Afgang voor profstayers Favoriet Ivar de Jong overtuigt op „Masters TENNIS CIRCUIT Springruiters stellen teleur sportuitslagen Boebka weer hoger Wielrenunie kijkt bij schaatsbond SPORT üzidóa Soinant ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1984 PAGINA 11 BETAALD VOETBAL VANDAAG Eredivisie PSV-FC Groningen Haarlem-Go Ahead Eagles PEC Zwolle-FC Den Bo6Ch Eerste divisie FC VVV-SC Cambuur NEC-RBC SC Heerenveen-Eindhoven MORGEN Eredivisie Roda JC-Feyenoord Eerste divisie SC Veendam-Helmoni De Graafschap-SVV RKC-Wageningen DS '79-Telstar Gene Mayer wijst computer terecht NEW YORK De dikwijls door blessures geplaagde en daardoor op de wereldranglijst /logal achteruit geworpen c Gene Mayer is de eerste ge worden, die de door de eompu- "ter samengestelde plaatsings lijst van de Open Amerikaanse ""tenniskampioenschappen ge- weid heeft aangedaan. De '^grootmeester van de tweehan dig geslagen dropshot en stop- volley versloeg gisteren in de tweede ronde van Flushing Meadow de als zesde geplaat ste Jimmy Arias met 6-4,6-2,6-3. Gene Mayer zelf staat twintigste op de wereld ranglijst. Even later viel nog een ge- -=• plaatste speler. De nummer elf -~Juan Aguilera uit Spanje, die zich in het geheel niet thuis- voelde op de tamelijk snelle kunststofbedekking van Flus hing Meadow, verloor in drie sets: 4-6,6-7,3-6 van de Ameri kaan Robert Green. Deze staat 132ste op de ranglijst. Bij de dames werd het schema nog wat verder opengegooid door de nederlaag van de als vijfde geplaatste Kathy Jordan tegen de Tsjechoslowaakse He- 1 lena Sukova: 3-6,3-6. Na Ma- nuela Malejeva, Jo Durie en, TCathy Horvath, de nummers 6, 10 en 11 was de als zesde geplaatste Jordan het vierde ..reekshoofd". dat vroegtijdig T/wérd uitgeschakeld. ouu, Schorsing voor vijf atleten Joegoslavië joek- bélgRADO De Joegosla- mene yis.che atletiek-unie heeft vijf j^sis- van beste atleten geschorst. ludje] Dé duur van de schorsing zal i 9 30;. worden vastgesteld. Het gaat om de Europese indoor- kampioen op de 3000 meter r-Bragan Zdravkovic, de vroe- j gere Europese recordhouder verspringen Nenad Stekic en kogelstoter Wladimir Milic. Zij ertftf hielden zich niet aan het bij ddr schoeiselcontract van hun siden: bond en wilden bij de Olympi- sche Spelen van Los Angeles op schoenen van een ander fa brikaat starten. Ivan Ivancic en Zlatan Sarazevic, eveneens kogelstoters, moesten thuis blijven, aangezien bij hen tij- dèns de voor-olympische con- troje ^et gefc,ruik van doping kwam vast te staan. Sportwereld 1 Vnl1eyh.il De Nederlandse j jeugd volleybajploegen zijn in de derde wedstrijd van de fi- en qel- !a®'e8roeP van het veU ëe~ tis bet vaagd door de ploegen van de "Sovjet-Unie. Zowel de dames j als de heren verloren met 0-3. i De dames maakten in de drie I sets twaalf punten, de heren aag. inegen. Zeilen Bram van de Veen, donderdag winnaar in de eer ste race uit de strijd om het Open Nederlandse zeilkampi- er dt "dênschap in de Olympiajollen, f./aarr vrijdag zijn positie aan de top van het klassement ver- sierkt. Leidenaar Ted D'uijve- stein won de derde race. Vainio houdt zijn medaille HELSINKI Martti Vainio. de Fin die tijdens de Olympische Spelen in Los Angeles de zil veren medaille op de 10.000 me ter veroverde doch later op het gebruik van stimulerende mid delen werd betrapt, zal zijn me daille niet teruggeven. Nadat de Fin positief had gereageerd op de dopingcontrole werd hij uit de uitslag geschrapt en moest hij zijn medaille teruggeven. Vainio verklaarde gisteren in Helsinki: Ik ben in Los Ange les tweede geworden en ik heb die medaille verdiend. Ik zal er geen afstand van doen". Sevens coach hockeyjeugd DEN HAAG Lisette Sevens is benoemd tot coach/assistent trai ner van het hockeyteam van Jong Oranje (dames). De 35-jari- ge Lisette Sevens nam in Los Angeles bij het Olympisch hoc- keytoernooi met een recordscore van 125 wedstrijden afscheid van de actieve wedstrijdsport. Haar benoeming geldt voorlopig voor het seizoen 1984-1985. De verbin tenis kan eventueel verlengd worden tot en met het toernooi om het Europees jeugdkampioen schap, dat in 1988 wordt gehou- ROME De Rus Sergei Boebka heeft gisteravond in Rome het wereldre cord polstokhoogspringen gevestigd op 5.94 meter. Eerder op de avond was het oude record, dat met 5.90 meter in het bezit was van Boebka, al ver beterd door de Thierry Vigneron. De Fransman kwam over 5.91 meter. BARCELONA In een poging de opgelopen achter stand met de wereldtop, vooral op de olympische num mers, weg te werken gaat de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie op zoek naar een sponsor. De schaatsenrij- dersbond dient daarbij als voorbeeld met een miljoenen contract met Aegon. „Alleen op die manier kunnen we aan kapitaal komen om de technische ontwikkeling bij te houden en trainingsstages bekostigen", was in Barcelona, bij de wereldkampioenschappen op de baan, de mening van Piet van der Molen, de nieuwe voorzitter van de KNWU. Hij zei tevens rond te zijn met de formering van een nieuw bestuur. Eén van de nieuwe mensen is Ferry Houterman, die thuis is in de reclamewereld en op het gebied van de sportsponsoring. BARCELONA Het is zeventien jaar geleden dat er géén Nederlander op het erepodium stond in het wereldkampioenschap stayeren voor profs. Sinds 1968 was er altijd wel ie mand bij. Piet de Wit, Jaap Oudkerk, Cees Stam, Martin Venix of René Kos. Zes wereldtitels kwa men in die periode in Ne derlandse handen. In Bar celona kwam er een einde aan de lange reeks succes sen. René Kos en Martin Venix, finalisten met am bities, bleven ver van het erepodium. Het optreden van de oud-wereldkampi oenen was zelfs een af gang. Achter de nieuwe wereldkam pioen Horst Schütz uit de West-Duitsland, de Belgische debutant Stan Tourné en de Zwitser Max Hürzeler eindig den Kos en Venix als vijfde en zesde. Kos liep vier ronden achterstand op, Venix zelfs De rol van Nederland in de profstayerij lijkt uitgespeeld. Wellicht blijven de oranje-rij ders voor lang van het erepo dium bij het wereldkampioen schap. De sponsor van Venix houdt er mee op. De renner wil zelf nog één jaar doorgaan, maar hij doet dat wel in com- Politie bewaakt wielerequipe BARCELONA De Nederlandse wielerafvaardiging in Barcelona heeft gisteren extra bewaking gekregen van het Spaanse leger. De ETA, de Baskische afscheidingsbewe ging, had aangekondigd tijdons het wereldkampioenschap actief te zullen worden met harde acties en gisteren kreeg de politie een bommelding in het hotel van de Nederlan ders. Onmiddellijk werden er beschermende maatregelen getroffen in het onderkomen, terwijl de renners ook buiten het hotel omgeven worden door gewapende militairen. Ook de Belgische ploeg is in hun hotel bedreigd met een bom- plaatsing. Martin Venix op weg naar een teleurstellende prestatie. binatie met zijn werk in zijn sportwinkel. René Kos liet de prolongatie van zijn wielerloopbaan af hangen van dit wereldkampi oenschap. „Het zal moeilijk zijn om brood op de plank te krijgen na deze afgang", zei Kos, die het toch zal blijven proberen. „Ik weet niet of ik nog bij de Panasonic-ploeg ge accepteerd word. Is dat niet het geval, dan zoek ik een kleine sponsor. Ik zal toch niet elk jaar zo falen?". Voor Venix lag een premie klaar van tienduizend gulden als hij voor de derde keer we reldkampioen zou worden. Daar heeft hij nooit uitzicht op gehad. Venix vertrok in laat ste positie en reikte nimmer verder dan de zesde plaats. Hij moest tijdens het eerste kwar tier al enkele malen van de rol van gangmaker Koch, die en kele uren eerder had verno men dat zijn moeder was over leden. Venix fietste na twee etmalen, tijdens welke hij zich optimaal had kunnen verzor gen, lang niet zo snedig als in de serie toen hij zich alleen had kunnen voeden met toas tjes en thee. Hij stapte gelaten van zijn fiets. René Kos fietste voor zijn toe komst. Met een wereldtitel op zak had hij in de winter veel contracten gekregen voor in ternationale wedstrijden. „Nu ben ik niemand", mompelde Kos in Barcelona. „Het is al weer zo lang geleden dat ik wereldkampioen was". De Noordhollander verborg zijn gezicht in de aangereikte handdoek. Excuses had hij niet. „Het was op deze baan moeilijk om te passeren. Maar wat zou dat, ik kon het ge woon niet". Er waren trouwens nog meer renners met een slechte dag. Titelverdediger Bruno Vicino uit Italië leek aan de rol van De Lillo een beginneling. Vici no reed de koers niet uit, zijn landgenoot Perani ook niet. De Westduitse pistier Horst Schütz werd de nieuwe we reldkampioen. Hij kwam uit het niets. Hij nam wel eerder deel. maar stond nooit op het podium. Schütz' optreden was net zo verrassend als dat van de Belg Stan Tourné, die bij zijn debuut gelijk in de me dailles viel, ieder zag hem als tweede eindigen, de jury ech ter plaatste hem als derde ach ter Hürzeler. Protesten van de Belgen hielpen niet. Met twee bijzondere records, op naam van de Japanse sprinter Nakano en de Deense achtervolger Orsted. werden gisteravond de wereldkampi- LEIDEN/OEGSTGEEST Ivar de Jong, met Freek van der Capellen de grote favoriet voor de LC Masterstitel bij de B- heren, overtuigde in zijn eerste partij. De als zesde geplaatste Anne Jan van der Meer kreeg van De Jong slechts twee games toegemeten: 6-0, 6-2. Bij de B-dames-bleek Marijke Guyt duidelijk te sterk voor de door bloedarmoe de gekwelde Margo van den Oudenrijn (6-2, 6-3), terwijl ook Veronique Pardoel (zoals mocht wor den verwacht) haar partij tegen Margot van Over loop winnend afsloot. De De Munnik-speelster mocht dan regelmatig op voorsprong komen, op de beslissende momenten was Pardoel gewoon de sterkste: tweemaal 6-3. Gedoodverfd C-winnaar Jan Siemerink bleef ook in zijn tweede wedstrijd probleemloos overeind. Mathijs Glastra ver overde slechts vier games: 6-3, 6-1. Thomas Koemans lijkt, na Ceidxic SowwMit Siemerink, de sterkste in het heren C-veld. Jan Baan mocht in de tweede set nog aardig te genspel bieden, de overwin ning van Koemans was er niet minder duidelijk door: 6-1, 6-4. Madeion Verdegaal boekte bij de C-dames haar tweede over winning. Karin Berg werd met 6-4, 6-2 verslagen. D-dame Gea Kok, pas na een beslissingswedstrijd met Lilian van HeteTen tot de Masters doorgedrongen, plaatste zich gisteren verrassend voor de kruisfinales. Kok. eerder te sterk voor Mariëlle van der Plas, klopte nu ook de als pa pieren nummer twee aan het toernooi begonnen Madelijn Damen: 4-6, 6-3, 6-4. Met Gea Kok klasseerde ook Yvonne Hoogeveen zich voor de kruis finales. Van der Plas was vol strekt kansloos tegen de Ter Aarse: 6-2. 6-0. Colinda Vos- kuijl herstelde zich in de ande re" D-poule van de eerder te gen Marquerite Patiwael gele den nederlaag door Marie Luuise Goedhart mat 6-2, 6-3 terug te wijzen. Diezelfde Pati wael overigens, die nu ook In- grid Tjho met 6-3, 6-1 overtui gend klopte. OLTC Op OLTC bereikte Robert Jan van der Feen „officieel" de heren enkelspel B finale. Van der Feen klopte Har Meijer met 6-2, 6-1 en weet zich nu, na de door Rob Koggink in de halve eindstrijd verstrekte walk-over, finalist. De tegen stander van Van der Feen moet vandaag komen uit de partij tussen Thijs Steensma en Richard Kasten. Kasten plaat ste zich al eerder bij de laatste 7-5. Maureen Meijer is bij de B-da mes tot de halve finales door gedrongen. Sietske Huiskamp kwam er niet aan te pas. getui ge de 6-2, 6-3 zege van Meijer. Koen Heringa liet er bij de singelende C-heren geen twij fel over bestaan dat hij recht had op een halve finaleplaats. Veteranenkampioen Jan de Groot pakte slechts een game. In het HDC boden Thomas de Mooy en Dick Heemskerk goed tegenspel tegen de als nummer een aan het toernooi begonnen combinatie Brebde- /Bierling. De winst ging even wel nipt naar het favoriete koppel: 7-5, 1-6, 6-4. In het ge mengd dubbelspel C kwam de door Hannie van de Akker zo voortvarend opgestarte zege reeks tot een einde. Met Jan van der Linden kwam zij dui delijk tekort tegen Jeltje Tee- kens en „good-old" Ronald Blommendaal: 6-1, 6-4. In het DED drie kwartfinalisten. Olga Klestadt klopte Trees van Wijngaarden met 6-3, 6-4; Joyce Keuning was te sterk voor C. Huigen (6-1. 4-6, 6-2) en Linny Seckei versloeg Kit ty Kobes met 6-1, 6-4. GERT-JAN ONVLEE w/M sreVEJMAotti wisrju Mr Pt emMTE ïkM uirweipr toer te sNa-W vwwru«|r-| '071-1222 oenschappen wielrennen in Barcelona besloten. Koichi Nakano won voor de achtste achtereenvolgende keer het sprinttoernooi voor profs. De Japanner werd we reldrecordhouder wereldtitels. In Barcelona overvleugelde hij de Belg Jef „Poeske" Scherens en de Italiaan Antonio Maspes, eveneens sprinters, die zeven regenboogtruien aantrokken. Zij deden dat met onderbre kingen. Nakano was in Barcelona een klasse apart. Hij was de enige sprinter in een veld(je) hard rijders. Hij verloor geen enke le rit en in de finale rekende hij af met Ottavio Dazzan. De Italiaan heeft de naam „wie- Iergangster" te zjjn. De zilver- -winnaar van de keirin was zo blij met zijn finaleplaats dat hij Nakano met rust liet en tevre den was met het tweede zilver. Na vier mislukte pogingen werd Hans-Henrik Orsted we reldkampioen achtervolging. De Deen deed het op unieke wijze. In de halve finale was zijn tijd van 5.44.36 een (offi cieus) wereldrecord. Zijn ge middelde bedroeg 52.270 km per uur. In de finale reed hij nog harder en haalde hij zijn tegenstander na vier minuten Eindelijk stond Orsted op de hoogste tree van het podium in de regenbogtrui. Vier jaar had hij anderen geflankeerd. In '80 was hij derde, in '81 en '82 tweede en in '83 weer der de. Voor zijn eerste titel had hij zijn lichaam de hele zomer afgebeuld. Kampioenschap van Nederland op Duindigt WASSENAAR Dertien paarden komen er morgen middag op Duindigt aan de start in het dravers kampioen schap van Nederland. De win naar wacht twintig duizend gulden. De twee grote rivalen Udo Quick en Uno Hazalaar zullen waarschijnlijk weer de dienst gaan uit maken. Het programma dat om 13.00 uur begint bestaat uit acht drave rijen en drie rennen. Onze tips deze meeting luiden. D" Voorne MCKINLEYPRIJS: York Petulance, You Stanley Daen en Young Victory, LOUISANAPRIJS: Double Payment. Sucha en Amend. SUPERTRIO: Way Jewel Laren, Vo- landa Jonker en Üce du Bois KEES VERKERKPRIJS: Year of King. Ymola Hanover en Winston BLAZING SONGPRIJS: Yfigenia Frisia, Yvolien H en Worry Buiten- KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND: Uno Hazelaar, Udo Quick en Hegalino. KENTUCKYPRIJS: Belhamel, Gera- mon en Candid Rascal. HENRIE BUITENZORG PRIJS: Vic Hansen verliest bij driebanden DEN HAAG In de derde ronde van het WBD-invitatietoer- nooi voor driebanders-groot heeft biljarter Hansen gisteravond een verrassende nederlaag geleden tegen Horneman: 25-20 in 16 beurten. Kuys maakte een stevige opmars door twee overwin ningen, tegen De Vries en Bianchi. Uitslagen: driebanden-groot derde ronde: Buitendijk-Bianchi 25-18/49, Men- sink-De Ruiter 20-10/43. Horneman-Hansen 25-20/46. De Vries-Kuys 12- 25/28. vierde ronde: Bultendijk-Mensink 25-9'35, Kuys-Bianchi 25-24 54 Driebanden-klein derde ronde: Krens wint op percentage van Klokkers, Gijs- bertse wint idem van Van der Ende, vierde ronde: Gijsbertse-Cornelisse 25- 23/38. Librc stand na drie rondën B-poule: 1 Van der Hout 8-2.16. 2 Bodaan 5-2.71, 3. Roos 5-1.94. A-poule na twee ronden: 1. Ponsen 5-1.41. 2. Eekhof 5-1.29. 3. mevrouw De Ruiter 5-1.10. ZESDE PLAATS BIJ LANDEN WEDSTRIJD CHIO ROTTERDAM Het 37e CH1Ö van Rotterdam staat voor de Nederlandse springruiters voor een niet onaanzienlijk deel in het teken van de revanche. Revanche op zichzelf, voor de pove re verrichtingen eerder dit seizoen. Maar toch vooral revanche op het Nederlands Olympisch Comité dat onze nationale hoop in bange paardesport-dagen geen gelegenheid bood op de voorbije Spelen eerherstel te bewerkstelligen. Tijdens de landenwedstrijd, gistermiddag de eerste serieuze proeve van bekwaamheid in het Kralingse Bos, bleek evenwel alras dat het door het NOC uitgesproken veto wel degelijk ver klaarbaar is geweest. Zelfs voor eigen publiek (al bleef het aan tal bezoekers beperkt tot enkele honderden) wisten de volgelin gen van chef d'équipe Ben Arts geenszins te overtuigen. Een te leurstellende zesde plaats leerde dat Nederland in Los Angeles inderdaad weinig of niets te zoeken had. Weliswaar was de Oranje-vertegenwoordiging behoorlijk ver zwakt door de afwezigheid van Rob Ehrens, die de al voor de eerste start in Los Angeles kreupel geworden Oscar Drum nog immer op stal heeft staan, maar de schrikbarend grote achter stand op het toonaangevende trio Frankrijk, Groot-Brittannië en West-Duitsland was daardoor nog niet goed te praten. Neder land dreigt langzaam maar zeker zelfs tot het betreurenswaardi ge niveau van ontwikkelingslanden als Zweden en Polen af te zakken, terwijl men nog niet eens zo heel lang geleden nadruk kelijk tot de Europese elite behoorde. De noodzakelijke aanvulling laat. na het wegvallen van ook in ternationale toppers als Johan Heins en Henk Nooren, nog steeds op zich wachten. Talentvolle jonge ruiters als Erik van der Vleuten, Jan van Tuyl of Jan Tops bezitten in principe heus wel de kwaliteiten om ooit werkelijk door tg breken, i middelen ontbreken hen nu eenmaal natie van een tweede lid te blijven i worden voor harde buitenlandse valuta va Nederlandse springruiters zijn zodoende i topsporters geworden. Temperament Ook Spargo zal waarschijnlijk binnen niet al te lange tijd aan een buitenlandse loopbaan kunnen beginnen. De negenjarige bruine ruin van Emiel Hendrix is weliswaar geen gemakkelijk heerschap, maar bezit zeker tempérament. De Limburger had gisteren erg veel moeite om de soms wel wat al te enthousiaste Spargo in de hand te houden, maar volbracht in de eerste man che van de landenwedstrijd niettemin een foutloze rit. En dat was op het door de Westduitsèr Petersen uitgedachte, selectieve parkoers geen geringe prestatie, want in totaal slaagden slechts drie ruiters er in tweemaal zonder strafpunten rond te komen: de Brit Nick Skelton met Apollo, de Fransman Gilles Bertran de Balanda met de majestueuze Malesan en de Westduitse wereld kampioen Paul Schockemöhle met de welhaast elastische Deis- Hendrix kreeg geen kans zich bij dit illustere gezelschap te voe gen. Als vierde en laatste vertegenwoordiger van de Nederland- optreden in de tweede manche i Succesvolle combi- De beste paarden de hand gedaan, de ?er handelaren dan equipe 1 zijn i Frankrijk, dat slechts ren nog gemakkelijk te Philippe Rozier en Ja- i hun tweede rondgang i de concentratie: geen het witte zege in deze landenwedstrijd ging ni vier strafpunten verzamelde. En die i vermijden geweest ook, want de fout nus de Ver op de laatste hindernis v was louter te wijten het verslappen i van de andere 31 deelnemers verslikte zich i hek. Groot-Brittannië en West-Duitsland, in Los Angeles achter de Amerikaanse gastheren ook al goed voor respectievelijk zilver en brons, volgden op eerbiedige afstand. Frankrijk werd tijdens de olympische confrontatie slechts zesde, maar toonde in Rotter dam wel een geslaagd heroptreden. Hetgeen allesbehalve gold voor de Nederlandse springruiters, die vandaag en morgen (wanneer het slotnummer om de Grote Prijs van Rotterdam om 15.00 uur begint) nog de gelegenheid krijgen tot een wat positie- balans. DICK KIERS PAARDESPORT CHIO in Rotterdam Landenwedstrijd: beau C 0 0, 2. Groot Brlttanniö 8,25 Zwitserland 16 strafpunten, 6. Ne derland 41,25 strafpunten (Jan van Tuyl, Red Rlver 4.25 12, Erik van der Vleuten, Expo Graphic 8 8, Anton Eb ben. Jumbo Design 13.25 9, Emlel Hendrix, Spargo 0 -. 7. Zweden 52,50 strafpunten, 8. Polen 83,25 strafpun- Internationaal springeencoura tabel De toegestane rijtijd bedroeg 86 se conden: 1. Eriksson (Zwe) Zorro 0 ft 62,11 sec. 2. Bourdy (Fra) Jour de Bratand 0-62.14. 3. Sloothaak (Wdl) Warkant 0-62.55. 4. Pyrrah (GBr) Sea Pearl 0-63.64, 5. Raymakers (Ned) Salvador G 2 0-63.79, 6. Tops (Ned) Little Madam 0-63,93. 7. Glazzard (Gbr) Everleigh 0-64,51, 6. Sloothaak Golan 0-64.78. 9. Darragh (Ier) Kuwait Bibi 0-65,07, 10. LundbaCk (Zwe) Ak- hoogte hindernissen 1,40 m): 1. -Keyzer (Ned), Amon, 1378 punten, 2. (GBr), Maple Zenith, 1291 punten, 6. Bemelmans (Wdl), Avignon, 1279 punten. legd 64.5 km. 2. Hürzeler (Zwi, Lugin- buehl) op 20 meter. 3. Tourné (Bel. Debakker) op 25 meter. 4. Betz (Wdl. Durst) op 1 ronde en 5 meter. 5. Kos (Ned, Walrave) op 4 ronden en 220 meter, 6. Venix (Ned. Koch) op 10 ronden, Perani (Ha, Valentinl) en Vici no (Ita, De Lillo) staakten de strijd. SCHAKEN NK heren in Hilversum Eerste ronde Gert Ligterlnk-Johan van Mil 1/2-1/2, Hans Ree-Rini Kuijf 1-0, Peter Scheeren-Frans Cuijpers 1-0. _Cor van Wijgerden-Kick Lange- weg 1/2-1/2, Koen Stehouwer-Paul Everton-Chelsea 1.0 Westduits bekertoernooi Eerste hootdronde VIB Stuttgart - Rot Weiss Oberhausen 5-4. FV Duis burg 08 - Waldhol Mannheim 1-4. VfL Osnabrück - TSV Friesen Hanigsen 2-5 (na verlenging). Franse competitie Metz-Toulouse 2-1, Lena-Monaco 2-2, Marseille-RC Paris 0-2.. Stand na vijf wedstrijden. Bordeaux 10, Auxer- kampioenschap- •pel tweede ronde: Green (Vst)-Agui- lera (Spa) 6-4,7-6,6-3, Leconte (Fra>- Doohan (Aus) 7-5,6-4,7-5. Tom Gul- likson (Vst)-Gonzales (Par) 6-4.6-2.7-5, Lloyd (Gbr)-Pimek (Tsj) 6-2,6-1,6-2, Moir (Zaf)-Curr (Zaf) Achtervolging halve finales eerste serie: 1. Doyle (Gbr), 5000 meter in 5 minuten 50,63 seconden, 2 Vande- rAerden (Bel) 5.51,28, tweede sted (Den). 2. Doyle (Gbr), ingehaald na ruim 3500 meter, om de derde plaats: 1. Vandenbroucke (Bel) 5 mi- Gottfrled (Vst) 6-3,6-3.6-2. Sund- stroem (Zwe) - Brown (Vst) 6-1,6-2.6-0. Nystroem (Zwe) - Krish- 6-3.7-6(7-3).6-3. Damesenkolspel tweede ronde: Fen- dick (Vsf)-Calleja (Fra) 6-3,6-3, Louie (Vst)-Wade (Gbr) 6-2,2-6,6-3, Masca- Vermaak (Zef)-Uys (Zal) 7-6(1Q-8).6-3. Mould (Vst)-Fernandez (Pro) 7-6(7-1),6-4, Potter (Vst>-Colllns (Vst) 6-3,7-6(7.4), Mundel (ZafhHerreman (Fra) 7-6(7-1),6-2, Ruzici (Roe>-Golder Vst) 1-6,6-2.6-4, Shriver (Vst>-White (Vst) 6-3,6-2, Sukova (Tsj)-Kathy Jor dan (Vst) 6-3,6-3, Sabatini (Arg)- Shaeffer (Vst) 6-4,6-1, Lundquist (Zwe)-Tanvier (Fra) 7-5,6-4, Bonder (Vst) - spence (Vst) 5-7,7-5.6-3. Koh- de-Kilsch (Wdl) - Rlnaldi (Vst) 6-4,6-2. Paard omgekomen op Schaesberg SCHAESBERG Het renpaard Alert Rosy is gisteravond om gekomen op de draf- en renbaan Limburg te Schaesberg. Het paard kwam in de tweede koers, een ren, 500 meter voor de fi nish ten val toen het in tweede positie lag. Volgens het rencomité is het loszittende zadel gaan schuiven waardoor jockey Toni Manuel over de hals van het paard naar voren kwam. Het paard struikelde door het ongewone gebeuren op zijn rug en hals en brak daarbij zijn hals. De jockey liep een hersenschudding t vondingen aan het gezicht op

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11