Kinderspektakel op Europaweg drukbezocht REGIOtJOURlNAAL dagpuzzel Rozen voor nieuwe deken Straathof Koudekerk krijgt nieuwe micro-computer Veel publiek bij Wassenaarse wielerronde LEIDEN/REGIO Ceidae6owa4ti MAANDAG 3 SEPTEMBER 1984 PAGINA 4 Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. 6, tel. 01720-20800): Yentl (al); 18.30, 21.15. di. alleen 18.30. •EUROCINEMA II: Police Academy (al); 18.45, 21.15. 21.15. wo. ook 13.30. •EUROCI NEMA IV: Indiana Jones and Ihe Temple of Doom (12); 18.30, LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Police Aca demy (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 19.00, 21.15. LIDO II. Taxie i actie; (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Le battant (12); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: mancing the Stone (12); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Bree- 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071- 125414): Het snelle slippertje (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Donald Duck in het wilde westen (al); wo. 14.30. NOORDWIJK LIDOTHEATER (Pr. Bernhardstraat 56. tel. -12800): Schatjes (12); geert (16); ma. di. 21.15. The beastmaster (12); 14.45, 19.00. 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Cujo (16); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER III: Hotel New Hampshire (al); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00. Car men; 21.15. CITY THEATER IV: Zes blondjes op de Tiroler KINDERVOORSTELLING •CITY THEATER IV: Tom and Jerry (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 69. tel. 01717-4354): Ciske de Rat (al); wo. 14.45. Bastille (16); 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN 101 Dalmatiërs; wo. 14.30. WASSENAAR. ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Carmen (16); 20.00. dienstuerlening n de regio Leiden worden tot vrijdag 7 september waargeno men door Apotheek Centraal in Apotheek Beker in 13.00 u. tot woens (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur tot 20.00. Niet i 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno- dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- '4.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en kenhuis: Voor alle patiönten (be- schoenmakerspriem; 13 sel; 14 vaartuig; 16 klimplant; 18 wijn soort; 20 vierhandig dier; 21 land in Afrika; 22 voorzetsel; 24 ombuiging aan een hoefijzer; 25 heilig symbool bij primitieve volken; 28 voorzetsel; 30 korte kous; 31 sint (afk.); 32 Euro peaan; 34 bloeimaand; 35 drank. Verticaal: 1 al te vlug; 2 geslacht van mensen; 3 hoewel; 4 bakenstok; 5 godsdienst (afk.); 6 elektrisch geladen materieel deeltje; 7 gelijkstelling voor de wet; 11 oude lengtemaat; 12 sym bool van selenium; 14 planteziekte; 15 godsdienstig lied; 17 familielid; 19 bijbelse naam; 23 lange brede sjaal; 26 rund; 27 eerstkomende (afk.); 29 alvorens; 31 Japanse munt; 33 mu zieknoot; 34 muzieknoot. OPLOSSING •|UJ fre :ej EE :uss ie Mee 63 :->re LZ :so 93 :e|o»s zz .'II3 61 ;edo 11 :uj|esd si Uwds n :es ZV U :aiiBd|oueuja l ïuoi 9 :-x-d S :uoief p :|B e 'sbj Z :6|jsBBUJaAO 1 :|BB3i)je/i aujpeuajB SS :I9W fré :j3| ze "is te ;xos oe ez ^ejo» gz :dn PZ 'ubb zz :i|By\i IZ :u|de oz 'oas 8t :doij 91 idaois pi :bu et :sia u :se 01 :ujo>| 6 '|BA 8 lOjJBfuejo 1 :|Bbjuozijoh Geringe opkomst sponsorloop SJZ ZOETERWOUDE De opkomst bij de sponsorloop van de Zoeterwoudse voetbal vereniging SJZ was vrijdagavond uiterst te leurstellend; de opbrengst daarentegen viel wat dat betreft weer mee. De jeugdafdeling van SJZ kan namelijk voor een bedrag van ruim 2.800 gulden sport- en spelmateriaal aanschaffen. Er kwamen slechts 24 voetbal lers opdraven voor de sponsorloop. Zij leg den een totale afstand af van 299 kilometer in anderhalf uur tijd. Een gemiddelde af stand van zo'n 12 1/2 kilometer per persoon. Het meest aantal kilometers werd afgelegd door Jan Turk: 21. Het grootste bedrag werd bijeen gelopen door Rick Engel namelijk 420 gulden. Van de Bosch-MAVO wint straatvoetbaltoernooi HAZERSWOUDE DORP Het straatvoet- baltoernooi voor kinderen tot twaalf jaar, dat "Hazerswoudse Boys" hield ter gelegenheid van de jaarmarkt, is een groot succes gewor den. Niet minder dan tien teams kwamen op de been op het Ambachtsplein. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen de ploe gen van Swart en Dorsman en werd door het team van Swart gewonnen. De finale ging tussen de boomkwekertjes en een ploeg van de Ds. Van de Bosch-MAVO. Het was een spannende wedstrijd, die redelijk gelijk op ging. Dat uitte zich ook in de eindstand: 2-2, Het penaltyschieten leverde tenslotte winst op voor de MAVO. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan het optreden van keeper Leendert van Ruitenburg, die heel wat ballen uit zijn doel wist te houden. Kaartavond voor missie brengt 637.- op ZOETERWOUDE De kaartavond van het buurt huis „de Weipoort" ten bate van de Zoeterwoudse missio narissen heeft 637.- opge bracht. Er waren 64 enthou siaste kaarters aanwezig waarvan 12 kruisjassers en 52 klaverjassers. Voorts werd nog een loterij gehouden. Onder de aanwe zigen de heer Jac. Paarde- kooper, voorzitter van de werkgroep missie en ontwik keling die zich zeer tevreden toonde met het mooie (finan ciële) resultaat. Alphenaar negeert rood: Vrouw zwaar gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 18-jarige Alphense raakte zwaar gewond toen zij zaterdag door een plaatsgenoot werd aan gereden die met zijn auto door rood licht reed. De veroorzaker van het ongeval reed omstreeks vijf uur door het rode licht op de kruising van de Bruins Slotsin- gel met de Bach- en Planetensin- gel. De fietster kon hem niet meer ontwijken. Zij werd met een gebroken enkel en een her senschudding naar het Rijnoord- ziekenhuis overgebracht. ROELOFARENDSVEEN De feestelijke slotdag van de vakantiespelen 1984 ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan werd in de aankondiging „groots, ongekend fantas tisch en reusachtig" ge noemd. Geen van deze aanduidingen voor het za terdag gehouden kinder spektakel aan de Europa- weg in Roelofarendsveen bleek te optimistisch. Het meest opvallende onder deel was de playbackshow vanaf een groot podium. De show werd op onnavolgbare wijze gepresenteerd door Peter Bakker. Winnaar werd de scholier Henk van Tol, die weerman Jan Pelleboer per fect nadeed. Er waren veel liefhebbers voor de strijd om de grootste te blazen bel van een kauwgom bal. Winnares werd Denise de Jong, die het presteerde om een bel van 26 centimeter te blazen. Bij het parapluhangen won Marco van der Vlugt uit de Van der Bijlstraat. Hij hing niet minder dan 21 minuten en 8 seconden. Tweede werd Marco Heemskerk met 4 mi nuten en 3 seconden. Bas Ver del behaalde met 3 minuten en 25 seconden de derde plaats. Bij de meisjes werd Loes Scha- kenbos met 3 minuten en 13 seconden eerste. Carmen Borst behaalde de tweede plaats met 2 minuten en 58 seconden. He laas gebeurde er, bij het oprui men van de heftruck waaraan de paraplu hing, een ongeluk: Een van de organisatoren viel eraf en brak zijn been. Erg veel bezoekers trok de mi niatuur kermis van de heer Kathmann uit Leiden. Deze was opgesteld in de Koper- wiekschool. De minikermis was geheel verlicht en werkte mechanisch. De kinderen kon den de molens zelf bedienen door middel van knopjes. Van deze mogelijkheid werd volop gebruik gemaakt. Twee plaatselijke clowns be steedden extra aandacht aan de kleinste kinderen en deden een playback slotact. Blaaskapel „De Sprotbuiken" verzorgde de muziek tijdens het kinderspektakel. Eigenlijk zou dat lopend gebeuren, maar door de sterke wind waaide de bladmuziek telkens weg. Uit eindelijk streek de kapel op een terras neer tot genoegen van velen. De wind was trou wens ook een beetje spelbre ker bij de handarbeidsstandjes, zoals wespen spelbreker waren bij de beschuit-versier-stand. Dat nam niet weg dat de meer dan duizend aanwezige kinde ren en hun ouders zich volop vermaakten. Was het niet met bellen blazen, dan wel met de shippy ballen, hoela hoepen, luchtkussens, ballen gooien, poppenkast, vuilniszakkenkle- ren maken, volksdansen en pottenbakken. Erg veel be langstelling trok een poppen speler, die de kinderen met de marionetten liet optrekken. De Alkemadese Schaakclub maakte van de gelegenheid gebruik om de vereniging te promoten. Het festijn werd feestelijk af gerond met een serenade door muziekvereniging „Liefde voor H< Een beeld van de kinderspelen in Oude Wetering. ZEVENHOVEN Pas toor R. van Essen heeft na 8 1/2 jaar in de r.k. paro chie Johannes Geboorte gewerkt te hebben, om gezondheidsredenen af scheid genomen van zijn parochianen. Voor de laatste maal droeg hij gis termorgen om kwart voor elf als pastoor van Zeven hoven de H. Mis op met medewerking van het ge mengd koor. Na de mis bedankte de heer C. van der Loo namens de paro chianen de pastoor voor het geen hij in de parochie gedaan Pastoor Van Essen verlaat Zevenhoven heeft: het herstel van de Lour- desgrot, de palmpaasoptocht, de Stille Omgang, de nieuwe kerkklokken, de Sacraments processie, en godsdienstlessen op school. De schoolkinderen en het kinderkoor zongen bei den een afscheidslied. Namens de gehele parochie boden en kele kinderen hem een prach tige leren fauteuil en een foto van de kerk en de pastorie aan. Van de misdienaars en acolythen kreeg hij een plan tenbak. De pastoor is vandaag naar Amsterdam vertrokken waar hij in de pastorie Krijt berg een rustiger periode terg- moet zal gaan. De opvolger van pastoor Van Essen, pastoor J. van Goozen uit Oude Tonge, neemt vrijdag 7 september zijn intrek in de pastorie. Hij wordt zaterdag tijdens de mis van zeven uur geïnstalleerd. Alle parochia nen worden na de missen van aanstaande zaterdag en zondag in de gelegenheid gesteld ken nis te maken met de pastoor. De nieuwe deken (rechts) tijdens de eucharistieviering waarin hij werd geïnstalleerd. Links mgr. Bar. NOORDWIJK Jan Straathof, de nieuwe de ken van de Bollenstreek kreeg bij zijn installatie zaterdagavond in Noord- wijk veertien verschillen de rozen aangeboden. Elke roos symboliseerde één van de veertien paro chies die bij het dekenaat van de Bollenstreek zijn aangesloten. De bisschop van Rotterdam, mgr. Bar installeerde de nieu we deken tijdens een eucharis tieviering in de Maria ter Zeekerk in Noordwijk. Jan Straathof blijft pastor van deze kerk. Bisschop Bar roemde de goede samenwerking en de saamhorigheid tussen de paro chies in de Bollenstreek in zijn preek. Hij sprak de hoop uit dat dat in de toekomst zo zal blijven. Rond de 250 parochia nen zijn werkzaam in de deke nale werkgroepen in de Bol lenstreek. Ad van den Anker uit Voorhout, voorzitter van het dekenaal bestuur sprak de wens uit dat de nieuwe deken zich snel zal gaan thuisvoelen binnen het dekenaat. Veel belangstellenden waren aanwezig tijdens de installatie en op de aansluitende receptie in het Trefpunt in Noordwijk. Onder hen de voorgangers van de nieuwe deken, Jan Schoon- ebeek en pastoor Ter Vooren. Er werd ook een speciaal de kenaal lied gezongen, op de melodie van het oude Holland se lied „Waar de blanke top der duinen". KOUDEKERK AAN DEN RIJNIn de openbare raadsvergadering van vanavond beslist de Kou- dekerkse gemeenteraad over de aanschaf van een micro-computer voor de gemeentelijke administra tie. De aanschafprijs is on geveer 100.000 gulden. Het geld ervoor komt uit het financiële overschot van 1983. De huidige kantoor-computer is. verouderd, terwijl de werk zaamheden in de gemeentelij ke secretarie sterk zijn toege nomen. Niet alleen betekent de micro-computer een ver lichting van de werklast, ook de bevolkingsadministratie en de onroerend goedbelasting kunnen in de toekomst via het apparaat worden verwerkt. de richten van achterstallig on derhoud aan het gemeente huis. Daar is in totaal een be drag van ruim twee ton mee gemoeid. De helft van dat be drag stelt het rijk beschikbaar, wanneer het project wordt uit gevoerd met langdurig werk lozen. Het college stelt voor de overige 112.000 gulden te dek ken met de opbrengst van de verkoop van de ambtswoning, die naast het gemeentehuis staat. WASSENAAR De tra ditionele wielerronde van Wassenaar, dit jaar weer verreden in het Oostdorp, trok afgelopen zaterdag zeer veel kij kers. Naast negen koer sen voor renners uit Wassenaar, waaronder zelfs een 72-jarige man, was er een amateurkoers met een lengte van hon derd kilometer georgani seerd door de Rijswijkse wielervereniging de Spartaan. Naar schatting van de Wassenaarse ver keerspolitie stonden in totaal zo'n vijfduizend mensen langs de route. Om twaalf uur ging de eerste wedstrijd van start, jongens van 10 tot en met 12 jaar. Daarna volgden nog acht wedstrijden, allemaal met Wassenaarse deelnemers, waaronder een wedstrijd voor meisjes, en een voor da mes. Bij de wedstrijd van Wassenaarse veteranen was de 72-jarige heer J. Onvlee de grote publiekstrekker, die elk jaar meedoet. Dit jaar werd niet hij de winnaar van de veteranenwedstrijd, Ton Rueck, die onder meer be kend is van de alternatieve elfstedentocht. Na de koers voor Wassenaar se deelnemers, volgde een amateurscours over honderd kilometer. Al na een kwar tier vormde zich een kop groep van twintig man, die later weer in tweeën viel. De uiteindelijke eindstrijd ging tussen drie renners, waarvan de nummer drie op de rang lijst lange tijd op kop lag. ,Door een verkeerd genomen bocht miste hij de kans op een eerste positie, en werd toen derde. Uitslagen: A-jongens 10 t/m 12 jaar: Dennis Hofkes (tourfietsen); B-jongens 10 t/m 12 jaar: Fred Gonggrijp; C-jongens 13 t/m 14 jaar: Alexander Faber; D-jongens 15 t/m 16 jaar: R. Westgeest; E-dames ouder dan 14 jaar: Quitien van der Zalm; F- meisjes 10 t/m 13 jaar: Fio na Westgeest; G-veteranen vanaf 35 jaar: Ton Rueck; H-heren 17 t/m 34 jaar: Pe ter Wensveen; I-Cracks alle leeftijden: René Guyt. Ama teurs 100 kilometer: 1. Axel Hermans (Voorburg); 2. Mar co van Hulst (Haarlem); 3. Michel Merre (Alphen aan den Rijn); 4. P. Kooyman (Leiden); 5. G. Rotterman (Mijdrecht); 6. J. Gevens (Rijsbergen). Postzegels De eerste bijeenkomst na de zomervakantie van de Leiderdorpse filatelistenvereniging De Rijnstreek wordt vanavond gehouden. Vanaf zeven uur is de jeugd welkom in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat en vanaf acht uur kunnen de ouderen er terecht om hun postzegels te ruilen. Een veiling is er dit keer niet Bernardus De Katholieke Stichting Huize Sint Bernardus viert mor gen een dubbel jubileum. Op deze datum herdenken perso neel en bewoners van dit verpleeghuis voor bejaarden al lereerst het feit dat de Stichting 60 jaar geleden werd opge richt. Ten tweede wordt herdacht dat eveneens 60 jaar ge leden de zusters van Boxmeer hun schreden richting Sas- senheim zetten. Later werden zij bekend als de zusters van de Bernardus. De jubileumviering begint 's morgens met een eucharistieviering uit dankbaarheid, waarbij pastoor H. Ammerlaan voorgaat. Assistentie verlenen de oud-rec tor M. v.d. Ploeg en de huidige pastor Th. Ruigrok. In de namiddag wordt onder meer een cabaretvoorstelling door het personeel verzorgd. Landbouw en milieu „Nog net niet te laat" is de titel van de film die mor gen wordt gedraaid op een avond over het thema land bouw en milieu. De bijeenkomst wordt gehouden door de Rijnsburgse milieuwerkgroep „Natuurlijk anders". Na de film, die gemaakt is in opdracht van de over heid, houdt de heer J. Smeyers van de gewestelijke raad voor het landbouwschap in Zuid-Holland een in leiding op het thema. De film begint om half acht en is (gratis) te zien in het jongerencentrum 't Kraaienest aan de Dubbelebuurt 8. Geïnteresseerden in het milieu kunnen bovendien nog tot en met 7 september terecht op de tentoonstelling die de milieuwerkgroep heeft in gericht in de Rijnsburgse bibliotheek onder de titel „Afval Hoop voor de toekomst". Boven Volta De bridge-drive die de afgelopen week in het Noordwijkse Huis ter Duin werd gehouden ten bate van de actie Boven Volta is succesvol verlopen. Er waren 184 deelnemers. De opbrengst bedroeg 1250 gulden. In de Noordwijkse biblio theek is dezer dagen een tentoonstelling ingericht over Bo ven Volta. Een deel van de expositie is gewijd aan het nij pende brandstofgebrek door het grote houtverbruik, de enige energiebron. Tevens worden foto's getoond van de projecten die Noordwijk in dit Afrikaanse land heeft opge- Streekcommissie De streekcommissie voor Alphen en omstreken verga dert vanavond in Woubrugge in gebouw De Wijk aan de Schoolstraat 20. Er wordt gesproken over de herzie ning van het streekplan en de inspraak die daarbij een rol speelt. Verder informatie is te krijgen bij de beer Langeslag, 01721-8218. Rustenborch Bejaardentehuis Rustenborch aan het Van Wijckerslooth- plein 1-3 in Oegstgeest houdt morgenmiddag een bazar. Er is een rommelmarkt aanwezig en verder zijn handwerken en tweedehands kleding te koop. Ook worden oude am bachten beoefend. Men kan van twee uur tot half vijf te recht in Rustenborch, dat overigens tien jaar bestaat Oase Handbalvereniging Oase organiseert morgen weer de inmiddels traditionele klaverjasavond in het Dorps huis in Rijpwetering. De opbrengst is bestemd voor Oase. Meedoen kost drie gulden. Expositie van twaalf kunstenaars bij Baalbergen KATWIJK De directeur van de culturele raad van Zuid-Holland, drs. Erik Akkermans, heeft afgelopen zaterdag de honderdste Baalbergen-expositie geopend. Deze expositie is gewijd aan het werk van twaalf regio nale kunstenaars. Zij betekent een mijlpaal in de tien jaar dat het Katwijkse bedrijf zich met een eigen ten toonstellingsruimte op het creatieve vlak beweegt. Bij Baalbergen, Ambachtsweg 19 in het Katwijkse industrieter rein is nog tot aan het eind van deze maand werk te zien van Piet van Duyvenbode (schilderen), Jaap van Plas (schilderijen), Hermine Müller (illustraties), Arnold Muller (schilderijen), Bas en Greet Haasnoot (monoprints), Jaap Deelder (houtsculpures), Aad Hasenoort (pastels met zeefdruk), Daniëlle Orelio (schilde rijen), Gé Witmaar (houtsculptures), Hans RootTroost (aquarel len) en Lia de Rooy (stofdecoraties). Alle kunstenaars komen uit Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg of Noordwijk. Vier huizen in brand aan Juffermansstraat OEGSTGEEST Vier huizen aan de Juffer mansstraat in Oegstgeest zijn vanmorgen door een uitslaande brand zwaar beschadigd. De brand be gon op de eerste verdie ping van het pand Juffer mansstraat 38. Oorzaak was vermoedelijk kort sluiting. De melding kwam omstreeks half acht binnen. De brandweerkorpsen van Oegstgeest en Leiden waren binnen vijf minuten ter plaat se, maar kon niet verhinderen dat het vuur door de harde wind oversloeg naar de pan den Juffermansstraat 40, 42 en 44. Van het huis waar de brand begon, brandden de eer ste verdieping en de zolder volledig uit, bij de andere hui zen brandden de eerste verdie pingen gedeeltelijk uit en de zolders vrijwel volledig. Op de begane grond was voorname lijk sprake van waterschade. Na een uur had de brandweer De zolders van de vier panden brandden geheel uit. het vuur onder controle. Een bewoner van het pand waar de brand begon, liep lichte brandwonden in het gezicht op. Die werden door een arts behandeld. Verder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De huizen zullen gedeel telijk weer opnieuw moeten worden opgebouwd. De schade bedraagt vele honderdduizen-j den guldens.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4