ies Bouwman draaft weer op bij de AVRO gekleurd gezien In het water vallen om maar op tv te komen r^fPIO/TELEVISIE fieidoeSotvuwt DINSDAG 28 AUGUSTUS 1984 PAGINA 11 Olh 'JSE MAUHS IN „LITERAMA' wERSUM Vanavond besteedt NCRV's Literama aan- lt aan de actrice Else Mauhs (Hilversum 4, 21.30-22.25 uur). ht), leiding voor het programma over deze van oorsprong Duit- criterftrice is het in april verschenen boek ..Else Mauhs. de ont- kers, iing van een legende" van Jaap Harten. In deze in juni op- iizen),»men uitzending komt onder meer de onlangs overleden e in Rlit Jan Retèl aan het woord. Hij speelde samen met Else itfoortbs in „Femme X" („De onbekende vrouw") van Alexandre rman Pn en L'Aiglon" („Het Adelaarsjong") van Edmond Ros- Trigt Verder kan men fragmenten verwachten uit een lezing, TeeJaap Harten, schrijver van het boek over Else Mauhs, hield sblesser5 een l>tera're avond in de Arnhemse Schouwburg. Hij s (N<rEde' dat ®se Mauhs een carrière heeft gemaakt, die qua al ku/1 vergelijkbaar is met die van Greta Garbo. Tij- i deze uitzending van NCRV's Literama komt ook de actri- f. lary Dresselhuys aan het woord. Zij heeft op de Amste#- ,V0(|e Toneelschool les gehad van Else Mauhs. Verder zal re- reden lur gen Albaeh herinneringen ophalen aan de actrice. Else ;êens Jhs is ook zelf te horen in opnamen uit 1954, waarin zij de organijscène uit „L'Aiglon" van Edmond Rostand speelt, iden. Bernard Youens - Coronation Street - overleden LONDEN - Op 69-jarige leeftijd overleed gisteren in Londen Bernard Youens, een van de belangrijkste acteurs in de serie „Coronation Street", die in ons land weer terugkeert op tv, maar in Engeland al bijna twintig jaar onafgebroken loopt. Hij speelde de dranklustige ramenlapper Stan Ogden, geen gemakkelijk heer, maar op wie niemand kwaad kon wor den. Hij sukkelde de laatste tijd met zijn gezondheid en ver scheen sinds maart van dit jaar niet meer in de studio. De kijkers merkten dat niet direct vanwege de voorraad aan af leveringen. Vorige maand kreeg hij zelfs een hartaanval en moest bovendien een van zijn benen worden afgezet. De se rie „Coronation Street" beschikt over acteurs die al sedert jaren meelopen. Tot groot geluk van de makers speelde de gezondheid van de meeste acteurs geen parten. Enkele ma len moesten echter al spelers uitgeschreven worden vanwe ge ziekte en overlijden. Nu een vaste verschijning als Ogden echter uit de serie verdwijnt, wordt het de makers steeds moeilijker gemaakt. Ondernemingsraad AVRO adviseert positief over reorganisatie HILVERSUM - De Ondernemingsraad van de AVRO heeft de direc tie positief geadviseerd over de reorganisatieplannen voor het pro- grammabedrijf uit de koker van de directeur Radio en Televisie, Wibo van de Linde. De reorganisatie moet een betere samenwerking tussen het radio- en televisiebedrijf van de AVRO tot stand brengen. De reorganisatie betreft het programmabedrijf en de sectoren externe betrekkingen/marketing en kwaliteitsbewaking, die sinds het vertrek van algemeen directeur H. Christern tot de bevoegdheden van Van de Linde behoren. Het aantal afdelingen bij het radio- en televisiebe drijf wordt tot vier hoofdsectoren teruggebracht, waaraan een ge meenschappelijke sector programma-organisatie is toegevoegd. De programmatische taken worden bij radio en televisie verdeeld over de nieuw te vormen sectoren informatie, cultuur, verstrooiing en jeugd. De nieuwe sector speciale projecten en de centrale redacties Sport, Den Haag en New York leveren bijdragen aan radio en tv. Het direc tieteam zal bestaan uit de directeur RTV, een programmaleider van radio en van tv en een programma-organisator. De benoeming van de nieuwe sectorhoofden is na 1 september te verwachten. VERSUM - Volgens de AVRO begint het er nu op ijken, dat er meer volwassen tv kan worden ge- Iht. Zendtijduitbreiding in de middaguren en de lelijkheid 's avonds een uur eerder te beginnen lei- Ier voor wat de vaste AVRO-dag, maandag, betreft 1 dat er aaneengesloten kan worden uitgezonden I half vier in de middag tot half twaalf in de avond. de invulling ervan wordt jegrepen op oud, voorzo- it zijn waarde heeft be- ;n, en komt er nieuw inzo- er behoefte aan bestaat wel fantasierijke geesten iriaal aandroegen. Als "nieuw wordt aangekon- een cursus bridge, die op jtober begint. Deze bestaat lertien lessen van vijftien iten. Als de tv-avond te- iralt, kan men altijd nog r de bridgekaarten grijpen, jgemeld komt Mies Bouw- i weer opdraven bij de tinamalO. Op maandag- en zater- os Wajvond brengt zij eens in de In de vtien dagen het programma ran de! de hoofdrol Zij s nogigt een niets vermoedende It nogferlander mee te komen we hef theater 't Spant in Bus- 1 nien, waar die persoon zal et mijden geconfronteerd met urlijk isen die in zijn leven een die pohebben gespeeld. Mies zal elen op de verrassingen' eenBaarbij kunnen optreden. jte ^Pf-es-in blijft en scholen de kliyen 00k ingeschakeld bij icht z^ Kinderbios". Onder lei- 3 van Ruud ter Weijden 'r Vjgt de sport meer aandacht, f maandag tussen vijf en zes blikt hij terug op de r Hopen wedstrijd-zondag, .ïrbij Hans Kraay een ana- K; geeft van wat gebeurde en i wat op korte termijn te wachten is. Deze uitzendin- inro' worden rechtstreeks ge- 'O -ht vanuit Arpericain op Leidseplein. Aan het begin had d( van de avond blijft Ad Visser in de weer met „Toppop". De AVRO legt trouwens toch de nadruk op het element „show". Fred Oster krijgt zijn eigen FO-show, waarin hij maandelijks vier bruidsparen naar de studio haalt, met wie hij spelletjes gaat spelen. Wereldreis Voorts krijgt de kijker aange-. boden „Een reis om de wereld in 80 vragen". Hiervoor komt Pim Jacobs opdraven. Er staan twee kandidaten tegenover el kaar, die worden getest op al gemene kennis omtrent cul tuur, sport, natuur en weten schap. De winnaar krijgt een reis om de wereld aangeboden. Jos Brink gaat „Puzzeluur" doen. Hij speelt „denkspelle tjes" met de deelnemers en zal hierbij uitgebreid gebruik ma ken van zijn misleidende, woordspelige aanleg. Op filmgebied wil de AVRO niet achterblijven. Er staat een hele serie op het programma met titels als „A man called Intrepid" over de Britse gehei me dienst, de science fiction- serie „V" over buitenaardse wezens en verder „Aphrodites Inheritance" en „Marco Polo". Samen met de TROS komt het tot uitzending van de vervolg films „The Godfather". Vaste prik op maandagavond wordt Karei van de Graaf, de man die in een show onder zijn eigen naam informatief gaat praten met mensen die in het nieuws staan of bezig zijn dit te maken. Van de Graaf maakte eerder furore met ra dioprogramma's, werd daar voor ook onderscheiden en dringt nu tot de tv door. Hij werkt in een directe uitzen ding vanuit een studio, waar ook publiek aanwezig is. Zijn programma behelst een soort nieuwsshow, zoals in Engeland en Amerika al sedert jaren da gelijks te doen gebruikelijk is. De AVRO stelt ook sportspek- takels in het' vooruitzicht, tel kens op maandagavond. Op de kaasmarkt van Alkmaar zal worden gestreden om de eer van „De sterkste man van Ne derland" Op oudejaarsavond volgt „De Sterrenslag" tussen politici, sportlieden en arties ten, waarover we verleden week al schreven, en als voor lopig hoogtepunt geldt „De sportman/vrouw van het jaar". ABN-tennis en de Spaanse rijchool staan ook op het programma. Voor oudejaarsavond staat ge programmeerd de Travolta film „Saturday Night Fever", waarin discoheid John het gaat maken met Olivia New ton-John, niet bepaald een nieuwe film. maar wel een waar een hoop publiek op liep. Rond het tijdstip van de jaar wisseling komt een groot getal artiesten opdraven om er een bonte nacht van te maken on der de titel „Hallo 1985". Voor de kinderen was er in de mid daguren dan al de musical „Een aap om mee te praten", die wordt geschreven door Mies Bouhuys en wordt uitge voerd door het Amsterdams Toneel. Ook kunst Op de woensdagmiddag staan twee nieuwe kunstprogram ma's genoteerd. Om half drie allereerst „Klein beginnen", waarin Job Maarse en Joop Stokkermans ergens in Neder land naar een muziekschool trekken, waar kinderen bezig zijn zich de beheersing van een instrument eigen te ma ken. Vervolgens tegen drieën het programma „Tussen Kunst en Kitsch". Hiervoor wordt pu bliek opgeroepen, dat meent te beschikken over kunstzinnige kleinoden. Zij kunnen die voorleggen aan experts, die in staat moeten worden geacht de •kunstzinnige betekenis ervan te bepalen zowel als de finan ciële waarde. Mogelijk komen er mensen opdraven, die ont dekken stukjes unieke en on betaalbare kunst in huis te hebben, zonder dat ze zich dit bewust waren. Voor hetzelfde geld lopen zij de kans het ad vies te krijgen hun kitsch maar op de schroothoop te werpen. Verrassingen aldus niet uitgesloten. Een nieuw programma heet „Volgende vraag", waarin op donderdagavond kijkers de kans krijgen in discussie te treden met wie verantwoorde lijk zijn voor hun problemen. Vrouwelijke artiesten als Wil- leke van Ammelrooy, Anne- Wil Blankers, Annet Nieu- wenhuyzen en Ellen Vogel zijn gevraagd een serie te ma ken in de trant van eerder Kees Bru&e met "Mensen zo als jij en ik". Als speciale projecten be schouwt AVRÓ-tv „Veertig jaar na dato", waarin wordt te ruggeblikt op de bezettingsja ren, en „U bevindt zich hier", dat stukjes plaatselijke ge schiedenis van Nederland biedt. De TROS lijkt er wel een soort patent op te hebben: op het uit zenden van televisieshows waarin mensen de gekste dingen doen met als voornaamste oogmerk ermee op de televisie te ko men. Programma's als Vlieg er maar eens in, Loop er maar eens naast, Dan maar het water in, Rij nog eens achteruit, Val weer eens van het dak - ze tonen honderden brave vaderlanders die duizenden uren noeste huisvlijt meebrengen in de vorm van krankzinnige bouwsels en kostuums, en die komen allemaal een paar seconden in beeld om hun gekkigheid te laten zien. Ongetwijfeld is zo'n evenement reuze leuk voor de mensen aan de kant: die zijn een hele middag getuige'van het vrolijke gebeu ren, zien hoe de drenkelingen worden opgevist, er is muziek en gejuich, en als het even kan een lekker zonnetje. Het resultaat in de huiskamer is een heel ander verhaal. Al die uitzendingen lijken op elkaar als twee druppels opspattend water, hoezeer de deelnemers ook hun best doen om voor de originaliteitsprijs in aanmerking te komen. Maar het is allemaal nogal onschadelijk, en ik zou er dan ook geen woord aan vuil maken als de recente serie niet aan elkaar werd gepraat door de verschrikkelijke Jack van Gelder, een omhoog gevallen glamourboy, die mij het zweet in de handen brengt met zijn krampachtige pogingen tot vlotte humqr of iets in die geest. Van Gelder beschikt taalkundig gezien over de vocabulaire van een heel prille teener en over de humor van de gemiddelde tele visiesportverslaggever. Het resultaat is dan ook rampzalig van onzinnigheid en gebrek aan samenhang. Het enige leuke aan de uitzendingen is, wat mij betreft, de opgewekte verbijstering die me steeds weer bevangt als ik al die volwassen mensen bezig zie met die kinderachtige spelletjes, waarbij het hoogtepunt altijd weer ligt in de haast onvermijdelijke mislukking. Van Gelder is natuurlijk ook niets meer of minder dan een van de pogingen waarmee de TROS probeert de zelf geschapen tra ditie van deze uitzendingen in leven te houden. Als zodanig is hij opvolger van de ook al verschrikkelijke Ton Mulder, die er op zijn beurt ook al niet in slaagde het commentaar van het al lereerste jaar te verbeteren. Dat werd immers geleverd door An- dré van Duin, een man die wel de benodigde slagvaardigheid bezit voor dit werk. en die bovendien beschikt over een ragfijn gevoel voor absurditeit. Daarmee zag hij kans de begeleidende tekst bij het vallen van de deelnemers te verheffen tot een show op zichzelf - je ging kijken naar die programma's om het com mentaar. Dat is voor Jack van Gelder niet weggelegd. Die weet niks en die kan niks. Min of meer toevallig hoorde ik een keer zijn ra diocommentaar bij de bokswedstrijd van Pedro van Raamsdonk tijdens de Olympische Spelen. Nou duurt zo'n wedstrijd maar kort, een paar rondjes van een paar minuten^ maar Van Gelder zag kans om in die paar minuten alles te vertellen over Van Raamsdonk en zijn tegenstander, hoe zijn carrière was verlopen, wie hun vorige tegenstanders waren geweest, hoe warm het was, ratel, ratel, ratel. Maar niets over het verloop van de match zelf. behalve het feit dat er weer een ronde was begonnen of afgelopen en dat hij benieuwd was naar de beslissingen van de jury. Zo kunnen, we het allemaal ook wel: persbericht voorlezen en wachten op de uitspraak. Die aanpak is typerend voor Van Gelder, die vorige week op een middag ook een programma zou presenteren met opnamen van weer andere mensen die zich uitsloofden iets te doen dat een ander nog niet had bedacht of gedurfd. "Niet te filmen" heet die show, een titel die natuurlijk geheel in tegenspraak is met het feit dat er filmpjes in worden vertoond. Ook hierin speelt Van Gelder de volslagen onbenul, die door de TROS is ingehuurd om te lachen om eigen onzinnigheden. Nou ja, spéélt: hij is natuurlijk de volslagen onbenul. Maar zo lang de TROS dat patent heeft om dit genre onzinprogramma's zal er bij deze omroep wel steeds behoefte blijven aan zo'n vol slagen onbenul om met zijn hoofd voor de camera te verschijnen en te doen of hij ook leuk is. RENE DE COCQ 5, maa{ ilitie :ek geil Tig7ngs Knock-out Show ingesty van(jaag gaat Harry Ver- gen op vier achtereenvol le dinsdagen een zomer- presenteren, waarin het LUJbelement bepalend is voor \ang van zaken. Net als bij ?eft Benieuwe theoretische rij er van70" 's er s^echts een keuze ^ehock6" ia en nee' kandida- tal oolhoeven dan ook n'et over uderei^ec/a/e kennis te beschik- rondèn spel komt oorspronkelijk beslolapan en is via de Verenig- itaten en Engeland tot ons 'gedrongen. Aan-het begin de quiz, die in drie ronden •ld over de avond wordt \eeld, staan duizend kandi- klaar om mee te doen. flotte blijft er slechts een iar over, die met een reis twee personen naar huis De eerste van de vier werd op het circuit van voort gemaakt, de vol le komen uit Harlingen, 'an Holland en Winscho- uur Nederland 1. a dieven ien klein pension in de En- e badplaats Dover wordt >en goede dag in de zomer 1921 aangebeld. Christine blyn Courage), de dochter huizes, doet de deur open k y 'ndt een knappe jonge offi- II op de stoep. Kapitein Bla- n nieiileremy Bre"> is op zoek I voorc een kamer voor z'in tante die vïe' H'ï accePteert de kamer en ziirCz,en en zo verschiint de lt h'[k welgestelde en wat ast- sche miss Charlesworth ies Lauchlan) in het pen- i Christine kan het goed kapitein Blane vinden, uperti?a/s trouwens met tante mber fe- dat nu verbaast ka- orden" Blane ten zeerste. 7 w uur Nederland 1. ns kre het gelvluchtcentrum \merikaanse staat South 1 OUKtiota een vluchtcentrum, al- niet voor vliegtuigen, Ir voor vogels. Per dag ff dit gebied 350.000 vluch- EHlte verwerken van vogels, komen en gaan. Massa's den en ganzen strijken er aanur en vertrekken even plot- IichelS><7 weer, alsof ze een mas- ubs oif commando hebben ont- :ar, Vtyen. r (straö uur Nederland 2. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Philadelphia (7), Austra lische tv-serie. Brenton is wanhopig, want hij heeft nog steeds niet genoeg geld om de radarboot te la ten herbouwen. Hierdoor raken Delie en hij in een hu welijkscrisis. 16.50 Maggie en David (3), En gelse serie. Maggie en Da vid merken voor het eerst iets van de oorlog als er een vliegtuig vlakbij de boerderij neerstort (herh.). 18.55 Puppie, tekenfilm. Afl.: Pietje in Australië. 19.16 De Boefjes, slapstickse rie. Afl: Stank voor dank. 19.26 De Knock-out Show. Eerste ronde van een nieu we zomerquiz. Op het cir cuit van Zandvoort knokken duizend kandidaten om een hoofdprijs. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 De Knock-out Show. Tweede ronde. 21.07 Nero Wolfe, detectivese rie. Afl.: Wat is er toch met April gebeurd? In de East River wordt het lijk gevon den van April, een onderwa- ter-stripteaseuse. 21.43 De Knock-out Show. Derde en beslissende ron de. 22.27 Achter het nieuws. 22.57 Landleven, Engelse se rie. Verhaal van H.E. Bates: Kapitein Blaine en zijn tan te. In de zomer van 1921 staat er bij een klein pen sion in Dover een knappe jonge officier voor de deur, die op zoek is naar een ka mer voor zijn tante. NOS 23.54 Journaal. 23.59 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstaat. 19.00 Journaal. EO 19.12 Kop en staart, serie over dieren. 19.27 Flap-uit, programma van Lanny van Rhee en Dick 19.45 Vogel-vluchtcentrum, documentaire over het Sand Lake in South Dakota. 20.10 Westgeest Brood en Banket. Nederlanders van allure gepresenteerd vanaf de bakfiets. In deze docu mentaire aandacht voor de ideeën van Karltheodor Schmidt, een Duitser die met zijn vrouw en acht kin deren een biologische boer derij heeft in de Haute Pro vence, tussen Grenoble en Marseille. Schmidt was vroeger artistiek adviseur van een Nederlandse textie londerneming. Behalve boer is hij ook predikant. Verder geeft hij een speciale trai ning aan mensen die in- de Derde Wereld willen gaan werken. 20.25 De toren van Babel, se rie programma's over macht en onmacht en de grote spraakverwarring. Afl.: Geestelijke weerbaar heid tegen kanker. 21.30 Loek van Leeden, por tret van een musicus. Pro gramma t.g.v. zijn 25-jarig dirigentenjubileum. 21.55 Gold wil wonen bij de mensen of: De Tabernakel. Afl. 6: Het levende Brood. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Da schau her'. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.15 Landluft. 18.40 Nick Knatterton. 19.00 Das Gold der Wuste. 20.00 Tagesschau. 20.15 Expeditionen ins Tierreich. Vandaag: Het Olifantenparadijs. Heinz Sielmann neemt de kijker mee naar de oevers van de Loeangwa in Zambia, waar de rivier over het leven en de dood van talloze dieren be schikt. De regentijd en de droogtepe riode veroorzaken hier dierendra- 21.00 Report, actualiteiten. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt: Bucher-Report. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17 00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Meine name 1st Hase. 16.20 Heisse Wickel kalte Gusse (1), komische serie van Georg Loh- meier. Met o.a. Willy Harlander, Hen- ner Quest en Franz Muxeneder, In een nieuwe komische serie wordt de komende dertien weken het kurleven in een Beierse badplaats op een ge noeglijke manier op de korrel geno men. In iedere aflevering duikt een hoofdfiguur op. die altijd iets eigen zinnigs of komisch heeft en daardoor het kurbedrijf op stelten zet, de pa- tienten pest en. de chefarts tot ver twijfeling brengt. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Ehen vor Gericht (2). Afl.: De zaak Englert vs Schumacher. 20.59 Tierportrait: De kemphaan. 21.15 WISO. 21.45 Heute-journal. 22.05 Sommerfestivat im ZDF - Neuer deutscher Film: Utopia. Van de in Duitsland wonende Iraanse re gisseur Sohrab Shalld Saless is deze realistische speelfilm over het leven van prostituees. In een grote stad opent souteneur Heinz (Manfred Za- patka) met vijf vrouwen een bordeel onder de naam Club Arena. De mo tieven van de vrouwen om hun li chaam te verkopen lopen nogal uit een, maar in geen van de vijf gevallen is het sociale nood, die hen In de ar men van souteneur Heinz heeft ge dreven. 01.10 Heult. DUITSLAND 3 WDF 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Ungemutlichte Unl. 18.00 Dreizehn mal Denken, serie Afl.: Marx heute. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Wanderungen durch die DDR (8): Die Niederlausitz. 21.00 Der Sternenhlmmel im Sep tember. 21.15 Berlin Alexanderplatz. Film In 13 delen en een epiloog naar de ro man van Alfred Doblin van Rainer Werner Fassblnder. Deel 4 t/m 6. 00.10 Journaal. Het symtonie-orkest van de BBC voert de Symfonie nr. 5 van Peter Tsjaikovski uit. BRT 1 om 21.35 uur. BRT 1 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.15 De Smurfen, tekenfilmserie (herh.). 18.40 Stappen (2), Nederlandse serie over voetreizen en trektochten. Afl.: Nepal. 19.10 Mr. Smith (12), Amerikaanse serie. Afl.: Mr. Smith en de pers. 19 35 Kijk uitl Afl.: Kinderen in de 19.40 Lotto-uitslagen, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Condo (slot), Amerikaanse co- medy-serie. Afl.: Alleen voor leden. 20.45 De Blauwe Planeet (13), infor matieve serie. De laatste aflevering van deze serie is gewijd aan de diver se diersoorten, die in de loop van de geschiedenis verdwenen en versche nen zijn. De meest opvallende en bruuske verdwijning is die van de di nosaurussen. een discussiepunt tus sen de aanhangers van de geleidelijk heids- en de „bruuske catastrofe'-t- 21.35 Programma van de SO. 21.55 Proms '84. Het Symfonisch Or kest van de BBC speelt de vijfde symfonie van Tsjaikovsky. 22.45 Totowinnaars, journaal en Coda: „Ach, arme Welt', Brahms. RTBF 1 18.50 RTBF: Bonjour la féte, spelpro- gramma. 19.05 Ce soir. 19.20 J'ecoute la RTBF, Je regarde la RTBF, Spelprogramma. 19.30 Journaal. 20.00 Les sentiers du monde. 21.15 Nana (slot) Televisie-film naar de roman van Emile Zola. 22.50 Nieuws. TV 5 19.00 L'oeil apprivolsé. Uit oude res tanten aardige dinge maken. 19.30 Jardins divers. Showprogram- 17.15 Play school. 17.35 Morph. 17.40 Popeye. 18.00 John Craven's newsround. 18.10 Star Trek, SF-serie. Afl.: The menagerie (1). 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 South-east. 19.55 Automan, Amerikaanse serie. 20.45 That's Life compilation. 21.30 Butterflies, serie. 22.00 Journaal. 22.25 Play for today: The amazing Miss Stella Estelle. van Leslie Ste- 23.15 The Outfit, Amerikaanse speel film van John Flynn (1974). Met: Ro bert Duvall, Karen Black, Joe Don 00.50 Nieuwsoverzicht. 00.57 Weerbericht. BBC 2 17.15 Cricket. 19.10 Nieuwsoverzicht. 19.20 Forty minutes. Swiss finishing school. 20.00 School Prom „83. 20.30 Q.E.D., wetenschappelijk pro- gramma. 21.00 Edinburgh Festival. 22.00 Tom O'Connor. 22.30 The Paul Daniels Magic Show. 23.10 Cricket. 23.40 Newsnight. 00.25 Tv-cursus. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Portland Bill. 17.15 Moomins. 17.20 Under the same sky. 17.45 Adventure of a lifetime. 18.15 Bygones. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 The Hunchback of the Notre Dame. Amerikaanse tv-film (1982) met Anthony Hopkins, Derek Jacobi en Lesley-Ann Down. 21.55 Vooruitblik op de aerie Lace. 22.00 The Brief. Serie over advocaat Lucas Hallier. Afl: Landscape. 23.10 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 Mardi gras funk. Film over het kleurrijke carnaval in New Orleans. 00.30 The mysteries of Edgar Walla- SKY CHANNEL 17.00 Sky music box. Videoclips. 18.00 Sky-fi music. The Tony Black burn Show. 19.00 Cartoon time. Roger Ramjet. 19.05 Mr. Ed. 19.30 Green acres. Afl.: Never take your wife to a convention. Oliver en Lisa ontmoeten tijdens een land- bouwcongres een ex-gangster en zijn vrouw. 19.55 Skyways, tv-serle. 20 45 Side Street. 21 40 Thrillmaker Sport Een ski-ver- 22.00 Starsky en Hutch. 22.55-01.00 Sky music box. Video- TV-Morgen NEDERLAND 1 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. TROS: 15.00 Wondere wereld vanaf de Firato. KRO: 15.30 De beste Muppetshows. Gast: John Cleese. 15.55 Leven op de Mississip pi, autobiografisch verhaal over Mark DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 10.00 Heute. 10.23 Ehen vor Gericht (2). 11.35 Mosaik. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.00 Die kluge Bauerntochter. 15.30 Das feuerrote Spielmobil. 16.00 Tagesschau. 16.10 Musterschau der Elektronik: de HIFI '84. 16.55 Die rote Zora und ihre Bande (12). 17.25 Doctor Snuggles. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek st-overzicht. 14.40 Teletekst-over zicht. 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Ferienprogram- ma für Kinder: Wie sechs Finger an der Hand (3). 15.25 Von einem, der ausging Schuhe zu kaufen. 15.35 Ferienkalender. 15.55 Madita. 16.20 Lassies Abenteuer. 16.40 Breakdan ce. 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern. 17.15 Tele-lllustrlerle. DUITSLAND 3 WDF: 0800 Tele-Gymnastik (13). 08.10-11 40 en 17.00 Schooltelevi sie. 18.00 Dreizehn mahl Denken. BRT 1 17.55 Journaal. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 10.00 Tarzan. 10,25 Charlie Brown. 10.50 Jackanory. 11.05 Take hart. 11.25 The Worn- bles. 11.30 Play school. 11.55 Ghar- bar. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbe richt landbouw. 14.27 Financieel- en nieuwsoverzicht 14.30 King Rollo, 14.35 Bric-e-brac. 14.45 Lotheredale - an Image of England. 15.35 Under water, speelfilm. 17.10 Play school. 17.30 Battle of the planets, jeugdse- ITV 7.25 Ontbijt tv. 10.30 Sesamstraat. 11.25 Indoor bowls tournooi. 12.05 Tarzan. 12.55 Comic stories. 13.00 Rod, Jane Freddy. 13.10 Our bac kyard. 13.30 The Electric Theetre. 14.00 Nieuws. 14.30 Mork and Min- dy. 15.00 Crown court. 15.30 Coun try practice. 16.30 Sons and daugh ters. 17.00 Rod. Jane Freddy. 17.15 The Moomins. 17.20 Sooty. HILVERSUM 1 leder heel uur nws. NOS. 16.30 Vakantie op Stillness. 17.52 Per saldo. 17.55 Meded (NOS) 18.06 AVRO's radiojourn. 18.25 Top pers van toen. 19.02 Pim Jacobs" platenscala. 19 45 Hollwood Boule vard. 20.03 Operette-musical. 21.02 Diagnose bekend (2), hoorspelserie. 21.45 Lichte grammofoonmuziek. 22.02 AVRO's sportpanorama. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 Elpee-tuin. 02.02 Groot licht. 05.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS nws show (16.00. 16.35, 17.00 en 17.36 Aktua. 16.30. 17.30 en 18.00 Nws). Hum. Verbond: 18.30 Het voor deel van de twijfel. TROS 19.00 TROS -Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Het antwoordapparaat, hoorsp. 20.33 Finale. 21.00 Om het boek. Te- leac: 21.30 Let's swing, herh. les 4. 22.00 Onderwijskunde (4). TROS: 22.30 Nws. 22.40 De weg ligt open (12). 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. NOS: 18.04 De avondspits. VARA: 19.02 Best of Park Pop 1984 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 16 00 In de schaduw van de (Russische) meesters Werken van Ljapunov. 16.45 Woord in de middag. 20.00 Composities van Bruch. 21 30 Literama. 22.25 Kerkor gelconcert door Anders Bondeman. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Veronica komt naar je toe: Rechtstreekse uitzending bij het Ver- onicaschip in Vlissingen. Met om 07.03 Ook goeiemorgen (7.30 en 8.30 Veronica nws.radio. 7 40 Doortrap pen en afzien). 9.03 Muz terwijl u werkt (10.30 Veronica nws.radio). 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel (12.30 Veronica nws.radio). 14 03 Ju kebox. 15.03 Nederland Muziekland (16.30 Veronica nws.radio). EO: 17.03 EO-Onderweg (NOS: 17.55 Mededel.) HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7 11 De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Spy in de sky (14). VARA: 10.03 De glazenwasser is geweest (10), hoorsp. 10.23 Hoor haarl (10.30 Nws). 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Franco-huis. NOS: 12.26 Meded v land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12 36 Din gen v.d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef- -tijd-genoeg (13.30 Nws). 14.00 De vliegende VARA. De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-- RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.33 NOS-wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu (18.00 Nws). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Hel progr. kan tussen 8.00- 17.00, na nieuws en reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewljn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio „Oe Zwarte Roos". 12.04 Radio Bellevue. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuls van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musl- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon 10.00 Kamermuz uit de Barok 10.30 Orkestenpalet 12.05 De concertaria's van Mozarl (4). 12.25 Promenade. 13.00 Nws. 13.05 Kerkconcert. AVRO: 13.30 Met open mond. Opera fragmenten. 14.30 Orlando-Festival 1984. 16.15 Koorensembles van de

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11