DIGROS Asbestbedrijf tegen Leids onderzoeksteam BUNGALOWBEWONERS TEGEN BOUW 60 GOEDKOPE HUIZEN HEEFT GROOTSE PLANNEN! -■mimi Bouwvergunning fjjKamsteeg bestreden Radio Rijnland de hele dag in lucht Leidenaar spoorloos nnn^GS: geen 'du "ontheffing fjwoonruimte- ^Gratis cursussen voor - mensen met uitkering Verpleegkundig directeur koninklijk onderscheiden Kraan te water regels voor gemeente Leiden ISSMxSS^üunSTti Daarvoor hebben wij nodig: - TOEKOMSTIGE BEDRIJFSLEIDERS Gegadigden voor deze functie zullen in staat moeten zijn op korte termijn de gehele leiding en verantwoor ding van een druk bezochte supermarkt op zich te nemen. Vanzelfsprekend dient men over de nodige opleiding en ervaring te beschikken, die voor een dergelijke zware funktie vereist zijn. ASSISTENT' BEDRIJFSLEIDERS Een assistent-bedrijfsleider heeft bij ons een omvangrijke verantwoordelijke taak. Hij zorgt onder meer voor een goede presentatie van talrijke artikelen en houdt de voor raden nauwlettend in het oog. Hij geeft tijdig bestellingen door, beantwoordt vragen van klanten en stimuleert en motiveert de aan hem toevertrouwde medewerkers. Voor deze functie komen in aanmerking energieke medewerkers van ongeveer 20 jaar met b.v. M.A.V.O. en een vakgerichte opleiding. Ervaring in een soortgelijke funktie kan uiteraard een voordeel zijn. Wij zorgen voor een gedegen interne opleiding, waarna men de bedrijfslei der bekwaam gaat assisteren en deze bij afwezigheid kan vervangen. AEOEIINGSCHEE GROENTEN EN FRUIT Flinke mensen die: Kennis hebben van groenten en fruit, gevoel hebben voor de verkoop, open staan voor nieuwe ontwikkelingen en mee willen groeien in een gezond Spri durend! !NTRU()leIDEN De directie sociaal cultureel werk van de gemeente organiseert in samenwerking met de Volksuniversiteit K&O iet Leids Vrijetijdscentrum een aantal gratis cursussen voor AlTE Imensen zonder betaald werk. De cursussen gaan in de week van tel 12317 september van start, een inschrijfformulier is verkrijgbaar op het stadhuis, in de bibliotheek en in de club- en buurthuizen. onsweg^et pakket omvat 13 cursussen waarvan enkele gesplitst zijn in nd: ma.een richting voor beginners en één voor gevorderden. Er zijn 5 jtalencursussen: Duits, Engels, Frans, Nederlands en Spaans. Men zwartbent er rekening mee te houden dat er enig huiswerk verricht 1715 r' moeten worden. De cursus Elektra is een handleiding voor Sticljhet verichten van kleinere klussen in huis. De richting Elektro- nwijk jnica is er voor mensen die meer af willen weten van de werking (dag. %an allerlei elektronische apparatuur. racna r rsus ^HBO leidt op voor het officiële EHBO-diploma. Bij J8-8333jdeze cursus dient een begeleidend boek a raison van 12,50 aan- iEN [geschaft te worden. Voorts is er de cursus 'sollicitatie-technie- ie. Voor ken' waarin nader ingegaan wordt op het schrijven van een sol- ^J^jliciatiebrief, het gesprek, de keuring etc. 'enslotte worden 5 cursussen aangeboden waarmee een hobby 14-I5.3j(verder) ontwikkeld kan worden: fotografie, gitaar, pottenbak- lERS ken, spinnen/weven en tekenen/schilderen. De cursussen om- 'n"k)'Hvatten gemiddeld 15 bijeenkomsten en worden op een enkele uitzondeiyng na 's middags gegeven. Voor noodzakelijke gereed- ,NDERS schappen wordt gezorgd, lesmateriaal is tegen betaling van 'sta men. Aiftiegeld' bij de docent verkrijgbaar. Bij de talencursussen is het 2. tel 0|Vereist dat men deelneemt aan de informatiemiddag op 10 s 'timber. LEIDEN Radio Rijnland zal vandaag voor de tweede keer te te beluisteren zijn. Dit keer zendt het station de gehele dag uit op de 97.6 Mhz. op de kabel. Ontvangst via de ether is nog niet mogelijk. De uitzending begon vanmorgen om acht uur met muziek en informatie over radio Rijnland. Behalve de vaste onderdelen als informatie voor Turken, de sociale en culturele agenda en muziek en interview met een Leidse band is er nog informatie over de city-hopper, sport, een reportage over het te verwachten toerisme in de regio en over de gevaarlijke verkeerssituatie in Leiden. Vanaf half twaalf informatie over het volksdansfesti- val en muziek. Voortuin moet wijken voor fietspad langs Geerweg TER AAR/DEN HAAG De Provinei- aal Planologische Commissie vindt de verkeersveiligheid op de Geerweg be langrijker dan het voortuintje van de heer A.C. Hoogervorst. De bezwaren die hij dan ook had tegen de aanleg van een fietspad door een stuk van zijn tuin, worden door de commissie verworpen. Met de reconstructie van de Geerweg wordt een vrijliggend fietspad aangelegd dat slechts een meter van zijn huis zal lopen. De autobaan zelf wordt ook ver breed. Deze route loopt na de reconstruc tie vijf meter langs de voorgevel van de heer Hoogervorst. Toch verwacht de provincie geen al te grote overlast voor de inwoner van Ter Aarder. Dikke banden-race gaat niet door HAZERSWOUDE De dikke banden- race die tijdens de ze vende wielerronde van Hazerswoude op woensdag zou wor den gehouden, gaat niet door. De organi satie heeft hiertoe besloten omdat één van de organisatoren onlangs is overleden. De amateurs rijden echter wel vanaf 19.00 uur. LEIDEN De 66-jarige Leidenaar Jan Brugman is sinds 15 au- inritTT gustus spoorloos verdwenen. De heer Brugman verliet die dag zijn woning met onbekende bestemming, nadat hij een dag eer- mst der uit het ziekenhuis was ontslagen. Brugman gebruikt medicij nen, maar omdat hij die niet bij zich had toen hij zijn woning verliet, is de Leidse politie bang dat de heer Brugman in coma is geraakt. De heer Burgman is 1.70 meter lang, mager en hij heeft een grauwe teint, rondom donker haar en een kaal hoofd. Toen hij zijn woning verliet was hij gekleed in een bruin of beige ge ruit colbert, een groene kampgaren pantalon en beige suède schoenen. Hij droeg een gouden ring met een steen waarop een diamantje is bevestigd en een goudkleurig polshorloge. Bijgaande foto is meer dan tien jaar geleden genomen. Een ieder die de heer Brugman sinds 15 augustus heeft gezien of op de hoogte is van zijn verblijfplaats wordt verzocht contact op te ne men met recherche van de Leidse politie, telefoonnummer 149961. De heer J. Brugman. Met een bont ge kleurde optocht door het Leidse centrum en demon straties op het Stadhuisplein, ging gistermiddag het in ternationale Volks- dansfestival van start. Het jaarlijks terugkerende festi val wordt gehouden in de Groenoordhal- len en er wordt aan deelgenomen door tien internationale groepen. Zowel van middag (tot 19.00 uur) als vanavond (vanaf 20.00 uur) hebben er in de Groenoordhallen tal van aktiviteiten rond het volksdansen plaats. Ook op zon dag kan men de hele dag in de Groenoordhallen te recht waar om 15.00 uur de slot- voorstelling plaats heeft en om 18.00 het festival zal wor den afgesloten. OEGSTGEEST Omwonenden van de plaats waar 'de nieuwe garage van Kamstqgg moet komen, hebben gistermiddag bij de Raad van State bezwaar gemaakt itegen de bouwvergunning die burgemeester en wet houders hebben gegeven. Het bouwplan aan de Ge versstraat beslaat 140 vierkante meter meer dan in het bestemmingsplan is toegestaan. De omwonenden, 3erin die stank en herrie verwachten, kwamen er tijdens 3 de zitting achter dat het uitgebreide bouwplan hele maal niet zo ongunstig uitpakt als zij wel dachten. Volgens staatsraad Kapteijn is het voor de bewoners gunstiger als zij hun bezwaar intrekken want als er se gebouwd wordt zoals het Kamsteeg officieel is toege staan, dan zal de overlast vele malen groter zijn. De omwonenden hebben tot dinsdag de tijd om hun be zwaren in te trekken. amen t,Eü, 9.00- Hg J0 LEIDEN/GOOR Het asbestbedrijf Eternit twij felt aan de deskundigheid en de onafhankelijkheid van de onderzoekers van de Leidse universiteit, die in opdracht van minister Winsemius van VROM nagaan hoe schadelijk het storten van asbestafval in de omgeving van Goor is voor milieu en volksge zondheid. De directie, ge steund door de onderne mingsraad, vindt dat de bewuste onderzoekers niet alleen anti-asbest, maar ook anti-Eternit zijn en Maredijk- bewoners vrezen schade door heien LEIDEN Het heien voor de bouw van veertig één- en twee kamerwoningen aan de Maredijk mag niet tot schade aan de om liggende huizen lei den. Verder moeten er minstens veertig par keerplaatsen bij de nieuwbouw komen en moeten er verkeers- spiegels worden ge plaatst zodat de hoe ken beter te overzien zijn. Dit eisten twee bewoners van de Maredijk gisteren bij de Raad van State. Een woordvoerder van de ge meente Leiden wilde niet ingaan op het verlangen naar meer parkeerplaat sen. Wel zegde hij toe dat voor de bouw begint, de staat van de huizen wordt opgenomen. Als er schade ontstaat, dan is de bouwer verantwoordelijk. Verder eisten de bewoners dat het illegaal verbouwde pak huis op nummer 131 wordt ontruimd en gesloopt. Ge meentelijk woordvoerder Lamers zegde toe dat de gemeente de voorbereidin gen voor ontruiming van het pand treft. De staats raad wees erop dat de sloop van het pakhuis, hoewel heel hinderlijk voor veel Maredijkbewo- ners, niets met de bouw vergunning voor de veer tig wooneenheden te ma ken heeft. De Raad van State doet maandag uit spraak. Volksdans- festival niet wetenschappelijk te werk gaan. De onderneming heeft in een brief aan Provinciale Staten van Overijssel daarom aange drongen op een ander onder zoeksteam. Minister Winsemi us heeft reeds laten weten dat hij daar niets voor voelt. Hij vindt dat Eternit met zijn oor deel over het onderzoek moet wachten tot de medewerkers van de Leidse universiteit hun rapport hebben uitgebracht. De directie van Eternit in Goor wijst er desgevraagd op, dat zij geen enkele moeite heeft met het instellen van zo'h onderzoek. „Wij willen zelf ook meewerken en plaat sen aanwijzen voor het onder zoek", zegt ir. Van 't Haaff van Eternit. Provinciale Sta ten van Overijssel hebben zich nog niet uitgesproken over deze kwestie. Het onderzoek naar de gevolgen van het ge bruik van asbestafval voor de verharding van plattelandswe gen in de omgeving van Goor wordt ingesteld op verzoek van de provincie Overijssel en de inspectie voor de volksge zondheid en milieuhygiëne in deze provincie. Door het ver stuiven van asbestdeeltjes uit deze wegverharding zouden risico's kunnen ontstaan voor volksgezondheid en milieu. Verpleegkundig directeur zuster L.J. Reinhoud (rechts) is gister middag door staatssecretaris mevrouw N.J. Ginjaar-Maas ko ninklijk onderscheiden. De staatssecretaris speldde haar de ver sierselen op behorende bij de benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw Ginjaar-Maas was voor haar staatssecretarisschap lid van het bestuur van het Academisch Ziekenhuis. Zuster L. J. Reinhoud nam gisteren na een zeker 40- jarige loopbaan bij het Academisch Ziekenhuis afscheid van haar werkkring. Zij maakt gebruik van het FLO (Functioneel Leeftijds Ontslag). Zuster Reinhoud was 13 jaar directeur van de verpleeg kundige afdeling van het ziekenhuis en is nauw betrokken ge weest bij de oprichting van de Centrale School voor Verpleeg kundigen-opleidingen. Ter gelegenheid van het afscheid werd haar een receptie aangeboden in de aula van het hoofdgebouw. i de v LEIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland rc^vinden dat de gemeente Leiden geen ontheffing moet krijgen van de plicht 2 om aan zogenaamde maat schappelijk gebondenen PvdA serie een woonvergunning met verstrekken. >usias arbei^et 6aat hier om een nieuwe categorie tot voorkort be stond slechts de categorie eco nomisch gebondenén woningzoekenden omvat die geen betaalde arbeid verrich ten zoals: gepensioneerden, [ernstig invaliden, langdurig werklozen, remigranten en ge- scheidenen zonder inkomsten. GS heeft Leiden niet voor een dergelijke ontheffing bij de staatssecretaris van VRO voor gedragen. Ontheffing is mogelijk wan- Kneer de gemeente op de zoge naamde bijlage C van de woonruimtebeschikking 1984 wordt geplaatst. GS heeft de staatssecretaris laten weten dat het niet past in het provinciaal beleid dat Leiden op die bijla- ge geplaatst wordt. GS sluiten nfl overigens niet uit dat wanneer de gemeente daarom vraagt, 'zij alsnog meewerken aan plaatsing op de bijlage. JaamicS?*et is no^ onduidelijk of de 9-~-«gemeente hierom zal verzoe ten. Volgens M. Blondeau is iet gemeentebestuur over het algemeen niet blij met onge controleerde instroom van bui tenaf. „Wanneer Leiden niet op dié bijlage komt betekent dat, dat we minder mogelijk heden hebben om mensen te weren", aldus Blondeau. Hij verwacht echter dat het aantal woningzoekenden die met een status van 'maatschappelijk ge- .bonden' een woonvergunning )jnneP" krijgt (of ingeschreven wordt als woningzoekende) nogal meevalt. Het juiste aantal zal duidelijk worden wanneer over twee maanden de auto matiseringsoperatie binnen de directie huisvesting is afge rond. ijks 14 .00 U. Apc 4.00- Overigens hebben GS ook de gemeenten Delft, Dordrecht, i'Zoetermeer en de gemeenten in de Haagse regio niet voor gedragen voor plaatsing op bij lage C. De staatssecretaris hoewel hij GS om hun mening heeft gevraagd heeft laten weten dat het de bedoeling is Beg dat de gemeentebesturen zelf 5 een verzoek indienen wanneer zij op de bijlage geplaatst wil- irlen worden. HAZERSWOUDE En kele bewoners van de Warnaarkade in Hazers- woude-dorp vinden dat de bouw van zestig woningen die het bedrijf EGBO aan de Gerelaan neer wil zet ten, niet door mag gaan. De bungalowbewoners vrezen dat hun huizen in waarde zullen dalen in een wijkje dat in eerste in stantie vol met bungalows zou worden gebouwd. Verder zijn ze bevreesd dat het nu nog ongeschon den uitzicht verdwijnt en dat er bij de nieuw te bou wen huiden te weinig par keerplaatsen komen. De gemeente kwam een aantal jaren geleden terug op haar plannen om in deze buurt al leen bungalows neer te zetten. Reden was de aandrang van Gedeputeerde Staten om meer goedkope huizen in Hazers woude te bouwen. EGBO kreeg uiteindelijk de opdracht 66 woningeh te bouwen, vol gens dezelfde succesvolle for mule die al aan de Rijndijk was beproefd. Het ging daar om makkelijk uit te breiden groeiwoningen die rond de 100.000 gulden kosten. De hui zen waren zeer snel verkocht, vandaar dat de gemeente de zelfde formule graag in het dorp wilde toepassen. „Nog voor de eerste paal de grond in gaat, zijn er al veertig huizen verkocht", betoogde de heer Van Toorn van de gemeente. „Dit bouwproject voldoet dus duidelijk aan een behoefte". De provinciaal woordvoerster was het daarmee eens. De raadsvrouwe van de vier bun galowbewoners, zei dat de ge meente „op slinkse wijze pro beert haar zin door te drijven". Ook zou de bouwvergunning voor de woningen volgens haar „op een misleidende ma nier" ergens onder aan een lijstje met aanvragen voor dakkapellen hebben gestaan in een huis-aan-huis-blad. Volgens Van Toorn van de ge meente is er al genoeg reke ning gehouden met de bunga lowbewoners. De nieuwbouw komt minstens 65 meter van de gevels van de luxe huizen en er ligt nog een sloot tussen. Over het mogelijk tekort aan parkeerplaatsen zei hij dat de gemeente in totaal meer dan honderd plaatsen heeft ge pland. Een woordvoerder van EGBO voerde nog aan dat het bedrijf het financieel moeilijk krijgt als de bouw wordt uitge steld. Mochten de bezwaren gegrond worden verklaard, dan gaat de eerste paal mini maal pas over een jaar de grond in. „Het gaat om een project van 7,2 miljoen gulden, waar ruim dertig Hazerswou- denaren een jaar werk mee hebben. Dat belang moet u ook meewegen", adviseerde hij de staatsraad. Maandag doet de Raad van State uitspraak. Een 18 ton zware mobiele kraan reed gistermid dag om kwart voor vier van het wegdek van de Voorweg in Ha zerswoude Dorp in de naastgele gen sloot. Een in de sloot aanwezi ge gasleiding werd door de kraan bescha digd. Het gaslek kon snel worden gedicht, maar het was een heel wat moeilijker karwei om de kraan weer op het dro ge te krijgen. Het geyaarte was on dersteboven in de modder weg gezakt. Twee an dere kranen moesten eraan te pas komen om het gevaarte op te takelen en op een dieplader te plaatsen. Om half tien kon de die plader met de zwaar beschadig de kraan pas wegrijden. De bestuurder van de kraan bleef ongedeerd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3