evige kritiek op „Echo" an Simonis en Marga Klompé Duiteland Engeland )IO/TELEVISIE Eeidocgomatil VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1984 PAGINA 13 enen mensen in KRO-uitzending [SUM KRO-tv zendt zondag 26 augustus de docu- „Que aparezca" (Waar zijn ze gebleven) uit; een film 'erkgroep Campa over vermiste mannen, vrouwen en in Peru, welk tevens een schokkend beeld geeft over ïanisme van de verdwijningen in dat land. Dit gebeurt >m 21.55 uur. In Peru paraderen op moederdag de sol- het „democratische" Peru door de straten van Ayacu- rbewijs aan hun moeders. Intussen verdwijnen er zo- Dedoen van dezelfde soldaten. Daags ervoor is Alfonso ïivel in het Andesdorp aangekomen. Hij is de Nobel- ar voor de vrede van 1980. Esquivel komt naar Aya- daar gepleegde schendingen van de mensenrechten lak te stellen. Dat is gevaarlijk. Je bent kwetsbaar voor ;ld van het leger of van de guerilla's. Maar er is een idse filmploeg aanwezig. Dat biedt enige garantie, want ?rnationale publiciteit zijn de strijdende partijen huive- tunnen een aantal van de geplande akties die door de por Vrede en Gerechtigheid (SERPAJ) georganiseerd v, uiteindelijk toch hun doorgang vinden. Ondanks huis- V.^Jn en arrestaties de avond ervoor. Proef met abonnee-tv in Amsterdam mag niet van minister AMSTERDAM Minister Brinkman (WVC) vindt het niet goed dat Stad Radio Amsterdam volgende maand het hoofdstedelijk publiek via het kabelnet alvast laat kennismaken met abon nee-televisie. Stad wilde tijdens de Firato-ten- toonstelling in de RAI (31 augustus-10 septem ber) na negen uur 's avonds een programma brengen van ATN, één van de ondernemingen die in de slag is om tzt. in ons land abonnee-tv te verzorgen. De minister weigert toestemming, omdat „marktproeven met abonneetelevisie in het algemeen niet zijn toegestaan". Brinkman schrijft Stad verder dat er in dit geval sprake is van reclame (voor ATN) en dat - als alle Amster dammers het programma via de kabel kunnen zien - er in feite geen sprake meer is van een abonnee-programma, maar van een normaal om roepprogramma. Advies: bekort radionieuwsdienst HILVERSUM De Programmaraad Radio van de NOS, een adviescollege waarin o.m. de omroepen zitting hebben, vindt dat de radio- nieuwsdienst vanaf 1 oktober 27 minuten zendtijd per dag in moet leveren. De raad geeft daarmee de NOS haar zin. Het ANP, dat de ra dionieuwsdienst verzorgt, wil niet meer dan 17 minuten per dag kwijt; de uitzendingen op Hil versum 4 en het nieuws van 23.55 uur op Hil versum 2. De NOS neemt daarmee geen genoe gen en wil ook de tien-minuten-uitzendingen van 07.00 uur en 22.30 uur op Hilversum 2 hal veren. Het advies van de'Programmaraad Ra dio wordt eind deze maand behandeld in de Raad van Beheer van de NOS waarna het NOS-bestuur de knoop doorhakt. De NOS wil door het inperken van de zendtijd van het ANP 350.000 gulden aan extra programma- -vergoedingen binnenhalen. Albert Schweitzer herdacht in Literama Albert Schweitzer „bah ■ilc'nrt. 50-jarig bestaan van ■isch iteitenrubriek „Echo" D-radio past een open- vefussie' kritiek op en ei- „.ellen aan een dergelijk Ima. Die had gister plaats in een directe en wr if ,ng van vier tot half *55* Zol ilversum 2. deze rubriek traden Heuvel en Harry Ro- lectiej ien wel door hun maat- me^ijke betrokkenheid er h^n oordeel over heb- aartsbisschop mgr. minister van staat dr. J .Klompé, die als be- van Justitia et Pax -dviseert in bisschoppe- jleidszaken, CDA-frac- ievr. Cornelissen, Her- eet l^e van ^NV, J. Mes Werkgevers, David van ™,I,^an de PvdA en Frank T/e van de VVD. Tide direct tot pittige JacParne kij de dames t - en Cornelissen en de t Rooc*e' allon hebben tilke beste ervaringen inatwf knip- en plakwerk in amebanden bij de af- van n£ van onderwerpen in 2^1 minuten. CDA-woord- vinc3 worden toch al te gevraagd voor com- r door Echo-redacteu- it hebben zij liever te iet de NCRV, die in dit jANAad v.d. Heuvel tegen, dat er niet altijd tijd is om in den brede in te gaan op be paalde ontwikkelingen en dat de luisteraar vooral snelle in formatie verlangt en minder geneigd is oor te lenen aan uit weidingen. Mevrouw Klompé meende evenwel, dat Echo in dit opzicht haar luisteraars dan maar dient op te voeden. Die term viel bij de Echo-re dacteuren wat moeilijk. Als ra diojournalisten voelen zij zich informatieverstrekkers en ze ker geen opvoeders. Het geë mancipeerde katholieke volks deel voedt zichzelf wel op aan de hand van kennis van de feiten. Toch bleef mevrouw Klompé bij haar standpunt, dat er voor Echo een taak blijft bestaan in het begeleiden van het nieuws met achter grond-analyses. Mgr. Simonis vond zij hierbij duidelijk aan haar zijde. Die stuitte in het jongste verleden bij de KRO op vooringeno menheid ter zake het instituut kerk en op de neiging duidelij ke geloofszaken ter discussie te stellen. Gelukkig wordt dit de laatste tijd wat beter. Nochtans meende Aad v.d. Heuvel, dat journalisten zelf moeten kunnen bepalen met welke onderwerpen en bij welke aanpak de luisteraar het beste gediend blijkt. De jour nalist hoeft deze terreinen niet door anderen te laten afbake nen. Ook niet wat de flitsende vorm aangaat. Mgr. Simonis ziet evenwel de objectiviteit nogal eens in het Mgr. Simonis ziet bij „Echo" de objectiviteit in geloofszaken nogal eens in het gedrang ko men. gedrang. En over de nieuws- keuze van Echo merkte hij op, dat de KRO er voor iedereen is, maar dat zaken van kerk en geloof bij de KRO recht hebben op een geprivilegieer de behandeling. Dit behoort tot het profiel van de KRO. Herman Bode ging nog verder. Hij wees naar de evangelische opstelling van de KRO die verplicht op te komen voor de kansarmen. Aan hen zou de KRO zich meer gelegen moe ten laten liggen dan aan de be leidsbepalers op regeringsni veau. Dit zou volgens Echo-re dacteuren kunnen leiden tot een vorm van participatiejour- nalistiek, waaronder de objec tiviteit zou lijden. Het katho lieke volksdeel, dat zich thuis voelt in de KRO, is samenge steld uit diverse bevolkingsla gen. Die hebben allen recht op aandacht. Werkgeversverte genwoordiger Mes vroeg daar om bij Echo meer interesse voor de problematiek van de ondernemers. Namens Echo wees Harry Ro denburg er op, dat politici, vakbondsmensen en ook werkgevers altijd partij vor men en daarmee voorbijgaan aan het algemeen belang. Het ligt op de weg van de journa list de luisteraars breed te in formeren en niet voor eenzij digheid te kiezen. Er liggen denkwerelden van verschil tussen journalisten en beharti gers van bepaalde belangen. Maar zowel mgr. Simonis als mevrouw Klompé meenden, dat dit niet opgaat voor ge loofszaken. Er bestaat maar één Waarheid en die moet ge zamenlijk gezocht worden. Ob jectiviteit is heel wat anders dan neutraliteit. In deze jubileumweek van „Echo" laat men de viering niet bij dit gesprek alleen. Luisteraars worden in de gele genheid gesteld direct telefo nisch contact met deze rubriek op te nemen. Mediadirecteur Richard Schoonhoven schetste al de betekenis van deze ru briek en oud-Echoman Dick de Vree vertelde al over de ontwikkeling in de wijze van de benadering van het nieuws. Wees er daarbij op, dat er he den ten dage sprake is van een onafhankelijker aanpak van het nieuws dan in het verle den, toen ontzag voor autori teit de samenleving kenmerk te. En de stappen op hoog ni veau navenant minder kri- Dr. Marga Klompé vindt, dat er teveel wordt geknipt in haar uitspraken in interviews in „Echo" van de KRO. tisch werden gevolgd. Op 12 juni 1934 ging de eerste uitzending de lucht in. Die ru briek heette toen nog „Actuele Aetherflitsen". Pas een jaar la ter werd de regelmaat inge voerd van drie vaste uitzen dingen per week. Vooral ka tholieke onderwerpen kwa men aan bod, zoals de pauselij ke zegen „Urbi et Orbi", waar voor Paul de Waart naar Rome reisde, de heiligverkla ring van Thomas More en de begrafenis van de betreurde koningin Astrid van België. Leon Povel trad als eerste re porter in vaste dienst. Later kwam daar Leo Pagano bij en kreeg ook de TT in Assen veel aandacht. Merkwaardig genoeg bestond toen nog de afspraak, dat de radio de dagbladen geen con currentie zou aandoen. Die mochten het nieuws als eerste blijven brengen. In de studio werd toen nog geworsteld met glasplaten. Dat vroeg veel tijd, zodat men de dagbladen de ruimte kon geven. Hierin kwam verandering, nadat Herman Fikkert in 1954 de leiding kreeg, over deze ru briek, die ook de ondertitel be dacht „Weerklank van het da gelijks gebeuren". Ter afsluiting van de viering van een halve eeuw „Echo" werd vandaag in alle KRO- programma's het „Actualitei- tenspel" gespeeld, hetgeen in hield, dat geraden moest wor den naar historische fragmen ten uit het nieuws uit de ach terliggende jaren. Aan de uit slag kan men meten of al dat Echo-nieuws uit het verleden bij de luisteraar is blijven han gen. Niets blijkt zo vluchtig als nieuws. Zei Harry Rodenburg nog, dat Echo met vijftig jaar achter de rug zeker nog vijftig jaar voor de boeg heeft. De redacteuren van Echo staat voor daarbij alle groeperingen aan het woord te laten, in zowel ker kelijke als wereldlijke zaken. Gistermiddag zag Echo wat de eigen koers betreft een royale reeks schoten voor de boeg op zich afgevuurd, ook van de zij de van de vertegenwoordigers van de contactgroepen. Mediadirecteur Ries Schoon hoven: „Dat kan alleen bij de KRO, zoveel kritiek op een ei gen rubriek in een eigen uit zending". TON OLIEMULLER HILVERSUM „Compleet en grenzeloos vitaal is alleen de ethiek van de eerbied voor het leven". Woorden van dr. Albert Schweitzer (1875-1965), de legendarische oerwouddok ter uit Lambarene, over wie NCRV's Literama dinsdag avond 21 augustus a.s. het door Hans Bouma samengestelde klankbeeld 'De profeet van de eerbied voor het leven' uit zendt (Hilversum 4, 21.30-22.25 uur). In dit klankbeeld probeert Bouma duidelijk te maken wat voor man Schweitzer was, wat zijn idealen waren en waar hij naar streefde. Niet alleen Schweitzers activiteiten in Ga bon komen aan de orde, maar er wordt ook gekeken naar Schweitzer als theoloog (in 1900 promoveerde hij op een dissertatie over het avond- maalsprobleem), als cultuurfi losoof (een jaar eerder, in 1899, promoveerde hij op een proef schrift over de godsdienstfilo sofie van Immanuel Kant) en De meeste bekendheid ver wierf Schweitzer echter toch als arts in het Gabonese Lam barene. Geïnspireerd door een artikel in het bulletin van het Parijs Zendingsgenootschap, nam hij in 1904 de beslissing om naar Afrika te gaan. „Toen ik het artikel gelezen had, ging ik aan mijn werk. Aan mijn zoeken was een einde ge komen", aldus Schweitzer. In oktober 1905 begint hij met een studie medicijnen. Acht jaar later, begin 1913, rondt hij die studie af. In maart van dat jaar vertrekt hij naar Afrika. Zijn gang naar het zwarte con- tintent verantwoordde hij la ter met een beroep op de gelij kenis van de rijke man en de arme Lazarus: „Wij zijn de rij ke man, omdat wij door de vooruitgang van de medische wetenschap heel wat weten over ziekte en pijn en er ook iets tegen kunnen doen". „Het geheim van Vredenhof" van Wibo v.d. Linde herhaald HILVERSUM In de zomer van het vorig jaar zond de Tros de jeugdserie „Het geheim van Vredenhof" van Wibo van de Linde uit. Wibo maakte deze vijfdelige serie als low-budgetpro- duktie met amateurs als acteurs en met slechts een zeer kleine technische ploeg. Het script was eveneens van Van de Linde's hand. Het verhaal draaide om drie tieners, die op het eiland Schiermonnikoog ach ter een goudschat aanjagen. De schat is daar ooit verborgen door een Duitser, wiens oorlogsverleden niet bepaald fris te noemen is. Diens zoon is ook al op zoek naar het fortuin. Wibo van de Linde filmde het verhaal in zijn geheel op Schiermonnikoog, een eiland waarmee hij een grote verbondenheid voelt. De uitzending is geplaatst op vrijdag 24 augustus, nü in gecom primeerde vorm. Wibo van de Linde bracht samen met „cutter" Rombout Verschoor de serie van 21/2 uur terug tot een aaneen gesloten film van ruim anderhalf uur. De hoofdrollen worden gespeeld door Heieen Faber, Jelle de Jong en Jantje Brands. Verder zijn er rollen voor Jan-Berend Bazuin, Carel Brandt, Jan Groendijk, Teun de Jong, Henk Ko ning en Cees van der Wal, allen wonend op Schiermonnikoog. Producer was Jan Fischer. Inmiddels heeft het eiland ook hem definitief in zijn greep. Fischer is inmiddels eigenaar van het befaamde Hotel Van der Werf op Schiermonnikoog. Cameraman was Martin van der Zwaard. Scène uit de tv-serie „Het geheim van Vredenhof". in alle dorpen en dorpjes n ook in Geleen de daaltjes en roddels be- in de kroeg. Zo gaat De Keizer aan de \fel de nieuwe kapelaan ee/e tong. Vooral meester tion$rts heeft nogal wat pro- >g ho met het optreden van Pilos telaan. Tijdens de kate- Etige isles zat de hele klas te i rel', omdat hij zich een her- et slind noemde. En ook jon- af inet vindt de nieuwe ka- tste maar een merkwaardi- t heiuur, omdat hij in het krif/'/k duister wegfietste eng&t zestienjarige dochter- Op cft Eussen achterop. De en echter wil het in aanwe- televf van de jonker, boer pro! en de schoolmeester voor kapelaan Ode- het Als hij 's zondags zijn preek houdt voor de Me gelovigen" blijkt wel, heel wat meer kan dan die/naar blaffen... Nederland 1. bo zes iijnV geschiedenis d. een Werelddeel /ord< n nvenhandel had verstrek- 2maigevolgen voor Afrika, zo ;evoPit de vijfde aflevering de ize serie van Basil David- xiteiDe bevolking werd er n iQedecimeerd, de sociale eïseiur blijvend aangetast en ebb&f aanleiding tot stam- i vrlisten. Na de slavenhan- bij tn kwam een ander soort eaan naar Afrika. Zoals id Hdekkingsreizigers, onder eer? Stanley, die de gehei- „ïan de grote meren en rl- het wilden achterhalen. ijg jiuur Nederland 1. j^Kx kv/ent, Francois, ;rsoI en de anderen !"n^Italiaanse psychologi- 1 teispeelfilm uit 1974 van „ev|e Sautet, naar de roman ueiJ grande Marrade" van je Neron. Met o.m. Yves and, Michel Picolli, Serge \ni en Gerard Depardieu. terhaal van drie vrienden uddelbare leeftijd, die el- en" jnet hun gezinnen nog re- m)tig ontmoeten in de ïn\ ends en tijdens de vakan- ndi¥an hun vroegere idealen nke^ veel terecht gekomen. teyjnks de onderlinge jreijsverschillen vormen ze Rsftechte clan, die zich zo mogelijk beschermt te- jrjle harde werkelijkheid. 'ag uur Nederland 2. 19. 'i 18,5f Connie Booth en John Cleese te zien in "Hotel op stelten" van avond op Ned. I om 21.50 uur. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Minibios, tekenfilms. 16.50 Het Toppop-Hitarchief. Vanmiddag: De Dolly Dots. KRO 18.55 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.00 Natuur in eigen land (2), serie over de natuur in Ne derland. Afl.: Akkers en weilanden. 19.25 Cijfers en letters, spel- programma met Robert ten Brink. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 Dagboek van een her dershond (2), tv-serie door Willy van Hemert. Met: Jo de Meyere, Kees Brusse, Mart Gevers, e.a. 21.25 Brandpunt. 21.50 Hotel op stelten (1), En gelse comedy-serie. 22.20 Afrika, de geschiedenis van een werelddeel (5), se rie van Basil Davidson. Afl.: De bijbel en het geweer. NOS 23.30 Studio Sport. Samen vatting van het internationa le voetbaltoernooi te Rot terdam. met Feyenoord, Stuttgart, Manchester Uni ted en Anderlecht. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Jon Oddur en Jon Bjar- ni, een IJslandse tweeling. IJslandse film voor jong en oud van Thrainn Bertelsson. De tweeling kruipt tijdens een zomerkamp stiekem de tent uit om 's nachts in het bos te gaan dwalen. 20.45 Willem Ruis Lottoshow, spelprogramma rond de trekking van de Mid-Lotto. NOS 22.30 Journaal. 22.45 HV: Zonder wegen of pleisterplaatsen, portret van de dichteres Sonja Prins. VARA 23.15 Vincent, Francois, Paul en de anderen, Frans- Ita liaanse speelfilm uit 1974 naar de roman La grande Marrade, van Claude Ne ron. Met: Yves Montan, Mi chel Piccoli, Serge Reggia- ni, e.a. Regie: Claude Sau tet. DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.15 Freundinnen. Afl.: Steinbruch 12. September. 18.40 Nochmal dasselbe, met llja Richter. 19.00 Geschichten von nebenan. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Schieber, tv-film van Han nes Zeil. Met: Josef Vinklar, Karei Hermanek en Jan Teply. Twee strijd makkers uit de eerste wereldoorlog, Scholef en Krumka, willen op het puin van de afgezette Oostenrijks-Hon gaarse monarchie flink wat geld ver dienen. Krumka heeft relaties, Scho lef heeft „zakelijke" ervaring. Maar Scholef is meer uit op eigen gewin, dan op het gemeenschappelijk doel van de onderneming. Als Krumka dat ontdekt is het echter te laat. 21.50 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen met Bericht aus 23.00 Die Sportschau. 00.00 Moment Mal: Die ARD-Rede- zeit. Gespreksprogramma. Aansl.: Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierte. 18.10 Mein Name ist Dropsl, teken filmserie. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.30 Brigitte und ihr Koch. Van daag: Rindfleisch Bourgignonne. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. Reportages. 20.15 Der Alte, politieserie. Afl.: Een onbekende in het spel. Na de dood van zijn vrouw is de industrieel Ame- lung opnieuw getrouwd met een jon gere vrouw. Zijn dochter ziet met be zorgdheid, hoe haar vaders tweede echtgenote steeds meer invloed op hem krijgt. Als de industrieel een re geling uitdoktert om zijn kind ingeval van erfenis uit te schakelen, wordt er een moordaanslag op hem gepleegd. 21.15 Der Sport-Spiegel, sport in te kenfilms. 21.45 Heute-journaal. 22.05 Aspekte: Salzburger Festspie- le. 22.45 Sterben vor Liebe, Frans-Itali aanse speelfilm uit 1970. Regie: An dre Cayatte. Een 32-jarige geschei den lerares (Annie Girardot) wordt verliefd op een 17-jarige student. Hij beantwoordt haar gevoelens, maar zijn ouders proberen met alle mogelij ke middelen de relatie ongedaan te maken en dienen een aanklacht in wegens verleiding van een minderjari ge. De student wordt overgeplaatst naar een andere school, maar vlucht toch weer naar zijn geliefde. 00.35 Heute. DUITSLAND 3 WDF 17.30 Schooltelevisie. 18.30 Hallo Spencer (19), jeugdserie. 19.00 Aktuelle Stunde met Bliek- punkt Düsseldorf. 20.00 Tagesschau. 20.15 Club 2. 22.05 Alles nichts - oder Blödsinn, Wahnsinn, Tiefsinn, satirisch klein- kunstprogramma. 22.50 Fast ein Jahrhundert erlebte Theatergeschichte: Erwin Faber. 23.50 Journaal. Elvis Presley als "Het idool vari Acapulco" op België 1 om 20.15 uur. 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Tijdrover. Lieve plantjes: De Cymbidium. 18.30 De zeven van Bleke (7), SF-se- rie voor de jeugd. 19.20 Programma van de SOV. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Het idool van Acapulco, Ame rikaanse speelfilm. Met in de hoofd rollen: Elvis Presley, Ursula Andress en Paul Lukas. Regie: Richard Thor pe. Mike Windgren, een gewezen tra pezewerker, gaat naar Acapulco. Daar ontmoet hij twee vrouwen die een belangrijke rol in zijn leven gaan spelen. 21.55 Filmportret: Robert Towne, scenarioschrijver. 22.50 Journaal en Coda: „De stilte van de wereld voor Bach" van Carl Gustafsson. RTBF 1 16.55 Vacatures ONEM. 17.15 Lolli(K>p, jeugdprogramma. 17.50 Cine-vacances, jeugdprogram- 18.50 RTBF: Bonjour la fète met Guy Lemaire. 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 Boula Matari (4), documentai re-serie over de Belgische koloniali- satie in de Congo. 22.25 Profession: Directeur Photo (4), serie over fotografie. 22.50 Journaal. TV 5 19.00 Programmes pour la jeunesse. Sprookjes en legenden van Frankrijk, Raad het spreekwoord en Balthazar de duizendpoot. 19.20 C'est grand ehez tol. Film. In een klein dorpje in Zuid-Frankrijk ver stoort een jong meisje de rust van drie vrienden. 20.50 On en connait un rayon. Amu sementsprogramma over de fiets. 21.45 Amour-Amours. BBC 1 17.20 Play School. 17.45 Jigsaw, kinderprogramma. 18.10 Children of the Fire Mountain, jeugdserie. 18.35 The amazing adventures of Morph. 18.40 Journaal en weerbericht. 18.55 South-east at six. 19.15 Dr. Who, SF-serie voor de jeugd. 19.40 Fame, Amerikaanse serie. 20.30 The likely Lads, speelfilm. 22.00 Journaal en weekend-weerbe richt. 22.25 Starsky and Hutch, tv-serie. 23.15 Tears before bedtime. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 The Girl in the Park, Ameri kaanse tv-film. BBC 2 17.20 Golf: Benson and Hedges. 18.05 Tv-cur8ussen. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Foreign intrigue. Amerikaanse speelfilm (1956). Met Robert Mit- chum. 20.15 Drought. 21.10 My music. 21.30 Gardener's World. 22.00 Rhoda, tv-serie. 22.50 James Cameron. Once upon a time. 23.40 Newsnight. 00.25 Twilight Zone. Afl.: Execution. ITV 17.00 Rainbow. 17.20 Moomins. 17.25 EMU's show. 18.15 Survival. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Gambit. Quiz met Tom O'Con- 20.30 Simon Simon. 21.30 I thought you'd gone. Komi sche serie met Peter Jones. 22.00 Annika (2). Trilogie over Zweedse Annika en Engelse Peter. 23.00 News at ten. 23.30 Dracula AD 1972. Britse horror- film met Peter Cushing en Christop her Lee. 01.15 People like us. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. Videoclips. 18.00 Sky-Fi Music. De Europese hit parade met Pat Sharp of Gary Da- 19.00 Cartoon Time. Roger Ramjet. 19.05 Mr. Ed. Afl.: Ed's bed. Carol dreigt bij Wilbur weg te lopen omdat ze vindt dat hij teveel tijd doorbrengt bi) Mr. Ed, die een verkoudheid heeft. 19.30 Green Acres. Afl.: It's so pea ceful In the country. Oliver nodigt z'n moeder uit om op z'n boerderij tot rust te komen. 19.55 Bearcatal Afl.: Conqueror's gold. 20.45 Starsky and Hutch, serie. Hug- gy Bear richt z'n eigen detective-bu reau op. 21.35 The Davis Cup. Tennis. 22.35 The nature of things, docu mentaire. The Chiricahuas. 23.05-01.00 Music Box. Videoclips. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws horenden. r doven en slecht- DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 Die Sportschau. 11.05 Die bauen Schiffe, film van Wolf Hart. DUITSLAND 2 09.00 Toletek.t BBC 1 07.20 Tv-cursussen. 09.40 Saturday Picture Show. 11.50 Trail Street, speelfilm. Met: Randolp Scott, Robert Ryan. Anne Jeffreys, Madge Meredith. BBC 2 07.25 Tv-cursussen. Christopher Lee als graaf Dra cula op ITV om 23.30 uur. HILVERSUM 1 16.03 Het betere werk. 17.53 Marktberichten i.s.m. KNBTB. 17.55 Mededelingen (NOS) 18.06 Echo-magazine Echo 50 jaar. 19.02 Pierement. 19.30 Lachen mag van God. 20.03 Country Time. 21.02 Nine o'clock Jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Stemband. 2.02 In the mix. 3.02 Pe ter Teekamp. 5.02 Ook goede mor- HILVERSUM 2 16.30 Nws. 16.33 Tus sen potten en pannen over heimwee en verlangen, vervolg. (17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag) NOS: 18.00 Nws. VARA: 18.10 Wie doet de af was? Overh.voorl.: 18.30 De Neder landse Antillen. VARA: 18.40 Het Cir cuit. 19.00 De vliegende VARA: En veel succes met uw progr. 20.00 Nws. 20.03 78-toeren op vrijdag! RVU: 21.40 Voorbije tijd? NOS: 22.00 Zorg en hoop. 22.30 Nws. 22.40 Oost- -West. VARA: 23.00 Het zout in de pap: Terug naar Rottumerplaat. 23.55 HILVERSUM 3 (16.30 Popjournaal) NOS: 18.04 De Vakantiespits. VOO: 19.02 Radio zonder flauwekul. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 16.00 De tweede be weging, muziek van nu: Eric Ross. NOS: 20.00 Europees Concert Podi um. Residentie Orkest: (In de pauze: 20.30 Muziekspiegel). 22.00 Horizon. 22.30 NOS-Jazz International. Van daag: EBU Jazz Festival 1983 in Pom- HILVERSUM 5 (via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19.40 Nieuws voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn- mond-nws in aansluiting op het ANP- nws. 7.30 Morgenmagazine met nws. reportages. verkeersinform.. het weer, een studiogast, Rijnmonders aan het woord en de dagelijkse co lumn. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn, regionale inform., weer en verkeer, de culturele agenda en reakties van luisteraars. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Hallo hier Hilversum (7.03 Uitgebreid weeroverzicht). 8.06 Din gen van de dag. 8.30 De situatie op de weg dit weekend. 8.45 Gratis en voor niks. 9.03 HetSocialistisch Strijdlied. 9.10 Toeristische informa tie. 9.25 Beknopt weeroverzicht.) 9.30 Haal het doek maar op. Deel 8: The re's no business like showbusiness. 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tus sen glimlach en ovatie. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.11 TROS Nws. Show. (7.35, 8.35 Aktua. 7.30, 8.00 en 8 30 Nws NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws. Show. (9.35, 10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7 00 Nws. 7.02 Dag Nacht, dag Dag. (8.00 Nws.) 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mattlnale. 11.30 Kamermuz. RADIO RIJNMOND 10.00 Weekagen da. 10 30 Weekonderwerp: Milieu - Het slib door Nico Haasbroek.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13