Levensmiddelenzaken in grote problemen WINST NMB BLUFT GELUK Strien, van miljonair tot armoedzaaier its im 7 Beurs van Amsterda VERMOGEN ROBECO DAALT LICHT MARKTEN Hoog ziekteverzuim in kruitfabriek ECONOMIE EeicUcSomont DINSDAG 21 AUGUSTUS 1984 PAGlJTE^ Algerijnse taxi's op Vialle-gas SON Het Algerijnse bedrijf Naf- tal heeft bij Vialle in Son (Noord- Brabant) 750 autogassystemen be steld. De systemen zijn bestemd voor overheidsvoertuigen van bij voorbeeld de PTT. maar daarnaast wordt ook een aantal taxi's met autogassystemen uitgerust. De ko mende weken wordt een aantal monteurs in het trainingscentrum in Son opgeleid. De eerste syste men worden door het personeel van Vialle zelf ingebouwd. Aan de hand van de opgedane ervaringen zal Naftal besluiten of tot het op grotere schaal overschakelen van het Algerijnse autopark wordt be sloten. Faillissement dreigt voor Mikrocentrum EINDHOVEN De Stichting Mikrocen trum zit in grote financiële moeilijkheden en haar failissement dreigt. Een acquisitie- bureau heeft haar faillissement aange vraagd. De stichting is in 1954 opgericht door Nederlandse bedrijven die zich bezig houden met fijn-mechanische produkten. Het geeft technologische kennis en kwali teitsadviezen. In 1983 heeft de Stichting zo'n 800 cursisten opgeleid en circa 80 be drijven begeleid. Inmiddels heeft Mikro centrum het acquisitiebureau aangeklaagd wegens het niet nakomen van afspraken en het aantasten van de goede naam. Finan ciële tegenslagen zouden voor de bank aan leiding zijn geweest om het gebruikelijke seizoenkrediet niet te verlenen. ROTTERDAM Het vermogen van het beleggingsfonds Robeco is in de eerste zes maanden van dit jaar gedaald van 6.958 miljoen naar 6.690 miljoen. De winst bedroeg 157 miljoen tegen 137 miljoen over dezelfde periode van vorig jaar. Het aantal uitstaande aandelen steeg met 4,3 miljoen tot bijna 111 mil joen. De koers van een aandeel bedroeg eind juni ƒ61,50. Inclusief het in april uitgekeerde dividend van 2,60 betekent dit een daling van 4% sinds eind 1983. Inmiddels is deze daling bijna weer ingehaald. In het tweede kwartaal gaven bijna alle beurzen in de wereld koersda lingen te zien. Deze werden voornamelijk ingegeven door de vrees dat de rentestijging in Amerika de economische groei in gevaar zal bren gen. Alleen Engeland, Frankrijk en de Nederlandse internationale fondsen bereikten per saldo hogere koersen. Volgens Robeco lijkt de laatste weken de vrees voor een verdere rentestijging in de VS te zijn afgenomen, waardoor de beurzen begin augustus een sterk herstel te zien gaven. CDA: beleggingen in project Rienk Kamer aftrekbaar? DEN HAAG Het CDA-Kamerlid Couprie wil weten of gedupeerde be leggers in het American Land Pro- gramm van de van oplichting verdach te Rienk Kamer hun beleggingen ge deeltelijk als aftrekpost mogen opvoe ren. Couprie heeft daarover schriftelij ke vragen gesteld aan staatssecretaris Koning (Financiën). Als er afspraken met de belastingdienst zijn gemaakt is er sprake van ongelijke fiscale behan deling, want enkele jaren geleden was zowel Financiën als het Gerechtshof in Den Bosch van mening dat dergelijke aftrekposten niet geaccepteerd kunnen worden, aldus Couprie. VEEMARKT LEIDEN (20-8) - Prijzen: extra kw. 9.00-13.50. stieren (resp. 1e en 2e kw.) 8,15-8,95 7,30-8.10. vaar zen (resp. 1e en 2e kw.) 7,10-8,40 5.90-7,05. koeien (resp. 1e. 2e en 3e kw.) 6,95-8,00 5.90-6,95 5,50-5.90. worstkoeien 4,90-5,95. schapen 200-250, per kg 5,25-7,75. lammeren 200-250. per kg 10,00-11.00. Aan voer. slachtvee 950. stieren 112. slachtschapen en lammeren 399. to taal 1461. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee matig - prijshou dend. stieren redelijk - gelijk, scha pen en lammeren rustig - iets lager. LEIDEN Noteringen groente- en fruitveiling, 20 augustus: pruimen: 95- 160; aardappelen: 22-24; andijvie: 22- 39; augurken: 60-63; stokbonen: 325; snijbonen: 255-325; tuinbonen: 51; kroten: 38-49; kroten bos: 28-30; Chi nese kool: 57-70; rode kool: 48-50; spitskool: 31-46 postelein: 30-49; prei: 130-156; rabarber: 72-76; spina zie: 34-67; ijsbergsla: 25-48; broccoli: 300-320; spruiten a: 95; spruiten b: 83; spruiten d: 70; uien: 15-46; me loenen: 135-150; bloemkool 6 per bak: 100-120; bloemkool 8 per bak: 70-105; bloemkool 10 per bak: 65; sla: 14-30; bleekselderij: 40-49; pe terselie: 17-41; radijs: 31-34; selderij: 8-23; paprika st.: 10-52. DE LIER - Delft-Westerlee. dinsdag 21 augustus Aardappelen 25-36. Bloemkool 65-130. Broccoli 470-580. Courgettes 12-19. Frnakenthaler 490- 550. Komkommers 25-75, mini 20-38. Kouseband 60-50. Meloenen net 160- 240, oog 30-340, suiker 250-400, ananas 60-460. Paksoy 20-36. Papri ka groen 250-330, rood 220-280, geel 470-600. paars 200-640, puntig 290- 380. Pepers rood 700-800, groen 290-330, bonte 320-340. Prei 94-103. Pronkbonen 130. Radijs 17-42. Ret tich 14-78. Rode kool 17. Sla 13-50. Snijbonen 230-340. Sperziebonen 160. Spruiten 40-150. Tomaten 380- 750. Uien 50-68. Venkel 180-260. Vleestomaten 530-920. IJsbergbollen 18-53. Ijspegels 29-38. FNV: ruimte voor 100 banen in haven Amsterdam UTRECHT De Amsterdam se haven heeft een tekort van 106 havenwerkers. Dit heeft de Vervoersbond FNV bere kend aan de hand van de overslagcijfers van het Ge meentelijk Havenbedrijf van Amsterdam. Volgens een bere keningsmethode, die afgespro ken is met de werkgevers, wordt elk half jaar het ver schil berekend tussen het aan tal mensen dat in de haven werkzaam is en werkzaam zou moeten zijn op grond van het werkaanbod. In de stukgoed sector zijn nu 76 mensen min der in dienst dan het werk aanbod wettigt en in de overi ge sectoren, zoals kolen en graan, zijn het er 30, zo heeft de bond berekend. goud en zilver De goud- en zilverprijzen zijn als volgt vastgesteld (tussen haakjes de voprige prijs): goud onbe werkt 36.280-36.780 (36.250-36.750). bewerkt 38.620 verkoop (38.590 verkoop), zilver nbewerkt 780-850 (780-850), be werkt 900 verkoop (900 ver- WOERDEN Zo'n 2.000 zelfstandige levensmidde lenzaken zullen tussen nu en 1988 het loodje leggen. Het gaat vooral om zelf standige klein- en mid denbedrijven in de le vensmiddelenbranche. Deze verwachting staat in het brancheverkenningsrap port van het projectbureau voor distributie-economie van de levensmiddelenhan del (Prodis). Het gaat om za ken met een omzet tot 30.000 gulden in de week en met niet meer dan zeven filialen. Secretaris F.J. Schoolenaar van het Vakcentrum voor de levensmiddelenhandel (2400 leden) noemt als belangrijk ste oorzaak voor deze „dra matische" ontwikkeling de koopkrachtdaling en de steeds sterker wordende po sitie van grootwinkelbedrij ven, zoals Albert Heijn. Doordat het publiek steeds minder uitgeeft aan levens- en genotsmiddelen is een fel le concurrentiestrijd ont staan. De detaillisten zijn ge dwongen steeds meer artike len uit het levensmiddele nassortiment, zoals suiker, waspoeder en luiers tegen kostprijs aan te bieden, aldus Schoolenaar. Volgens het rapport had het grootwinkelbedrijf in 1975 een marktaandeel van 39% tegen 61% voor de zelfstandi ge levensmiddelendetaillis ten. Het aandeel van het grootwinkelbedrijf bedraagt inmiddels 55% en groeit, al dus de voorspelling, tot 70% in 1988. (Vervolg van voorpagina) DEN HAAG De bedrijfsvereniging van de kruitfa briek in Muiden heeft, na een uitspraak van de kan tonrechter, weliswaar de ww-uitkeringen toegekend, maar volgens J. Sloof van de Industriebond CNV staat nergens zwart op wit dat werknemers in vergelijkbare gevallen op ww kunnen terugvallen. Deze werknemers krijgen naast hun uitkering een half jaar lang een aan vulling van de kruitfabriek. Sloof wil dat de sociale wetgeving wordt uitgebreid met de bepa ling dat gewetensbezwaarden recht hebben bij vrijwillig ontslag op een werkloosheidsuitkering. Hij geeft toe dat grenzen wat be treft gewetensbezwaren moeilijk te trekken zijn. „Er zullen dus regels moeten worden ontwikkeld voor de te volgen procedure". Volgens de districtsbestuurder bestaat er onder het produktie- personeel van de kruitfabriek grote angst. Dat vertaalt zich, al dus Sloof, in het hoge ziekteverzuim 15% Veel werknemers wil len echter om financiële redenen niet opstappen. Sloof vreest voor de werkgelegenheid bij de kruitfabriek. „De verhouding tussen gemeente Muiden en de directie is gespan nen. Er is zelfs al sprake van overplaatsing van de fabriek naar Delfzijl. Dat kan een gemeente zich in deze tijd van grote werk loosheid niet permitteren. Van het totale personeelbestand woont eenderde in Muiden". Philips produceert honderdmiljoenste televisietoestel EINDHOVEN Volgen- de maand rolt bij Philips het honderdmiljoenste te levisietoestel van de band. Ter gelegenheid hiervan zal president-directeur W. Dekker van Philips 6 sep tember prinses Margriet 100 televisietoestellen overhandigen. Het ge schenk is bedoeld voor di verse nationale en inter nationale projecten van het Rode Kruis. Prinses Margriet zit in het dage lijks bestuur van deze or ganisatie. Achmed Zaki Jamani Jamani: olieoverschot in oktober voorbij NICOSIA De minister van olie van Saoedie-Arabië, Ach med Zaki Jamani, heeft in een interview met het gezagheb bende tijdschrift Middle East Economie Survey (MEES) voorspeld dat het overschot op de wereldoliemarkt aan het eind van september zal zijn verdwenen. De minister voeg de daar nog aan toe dat de Or ganisatie voor Olie-Exporte rende Landen (OPEC) in okto ber eerder een vergroting dan een verkleining van haar olie- produktie zal overwegen. Ja mani verwacht dat in het laat ste kwartaal van dit jaar het verbruik van en de vraag naar olie zullen toenemen, waar door de produktie van de OPEC zal kunnen groeien tot 19 miljoen vaten per dag of nog meer. In juli heeft de OPEC gemiddeld 17,8 a 17,9 miljoen vaten per dag gepro duceerd. Jamani schrijft de verbetering van de vooruit zichten toe aan de verminde ring van de olieproduktie van Saoedie-Arabië en Iran. 1984 Wordt recordjaar economie VS WASHINGTON De Amerikaanse economie heeft in 't tweede kwartaal van 1984 een groei doorgemaakt van 7,6%. Als die trend doorzet wordt 1984 voor de VS het beste jaar sinds 1951, met een gemiddelde groei van 7,2%. De inflatie is in het tweede kwartaal tot 3,2% op jaarbasis beperkt gebleven, tegen 4,4 in het eerste kwartaal. Het Amerikaanse economische herstel heeft de economen voor een raadsel gesteld. De regering-Reagan heeft echter wel een torenhoog begrotingstekort gekweekt. AMSTERDAM De Neder- landsche Middenstandsbank NMB heeft in de eerste zes maanden van dit jaar de netto winst nagenoeg gelijk zien blij ven met 55,1 miljoen. Het brutoresultaat daalde met 7% van 385,3 miljoen naar 357,7 miljoen. Het ïntenmdi- vidend is onveranderd vastge steld op 3,50 per aandeel van 50 nominaal. Over heel 1983 werd ƒ8 in contanten betaald. Gezien de ontwikkeling van de rentemarge en van het vo lume van de kredietverlening wordt ook in het tweede half jaar een daling van het bruto resultaat verwacht. De bank spreekt zich nog niet uit over winstverwachtingen over het hele jaar. De toevoeging aan de strop- penpot bleef met 290 miljoen gehandhaafd op het peil van het eerste halfjaar 1983. Het balanstotaal steeg met 4% tot 65,9 miljard. De kredietverle ning vertoonde een stijging van 4% tot 42,5 miljard. Daarbij nam de verstrekking van woninghypotheken toe, zij het in mindere mate dan in 1983. De binnenlandse kredietverle ning aan het bedrijfsleven ver anderde van een daling in een lichte stijging. De toever trouwde en opgenomen gelden namen toe met 2,7 miljard tot f 63,5 miljard. De helft van de stijging van het balanstotaal, van de kre dietverlening en van de toe vertrouwde en opgenomen gelden was het effect van het in de eerste zes maanden in de consolidatie opnemen van de overgenomen Irfter-Alpha- -banken in Hongkong en Sin gapore. Het aantal personeelsleden ging ten opzichte van eind '83 van 11.359 naar 11.522. De stij ging is bijna helemaal het ge volg van de overneming van de Inter-Alpha-banken. NMB favoriet op stille beurs AMSTERDAM Op een weer stille zomerse dag op het Damrak bleek de NMB giste ren favoriet. Het bankfonds moest als laatste grote bank komen met de halfjaarscijfers, en aangezien het accent bij de Middenstandsbarfk ligt op de binnenlandse activiteiten, waar de risico's wat afnemen, waren de verwachtingen hooggespannen. De koers ging gestaag omhoog en nadat zelf tevergeefs 138 was geboden, werd gesloten op 134, wat een winst betekende van f 2,50. Ook de andere bank- waarden sloten wat hoger. De verschuivingen bij de ac tieve fondsen bleven meestal weer gering. Bij de internatio nals sloot KLM 1,90 lager op f 177 en was daarbij koploper. Aegon eindigde ƒ2 hoger op 118 en Nationale Nederlan den ƒ1 beter op 224. VNU moest 2 prijsgeven op 149 en Ahold eenzelfde bedrag op f 188. Nedlloyd ging 2 voor uit naar 108,50. Ook op de lokale markt bleef het rustig. Wel steeg Proost en Brandt hier 17,50 naar 184. Gamma was 1,30 in herstel op ƒ87,50 en Otra ƒ3 op 89. Porceleyne Fles was ƒ4 beter op 100. Aan de andere kant werd de laatprijs voor Kem pen en Begeer nog eens met f 5 verlaagd tot 60. Hagemey- er raakte 1,50 kwijt op 39 en Meneba 1,20 op 57. De staatsfondsenmarkt bleef er nauwelijks veranderd bijlig gen. Meer investeringen verwacht in EG LUXEMBURG Eurostat, het statistische bureau van de Europese Gemeenschap, ver wacht dat de economische groei in de EG dit jaar flink zal worden gestimuleerd door een forse verhoging van de uitgaven voor investeringen in het bedrijfsleven. Het bureau maakt uit de resultaten van onderzoek van de investe ringsplannen van de industrie in de tien landen op dat de in vesteringen in de verwerken de industrie dit jaar reëel (dus na correctie voor de inflatie) met 7,2% zullen worden ver hoogd. In 1983 werd er reëel 2% minder geïnvesteerd dan in het voorgaande jaar. De sterkste stijging zal zich in De nemarken voordoen, namelijk 60%. In Nederland zal er naar schatting 29% meer worden geïnvesteerd. Voor Frankrijk, het Engeland en België wordt een groei van 10% verwacht en voor West-Duitsland, Grie kenland en Ierland een wat kleinere. MIDDELBURG Alle hoop van de 70-jarige voormalige lottokoning Coos van Strien is geves tigd op de uitspraak die de Middelburgse rechtbank op woensdag 7 november zal doen. Dan namelijk moet duidelijk worden hoe de door hem aange spannen rechtzaak tegen de onroerengoed-magnaat Owel uit de Belgische conclaaf Baarle-Nassau eindigt. Als de rechtbank de lottokoning in het ge lijk stelt, kan deze einde lijk weer zelf beschikken over zijn riante pand in Monte Carlo, het enige onroerend goed dat offi cieel buiten zijn faillisse ment valt. Als de uit spraak van de rechter in zijn nadeel uitvalt, gaat Van Strien de zaak aan hangig maken bij het Hooggerechtshof in Straatsburg. Want na een juridisch gevecht van 22 jaar wacht hij nog steeds op de afwikkeling van zijn faillissement. De ex-miljonair woont vereen zaamd en ziek in een sober ap partementje aan de rand van Middelburg. Zijn pensioentje is zo mager dat zijn vrouw en kinderen gedwongen zijn te werken om in hun levenson derhoud te kunnen voorzien. En dat terwijl hij officieel nog een miljoenenbezit aan onroe rend goed heeft, omdat zijn faillissement nooit afgewik keld werd. Het komt erop neer, dat hij in 1962, toen hij in België op grote schaal zaken deed, door dit land ambtshalve in faling werd gesteld; een vorm van failliet verklaren waarbij het niet noodzakelijk is dat schuldeisers eerst naar de rechter stappen. In het geval van Van Strien is er dan ook nooit een officiële aanklacht tegen hem inge diend. Integendeel, toen zijn lotto-imperium door de Belgi sche staat werd ontmanteld, betreurden tienduizenden Bel gische huisvrouwen dit ten zeerste. Want deze verdrongen zich wekelijks om zijn lotto- kaarten te kopen. Zeven jaar lang deed Van Strien, dank zij een geniaal idee, geweldige za ken. Hij gaf lottokaarten uit waarop (verschillende) uitsla gen van twaalf voetbalwed strijden stonden gedrukt. Met de kaarten waarop de (meeste) goede uitslagen voorkwamen, konden zijn klanten forse geldprijzen winnen. Maar als er op de kaarten geen prijs viel, werden ze tot premiebon nen, waarmee huishoudelijke artikelen uit zijn magazijnen konden worden betaald. „Het ergste dat je kon overkomen", legt Van Strien uit, „was dat je je geld terugkreeg, zij het in de vorm van artikelen. Het was een systeem dat in feite geen cent kostte, want je kon onbe perkt meespelen zonder ooit te verliezen". Succesformule Met deze succesformule be haalde Van Strien, die al gauw de lottokoning werd genoemd, een omzet van honderden mil joenen Belgische franken per jaar. „Terwijl mijn prijzen niet hoger waren dan die van mijn concurrenten", aldus Van Strien. „Het kon allemaal, om dat mijn systeem niet onder de Wet op de Kansspelen viel en ik daarom geen belasting op het spel hoefde te betalen. Dat was net wat ik nodig had voor de marge in mijn prijzen, en mijn gigantische omzet deed de rest. Het was razend popu lair". Vanuit een magnifiek hoofd kantoor in Brussel breidden de zaken zich voortdurend uit tot 16 kleine winkels met grote magazijnen door heel België. Met een officieel schrijven van het Belgische ministerie van financiën in zijn zak dat zijn spel niet onder de kansspelen viel voelde Van Strien zich onaantastbaar. Hij wees zelfs aanbiedingen van andere su- perbedrijven om samen te gaan van de hand. Nu noemt hij dit zelf „een fatale mis stap", want die bedrijven stap ten naar de rechter. In 1957 en 1960 werd Van Strien veroordeeld tot kleine geldboetes. Maar hij bleef ver trouwen op zijn officiële vrij waring. „Later vertelden ze me dat die geldboetes waar schuwingen waren geweest om te stoppen met die lotto", vertelt de ex-miljonair. In 1962 werd het lotto-imperium door de belasting verzegeld. Een .volkomen verbijsterde Van Strien kreeg te horen dat het Hof van Beroep in Brussel zijn cadeaustelsel tot een kansspel had bestempeld en dat hij een belastingschuld van 37 miljoen frank ruim twee miljoen gulden open had staan. Om te voorkomen dat hij er van door zou gaan naar Nederland werd Van Strien meteen in hechtenis genomen. Op al zijn onroerend en roerend goed werd conservatoir beslag ge legd. De officiële verklaring luidde dat hij „ambtshalve in faling werd gesteld". Alle roerende goederen wer den middels gerechtelijke uit verkoop tegen spotprijzen van de hand gedaan, wat de liqui datie van het lottobedrijf bete kende. Op advies van zijn ei gen raadsman ging Van Strien niet binnen acht dagen in be roep tegen de ambtshalve fa ling. Dat was de grootste fout die hij kon maken, zo bleek al gauw. Na veertien dagen kwam de lottokoning weer vrij. Hij bleef, tegen het advies van vrienden in, in Belgjji. In 1965 werd hij in hoger beroëp veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf wegens valsheid in geschrifte en oplichting. Na drie jaar kwam hij vrij, waarna hij het land werd uit gezet. Sindsdien voert Van Strien zijn eenzame strijd van uit Middelburg. De ene advo caat na de andere zocht zijn zaak uit, maar allemaal lieten ze het na een tijdje afweten. Behalve de allerlaatste, mr. Boogaard uit Middelburg, die er zijn tanden in zette. Toch is alles wat deze advocaat de laatste twee jaar heeft kunnen bereiken de huidige rechtzaak. Gebleken is dat alle bezittin gen van Van Strien nog steeds op zijn naam staan. Niet alleen de winkelpanden, maar ook een nog steeds goeddraaiend hotel in de Franse badplaats Menton en een riant pand in Monte Carlo, waar Van Strien indertijd een centraal bureau voor vakantie-informatie voor heel Zuid-Europa runde. Want de afronding van zijn 22 jaar geleden uitgesproken faillisse-, ment laat nog steeds op zich wachten. Van Strien is ervan overtuigd dat dit aan de cura tor ligt. „Deze man heeft er alle belang bij dat te doen", meent hij stellig, „want hij krijgt een bepaalde premie over de waarde van wat hij beheert. Als ik geen rijk man was geweest, was deze zaak binnen een paar maanden af gewikkeld geweest. Nu hopen ze volgens mij dat ik gauw dood ga, zodat ze zelf de zaken in handen kunnen houden". Showroom Van Striens enige hoop is nu nog gevestigd op het pand in Monte Carlo, dat volgens hem buiten zijn faillissement valt. Het pand wordt momenteel door een Italiaanse autofabri kant gebruikt als showroom voor Ferrari's. „Dat pand is zeker een miljoen waard, maar het is officieel in handen van Owel uit Baarle-Nassau, die al jaren de volmacht heeft om het binnen twee jaar te verko pen. Ik wilde dat, omdat ik het geld nodig heb om door te kunnen vechten. Maar met de volmacht op zak deed deze man al jaren niets voor me en dus moest ik de rechtbank wel inschakelen om die overeen komst weer nietig te doen ver klaren". Volgens Van Strien kan de cu rator ongestoord zijn gang gaan omdat de verantwoorde lijke rechter-commissaris overleden is en er geen nieu we werd aangesteld. „De cura tor wordt door niemand meei gecontroleerd", aldus de ex- lottokoning, „en ik kan van hieruit zo bitter weinig doen. Terwijl mijn crediteuren ook al 22 jaar wachten op hun geld. Daarom wil ik nu koste wat kost weer beweging in deze hele zaak brengen. CORRY VIS Hokloh HALL Trust. Holl. Sea Search Holl Kloos Hunter D. I.H C Caland Krasnapolsky Landrè Gl Lelds. Wol Macintosh Maxwell Petr. Medicopharma 246.00 245.00 127.00 127.20e 59,80 60.80 30,00 29.00 87.50 21,30 21.30 130,00 128,00 40.50 39.00 56.00 56.20 190.00 189.50 74.00 71.00 34.00 34.90 42.50 44.40 300,00 300.00 312.00 313.00 35,10 35.30 65.00a 60,00a 336.00 336,00 144,20 142,00 92.30 93.30 155.00 155.00 93,50 94.00 224,00 223,00 362,00 365,00 107,50 106.00 58,20 57.00 8010.00 8010.00b 1680.00 1670.00 Vmf-Stork Verto eert. Wegener c certo 352,00 124.30 124,4 47.50 70.50 62.50 132.00 130.| 241,00 241,(1 181.00 179.® 44.30 46,X 130,00e 132.(1 ABN. aand. fonds. Alg. Fondsenb. 226,70 150.00 135.20 229.0* van 150.0 135,1. America Fnd Binn. Belt. VG BOGAMIJ Chemical F Col.Growth Goldmines Holland F 247.00 136iS0 27,40 27.30 20,90 1360,00 38.90 248.0 136^0 a 1370,0 38.9 Interbonds Japan Fund Leveraged New York Ind Old Court Dlr Scl Tech Technology F 611,00 37,90 147.0O 1200.00 128.20 97,00 9.85 33.50 611.0 97.30 9,95 33,50 ma Unlfonds Vance. Sand. Viking Wereldhav. 19,00 17,40 41,50 171,00 17 sF 500 42]5inaams 171-0pa\ani obligaties 12.75 Ned. 81-91 12 50 id 81-91 12.25 Id 81-88 12.00 Id 81-91 12.00 id 81-88 11.75 Id 81-91 11 50 id 80-90 11.50 Id 81-91 11.50 id 81-92 11.50 Id 82-92 11.25 id 82-92 .11.25 id 81-96 11.00 Id 81-88 11.00 Id 82-92 10.75 id 80-95 10.75 id 81-91 10 50 id 74-86 10.50 id 80-00 10.50 id 82-92 10.50 id 82-89 10.25 Id 80-90 10.25 id 80-87 10.25 id 82-92 Slot- Slot- beurs beurs 17-08 20-08 127,20 127,50 116,80 116,80 109,60 109,50 113,10 113,10 107.70 107.60 110.00 110.30 109.90 109.90 111,50 111.50 112.70 112,70 112.80 112.80 112.40 112,40 117,00 117,00 106.30 106.30 114.70 109.00 106.70 111,10 2-92 10.00 id 82-89-1 10 00 id 82-89-2 9.75 id 74-99 9 50 id 76-91 9.50 id 76-86 9.50 id 80-95 8.50 Id 83-90 9.25 Id 79-89 9.00 Id 75-00 9.00 Id 79-94 9.00 id 83-93 8.75 Id 75-90-1 8.75 id 75-90-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 8.75 Id 79-89 8.75 id 84-94 8.50 Id 75-90 8.50 id 75-91 8.50 id 78-93 8.50 Id 78-89 8 50 id 79-89 8.50 Id 83-94 8.50 id 84-91-1 8.50 id 84-91-2 8.50 Id 84-91-3 8.50 id 84-94 8.25 Id 76-96 8.25 Id 77-92 8.25 id 77-93 8.25 Id 79-89 8.25 Id 83-93 8.25 Id 84-94 8 00 Id 69-94 8.00 id 70-95 8.00 id 70-85-1 8.00 id 70-85-2 8.00 Id 70-85-3 8.00 id 71-96 8.00 id 76-91 8.00 id 77-97 8 00 Id 77-87 8.00 id 78-88 8.00 id 83-93 7 75 id 71-96 7 75 id 73-98 111,70 105.30 107,20 104.00 104.00 103.90 102,90 101,90 102.10 101,00 100.40 100.70 100.20 100,30 100.50 99.30 101.00 100.40 100.80 7.50 Id 69-94 7.50 id 71-96 7.50 id 72-97 7.50 id 78-93 7 50 id 78-88-1 7.50 id 78-88-2 7.50 id 83-90-1 7.50 id 83-90-2 7.20 id 72-97 7.00 id 66-91 7.00 Id 66-92 7.00 id 69-94 6.75 id 78-98 6.50 id 68-93-1 6.50 Id 68-93-2 6.50 id 68-94 6.25 Id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 65-90-1 5 75 Id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 Id 59-89 4.50 id 60-85 4.50 Id 60-90 4 50 id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 id 60-90 .4.25 Id 61-91 4.25 Id 63-93-1 '4.25 id 63-93-2 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 Id St.47 3.50 id 56-86 3.25 id 48-98 3.25 Id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 •k her\ ^.k dor en ge der v M^daardc Slot- ïschorl beurs het 20-08 tt verk 97,iodelen 97!OO^- De 96.70____ 96.30 96.10 1 1 K'bel] Ifsima 94,40 O 96.00[)r 96,00 95,10' v 94,00 'ijSWll Ii:SSC0™ 95,70 Nat 95 00 'n Va' 92 60 'neme 96,501 om 9870 liee i 94.00 "Se 91.30 vnnr 93.6iP°el1 92.70 faars 9i.oo jn dit leieo egen, 93.90 1 eer 91.30 de J Sjottfi 91.20 lOVjet 88.90 MOSI mm^^dat d buitenlands geld ,Sach ■nrki aanl krijj pen* 100,60 100.60 99.30 98.40 102.10 "sfSI Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse mark (100) 110.50 114.5.. Ital. lire (10 000) 17.30 Port, escudo (100) Canadese dollar 2.41 *.jt Fr. trank (100) 35.25 38,2. Zwits trank (100) 132.75 137.21» W" - Zweedse kroon (100) 37,25 40,2) tJUttt Noorse kroon (100) 37.50 40.51 Deense kroon (100) 29.2' Oostenr. sch. (100) 15.8 Spaanse peseta (100) 1,9 Gr. drachme (100) 2.5 Finse mark (100) 52.00 55. J.Slav. Dinar (100) beurs van New York 32 1/2 32 58 3/8 58 47 7/8 47 Mac Don Douglas Canadian Pacific Citicorp Exxon Corp Ford Motor General Electric Gen. Motors Goodyear 35 1 35 29 3/8 29 33 3/4 33 26 3/4 26 47 1/4 48 74 3/4 76 44 1/8 44 57 3/4 57 74 5/8 74 27 7/8 28 39 5/8 40 25 7/8 26 Omzet 75.450.000 Stemming hoger 24 5/8 24 1L- 39 3/8

Leidse Courant | 1984 | | pagina 8