Terreurgroep: nog meer mimen 1966 Reagan grapt over bombardemen t op Rusland BON: sri DREIGING IN RODE ZEE DUURT VOORT Taylor jan het graf /an Burton SPERZIEBONEN EN VARKENSLEVER Dodelijk ongeval op Broekweg Ria Stalman bezorgt Nederland gouden slot Vernietigende kritiek Pravda Êeidae ©omcwit Maandag 13 augustus 1984, 75e jaargang no. 22L - DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdijk34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel.071-122244. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J.J.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,59 per mm, kleintjes f 0,41 per mm. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.02 (uitsl.aut.betalingkwartaal f 63,07, jaar f 240,46. Klachten bezorging: maandag t/mvrijdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Losse nummers f 1,00. Perioden met zon en vrijwel overal droog. Minima rond 12, middagtemp. rond 23 gr. Mati ge wind uit noordelijke rich tingen. De komende dagen pe rioden met zon en later kans op een bui. Middagtemp. rond 23 gr. Morgen zon op 06.22, on der 21.06 uur. Scheveningen hoogwater 05.29 en 18.06 uur, laagwater 01.31 en 13.35 uur. erloop i Sb!? met ligl raolder i.000.- itertuin c/hobb) 45m2) et afz. t ligbad) Pi UTER GEWURGD ROTTERDAM 'ERDAM In de kelder van haar ouder mis aan de Eskampstraat in Rotterdam-O- :hie is gistermiddag omstreeks twaalf uur itoffelijk overschot gevonden van de drieja- Shirley Deurloo. Volgens de Rotterdamse ie is het kind gewurgd. De politie denkt dat rake is van „een misdrijf met sexuele mo- _in". Zestig Rotterdamse rechercheurs zijn irmiddag begonnen aan een grootschalig ■tonderzoek. Het onderzoek is gisteravond afgebroken; arrestaties werden niet ver- Vandaag is het onderzoek voortgezet. Vol- een politiewoordvoerder maakt men zich Itige zorgen in Overschie, omdat is gebleken Jok een vierjarig meisje zaterdag werd las- ivallen. Dit kind is ternauwernood aan het intsnapt dat Shirley Deurloo gisteren trof. Gemakkelijk spoorzoeken... UTRECHT Een 47-jarige Utrechter die in het weekeinde bij een inbraak in een bouwkeet in de Domstad verfspullen stal om daar zijn caravannetje mee op te schilde ren, heeft van de gestolen waar maar heel even plezier gehad. Door een lek in een van de gestolen verfbussen kan de man de kwast voorlopig niet ter hand nemen. De inbreker werd al snel door de poli tie gepakt dankzij het feit dat hij, juist als Klein Duimpje met de broodkruimels, een buitengewoon duidelijk verfspoor van anderhalve kilometer achter zich liet. Dat leid de de politie na het ontdekken van de inbraak feilloos van de plaats des misdrijfs naar 's mans caravan. Kinderen getuige van doodsteken moeder HENGELO In een flat in Hengelo is gistermorgen de 33-jarige mevrouw J. Bo schaart uit die stad door haar ex-echtge- noot doodgestoken. De dader, een 46-jari- ge man, meldde zich een half uur na het gebeuren op het politiebureau. Twee van de drie kinderen van het slachtoffer, twee en veertien jaar oud, waren getuige van de dood van hun moeder. Zij zijn voorlo pig bij kennissen van de omgekomen vrouw ondergebracht. Een derde kind, een dochter van zeventien jaar, woonde niet meer thuis. De man en de vrouw woonden al een jaar gescheiden van el kaar. De echtscheiding was reeds uitge sproken. De politie tast nog in het duister over het motief van de steekpartij. Onder zocht wordt of er sprake was van voorbe dachte rade. achterk elljk. >00.- k. srbalko hst gi ►00.- k. BEIROET K AIRO De islamitische organi satie „Jihad" (Heilige Oorlog) heeft vanoch tend opnieuw de ver antwoordelijkheid op geëist voor het leggen van mijnen in de Rode Zee en in de Golf van Suez. Tevens dreigde de Jihad op zeer korte ter mijn nieuwe mijnen te leggen. In een telefoon gesprek aan het Franse persbureau AFP in Bei roet werd gezegd, dat een commando kikvors mannen van de Jihad al 192 mijnen in de Rode Zee heeft gelegd. In Egyptische regerings kringen groeit de overtui ging, dat Libië direct ver antwoordelijk is voor het leggen van de mijnen in de Rode Zee. Maar de regering in Kairo heeft hiervoor geen bewijzen. De Egypti sche minister van defensie, Ghazala, had afgelopen vrij dag nog gezegd voor zeven tig procent zeker te zijn, dat zowel Iran als Libië verant woordelijk zijn voor het leg gen van de mijnen. Zowel Libië als Iran hebben in stellige bewoordingen ont kend ook maar iets te ma ken te hebben met het leg gen van de mijnen. De woordvoerder van de Ji had-groepering ontkende vanochtend, dat Iran en Li bië op enigerlei wijze be trokken waren bij „hun operatie in de Rode Zee". De Jihad staat echter be kend als een pro-Iraanse terreurgroepering, die on der meer vorig jaar oktober de aanval op Amerikaanse en Franse bases in Beiroet heeft uitgevoerd. Zaterdag is een Pools schip op een mijn gelopen. Het was het veertiende schip dat schade opliep als gevolg van de mijnen. Ondertussen gaat het zoeken naar de mijnen in de Rode Zee en in de Golf van Suez voort. In Egypte wordt binnen enke le dagen de aankomst van Franse, Amerikaanse en Britse mijnenvegers ver wacht. iigbadjtografen weigeren Liz Taylor ;amersjf minuten alleen te laten, sdpouiarna de actrice zich om- _'ku^aait en het graf van Richard irton de rug toekeert. -a; ijde. 2< keuken Ï^JeNEVE Elizabeth likt vooijaylor, voormalig echtge- jeschikpte van de afgelopen K).- k.kfee^ overleden acteur Ri- [ïard Burton, heeft van- jorgen voor zonsopgang bezoek gebracht aan 'n graf in het Zwitserse ligny, vergezeld door nnissen die haar met gestoken paraplu's te- n fotografen bescherm- n. Liz Taylor was niet zien, maar haar gesnik as duidelijk te horen, onden de fotografen hun azen melden, fotografen weigerden haar teren vijf minuten bij het af alleen te laten, waarop de trice voor de ingang van de graafplaats rechtsomkeert aakte. Taylor had via haar geleiders een dergelijk ver- ek aan de aanwezige foto- afen en cameralieden ge- maar deze gingen hierop iet in. Ze vertrouwden de be fte niet, dat zij na afloop van bezoek aan het graf de ge- genheid tot fotograferen zou- en krijgen. ag.8: Herdenkingsdienst oor Burton in geboorte- orp. Russische violist verdwijnt in Menton MENTON De Sovjetviolist Anatoli Sjej- noek is sinds woensdag spoorloos verdwe nen uit de zuid-Franse stad Menton waar hij met een Sovjetorkest een concert zou geven. De politie zei te vermoeden dat de violist asiel wil aanvragen in Frankrijk. Personeel in het hotel waar Sjejnoek verbleef, ver klaarde dat de violist woensdag voor zijn vertrek uit het hotel zei, dat hij die avond niet zóu optreden. De 43-jarige violist nam zijn identiteitspapieren mee maar liet al zijn verdere persoonlijke bezittingen, waaronder zijn viool, achter. ADVERTENTIES OCCASION-SPECIALIST Een vol jaar garantie mogelijk. Keuze uit 100 stuks. Alkemadelaan 1 Roelofarendsveon Telefoon 01713-2866-2073. E3 NISSAN Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. Sperziebonen, 1 QC 500 gram Varkenslever, 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. ZOETERWOUDE De 53-ja- rige mevrouw G. Kruithof, echtgenote van de Zoeter- woudse gemeentesecretaris, is in de nacht van vrijdag op za terdag, bij een verkeersonge val om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde op de Broekweg, even buiten het buurtschap Gelderswoude. Omstreeks twaalf uur raakte de auto waarin het slachtoffer zat, en die bestuurd werd door haar man, van de weg. Het voertuig raakte een boom en kwam in de smalle bermsloot terecht. Mevrouw Kruithof werd daar bij uit de auto geslingerd en kwam, bekneld, door verdrin king om het leven. De begra fenis vindt aanstaande woens dagmiddag plaats na een rouwdienst in de Nederlands hervormde kerk aan de Dorpsstraat. Rustig moment uit de zee van vuurwerk in het Coliseum. LOS ANGELES Ria Stal man heeft Nederland in het laatste weekeinde van de Olympische Spelen een gou den slot bezorgd. De atlete van het Haagse Sparta bleek in het Coliseum de sterkste discuswerpster. Door dit fraaie resultaat eindigde Ne derland in het klassement van de medailles als dertien de, met in totaal vijf gouden plakken, twee zilveren en zes bronzen onderscheidingen. Stalman zal morgen worden gehuldigd in Den Haag, maar eerst biedt het NOC op Schiphol de complete Oranje equipe een grootse ontvangst De 23e Olympische Spelen werden vanochtend in Los Angeles officieel afgesloten. De sluitingsceremonie, met overdadig vuurwerk en een prima show van zanger Lio nel Ritchie, verliep bijna vlekkeloos. Even dreigde het gebeuren te ontaarden toen Het mascotte-tijgertje van de Olympische Spelen van 1988 in Seoel (Zuid-Korea) is aan wezig bij het afscheidsfeest in Los Angeles, maar voor hem gaat het grote werk nu pas beginnen. de enthousiaste deelnemers, die al een ronde over de sin- telbaan hadden gedraaid, zich uit het middenterrein richting tartan spoedden om nogmaals een ereronde te draaien. Die was niet weggelegd voor Gerard Nijboer, die de mara thon voortijdig moest beëin digen. De Nederlander stapte evenals Cor Lambregts na zo'n 27 kilometer uit de race, die door Cor Vriend wel werd volbracht. Vriend kwam als 39e echter ver ach ter winnaar Carlos Lopes (Portugal) binnen. Een succesvoller atleet was Carl Lewis. Zaterdag stelde de Amerikaan zijn vierde gouden medaille zeker door met de estafetteploeg de vier maal honderd meter in een wereldrecordtijd af te raffe len. Morgenavond op Ned. II om 20.30 uur in een ingelaste uitzending een interview met MOSKOU De Pravda, het Russische partijblad, heeft de Olympische Spelen van Los Angeles de meest eenzijdige, chauvinistische en door politiek beheerste aller tijd genoemd. „De geest van vrede en vriend schap, essentiële elementen van de Olympische traditie, werd in Los Angeles ver vangen door een sfeer van stelselmatig nationalisme", aldus de Pravda. „De Spe len hadden meer weg van een grootschalig gevierde feestdag in de Verenigde Staten, dan een internatio naal sportevenement. De afwezigheid van veel van 's werelds beste atleten zou reden moeten zijn tot relati veren. Het tegendeel was het geval". Spelen op tv in trek HILVERSUM De belang stelling van de tv-kijkers voor de vele uitzenduren die de NOS aan de Olympische Spe len in Los Angeles heeft ge wijd, was in de week tot 6 au gustus goed. In de avonduren tot middernacht keken ge- middeld ruim 1,4 miljoen mensen, wat een kijkdicht heid is van 12 procent Zij waardeerden het gebodene gemiddeld met een ruime vol doende: 7,1. Van middernacht tot 02.00 uur volgden gemiddeld ruim een half miljoen kijkers de verrichtingen van de olympi sche sporters (4,7 procent). Van 02.00 uur tot 04.00 was de kijkdichtheid nog 1,8 procent oftewel 214.000 kijkers, terwijl na 04.00 uur nog ruim 80.000 echte nachtbrakers voor de buis zaten. Ook de waarde ring voor de nachtuitzendin gen was goed en schommelde tussen de 7 en de 8. De ontbijtshow van Koos Pos- tema bracht het in de eerste week van de Spelen tot een kijkdichtheid van 3 procent ofwel 357.000 kijkers, met een waardering van gemiddeld 7,3. Op zondag, toen de ont bijtshow niet om 07.00 uur maar om half tien begon, ver dubbelde het aantal belang stellenden: 6,2 procent kijk dichtheid en een waarde ringscijfer van 7,5. WASHINGTON Tijdens een stemtest voor de uitzen ding van zijn wekelijkse radiopraatje heeft de Amerikaan se president Reagan gisteren .gegrapt' dat „Rusland voor altijd zal worden uitgebannen" en dat de bombardementen „over vijf minuten zullen beginnen". Reagan maakte zijn opmerking zaterdag toen hij in Santa Barbara een radiopraatje zou inspreken over een onder wijswet. Dat had moeten beginnen met de zinsnede: Met genoegen deel ik U mee dat ik een wet heb ondertekend die het studenten toestaat een recht uit te oefenen enz.. In plaats daarvan begon hij met: Met genoegen deel ik U mee dat ik een wet heb ondertekend die Rusland voorgoed van de aardbodem verbant. We beginnen over vijf minuten met de bombardementen". De Amerikaanse persgroep Gannett bracht de opmerking gisteren in de openbaarheid. Naar verluidt stonden de opname-apparaten van zeker twee omroepmaatschappijen al zo'n vijf tot tien minuten aan voordat Reagan aan zijn feitelijke toespraak begon. Het Witte Huis wilde niet bevestigen of ontkennen dat Reagan de „grap" inderdaad had uitgesproken. „Iets dat de president voor zijn toespraak zegt is niet officieel en daar praten we niet over." Terwijl de campagne voor de presi dentsverkiezingen warm begint te draaien, kan de „grap" van Reagan nog wel eens een flink staartje krijgen doordat het beeld van Reagan als de cowboy-op-oorlogspad wordt versterkt bij een deel van de kiezers. Bejaarde vrouw van tas beroofd DEN HAAG Een 73-jarige vrouw, die liep te wandelen, is gistermiddag om tien over half vier aan de Hanenburglaan in Den Haag door een onbekend gebleven jongeman van haar handtas beroofd. De jongen benaderde haar van achteren, griste de tas uit haar hand en ging er vervolgens in looppas vandoor. Samen met een ge tuige zette de bejaarde vrouw de achtervolging in, hetgeen er in resulteerde dat zij in de Cypresstraat haar tas terug vond. Daaruit bleek honderd gulden te zijn weggenomen. De dader is nog voortvluchtig. Twee doden bij treinongeluk in West-Duitsland HEILBRONN Twee men sen zijn omgekomen en 23 per sonen gewond geraakt bij een treinongeluk, gisteravond vlak bij Heilbronn in het zuidwes ten van de Bondsrepubliek. Door nog onbekende oorzaak raakten vijf slaap- en ligrijtui- gen plus een bagagewagon van de sneltrein Stuttgart-Ham burg uit de rails, en kwamen scheef terecht. De andere drie wagons liepen eveneens uit de rails, maar zij bleven overeind staan. Er bevonden zich bijna 300 reizigers aan boord van de trein, die op het moment van het ongeluk niet snel reed. „Uitverkocht huis voor de Beatles". Dat stond op 13 augustus 1966 op de voorpagina van de Leidse Courant. De populaire beatgroep was net een toernee door Amerika begonnen. „Ze concerteerden op een geïmproviseerd podium in een hoek van het dertienhonderdvijftig zitplaatsen tellende amfitheater, waarin thans ook 's werelds grootste pluimveetentoonstelling aan de gang is. Na één nummer begon de geluidsinstallatie zo te krassen, dat het door merg en been ging. Gedurende de reparatie hield John Lennon de tieners bezig met een tapdans". U ziet het, ook toen al was het voor wie de Leidse Courant las net alsof hij er zelf bij was. De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend In een open envelop ronder postzegel opsturen naar. Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. ^*£eidóe Soiwa/nt f

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1