Leiden nog net geen flop Atletiekkampioenschappen Roodenburg wint ruim van RCL: 6-0 CeidocScnncmt Zuiderkwartier begin t competitie met zege LEIDEN Eersteklasser Zuiderkwartier is als eni ge korfbalclub in de Leid- I se regio al begonnen aan de nieuwe veldcompetitie. Het twaalftal bezorgde haaf trainer Wim Niesing een uitstekend debuut, want zij won met 4-7 van De Regenboog. De andere eersteklassers, De Danaï den, Ons Eilanden TOP, stelden hun ontmoetingen uit tot een later tijdstip vanwege verplichtingen op toernooien. Amper vier trainingen^ en twee oefenduels kon Zuider kwartier afwerken in de kor te aanloop naar de competitie. „Geen ideale voorbereiding", oordeelde trainer Wim Niesing ook, maar hij kon na afloop van het duel tegen De Regen boog opgelucht ademhalen. Zijn selectie, met nieuwelin gen Toos van Dam, Tineke Homan, Els van Lunteren en Theo van Leeuwen, maakte toch al een goede indruk, met name voor rust. In die periode namen de blauw-gelen met 1-4 de leiding, maar later kwam de thuisclub sterk terug (2-4 en 4-6). Een treffer van Dirk Jan de Kreek maakte pas in de slotminuten een einde aan alle onzekerheid. De resteren de doelpunten werden ver deeld onder Rens Henzen (2), Erik van Lunteren (2), Theo van Leeuwen en Charles Stij- ger. Ons Eiland wint op toernooi De Algemene Tijdens het tweedaagse toer nooi van De Algemene heeft Ons Eiland de eerste prijs ver overd in de hoogste seniore nafdeling. De ploeg van Gé van der Water was op papier als enige eersteklasser de favo riet, maar maakte die ver wachtingen ook waar. Zij bleef in de vi,er duels tegen tweede klassers De Algemene en Crescendo ongeslagen, al smolt haar productiviteit danig in de hete zon: 6-2, 5-2, 4-2 en 2-0. Crescendo bemachtigde door twee krappe zeges op De alge mene (5-6 en 3-1) de tweede stek, waarmee de organisator met de laatste plaats werd op gezadeld. Bij de junioren waren de twee twaalftallen van London de meest opzienbarende deelne mers. Eén van hen sleepte zelfs de eerste prijs in de laag ste juniorenklasse in de wacht. De overige prijswinnaars wa ren De Algemene Jl, Crescen do 2 en 3, Die Haghe Al en PI, KVR 1, Meervogels A3, Ons Eiland 2 en Al en Zuider kwartier P2. Michel van Gent MAANDAG 27 AUGUSTUS 1984 PAGINA 14 gingen met 6-0 ten onder. Loek van Kesteren was op schot, getuige zijn vier treffers. Rob van Tol en Max Bleiswijk maakten de andere twee goals. Ook Teylingen had een goalt- jesdief in huis. Eerst zorgde René „Puck" van der Voort voor de 1-0 ruststand tegen tweedeklasser GSV. Met een zuivere hattrick maakte Fok- ke van der Reijdt er 4-0 van. Wim Linthorst redde de eer voor GSV: 4-1. Altior kwam met KDO een al bij de rust be reikte 1-1 remise overeen. René van der Hoorn herstelde zijn foutieve terugspeelbal, waardoor de 0-1 achterstand ontstond, door te scoren. Stompwijkse Boys won de wedstrijd bij en tegen LDWS eigenlijk voor de pauze. De toen al bereikte 1-3 stand bleek teveel voor de goed te- rugknokkende Leidse ploeg. Frans Luiten (tweemaal), Wim van Benten en Theo van de Bos scoorden voor Stompwijk, Erik van der Weijden en Dave Mink voor de Leidenaars. VNL kwam er niet aan te pas bij Nicolaas Boys. Hoewel re delijk goed werd gespeeld, ging de partij toch met 4-1 verloren. Hans van der Heij den trof doel voor de zwart- witten. ONA ontving ASC en speelde met 1-1 gelijk. Bij de rust leidden de Oegstgeestena- ren nog met 0-1 door een tref fer van Peter van Heukelom. SJZ presteerde uitstekend door derdeklasser Bodegraven op eigen veld met 0-1 te ver slaan. Ronald Vermond zette het veldoverwicht met zijn doelpunt om in de eindzege. Het ROAC-toernooi werd ge wonnen door SMV uit Rotter dam door met 5-1 van UDO te winnen. De Oegstgeester club werd tweede door FC Lisse (1-1) via strafschoppen terug te verwijzen. Lisse werd derde, want ROAC werd na een 3-3 eindstand via strafschoppen verslagen. Een andere combi- LEIDEN Door het ont breken van de meeste Leidse atletiektoppers zijn de plaatselijke kampioen schappen bijna een doods teek toegebracht. Vooral het halsstarrig volhouden de drie andere verenigin gen uit de regio (NSL, Rijnsoever, Spartaan) niet uit te nodigen maakt de wedstrijden zoals zij nu verwerkt werden tot een farce. De organisatie van dit jaar (Bataven-Leiden) beroept zich deels op af spraken met de andere Leidse vereniging en deels op het ontbreken van een krachtdadig op tredende voorzitter. Beide excuses tonen slechts het ontbreken van enig initia tief, waardoor de oudste atletiekvereniging van Leiden op de hoede moet zijn niet aan de hand van het Holland-bestuur de ei gen identiteit te verliezen. Het zou voor zowel de at leten als de verenigingen uit de regio goed zijn meer mèt dan langs elkaar te werken. De wedstrijden zelf leverden toch nog de nodige verrassin gen en goede prestaties op. Vooral de manier waarop B meisje Hellen Bank (B) de titel op de 400 meter bij de dames won na eerder al een zilveren 200 meter bij de dames afge legd te hebben beloofd veel voor de toekomst. Met tijden van 1.01.9 minuut op de 400 meter en 26.8 seconden op de 200 meter bleef zij vier tien den voor op Brigitta Bakker (H) respektievelijk vijf tienden achter op Marian van der Niet (B). Van der Niet was trou wens goed op dreef met liefst vier titels: naast de 200 meter (26.3 seconden), de 100 meter (12.8 seconden) en het hoog springen (weer 1.60 meter) won zij ook het verspringen met 5.20 meter. De overigen met meerdere titels waren Tanja Mahieu (H) met over winningen bij het speerwer pen (38.78 meter), het kogel stoten (9.54 meter) en het dis- kuswerpen en Bataaf Hans Minnee die de dubbel haalde op de middenafstand (800 me ter in 1.58.4 en 1500 meter in 4.03.1 minuten). Op die mid denafstand een opvallend op treden ook van Jan Jansen die de titel veroverde op de 5000 meter en (met dezelfde tijd als de winnaar) tweede werd op de 1500 meter. Marian van Klink (B) won on bedreigd de titel op de 800 me ter in een tijd van 2.20.5 minu ten. Op de sprint waren de ti tels voor Alfred Verhoef (H) die de 100 meter won in een uitstekende 11.1 seconden en voor Menno Swier die de 200 meter won in 22.8 seconden. Eric Taal legde in beide geval len beslag op de tweede plaats met 11.3 en 23.5 seconden. De 400 meter werd wel erg ge plaagd door het wegblijven van de toppers. Toch waren de overwinningen van Jaap Dirkx en de al eerder genoem de Hellen Bank terecht. Dirkx zag in het begin van de race de Bataven Gijsbers en Vel- thuizen „onderdoor" komen, maar sloeg de gezamelijke aanval uitstekend af en finish te in 51.8 seconden, voor Maarten Gijsbers (52.1 secon den) en de blijkbaar uitgeputte „Sparko" (53.4 seconden). Bij de dames won Hellen Bank in baan zes na een spannende finish waarin Brigitta Bakker (61.9 seconden) net voor Thea Kouwenhoven (62.0 seconden) binnenkwam. Op de 400 meter horden was Roel Hendriksen (H) een klas se apart. Als enige bleef hij on der de minuut (57.2 seconden) en maakte daarmee zijn derde plaats van vorig jaar goed. De wedstrijd over de hoge horden werd een prooi voor Menno Swier die met 15.0 seconden (op 1.00 meter hoogte) de he ren te snel af was. Walter Bot man kwam over de 1.06 meter hoge horden tot een tijd van 15.4 secondén en won darmee bij de heren. Ook de titel bij het hoogspringen was voor Botman (1.85 meter) die slechts van B junior Roelof de Vries (1.75 meter) tegenstand had. Het hinkstapspringen gaf in de laatste beurt de ontkno ping Rob Ultzen (H) was on danks een blessure toch aan de kop van het klassement geko men met een afstand van 13.05 meter, John Bakker (B) coun terde naar 13.08 meter (een halve meter boven zijn per soonlijk record) waarop Ultzen antwoordde met 13.26 meter. Op de werpnummers was Ger- rit Verdoes (B) de enige die over de 50 meter speer wist te werpen (50.94 meter), waar mee hij de tegenstand ver voor bleef. Ruud Waayer kwam tot op ruim zes meter (44.60 me ter) en vestigde verder de aan dacht op zich met een discus worp van 39.34 meter. Daar mee werd hij net voor bataaf Ed de Vos (39.00 meter) win naar. Bij het kogelstoten wa ren de rollen omgedraaid en won De Vos (11.96 meter) voor clubgenoot Friedhelm Dreck- meyer (11.82 meter). Waayer noteerde 11.31 meter en werd Vlissingen Bij de distriktsmeerkamp kampioenschappen in Vlissin gen verbeterde Tom de Ko ning het clubrecord tienkamp tot 6816 punten. Met een serie van 11,5 seconden (100 meter), 6.49 meter (ver), 11.96 meter (kogel), 51.8 seconden (400 me ter), 15.1 seconden (110 meter horden), 37.12 meter (discus), 4.20 meter (polshoog), 43.10 meter (speer) en 4.31.4 minu ten (1500 meter) verbeterde hij het oude record met 74 pun ten. Vooral de 4.20 meter pols- hoog (evenaring van clubre-i cord) was erg sterk. Broer Paul kwam na lange tijd ook weer in aktie en vergaarde met onder andere 3,40 meter polshoog en 49.70 meter speer een totaal van 5868 punten. Hein van Heek en Perry Vrieskoop kwamen bij de jon gens A in aktie en noteerden beide enkele sterke onderde len. Dé 11.46 meter kogel, 16.2 seconden op de horden en de SI.68 meter discus ten spijt kwam Van Heek niet verder dan 5934 punten. Oorzaak hiervan is waarschijnlijk het deels falen op polshoog (3.00 meter slechts). Perry Vriese- koop noteerde records op ko gel, speer en 1500 meter en daarmee een 10 kamp totaal (5310 punten). Utrecht De Leidse afvaardiging in de distriktsploeg voor de Vijfdis- trikten ontmoeting in Utrecht heeft met wisselend succes op getreden. Laura Bosman (A) en Yvonne van Dorp (H) won nen hun 400 meters met en zonder horden in tijden van I.05.22 minuut en 55.86 secon den. Menno Swier (H) pres teerde daarentegen op de 110 meter horden en de 400 meter zwak met tijden van 15.05 en 49.68 seconden. Ook de lange re loopnummers brachten slechte tijden op de klokken, maar daarbij kunnen de deel nemers bataaf Henk van de Oever (8.40.46 minuten) en hollander Robin Pearson (9.15.31 minuten) het warme drukkende weer de schuld van geven. Ook bij de een (nog) slechte tijd. Spartaan at lete Erica Duivenvoorde kwam met haar tijd van II.53.40 minuten slechts tot een vijfde plaats. Ook voor haar geldt het warme weer als excuus. Bij de werpnummers vestigde Rene Zorge (A) de aandacht op zich door een nieuw Gouds kogelslinger re cord te laten opmeten van 39.10 meter. Bij het speerwer pen kwam Zorge tot 57.32 me ter. Yvonne van Dorp kwam ook bij het verspringen in ak tie, maar werd slechts derde met 5.46 meter. Annet Jonge- leen kwam tot 1.68 meter bij het hoogspringen. In het to taalklassement waren de pres- natie van eerste en tweed tal van FC Lisse kwam i Amsterdamse SDW-toe niet verder dan de laatste tie. Animo werd met 3-1 schalkt, doch van SD\| Boulouqe (Frankrijk) j met resp. 0-2 en 0-3. D I bracht het bij het toerna Kickers'69 tot een goed e -m Na vrijdag met 2-0 van ly I Vennep gewonnen te hel 1 zegevierde de Roelofarl I veense ploeg gisteren in I nale tegen RKDES mei Kickers verloor met 1-2 RKDES, maar sleepte i een 5-3 zege op Nieuw Ve' toch de derde plaats ii R warht Mwrhnrir KaH u wacht. Meerburg had w succes in het toernooi bijt cordia. Tegen Schagen h< nog met 2-2 gelijkgesp O dankzij treffers van Marl der Meer en Andy van Tegen Eendracht en Coi dia werd er echter met re tievelijk 1-0 en 2-0 verl te VTL sloot een trainings! T op Papendal af met een ot <j' wedstrijd tegen het Arnh i; OAB. Dankzij treffers Marco Ouwerkerk (drie i René Schouten en Osmei med wonnen de Leidei met 5-2. Alphen won het streektoernooi. Nadat Ri^^ da in de halve finale via CC schoppen was uitgescha moesten de Alphenaren De Musschen aantreden finale. Mart van Elk brat stand op 1-0, waarna de g tegen scoorden. Zes mir io voor tiid schoot weer Mar**-' het Argon toernooi. Nieuw werd vijfde dankzij een i nende strafschoppenserie^ gen SIC. NSV deed het jf|/ Argon werd in de halve fj met 2-1 terug gewezen, v na de eindstrijd tegen I met 1-3 in Noordens vooASH werd beslecht. Aijan Verherj] (twee maal) en Martin K;n_i' mert schoten raak. LEIDEN UVS begint de ware vorm te pakken te krijgen. Derdeklasser Velsen werd een ruime 6- nederlaag toegebracht. Het gaat niet goed met RCL. Ditmaal maakte Roodenburg korte metten de formatie van zijn ex- oefenmeester Laurens Mouter: 6-0. Quick Boys was oppermachtig tegen vierdeklasser NOC met 7- 2. ARC excelleerde door zaterdageersteklasser DOS Kampen een 5-0 verlies toe te brengen. Ook Al- phense Boys won weer. Amstelland werd thuis met 0-2 verslagen. VVSB redde het niet tegen SJC: 2-3. Roodenburg was zaterdag op permachtig tegen RCL, dat met de rust "slechts" vier tref fers had hoeven te incasseren van Ronald Jansen (twee maal), Duncan Alberga en Fred Ouwerkerk. Na de pauze kon de Leiderdorpse ploeg iets onder de druk uitkomen, toen de Leidse verdediging te non chalant acteerde. De doelpun ten vielen echter ook nu aan de andere kant: Koos Siera slalomde op fraaie wijze naar 0-5, terwijl Ronald Jansen met zijn derde treffer voor de 0-6 eindstand tekende. Ook Quick Boys haalde overtuigend uit tegen de vierdeklasser NOC. Nadat de Katwijkers een zwaar trainingskamp op eigen terrein hadden afgrond, ble ken zij nog genoeg energie te bezitten om met name een goede eerste helft te spelen in "competitieopstelling". Twee mooie doelpunten van Mart van er Plas en treffers van Cees van Rooyen en Arnold Boers betekenden een 0-4 rust stand. De tweede helft - met vier invallers - ging het iets minder. Marco van der Plas en Jan Hoek verzorgden de 7-2 eindscore. ARC kwam sterk voor de dag tegen het tegen vallende DOS Kampen. Wilco van Leeuwen was de eerste rondgang echter de enige die de juiste richting wist te vin den. Daarna stoomde de Al- phense ploeg goed door: Nico Oosterlee (tweemaal), Ard Oosterlee en Rob Koolstra be zorgden Kampen een gevoeli ge 5-0 nederlaag. Ter Leede was niet zo sterk bezig. Van tweedeklasser Scherpenzeel taties van de Zuid Hollanders goed voor de overwinning. Rotterdam Als bijnummers in de loop vierkamp van het Rotterdam se Metro kwam Bataaf Jan Verloop tot een goede winst in de wedstrijd over een Engelse Mijl (1609 meter). Hij bleef in 4.16.1 minuten zijn concuren- ten Gorenewegen en Vrijman ruim voor. Trainingsmaat Kees van Klink liep mee in de 3000 meter steeple chase en fi nishte in 9.24.5 minuten als tweede achter Holland atleet Martien van der Hoorn 9.18.5 minuten. Het optreden van Van Klink werd gekenmerkt door een spektakulaire val te gen een' steeple balk in de tweede ronde. „Anders dan bij een clubgenoot viel deze keer de balk niet om, maar schoof zeker een meter door; ik heb even op de balk van de schrik moeten bekomen, maar toen de anderen me passeerden was ik de pijn weer kwijt en ben doorgegaan. aldus de onfor tuinlijke Bataaf. Hoorn Jan Verloop (B) was na de overwinning in Rotterdam blijkbaar in de winning mood en toog vol zelfvertrouwen naar Hoorn waar hij het club- record 2000 meter wilde ver beteren. Nadat de Beverwijker Fred van Kaam de eerste twee ronden het tempo had bepaald, nam Verloop over en werd pas op het laatste rechte eind ge passeerd door Siem Boekei (Hera). Ondanks de tweede plaats was hij uitermate tevre den omdat de opzet, verbete ring van het clubrecord, ruim gelukt was. Het vorige record stond op naam van Henk van Leeuwen (5.43.3 minuten) en werd nu, na twee jaar, ge bracht op 5.30.2 minuten. Amsterdam Bij de nationale C spelen in Amsterdam kwam de best/ haa gionale prestatie op naam Orr Spartaan atleet Omar Gafleidi die de 1500 meter overbriheic in 4.28.3 minuten. Wendylog Dam kwam op de 80 metcskou 10.9 seconden en Andreafnati Velzen op de horden totjL g' seconden. pol: GERT VELTHUÜfÜct wérd met 1-5 verloren. Gerard Helms (tweemaal), René van Dam (tweemaal) en Peter Donselaar waren de succesvol le Scherpenzelers, terwijl Hans Oudshoorn voor de Sassenhei- mers doelpuntte. FC Lisse speelde één helft goed tegen Purmersteijn. René Warmer dam scoorde snel 1-0, Wim Diels lobde 2-0 in. Na de thee vielen de Lissenaren sterk te rug. In de slotfase viel de eni ge tegentreffer. SIZO speelde in een gelijkopgaande partij 0- 0 gelijk tegen Vlug en Vaar dig. Leiden klopte Noord- wijk 2 met 2-1. Lou Heijmans en Ruud Boot schoten raak. Jan Welling was succesvol aan de andere kant. SVLV eindig de gisteren in het Chocomel toernooi op de derde plaats, door de strafschoppen beter te nemen dan De Zwervers. Za terdag verloren de pupillen van Jan van Bemmelen met 4- 2 van DWO. Het gehandicapte Zevenhoven ging pechvol met 3-1 ten onder bij IJFC, dat en kele verdedigingsfoutjes goed afstrafte. Hans Balvert redde de eer. Ook Koudekerk ging incompleet met 3-1 ten onder bij SVPTT. Dick Weijman be nutte een penalty. Katwijk won met 3-1 van Hoofddorp. Wim Guyt 1 scoorde in de goedlopende eerste helft, Mart van der Plas en Floor Schaap troffen de tweede rondgang doel. Hazerswoudse Boys was veel te sterk voor Maluku, dat na een 2-0 ruststand een 6- 1 nederlaag opliep. De doel punten kwamen van Jaap Kroon, Jan Platteel (twee maal), Alfred Hortensius, Rienk Poot en Marco Roelofs. de juiste richting, maar een doelpunt van Martin Molenaar deed de zege toch bij de stu denten belanden. Het UVS van trainer Melbi Raboen heeft zo langzamer hand de draad gevonden. Der deklasser Velsen werd een voudig „van het veld ge speeld". Bert Jansen, Hans de Kruijs, Hans van Leeuwen, Ron Bekooy, Rob Vermeer (strafschop) en Hennie Koet brachten tesamen de 6-0 eind- score op het bord. Bij de rust was het al 3-0. Alphense Boys speelde geen beste wed strijd, maar won evenals in de eerdere oefenduels toch. Am stelland werd op een 0-2 ne derlaag getracteerd. Peter de Jong en Ton van der Laan doelpuntten. Lugdunum had weinig succes dit weekeinde. Vrijdag werd in het Heuvel- toernooi met 5-2 van RKAVV verloren. Voor de Leidschen- dammers waren Frank Vader (twee maal), Ton Keij, Rob van der Tas en Hans succes vol. In de strijd om de derde en vierde plaats trok RKDEO zondag met 4-1 aan het langste eind. Wim Ligtvoet schoot raak. RKAVV moest het in de finale tegen Toncgido afleg gen: 3-0. VVSB redde het niet tegen SJC. Wel kwam de Noordwijkerhoutse équipe op voorsprong via Kees Nullekes (strafschop). Jos Aiders maak te gelijk. John van Elk tilde de ruststand naar 1-2, waarna René de Ridder en wederom Jos Alders de Noordwijkers aan de zege hielpen. Forehol- te had geen enkele moeite met Warmunda. De Warmonders UVS-linksbuiten André Zonne veld geeft een voorzet, van waaruit Ron Bekooy de Leidse eersteklasser in de partij tegen Velsen op een 4-0 voorsprong brengt. '2-2. In het duel tussen de beide eerste elftallen bezorgde Hans van Goozen met z'n treffer vijf minuten voor tijd MMO een 2-1 zege. Ook in de totaal gen doel. Ron van Steijn en Huig van Beelen hadden wel SV Voorschoten speelde een aardige wedstrijd tegen WOP. Wim Luyk was echter de enige die een strafschop wist te benutten: 1-0. MMO kwam als overwinnaar uit de bus in het jaarlijkse toernooi met Woubrugge. Het derde van MMO won met 7-3 en de tweede elftallen speelde gelijk: stand zegevierden de Hoogma- denaren. Valken'68 moest na een erg goede eerste helft (0-2) tegen DEVJO alsnog met 3-2 het onderspit delven. Hans Vijgenboom was de doelpun tenmaker. Het zaterdagteam van Meerburg trof tegen LSVV vier maal doel, maar' verloor toch werd er met 3-2. Wim van Zwieten en Paul van der Bijl schoten namelijk in ei-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14