I n Nonchalante start breekt Pernis op DIOK DSRC leidt naar slachtbank Michel Meere derde in Wassenaar Forescate bedwingt Delftse Studenten LMHC IN SLOTFASE GEVLOERD IN' Saturnus overklast DWS LdOóCCOWUMir LEIDEN De wielerama- teurs uit de Leidse regio lieten hun gezicht dit weekeinde goed zien, al slaagden zij er niet in een overwinning te boeken. Michel Meere zat er met zijn derde plaats in Wasse naar nog het dichtst bij. Vete raan Arie van der Burg spurt te in Rijswijk wél naar de overwinngsbloemen. In het zware criterium in Wassenaar ontstond zaterdag al vroeg een grote kopgroep, die naarmate de strijd vorder de geheel uit elkaar zou val len. Slechts vier man bleven elkaar van begin tot eind trouw. De soepel rijdende Voorburger Axel Hermans was op de streep de snelste man. Hij klopte Marco van der Hulst en het Du Prie duo Mi chel Meere en Paul Kooijman. Dezelfde dag reed de actieve Alex Jansen naar de vierde plek in Weesp. Jansen, nog steeds op zoek naar de eerste overwinning, was lange tijd één collega. Nadat zij door een groep waren bijge haald, slaagde de Leidenaar er toch nog in de vierde plaats te bemachtigen. André van Reek moest bij de nieuwelingen twee koplopers voor laten gaan (derde), bij de liefhebbers en veteranen werd Pieter Eve- lein tiende. Een ploeg amateurs van De Bollenstreek werd gisteren ze vende in de tijdrit om de Geesterambacht Trofee. Mar tin Schalkers, Karei Teeuwen, Ton van Duivenbode, Wilbert Mesman, Ronald Warmerdam en Dirk Jan van Reek vol brachten 72 kilometer in 1 uur 39 minuten en 59 seconden. Gert Jan Zwaan eindigde als tiende in Abbenbroek. Jan Hendrik Lagerweij werd twaalfde, Jan Zwaan pakte de- zevende plaats bij de liefheb bers t Swift introduceerde een nieuw onderdeel in haar algemeen clubkampioenschap: een tijdrit over 1150 meter. Liefhebber Pieter Evelein (1.27.47) ging amateur Richard Ippel (1.28.72) en veteraan Arie Ra- vensbergen (1.29.99) vooraf. OEGSTGEEST De eerste competitiewedstrijd heeft de hockeyers van LMHC geen puntenwinst opgeleverd. Het gehandicapt aantredende team van trainer/coach Nol Baar- schers (middenvelders Bob Jan Dietrich en Wouter Ei kenhout bleven geblesseerd aan de kant) ging in de slotfa se van het duel met Amster dam onderuit: 1-2. Het begin was duidelijk voor de zonder internationals Her mans, Van de Have en Bouw man aantredende hoofdstede lingen, die met vlotte combi naties door de Leidse defensie liepen. Uitstekend verdedigen van Paul van der Meer ver hinderde dat doelman Tom van der Meer in actie moest komen. Een reeks van straf- corners zorgde echter voor spitsuur voor het Leidse doel. Nadat de eerste twee corners door foutief stoppen niets had den opgeleverd, bracht de der de tenslotte Amsterdams suc ces. Na deze treffer volgde herstel van de Baarschers- équipe. Twee strafcorners werden door attent uitlopen van de Amsterdamse goalie verwerkt. Na de hervatting een beweeglijker Leiden. Goe de combinaties bleken echter zeldzaam, met name door het slecht verzorgde stoppen. Doelman Van der Meer be hoedde zijn ploeg voor een grotere achterstand. Interna tional Peter van Asbeck en de jeugdige Rogier van der Wal zagen hun schot geblokkeerd. De van het tweede team over gekomen Hein Dungelman ontpopte zich gedurende de wedstrijd tot oen gedegen ver dediger met goede aanvallende momenten. Baarschers besloot tien minuten voor tijd alsnog Eikenhout in te zetten voor Harmen Jansen Schoonhoven. Deze impuls schoot over naar de rest van het team. Leidse agressiviteit zorgde voor een spannend slot. Boudewijn van Eyk produceerde acht minu ten voor tijd de gelijkmaker, nadat Eikenhout op rechts was JJ uitgebroken: 1-1. Slechts drie minuten later velde de arbiter het vonnis over de thuisploeg, toen Peter van Asbeck vlak voor het Leidse goal onregle mentair werd afgestopt. Broer Ewout mocht het karwei mid dels zijn strafbal klaren: 1-2. Coach Baarschers was na af loop over de inzet van zijn ploeg meer te spreken dan over de ujtslag. „Wanneer de ploeg weer compleet is", aldus de Hagenaar, „moet het team zeker in staat worden geacht om in de middenmoot te eindi gen". LEIDEN In de eerste klasse F veldhandbal speelde Merca- [,F,TP1 jn. Ing Schiedamse DWS werd in de |jeUW tweede helft overklast en ver- Hastei loor met 12-19. Rijnstreek de- |)e J< buteerde minder gelukkig. Te- oernc gen WIK ging het met 12-24 kehoe volledig onderuit. De dames .fetoo, \rari r1a(7olMo WTTC Ko7nrrfftor^ /an d n de 1 Vorig seizoen leed Saturnus jer C twee nederlagen tegen DWS. ,an dl Nu is de Leidse ploeg geen Tot 2-2 bestond er geen krachtsverschil, maar via bril- .male, jante Leidse cirkelacties werd bleek de Schiedamse verdediging te fevaiM kijk gezet. DWS stelde daar jjes jt goed gevarieerde, maar bik- j-n keiharde aanvallen tegenover, die op de cirkel vaak bezwo- ren. werden door goed werk /ërwa van Ab Dieben en Anton van fink. Noort. Na rust (5-8) gaf de iverd ploeg van Aad Vlag een hand- p gjnj ballesje weg. Zeven maal op rij j werd er gescoord, Anton Klok n v uit vrije worpen. Hans Blans^ pO v jaar uit de breaks en de broer- tjes van Leeuwen uit goede Precies combinaties. DWS stelde daar y slechts twee doelpogingen te genover, voordat het, ook met een tussensprint weer wat 1 dichterbij kwam. De winst I bleef met 12-19 in Leidse han- I den. Rijnstreek debuteerde I ongelukkig. Met name door I een ontstellend zwakke een- f trumdefensie kon WIK al bij rust uitlopen naar een i 1-3 voorsprong. Van dat euvel I profiteerden de Vlaardingers I ook na rust, maar de Alphena- ren kwamen toen ook zelf, J door een aantal individuele a ties tot scoren. Toch was c aanval veel te onrustig om nc gevaarlijk te worden: 24-12. Hoewel OASE beter speelde dan vorige week (9-1 verlies tegen DWS) is de ploeg nog niet terug op het oude niveau. Het duurde drie kwartier voordat OASE WIK wat te gengas bood en toen was het nog aan het uitstekende kee pen van Monique van der Meer te danken dat het ver schil niet groter dan 7-1 was. Roos van der Poel opende de weg richting doel door, nadat eerder drie strafworpen gemist waren, "er een te benutten. Eindelijk werden de meestal goed draaiende aanvallen ook afgerond waardoor er een 7-4 stand op het bord kwam. WIK sloot de partij echter met gericht afstandschot, 8-4. HVV ging ten onder aar grotere routine van Actief. I Speltechnisch waren de Voor-I schotenaren zeker niet de| mindere, tot een kwartier tijd ging de strijd gelijk op. I Maar in de slotfase speelden I de pupillen van de nieuwe trainer Paul't Mannetje te ge-I haast. Door onnodig balverlies! eindigde de aantrekkelijke I wedstrijd in een 11-15 over-J winning voor de Rotterdam-1 mers. Hetzelfde overkwam del dames van MMO. Tegen An-| cora is het verschil nooit gro-l ter geweest dan twee doelpun-T ten, maar ook hier bleef de| „Leidse" ploeg met 11-12 j de verkeerde kant van de s In de eerste afdelingsklassel handballen dit seizoen vijf da-| mesploegen uit de Leidse re-I gio. Vier daarvan troffen el-I kaar in de openingsronde. Fo-H reholte kwam met HannieH Boskamp en Ellie Hoek uit te-1 gen Saturnus en trok door del inbreng van deze speelsters del overwinning (11-5) gemakke-I lijk naar zich toe. Het gedegra-l deerde HVS speelde tegen hetl gepromoveerde HVV. De i s-up beslisten door een j_ tere slagvaardigheid het duell met 3-9 in hun voordeel.1 Olympia startte bijzonder! slecht tegen Quintus. In mum van tijd stond het me 6 achter. In de slotfase beslist-| een aantal perfect gelopen breaks de partij, 16-14 vooi Wassenaarsen. De heren Foreholte verloren slechts vijf spelers in het veldj i CWP, 15-8. Overige uitslagen: dames:! Fairplay - EHC 10-7; heren:! OASE - VELO 17-12, Quintusf 2 - Olympia 14-16, HVV 2 MSV 13-18, VELO 3 - Fairplayl 9-17 AD VAN FESSEM" OVERWINNINGEN VOOR FIDES PACTA EN ZUIDERKWARTIER LEIDEN De Leidse korfbaltop is de eerste of ficiële speeldag van het veldseizoen niet onge schonden doorgekomen. Er waren overwinningen voor Fides Pacta en Zui derkwartier, terwijl De Danaïden ook één punt binnensleepte. Daarente gen werden Pernix, TOP en Ons Eiland met duide lijke nederlagen gecon fronteerd. „Ik noem dit wel eens 'o ja korfbal': o ja, had ik maar even beter verdedigd of even een stapje harder gelopen", oordeelde coach Engel over het spel van Pernix tegen De Driehoek. Zij volgelingen speelden aanvankelijk zeker te nonchalant, wat hen op een 05 achterstand kwam te staan. Na rust (26) werkten de oranjekragen wel harder, maar hun aanval kon door de geringe schotkracht geen om mekeer meer bewerkstelligen. Het logische gevolg was een 47 verlies met goals van Carla Kuipers, Denise Smits, Geerten Breedveld en invaller Frits Kolff. Meteen na de pauze schroefde Fides Pacta het tempo op te gen Kwiek (Hg), dat dan ook van 44 op 5—8 werd gezet. De ploeg van Matty Baart, eer tijds trainer van de Hagenaars, kon echter niet de genadeslag uitdelen, waardoor de thuis club gestimuleerd werd tot een laatste krachtsinspanning. Dit leverde een spannende slotfase op, maar treffers van Janneke Verlind (2), Dick Onderwater (2), Hennie Piket, Ron Pracht, Robin Sommeling en Ronald van der Velden waren toch genoeg voor de overwinning van. 7—8. Pas in de tweede helft begon de aanval van Zuiderkwar tier echt op toeren te komen. Het twaalftal van Wim Nie sing had nog wel de prikkel van een achterstand van 24 nodig om onstuitbaar naar 7 4 door te stoten. Doelpunten van Theo van Leeuwen (3), Rens Henzen (2), Erik van Lunteren, Charles Stijger en Wil de Wit leverden een winst van 86 op en de eerste plaats in de huidige competitiestand. Geruime tijd leek De Danaï den op weg naar een triomf over OSCR, want via 51 (rust) werd er een voorsprong van 84 opgebouwd. Er trad echter een kentering op in het Leidse spel, toen de Rotter dammers in het laatste half uur zienderogen dichterbij kwamen. Uiteindelijk kon de twaalf van Hans van Huis met ontevreden zijn, waarvoor overigens Frans Brand (2), Leon Brouwers (2), Eric Kromhout (2), Ingrid Slinger land, Hennie Devilee en Erik Peters de goals aandroegen. Binnen tien minuten stond TOP 03 achter tegen Swift (M), dat beduidend beter inge- Vijfentwintig jaar sport voor gehandicapten bij De Sleutels De Gehandicapten Sportvere niging De Sleutels bestaat dit jaar 25 jaar. Zaterdag hield de vereniging ter ere van dit jubi leum een receptie, die onder meer werd bezocht door Leids wethouder Schouten, die hier voorzitter Van Diemen een te- LEIDEN Net op tijd lijkt het moreel bij DIOK weer sterker te worden. De afgelopen paar jaar was de geelblauwe ploeg eigenlijk mentaal zo be zwaard dat er nauwelijks van enige spelvreugde sprake kon zijn. Nu, met de nieuwe trainer Michael Patrick, vertoonde het spel van de Leidse rug- byspelers weer een bevre digende opleving over de hele linie. In de pas ge starte competitie werd het Delftse DSRC regelrecht naar de slachtbank geleid. DIOK won met liefst 48 3. Vooral de Leidse voorwaart- sen hadden hun directe oppo nenten in een verlammende greep waardoor de driekwart lijn van geelblauw tot volle en vooral speelse spelontwikke- lingen kon komen. De van LSRG overgekomen1 center Diederik Renardel had een be langrijk aandeel in de vele flitsende akties welke tot de hoge score leidden. Reeds bij rust had DIOK een 16—3 voorsprong door tries van Ri chard Huisman (2x) en Pieter Corver. Ab Huisman verzil verde de conversies; terwijl in ternational Bas Kasteel met een goed genomen penalty kick voor de enige Delftse te- genpunten zorgde: 163. In de tweede helft werd voor al het combinatiespel van de Leidse driekwartspelers met I. de minuut sterker. Gevoed met telkens weer gewonnen ballen door het voorwaartse pack wisten vooral de gebroe ders Huisman met uitstekende balbehandeling de Delftse ver dediging geheel te ontregelen. Hierdoor kon de score gestaag opgevoerd worden tot 303 door fraaie tries van Ronald Vermeer, wederom Corver en Yves Kummer. Wat de Delftse Studenten ook probeerden het werd een hard gelach voor deze ploeg die speltechnisch gezien weinig kleur had. Het werd door de mannen van Dick Altink dan ook volkomen van de been ge speeld en zo konden Erik Jan Berendse en Captain Altink zelf met de conversies van Huisman DIOK naar een com fortabele 483 zege voeren. Nadat het vorig seizoen voor de Leidse Studenten rampza lig was verlopen kunnen we bij het begin van de nieuwe competitie nog niet bepaald van herstel spreken bij de Lei- denaars. Van het pas gepromo veerde De Bassets uit Sassen- heim werd met 1912 verlo ren in een aantrekkelijke ont moeting. Tot tweemaal toe kwam LSRG door Paul Fi scher en Fred Gerritsen op voorsprong, maar de stug vol houdende Sassemse voor- waartsen wisten het ovaal steeds weer in hun driekwart- lijn te brengen. De uitstekend spelende Martin Groeneveld wist met de hulp van Jan Kuhn en Tinus Harskamp de overwinning toch in de Bol lenstreek te houden (1912). Carla Kuipers aan de bal namens Pernix. Peter Kuipers kijkt toe en wacht af. Pernix verloor. speeld bleek. De Sassenhei- mers kwamen in het vervolg wel sterk terug (76), maar zij gingen in het laatste kwartier alsnog onderuit. Treffers van Jacqueline Winter (2), Gert- Jan Natzeil (2), Egbert Dijk stra, Sjoerd van der Klauw en Hans Oudshoorn konden de 710 nederlaag niet meer voorkomen. Het debuut van Ons Eiland in de eerste klasse liep op een flinke teleurstelling uit, want Excelsior maakte door een zege van 71 korte metten met haar gasten. De ploeg van Gé van der Water miste naast schotkracht ook loopvermogen en tactisch inzicht om meer te genstand te kunnen bieden. Daardoor wist enkel Olga Sou dan voor rust (41) een ver meldenswaardig wapenfeit te realiseren. Even leek Fiks in de proble men te komen, toen Nieuwer- kerk met haar recht-toe-recht- aan korfbal tot 810 terug kwam. De Oegstgeestenaren hielden de bal nu meer in handen en scoorden via Theo Vreeken de bevrijdende elfde treffer. Vreeken was rrtet een hattrick de beste schutter, ge volgd door Robert van der Kraan (2), Nico van Weizen (2), Gwenny de Best, Sandra van Gelderen, Gerrie Klijn en Dirk Jan Elzenga. Poulegenoot Tempo heeft met het afhaken van Marinde Dijk, Erica Hardam, Elisabeth van Urk, Aad Haagsman en Tom de Vries een forse aderlating ondergaan. Geen wonder dat de Alphenaren tegen DES net wat te kort kwamen om een punt uit het vuur te slepen. Het werd via Bert Jan van Weeren (2), Marjolein Op- broek, Janny Wielinga, Jaap Wielinga en Rob Zwaan uit eindelijk 67. Vlak voor het einde achter haalde Velocitas nog net ex- eersteklasser O DO (M): 66. Daarmee kreeg het duel een rechtvaardige uitslag, want het krachtsverschil was inderdaad nihil. Elvira Corts, Jetske Goudsmit, Jeroen van Driel, Ron Goudsmit, Rien van Poel geest en debutant Steven de Ronde scoorden de Leiderdor per helft van het dozijn. Op het eigen gerenoveerde veld kwam Crescendo minder succesvol uit de voeten tegen een voormalige eersteklasser. De Leidenaren bleven voor rust goed bij (23), maar kre gen in het vierde kwartier vier goals van De Zwervers op rij te incasseren. Dit leidde tot de 47 nederlaag met treffers van Anita Alberts, Tessy Burghouwt en invallers Hen- neke Redel en Wijnand Al berts. Goed geconcentreerd spelend opende De Algemene tegen KVR erg sterk (40), maar de eerste tegentreffer haalde op slag alle ritme uit het team. Er moest later zelfs een 57 ach terstand weggewerkt worden, wat enkel gelukte door doel treffende acties van Martin Fi- lippo (2), Sannie Rusman, Jory Sjardijn, Bert Molloy, Enrico Mud en Ruud Swaak. De enige derdeklasser Fluks is „going for gold", zoals trai ner Van Vliet het olympisch uitdrukte. Er werd tegen Phoenix in elk geval met 95 simpel gewonnen via Aad van Drongelen (2), Anne Passchier (2), Sandra Passchier, Thilly Vink, Bram Koppenael, Kees Zwanenburg en Koos Pas- MICHEL VAN GENT gel met de Leidse sleutels overhandigt. Tevens ontving het bestuur (op de foto van links naar rechts de heren Ver hoef, Van Diemen, Van Nie- kerk, Van Zaal, Van Ek en Van Roijen) een oorkonde van de Nederlandse Invaliden Sport bond. Bestuurslid Van Roijen, al 15 jaar actief in het bestuur. Ontving van het NIS-bestuur een eremedaille. In het kader van dit jubileum ontwikkelt het bestuur tal van activiteiten. Zo organiseert de goalball-sectie op zaterdag 8 september een sterk bez^t in ternationaal goalball toernooi in het universitaire sportcen trum te Leiden. Staatssecreta ris Van der Reijden zal die dag de prijzen uitreiken. Op 22 september houdt men het NK schieten. De burgemeesters Goekoop en Van der Haven zullen dit kampioenschap ope nen. Op 2,3 en 4 oktober staat een internationaal schermtoer- nooi op het programma en in december wordt een interna tionaal basketbal toernooi ge organiseerd. LEIDEN De heren van Fo rescate startten de competitie met een gelijkspel bij de Delft se Studenten, 1-1. Het debuut van de Noordwijk dames in de eerste klasse verliep wat min der voorspoedig. Tegen het sterke Craeyenhout gingen zij met 3-0 ten onder. Forescate trok met drie nieu we aanwinsten in de gelederen naar het altijd te sterk geble ken DSHC. In de basis stonden nieuw Herman Hartevelt, ex- LMHC en Rik Maas, ex-For- ward. Op het slechte veld ging de eerste helft gelijk op, met iets meer kansen aan Voor- schotense kant. Na de pauze namen de Studenten echter via een strafcorner, waarop te traag uitgelopen werd, een voorsprong. Jelmer Siersema bracht uit een zelf geforceerde strafbal de partijen weer op gelijke hoogte. Nog tien minu ten met enkele strafcorners restte de ploeg uit Voorschoten om de winst binnen te halen. De teleurstelling dat dit niet lukte overtrof bij Forescate tenslotte de blijdschap over het feit voor het eerst een punt uit Delft meegenomen te hebben. Het gedegradeerde Roomburg mocht meteen op bezoek in Leiderdorp bij Alec- to. Daar wachtte de Leidena ren een warme ontvangst. Het kunstgrasspel dat de Room- burgers aangeleerd hadden werd verstoord door een zeer hard werkend Alecto. De thuisploeg nam dan ook via Marco Koeken en Roland de Jong een 2-0 voorsprong. Vijf minuten voor tijd schoot Hans van Ekdom uit een strafcorner de aansluittreffer binnen, maar aan een puntendeling kwam de teleurgestelde Leidse ploeg niet meer toe. Hisalis won na een 1-0 achterstand knap met 3-1 van Weesp. Hen drik Jan Kaptein (2) en Paul van Kerkum bogen de stand naar een gunstige kant om. Alkemade ging tegen Saxen- bugers ruim ten onder met 6-0. Catwijck verloor met 5-0 van Abcoude. Alphen startte goed door Waddinxveen met 3-1 te rug te wijzen. Dames Leiden kwam wat moeizaam op gang en haalde tegen Alli ance slechts een punt: 0-0. In een partij die zich voorname lijk op het middenveld af speelde kreeg Alliance de bes te kansen. De nieuwe Leidse keepster Ineke Castelein be hoedde haar ploeg echter voor een nederlaag. Het debuut van Noordwijk in de eerste klasse was niet zo slagvaardig. Tegen Craeyenhout werd goed tegen stand geboden en een redelijk aantal kansen gecreëerd. De Haagse ploeg sprong echter veel beter met haar mogelijk heden om en scoorde drie maal: 3-0. Alecto stelde teleur door met 1-0 van Qui Vive te verliezen. De Uithoornse ploeg benutte een van de counters in de tweede helft perfect terwijl de Alecto aanvallen verder rustig opgevangen konden worden. Met nog slechts twee speelsters van vorig jaar won Roomburg van Westland. Een van die twee, Maija Sprey, zorgde vijf minuten voor tijd voor de winnende treffer. Een nerveus spelend Forescate verloor met 1-0 van Groen Geel. Alkemade leed een 3-0 nederlaag tegen HLC. Alphen nam een "punt mee terug uit VCL, 0-0.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16