Bas ketbal scoort nog slechter. Feit is, dat die sport het min der doet dan de lezers van dit blad hadden gehoopt. Slech ter is, dat volleybal in stil water is terechtgekomen met een neiging naar de negatie ve kant. Vandaar dat ik roep: er is werk aan de winkel voor de propagandacommis- (Frits Suèr in het bonds blad Volleybal) „Het is belangrijk dat er nu voor alle partijen duidelijk heid bestaat over het boe kingsysteem. Je bent af van de vraag of tijdrekken in de ene wedstrijd niet veel spel- bedervender kan zijn dan shirtje trekken in een andere ontmoeting. Je kunt geen wedstrijd met elkaar vergelij ken. Van ons zal nu meer worden geëist. De competitie moet uitwijzen of we onder druk in staat zijn voor onze eigen verantwoordelijkheid te kiezen De schorsing gaat onmiddellijk in. Omdat tegen Ignace van Swieteri: eigen verantwoordelijkheid. een gele feaart geen beroep mogelijk is, hebben we met een geen last meer van het carnavaleske gedoe bij de zit tingen, waar liegen en hand- gewoon waren. Daar- jeklap tijd. Zeventig procent van de profs verdient het minimum loon. Derhalve kwam het be drag uit de clubkas of de spe lerspot". (Voetbalscheidsrechter le- nace van Swieten in de Volkskrant) „Ik heb zaterdag met Post gesproken. Want met zijn renners praat ik niet. Ze we ten nooit van iets af, dus zijn ze geen partij voor me. De coureurs hebben geen me ning. Er is gezegd, dat we niet tegen elkaar zouden rij den. Maar ik had niet anders verwacht van die mannen van Post. Kijk, wij van Kwantum offeren ons wel op als het moet. Post bazuint wel andere dingen over ons. rond. maar zo steekt het niet in elkaar". (Wielrenner Jan Raas in het Algemeen Dagblad)

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13