Legermuseum laat Pesthuis in erbarmelijke staat achter Politieke achtergrond speelt geen rol PlRBDEZK Eerste sleutel Morspoortbrug niet dicht voor verkeer WALES 650.- LEIDEN £eidt>aQowiarit ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1984 PAGINA 3 3 Reünie Rembrandt Scholengemeenschap LEIDEN Ter gelegenheid van het 120-jarig bestaan van de Rembrandt scholengemeenschap wordt vrijdag 14 september in het gebouw van de school aan de Noachstraat 2 in Leiden een grootse reüni gehouden, aanvang 19.00 uur. Voor deze reünie worden leerlingen, oud-leerlingen, oud-leraren en oud-medewerkers van de Rembrandt scholengemeenschap, zoals Rembrandt Lyceum, HBS voor jongens, de Thorbecke ulo/mavo, de Professor Van der Leeuw ulo/mavo en de Openbare ulo/mavo uit Voorschoten, uitgenodigd. De organisato ren van deze reüni verzoeken mensen, die nog foto's of iets anders bezitten uit hun schooltijd, dit tijdelijk af te staan in verband met een historische overzichtstentoon stelling. Mensen met dit materiaal worden verzocht contact op te nemen met de heer P. van Dam, Valerius- straat 152 in Leiden, tel. 071-760016. Veense pop in Splotsz ROELOFARENDSVEEN Een splikssplinternieuwe band uit Roelof- arendsveen speelt vanavond in het Veense Jongerencentrum „Splotsz". De formatie noemt zich „De Speedbe- ats" en bestaat uit Fred Spruit (rith- megitaar). Frits Schakenbos (basgi taar), Roel van Gerwen (zang en solo- gitaar) en Albert van Hameren (drums). De musici worden geïnspi reerd door de moderne blues en bren gen een omvangrijk repertoire ten ge hore. De toegang is gratis, aanvang 21.30 uur. Jongerencentrum „Splotsz" is gevestigd aan het Stationsplein in Roelofarendsveen. Zevenhoven bouwt weer huurwoningen ZEVENHOVEN De heer F. Brard, secretaris van de regionale woning bouwcommissie „Rijn en Gouwe" heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor de bouw van 18 woningwetwonin gen in het uitbreidingsplan kern Noord einde. Daarmee zullen voor het eerst sinds vele jaren weer huurwoningen verrijzen in dit gedeelte van Zevenho ven. De huizen worden gebouwd door de plaatselijke aannemer Van Winger den; de huur zal ruim 500 gulden bedra gen. In het uitbreidingsplan is in totaal plaats voor 40 woningen, waaronder een aantal premiekoopwoningen, die ver deeld over de komende jaren een plekje plan zullen krijgen. Alternatieve film behouden voor Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Het voortbestaan van filmclub Oscar in Alphen is voorlopig verze kerd. De club is tot een accoord gekomen met de exploitant van de bioscoop Eurocinema over het gebruik van de zaal. Daardoor kan Oscar aan zijn tweede filmseizoen beginnen. Het vorige jaar is het bezoekersaantal nogal tegengevallen. Toch worden er tot de zomer van 1985 veertig films ge draaid. De bezoekers krijgen geen bioscoop-suc cessen te zien. Filmclub Oscar is er voor de lief hebber van wat wel de „alternatieve film" wordt genoemd. De filmclub telt nu 196 donateurs. Te gen betaling van per jaar 20 gulden krijgen zij drie gulden korting per voorstelling. De normale toe gangsprijs bedraagt 10,50 gulden. Ter gelegenheid van de nieuwe start wordt dinsdag 4 september de film „Zelig" vpn en met Woody Allen gedraaid. GEMEENTE ALPHEN WINT VAN ACTIECOMITÉ Reconstructie Conradstraat mag doorgaan ALPHEN AAN DEN RIJN Het actiecomité de stichting Van Hef- tot f Havenbrug" is er niet in geslaagd de werkzaamhe den aan de Conradstraat voor de tweede keer te la ten schorsen. De rechter bepaalde gisteren, dat de bezwaren van het actieco mité tegen de uitgebreide reconstructie van de straat niet gegrond waren. De eerste schorsingsaanvraag van de stichting werd wel ge honoreerd, omdat toen het re sultaat van de AROB-procedu- re nog niet bekend was. Hier door moest de gemeente 30 da gen de werkzaamheden stil leggen. Inmiddels is de AROB uitspraak gekomen die voor de stichting negatief uitviel. De Conradstraat kan op de door de gemeente gewenste wijze gereconstrueerd worden. De stichting vecht nu al zes jaar tegen de gemeentelijke plannen om de Conradstraat in te passen in haar beleid voor een doorgaande noord zuid-route met aansluiting op de toekomstige rijksweg 11. Alle problemen zouden zijn opgelost met de aanleg van een ontsluitingsweg door de polder Kerk en Zanen. Daar is nog ruimte en er wonen geen mensen, aldus de stichting. De gemeente ziet de onsluitings- weg echter nog niet komen, want de benodigde gronden zijn nog niet in gemeentelijk eigendom. Daarnaast zou de weg bedoeld zijn als industrie weg en heeft dus een andere functie dan ontsluitingsweg. „Wil de infrastructuur van Al phen verbeterd worden, dan ligt de enige mogelijkheid bij de reconstructie en doortrek king van de Conradstraat", al dus wethouder G. van As. Een groot gedeelte van de door gaande route is nu gerecon strueerd wat een aanzienlijke verbetering heeft opgeleverd. Het wachten is nog op de re constructie van het Stations plein met het Park and Ride plan en het doortrekken van de Conradstraat De gemeente toont zich dan ook erg ver heugd met het winnen van de schorsingszaak. Dit in tegen stelling tot de mensen van het actiecomité, die bang zijn straks een groot aantal autos 'voorbij hun huizen te horen de schermen. OPKNAPBEURT KOST TONNEN' LEIDEN Het Legermu seum heeft het Pesthuis in zo'n slechte staat achter gelaten, dat het enkele tonnen zal kosten om het historische gebouw te her stellen. De gemeente zal bij de Rijksgebouwen dienst de officiële huurder van het monu ment dan ook een scha declaim indienen voor achterstallig onderhoud. Het legermuseum is on langs naar Delft vertrok ken. Het Pesthuis is mo menteel in afwachting van nieuwe bewoners. Het Pesthuis is huurd geweest bedrag van circ per jaar. De komst geldt enkele tiental- het rijk ver- roor het luttele i 14.000 gulden huurovereen- 1 januari 1985 terwijl bovendien is afgespro ken, dat het rijk het onder houd van het monumentale gebouw voor haar rekening zou nemen. Inmiddels is dui delijk geworden dat het ge bouw begin oktober officieel leeg opgeleverd zal worden. De gemeente heeft aangekon digd dat de huurder tot 1985 gehouden zal worden aan de in de huurovereenkomst vast gelegde verplichtingen, zoals bijvoorbeeld het voorkomen van kraken en vernielingen. Momenteel wordt nog steeds gezocht naar bewoners voor het Pesthuis. Diverse alterna tieven hebben de revue reeds gepasseerd. Huisvesting van de Rijksdienst voor de Beeldende kunst, dependance van het AZL en een Islamitisch cen trum bleken niet realiseerbaar. ting was volgens het bestem mingsplan niet mogelijk. De gemeente had nog stille hoop in het Pesthuis het onderdeel 'klassiek' van de meubelboule vard aan de Plesmanlaan on der té brengen. „Helaas is door een provinciaal planologisch gevallen st(r)eekje deze hoop in rook opgegaan", aldus de ambtelijke formulering. De laatste ontwikkeling is dat ge tracht zal worden het Pesthuis tot een museumverzamelge bouw te bestemmen. Met de Stichting Museum voor de Grafische Vakken wordt al enige tijd onderhandeld. Vooralsnog is besloten in het Pesthuis tijdelijk onderdak te verlenen aan de gemeentelijke dienst Civiele Werken die het als opslagplaats voor verkeers borden, -lichten en parkeer- meters zal gebruiken. Mocht het museumverzamelgebouw alsnog niet doorgaan, dan zal Civiele Werken er een defini tief onderkomen krijgen, zij het dat het gebouw dan wel aangepast en ernstig verminkt moet worden. Een deel van het gebouw is bestemd als werkruimte voor de Archeolo gische Begeleidingscommissie. De heer J.G. Duivesteyn (rechts), ditmaal in de functie van voor zitter van de woningbouwvereniging De Goede Woning, heeft gistermiddag om half vier de eerste sleutel uitgereikt van een woning in het woningbouwplan „Witte Singel-Doelengracht. De heer H.A.W. Zwart uit de Arsenaalstraat 20 mocht die eerste sleutel in ontvangst nemen. Het woningbouwplan „Witte Singel-Doelengracht" omvat 58 wo ningen, waarvan 22 eengezinswoningen en 36 twee- en drie-ka merwoningen. De huurprijs van de eengezinswoningen bedraagt 540 gulden. Voor de twee- en driekamerwoningen wordt een huur van 350 tot 390 gulden betaald. Het architectenbureau Loe rakker, Rijnbout en Ruijssenhaars uit Amsterdam is verantwoor delijk voor het ontwerp. Aannemersbedrijf Du Prie verzorgde de bouw. Met deze bouw werd in november vorig jaar begonnen. Tegen het nieuwbouwplan was in eerste instantie nogal wat weerstand vooral van de bewoners aan de Doelengracht, die op de plaats van de nieuwbouw liever een parkje zagen aangelegd. De bezwaren werden verworpen. De vertrekkende commandant Tak inspecteert voor de laatste maal zijn manschappen, gevolgd door zijn opvolger commandant Bottema. Wisseling commando vliegkamp Valkenburg VALKENBURG Kolonel T. Tak droeg gisteren het com mando van het marinevlieg kamp Valkenburg over aan kolonel W.J. Bottema uit Noordwijkerhout. Deze plech tige gebeurtenis had plaats in Hangar 7 van het marinevlieg kamp. De commandant wordt voor de duur van twee jaar be- In zijn installatiërede ging ko lonel Bottema onder meer in op de gevolgen van de bezuini gingen. „Helaas heeft de mari neluchtvaartdienst ten gevolge van de ombuigingsoperatie en het RSV-debacle een ernstige terugslag gekregen. Ik vind dit op operationele gronden zeer te betreuren", aldus de nieuwe commandant. Het vliegkamp heeft momenteel de beschik king over 13 Orion-vliegtuigen voor onder meer onderzee- bootbestrijding en daar komen er mogelijk nog De gebeurtenis woond door een meesters, N. van Valkenburg, mr Katwijk er Wassenaar, twee bij. werd bijge- n aantal burge- n het Wout van r. C.A. Bos van K. Staab van verder door of ficieren. onderofficieren, man schappen en burgerpersoneel van het vliegkamp. Tamboers en pijpers van de Marinierska pel verzorgden de muzikale ondersteuning van de macht soverdracht. ADVERTENTIE Met uw krant naar Llandudno Wells: 6 DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS NAAR Vertrek maandag 24 september a.s. Llandudno, de bekendste badplaats van Wales is het reisdoel Donderdag voile dagtocht door Noord Wales met bezoek aan van onze 6-daagse luxe touringcarreis naar dit liefelijke land het bekende Snowdonia Park, het stadje Dolgellau en de Tre- van maandag 24 september t/m zaterdag 29 september a.s. friw Woolen Mills. Terug via Conway Valley. Vrijdag vertrek- Ons verblijfshotel is het Ormescliffe Hotel, gelegen aan de ken we weer uit onze standplaats naar Stoke on Trent waar boulevard. Alle kamers hebben douche en toilet en het hotel we de bekende Wedgwoodfabriek gaan bezichtigen waarna beschikt over een gezellige lounge en uitstekend restaurant, doorreis naar Oxford voor stadsbezoek. Hierna verder naar Zowel voor de heen- als de terugreis werd een gevarieerde en St. Albans voor overnachting in het fraaie Aubrey Park Hotel, interessante route gekozen, welke een goede informatie geeft Zaterdag van St. Albans langs Londen naar Canterburry voor over de diverse touristische bezienswaardigheden van dit een bezoek aan deze stad met haar beroemde kathedraal, mooie land. Via Dover-Zeebrugge vervolgen we de thuisreis, welke trip we De eerste dag gaan we via Antwerpen en Gent scheep te Zee-, besluiten met een afscheidsdiner op Hollandse bodem, brugge en vervolgen onze reis via Dover naar j-^eni voor pnjS vQor dezè bjjZonder interessante reis bedraagt 650 overnachting in het bekende Queens Hotel. De basjs van een tvveepers00„skamer me, d0UChe gaan we naar Strattford upon Avon. de geboorteplaats van Shakespeare, fraai gelegen aan de rivier de Avon. Via Bir mingham gaat hel. vervolgens naar de mooie stad Chester met nog volledig ommuurde stadswallen en rijden we Wales binnen naar ons hotel in Llandudno. Woensdagmiddag een tocht naar de ommuurde Middeleeuwse stad Conwy met een bezoek aan het mooiste en grootste kasteel van Groot Brittannië. en half pension. Echter met inbegrip van de lunch op woens dag en de entree's voor het geboortehuis van Shakespeare. Caernafon Castle en de Wedgwoodfabriek en het afscheids diner De toeslag voor een eenpersoonskamer bedraagt 100 (slechts 3 beschikbaar). Gecombineerde reisverzeke ring 15 per persoon 5 kosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom 6 kosten. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 oi persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag. (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur), POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882 15.00 ir.071- 18 en uw krant nog dezelfde i nabezorgd. LEIDEN De Mor spoortbrug behoeft niet voor het verkeer te wor den afgesloten. De brug, die in erbarmelijke toe stand verkeert, zal wor den gestut zodat het ver keer er tot het moment van retauratie, gewoon gebruik van zal kunnen maken. Wethouder J. Peters deed eni- Duitendief in bloemencorso AALSMEER/TER AAR Het bloemen corso van Aalsmeer trekt vandaag door Aalsmeer, Amstelveen en Amsterdam. Dat ge beurt onder het motto „Vreemde Vogels". Eén .van die vreemde vogels is de praalwagen „Dui tendief" van anthuri- umkweker Wout van der Jagt uit Ter Aar. De duitendief is een rij ke vrek, gespeeld door neef Jos van der Jagt, die zit te graaien in gro- zakken geld en geen oog lijkt te hebben voor de bloemenpracht om hem heen. Ongeveer 13.000 bloemen zijn ge rangschikt rond de reusachtige munten op de praalwagen. Het gaat om 6000 gele roosjes en 7000 chrysanten, gebe- ra's, gladiolen en lelies. De wagen is overwe gend geel, met verder oranje en wit. Wout Van der Jagt heeft de wagen van afgelopen donderdagmiddag vijf uur tot vrijdagochtend zeven uur opgebouwd met de hulp van twaalf vrijwilligers. Het is voor de 31ste keer dat hij meedoet aan het 37ste ge tijd geleden de winkeliers van de Morsstraat schrikken met de mededeling dat de Morspoortbrug voor autover keer moest worden afgesloten. De restauratie van de brug moest worden uitgesteld in verband met het van kracht worden van een nieuwe finan cieringsregeling van de stads vernieuwing waardoor een aantal projecten vertraagd werd. De winkeliers uit de omgeving verzochten Peters B en W hebben nu besloten toch de nodige prioriteit aan het herstel van de brug toe te kennen. Dat betekent dat het herstel gefinancierd zal wor den uit het stadsvernieuwings budget voor '85. Uiterlijk op 1 april 1985 wordt met de res tauratie begonnen. De brug zal tussentijds worden voorzien van stutten, een voorziening die de gemeente 27.000 gulden kost. Daarbij zal de brug niet meer voor het (woon)seheep- vaart ver keer worden geopend. Overigens heerste er in het college onenigheid over de vraag of de uitgave van 27 duizend gulden wel noodzake lijk was. De PvdA-wethouder Peters en Van Dongen meen den dat het goedkoper en een voudiger zou zijn om tijdelijk het maximaal toegestane ge wicht op de brug te verlagen. De Ter Aarse Duitendief. Aalsmeerse bloemen corso. De duitendief is met 19 andere vreemde vogels na het corso in de Aalsmeerse veiling hallen te zien vanaf ze ven uur vanavond. In de VBA-hallen wordt ook vanaf die tijd een bloemenfestival gehou den, verzorgd door 60 bloemenarrangeurs. Ook zondag kan men nog van 9.00 tot 18.00 uur terecht voor deze bloemenpracht. DEETMAN OVER BENOEMING LEDEN UNIVERSITEITSRAAD DEN HAAG/LEIDEN Minister Deetman van Onderwijs en Weten schappen heeft de Tweede Kamer laten weten, dat bij de benoeming van bui ten-universitaire leden van universiteitsraden een eventuele politieke ach tergrond geen rol speelt. Voor benoeming komen in aanmerking, zo laat Deetman de kamer weten in antwoord op vragen van vijf linkse frak- ties. „personen die uit hoofde van hun kennis, ervaring en/of maatschappelijke be trekking een specifieke lokale, regionale of funktionele bin ding met of affiniteit tot de desbetreffende instelling van wetenschappelijk onderwijs to- Deetman zegt in zijn ant woord, dat als een dergelijke binding ontbreekt, een benoe ming niet voor de hand ligt. Bij alle besluiten die dit jaar over benoemingen van buiten- -universitaire leden zijn geno men heeft het genoemde crite rium een rol gespeeld, aldus Deetman. Hij wijst de kamer er verder op dat de voordracht van een universiteitsraad voor buiten-universitaire leden niet bindend is. De vragen over de benoeming van buiten-universitaire leden van universiteitsraden werden gesteld in verband met de wei gering van Deetman om het vroegere communistische ka merlid Schreuders te benoe men als lid van de universi teitsraad in Leiden. Later bleek dat ook andere politici door Deetman geweigerd wa ren als lid van t teitsraad. ADVERTENTIE Een greep uit onze menukaart: dagschotelv.a.f 9.50 gebakken kalkoenfilet met een honing-kerriesaus en fruitf 13.50 gegrilde haasbiefstuk met knoflooksausf 19,50 varkenskarbonade gevuld met paprika, champignons en uif 11,75 gebakken zeewolf met witte wijn en citroenf 12,75 groot terras - vanaf 22.30 uur zullen wij U ook graag aan onze bar ontvangen - wekelijks live-muziek - borrels, recepties en partijen mogelijk Iedere dag vanaf 17.00 uur geopend. Doezastraat 43, Leiden - tel. 071-133672

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3