atletiek kasmagneet ij uitstek op Spelen ijnlijk verlies Iweed Gunnarsson ><t "RSTE FINANCIEEL OLYMPISCH RECORD AL FEIT Goede oogst op Mandeville Games fietdae Qowiant DONDERDAG 26IULI1984 PAGINA 7 ERSUM Na de landse tennisheren gisteren ook de zon chakeld voor de e ronde van het in- ionale kampioen- De koelte op het huisje in Hilversum (chter een verfrissen- lerking op het spel yeel niet-favorieten t kostte aan opnieuw Èeplaatste tennissers >rtieve leven, gend was de terugkeer eerder verkrampte Mi- •hapers, die toch in het pel uitkwam. Maar na ïts was ook dat avon- or hem voorbij, ïnkelspel zette de num- rie Gunnarsson zijn e tennisschool voor iet zwak spel. Tegen de lander Oosting had hij jg eerder nog net geluk j ditmaal tegen de Brit jan Smith maakte hij .vijf games: 1-6, 4-6. Een ie nederlaag, temeer »mith na verlies in de kwalificaties als „lucky loser" tot het hoofdtoernooi was toe gelaten. De geplaatste Italiaan Mezzadri (4de) had een dikke enkel en gunde Castellan (Ar gentinië) zonder te spelen de zege. Tenslotte was de Mexi caanse nummer één Francisco Macil (20), die op een „wild card" achtste was getipt, niet opgewassen tegen de vier jaar jongere Kent Carlsson uit Zweden. Jarryd, Birner, Kere- tic, Smid en Boileau vormden de overige vijf kwartfinalisten. De Belg Boileau was tegen de Brit Campbell de enige die het publiek een spannende drie setter kon aanbieden: 6-2, 2-6, 7-5. Niet om aan te zien Het spel van jeugdwereldkam pioen Kent Carlsson was we derom niet om aan te zien, maar gevaarlijk bleef het wel. Het Zweedje gunde Macil slechts zeven games (6-3, 6-4). Een achtste game, die Macil in de race zou hebben gehouden, bleek niet haalbaar omdat de Mexicaanse speler op het be slissende moment zijn vijfde en laatste racket kapot sloeg. Een wit leenracket van een ander merk, lag als een vreemd voorwerp in zijn hand, waardoor zijn tegenstander Carlsson het vonnis binnen enkele minuten kon voltrek ken. De hypernerveus spelende Carlsson zei na afloop zijn kansen vooraf niet hoog te hebben ingeschat. „Onlangs moest ik in Dortmund al na een game opgeven tegen Ma cil, doordat ik water in mijn knie had. Macil won later in de finale van Pecci. En van Pecci verloor ik vorige week in Baastad", aldus Carlsson. De nummer zeven van Zweden („Dat is officieel, ik denk dat ik nu tiende sta") gaf twee maanden geleden zijn school leven op en heeft als kersverse prof morgen de Tsjechoslo- waak Thomas Smid als ge vaarlijke tegenstander. Dat zal nu nog een zwaar obstakel zijn waarschijnlijk, maar het vaste spel van Carlsson zal, aange vuld met wat volwassen spier kracht, spoedig te veel zijn voor de meeste wereldrang lijstspelers. HERMAN JANSEN sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS, 1540 meter: 1. Zil ver Prince (H.W. Schoonhoven) 1.19,7; 2. Zadonis Boszorg; 3. Zonne straaltje. Toto: winnend f. 7,60, plaats f. 1,90 f. 3,20 f. 2,00, koppel 19,30, trio f. 174,50. TWEEDE KOERS. 2040 meter: 1. Yoyo Kandia (L. Dooper) 1.22,1; 2. Yoko M; 3. Ymar Buitenzorg. Niet ge start Willem Wilkes en Ybert Voorne. Toto: winnend 1,20, plaats 1,40 f. 2,40, koppel f. 9,50, trio f. 50,10. DERDE KOERS. 2100 meter: 1 Yu- nior Society (R.L. Pools) 1.22,8; 2. You Stanley Dean; 3. Winner Prin cess. Niet gestart Yulissa, Yors Odo- lia en Yoko. Toto: winnend f. 9,30, plaats f. 5,60 f. 2,10 t. 4.00. koppel f. 20,00, trio I. 1.186,80. VIERDE KOERS. 1800 meter: 1. Lake Placid (A. Manuel)' 1.56,6; 2. Celtic Gem; 3. Saint Julie. Niet getart Just one more time. Toto: winnend f. 3,10, plaats f. 2,10 t. 5,40, koppel f. 49,00, trio f. 117,20. VIJFDE KOERS, 2040 meter: 1. Ymo- la Hanover (A.J. Mollema) 1.21,7; 2. Yvorna; 3. Wilgen du Bois. Niet ge start Victory Lane en Vanishing Star. Toto: winnend f. 6,40, plaats f. 1,50 f. 2,00 f. 1,20. koppel I. 16,10, trio f. 69,20. ZESDE KOERS. 1609 meter: 1. Worry Buitenzorg (H.W. Langeweg) 1.17,5; 2. Worthy Oldeson; 3. War Glory. Niet gestart Yslma H. Toto: winnend f. 2,30, plaats f. 1,80 I. 3,50 f. 2,00, koppel t. 69,40, trio t. 616,50. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Bronztield (E. Bloem) 2.08,1; 2. Top- cat; 3. Kallibara. Niet gestart Easter Amon. Toto: winnend f. 8,00, plaats I. 2,10 t. 1,60 f. 1,20, koppel f. 17,30, trio f. 144,80. ACHTSTE KOERS, 2040 meter: 1. Wio vann de Lente (F.J.A. van Rhee- nen) 1.20,0; 2. Vermano G; 3. Virgilia du Bois. Toto: winnend f. 3,30, plaats f. 1,60 f. 2,50 f. 26,20, koppel f. 13,30, trio f. 1.687.0. NEGENDE KOERS, 2040 meter: 1. Way Jewel Laren (C.J. de Leeuw) 1.19.5; 2. Waystar Mendel; 3. Wiet G. Niet gestart White Power Toto: win nend I. 1,60. plaats f. 1,40 f. 2,90 f. 2.40. koppel f 7,30, trio f. 102,70 TIENDE KOERS. 2500 meter: 1 Titus Westerhorn (A.W Mollema) 1.22.6; 2. Taranis D; 3 United Dynamic. Toto winnend f. 2,80, plaats f 1,50 f. 4.60 f. 2,00, koppel t. 72,00, trio f. 216,70. ELFDE KOERS, 2040 meter: 1. Wort hy Boy Laren (A. v.d. Blonk) 1.18,2; 2. Terry Buitenzorg; 3. Vic Hannover. Toto: winnend f. 1,80, plaats f. 1,00 f. 1,00 f. 1,00, koppel I. 2,10, trio f. 12,00. TOTALISATOR-OMZET: f. 343.118.00. SCHAKEN Internationaal toernooi in Amster dam (achtste ronde) Grootmeestergroep A: Timman (Ned- )-Poloegajevski (Sov) 1/2-1/2; Sax (Hon)-Portisch (Hon) 1/2-1/2; Chand ler (Eng)-Wedberg (Zwe) 1-0; Ligte- rink (NedbBöhm (Ned) 1/1-1/2; Kuijf (Ned)-Campora (Arg) 0-1; Ree (Ned- )-Nikolic (Joe) 0-1; Sznapik (Pol- )-Borm (Ned) 1-0; De Wit (Ned)-Van der Sterren (Ned) 1/2-1/2; Van der Wiel (Ned)-Gutman (Isr) 1-0; Lange weg (NedbEising (WDI) 1/2-1/2; Van Voorthuysen (Ned)-Hjorth (Aus) 0-1; Trepp (Zwi) had vrij. Stand: 1 Timman en Portisch 6 pun ten; 3. Chandler 5 1/2, 4. Poloega- jevski, Nikolic, Boehm, Sax, Campora 5; 9. Wedberg en Ligterink 4 1/2; 11. Kuijf. Sznapik 4; 13. Van der Wiel, Ree. De Wit, Van der Sterren en Borm 3 1/2; 18. Gutman, Hjort, Lan geweg. Eising en Trepp 3; 23. Van Voorthuysen 2. Grootmeestergroep B: Szabo(Hon- )-Martinovic (Joe) 0-1; Sunye Neto (Bra)-Enklaar (Ned) 1-0; Barlov (Joe)- Pliester (Ned) afg; Ciric (Joe)-De Boer (Ned) 1-0; Ostojic (Joe)-Krnic (Joe) 1/2-1/2; Hartoch (Ned)-Piket (Ned) 1/2-1/2; Gelpke (Ned)-Van der Vliet (Ned) 1/2-1/2; Gavela (WDIj-Van Mil (Ned) 0-1; Zier (Ned)-Van Scheltinga (Ned) 1/2-1/2; Nijboer (Ned)-Van Baarle (Ned) 1/2-1/2; Weemaes (Bel)- Vogel (Ned) 1/2-1/2; Peelen (Ned)-C- serna (Joe) 0-1. Stand: 1 Sunye Neto 6 punten; 2. Martinovic en Szabo 5 1/2; 4. Ciric. Enklaar, Barlov en Pliester 5; 8. Krnic, Ostojic 4 1/2; 10. Hartoch, Gelpke. De Boer. Van der Vliet, Piket en Van Mil 4; 16 Van Scheltinga en Nijboer 3 1/2; 18. Gavela. Van Baarle en Zier 3; 22 Peelen, Vogel en Cserna 2. SOFTBAL Hoofdklasse: HHC-Terrasvogels 1-2, Onze Gezellen-Bloemendaal 0-1, HCAW-DSS 4-3. TENNIS Open Nederlandse kampioenschap pen op het Meikhuisje in Hilversum (tweede ronde, heren enkelspel: Jarryd (Zwe. nr. 1 geplaatst)-Maeso (Spa) 6-4, 6-3; Smid (Tsj, nr 2)-Peter Carlsson (Zwe) 6-1. 6-3; Smith (GBr>-Gunnarsson (Zwe. nr 3) 6-1, 6-4; Kent Carlsson (Zwe)-Maciel (Mex) 6-3, 6-4; Castellan (Argj-Mezza- dri (Ita. nr. 4) walk-over; Birner (TsjbDoohan (Aus) 6-3, 6-3; Boileau (Bel. nr.5)-Campbell (GBr) 6-2, 2-6, 7-5; Keretic (WDI)-Dilaura (Per, nr. 8j 6-2, 6-3. Dubbelspel (eerste ronde): Jar- ryd/Smid (Zwe/Tsj. 1)-Beerman/Vest- leber (WDI) 6-2, 6-2; Gorter/Oosting (NedbFargas/Vizcaino (Spa) 7-5, 7-5; Birner/Miller (Tsj/Aus)-Schapers/S- mith (Ned/GBr) 7-5, 7-5; Gunnarsson- /Mortensen (Zwe/Den), 3)-Lopez Maezo/Stadler (Spa/Zwi) 7-5. 7-5. VOETBAL Vriendschappelijke wedstrijden: RKC-Wageningen 2 3-1; Achterhoeks streekelftal-De Graafschap 1-2; Heer- MVV 1-3; Heerenveen-PEC Zwolle 2- 1; Stadskanaal-SC Veendam 1-5; RWF-SC Cambuur 0-8. WIELRENNEN Acht van Chaam (120 km): 1. Hane- graaf (Schijf) 2.47.18; 2 Veldscholten (Oldenzaal); 3. Leo van Vliet (Ouden bosch); 4 Raas ('s Heerenhoek); 5. Anderson (Aus); 6. Broers (Maartens dijk); 7. Steven Rooks (Hoogkarspel) op 20 sec.; 8. Jacobs (Bel); 9. Winnen (Venray); 10. Van der Velde (Rijsber- gen)z t Dernykoers in Noordwijk: 1. Lubber- ding (Voorst) achter Harm Smit; 2. Zoetemelk (Germainy l'Eveque) ach ter Debovre; 3. Knetemann (Huyber- gen) achter Chris Smit; 4. Raas ('s Heerenhoek) achter Walrave; 5 Pij nen (Maarheeze) achter Koch; 6. Win nen (Venray) achter Verdoorn; 7. Smit (Zwanenburg) achter Van de Torre; 8. Langerijs (Kwadendamme) achter Raats; 9. ^[os (Oudkarspel) achter Van Duyvenbode. 10. Venix (Zeven bergen) achter Jortgejan. Algemeen Winnende cij fers .Spiel 77" zijn: 6 0 3 8 9 5 9. Tennis In Wateringen is gisteravond een begin ge maakt met het tennistoernooi voor A-spelers. Op De Rhijen- hof boekte Willem Bruin winst op René Boers (6-1, 7-5), klopte Wim Groeneveld Frank Janssen met 7-5, 2-6, 6- 4 en dolf Benno van Veghel het onderspit tegen de Argen tijn Sergio Goytea. Tafeltennis Patricia de Groot heeft in de halve finales van het EK junioren (tot veer tien jaar) verloren van de Westduitse Ka tja Nolten: 21-18, 9-12, 14-21. In de kwart finale dubbelspel verloor zij met Dora Keen van de Hon gaarse dubbel Nagy/Kuhn met 21-17, 15-21, 21-16. els praat rainers Bondsmanager Rinus Mi- Ufen de KNVB heeft voor 27 fe in het sportcentrum in £n bijeenkomst met de trai- ètaald voetbal belegd. Hij in de maanden juli en augus- plaats) al privé-overleg met een alsnojrainers. In de gezamenlijke 7-6. pmst wil Michels de aanwezi- het tan overtuigen, dat er voor de •rasseipt een ander spelsysteem ge- de vd moet worden om het pu- gom-te boeien. „Er zal met een ?elde ©ositieve instelling gespeeld pelletj worden, anders gaat het met ir; 6-2lerlandse voetbal snel bergaf- is zijn mening. GEENTV-BEELDEN NAAR ZUID-AFRIKA LOS ANGELES Zuid-Afrika blijft verstoken van te levisiebeelden van de Olympische Spelen in Los Ange les. Een poging van de Zuidafrikaanse TV-maatschappij SABC de rechten te kopen voor rechtstreekse uitzen dingen liep op niets uit. Ook kreeg de SABC geen toestemming de beelden op een later tijdstip, vlak na de sportieve gebeurtenissen, uit te zenden. Zuid-Afrika is wegens de Apartheidspoli tiek uit het Internationale Olympische Comité gestoten. Om die reden werd eerder de toelating van een groep Zuidafrikaanse verslaggevers geweigerd. Die beslissing zorgde voor de nodige opschudding, ook in de Verenig de Staten. De gezaghebbende New York Times schreef in een hoofdredactioneel commentaar: het buitensluiten van journalisten, van welk land dan ook, is niets min der dan het bedrijven van een weerzinwekkende dis criminatie". Nederlaag hockeyers LOS ANGELES De Neder landse hockeyheren hebben van nacht in Los Angeles de eerste oe fenwedstrijd verloren. India zege vierde in een bikkelhard treffen met 1-0 door een treffer van Cha- ranjit Kumar in de vierde minuut. Linkerverdediger Erik Pierik kreeg bij de actie van Kumar, waaruit het doelpunt ontstond, een stick zo hard tegen zijn mond dat één voortand van zijn boven- gebit afbrak en twee andere tan den losraakten. Morgen speelt Ne derland zijn tweede oefenwed strijd tegen Spanje. Opstelling Nederland: Hermans; Hans Kruize; Peter van Asbeck (Klaassen), Ewout van Asbeck, Pierik (Den Hartog); Steens, Ties Kruize en Diepeveen; Van Grimbergen (Doyer), Bouwman (Hidde Kruize) en Van 't Hek. IOC schuift probleem voor zich uit LOS ANGELES Straf of geen straf op de afwezigheid van eenaantal landen bij de Spelen van Los Angeles en in de toe komst is het belangrijkste punt van dis cussie geweest tijdens de eerste zitting van de 88e vergadering van het Interna tionaal Olympisch Comité. In haar toe lichting op de gesprekken van vannacht maakte directeur Monique Belioux van het IOC duidelijk, dat de vergadering zich niet achter het standpunt van voor zitter Juan Antonio Samaranch wilde opstellen, die een verklaard voorstander is van strafmaatregelen tegen landen die de Spelen boycotten. Lubberding wint dernykoers in Noordwijk NOORDWIJK Henk Lubberding heeft op de boulevard van Noordwijk een dernykoers van een uur gewonnen. Enkele uren na de Acht van Chaam. een aantal van de tien deelne mers was daar eveneens aanwezig, drukte de be roepsrenner uit Voorst zijn voorwiel iets eerder over de eindstreep dan Joop Zoete melk. Acht van Chaam voor Hanegraaf CHAAM Jacques Hanegraaf heeft het oudste en be kendste beroepscriterium van Nederland, de Acht van Chaam, gewonnen. De renner uit de ploeg van Walter Godefroot was in zijn rode trui, als winnaar van het klassement van de tussensprints in de Ronde van Frankrijk, de snelste in de eindsprint van een groepje van zes koplopers. De tegenvallende prestaties van de Nederlanders in de Ronde van Frankrijk ten spijt waren er ongeveer 55.000 toeschouwers. Het optreden van de voor veel geld aan getrokken Fransen Barteau, Gaigne, Yvon en Mare Ma- diot bleef beperkt tot hel onopvallend meerijden in het peloton. Tijdens de amateurwedstrijd van de Acht van Chaam heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Een groep renners kwam in botsing met een vrouw, die op het parkoers reclamemateriaal uitdeelde aan het publiek. Enzing Roovers uit Roosendaal werd met rugletsel en een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis gebracht. llegon erde 9 nkzij andei ,e'5 J ANGELES lekerdolympisch atle- ïllleg)ernooi levert, tvonr roncde zaken er nu ^vontaan, een recette 'omjan veertig mil- aan tdollar. Alle mid- rogramma's zijn, uitzondering van ïdo >te da8- vriida§ jermtustus, met 92.600 iceerhouwers uitver- suwj Alleen voor de karnndsessies is nog SettS beperkt aantal 6-i, engsbewijzen te wafijgen. 'e.n het atletiektoernooi. Vi honderd televisie- 'an, tworden gespendeerd, e e 116 landen ingeschre- izers^t 968 mannen en 409 ®>n. Het bestuur van de 1 m3tionale Atletiek Fede- ?n?TAAF) schat dat door de "ruim tweehonderd atle- binder deelnemen. Tij- de wereldkampioen- °j°*c en in Helsinki namen lateiden deel. Overigens is ?e1neming in Los Angeles it in Sebastian Coe, één van de grote trekpleisters van het olympisch atletiektoernooi, liep gisteren in het Memorial Coloseum in Los Angeles, zijn eerste trainingsrondjes. ondanks de boycot een (kwan titatief) olympisch record. Door het kleinere atletenveld is een aantal kwalificatieron den geschrapt. Onder meer bij het kogelstoten voor vrouwen, zodat Ria Stalman automatisch op dat onderdeel in de finale uitkomt. Ook voor de estafet te-onderdelen en de 3000 me ter voor vrouwen zijn de eer ste ronden uit het programma genomen. Uitbreiden De IAAF heeft besloten het atletiekprogramma voor vrou wen in de toekomst uit te brei den. Tijdens de World Cup in Canberra (1985), de Europese kampioenschappen in Stutt gart (1986) en de wereldkam pioenschappen in Rome (1987) kunnen vrouwen de tien kilo meter lopen. Tijdens het laat ste evenement is voor vrou wen ook de tien kilometer snelwandelen ingevoerd. De IAAF zal het IOC voorstellen deze onderdelen ook in het olympisch programma op te nemen. Daarmee komt de or ganisatie tegemoet aan de wens van veel vrouwlijke atle ten, die ook op de lange baan- onderdelen willen uitkomen. De langste baanafstand in Los Angeles is 3000 meter. Onder anderen Mary Decker had al tijdens de komende Spelen op de 10.000 meter uit willen ko men. Zelfs via de rechter, zij het vergeefs, was getracht het onderdeel op het programma te krijgen. Opgeven Aariaan Paulen, voormalig op perman van de IAAF, kan zijn hazenjacht vermoedelijk opge ven. D» inwoner van Son heeft aangekondigd tijdens het komende congres te trachten het wereldrecord tien kilome ter van de Portugees Mamede ongeldig te verklaren omdat de atleet voordeel zou hebben gehad van een zogenaamde haas. Tijdens een gisteren ge houden persconferentie ver klaarde het IAAF-bestuur echter „de hoop te hebben op gegeven om het gebruik van hazen in toom te houden". Het inschakelen van mechanische hazen (lichtsignalen en mecha nische tempomakers zoals bij hazewindhonden) blijft offi cieel verboden. „Verder kun nen we het gebruik maken van tempomakers niet meer tegengaan", aldus voorzitter Nebiolo. „Er zijn zelf atleten die een tempomaker voor hen als een nadeel beschouwen". ROB VELTHUIS Een beeld, dat op vele plaatsen in Los Angeles is te zien: gigantische foto's op muren, die aanduiden dat de Spelen voor de deur staan. Zilver Prince snelste tweejarige WASSENAAR Sinds giste ren is Zilver Prince de snelste tweejarige draver van het jaar. Stond het record op naam van Zorro Spencer met een tijd van 1.21.0, gisteren liet Zilver Prince op de Wassenaarse ren baan Duindigt de chronometer van de rechter van aankomst stilstaan op 1.19.7. Voor Hubert Schoonhoven was dit een pleister op de won de. Nederlands Gymnastiekver- bond (dan 75 jaar). De wereld kampioenschappen zullen in 1987 van 18 tot en met 25 okto ber in het Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam worden gehouden. Drie bonden hadden zich kan didaat gespeeld. Naast Neder land hadden ook Japan (To kio) en de Verenigde Staten (Indianapolis) verzocht de ti- telwedstrijden in 1987 te mo gen organiseren. Japan trok zich voor de stemming terug. De afgevaardigden brachten 36 stemmen uit op Rotterdam en 20 op Indianapolis. Duels voor Keizer Jan Keizer is aangewezen voor het leiden van Joegosla- viè-Kameroen (maandag) en Chili-Frankrijk (donderdag) in de eerste eindronde van het olympisch voetbaltoer nooi. De Volendammer is dinsdag grensrechter bij Chi- li-Quatar. Aan de pil De negentig politiepaarden in Los Angeles krijgen dage lijks pilletjes toegediend om te voorkomen, dat zij de stra ten bevuilen. In de hitte en de wind veranderen de paar devijgen door een chemische reactie in een ommezien tot stof. De uitwerpselen hebben geen schadelijke gevolgen voor de gezondheid van de nietsvermoedende wande laars. „De kans op kwalen door menselijke contacten is groter", verklaarde Ron Wechsler, professor in de ve terinaire wetenschap en des kundige op het gebied van paarden. Eerste diefstal De Californische politie werd geconfronteerd met de eerste olympische diefstal. Het grootste deel van de zestig wegwijzers op het parkoers voor de individuele wegwed strijden wielrennen bleken verdwenen te zijn. De politie vermoedt dat de dieven sou- venirjargers zijn. De wielren ners zijn er verveeld mee, want de ontbrekende weg wijzers worden niet vervan gen. Aangepast Meer dan een derde van de grote bedrijven in Los Ange les zullen tijdens de Spelen hun roosters aanpassen. Ex tra vroeg beginnen, een vier daagse werkweek, meer va kanties en zelfs het vervroe gen van de Californische staatsfeestdag Admission Day (6 augustus in plaats van 9 september) zijn de maatrege len, die een dagelijkse ver keerschaos moeten voorko men. Tijdens de Spelen zal de normale zomerse verkeers drukte met zeven tot tien procent toenemen, zo is becij ferd. Volgens een compute r-onderzoek onder achthon derd bedrijven, met een ge middelde van 450 werkne mers, hebben slechts veertien procent van de firma's in de buurt van de belangrijkste sportstadions geen maatrege len genomen. Zeven procent van de bedrij ven gooien tijdens de Spelen de poorten dicht. Dat is het beste resultaat van de werk zaamheden, die verkeersdes- kundigen van de stad Los Angeles in het afgelopen jaar hebben verricht om de Zo merspelen in de stad niet tot een groot file-festival te laten uitgroeien. Nauwelijks mogelijkheden Dat de trainingsmogelijkhe den voor de dameshockey- ploegen in Los Angeles be perkt waren wist manager Cora de Wilde tevoren. Daar om reisde de 34-jarige Eind- hovense ook enkele dagen eerder dan de speelsters naar de olympische stad in de hoop toch nog iets te kunnen regelen. Dat is echter tegen gevallen. „De trainingsmoge lijkheden blijven te gering", zei ze gisteren, enkele uren voordat ze de selectie van zestien speelsters, coach Gijs van Heumen en fysiothera peut Govert de Lint van het vliegveld zou halen. „Ik heb slechts een garantie kunnen krijgen voor één training op het olympische veld. Meer niet. Wanneer is nog niet precies bekend. Bij hoge uit zondering kan ik nu zeer waarschijnlijk met de ploeg terecht op zondag, na de eer ste wedstrijden voor de he ren Het breekpunt voor de Mexicaan Francisco Maciel tij dens zijn partij tegen de Zweed Kent Carlsson. Hij had zijn racket in tweeën geslagen en moest verder met een geleend exemplaar, waaraan hij niet kon wennen. iel rste winst zoda JC ijn t g&RADE Roda JC Uefl gisteravond zijn eerste it v)n in de Intertoto-com- iet veroverd. De voet en fmatie uit Kerkrade n e^eS °P eigen terrein je ^na Düsseldorf met 1-0, dgtand die door een tref- ..jjn Hofman reeds bij de bereikt. Tand in groep 3 is; 1. dby IF 4-6, 2. Fortuna ldorf 4-6; 3. FC Luik Roda JC 4-2. CHAMPAIN De Neder landse ploeg, die deelneemt aan de Stoke Mandeville Ga mes in Champain, heeft in de eerste drie wedstrijddagen ne gen medailles veroverd: drie keer goud, twee keer zilver en vier keer brons. Het goud kwam in handen van tafelten nisspeelster Monique van de Bosch uit St. Oedenrode en zwemster Shirley Abels uit Amsterdam. De Nederlandse schutters waren goed voor zil ver. Brons was er voor schut ter Eef Tammel uit Winters wijk en zwemmer Henk Hey- nen uit Hoogeveen. De rol- stoelbasketbaldames wonnen met ruim verschil van West- -Duitsland (41-27) en boog schutter Jozef Weijers (Kilder) raakte zijn leidende positie kwijt aan de Belg Grun. Bij het rolstoelschermen bleef Hans Duindam slechts één treffer verwijderd van een bronzen medaille. De scher mer uit Alphen aan den Rijn eindigde in finale op gelijke hoogte met de Italiaan Debe- nedetis. In de noodzakelijke barage verloor Duindam met 5-4 van de Italiaan, van wie hij in de finalepoule eerder nog glorieus met 5-0 had ge wonnen. Marjolein Den Uyl, ook afkomstig uit Alphen aan den Rijn, drong door tot de fi nales floret bij de dames. Zij won twee partijen o.a. van de Frangaise Meyer, die later als tweede zou eindigen. Door drie nederlagen kwam Marjo lein Den Uyl niet verder dan de vijfde plaats. Frans van Niekerk uit Warmond over leefde de poulewedstrijden wel, maar werd in de halve fi nales uitgeschakeld door alle vijf partijen te verliezen. weqwi ten P fctÖINNeN BMfJP* WW Rotterdam mag WK turnen 1987 organiseren LOS ANGELES De wereld kampioenschappen turnen 1987 zijn toegewezen aan Ne derland. Tijdens het congres van de internationale gymnas- tiekfederatie (FIG) hebben de afgevaardigden zich gister avond in Los Angeles duide lijk uitgesproken voor de kan didatuur van het Koninklijk

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7