blijft loopt niet warm voor aankomst wielerronde sportuitslagen Anderlecht begint met forse zege Sydney Raaphorst krijgt overwinning OEFENVOETBAL Van Vlierberghe verschijnt niet op dopingcontrole SPORT CcidócSomxMit DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 PAGINA 13 —Barcelona verdient MlS-egen milJoen jn Maradona (RCELONA Barcelona heeft j n Diego Armando Maradona, de en reckr Napoli getransfereerde Argen- I ?eft se topvoetbalier, 450 miljoen pese- er wera (9.25 miljoen gulden) overgehou fin. José Luis Nunez, de topman van zijn b\ Catalaanse miljoenenbedrijf heeft ersche/il verklaard. ..Maradona heeft ons praak ntotaal 750 miljoen peseta's gekost 1. Wooh plaats van de overeengekomen 108 JdO miljoen. We hebben hem echter titel A| verkocht voor die prijs", aldus 5 hij een jiez. Over het afgelopen seizoen irttrekkilt Barcelona een winst gemaakt I belad 682 miljoen peseta's (14 miljoen Diego Maradona: een foüen). winstobject. zelfs Ophof voorlopig buitenspel AMSTERDAM Ajax kan de eerstkomende weken niet be schikken over Edo Ophof. De verdediger is gis teren geopereerd aan zijn neus. Op hof liep dinsdag avond bij een bot sing tijdens de oe fenwedstrijd te gen IJsselmeervo- gels een gebroken neus op. ml vanj i die dal gewichi e '.en, omi Saronni naar WK MILAAN Italië gaat met Giuseppe Saronni als één van de drie kopman nen naar het wereldkampioenschap wielrennen op 2 september op het Montjuich-circuit bij Barcelona. De drager van de regenboogtrui van 1972 kon vijftien maanden geen wedstrijd winnen. Na een hoogtetraining in St. Moritz in Zwitserland won Saronni twee etappes in de Ronde van Noor wegen. Die prestaties waren voor de Italiaan se bondscoach Alfredo Martini aanlei ding hem weer aan te wijzen voor de wereldtitelstrijd. De andere twee kopmannen zijn Francesco Moser, de werelduurre cordhouder, en Moreno Argentin, de Italiaanse kampioen van vorig jaar. WASSENAAR Van Sydney Raaphorst ging gisteren op Duin- digt een goede roep uit. De tweejarigen volbloed kwam voor het eerst in de baan. Voor de start was meer dan honderd duizend gulden geboden voor de hengst van de Wassenaarse stal Geran. Maar een koop was niet mogelijk. Geran wilde Sydney Raap horst niet kwijt. De broer van de oud-derbywinnaar Wouter Raaphorst had immers zoveel klasse. Maar het eerste optreden van Sydney Raaphorst viel echter niet mee. In een veld van vijf paarden ging hij als tweede achter Landing Power over de finish. Maar toch kreeg Sydney Raap horst nog de overwinning. Landing Power werd als nog uitge schakeld. Jockey Charly Guest had zijn rijstok als karwats ge bruikt en dat is bij tweejarigen niet toegestaan. Sydney Raap horst won nu voor stalgenoot Junior Raaphorst. DEN HAAG De uitslagen van diverse gisteravond gespeelde vriendschappelijke voetbalwedstrijden zijn: FC Groningen-Roda JC 1-2: doelpunten FC Groningen: Van Dijk; Roda JC: Hofman en Van Geel. Toeschouwers: 2.000. Havelte-FC Utrecht 1-8: doelpunten FC Utrecht: Kruys 3, Van der Hooft 2, Rietveld, Van der Linden en Tuinman; Havelte: Scheper. Toeschouwers: 600. NSC-PEC/Zwolle 2-5; doelpunten PEC/Zwolle: Schalier, Mul der. Wiggemansen, Wilkins en eigen doelpunt; NSC: Van der Akker en Wassink. Toeschouwers: 1.000. Hoogvliet-AZ'67 0-12: doelpunten: Tol 4, Loggie 2, Sundrup 2, Steinman 2, Tiktak en Arntz. Toeschouwers: 400. Hertogstad-FC Den Bosch 0-2; doelpunten: Schouwenaar en Van der Horst (strafschop). Toeschouwers: 400. ipN HAAG De tweede Jacques Hanegraaf, de a-land leverde tal van Oosterbosch, de sterke lei- jde gezichten op. Bij der, en Silvester Aarts, de ïans rtbai HAAG Hoewel de temperatuur zich daar- in Cs'oor gistermiddag buitengewoon leende, liep het jaar iaagse publiek niet echt warm voor de aankomst er Disran de tweede etappe van de wielerronde van Ne- a 1 wderland. Het nabijgelegen strand won het qua be- ivisiestoekers-aantallen ruim van het jubilerende winkel- :iligheiiar£ aan ge Ley weg waar slechts luttele duizenden, jk*S1S n*et toevallige, passanten welhaast apathisch --.aar de voorbij flitsende proffietsers keken. >rdig jujjje soms met vakantie?", riep een zelf al in vrije- iskleding gestoken heerschap op sarcastische toon naar 't in wandeltempo voortpedalerende peloton. Hij had de ersende stemming nauwelijks treffender kunnen accentu- •n. Na de eerste van zeven plaatselijk te verrijden rondjes nden de allerfanatieksten nog wel een beleefdheidsap- \usje opbrengen, maar later zorgde alleen de oubollige 'aker voor enige geluidsoverlast voor de veelal verbaasd worijjkende huisvrouwen, die het eigenlijk maar niks vonden de aan de afgezette rijbaan grenzende fietspad en vent- waren gebarriceerd met allerlei obstakels zoals niet oplettende wandelaars, een mini-reclamekaravaan en deze ilrijke andere volgauto's. Om de boodschappen toch heel- uids thuis te krijgen, waren soms halsbrekende toeren podzaak. t is v|e laatstgenoemde categorie vervoermiddelen was in de liet me^e begeleidingssfeer tevens het enige direct bemerkbare brschil met het profcriterium, dat jaarlijks kort na de Ron- j? van Frankrijk in Wateringen wordt georganiseerd. Ook itmaal was het wieler-minnende Westland op korte af- Iand. maar de opkomst van echte fans was zoals vermeld r^^ileurstellend. Mede voor de speciaal opgetrommelde exploi- r~^ int van een rijdende snackbar, die niet ten onrechte klaag- OVer de matige klandizie. Slechts de voor menigeen wel- JLome frisdranken en ijs vermochten de dreigende verlies- Dst enigszins te verzachten, toepasselijk |oe ijverig en nauwgezet het organiserende Algemeen laags Comité ook te werk was gegaan, over enige aantrek kelijke sfeer kon gistermiddag aan de Ley weg nauwelijks \orden gerept. Silvester Aarts, die na de start 's ochtends in reda reeds snel de leiding had genomen en pas op het teerdere malen te ronden aankomstcircuit door zijn colle- 's werd achterhaald, mocht hooguit enige meewarige blik- .m. Pn in ontvangst nemen. Aarts zal in elk geval als eerste in j?f alfabet zijn geëindigd, een kleine pleister op de wonde, laar ook bij de met een toepasselijke naam uitgeruste Belg 'onan Ongena, die in de voorlaatste ronde door materiaal- pch op grote achterstand was geraakt, hadden wat aanmoe- igingen niet misstaan. Nee hoor, het Haagse publiek keek groepeechts berustend toe. Eenzelfde beeld bij de finish, toen Jac- 1 volgües Hanegraaf in eerbiedige stilte zijn voorwiel als eerste Franker de eindstreep drukte. atie, dién (schrale) troost resteerde de noeste wielrenners, want ?en nie)k olympisch windsurf-kampioen Stephan van den Berg nu toe 1 kunstzwemster Catrien Eyken, die ongetwijfeld liever de n) aanvrkoeling van het hen welbekende water hadden opge- )cht, konden amper op enige bespeurbare populariteit bij residentiële en kennelijk graag relativerende schare re- n het £nen. Vanochtend hebben de wielrenners de Hofstad al- 'eer verlaten. Na de start aan het Nassauplein ging het pe- Jton richting Schagen. Een min of meer vaste etappeplaats and aL^f pjen Haag vooralsnog niet te zullen worden. Yeleid DICK KIERS Lyon-j_ het sti Gr grote onbekende. De vijf daagse trainingsstage, voorbereiding op de nade rende strijd om het we reldkampioenschap, blijft vooralsnog een seconden- spel, waarin een handje vol renners enigszins op voorsprong staat. Dat laatste was het gevolg van een ontsnapping in de slotkilo- meters. In de brede straten van Den Haag ontsnapten tien renners, onder wie Ooster bosch. Temidden van drie ploeggenoten werd de drager van de oranje leiderstrui veilig naar de eindstreep geloodst. De sprintnederlaag tegen Ha negraaf was ingecalculeerd. ,,Maar je moet ook aan de eindoverwinning denken", al dus Oosterbosch, die toch nog vijf kostbare seconden tijdver- goeding meepikte, gretig als zelden tevoren. Hobbyist Daarvoor was er nauwelijks iets gebeurd. Een kleine ren ner mocht in zijn eentje door de grote steden (Rotterdam, Den Haag) en langs zon aan biddende mensenhagen rijden. Silvester Aarts, fietsende hob byist, ambtenaar van beroep en nog nooit winnaar in een beroeps wedstrijd, beleefde de wielerdag van zijn leven. En het was niet eens de bedoeling. De 32-jarige renner uit Krui- ningen, in de trui van een pri- vé-geldschieter rijdend voor een gelegenheidsformatie, wil de alleen een premie, te ver dienen op de Coolsingel, op strijken. Het peloton, loom en warm, trapte rustig door en liet de verbaasde koplopef ne* gentig kilometer, tot in Den Haag, spartelen. Ook Greg Lemond, de enige buitenlandse vedette in de Ronde van Nederland, valt op door zijn rustige gedrag. „Ik ben hier om te trainen. Ik pro beer zoveel mogelijk risico te vermijden", aldus de Ameri kaanse wereldkampioen in Franse loondienst, die over elf dagen de titel verdedigt op het bergachtige parkoers bij Bar celona. Schrik Lemond schrok dan ook be hoorlijk, toen hij dinsdag on deruit ging. „Gelukkig viel ik op een ander. Maar m'n knie was toch een beetje stijf. Een reden tot nog meer voorzich tigheid", verklaarde hij. Na de val sloeg de 24-jarige „wonder boy" de schrik nog meer om het hart, toen hij hoorde, dat Met het warme weer zocht de rennerscaravaan van de Ronde van Nederland ook Scheveningen op, zij het niet om te zonnen, maar zoals hier onder aanvoering van Bert Oosterbosch de sprint aan te trekken. er problemen zouden zijn over Lemond, die al enige dagen de inschrijving voor de strijd trainde in het hooggebergte, om het wereldkampioenschap, verkoos Nederlandse bodem „Je gaat meteen denken aan boven de Ronde van Plouay een schorsing voor iets, waar- als voorbereiding op zijn titel- van je niet eens weet wat je verdediging. Die wedstrijd hebt gedaan". Navraag gaf moet zijn ongelukkige seizoen snel opheldering. De Ameri- in één klap goedmaken. „In kaanse wielerbond moest de Plouay heb je weliswaar heu- formulieren nog opsturen, veis in het parkoers, maar hier zijn de omstandigheden, zoals „Bond is een groot woord", al- hotels, veel beter. Dat is be- dus Lemond. „Er is een voor- langrijk. Vorig jaar was ik na zitter en een secretaris. Die de Ronde van Nederland ook werken heel traag". topfit". Ontvangst olympische kampioenen in Den Haag DEN HAAG Burgemeester en wethouders van Den Haag hebben voor morgen een ont vangst voorbereid van het Ne derlands dameshockeyteam, de discuswerpster Ria Stalman en de begeleiders van deze sportlieden die onlangs tijdens de Olympische Spelen in Los Angeles een gouden medaille veroverden. De drumband Die Haghe zorgt morgen om 17.30 voor een rrtüzikaal welkom van de kampioenen bij het pand Javastraat 26. DEN HAAG De Belg Frans van Vlierberghe is in de Ronde van Nederland gestraft met een voorwaardelijke schorsing van een maand, een geldboete en terugzetting naar de laatste plaats in de etappe-uitslag, de gebruikelijke straf voor het gebruik van dope. De ploegmaat van Teun van Vliet was na de derde etappe niet tijdig op de medische controle verschenen. Van Vlierberghe was als reserve aangewezen, maar moest zijn plasje toch inleveren, omdat Bert Oosterbosch, tweede in de etappe en leider in het klassement, twee keer op de lijst van op geroepen renners voorkwam. Van Vlierberghe reed echter, zon der zich te melden, naar zijn hotel in Sassenheim. \Am Organisatie wil Open Ronde DEN HAAG Er zijn plan nen de Ronde van Nederland, nu nog alleen voor beroeps- wielrenners, een open karak ter te geven. Het idee daartoe is halverwege de huidige edi tie geopperd door de voorzitter van het organiserende stich tingsbestuur, Wim Breukink. „Een Open Ronde heeft een tweeledig effect", aldus Breu kink. „Het is leerzaam voor jonge amateurs en het komt de strijd ten goede". Vastomlijnd is voorlopig niets. „Ik wacht eerst de reacties af. Daarom heb ik het nu naar buiten ge bracht. Maar de eerste gelui den in de direct omgeving zijn positief", aldus de voorzitter. Een Open Ronde van Neder land, eventueel in combinatie met een dameskoers, biedt te vens de mogelijkheid de staat- samateurs uit het Oostblok te laten starten. Leo van Vliet breekt wijsvinger DEN HAAG Voor Leo van Vliet, reeds uitverkoren voor de Nederlandse ploeg voor de strijd om de wereldkampioen schappen wielrennen, is de Ronde van Nederland normaal gesproken voorbij na de derde etappe. De renner uit de ploeg van Raas kwam na 55 kilome ter ten val en brak een wijs vinger. De rondedokter heeft Van Vliet geadviseerd op te geven. Daarmee staat zijn deelneming aan de strijd om het wereldkampioenschap op de tocht. Leo van Vliet: pechvogel. Björn Borg gaat scheiden MONTE CARLO Björn Borg gaat scheiden van zijn Roemeense echtgenote Mariana Simionescu. Het tennis- paar trouwde op 24 juli 1980 in Roemenië. De 28-jarige Borg won de enkelspeltitel op Wimbledon vijf keer en de open Franse titel zes keer voordat hij begin 1983 besloot met toptennis te stoppen. Mariana Simionescu, die in 1981 aan een ernstige nierziekte leed maar daarvan vol ledig is genezen, is 27 jaar. BRUSSEL Op de eerste dag van de Belgische voetbalcompetitie heeft Anderlecht gisteravond direct van zich doen spre ken door nieuweling Ra cing Jet met 9-2 te ver slaan. Behalve Anderlecht kwamen nog drie clubs tot een eerste zege: Stan dard Luik (3-2 tegen Wa- regem), Beveren (3-1 te gen Beerschot) en Club Brugge (2-0 bij Lierse). De "ongelukkigste man van de eerste speelronde voor de Belgische eerste divisie was ongetwijfeld doelman Everaert van het pas gepromoveerde Ra cing Jet. Hij moest zich te gen Anderlecht niet min der dan negen keer om draaien om de bal uit het doel te halen. En de wed strijd was zo goed voor Racing Jet begonnen. Al direct in de eerste de beste minuut scoorde Fergusson na melijk voor de vol goede moed begonnen club. Scifo, Vanden- bergh en Andersen brachten Anderlecht echter hierna op 3-1, waarna Geebelen de span ning er toch nog inhield door weer tegen te scoren. Voor rust maakte Czerniatinsky er 4-2 van. In de tweede helft deed Anderlecht wat het wilde met Racing Jet. Czerniatinsky, Gudjohnsson, Grun (2) en Ver- cauteren bepaalden de eind stand op 9-2. Zorgelijk voor Anderlecht waren wel de bles sures van Frank Arnesen en Enzo Scifo. Hongarije Het Hongaarse voetbalelftal heeft gisteren in het met slechts 8.000 toeschouwers be zette Nepstadion in Boedapest dank zij een produktieve slot fase met 3-0 gewonnen van Zwitserland. De Hongaren, met Nederland ingedeeld in één voorrondegroep voor het toernooi om de werreldtitel in 1986, namen in de 71e minuut door invaller Marton Esterha- zy de leiding. Hij tekende ze ven minuten voor tijd ook voor de tweede treffer. Bodo- nyi bepaalde de eindstand te gen de zwakke Zwitsers twee minuten voor het einde op 3-0. In 45 jaar heeft Zwitserland geen enkele wedstrijd van Hongarije kunnen winnen. Vorwarts Vorwarts Frankfurt/Oder, te genstander van PSV in de eer ste ronde van het toernooi om de UEFA Cup, heeft ook de tweede competitiewedstrijd ge wonnen. Gisteravond versloeg Vorwarts op eigen veld FC Hansa Rostock met 3-1. Met Vorwërts zijn ook nog Dyna mo Dresden, FC Magdeburg en Dynamo Berlin zonder puntverlies. BK Kopenhagen BK Kopenhagen, tegenstander van Fortuna S. in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars, heeft gisteren voor de Deense eerste divisie met 2- 0 verloren van Frem Kopen hagen. Aarhus, dat overigens 1-1 speelde tegen Bronshoj, heeft de leiding met 27 punten uit achttien wedstrijden. Lyngby is tweede met twee punten achterstand. PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS. 2040 meter: 1. Windster G (A. de Wrede) 1.22,1; 2. Ylona D; 3. Yvo Hazelaar. Niet ge start: Young Boy Weber. Toto: win nend f. 2,20, plaats f. 1,50 f. 3,70 t. 3,10, koppel f. 30,00, trio f. 459,30. TWEEDE KOERS. 2500 meter: 1. Yris Vrijenesse (W.C.M. Duivenvoorden) 1.23,0; 2. Yoyo Kandia: 3. Ylja Dora do. Toto: winnend f. 8,40, plaats f. I,50 f. 1,10 f. 2,10, koppel l. 10,00, trio I. 152,80. DERDE KOERS. 2040 meter: 1. Vamp Hanover (J.A. de Rijk) 1.20,3; 2. Win ston Jac; 3. Yromi W. Toto: winnend f. 12,20, plaats f. 3,80 f. 2,10 f. 1,90, koppel f. 26,80, trio I. 217,00. VIERDE KOERS. 1300 meter: 1. Wyd- ney Raaphorst (J.H.M. Luyten) 1.22,7; 2. Junior Raaphorst; 3. Flintstone. Niet gestart: Carnaval en Danielle. Toto: winnend I. 1,80, plaats f. 2,90 f. 4,70, koppel t. 4,20, trio f. 43.20. VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Way- ona La Fusee (S. Diab) 1.21,2; 2. Un der Door; 3. Volontaire. Niet gestart: Vannie K. Toto: winnend f. 8,20, plaats I. 5.50 t. 10,00 f. 6,70, koppel t. 308,50, trio f. 1.128,50. ZESDE KOERS, 2040 meter: 1. Vonny Albo (A.J. Mollema) 1.20,1; 2. Vivat Oldeson; 3. Winnie Queen. Toto: win nend f. 9,90, plaats t. 4.90 t. 9,20 f. II,70, koppel f. 157,90, trio t. 7.482.50. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Go Go (Mej. M. Ton) 2. Romeo Raap horst; 3. Sacha. Toto: winnend f. 5,60, plaats f. 4,20 t. 1,60, koppel f. 6,80, trio f. 45,80. ACHTSTE KOERS. 1609 meter: 1. Udo Windspeil (W.C. Strooper) 2. Wil van de Lente; 3. Winston Hazelaar. Toto: winnend t. 6,30, plaats t. 3,40 t. 2,50 f. 1,30, koppel f. 15,80, trio f. 146,50. NEGENDE KOERS. 2040 meter: 1. Wilka Axkit (S.A. Hartman) 1.20,0; 2. Verona Weber; 3. Silverglorie. Niet gestart: Vaguely Noble. Toto: win nend t. 2,30, plaats f. 2,10 f. 1,50 f. 2,80, koppel f. 6,80, trio t. 248,60. TIENDE KOERS. 2040 meter: I.Orly Norton (R.J. Oudendijk) 1.18,8; 2. Thor ter Lune; 3. Podo Du Bols. Toto: winnend f. 34,80, plaats f. 4,00 f. 2,90 f. 5,70, koppel f. 65,70, trio f. 6.653.50. ELFDE KOERS. 2100 meter: 1. Umienwil (J.W.M. Engwerda) 1.20,3; 2. Titana P; 3. Veltch du Bois. Niet gestart: Useful Prince en Varinsja. Toto: winnend f. 16,50, plaats f. 5,20 f. 3,20 f. 2,00, koppel f 27,10, trio f. 222,90. TOTALISATOR-OMZET: f. 275.106,00. SCHAKEN NK dames in Mijdrecht (zevende P Cameron-Pluymert 1/2-1/2, Van der Mije-Drewes 1-0, Van Eist-De Kleuver 0-1, Van Parreren-Van der Giessen 1/2-1/2, A. Cameron-Harm- sen 0-1, Bruinenberg-Belle 1-0^ Riemslag-De Greet. 0-1 Vijfde ronde (afgebroken partij): Van Eist-De Greef 1/2-1/2. Stand aan kop: 1 Van der Mije 5.5 punten; 2. Bruinenberg 5, 3. Belle, Drewes en De Greef 4,5. 6. Harmsen SOFTBAL Hoofdklasse: Terrasvogels-Kinhelm 0-1, HCAW-Bloemendaal 0-1; eerste klasse B: Spaarnwoude-Heiloo 0-3. VOETBAL België (eerste competitieronde): FC Antwerp-St. Niklaas 2-2 (dinsdag al gespeeld), Lokeren-KV Mechelen 1-1, Standard-Waregem 3-2, Beveren- -Beerschot 3-1, Cercle Brugge-FC Luik 0-0, Lierse SK-Club Brugge 0-2. Kortrijk-Waterschei 0-0, Seraing-AA Gent 3-3 (dinsdag reeds gespeeld). Racing Jet-Anderlecht 2-9. WIELRENNEN Ronde van Nederland (tweede etap pe van Breda naar Den Haag over 206 km): 1. Hanegraaf (Ned-Gisbers) 4.50.35 (met tijdsvergoeding 4.50.25), 2. Oosterbosch (Ned-Post) 4.50.35 (met tijdsvergoeding 4.50.30), 3. Bauer (Can-Buckert) 4.50.35 (met tijdsvergoeding 4 50.32). 4 Bogaert (Bel-Swerts) 4.50.35, 5. Lammertink (Ned-Post). 6. Poissonnier (Fra-De Gribaldy), 7. Peeters (Bel-Gisbers), 8. Lammerts (Ned-Post). 9. Knete- mann (Ned-De Witte), 10. Theunisse (Ned-Post) z.t., 11. Schroen (Ned-De Gribaldy) 4.51.37, Teun van Vliet (Ned-Swerts), 13. Jacobs (Bel- -Swerts), 14. Onnockx (Bel-De Witte) z.t., 15. Van der Poel (Ned-Gisbers) 4.52.03, 16. Nijdam (Ned-Gisbers). 17. Van Gerwen (Ned-Buckert), 18. Pieters (Ned-Buckert), 19. Kurzweg (WDI-De Goede). 20. Fons van Kat wijk (Ned-Ehlen). Algemeen klassement: 1. Ooster bosch 8.00.2; 2. Knetemann op 33 sec.; 3. Hanegraaf op 0.41; 4. Bauer (Can-Buckert) op 1 min.; 5. Lammerts op 1.10; 6. Peeters op 1.17; 7. Lam mertink op 1.21; 8. Bogaert op 1.29; 9. Theunisse op 2.00; 10 Van der Poel op 2 03: 11. Pieters op 2.03; 12. Vanderaerden op 2.04; 13. Anderson op 2.16; 14. Zoetemelk op 2.16; 15. Teun van Vliet op 2.17; 16. Lemond op 2.23; 17. Kuiper op 2 24; 18. Poi- sonnier op 2.29; 19. Jacobs op 2.30; 20. Broers op 2.42. Puntenklassement: 1. Oosterbosch 27 punten, 2. Van der Poel 22 pnt, 3. Vanderaerden 20 pnt, 4. Hanegraaf 19 pnt, 5. Bogaert 18 pnt. 6. Knete mann 14 pnt. Ploegenklassement: 1. Ploeg Post 24.01.59; 2. Ploeg Gisbers op 1.59; 3. Ploeg De Witte op 4.29; 4. Ploeg Swerts op 4.31; 5. Ploeg Buckert op 4.36; 6. Ploeg De Gribaldy op 6.04. Ronde van Wilhelm Teil (derde etappe van Velketswil naar Gersau over 147,5 km): 1 Winterberg (Zwi) 3.47.23; 2 Vedernikov (Sov) op 3 sec 3. Traxler (Oos) z.t.; 50. Hofste de (Ned) op 13,27; 66 Siemons (Ned) op 27.50; 81. Van Muiken (Ned) op 39,46; 82. Pierre Raas (Ned) 39,49; Wolters (op 47,13) was te laat binnen. Algemeen klassement: 1. Winterberg 11.35,46; 2. Hilse (WDI) op 6 sec.; 3. Rominger (Zwi) op 9 sec.; 52. Hofste de op 27.51. 67 Siemons op 53,25; 81. Raas op 1.37.52; 82 Van Muiken op 1 47.09.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13