„Extra steun voor bedrijven van minderheden mag niet" Opmerkelijk herstel na zware val Beurs van Amsterda Nigeria eist 30 min van Bonna-direeteur ECONOMIE Ecidóc Sourant VRIJDAG 27 JULI 1984 PA()vJ£{\ „Hoppa"-shirt mag niet meer over de toonbank AMSTERDAM T-shirts met daarop de naam „Hoppa"' mogen niet meer verkocht worden. Met deze uitspraak maakte de rechter in Amsterdam gis teren een einde aan een veelbesproken parodie op het Itialiaanse merkshirt „Kappa". Het merkteken van „Kappa" wordt gevormd door een man en een vrouw die met de ruggen tegen el kaar zitten. Twee winkeliers uit Den Haag en Am sterdam maakten daar een variatie op: een man en een vrouw in een erotische houding, onder het merk „Hoppa". Volgens rechtbankpresident mr. B. Asscher lijkt het Hoppa-shirt te veel op het Kappa-merk, waardoor Kappa oneerlijke concurrentie wordt aangedaan. Door een ware run op de Hoppa-shirts, hadden de winkeliers overigens al geen „Hoppa" meer in voor raad. Economie China groeit voorspoedig PEKING De Chinese economie groeit voor spoedig, maar consumptiegoederen blijven er schaars. Eén en ander blijkt uit cijfers van het Chinese staatsbureau voor de statistiek over het eerste halfjaar van 1984. Er werd gisteren melding gemaakt van een 11,6 procent hogere industriële produktie, 21,5 pro cent hogere export en een vijf procent grotere graanproduktie. De koopkracht van de gemid delde Chinees zou met ruim 7 procent zijn toe genomen. Volgens Xu Gang, woordvoerder van het bu reau voor de statistiek, wordt de voortuitgang nog steeds belemmerd door produktie-proble- men en een gebrekkig transportsysteem. Het aanmoedigen van het particuliere initiatief doet de economie goed, aldus Xu Gang, maar vele consumptiegoederen zijn nog relatief schaars. Schiphol: Veel meer vervoer SCHIPHOL De luchthaven Schiphol heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 7% meer passagiers en 23% meer vracht ver werkt dan in dezelfde periode van 1983. De sterkste groei deed zich voor in het char- tervervoer: 13%. Het aantrekken van de vliegvakantiemarkt komt het duidelijkst tot uiting in het cijfer van de maand juni, waar in 22% meer charterpassagiers werden ge teld dan in de maand iuni van 1983. Het lijndienstvervoer steeg de eerste zes maan den van 1984 met 5%. De sterke toename van het vrachtvervoer, die in de tweede helft van het vorig jaar in zette, ging door. Over de eerste zes maanden van 1984 resulteerde dat in een groei van luchtvracht op chartervluchten met 43%, op de lijndiensten werd 19 procent meer vracht vervoerd. Staking kost staatsmijnen vele miljarden LONDEN De staking van Britse mijnwer kers, die nu al ruim vier maanden duurt, kost de Britse staatsmijnen vele miljarden guldens. Maar omtrènt de precieze omvang van de schadepost strijden werkgevers en werkne mers nog. Volgens de National Coal Board heeft het ar beidsconflict nu al op 4,28 miljard gulden. Vakbondsleider Arthur Cargill houdt het lie ver op een schadepost van vijftien miljard gulden. De Coal Board maakte gisteren overigens een verlies van 3,75 miljard gulden bekend over het afgelopen boekjaar. Hoewel slechts drie weken van de staking in dat boekjaar vielen, schrijft de Coal Board een groot deel van het verlies toe aan het arbeidsconflict. MIDDENSTAND: CONCURRENTIEVERVALSING (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De over heid mag bedrijven van etnische minderheden niet speciaal tegemoet ko men om hun start als on dernemer te vergemakke lijken. Deze ondernemers moeten gebruik maken van de bestaande, ook voor andere ondernemers geldende regelingen. Daarbij dient de ondernemer uit een etnische minderheid net zo beoordeeld te worden als een andere ondernemer: op basis van keiharde economi sche criteria. Dit schrijft de plaatsvervan gend algemeen secretaris van de middenstandsorganisatie KNOV, Vonk, in het blad Kroniek van het ambacht, klein- en middenbedrijf. Het nummer gaat speciaal over on dernemerschap van minderhe den. Vonk stelt dat er ook geen speciale maatregelen voor et nische minderheden nodig zijn. Hij wijst in dit verband op de 250.000 Indische Nederlan ders die in de vijftiger jaren .naar ons land kwamen. Een groot deel van hen is inmid dels ondernemer geworden zonder speciale hulp. De KNOV-functionarie schrijft dat andere onderne mers het ook niet zullen ac cepteren als er voor bepaalde groepen ondernemers andere regels gelden dan voor hen. De ondernemers zullen een andere ondernemer alleen aanvaarden als onderdeel van de markteconomie, in een nor male concurrentiestrijd. Vonk maakt een uitzondering. Etnische minderheden zouden wel een door de overheid be taalde cursus Nederlands moe ten krijgen om goed te kunnen functioneren in de Nederland se samenleving. Ford en Carter in actiegroep tegen begrotingstekort VS WASHINGTON Voormali- ge presidenten, regeringsfunc tionarissen en andere vooraan staande Amerikanen hebben een groep opgericht die actie zal ondernemen om het enor me tekort op de Amerikaanse begroting (180 miljard dollar) te verminderen. Dit is gisteren tijdens een persconferentie in Washington bekendgemaakt. De organisatie, die Proposition 1 is genoemd, staat onder voorzitterschap van de Repu blikeinse gouverneur van de staat Vermont, Richard Snel ling. De vice-voorzitters zijn de voormalige presidenten Ge rald Ford en Jimmy Carter. In de raad van advies zitten on der meer Cyrus Vance, minis ter van buitenlandse zaken on der Carter, en John Connolly, minister van financiën onder Richard Nixon. Proposition 1 wil allereerst tien miljoen dollar bijeen brengen. Met dit geld zullen zij een advertentiecampagne gaan voeren die achttien maanden zal duren. De groep hoopt hierdoor de bevolking te over tuigen van de ernst van het enorme begrotingstekort en van de noodzaak om politieke druk uit te oefenen om het te kort te verkleinen. MARKTEN EIERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD (26-7) Aanvoer 3,996,505 stuks, stemming vlot. Prijzen In gul den per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 9,20-9.20, 55-56 gram 10.20-10.10. 60-61 gram 11.55-11,80 en 65-66 gram 12.30-12.80» EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer I.635.130 stuks, stemming rustig. Prijzen in gulden per 100 stuks: eie ren van 51-52 gram 9.40-9,35, 56-57 gram 10.45-10,45, 61-62 gram II,65-12.55 en 66-67 gram 12.45-13.05. EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer 1.250.000 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden: eieren van 48-54 gram 9,50-10,75 per 100 stuks, I,98-1,99 per kg. 57-61 gram II.40-13,25 per 100 stuks. 2,00-2,17 per kg. 64-67 gramr 13,50-14.00 per 100 stuks. 2,11-2.09 per kg. schareel- eieren 1.00-1.25 per 100 stuks hoger, wit 54 gram 10,75 per 100 en wit 59 gram 12.25 per 100 stuks. KAASMARKT GOUDA (26-7) Aan voer 33 partijen, handel redelijk. Prij zen in gulden per kg: goudse, eerste en extra kw. 7,15-7,55, 2e kw. 7,00, zware kw. 7,50-8.75. VEEMARKT UTRECHT (26-7) Prij zen In gulden: stieren 1e kwal. 7.40-8,40, 2e kwal. 6.50-7,40, vaarzen 1e kwal. 6,60-7,60, 2e kwal. 5,70-6,60, koelen 1e kwal. 6,50-7,70, 2e kwal. 5,70-6,50, 3e kwal. 5,25-5,70. worstkoelen 4,80-5,50, schapen 165-225, per kg 5,50-7,00, lammeren 180-240. per kg 10,00-11,00, varkens 3,35-3.40, zeu- genm 1e kwal. 3,25-3,30, 2e kwal. 3,15-3.25. melk- en kalikoeten 1e soort 1900-2600, 2e soort 1450-1900, kalfvaarzen 1e soort 1775-2200, 2e soort 850-1300,graskalveren 500-850. nuka's voor de mest rood 410-635, zwart 325-480, nuka's Ame rikanen 100-180, weldelammeren 175-220, biggen licht 102,50-120, bokken en gelten 30-100. Aanvoer: slachtvee 775, stieren 65. gebruiksvee 100. jongevee 92. nuka's 1019. slachtschapen en lammeren 1700, varkens 620, biggen 204, bok ken en geiten 11, paarden 147, totaal 4895 stuks. Overzicht: (resp. handel en prijzen) slachtvee rustig - Iets lager; stieren rustig Iets lager; gebruiksvee kalm - prijshoudend; jongvee rustig - ietsla ger; nuka's rustig - lager; slachtscha pen redelijk - prijshoudend; gebruiks- schapen en lammeren kalm - gelijk; varkens rustig - Iets lager; biggen matig - prijshoudend; bokken en gel ten en paarden flauw - gelijk. 's-GRAVÉNZANDE Westland-Zuld, donderdag 26 juli: Aardappelen 20- 85. Aubergines 200-330. Bleekselderij 14-80. Bloemkool 120-145. Chinese kool 125-170. Courgettes 45-75. Knolvenkel 200-345. Komkommers 24-65. Kouseband 630. Meloenen net )-450. oog 90-380. suiker 130-200. LONDEN President-direc teur van Bonna Trading, Ro nald J. Goslitski, moet de Ni- geriaanse overheid circa 30 miljoen gulden terugbetalen. Hij wordt ervan verdacht in 1980 ruim 25 miljoen gulden te hebben verduisterd. Dit geld was bestemd voor de bouw van enkele honderden gepre fabriceerde scholen in het ont wikkelingsland. Eén en ander heeft de verte genwoordiger van Bonna in Nederland, de heer A. Jans sen, vanmorgen bevestigd. Volgens Janssen eist de Nige- riaanse overheid de 25 miljoen gulden, plus de rente over de afgelopen vier jaar terug. Sa men komt dat op ongeveer 30 miljoen gulden. Goslitski werd in verband met de fraudezaak 7 juli in Nigeria achter slot en grendel gezet. Aanvankelijk was er sprake van, dat de Bonna-directeur geprobeerd zou hebben Nigeri- aanse ambtenaren om te ko- fien in verband met het scho en-project. Volgens Janssen berust de hele affaire op een jammerlijk misverstand. De bouw van de geprefabriceerde scholen zou niet langer onder de verant woordelijkheid van Goslitski vallen, maar zijn overgedragen aan de Londense firma Inter- ton. Goslitski zelf, meent op poli tieke gronden te worden vast gehouden aangezien de be trekkingen tussen Groot-Brit- tannië en Nigeria de afgelopen maanden bekoeld zijn. Het Britse ministerie van buiten landse zaken houdt het er Ronald Goslitski voorlopig evenwel op, dat de Bonna-directeur op civielrech telijk gronden wordt vastge houden. Begin dit jaar zorgde Goslitski in ons land voor opschudding met zijn plannen voor een we reldwijd distributie- en trans portsysteem ter waarde van 300 miljard dollar. De droom- order voor de Europese scheepsbouw bleek evenwel een luchtkasteel, toen Goslits ki niet met de eerste aanbeta ling voor de bouw van enkele duwschepen bij NSM over de brug kon komen. goud en zilver De goud- en zilverprijzen zijn als volgt vastgesteld (tussen haakjes de vorige prijs): goud onbewerkt 35.450-35.950 (35.260-35.760), bewerkt 37.750 verkopers (37.550 verkopers), zilver onbe werkt 715-785 (715-785). be werkt 830 verkopers (830 verko pers). ADVERTENTIE 10 dagen met Uw krant naar OOSTENRIJK - TIROL vertrek maandag BQB 13 augustus a.s. vvvi1 In het noordwesten van Tirol ligt het prachtige zestig kilometer lange LECHTAL. Hier vindt de rivier de Lech in sierlijke bochten een weg door de bijna ongerepte natuur. Vanuit de gast vrije dorpen in het dal kan men heerlijke wandelingen ondernemen door bergweiden en dennenbossen langs watervallen en bergbeekjes. U verblijft dichtbij het karakteristieke plaatsje HOLZGAU waar de beschilderde gevels van de huizen en het kunstige houtsnijwerk u zullen boelen. Er zijn schilderingen bij uit de 18e en 19e eeuw. een periode waarin de welgestelde handelaren uit dit plaatsje hun huizen uitbundig verfraaiden. Tijdens uw verblijf in het Lechtal zullen middag- en dagtochten worden ondernomen. Zoals o m. naar Lech. de hoofdplaats van het Tannenberggebied waar onze koninklijke familie de wintervakantles door brengt. Eveneens dagtochten naar de Bodensee en naar het vorstendom Liechtenstein en een Indruk wekkende passentocht. Ons verblijfshotel is TANNENHOF een geheel nieuw herbouwd vriendelijk familiehotel met vele mogelijk heden. Voor de gasten is er een leeszaal, een zaal voor geweerschieten, biljart, tafeltennis, t.v. en een lig- weide. In de eetzaal wordt 's ochtends het ontbijtbuffet geserveerd en 's avonds het diner. De heen- en terugreis worden in twee dagen met overnachting gemaakt. m Bf%B De prijs voor deze zeer fraaie vakantietrip bedraagt slechts J W <3 w per persoon op basis van een 2-persoonskamer met douche en toilet en halfpension. Inclusief de ex cursies en het afscheidsdiner op de terugreis. Toeslag eenpersoonskamer 60.- per persoon. Gecombineerde reisverzekering 25.- per persoon 5.- pollskosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de relssom 6.- pollskosten. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 A of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71/hoek Spui te Den Haag. (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur) POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL. 070-190882 Reparatie Borssele kost 15 miljoen BORSSELE De reparatie van de lekkage in de kerncen trale te Borssele gaat vermoe delijk totaal 15 miljoen gulden kosten. De kerncentrale zal niet voor 4 augustus in bedrijf genomen worden. Op die dag heeft de centrale totaal 20 da gen stil gelegen. Eén en ander is gisteren bekengemaakt. Vijftien juli werd de kerncen trale afgeregeld, toen bleek dat de condensator in het niet- radioactieve gedeelte van de centrale een lekkage vertoon de. Bij nadere inspectie bleek ook de stoomturbine defect. Aanvankelijk raamde de di rectie van de KCB de repara- tieduur op een kleine week en de kosten op enkele tonnen., Maar de beschadiging van de turbine en condensator blijkt ernstiger dan aanvankelijk werd verwacht. Aan materiaal- en arbeidskos ten is de centrale totaal circa 3 miljoen gulden kwijt. Omdat gedurende de periode dat de centrale stil ligt duurdere ver vangende brandstof ingekocht moet worden, kost de repara tie nog eens 600.000 gulden per dag; over twintig dagen: 12 miljoen gulden. Nederland geeft 800 milj. aan ontwikkelingsorganisatie (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nederland zal voor bijna 800 miljoen gulden bijdragen aan de Internationa le Ontwikkelings Associatie (IDA). De ministerraad heeft daar mee ingestemd. De Nederlandse bijdrage om vat drie procent van het totaal van negen miljard dollar dat de IDA tot en met medio 1987 ter beschikking heeft voor hulp aan projecten in de Derde Wereld. De onderhandelingen voor het geld hebben VA jaar in beslag genomen. Steeds is tevergeefs gepro beerd om aanzienlijk meer geld ter beschikking van het fonds te stellen. Door de IDA was 16 tot 17 miljard dollar ge vraagd, onder meer om te voorzien in de noodsituatie in Afrika ten zuiden van de Sa hara. De Verenigde Staten wilden echter niet verder gaan dan 12 miljard dollar en schroefden hun eigen bijdrage bovendien zo fors omlaag, dat de overige donorlanden zich gedwongen zagen de limiet voor IDA op 9 miljard dollar vast te stellen. De ministerraad is er verder mee akkoord gegaan Neder land te laten inschrijven op 2264 aandelen van de Wereld bank. Zij vertegenwoordigen een waarde van 273 miljoen dollar, waarvan 8,75 procent moet worden gestort. Daarmee is 24 miljoen dollar gemoeid. Winst Ford naar absoluut record DEARBRON De kwartaal winst van het Amerikaanse automobielconcern Ford heeft de afgelopen drie maanden een absoluut record bereikt. In het tweede kwartaal van dit jaar werd ruim 2,9 miljard gul den verdiend, meer dan in enig voorgaand kwartaal. Ten opzichte van de overeen komstige periodo van 1983 is er sprake van een winststij ging met 68 procent, zo blijkt uit cijfers van het concern. Volgens Ford was de winst nog 150 miljoen dollar hoger uitgevallen als de Duitse staal- arbeiders niet gestaakt had den. De omzet van Ford steeg van 11,7 miljard dollar in het tweede kwartaal van 1983 tot 14,1 miljard dollar (ruim 45 miljard gulden) in dezelfde pe riode van dit jaar. De Amsterdamse effectenbeurs heeft gisteren een krachtig herstel te zien gegeven. Grote inspirator was de Ameri kaanse beurs, die op haar beurt opveerde door de uitspra ken van Paul Volcker, de president van het stelsel van centrale banken in Amerika. Volcker heeft laten weten dat hij zijn geldpolitiek dit jaar niet zal verkrappen, waar door de vrees voor een verdere stijging van de rente wat is afgenomen. Zowel de aandelen als de obligaties waren in Amsterdam dan ook gevraagd. De internationale fondsen sloten alle hoger met Akzo voorop. Ook de banken, uitgevers en ove rige actieve fondsen profiteerden in ruime mate van het gunstige nieuws. De lokale markt vormde op dit alles geen uitzondering en toonde zich uitermate vriendelijk met koerswinsten die konden oplopen tot enkele guldens per aandeel. We hebben een spannende week op het Damrak achter de rug. Het begon met een zwarte maandag: volop aanbod, vooral uit het buitenland, waar geen vraag tegenover stond. Hier door begon het koerspeil op gevaarlijke wijze te zakken, waardoor het algemene ANP- indexcijfer op 146 terecht kwam, de laagste stand van dit jaar. Dinsdag was de druk weliswaar van de ketel, maar het indexcijfer brokkelde toch nog iets af. Hiermee was de pijn wel gele den. Koopjesjagers kwamen woensdag op de lage koersen af. Zij trokken zich weinig aan van het dieptepunt, dat dins dagavond in Wall Street werd bereikt met een Dow Jones- gemiddelde, dat bijna 14 pun ten onder de 1.100 lag. Don derdag kon het peil op onze beurs behoorlijk worden opge krikt door het herstel in Wall Street, waardoor het ANP-in- dexcijfer die dag weer op 149,3 belandde. Handelaar en effec tenbezitter haalden weer opge lucht adem. De diepe inzinking kwam na tuurlijk niet zomaar uit de lucht vallen. Er was wel iets aan vooraf gegaan. Hierbij moeten we in de eerste plaats aan de stijgende rente denken, die over een breed front merkbaar werd: meer rende ment op staatsobligaties, pand- bank- en spaarbrieven, hoge re debetrente bij banken, ge stegen hypotheekrente. De hogere rente op de obliga- tiemarkt werkt door op de aandelenmarkt. Het kopen van aandelen wordt minder aantrekkelijk. De koersen ko men onder druk te staan en de rendementen gaan hierdoor omhoog. De stijging van de rente is niet ongemerkt aan de jongste staatslening voorbij gegaan. Ondanks de tot 8,75 pet. opge trokken rente is de lening met een opbrengst van 800 mil joen in feite mislukt. Het bui tenland had geen belangstel ling en menige Nederlandse belegger hield zijn kruit droog, voor een lening met een rente van 9 pet. Of die zal komen, moet de naaste toekomst leren. De minister van financiën heeft voor de rest van het jaar door het tekort op de begro ting en de aflossing van de staatsschuld nog zo n 13 mil jard nodig. Een. belangrijke portie hiervan zal ondershands geleend kunnen worden, bij het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds en door het plaat sen van schatkistpapieren. Maar het overgrote deel moet toch door het uitgeven van obligaties binnenkomen. De stijging van de rente bij ons kunnen we niet los zien van de zuigkracht die van de hoge rente (ruwweg 13 procent) in de Verenigde Staten uitgaat. Daar komt nog bij, dat de bronheffing van 30 pet. die niet-ingezetenen in de Vere nigde Staten van de renteop brengst van obligaties moesten betalen, thans is afgeschaft, waardoor het voor niet-Ame- rikanen nog aantrekkelijker wordt om in de Verenigde Sta ten te beleggen. Ook in West-Duitsland gaan stemmen op de president van de Bundesbank pleit er voor om de bronheffing van 25 pet. op de rente van obligaties in té trekken, waar door de voorkeur voor beleg gingen in de Verenigde Staten kan verdwijnen en ook de stij ging van de dollar (beleggen in de VS betekent kopen van dollars) kan afnemen. Die dollar is inderdaad de laat ste tijd fabelachtig omhoog ge gaan. Maandag werd een koers van f 3,25 bereikt, nadat be kend was geworden dat de economie in de VS sterk blijft groeien. Na 10 pet. in de het eerste kwartaal, was de groei in het tweede kwartaal 7,5 pet., terwijl op 5,5 pet. was ge rekend. Die sterke groei roept een grote vraag naar kapitaal op voor de financiering van uitbreidingen en van voorra den en dat jaagt de rente om hoog en lokt vraag naar dol lars uit. Halverwege de week is er wat olie -op de golven gegooid. De president van het Centrale Bankwezen in de Verenigde Staten heeft bekend gemaakt, dat de geldcirculatie dit jaar niet beperkt zal worden en de kredietteugels niet aangehaald zullen worden. Uit die hoek is dus geen verdere rentestijging te verwachten. Maar wel zei de president er bij, dat het as tronomisch hoge overheidste kort de rente hoog zal houden. Wall Street reageerde woens dag op deze mededelingen met een fikse stijging en die werd donaerdag weer geheel door ons Damrak overgenomen. Ook de dollar liep woensdag in New York terug tot 3,21. Onze internationale fondsen hebben zich deze week nogal geroerd. Maandag flinke ver liezen, dinsdag een goed her stel, dat woensdag doorliep, behalve voor Koninklijke Olie. Donderdag kon Kon.Olie weer niet meekomen, maar de andere internationale fondsen deden het goed. In vier dagen raakte ons oliefonds 7,- kwijt, waaraan berichten dat de resultaten in het derde kwartaal wel eens lager kon den worden, niet vreemd wa ren, noch de berichten dat de olieprijzen aan het afbrokke len waren. Van de banken konden Alge mene Bank Nederland en Ne- derlandsche Middenstands- bank zich van de verliezen van vorige week herstellen. En zij kwamen boven het peil van eind vorige week uit. De opleving gisteren heeft hier veel toe bijgedragen. Van een zelfde laken een pak voor de verzekeringsfondsen. De ups en downs in de scheep en luchtvaarthoek hielden el kaar in evenwicht, zodat de verliezen van maandag geheel werden goedgemaakt. KLM maakte bekend, dat de aande len van 100,- in vijf aande len van 20,- zullen worden gesplitst, wat de verhandel baarheid op de beurs zeker zal vergroten. De president-direk- teur deelde voorts begin van de week nog mede, dat er in het eerste kwartaal van het boekjaar (april tot en met juni) een beter resultaat was be haald van de 40,5 miljoen van het eerste kwartaal van vorig jaar. De meeste uitgevers konden zich deze week per saldo goed handhaven. Alleen de Tele graaf en Wolters Samsom gin gen in vier dagen 6,- naar beneden. Verliezen traden er ook op bij HAL (- 10,50) en bij Van Kempen en Begeer (- 12,- tot 98,- latën, dus wel verkopers, maar geen kopers). De beurs werd kennelijk opge schrikt door het bericht dat voor twee werkmaatschappij en die serviezen en sieraden maken, surséance van betaling is aangevraagd. De daling van de koopkracht sloeg hier dui delijk toe. Al met al een spannend week je, dat slecht begon, maar dank zij een opleving in Wall Street konden de zware verliezen van maandag de donderdag daarop weer worden wegge werkt. hoofdfondsen Gist Brocades Holl.Beton.Gr. Hoogovens sooioo 148,30 138.00 123.50 112,30 115,80 177.00 83,10 300.50 Kon. Olie Nat. Ned. Nedlloyd Gr. NMB Oce v. Grinten Pakh. Hold, cert Philips Robeco Rodamco Rolinco 101.50 127.00 226.00 199.90 252.00 147.00 overige aandelen Ant. Brouw. Ant. Verf Ass St. R'dam Audet Aut. Ind. Rt BAM Batenburg Beek. Buhrm Tett. ld 6 pet eert CSM CSM ert Ceteco Dell My Desseaux Van Dorp e Econqsto id 5 pet pr Gel. Delft c Gerofabr Holl. Sea Search I.H.C. Caland I.H.C. Inter Ind. Maatsch. 25-07 26-07 155.00 156.00 6,00 6.50 270.00 270.00 220.00 220.00 109,50 114,00 215,00 216.00 750.00 740,00 54,50 55,20 360.00 360,00 253.00 263.00 113.00 113,00 83.00 85.50 231.00 231.00 160.00 162.00 180.00 182.00 180,00 182,00 63.20 63.50 332.00 332.00 1830.00 1830,00 123.60 124.50 123.60 124.80 162,00 163.50 160.00 162.50 4.00 16,20 69,50 70.00 61,50 63.00 107.00 108,00 60.50 60,70 246.00 247.00 120.90 120.00 57.00 57,80 28.00 28.50 80,50 82.20 21.30 21.30 125,00 128,00 Ned. Scheep Ned. Sprlngst. Nierstrasz Pont Hout Schuppen Schuttersv. Smit Internat Telegraaf (Textiel Tw. |Tw. Kab.H. Twynstra en Ubbink Ver Glasf. Vml-Stork Verto eert. VRG Gem B Wegener c ci 90,00 »41 157.00a iS5jrecnts 3800,00 3800jddels 165,00e 243.00 244,échter 94,50 51.00 SlJoegOS 62.50 63.ivarie( 95.50 96,fc t 141,00 145,? 101 i were 275,00 28l|len. 1 997,00 990.» zak 988.00 960,^cl. V' 405,00 4iofitie, 2,itraff( 94.00 42.50 61.00 93.00 43.00 62,50 96.00 27.00 35.50 46,00 Wolters.Samsom 95.00 95.f 111,50 111|es' H 233.00 236,tt OOK 254.00 254,1 47.00 48,? &a 34,30a 34,icier - 2i9.r wa, 117.00 118.0' 292.00 295,f" Ar 33.50 33,idens 150,50 152.? 320.00 320,0 et;n 115.50 i20,}bedr 43.30 43.iaan 68.40 71.7* 57.50 se.oerdie 118.00 120, ane 239.50 239,1 ,-1 164.00 169.0over) 42] oper 45.00 250,00 250.00 296,00 300,00 33,50 34.00 98.00a 98.00a 335,00 335.00 128,50 130.50 29.90 31,00 25.10 28.50e 95.00 95.50 210.50 212.20 336.00 337.00 90.00 93.00 54,00 54.50 12.60 12.501 619,00 619.50 8010.00 8010.00 1750.00 1690.00 beleggingsfondsen rijd< ABN. aand. fonds. 207.00 207,|®^® Alg. Fondsenb. 142.50 142.1 Alrenta 132,90 133.U Col Growth Concentra Goldmines Holland F Intorbonds Old Courl Dlr Technology F Tokyo PH Unlfonds Vance. Sand. Viking uit C >3.00 223.1 134.00 134.1 i36.oo i36.er pe 26.00 25.yigzaE 26.10 26/,& ,6 20.00 20..rook 1240.00 i27o.sstere 606i00 606,'Pgte 38.40 35.)weg 1090.00 1095.ork.lar 117.00 117.6telOZi 99,00 98.01 hij 8.55 8.? 1 32.20 32ievier 103.50 107.tfjk F 17,Sf 16.50 41,00 41.1 een 173.50 172.) reis obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 id 81-91 12.25 Id 81-88 12.00 Id 81-91 12.00 id 81-88 11.75 id 81-91 11.50 Id 80-90 11.50 id 81-91 11.50 Id 81-92 11.50 id 82-92 11.25 Id 82-92 11 25 Id 81-96 11.00 id 81-88 11.00 Id 82-92 10 75 Id 80-95 10.50 id 80-00 10.50 Id 82-92 10.50 Id 82-89 10.25 Id 80-90 10.25 Id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 Id 80-90 10 00 Id 82-92 10.00 id 82-89-1 10.00 id 82-89-2 9.75 Id 74-99 9.50 Id 76-91 9.50 Id 76-86 9.25 Id 79-89 9.00 Id 75-00 9.00 id 79-94 9.00 Id 83-93 8.75 Id 75-90-1 8.75 Id 75-90-2 8.75 Id 76-96 8.75 Id 79-94 8.75 Id 79-89 8.50 Id 75-90 8.50 Id 75-91 8.50 id 78-93 8 50 Id 83-94 8.50 Id 84-91-1 8.50 Id 84-91-2 8.50 id 84-91-3 8.50 Id 84-94 8 25 Id 76-98 8.25 Id 77-92 8.25 Id 77-93 8.25 Id 79-89 8.25 id 83-93 8.25 id 84-94 8.00 id 69-94 8 00 id 70-95 8.00 id 70-85-1 8.00 id 70-85-2 8.00 id 70-85-3 8 00 Id 71-96 8.00 Id 76-91 8.00 Id 77-97 8.00 id 77-87 25-07 26-07 124.60 125.00 114.70 115,10 109,00 109.40 115.90 116.00 106,60 106,60 109,90 110.10 25-07 26-07 7.75 Id 77-97 7.75 id 77-92 7.75 Id 82-93 7.50 Id 69-94 7 50 Id 71-96 7.50 id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 Id 78-88-1 7.50 Id 78-88-2 7.50 id 83-90-1 7.50 Id 83-90-2 7 20 Id 72-97 7.00 Id 66-91 7.00 Id 66-92 7.00 id 69-94 6.75 Id 78-98 6 50 id 68-93-1 6.50 id 68-93-2 6.50 Id 68-94 6 25 id 66-91 6.25 Id 67-92 6.00 Id 67-92 5 75 Id 65-90-1 5.75 Id 65-90-2 5.25 Id 64-89-1 5.25 Id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 Id 59-89 4 50 Id 60-85 4.50 Id 60-90 4.50 Id 63-93 «lie. itl art 4.25 Ic 0-90 101.00 101.00 4.25 id 63-93-1 4.25 id 63-93-2 4.00 Id 61-66 4 00 Id 62-92 3.75 Id 53-93 3.50 Id St.47 3.50 Id 56-86 3.25 id 48-98 3 25 Id 50-90 3.25 Id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 Id 55-85 99.0U 96.00f 96.3HA. 96.00 96,2 92,70 93.ifirze 95.10 95.4lp.Jp 95,00 95.If" 94.10 93.9<enij 92.00 92,(V J 93.90 93.91 erb 15:5? 9«.«4j h MiSegel |f:|oef »"e 91,70b 91.8tnd< 8*1»: !1 of n 92.ejver 93.CK 90.7 90,5t Va. 98. k cor 93.80 94.10 94.60 93,40 93,70 95,20 95.40 95.10 94.40 bft 93.30 93.2deel 97,00b 97.1C 92.70 92.7C 9070 907^tlij 69.30 88.9fen 97,70 97,7^ 98,80 98.60 97,10 98.70 69.60 99.30 99.20 buitenlands geld ach root Amerikaanse c Engelse pond Belgische tr. 8 00 1 78-66 i 83-93 J 71-96 J 73-98 97.40 97.40 96.90 97.00 100.80 100,80 97.50 96,00 95.10 (100) (100) (10.000) (100) (100) (100) (100) Fr. «rank Zwlts Irank Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) 52,25 55, J.Slav. Dinar (100) Ierse pond verk. 3,15 3,jp: 1 ill lij 111.00 115.0» dj 17.50 19.5( M 2.00 2,37 2,4idat 35.50 38,5fan 130.75 135.2L 37.25 40.2M' 37,75 40.7»b0 29.50 32.Sh pi 15.88 16' 2'jvan 3.4»dei 5!:ïl) i beurs van New York Beth Steel Boeing Co. Canadian Pacific Chrysler Citicorp Cons. Edison Dupont Nemours Eastman Kodak Exxon Corp Ford Motor General Electric Gen Motors Goodyear Hewlett-Pack. IC. Indus Inco Ltd. Omzet 90.520.000 5 29 1/4 57 3/4 41 1/2 4 1/4 18 1/8 19 1/2 16 5/8 43 3/4 28 3/4 13/8 41 3/8 fjjpR 57 1 Sta 37 7/8 50 3/3 66 1/2 RCA Corp. Rep. Steel Royal Dutch Sears Roebuck Sle-south.pac. Shell Oil Co. Un. Brandt US Steel United Technolog 31 3/8 31 lfU» 43 7/8 43 iRt 30 7/8 31 3K 22 22 II 4 31

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6