„Je leeft hier aan een open riool" Kinderspelen met radio en televisie CeidaeSouttMit as TT1 n -4 1 -1 eif "4 GONDEL VAART MET GROOTS VUURWERK Open huis en hutten bouwen MASSALE VISSTERFTE NIEUWE WETERING EERSTEPAAL MEER EN DUIN Sieraden gestolen LEIDEN/REGIO VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1984 PAGlTOE ARTSEN Leiden: Groep 1: Mastenbroek, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen. Verhage. Groeneveld en Kloprogge: za. dr. Verhage. tel. 218661. zo. dr. Meyer, tel. 215510. Groep 2: Pieterse, Van Gent. Taytelbaum. Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en Lahr: za. dr Taytelbaum, tel. 120266. zo. dr. Rus. tel. 132500. Groep 3: Pleiter, J. van Leeu wen, Smit. W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Engel en Fogel- berg: za. en zo. W. de Bruijne. tel. 126866. Groep 4 Van Win gerden. Van Rijn. Bénit, Nieu- wenhuis. Roos. Boer. Van de Waard en Arnou: za. dr. Van Rijn. tel. 314349, zo. dr. Boer, tel. 310420. Groep 5: Schaefer. Jasperse, Crul. Kooyman. De Jong, Prince, Reinders, Ham- merstein en Kortmann: za. dr. Hammerstein. tel. 767646. zo. Dr. Kooijman, tel. 122268. Oegstgeest: vanaf za. 10 uur: dr. Roelants. tel. 153747. Leider dorp: za. dr. Landsmeer, tel. 413913, zo. dr. Van der Leden, tel. 894539. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Schotanus, tel. (071) 766462. zo. dr. Baars. tel. 2520.» Warmond - Voorhout: dr. Slee boom. tel. 02522-11393. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Noordwijkerhout - Lis- se: Antwoordapparaat eigen huisarts Katwijk aan Zee: dr. Timmers, tel. 24004. Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Ver hage. tel. 21818. Sassenheim: dr. De Graaff. tel. 12479. Alke made - Rijnsaterwoude - Lei- muiden: dr. Beekhuis, tel. 01712-8202. Alphen: Voor de praktijken van Stehouwer, Van Gemeren. Plag. Visser. Varkevis- ser. Van Engelen. Smid, en Zikel: za. dr. Van Engelen, tel. 21915, zo. dr. Van der Steen. tel. 72738. Voor de praktijken van Boss, Eradus. Van Der Steen. Hetzber- ger, Kleinhaneveld en Wijnmaal- en: za. dr. Stehouwer. tel. 22425, zo. dr. Hertzberger, tel. 73264. Hazerswoude -Koudekerk: dr. Uhlenbeck, tel. 01728-9281. Benthuizen - Boskoop: dr. Bom, tel. 01727-2136. Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Wou- brugge: dr. Nooter/Dr. Vreijling, tel. 01729-8104. Nieuwkoop Noorden: dr. Essens, tel. 01724- 8482. TANDARTSEN Lelden - Lei derdorp - Oegstgeest: dr. Groe neveld. tel. 146540, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Leid- schendam: Voor spoedgevallen tel. 238356. Bollenstreek: dr. Lockefeer. tel. 02522-12166. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Apotheek 'Tot hulp der Menschheid' en apotheek Kok in Leiden en apotheek Voorscho ten in Voorschoten. Alphen: Apotheek Allart. Alkemade: Apotheek Alkemade, open: zat 12-13, 17.30-18 u. zon feest dagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Katwijk: Katwijkse Apotheek. Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. WIJKVERPLEGING Leiden: Interkruis. tel. 122222. Bollen streek: Sassenheim - Warmond - Lisse -Beekbrug: mw. De Bruin. tel. 02520-22076. Noordwijkerhout -Voorhout - De Zilk: mw. Uytendaal, tel. 02523-5604. Hillegom: Opgave via het antwoordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Leidschendamse Kruisvereni ging, tel. 070-455300. DIERENARTSEN Leiden: dr. Helder, tel. 220513 en Dr. Van der Wouw. tel. 764058. Oegst geest: o.\ Van Duyn, tel. 173266. Voorscholen Leidschendam: dr. Westgeest. tel. 071-768616. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke oag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19 00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en Vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderklmiek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. 2 3 i 3 4 mm MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 overwinning; 2 demonstratie; 3 voorspelling; 4 persoon die doet wat anderen hem laten doen (fig.) OPLOSSING '10UOU8UJ t :asou6ojd :6uj6oiaq z 'auoioiA i TER AAR De kinder zomerspelen in Ter Aar, inmiddels alweer aan de achtste editie toe, staan dit keer, van 20 tot en met 25 augustus in het teken van radio en televisie. Op maandag 20 augustus gaat het geheel van start met tobbetje steken en straat tekenen bij De Schakel in Langeraar. In Ter Aar wordt bovendien ook nog gevliegerd en gevist. Deze activiteiten duren van tien tot twaalf uur. Deelname kost een gulden, voor krijt wordt gezorgd. Maandagmiddag van twee tot vier uur wordt in De Schakel i kinderdisco gehouden. De kinderen uit Ter Aar gaan daar om half twee heen vanaf De Wip. Alles is mogelijk op deze discomiddag, dansen, zin gen of play backen. Wie wil optreden kan zich opgeven bij Annie van Rossenberg (tel. 3168) of bij Jo Otto (tel. 3223). Entree ƒ1. Dinsdag 21 augustus worden films vertoond. Van tien tot twaalf uur worden in De Schakel een sprookjesfilm en een lachfilm vertoond. Weder om gaan de Ter Aarse kinde ren daar onder begeleiding naar toe vanaf De Wip om half tien. Toegang ƒ1,50. 's Middags volgt de TV-opdrach- tentocht van twee tot vier uur. In de omgeving van De Wip moeten acht opdrachten voor verschillende leeftijden wor den uitgevoerd en dan v^'gt een leuke verrassing. Kosten ƒ1 en dit keer gaan de kinde ren uit Langeraar op stap, om half twee vanaf het Kerk plein. Sport en spel Woensdag 22 augustus staat in het teken van sport en spel, van tien tot vier uur in zwem bad De Aarweide aan de Schilkerweg. Er wordt zowel in als buiten het water ge speeld en er staat bovendien een groot luchtkussen. Veert- rekken, verspringen, kegelen, wip-blik en nog vele andere activiteiten staan op het pro gramma. Kosten ƒ1,50, inclu sief drinken, zelf eten meene men. Donderdag 23 augustus wordt de creatieve dag van tien tot vier uur. In Langeraar worden fietsen versierd en verdere voorbereidingen getroffen voor de optocht van vrijdag. Tussen de middag wordt ge picknickt, zelf eten meene men. Ouderlijke hulp is on misbaar. Kosten ƒ2. In Ter Aar beperkt de creativiteit zich tot de ochtend, van tien tot twaalf uur in het clubhuis van Wapa- ta, kosten ƒ1,50. Van twee tot vier uur kan een circuit met hobbelfietsen of steppen op het Lindeplein (bibliotheek) worden afgelegd in ter Aar. Kosten ƒ1. Vrijdag 24 augustus wordt .in Langeraar eerst de kinderop tocht afgewerkt. Vanaf negen uur gaat het vanaf het Kerk plein naar de garage van de firma Lek aan de Langeraar- seweg, waar het Oranjecomité de versierde spullen zal beoor delen. Om half elf gaan de kinderen onder muzikale be geleiding in optocht naar de kermis bij Altior. Daar wordt een spellenmiddag afgewerkt. In Ter Aar is er bij De Wip een TV Sterrenslag naar het gelijknamige televisieprogram ma van tien tot vier uur. Tus sen de middag is er weer een picknick. De kosten bedragen ƒ2- De vakantieweek wordt zater dagmorgen afgesloten met het optreden van een clown van tien tot twaalf uur in de feest tent bij het kermisterrein bij Altior in Langeraar. Van tien tot twaalf uur kan men daar voor ƒ2 terecht. Huttendorp Tegelijkertijd met de kinder vakantie-activiteiten wordt aan de Hertog van Beijeren- straat weer een huttendorp ge bouwd. Dinsdag 21 augustus gaan de bouwactiviteiten om tien uur van start. De hutten moeten worden gebouwd in de vorm van televisietoestellen. Er wordt tot vier uur getim merd met een pauze van half één tot twee uur. Woensdag worden de hutten aangekleed en geschilderd. Zelf verf en idfl mi sfaam kwast meenemen. DondJ worden de hutten wateif gemaakt voor de over# ting. Woensdagmiddag mi de kinderen daar een sM vergunning voor inleving Donderdagmiddag wa pannekoeken gebakken, fostcoi zes tot half zeven kunneietaalc milie en belangstellenden) kijken naar de bouwsels.! zeven uur wordt een avL spel gehouden, waarnaotuun nacht wordt doorgebraclüaam het televisiedorp. Vrijdai tend keren de kinderen Kdres huis terug. bjaa(s Weekkaarten voor de huf bouw zijn verkrijgbaar dielefo ren bij Van der Maden,L zenpad 7 in ter Aar, Varj^uurt Sluis, Paradijsweg 77 inleidse Aar, Van der Zwaan. Wassenaerplein 12 in L« raar, en de heer Zevenl Korteraarseweg 114 in raar. Een weekkaart k< een dagkaart ƒ2,50. OUDE WETERING De tra ditionele gondelvaart in Oude Wetering, morgen, is dit jaar grootser van opzet. Ondanks de financiële problemen waar mee de VVV-Oude Wetering kampt, ziet men kans na de gondelvaart een groot vuur werk af te steken vanaf elf r 's avonds op de Braasem. Verder zullen aan de water kant straatmuzikanten en straattoneelgroepen actief zijn en vindt men er de gebruike lijke activiteiten als de barbe cue, feestavond met live-music en gevelversieringswedstrijd voor de bewoners van de Veer- en Kerkstraat. De feeëriek verlichte vaarstoet vertrekt om half tien 's avonds in de Ringvaart bij café De Sport aan de Huigsloterdijk in Weteringbrug. Een thema heeft de gondelvaart eigenlijk niet, maar de veelvuldig aan gebrachte verlichting en kleurrijke versiering zijn de belangrijkste punten van de vaartuigen die meedingen naar de prijzen. Dit jaar zijn overigens voor de eerste maal ook scholen en clubs aange schreven om mee te doen. De organisatie van een en an der is te vinden in de Hout tuin, Veerstraat 12-14 in Oude Wetering, 011713-2260. De in schrijving voor de sprookjes achtige tocht per boot door Oude Wetering start morgen avond om zeven uur bij café De Sport. Overigens gebeurt het meedoen aan de gondel vaart wel op eigen risico. Op de walkant vindt men onder meer het muziekkorps Door Gunst Verkregen, de DDO Band en The Number Four muziekgroep. Het gondelbal, ook al verlicht, start om negen uur op het terrein van de Houttuin en is om een uur af gelopen. RIJPWETERING/NIEUWE WETERING De laatste week voordat de scholen weer beginnen zijn er ook in Rijpwetering en Nieuwe Wetering vakantie-activiteiten voor de jeugd. In het Rijpweterings dorpshuis is er „Open huis" met elke dag allerlei creatieve bezigheden en in Nieuwe Wetering is er huttenbouw- week. Het huttendorp krijgt een eigen burgemeester. De Rijpweteringse jeugd van 4 tot en met 14 jaar kan van maan dag tot en met vrijdag terecht in het dorpshuis. Schilderen, klei en, sieraden maken vormen een paar bezigheden. Verder staan er een dierenshow en een songfestival op het programma. De jeugd kan vrijdag tot slot handel drijven op de rommelmarkt en die middag wordt de film „Martijn, de magiër" vertoond. Voor verder infofmatie kan men bellen met 01712-8654. Het hutten bouwen gebeurt in Nieuwe Wetering op het trap veldje aan de Achterweg. De jeugd tot en met 14 jaar kan daar terecht van dinsdag tot en met vrijdsag en de deelname kost voor die periode drie gulden, vrijdagavond wordt de eigen maal tijd bereid op kleine oventjes. Vernielingen bij Celopa LEIDERDORP Vandalen hebben gisteravond huisge houden bij het bedrijf Celopa fluid h' aan de Achthovenerwefen ga Leiderdorp. Een zijdeur lQrddC geforceerd, en vervol werden poederblussers if061'6 werkplaats leeggespoten eer zittingen van vorkheftj met c en deurknoppen met oli< smeurd. Er werd niets wi NIEUWE WETERING De Ringvaart bij de Sluis in Nieuwe Wetering is een slechte plaats om momen teel te vertoeven. Rotten de vissen drijven in het water rond, gedood door het verontreinigde water en de stank is voor de om wonenden nauwelijks te harden. Begin deze week schepten werknemers van de reinigingsdienst van de gemeente Alkemade al een paar vuilniszakken vol met gesneuvelde wit- vis. De verontreiniging van de Ringvaart is al een oud probleem. Het afval water van de gemeente Alkemade wordt al vele jaren ongezuiverd geloosd en de beslissing over het zuiveren wordt steeds uit gesteld. „Je vangt hier de laatste tijd nauwelijks meer iets", stelt Frans Kortekaas, inwoner van Nieuwe Wetering, die nog wel eens zijn hengel placht uit te werpen in het ondoorzichtige groene water. „En dat is mis schien maar goed ook, want je moet er niet aan denken dat iemand van die verontreinigde vis zou eten. Die mensen van de renigingdienst ging bijna over hun nek toen ze die rot tende vissen uit het water moesten halen. En het water is niet alleen slecht voor de vis sen. Reigers en zelfs koeien gaan er aan dood, kinderen worden ziek als ze er in zwem men", stelt Kortekaas, die zelf onplezierige herinneringen heeft aan een slecht genezend wondje dat in contact kwam met het vuile water. Beroepsvisser Niet alleen de sportvissers hebben problemen met de Ringvaart. Beroepsvisser L. van Egmond, die aan Sluis 13 woont, heeft door de slechte kwaliteit van het water de grootste moeite het hoofd bo ven water te houden. „Mijn man vangt vis in de gemeente Haarlemmermeer en bracht de vangst aanvankelijk hier naar toe", vertelt mevrouw L.M.R. van Egmond. De vis wordt dan vervolgens voor de nacht in de „bun" gestopt, een soort kooi die als een leefnet in het water hangt. Een kort verblijf in het Ringvaartwater blijkt echter lang genoeg om alle vissen te doden. „Mijn man vist tegenwoordig maar 's nachts en brengt de vangst dan gelijk naar de handel in Mevrouw Van Egmond bij de „bun", die nu meer weg heeft van een vissenkerkhof dan van een leefnet. Badhoevedorp", vertelt me vrouw Van Egmond. De gevolgen van het veront reinigde water voor de volks gezondheid heeft mevrouw Van Egmond aan den lijve moeten ondervinden. „De stank is niet om te harden. Ik heb er al de hele week hoofd pijn van. Vorig jaar ging mijn dochtertje van acht jaar zwem men in dit water. Nadat ze ge zwommen had moest ze groen slijm opgeven en raakte ze overdekt met huiduitslag. De huisarts kon daar weinig aan doen stuurde haar door naar het ziekenhuis". Het Hoog heemraadschap van Rijnland wordt door de omwonenden gezien als de grote schuldige. „We leven hier aan een open riool. Het water is volkomen dood door al het vuil dat door de pijp bij het aquaduct de Ringvaart wordt ingeperst. We mogen hier wel 160 gulden reinigingsgeld betalen, maar het hoogheemraadschap rei nigt hier niets", aldus Frans Kortekaas. De gemeente Alkemade heeft naar aanleiding van de uitbar- Frans Kortekaas hoeft niet meer te vissen: de vissen ko men vanzelf bovendrijven. sting van vissterfte het hoog heemraadschap ingeschakeld. Rijnland heeft watermonsters genomen die momenteel wor den onderzocht. De gemeente Alkemade heeft in het recente verleden herhaaldelijk aange drongen op maatregelen bij het hoogheemraadschap. De gemeente zelf probeert al sinds jaren een plan voor een zuive ringsinstallatie uitgevoerd te krijgen, eerst bij het aquaduct, nu in polder Noordveen in Nieuwe Wetering. Het hoog heemraadschap is echter niet zo gelukkig met die plaats en werkt aan een alternatief: het aansluiten van het Alkemade- se rioolstelsel op de zuiverings installatie in Zwaanshoek. Het gevolg van dit alles is echter dat een oplossing op korte ter mijn nog niet in zicht is. De gemeente Alkemade heeft in middels wel provinciale steun gekregen: naar aanleiding van vragen van een statenlid heeft GS verklaard het probleem nu snel te zullen aanpakken. OEGSTGEEST Inbrekers nuten dat het huis vej hebben gisteravond voor was. De bewoners keerdi 15.000 gulden aan sieraden ge- melijk na een half uur all stolen uit een woning aan de .terug, maar dat was gl Willem de Zwijgerlaan in voor de inbrekers om vit Oegstgeest. Verder werden eu- geopend bovenlicht aai rocheques en betaalcheques achterkant van de wc meegenomen. De dieven sloe- naar binnen te komen ei gen hun slag in de dertig mi- huis te doorzoeken. LISSE Loco-burgemeester A. de Kort sla donderdag 23 augustus de eerste paal voor I nieuwbouw van het autoschadebedrijf Breed. zichzelf geen uitzonderlijke gebeurtenis. Hier IARM' treft het echter de eerste paal. van een bedrijf cferprc zich op het bedrijventerrein Meer en Duin in Lianstig vestigt. irden tiden De gebeurtenis heeft twee uur plaats en wordt gevol door bouwactiviteiten die uit zullen monden in een pal dat in 1985 in gebruik genomen zal worden en weilid hebben zich dan inmiddels ook nieuwe buren aangemel 4 want dat is waar Lisse uiteindelijk naar zal blijven streve Olympische dag Atletiekvereniging De Spartaan in Lisse houdt zo, een Olympische dag. Dit houdt in, dat voor jongen in de periode van 1969 tot en met 1972 en meisjes die y?^. de periode van 1970 tot en met 1973 zijn geboren N heel sportprogramma op stapel staat. Er wordt in t\ groepen gesport, namelijk leden en niet-leden van a" tiekverenigingen. Het wedstrijdprogramma voor niet-atleten omvat onder meer 60 of 80 of 100 mi hardlopen (al naar gelang de leeftijd) verspring hoogspringen en kogelstoten. Men moet een keuze ken uit drie nummers. De sportmanifestatie start i» t half tien op het sportpark, om kwart voor tien wortH li de ploegen gepresenteerd, om tien uur wordt de Olj pische dag geopend met het hijsen van de vlakken, i half elf beginnen de wedstrijden, die tot vijf uur if f J len duren. Fietspuzzeltoch t r 'at me Speeltuinen De Bijenkorf, Marijke en Kindervreugd, /Jsterer ben voor maandag gezamenlijk een fietspuzzeltocht op Bt huw programma staan. Een gebeuren waar ook door ouders (fit is de kinderen aan deelgenomen kan worden. Het pVez/ereugelij er alleen maar door vergroot worden. De start van dit eeurten nement is tussen zes en zeven uur vanuit de speeltuin Krant v dervreugd in De Engel. De deelnemers krijgen de r^hter mee goed materiaal en een uitstekend humeur mee te i men- leg in d ocht d Avond-wandelvierdaagse hei r i pl aal Het programma van de jeugdrecreatie voor de li van dinsdag tot en met vrijdag vermeldt de fradjf/qachtsf le avond-wandelvierdaagse waarvan de routes doorBacj w Bollenstreek en langs de Kagerplassen lopen. Vaj,as ge zes uur kan gestart worden voor de 15 kilometer; i D( half zeven tot zeven uur voor de 10 kilometer en zeven uur voor de 5 kilometer-route. Start en zijn bij het gymnastieklokaal aan de Parklaan, d uitzondering van de finish van de laatste avond, die het Oosthavenplein op feestelijke wijze plaats vind Andre Valhering Een stijgende ster in het vaderlandse blues- gebeuren is Andre Valkering. Hij treedt op in de Blues Brothers in Hillegom. Hij langs zijn tweede elpee „Soul Squeeze" uit en kort komt daarvan ook een single op de markt, heeft boyendien zondagavond weer een band achter zich staan. De zaal gaat open om gen en de toegang is gratis. Molentocht De ren- en toervereniging de Bollenstreek heeft Zuid-Hollandse Molentocht op het programma staan, fietstocht voert langs de molendriegang bij Leidscher via Nootdorp en Bergschenhoek naar het recreatiegt de Rottemeren, langs de driegang bij Moerkapelle en der via Waddinxveen, Reeuwijkse Plassen, Driebrui via Zwammerdam en komt men dan langs de enige gang die Nederland. De tocht voert verder langs Ter Leimuiden en weer terug naar Lisse. De totale afsta, 150 kilometer en de start is 's morgens om half acht b, clubhuis van De Bollenstreek aan de Spekkelaan in 1 Deelname kost vijf gulden (zonder herinnering twee den) per persoon.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4