Dure dollar goed voor Nederland Bonna-directeur Goslitski in Nigeria achter tralies ECONOMIE AMERIKAANSE MUNT LUKT NIET TE STUITEN Bedrijven overtreden massaal Wet op de niet-Cao-inkomens MARKTEN CiidóeSomant DONDERDAG 26 JULI 1984 PAGfE^ Jaguar voor 1,27 miljard te koop LONDEN Jaguar Cars Ltd, fa brikant van luxe auto's en nu nog onderdeel van het staatsconcern BL (vroeger British Leyland), moet bij verkoop 297 miljoen pond sterling (1,27 miljard gulden) opbrengen. Op 3 augustus kan worden ingeschreven op de aan delen. Er worden op de Londense effectenbeurs 180 miljoen aande len aangeboden tegen een prijs van 165 pence per stuk. De ver koop van Jaguar is onderdeel van een omvangrijk privatiseringspro gramma van de conservatieve re gering. De Britse overheid heeft een belang van 99,7% in de onder neming. Werkloosheid EG iets omlaag LUXEMBURG Het aantal werklozen in de Europese Ge meenschap is in juni iets afgeno men. De vermindering was te danken aan seizoensinvloeden. Van een werkelijke verbetering van de werkgelegenheidssituatie is geen sprake. Het aantal werklo zen in de tien lidstaten vermin derde vorige maand van 12,2 mil joen tot 12 miljoen en kwam op 10,4 procent van de beroepsbevol king. Ierland en Nederland waren de enige landen waar de werk loosheid toenam. Deze landen hadden eind juni met 16,6 procent en 14,6 procent ook de hoogste werkloosheidspercentages. Kwartaalwinst Exxon 25% hoger NEW YORK Exxon, de grootste (olie)maatschappij ter wereld, heeft in het tweede kwartaal van dit jaar een netto winst geboekt van 1,35 miljard dollar (4,35 miljard gulden), 25,6 procent meer dan de winst in dezelfde periode van 1983. De omzet nam met 6.2 procent toe tot 24,3 miljard dollar (bijna 79 miljard gulden). De sterke winststijging was voornamelijk te danken aan een toeneming van de produktie van ruwe olie buiten de Verenigde Staten, vooral in de Noordzee, Maleisië en Australië. Hema nu ook in België BRUSSEL De eerste Belgische vestiging van het Nederlandse grootwinkelbedrijf Hema bv komt in Turnhout. Dat heeft de directeur van Hema bv, G.M. Vroom, gezegd. Volgens Vroom zal deze eerste stap die de Hema buiten Nederland zet nog door andere worden gevolgd. Na Turnhout komen ook andere plaatsen in België voor een Hema- -vestiging in aanmerking, maar om welke plaatsen dat gaat is nog niet bekend. De Hema in Turnhout wordt een warenhuis dat op fran chise-basis met de Nederlandse Hema gaat samenwerken. Het krijgt de naam Warenhuis-Turnhout nv. Economie India groeit NEW DELHI De eeo- nomische groei van India heeft in het op 31 maart afgesloten begrotingsjaar acht procent bedragen. In het begrotingsjaar er voor groeide de economie met maar 1,8 procent. De sterke groei is vooral toe te schrijven aan de agra rische sector, waar de produktie met tien pro cent toenam. De groei van de industriële pro duktie bedroeg 5,2%. Goede resultaten werden er geboekt in de steen kool, staal, cement, elek triciteit en raffinage. HAL verkoopt twee dochters ROTTERDAM De HAL (Holland Amerika Lijn) heeft twee dochteronder nemingen, Resta en Eurobrokers, ver kocht aan het Belgi sche bedrijf De Eik in Brussel. De beide in het Belgische Ternat gevestigde bedrijven houden zich bezig met im port, opslag en dis tributie van consu- mentenprodukten voor de Belgische markt. DEN HAAG Wie nu Amerikaanse dollars koopt is per stuk 3,30 gul den kwijt. Weliswaar iets minder dan een paar da gen terug, maar toch nog altijd nog meer dan lange tijd voor de Amerikaanse munt moest worden neer geteld. En wie nog dit jaar naar de States op vakantie wil doet er verstandig aan toch maar vast wat dollars te wisselen, want vrijwel alles wijst erop dat de munt zijn hoogtepunt nog lang niet heeft bereikt. Kenners van de valuta markten houden het best voor mogelijk dat de dol lar nog boven de 3,50 of 3,60 gulden uit gaat ko men. Voor een soortgelijke tegen waarde in guldens als we nu kennen moeten we al meer dan 12 jaar terug. Het was eind oktober 1972 toen voor het laatst dergelijke bedragen voor een dollar moesten worden be taald. Daarna ging het bergaf waarts met de Amerikaanse munt, die onder het bewind van de democratische presi dent Carter zijn dieptepunt be reikte ten opzichte van de gul den: 1,89 voor een dollar. Sindsdien is hij geleidelijk ge klommen, niet in de laatste plaats gestimuleerd door de economische en financiële po litiek van de Reagan-admini- stratie. Die voerde immers een omvangrijke stimuleringspoli- tiek waar menige socialist zijn vingers bij af zou likken: tot recordhoogten opgevoerde staatsuitgaven en een forse be lastingverlaging ter bevorde ring van consumptie en inves teringen. Hoewel een dure dollar voor lang niet iedereen even prettig zal zijn vaart de Nederlandse economie er per saldo wel bij. Weliswaar worden de invoer uit Amerika en de produkten die in dollars moeten worden betaald (zoals olie) steeds duurder, maar daar staat te genover dat de gigantische Amerikaanse markt voor Ne derlandse produkten steeds meer mogelijkheden biedt. Het buitenland wordt voor de Amerikanen immers steeds goedkoper. Niet voor niets stijgt de uitvoer naar de VS dan ook met sprongen en ko men er steeds meer Yankees op vakantie naar Nederland. Naast dat directe effect op onze handelsbalans is er ook nóg een niet te verwaarlozen effect van de dure dollar, of liever van de voornaamste oorzaak achter de hoge prijs van de Amerikaanse munt. Dat is immers het sterk door zettende economisch herstel in de Verenigde Staten. Met een economische groei van 10 pro cent in het eerste kwartaal en nog eens 7,5 procent in het tweede kwartaal vervult Ame rika de rol van een locomotief, die menig ander land uit het moeras van de economische recessie trekt. In de Verenigde Staten wordt immers fors ge produceerd en geconsumeerd en naar het zich laat aanzien ook steeds meer geïnvesteerd. Veel toeleveranciers varen ,daar wel bij. Dat geldt niet al leen voor Nederland, maar ook voor veel andere Westeu- ropese landen en zelfs voor menig ontwikkelingsland. Dat laatste kan dan een pleister op de wond zijn die de keerzijde van de dure dollar veroor zaakt, namelijk navenant oplo pende schuldenlasten van ont wikkelingslanden. Zij lenen immers in dollars en moeten aan rente en aflossing nu veel duurdere dollars betalen dan toen ze de lening afsloten. Dat een dure dollar ons land geen windeieren hoeft te leg gen geldt het .meest voor de aardgasbaten. Energiedragers als gas en olie worden ge woonlijk in dollars verhan deld. Voor olie moeten we nu dus meer betalen. Toch vliegt de benzineprijs niet omhoog, omdat door de overproduktie van olie in de wereld de vrije marktprijzen voor zowel de ruwe olie als produkten zoals benzine behoorlijk onder druk staan. Was de dollar niet steeds in waarde gestegen, dan had een liter benzine aan de pomp waarschijnlijk al meer dan een dubbeltje minder ge kost. Nu hebben de lagere marktprijzen het nadeel van de duurdere dollar gecompen seerd en blijft de benzineprijs per saldo dus vrij stabiel. Het aardgas, dat ook in dollars aan het buitenland wordt ver kocht, stijgt wel in prijs. Daar door kan de Nederlandse schatkist flink worden ge spekt. In feite is dat nu al voelbaar, want de recente mil jardenmeevallers zijn voor een groot deel al aan deze ontwik keling te danken. In de begro ting voor 1984 wordt uitgegaan van een dollarkoers van 2,85 gulden. Het gemiddelde van de dollar komt dit jaar echter aanzienlijk hoger uit. Als de voortekenen niet bedriegen en veranderen kan dat wel eens oplopen tot een jaargemiddel de van 3,10 tot 3,15 gulden. Elk dubbeltje dat de dollar duurder wordt betekent een meevaller van een kwart mil jard gulden voor de schatkist. We praten dus al gauw over een meevaller van 750 miljoen gulden. In 1985 zet deze ontwikkeling versterkt door. De gasopbreng sten komen namelijk met eni ge vertraging binnen. De ver onderstelling is gewettigd, dat als de dollar zo hoog blijft staan, volgend jaar een nieuwe aardgasmeevaller van honder den miljoenen gulden kan worden genoteerd. Voor de be groting voor 1985 is het Kabi net vooralsnog uitgegaan van een dollarskoers van 2,80 gul den, dus vijf cent minder dan voor 1984 was geraamd. De werkelijké ontwikkeling van de Amerikaanse munt is ech ter tegengesteld. Blijft dat zo, dan zal dat zeker bijzonder gunstige gevolgen hebben voor de positie van 's rijk's schat kist, het financieringstekort, of misschien zelfs voor de bezui nigingen in de begroting die op Prinsjesdag wordt gepre senteerd. Hoe het ook zij: elk dubbeltje meer voor de dollar maakt de financiële nood van Nederland 250 miljoen lichter. Anderzijds is er de rente. Vol gens velen hangt de hoge dol larkoers ten nauwste samen met het niveau van de rente in Amerika, dat op zijn beurt weer gevolgen heeft voor het rentepeil in Europa en de ont wikkeling van de economie in deze lage landen. Dat dit alle maal opgelegd pandoer zou zijn is intussen echter door de feiten geloochenstraft. Enige tijd geleden volgde de Europe se rente die in Amerika op de voet. Op die manier probeer den de Europese landen de stijging van de dollar af te remmen. Die lijn is intussen verlaten. De gevolgen van een dure dol lar voor de prijsontwikkeling, en daarmee de inflatie, wor den minder gevreesd nu alom in Europa een steeds lager ni veau van geldontwaarding wordt bereikt. Bovendien wil men het prille economisch herstel dat zich hier aftekent niet in de kiem smoren door de rente op te drijven. Van daar die recente „loskoppe ling" van de renteniveau in Europa, met voorop Duitsland en Nederland, van de Ameri kaanse rente aan de andere kant. Als gevolg van dat loslaten schiet de dollar nu omhoog. De hele internationale financiële wereld lijkt zich te focussen op de Amerikaanse munt. De VS bieden immers een hoge rente (12 procent). Daar kunnen Ne derland en Duitsland (tussen 8 en 9 procent) niet tegenop. Geen wonder dat de staatsle ning tegen 8,75 procent deze week op een fiasco uitliep. verhoging ?nt dat nu dat 1 Geen Betekent dat nu dat het enige Nederlandse antwoord dan toch maar een verhoging van de rente moet zijn, in navol ging van Amerika? Als het aan minister Ruding van fi nanciën ligt geenszins. Hem is er alles aan gelegen de rente in Nederland laag te houden, om daarmee het economisch herstel een kans te geven. Het lijkt dan ook helemaal niet zo zeker dat de mislukte staatsle ning van deze week Financiën als vanzelf zou dwingen de volgende keer een hoger ren tepercentage te bieden. Het is juist dat buitenlandse beleg gers het dit keer massaal lieten afweten, maar wat wil je als daags te voren dedollar met sprongen omhoog schiet als ge volg van kersverse cijfers die Minister Ruding (Financiën) ...Rentepeil niet opdrij ven... illustreren hoe goed het alle maal in de States gaat. Nog niet gepubliceerde cijfers van het kapitaalverkeer laten zien dat er nog genoeg buiten landers te vinden zijn die gro te belangstelling hebben voor investeren en beleggen in Ne derland. Ook onze economie boert immers steeds beter. Bo vendien hoeft minister Ruding nog maar een betrekkelijk ge ring bedrag van de totale fi nancieringsbehoefte over 1984 op de kapitaalmarkt te lenen en heeft hij daartoe nog een maand of vijf de tijd. Mede ge zien de noodzaak van een la ger rente voor de Nederlandse economie blijft Financiën de grootste omzichtigheid be trachten als het om de rente gaat en zal men op het Korte Voorhout zeker niet voorop willen gaan lopen om hem op te drijven. De ontwikkeling van het ren teniveau in Amerika kan Ru ding daarbij een aardig handje helpen. De hoge rente in de States is nog altijd mede geba seerd op een hoog inflatiepeil, dan wel de verwachting dat dit verder zou oplopen. Dat blijkt intussen niet het geval. Kenners verwachten dan ook dat binnen niet al te lange tijd de prijs van het geld, de rente, zich aan dit lagere inflatiepeil zal aanpassen en dus goedko per zal worden. Verkiezingen Een lagere rente hoeft echter nog niet een daling van de dollarkoers in te houden. De Amerikaanse economie is zo sterk en het vertrouwen van investeerders en beleggers zo groot dat zelfs bij een dalende rente de koers nog verder kan oplopen. De dollar zou dan zelfs nog wel eens verder in de richting van de vier gulden kunnen oprukken. Op een punt blijft echter onze kerheid. En die kan zo groot worden dat dit hele verhaal niet meer opgaat. Daarbij gaat het om het overheidstekort van de Verenigde Staten en wat de regering daaraan gaat doen. Aangezien Amerika in november naar de stembus gaat wordt hiermee ook met een de vraag aangeroerd wel ke regering dat probleem zal gaan aanpakken. Hoewel Reagan allerminst zijn belofte heeft gehouden het te kort op de verkiezingsdatum tot nul te reduceren lijkt het aannemelijk dat hij na een herverkiezing hier toch iets aan gaat doen. Daardoor kan de rente dalen. Van zo'n ont wikkeling kan opzichzelf ech ter weer zo'n (psychologische) stimulans uitgaan, dat de dol lar nog best hoog kan blijven, of zelfs nog meer waard kan worden. Over het algemeen kan gezegd worden dat investeerders en beleggers weten wat ze hebben aan de „Reagan-administratie" en dat er weinig is dat hun bij na mateloze vertrouwen in de economische ontwikkeling van dit land kan schaden, mits het Reagan-beleid wordt voortgezet. Heel anders ligt het echter als het duo Mondale-Ferraro het roer zou overnemen. Waar Re- agen al heeft beloofd de belas tingen niet te zullen optrek ken heeft zijn concurrent Mondale het bedrijfsleven al het tegendeel in het vooruit zicht gesteld. Het verhogen van belastingen is geen teken van een sterk budgetair beleid en zal veel investeerders en beleggers afschrikken. Boven dien hebben zij niet zulke bes te herinneringen aan het Car ter-regime, met een zwak lei derschap een hoge inflatie, een slecht investeringsklimaat én Mondale als tweede man. Een .eventuele aflossing van de macht in het Witte Huis kan zowel dollar als rente dus radi- kaal laten kelderen. Continuïteit in de conservatie ve Amerikaanse financieel- economische politiek zal ech ter zeker een voortzetting van het vertrouwen in de econo mie en de dollar betekenen. Het breken van menig hoogte record door de Amerikaanse munt lijkt in dat geval verze kerd. ARJEN BROEKHUIZEN LONDEN/AMSTERDAM President-directeur Ronald J. Goslitski van Bonna Trading, de handelsfirma die vorig jaar aan de NSM-werf sprookjes achtige orders beloofde, zit in Nigeria achter de tralies. Hij is daar op 7 juli opgepakt op ver denking van het omkopen van ambtenaren. Dat heeft de vertegenwoordi ger van Bonna in Nederland, A. Janssen, bevestigd. Volgens Janssen was Goslitski in Nige ria om alsnog een toegezegd krediet van 300 miljoen gulden voor een scheepsbouwproject los te peuteren. De arrestatie van Goslitski berust volgens Janssen op een „misverstand". Goslitski is gearresteerd in Be nin, een stad ten westen van de Nigeriaanse hoofdstad Laos, waarschijnlijk door de NSO, de Nigeriaanse veiligheids dienst. Het is nog onzeker of en wanneer hij voor een recht bank zal moeten verschijnen. Begin dit jaar zorgde Goslitski in ons land voor opschudding, door plannen voor een wereld wijd transport- en distributie systeem over zee aan te kondi gen. De orders ter waarde van 300 miljard gulden zou den grotendeels in Nederland, bij NSM en bij DAF, worden uitbesteed. Bonna Trading wilde bij de in middels failliete Amsterdamse NSM-werf 150 duwboten en 300 bakken laten bouwen voor 30 miljard dollar. Verder zou den bij DAF Trucks een gi gantisch aantal opleggers ge bouwd moeten worden die op de duwboten vervoerd zouden moeten worden. Een eerste van drie duwbakken en één duwboot zou als prototype bij NSM gebouwd worden. Bonna betaalde hiervoor aan met een „bankpromesse" van 30 miljoen dollar. Dit bleek een waardeloos vodje papier. Het werd nooit duidelijk hoe Goslitski dacht de orders te kunnen betalen. Hij schermde steeds met privé industriële fondsen. Via de Bonna-verte- gentegenwoordiger in Neder land werd nog geprobeerd om Ronald Goslitski, de man ach ter Bonna Trading, het bedrijf dat vorig jaar sprookjesachti ge orders aan de NSM-werf beloofde, zit in Nigeria achter de tralies op verdenking van fraude. de Nederlandse Crediet Bank in de financiering te betrek ken. Dit lukte echter niet. DEN HAAG Het bedrijfsle ven in ons land overtreedt op grote schaal de Wet op de Niet-Cao-inkomens, die is be doeld om die inkomens in de pas te laten lopen met inko mens die worden geregeld bij collectieve arbeidsovereen komsten. Deze conclusie trekt het minis terie van sociale zaken en werkgelegenheid uit onderzoe ken die zijn uitgevoerd tussen november 1980 en juli 1981. Meer dan de helft van de on derzochte bedrijven hield zich niet aan de regels. Van hen was 21 procent bereid onte rechte loonsverhogingen onge daan te maken, aldus een me dedeling van het ministerie. De meeste bedrijven betaalden dus „te hoge" lonen. In totaal onderzocht de Loon- technische Dienst 1.620 bedrij ven, waar 99.575 mensen werkten. De loonontwikkeling werd nagegaan van 92.315 werknemers, van wie er 47.566 (ofwel iets meer dan de helft) niet onder een cao vielen. Het hoogste percentage bedrij ven waar de wet wordt over treden komt voor in de sector van de expediteurs (70 pro cent). Het laagste percentage werd gevonden bij de chemi sche bedrijven (47 procent). Er werden nog zes sectoren onder de loep genomen: aardolie-in dustrie, computerservicedien sten, veem- en pakhuisbedrij- ven, advocatenkantoren, ac countants en kleine groothan delsondernemingen. De bedrijven hadden zich in de onderzoekperiode moeten houden aan de regels van het „Herzien Besluit niet-CAO-in- komens 1981". Uit het onder zoek blijkt dat 64 procent van de bedrijven in het geheel niet op de hoogte was van de in houd van dit Besluit. Het gaat vooral om kleine bedrijven. Beurs herstelt zich licht na zwakke start AMSTERDAM De Amster- damse effectenbeurs heeft gis teren uiteindelijk een licht herstel te zien gegeven na de zwakke start in de ochtend uren. Veel fondsen stonden toen onder druk. Koninklijke Olie geraakte zelfs enige tijd onder de 140, maar in de loop van de middag zag de beurs kans de boel wat bij te spijke ren, met het uiteindelijke re sultaat dat veel fondsen iets hoger sloten. Voorop ging Unilever, die ƒ3,50 duurder werd op ƒ249. Ook de KLM, die aanvanke lijk wat inzakte, eindigde met 158,50 op een winst van 1,50. Akzo werd enkele dub beltjes meer waard op 78,70. Koninklijke Olie echter bleef zwak en sloot met een verlies van 1,30 op 140,70. De banken, die aanvankelijk weer onder schot lagen, slaag den er ook in met winst uit de bus te komen. ABN sloot op 292, een winst van 2, Amro en NMB klommen drie dub beltjes tot respectievelijk ƒ52,30 en ƒ123,80. De hypo theekbanken bleven zwak, maar de verzekeraars konden na enige aarzeling op beschei den winsten sluiten. De uitgevers, aanvankelijk ook al op hun retour, herstel den zich zeer goed met een uiteindelijke winst van 2 voor VNU op 144 en 1,20 voor Elsevier/NDU op ƒ83,20. De verschuivingen in de ove rige actieve fondsen waren ge ring, evenals op de lokale markt. Hier werd 1 meer neergeteld voor ACF op 154 en 1 meer voor Audet op f 215. Nijverdal ten Cate moest f 1,50 achteruit tot 166 en Macintosh verloor 2 op 210,50. De obligatiemarkt stond over een breed front onder druk. De koersen waren over het al gemeen één tot drie tienden van punten lager, onder meer als gevolg van de lage op brengst van de jongste staatsle ning. De lokale markt was ook giste ren weer erg stil. Veel aande lenkoeren daalden licht, maar schokkende zaken deden zich niet voor. Holec ging 1 ach teruit naar 73 en Ceteco 2 naar 160. Nijverdal-ten Cate verloor 2,50 op 165 en De Telegraaf 2 op ƒ217. Macin tosh ging eveneens 2 achter uit tot 210,50. KAASMARKT WOERDEN (25-7) Aanvoer 39 partijen. Prijzen in gulden per kg: 1e kwal. 7,20-7,50, extra en zware 8,40, boeren leidse 9,50. De handel was redelijk. EIERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD (25-7) Aanvoer 2.430.000 stuks, stemming vlot. Prijzen in gul den per 100 stuks: eieren van 49-50 gram 8,50, 55-56 gram 10,10-10,10, 60-61 gram 11,40-11,40 en 65-66 gram 11.95-12.60. VEEMARKT DEN BOSCH (25-7) Prijzen in gulden: extra kwal. dikbillen 9,80-12,40, stieren 1e kwal. 7,90-8,80, 2e kwal. 7,00-7,90, vaarzen 1e kwal. 7,35-8,35, 2e kwal. 6,45-7,35, koeien 1e kwal. 7,10-8,25, 2e kwal. 5,95-7,10, 3e kwal. 5,50-5,95, worstkoeien 4,85-5,95, vet te kalveren 1e kwal. 6,20-6,35, 2e kwal. 6,20-6,35, schapen 140-200, lammeren 135-200, zeugen 1e kwal. 3,20-3,30, 2e kwal. 3,10-3,20, melk en kalfkoeien 1e soort 2235-2725, 2e soort 1400-2225, kalfvaarzen 1e soort 2200-2675, 2e soort 1300-2200, gus te koeien 1250-2100, enterstieren 950-1700, pinken 850-1675, graskal veren 450-850. nuka's rood bont 240-595, zwartbont 175-460, nuka's Amerikanen 100-200, schaap met lam(meren) 100-180, weidelammeren 90-170. Aanvoer: slachtvee 1217, stieren 234, gebruiksvee 883, jongvee 220, nuka's 2549, slachtschapen en lammeren 1241, gebruiksschapen en lammeren 284, varkens 692, bokken en geiten 135, totaal 7455 stuks. Overzicht (handel en prijzen): slacht vee stil - lager, stieren rustig - gelijk, gebruiksvee stil - gelijk, nuka's traag - lager, slachtschapen en lammeren matig gelijk, gebruiksvee en lamme ren matig - gelijk en varkens willig - hoger. gouden zilver De goud- en zilverprljzen zijn als volgt vastgesteld (tussen haakjes de vorige prijs): goud onbewerkt 35.260-35.760 (35.150-35.650), bewerkt 37.550 verkoop (37.440 verkoop), zilver onbewerkt 715-785 (715-785), bewerkt 830 verkoop (830 verkoop). overige aandelen Ass St. R'dan Audet Aut. Ind. Rt BAM Belindo Berkel P Blydenst C Buhrm. Tett. Calvé O eert id 6 pet eert Slot- Slot- beurs beurs 24-07 25-07 153,00 155.00 272^00 270.00 220,00 220.00 109,60 109,50 214,00 215.00 750.00 750.00 54,00 54.50 360,00 360.00 80.00 80,00 130,50 131.50 91,00 91.00 377,00 378,00 28.70 28.60 251,00 253.00 114,50 113.00 82,50 83,00 233,00 231.00 160,00 160,00 179.00 180,00 180.00 180.00 18L00 181.00 170 00 169.00 63i00 63,20 335,00 332.00 1830,00 1830.00 124,00 123,60 NBM-bouw Ned. Scheep Ned. Springs!. Reesink RIVA id cerl Rohte Jlsk ^94^20 gidan Je b 124,0( 123.6C Gel. Delft c Gerofabr Goudsmit IBB Kondor Internatio M Kempen Beg 162 50 162,00 162.00 160.00 13!S0 14.00 23.80 23.80 369,80 370.00 44,50 44.10 69,20 69,50 61,50 61,50 109^80 107,00 60 50 60,50 246^00 246.00 120,00 120.90 56.30 57.00 27.20 28,00 81,00 80,50 61.50 61.00 45,10 44.50 52,70 52,60 184 00 184,00 74.00 73,00 210,50 214,00 3,10 3.15 96,00 96.00 26,50 26.50 34,80 35,00 45.00 45.00 252 00 250,00 105,70 106,10 95,00 95,00 212.50 210.50 339.00 336.00 90.00 90.00 54,30 54.00 12.60 12.60 625.00 619,00 8010,00 8010.00 1660,00 1750.00 Sarakreek Schuitema Schuppen Ver. Glasf. Vmf-Stork Verio cerl. VRG Gem. Bez. Wegener c certo 150,00 325.00 114,50 43,10 67,00e 58,00 118,50 beleggingsfondsen America Fnd Binn. Belf. VG BOGAMIJ Chemical F Col Growth Goldmines Interbonds Leveraged Sci Tech Technology F Tokyo PH obligaties 12.75 Ned. 81-91 12 50 ld 81-91 12.25 ld 81-88 12.00 id 81-91 12.00 ld 81-88 11 75 id 81-91 11.50 ld 80-90 11.50 ld 81-91 11 50 id 81-92 11.50 id 82-92 11.25 id 82-92 11.25 id 81-96 11.00 id 81-88 11 00 Id 82-92 10.75 id 80-95 10.75 id 81-91 10 50 id 74-86 10.50 id 80-00 10.50 id 82-92 10.50 Id 82-89 10.25 id 80-90 10.25 id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 id 80-90 10 00 id 82-92 10.00 id 82-89-1 10.00 id 82-89-2 9 75 id 74-99 9.50 id 76-91 9.50 id 76-86 9.50 id 80-95 9.50 id 83-90 9.25 Id 79-89 9.00 id 75-00 9.00 id 79-94 9.00 Id 83-93 8.75 id 75-90-1 8.75 id 75-90-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 8.75 id 79-89 8 50 Id 75-90 8.50 id 75-91 8 50 id 78-93 8.50 id 78-89 8.50 id 79-89 8.50 id 83-94 8.50 id 84-91-1 8.50 id 84-91-2 8.50 id 84-91-3 8.50 id 84-94 8 25 id 76-96 6.25 id 77-92 8.25 id 77-93 8.25 Id 79-89 8.25 Id 83-93 8.25 id 84-94 8.00 id 69-94 8.00 id 70-95 8 00 Id 70-85-1 8.00 id 70-85-2 8.00 id 70-85-3 8.00 id 71-96 8.00 id 76-91 8 00 id 77-97 8.00 id 77-87 8.00 Id 78-88 8.00 id 83-93 7.75 id 71-96 7.75 id 73-98 Slot- Slot- beurs beurs 24-07 25-07 124,90 124.60 109,00 111,80 107,30 108,40 108,00 110.40 110,90 111,10 110,30 115,90 106,60 109,90 109,40 107,10 103,00 112,10 107,30 105,20 109,50 110,50 111,10 111,20 110,40 116,10 103,00 112,20 1Q7.40 105,30 109,60 103,20 110,00 104,90 103,00 103,00 103,30 103,70 102.00 100.50 100,50 101,20 101.0C 103,90 105,70 103,00 102,20 103,00 103,10 103,60 101,80 100,50 100.60 101,00 101.00 101,00 99,50 99,90 100,90 100,20 100,10 99,30 100,30 7.75 Id 77-97 7.75 id 77-92 7 75 id 82-93 7.50 Id 69-94 7.50 id 71-96 7 50 id 72-97 7.50 id 78-93 7 50 id 78-88-1 7 50 id 78-88-2 7.50 Id 83-90-1 7.50 id 83-90-2 7.20 id 72-97 7.00 id 66-91 7.00 id 66-92 7.00 id 69-94 6.75 id 78-98 6.50 id 68-93-1 6.50 id 68-93-2 6.50 id 68-94 6.25 id 66-91 6.25 Id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 65-90-1 5.75 id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 id 59-89 4.50 id 60-85 4.50 id 60-90 4.50 id 63-93 4.25 Id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63-93-1 4 25 id 63-93-2 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 id st.47 3.50 Id 56-86 3 25 id 48-98 3.25 id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 sz>o fir 95,00 95) VO 92,70 92,fgl 91.70 91-tf 90,70 9o.r 89.30 89.?tr buitenlands geld 97,50 98.40 98,50 Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische tr. (100) Duitse mark (100) (10.000) (100) 96,90 98,50 96,50 100,90 99,60 96,80 96,00 95.00 100,80 100,00 100,30 96,80 98,50 96,50 100,60 Port, escudo Canadese dolli Fr. frank Zwits frank Zweedse krooi Noorse kroon Deense kroon (100) (100) (100) (100) (100) (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) 35,50 130,75 37,25 37,75 29,50 beurs van New York Beth. Steef Boeing Co. Canadian Pacific Chrysler Citicorp Ford Motor General Electric Gen. Motors Goodyear 4 1/8 4 18 1/4 17 7/8 19 5/8 19 1/2 17 1/8 16 1/2 43 1/2 42 1/2 28 3/8 28 1/8 26 1/4 24 5/8 28 28 1/4 26 1/8 26 3/8 43 5/8 43 3/4 71 3/4 71 41 1/8 41 1/8 37 1/8 36 1/4 49 1/4 48 1/2 66 7/8 64 5/8 24 1/8 23 1/2 34 7/8 34 7/8 23 7/8 23 7/8 8 5/8 Nabisco Brands RCA Corp. Rep. Steel Royal Dutch 43 3/4 431 30-5/8 30r 21 1/8 2% 56 3/4 5* Omzet 79.085.000 Stemming lager

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10