.otto:...elke week opnieuw spannend erieuze vrouw met en clownshoppie Bestrijding tbc in Derde Wereld in SIMAVI-film gekleurd gezien Het openen van de kluis draaide om de centjes.... iPAGT)IO/TELEVISIE Zaid&iQowiant DINSDAG 21 AUGUSTUS 1984 PAGINA 11 d LALE TV-RECLAME IN „jTERDAM HEEFT GEEN IJN VAN KANS raCleRDAM Het ministerie van WVC je lokale tv Salto Televisie Amsterdam gemeente duidelijk gemaakt dat lokale DAM de met plaatselijke reclame volstrekt Brard n boze is. De Amsterdamse gemeente- act metorak zich vorig jaar uit voor een soort )or ééferdamse Ster", maar dat is volgens de De voawoordelijke wethouder G. Wolffen- ivens qr absoluut onmogelijk. Wat we als een srden matste mogelijkheid nog onderzoeken is 1, omdcombinatie kabelkrant-lokale reclame ise e] toegestaan, aldus Wolffensperger. Tij- arop nie komende Firato-tentoonstelling in de i. Bovl augustus-10 september) verzorgt Salto Hagenar of acht televisie per dag via kanaal het w*i het Amsterdamse kabelnet. Dit bij n het Iran experiment, de slag HILVERSUM Urenlang is de Dhami doende met trom geroffel de boze geesten te verdrijven die de oorzaak zijn van de tbc. Deze, in Neder land inmiddels bijna uitge roeide ziekte raakt echter niet onder de indruk van dit in spannende werk van de „to verdokter" in Oost-Nepal. Medische verzorging die meer afgestemd is op genezing van deze ziekte is onontbeerlijk. Op weg dus naar één van de weinige kleine kliniekjes die dit hooggelegen onherbergza me gebied rijk is. Op weg is echter te sterk uitgedrukt. Dit nog volledig gesloten gebied kent immers geen wegen, niet om over te rijden en niet om te bevartfn. Laat staan een vliegveld. De enige mogelijk heid van transport is lopen. En dat gebeurt dan ook dage lijks". Soms wel gedurende acht tot tien uur per dag. De „vrachtmensen" torsen dan zo'n 50 tot 100 kilo op hun ruggen. Dit gewicht bestaat uit goederen, maar ook uit mensen, want het komt nog wel eens voor dat een „men senambulance" moet worden ingeschakeld. Bijvoorbeeld om een tbc-patiënt voor medi sche behandeling naar één van de weinige klinieken te brengen. SIMAVI, vereniging voor direkt medische steun aan projekten in de derde we reld, steunt de mensen in Oost-Nepal en heeft hen bij hun leven, wonen en werken gade geslagen. Een „verslag hiervan geeft SIMAVI's do- kumentaire „Waar de weg op houdt", die woensdag 22 au gustus op Ned. II om 21.55 uur via de Tros-tv wordt uitge zonden. VRIJZINNIGE OMROEP MIKT OP HILVERSUM 5 HILVERSUM De stichting Nieuwe Vrijzinnige Omroep heeft minister Brinkman van WVC laten weten in aanmerking te willen komen voor zend tijd op Hilversum 5. De stichting stelt zich tevens voor als coördinator op te treden voor de diverse vrijzinnige groeperingen, zoals de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, de Nederlandse Protes tanten Bond, de Zwinglibond, de Remonstranten, Doopsgezinden en de Vrije Gemeente. De NVO stelt zich voor korte zendtijd te verkrijgen, verge lijkbaar met de duur van programma's als die van het Humanistisch Verbond en De Vrije Gedachte. De NVO zelf zou dan een eigen, meer algemeen vrijzinnig programma met een podiumfunctie kunnen verzorgen. Hilversum 5 zal als landelijke zender in oktober van dit jaar op de middengolf in bedrijf komen en in het bijzonder programma's brengen van de kleine zendgemachtigden. ->LDIEHAWN ar 1. «C Varnr 1: 1. Tg' I™0 reif ibaan uur 1 Ybert (ERSUM Van Goldie Vindster blijft je bij na eerste "..^making haar twee grote 'l Yv1n een Moppie dat Üchte- it Best, jownesk is samengesteld. gen regisseurs haar veel- 1. Carnji reden waarom zij haar IS°r f31 eens komische rollen na la 'peelden, zo in de trant de kleine ondeugd die 1. Wortoet in het eten zorgt. »T«?ryi een andere kijk op haar "mL'M 's ,bewiist TROS-tv jnavond op Ned. II om 1. uur in het programa S, 3. lie and kids", waarin zij inderen optrekt. Schert- it Barry Manilov, met de geringde vingers en zijn 3utler, Jdos gelijkend op een bui sdel postduif, staat haar si vingervlug ter zijde. e; Goldie met haar overi- serieuze levensinslag hoe zij haar publiek voor ioet innemen. Zij buit igen komische kwalitei- door zich behalve als ter ook te laten gelden als tainer, Engels voor volks- i de suaker. Zij haalt de war- t koïige Barry niet voor niets ind-Pjar programma. Dat ver- mer t het effect, dat zij bezig is Pt haar eigen verschijning eft laj roepen. bovendien laat zij graag ;en gek te zijn op kinde- Not Dat is blijkbaar alle heens eiêen- van Danny Noor4 tot Herman van Veen en Ie en ?ok Goldie. Zij heeft zelf n ov^ren, trekt er graag mee Wolf;leeft er plezier aan. Zegt k ben zelf altijd een groot kind gebleven. Daarom voel ik me bij kinderen thuis". En net als kinderen weet zij haar om geving vaak voor verrassingen te plaatsen. Zij buit deze gave uit als een stuk vrouwelijke charme. Je moet er maar op verdacht zijn. Behalve aan haar ogen her kent men Goldie ook aan haar ruime bos haar, dat zij nu eens in springerige pieken laat af hangen, dan weer boven het hoofd in een opgestoken wir war draagt. Maar hoe ook, al tijd van verre te herkennen. En bovendien, zij lacht graag. Inzoverre zij al eens met Mari lyn Monroe werd vergeleken, heeft zij haar antwoord klaar. Marilyn werkte met wat wel eens het vrouwelijke mysterie wordt genoemd, het onbere kenbare en grillige. Dat had te maken met de stijl van optre den van de vrouw in die da gen. Vandaag de dag heeft een beetje vrouw daar niet meer zo'n behoefte aan. Dat zal wel iets te maken hebben met het feminisme. Een beetje vrouw weet waarvoor zij staat, en maakt daarvan in haar omge ving geen geheim. Karbonkels Eerder schreven wij over haar, dat zij benaderd met een vraag over haar uiterlijk rond uit zei: "Je kent een boek niet door zijn omslag. Als je er ken nis van wil nemen, zul je het moeten lezen". Zij viel destijds in Hollywood vrij voorspoedig met haar neus in de boter. Dat had niet al leen met haar voorkomen te maken, maar ook met de ma nier waarop zij daarmee «weet om te gaan. Zij werd toen ge lijk beschouwd als de filmont dekking van het jaar. Zij be schikt over ogen als karbon kels, en daar maakt zij in close ups danig gebruik van. Op die manier voel je je direct door haar aangesproken. Haar artistieke inslag heeft zij niet van een vreemde. Haar vader, een violist, bezorgde haar al op haar derde jaar bij een opleidingsinstituut voor danseressen. Hij zag toen al in, dat Goldie op het podium thuis hoorde. Voor het klassieke werk dan wel voor de show, dat was hem om het even. Daarom kreeg zij zowel les in klassiek ballet als in tapdans, zeker nuttig in een land waar de tapdans van een figuur als Fred Astaire tot kleinkunst van klassiek niveau werd ver heven. In haar serie over dans voor de BBC destijds haastte de Britse ex-ballerina Dame Margot Fonteyn zich dan ook om een propgramma aan hem te wijden. Maar goed, het gaat hier over Goldie. Geboren in 1945 kreeg zij op haar twintigste haar gro te kans. Op de wereldtentoon stelling in New York in 1965 mocht zij voor een internatio naal publiek fragmenten dan sen uit de toen beroemde mu sical „Guys and Dolls". Haar Goldie Hawn voelt zich als zelf een groot kind thuis bij de kinderen. naam was toen gelijk wereld wijd gemaakt, d.w.z. zij werd gevraagd voor allerlei optre dens her en der, tot in Las Ve gas toe, maar al bijeen toch te los werk om echt te kunnen laten zien wie zij was en wat zij kan. Die kans deed zich enkele ja ren later voor. De producer van een tv-serie zocht toen naar een geestig type. Dat werd „Good Morning, World". Zij speelde daarin tussen ande re groten in zulk een opvallen de bijrol, dat die serie gelijk vier tv-onderscheidingen kreeg, waarbij in de persoon lijke bekroningen Goldie niet werd vergeten. Zij kreeg zelfs een eigen tv-show. Populariteit Haar grote populariteit ook buiten de landsgrenzen ver wierf zij echter door de film, meteen al de eerste de beste film, „Cactusbloem", op basis van het Broadway-succes van de gelijknamige musical. Later volgde een rol in de succesfilm „There's a girl in my soup", die zij samen met Peter Sellers speeide. Dit lag allemaal in het komi sche genre. Zij wilde wel eens wat ernstigs ook en kreeg die. kans in de film „Butterflies are free", waarin zij als buur meisje de zorg op zich neemt voor een blinde jongen die er moeite mee heeft geaccepteerd te worden door zijn omgeving. Zij is hem daarbij als een zorg zame jonge vrouw behulp zaam. Zij leert die jongen mens te worden, door hem eerst te leren zichzelf te aan vaarden. Als bijkomend effect speelde in deze film het con trast tussen de dode ogen van die jongen en de blinkende karbonkels van Goldie. Na dien zag men haar in de ern stige Spielbergfilm „The Su- gerland Express", waarin zij als de vrouw van een crimi neel haar man uit de gevange nis helpt ontsnappen om hem beter dan dit in de gevangenis lukt te leren ordentelijk te le ven. In die opzet slaagt zij evenwel niet, hetgeen van haar kant leidt tot een tragi sche rol, inzoverre er tragiek school in haar teleurstelling. In die films liet Goldie zich van de serieuze kant zien, een artieste die haar vak aangrijpt om iets te tonen van de be kommernissen van de vrouw over het welzijn van mensen in haar naaste omgeving. Zo ongeveer trekt zij ook met kinderen op. Daarop mikt dit tv-programma. Zij wil als vrouw, als mens iets voor an deren betekenen, gebruikt daarvoor haar talent. Zeker kinderen vormen daarvoor dankbaar en kneedbaar mate riaal. TON OLIEMULLER Het gekste aan dat gedoe met die brandkast van de Andrea Do- ria was natuurlijk dat het ding al vier jaar geleden was opgehen- geld uit het wrak in de Atlantisceh Oceaan en al die vier jaar in een groot aquarium in New York was bewaard zonder dat ie mand er gauw even in had gekeken of er soms een fortuin aan diamanten in zat. Waarom ze zolang hebben gewacht is me uit al die uren dat de AVRO vorige week aandacht besteedde aan het openmaken van het ding, niet duidelijk geworden. De enige verklaring is dat de organisatoren van het bergen van de safe er zeker van wilden zijn dat ze het geïnvesteerde geld er weer uit kregen, en dat scheen alleen te kunnen als ze eerst een filmreportage van de berging afmaakten en aan zoveel mogelijk televisiestations verkochten. Die film zou natuurlijk een stuk minder interessant zijn geweest, als inmiddels bekend was dat er alleen maar dooie haringen in de kluis hadden gezeten. Van daar... Al met al is het een haast ongelooflijk stuk onwetenschappelijk heid. Je kunt je niet voorstellen dat enige archeoloog ter wereld, die het geluk heeft de ingang te vinden van een nog onontdekt Egyptisch koningsgraf, vier jaar wacht met het open maken, omdat er eerst een film moet worden gemonteerd. Nee: De ware wetenschapper heeft per definitie een overdosis nieuwsgierig heid, en niets kan hem er van weerhouden een volgende stap te doen in het lopende onderzoek. Je mag dus gerust constateren dat de vinders van de kluis meer zakenlui zijn dan wetenschappers, al leverden hun inspanningen bij de berging en het gedoe donderdagnacht in het aquarium aardige beelden op. Het is trouwens opmerkelijk op welke manier de AVRO deze hele aangelegenheid annexeerde. Je kunt je voorstellen dat een omroep zo'n bergingsfilm aankoopt en vertoont, en dat de kijker dan ook redelijk nieuwsgierig raakt naar wat er dan wel voor moois in de brandkast zit. Maar om dan ook maar meteen in een peperdure rechtstreekse uitzending vanuit de Verenigde Staten te laten zien hoe het ding wordt opengemaakt, - voor ons dan ook nog midden in de nacht - het komt mij wat overdreven voor. De AVRO toonde ook een merkwaardige visie op de vertaling van de documentaire. Ik had het begin gemist, en begon te kij ken op het moment dat de duikers ergens in het schip aan het rommelen waren. En ik hoorde Cees van Drongelen vertellen wat er gebeurde, in de ik-vorm. Naïef als ik ben dacht ik dus dat de AVRO hem had meegestuurd met die berging om er zelf verslag van te doen. Ik vond het al vreemd dat ik hem helemaal niet in beeld kreeg, tot in hem hoorde zeggen dat hij de leiding had en dat die aardi ge vrouw zijn vrouw was. Toen ging me een licht op: Van Dron gelen sprak alleen tekst in, in de studio. Wat zijn dat voor Duitse manieren? En als dat dan beslist nodig is, kan die tekst dan niet een beetje worden geneutraliseerd, dus een gewoon soort bege leidende tekst van worden gemaakt? Op deze wijze maak je er een soort AVRO-produktie van die het natuurlijk au fond hele maal niet is. En dan had je ook nog omroeper Hans van der Togt, die de hele donderdagavond alle programma's zat aan en af te kondigen in een shirt met de tekst: De nacht van de Andrea Doria. Dat lijkt Veronica wel. Het viel me nog mee dat presentator Ruud ter Weyden niet ook zo'n shirt aan had. Nou ja, de hele poppenkast had in elk geval als positief bijver schijnsel dat de AVRO de wachttijd in de nacht kortte met het uitzenden van de aardige speelfilm Chinatown, met goede ac teurs. Dat is nooit weg natuurlijk. Overigens: Hebt u gezien dat we weer terugkeren in het gewone leven van alledag? Het betaald voetbal is weer een beetje begon nen, en dat betekent dat we weer vier jaar zullen moeten wach ten op de volgende beelden van kleiduivenschieten, synchroom zwemmen en nog wat van die Olympische folklore. Maar u weet het: voetbal is heilig, autosport ook een beetje en dat bepaalt nu eenmaal de inhoud van de sporttelevisie in ons land. RENE DE COCQ wedstfistefilm naar een gelijkna- de 4fort verhaal van Graham het Ve- Jerome Weathersby •eed het er maar moeilijk mee trict 1'ln kostschoolvrienden zo ioTxH'ik moeten lachen over >om eïan'er waarop zijn vader :e w ern ongeluk in Napels om fven is gekomen. Zijn tan- et er nog een schepje bo- lotse P door het tragische voor- - Ferf/S een smakelijk verhaal van o dissen. Jerome gaat ge- de tv onder die geschiedenis, ager K hij een meisje ontmoet voriienig begrip lijkt op te r de )en- m Mc!uur Nederland 1. lee UI NaviPrd van waarheid hebbïmentaire over de verban- ale te Russische schrijver 1 de Bhder Solzjenitsin. Lei- gewoy jS de nooit uitgesproken Duri}rede die Solzjenitsin had de Aj)reven voor de uitreiking ira mUe Nobelprijs in 1970. Hij er destijds van af om de persoonlijk in ontvangst uit angst, niet meer WW zijn vaderland te kunnen -^^keren. Later is de redè in talen uitgegeven, als één Solzjenitsins belangrijkste SilNathriften. iedereen, die het geweld heeft uitge- ten- 2fn tot z'in methoden, viihaiyï onverbiddelijk de leugen ik (Hoijn principe kiezen", is één 28; 6. de markante uitspraken Je man met een bijzonder Gf$den. In de documentaire ten 2Jn onder meer gedramati- NedJe beelden voor over het i in Russische werkkam- waarin Solzjenitsin vele i heeft doorgebracht. frt'Prf uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Philadelphia (6), Austra lische tv-serie. De radar boot Philadelphia heeft dy namiet als lading. 16.50 Maggie en David (2), En gelse serie. Jack, de buur man, heeft op de markt een paard gekocht. Hij vraagt Maggie of ze met dat paard aan een ruiterwedstrijd mee wil doen. VARA 18.55 Gil en Julie, tekenfilmse rie. 19.00 De Smurfen, tekenfilm serie. 19.25 De schat van de Maori's (3), jeugdserie uit Nieuw- -Zeeland. Opnieuw zijn de jongens ontsnapt, dankzij hun nieuwe vriendin deze keer. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Nero Wolfe,'Amerikaan se detectiveserie. De rijke Sarah Rackham wil de on bekende herkomst van de grote bedragen die haar man ontvangt door Nero Wolfe laten uitzoeken. 21.18 Een vreselijk ongeval, tv-film naar een kort ver haal van Graham Greene. 21.43 Achter het nieuws. Met een reportage over een grootscheeps onderzoek naar de invloed van alcohol op het rijgedrag van auto mobilisten. 22.53 Landleven, Engelse tv- -serie. Tom Richards, een jonge eenzame boer, is op zoek naar een vrouw. NOS 23.24 Journaal. 23.29 Nieuws voor doven en slechthorenden. Rupert Everett «peelt vader en zoon Weathersby in de tv-film „Een vre selijk ongeval". Ned. I om 21.18 uur. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. EO 19.12 Kop en staart. Dierense- rie. (herh.). 19.27 Flap-uit, kinderprogram ma. 19.45 Op expeditie: Naar de bossen van Australië, na tuurfilm. 20.27 Goed nieuws uit Afrika, Leo en Anneke Slingerland brengen verslag uit van hun aktiviteiten. 20.57 Een woord van waar heid, Engelse documentaire over Alexander Solzjenitsin, aan wie in 1970 de Nobel prijs voor letterkunde werd toegekend. 21.25 Dank zij U heer, koor zangprogramma. 21.55 De Tabernakel (5), do cumentaire serie. Afl.: Kin deren van het licht. 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. (ADVERTENTIE) vitll i ^EN VERGEET HET CIJFERSPEL NIET. DUS DEZE WEEK OP TIJD INLEVEREN. -otto-inleveradressen staan in de Gouden Gids. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.15 Landluft. 18.40 Nick Knatterton. 19.00 Das Gold der WUste. 20.00 Tagesschau. 20.15 Bananas, muziek en nonsens. Gasten: Chi Coltrane, Mike Oldfield, Earta Kitt en Jimmy Cliff. 21.00 Monitor, actualiteiten. 21 45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Wenn die Musik aus ist, dann ist auch die Liebe aus, TV-film van Volker Arend en Reinhard Donga over Manuela (18) en Franz (19). Het donkere meisje en de enigszins ge handicapte jongen hadden vanaf hun kinderjaren een stil verbond gesloten tegen hun wrede omgeving. Voor Franz is er weinig veranderd, maar Manuela is een mooie jonge vrouw geworden. Als Franz bemerkt dat zij bevriend is met een dubieuze garage houder. knapt er iets In hem. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Mein Name ist Hase, teken-' filmpjes van Bugs Bunny. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.20 Die Lehman*, tv-serie. Afl.: Het interview. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Ehen vor Gericht (1), tv-serie. Afl.: Schumacher gegen Schumacher. Christine komt na zeven jaar uit Ca nada terug met haar huidige levens- igezel, een Canadees met wie zij in het huwelijk wil treden. Daarvoor moet zij echter eerst scheiden van haar huidige man. Dieter, die in Mün- chen woont, samen met zijn vriendin en hun zoontje. 21.00 Tierportrait: die Nachtreiher. 21.15 WISO, magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Kamikaze 1989. De maatschap pij heeft zich In de richting ontwikkeld die Orwell beschreef in zijn „1984". 23.50 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Wanderungen durch die DDR: Naar een van de bekendste kuur- en wintersportoorden. 21.00 Das Fernsehmuseum: Herr Hesselbach und der Windhund. Tv- -spel. Tijdens een reis leert Hessel bach de sympathieke Nlebull kennen. Hij nodigt hem thuis uit. Maar als Nie- bull ook bij mevrouw Hesselbach in de smaak blijkt te vallen, denkt me neer Hesselbach plotseling heel an ders over zijn gast. 22.30 Vom Empire nach Europa (3), Groot-Brittannie van 1900 tot het jaar 2000. documentaire. Afl.: Identiteit en toekomst. 23.15Alle Lieben Bob. Afl. Schulzy's droom. 23.40 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.15 De Smurfen, tekenfilmserie (herh.). 18.40 Stappen, over voetreizen en trektochten. 19.10 Mr. Smith, Amerikaanse tv-se- rie. De slimste aap van Washington gaat in deze elfde aflevering in de tv-reclame. Hij springt in voor zijn broertje Bobo, als die te licht Is be vonden door de producer. Maar ook mr. Smith krijgt het met de tv-makers aan de stok. 19.35 Kijk uit. Gericht verkeerstoe- 19.40 Lotto, modedelingen en van- 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Condo (12), comedy-serie over de strubbelingen van twee burenfa- 20.40 De Blauwe Planeet (12), Infor matieve serie. Afl.: De dorst van het zand. Moderne technieken hebben er voor gezorgd dat er water kwam waar het voorheen node werd gemist. In Callfornië zijn daarvan krasse voor beelden te zien. Maar In vele delen van de wereld is de woestijn In op mars. Aan de randen var< de Sahara, in de Sahellanden, is dat het duide lijkst. 21.30 Programma van de CDO. 22.20 Journaal en Coda: Prelude en fuga in d kl.T., Bach, uitgevoerd door Pierre-Alain Volondat. RTBF 1 17.50 Cine-vacances, jeugdprogram- 18.50 RTBF: Bonjour la féta, met Guy Lemaire. 19.05 Ce solr, regionaal programma. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 Les ssntiers du monde: L'ile de Siberut et Ie Kaalahari. 21.15 Nana (3). tv-film. Nana vestigt zich met Fontan in Montmartre. Eerst gaat alles goed, maar dan... 22.50 Journaal. TV 5 19.00 L'oeil apprivolse: Regendagen. 19.30 25 fois la Suisse, documentai re. Kennismaking met Bern. 20.50 Jardins divers, amusements programma. Bernard Pichon ontvangt in de cultuurmolen o.a. Nicole Croisil- le en een folkloristische groep. Engeland BBC 1 17.45 Battle of the planets, SF-film voor de jeugd. 18.05 John Craven's Newsround. 18.10 Mayday, Mayday, jeugdserie. 18.40 Journaal. 18.55 South-east at six. 19.15 Paddles up. 1S.40 Tekenfilm. 19.55 The night the bridge fell down (1) 21.30 The Harding Trail. 22.00 Journaal. 22.25 Only Childran, tv-spel. 23.30 Wa got it mada. 23.55 Match of the yean twintig Jaar voet bal-verslaggevlng 00.35 Nieuwsoverzicht. 00.37 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursua. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 A fair wind to Java. Avonturen film. 20.15 School Prom 'S3. 20.45 Q.E.D., wetenschappelijk pro gramma. 21.15 Chronicle. All.: City of the 22.05 Tom O'Connor. 22.35 The Paul Daniels Magic Show. 23.15 Kerkmuziek van Mendelssohn. 00.10 Newsnight. 00.55-02.15 Tv-cursussen. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Portland Bill. 17.15 Moomins. 17.20 Under the seme sky. 17.50 Freetime. 18.15 Bygones. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 Candid camera. 20.30 Scarecrow and Mrs. King. Spionnage-serie met Kate Jackson en Bruce Boxleitner. Afl: The mole. 21.30 The lonely hearts kid. Komi sche serie. 22.00 The Brief. Serie over advocaat Lucas Hallier. Afl: And then where do you go? 23.00 News at ten. 23.30 Satyajit Ray. Portret van een regisseur. 00.30 The mysteries of Edgar Walla- ce: The verdict. 01.35 Tuesday topic. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. 18.00 Sky-Fi Music, videoclips. 19.00 Cartoon Tims. Met Roger Ramjet. 19.05 Mr Ed. Afl.: Ed the horse doc tor. 19.30 Green Acres. Afl.: His honour. Oliver meent ten onrechte dat hij tot rechter is benoemd en probeert koortsachtig het vak onder de knie te krijgen. 19.55 Skyways, tv-serie. 20.50 Side Street Afl.: Saturday night special. 21.40 Thrillmaker Sport. Motorsport. 22.05 Starsky en Hutch. Afl.: The set up. 22.55-01.00 Music Box. Videoclips. TV-Morgen NEDERLAND 1 TROS 15.30 De dieren van het groe ne woud. 15.55 Niemandsdal. 16.20 Niet te filmen. 16.45 Gloria (11). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 Ehen vor Gericht. 11.55 Umschau. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.40 Te- letekst-overzicht. 15.00 Sieben- schon. 15.30 Der Spetz vom Wallraf- platz. 16.00 Tagesschau. 16.10 Ge- sucht wird... 16.55 Die rote Zora und ihre Bands (11). 17.25 Doctor Snug gles. 17.50 Tageaachau. DUITSLAND 2 13.15 Teletekst overzicht. 14.40 Te letekst overzicht. 14.55 Programma overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Ferien- programm tur Kinder. 15.25 Trick- bonbons. 15.40 Ferienkalender, 15.55 Madita. ca. 16.20 Laaaies Abenteuer. ca.16.45 Breakdance (16). 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllu- strierte. DUITSLAND 3 WDF 08.00 Tele-Gymnaatik (8). 08.10-11.40 Schoolteleviaie. 17.20 Schooltelevisie. RTBF 1 12.00 Teletekat. 17.00 Vacatures ONEM. 17.15 Lollipop. 17.50 Cine- -vacances, jeugdprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 10.00 Tarzan. 10.25 Charlie Brown. 10.50 Jackanory, kin derserie. 11.05 Take hart. 11.25 The Womblea. 11.30 Play School. 11.55 Gharbar. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht landbouw. 14.30 King Rollo, klnderpr. 14.35 Bric-a-brac, kinderpr. 14.45 A Spanish Legacy. 15.30 Banana Ridge, speelfilm. 16.55 In the making. 17.20 Play school. 17.45 The Monkees, jeugdserie. BBC 2 07.05-09.10 Tv-cursussen. 7.25 Ontbijt tv. 10.25 Sesamstraat. 11.25 Speedway. 12.55 Comic sto ries. 13.00 Rod, Jane A Freddy. 13.10 Our backyard. 13.30 Movie memories. 14.00 Nieuws. 14.30 Glenroe. 15.00 Crown court. 15.30 Country practice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rod, Jane A Fred dy. 17.15 The Moomins. 17 20 Sooty show. 17.50 Hold right. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. Videoclips. HILVERSUM 1 leder heel uur nws. AVRO: 16.03 '34-'84. 16.30 Vakantie op Stillness. 17.52 Per Saldo. 17.55 Meded. (NOS) 18.06 AVRO's Radiojourn. 18.25 Top pers van toen. 19.02 Pim Jacobs' Platenscala. 19.45 Hollywood Boule vard. 20.03 Listen to the Band. 21.02 Diagnose bekend (1). 21.46 Lichte grammofoonmuztek. 22.02 AVRO's sportpanorama. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 Elpee tuin. 02.02 Groot licht. 05.02 truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nieuws Show. (16 00. 16.35, 17.00 en 17.36 Aktua. 16.30, 17.30 en 18.00 Nws.) Hunvver- bond: 18.30 Het voordeel van de twij fel. TROS: 19.00 TROS -Klanteneervi- ce. 20.00 Nws. 20.03 Het huwelijk saanzoek. 20.33 Finale. 21.00 Om het boek. Teleac: 21.30 Let's swing. Herh. les 3. 22.00 Onderwijskunde, les 3. TROS: 22.30 Nws. 22.40 De weg ligt open (11). 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VARA: 16.03 Oe verukkeiijke vijftien. NOS: 18.04 De Avondspita. VARA: 19.02 De vliegende VARA. 22.02 Pop krant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 NCRV: 16.00 In de schaduw van de (Russische) meesters. 16.45 Woord in de middag. 20.00 Composities van Bruch. 21.30 Literama. 22 25 Kerk orgelconcert. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ve ronica komt naar je toe. Met om: 7.03 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Ve ronica Nws.radio. 7.40 Doortrappen en afzien). 9.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop. 12.03 WiU wil wel. 14.03 Jukebox. 15.03 Nederland Mu ziekland (16.30 Veronica Nwa.radlo) EO: 17 03 EO-Onderweg. NOS: 17.55 Mededelingen. HILVERSUM 2 VARA: 7 00 Nws. 7.11 De Wekkerra dio. (7.30. 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-Sporlief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Spy in de sky, les 13. VARA: 10.03 De glazen wasser is geweest, hoorsp. (9). 10.23 Hoor Haarl (10.30 Nws.) 11.30 Nws 11.33 Leef-tijd-genoeg. overh*oorl.: 12.16 VROM-Taal. NOS: 12.26 Me ded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen v.d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De vliegende VARA. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS. 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.33 NOS-Wereidwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Ra dio „De Zwarte Roos". 12.04 Radio Bellevue. 14.04 And the beat goes on. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7 00 Nws. 7 02 Het levende Woord. 7 10 Preludium. 8.00 Nws. 8 05 Platen nws. 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Ka- mermuz. 10.30 Orkestenpalet. 11.30 De concertaria's van Mozarl (3). 12.00 Promenade. 13.00 Nws. 13.05 Kerkconcert. AVRO: 13.30 Met open mond. 14.30 Orlando-Festival 1984. 15.45 Italiaanse Barok.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11