llvar de Jong imaakt s voorspelling helemaal waar TENNIS CIRCUIT SPORTTRIBUIME EcidócSomant D [NGE VAN DE L00 OPPERMACHTIG »r TIJDENS LC-MASTERS Ceidóc Souuvnt MAANDAG 3 SEPTEMBER 1984 PAGINA 17 drie J rbiter i zijn eindi- klasse beste n. Het in de ;k de- g Te- 12-24 dames urnus DWS. geen LEIDEN Ivar de Jong jn Inge van de Loo zijn de tieuwe Leidse Courant Hasters in B geworden, be Jong bleef het hele loernooi ongeslagen en jëhoefde slechts twee sets ifstaan: één aan Herman tan der Capellen en één n de finale aan Freek van Ier Capellen. Ook Inge ran de Loo was op Room- Durg niet te kloppen. Kaar tegenstandster in de tinale, Tine Langeveld, l bleek niet in staat zich te revancheren voor het ver bies in de poulewedstrij- den. Bij de heren in G giiig de Master-titel zoals eerwacht naar Jan Sieme- t rink. Jacqueline Paauw iverd de beste C-dame. In 0 gingen de eerste prijzen j baar Harry van der Meer en Yvonne Hoogeveen. Precies zoals hij het voorspel- 'r tie, heeft Ivar de Jong het B- Masterstoernooi naar zijn hand gezet. Reeds in de poulewed strijden overtuigde de Alphe- naar dqor Jan Willem Lugt- hart en Anne Jan van der Meer beiden slechts twee ga mes te gunnen. Met Herman van der Capellen had de vol gend seizoen voor het Amster damse Jaagpad uitkomende De Jong meer moeite. Een derde set bleek noodzakelijk. Dat beslissende gedeelte werd evenwel met de alleszeggende score van 6-0 afgesloten. De fi nale bereikte de student licha melijke opvoeding door tegen Marcel van Rijn van het begin af aan twaalf games op rij te scoren. Van Rijn, die tot de halve finales doordrong door poule-overwinningen op Hans Tönjann en Bob van Over- beeke, speelde zeker niet slecht, maar de druk van de geconcentreerde De Jong was de Nieuw-Vennepse tenni- strainer gewoon steeds iets te groot. In de andere halve finale tus sen Herman en Freek van der Capellen toonde de jongste Van der Capellen aan zijn broer te zijn voorbijgestreefd: 6-1, 7-6. De „onttroonde" ten- nistrainer werd door een drie- sets zege op Marcel van Rijn uiteindelijk derde. In de finale leek Ivar de Jong wederom een „walk over" te krijgen. In korte tijd was de eerste set voorbij en had Van der Capellen nog geen enkele game kunnen winnen. Van een wedstrijd was nog totaal geen sprake geweest. Ook Van der Capellen was zich dat be wust, getuige zijn uitroep „Zul len we dan maar beginnen Dat nieuwe begin werd door de 20-jarige student aan de kunstacademie met overtui ging ingezet. Daar waar de ge- slicede aanvalsballen in het eerste part niet lukten, brach ten zij nu De Jong wel in de problemen. De 6-2 winst voor Van der Capellen maakte een derde set noodzakelijk. Tot 3-3 ging de strijd in dat beslissen de gedeelte gelijk op. Op dat moment viel de concentratie van Van der Capellen wat weg, waarvan De Jong goed profiteerde. Nog slechts drie punten stond de speler, die De winnaars van het Leidse Courant tenniscircuit (op de voorgrond) omringd door hun concurrenten. Van links'naar rechts: Ivar de Jong (HEB), Yvonne Hoogeveen (DED), Jacquelien Paauw (DEC), Jan Siemerink (HEC), Harry van der Meer (HED) en Inge Van de Loo-Korsten (DEB). voor het eerst in een Masters- toernooi uitkwam, af om op het eerste matchpoint B-Mas- ter 1984 te worden. Bij de B-dames heeft de ver wachte eindzege van Inge van de Loo, die in de pople aan Brigitte van der Maarel, Tine Langeveld en Carla Quak niet meer dan zeven games toe stond, in slechts één wedstrijd aan een zijden draadje gehan gen. Dat was in de halve finale tegen Véronique Pardoel. De speelster van Leimonias slaag de erin de Lissese onder druk te zetten en regelmatig vaak fraaie punten te scoren. Dat lukte echter maar één set, daarna was de Leidse studente uitgeblust: 5-7, 6-1, 6-2. De ontmoeting tussen Van de Loo en Pardoel was als finale gepland. Die prognose kwam niet uit, omdat Marijke Guyt, zesde geplaatst, poulewinnares werd. Vooral haar zege op Vé ronique Pardoel was erg sterk. Haar sterke toernooi resulteer de echter niet in een finale plaats. Tine Langeveld domi neerde in de voorlaatste ronde: 6-4, 6-3. Margot van Overloop kon zich niet opladen voor dit toernooi. Zij werd uitgescha keld in de voorrondes. De eindstrijd werd zoals ver wacht beheerst door Inge van de Loo. Tine Langeveld kon in de eerste set nog terugkomen van 4-1 naar 4-3, echt moeilijk kon zij het haar geroutineerde opponente toch niet maken: 6- 3, 6-2. Jan Siemerink heeft toch meer tegenstand ondervonden op weg naar de C-titel dan te voren was verwacht. De Rijns- burger werd met overmacht winnaar van zijn poule, maar ondervond in de kruisfinales onverwacht felle tegenstand van Harold van Offeren. De Zoeterwoudenaar was zover gekomen door in de voorronde Ivar de Jong zei voor het toernooi: „ik ga het winnen". De Alphenaar maakte die woorden waar. zowel Robert van Spluntèr als Mare Nagelkerken achter zich te laten. In de strijd tegen Sie merink kwam Van Offeren in de tweede set na 5-2 goed te rug tot 5-4, miste kansen op 5- 5 en zag zijn opponent vervol gens de set en de partij grijpen: 6-2, 6-4. In de andere kruisfinale ont moetten Marco Visser en Tho mas Koemans elkaar. Koe mans was dan wel achter Sie merink geëindigd, hij had Jan Baan en Mathijs Glastra over tuigend van zich af geschud. Quintus! VV 2 ^airplay! i Siemerink won het C-toernooi. De Rijnsburger ondervond van Thomas Koemans felle tegenstand. In de voorlaatste ronde leek Visser op een vlotte twee sets zege af te stevenen, maar ver speelde een 5-2 voorsprong en benutte een matchpoint niet. Koemans kwam langzij en won simpel de derde set: 4-6, 7-5, 6-1. De finale tussen Siemerink en Koemans haalde bij vlagen het niveau van een B-partij. Beide spelers zochten herhaaldelijk de aanval en maakten dat met goed volleerwerk af. Na een spannende driesetter bleek Siemerink de sterkste: 6-4, 5-7, 6-3. Marco Visser werd derde in de totaalstand door Harold Offeren te kloppen. Kopie Bij de dames werd Madeion Vedegaal poulewinnares voor Heieen van den Berg; in de andere serie wedstrijden ein digde Jacquelien Paauw op de eerste plaats voor Eveline Krul. De halve finale tussen Jacquelien Paauw en Heieen van den Berg leek een kopie te worden van de vorige week in Zoeterwoude gespeelde fi nale. Toen was Jaquelien Paauw de eerste set opper machtig om de volgende sets te verliezen, nu verspeelde de Leiderdorpse opnieuw de tweede set. De derde set kon Heieen van den Berg het hoge tempo maar tot 3-3 bijbenen: 6-2, 4-6, 6-3. De andere partij, waarin een finaleplaats verdiend kon wor den, gaf twee vrijwel gelijk waardige speelsters te zien. Madeion Verdegaal en Eveline Krul moesten in twee sets een tiebreak spelen om een beslis sing te forceren. De eerste ein digde in een 8-6 overwinning voor Verdegaal, de tweede werd 7-3 voor dezelfde speel ster. In de finale was Jacquelien Paauw duidelijk de sterkste. Madeion Verdegaal kon haar opponente alleen in de tweede set tot 2-2 bijhouden. Tegen de ijzersterke forehand van de veertienjarige speelster van De Munnik was de Sassenheimse echter niet opgewassen: 6-2, 6- 2. Jacquelien Paauw begon het seizoen als C2-speelster en is nu aan het eind van de rit ze ker van een plaatsje op de B- lijst. Eveline Krul legde beslag op de derde plaats. De 7-6, 6-1 overwinning op Heieen van de Berg lijkt een tamelijk een voudige. Toch verbleven beide speelsters meer dan twee uur op het gravel. alleen in de eerste set een 2-1 voorsprong nemen, maar kwam daarna niet meer in het stuk voor. Jelle Raap won de strijd om de derde en vierde plaats van Cees Koeleman; 6-4, 6-2. Yvonne Hoogeveen greep ver rassend de D-titel. De als der de geplaatste speelster uit Ter Aar werd met het verlies van slechts zeven games poulewin nares voor Gea Kok, Madelijn Damen en Mariëlle van der Plas. Met Gea Kok is de meest opvallende speelster van het toernooi genoemd. De Wad- dinxveense kwalificeerde zich pas na een beslissingswedstrijd tegen Lilian van Heteren en bereikte vervolgens de finale. In de andere poule eindigde Marquerite Patiwael als eerste, gevolgd door Colinda Voskuil, Marie Louise Goedhart en In- grid Tjho. Zowel Patiwael als Voskuil werden in de kruisfi nales gevloerd door Yvonne Hoogeveen en Gea Kok, zodat Kok revanche mocht nemen voor de in de poule geleden nederlaag. Alleen de eerste set leek het daar even op. Kok kreeg een setpoint, maar moest toch met 7-6 inleveren. De tweede set was daarop snel bekeken: 6-2. Marquerite Pati wael eindigde als derde door Colinda Voskuil terug te wij zen: 6-3, 6-3. WILLEM SPIERDIJK ARNOLD VAN DER CAPEL LEN .Uitslagen van der Capellen - Marcel van Rijn 6- 3. 6-3; Hans Tönjann - Bob van Over- poule B: Ivar de Jong - Jan WïBem Lugthart 6-2. 6-0; Herman van der Harry van de Meer bleef het Masters-toernooi ongeslagen. De D-speler uit Lisserbroek zag zich in vijf partijen alleen een set afhandig gemaakt door Cees Koeleman. De poulewed strijden waren vooral span nend in de poule van Jelle Raap. Met nog één ronde voor de boeg hadden alle spelers nog kansen op kwalifikatie. Die bleek uiteindelijk voorbe houden aan Jelle Raap en Mare Baan. Raap rekende af met de toch wat teleurstellen de Erik Bakker, Baan onder vond weinig tegenstand van de op de voorlaatste dag tegen vallende Herman Hartevelt. Districtskampioen Raap kwam in de halve eindstrijd uit tegen Harry Meer, maar kwam na een verspeeld setpoint in de eerste set niet meer in zijn spel: 7-6, 6-2. Mare Baan zette in de andere halve eindstrijd Cees Koeleman in twee sets aan de kant: 6-4, 6-2. Koele man uit Ter Aar was zover ge komen door Bob van Overloop in de voorrondes uit te schake len. Van de twee supervaste spelers bleek Koeleman toch de betere: 6-4, 6-4. Rudolf Mo lendijk verspeelde zijn laatste kans door de beslissende vijf kwartier vergende derde set tegen de speler uit Ter Aar te verliezen: 6-4. In de eindstrijd kwam Mare Baan er geen moment aan te pas. Harry van der Meer was wat minder onstuimig in de aanval en toonde zich de meest complete tennisser. Voorhouter Baan de enige echt aanvallende D-speler van het achttal finalisten kon gltte van der Maarel 6-1. 6-1; Inge van de Loo - Tine Langeveld 6-1. 6-3; Carla Quak - Brigitte van der Maarel 1-6, 2-6; Tine Langeveld - Carla Quak 6-1. 6-3; poule B: Margot van Over loop - Marijke Guyt 7-5. 2-6, 2-6; Vé ronique Pardoel - Margo van den Ou denrijn 6-1, 6-1; Margot van Overloop - Margo van den Oudenrijn 6-2. 6-3; Véronique Pardoel - Marijke Guyt 6- - 4. 5-7. 4-6; halve finales: Inge van cf Glastra- Jan Baan 3-6, 3-6; Jan Sie merink - Thomas Koemans 6-2. 6-3; poule B: Marco Visser- Mare Nagel- 1 Splunter 4-6, 6-4. 6-7; I 7. 6-3; 3e/4e plaats: Marco Vissar - - Harold van Otteren 6-1. 4-6. 6-3. DEC: poule A: Wil den Hollander- He- - leen van den Berg 4-6. 4-6; Madeion Verdegaal- Heieen van den Berg 6-3. 3-6, 6-3; Karin Berg- Wil den Hollan der 7-5, 5-7. 2-6; poule B: Jacquelien Madeion Verdegaal - Eveline Krul 7-6, 7-6; tinale: Jacqueline Paauw - Ma deion Verdegaal 6-4. 6-4; 3e/4e plaste: Eveline Krul - Heieen van der Berg 7-6, 6-1. HED: poule A: Bob van Overloop poule B: Jelle Raap- Erik Bakker 6-4, Meer - Jelle Raap 7-6, 6-2; Mare Baan - Cees Koeleman 6-4, 6-2; DED: poule A: Colinda Voskuil - In- grid Tjho 6-3, 6-3; Marie Louise Goedhart- Marquerite Patiwael 6-4, 0-6, 3-6; Marie Louise Goedhart- ln- grid Tjho 6-2, 6-1; poule B: Madelijn

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17