belooft Amerikanen elasting niet te verhogen rote cocaïnelijn op Schiphol opgerold 1950 Thatcher blokkeert herverkiezing Dankert Tien jarige na ruzie met ouders wijde wereld in IN TEGENAANVAL OP MONDALE v— u? Zieke bij WK paalzitten Prins Bernhard ondanks protest naar golftoernooi Schaap gemarteld BON ^Tfccid&zQouAont £eidóe Gomcmt Uitgave Westerpers, behorende tót Sijtholf Pers. Apothekersdi]k 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel.071-122244. Giro 103003 Bank:Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: I.J.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijleweg. Advertenties: (exd.5% BTW) f 0,59 per mm, kleintjes f 0,41 per mm. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.02 (uitsl.aut.betaling),kwartaal f 63,07, jaar f 240,46. Woensdag 25 juli 1984, 75e jaargang no. 22946 Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18,00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Wolkenvelden en overwegend droog. Minima rond 11, mid- dagtemp. rond 18 graden. Ma tige, aan zee af en toe vrij krachtige Noordwesten wind. Zon op 05.53, onder 21.40 uur. Scheveningen hoogwater 01.48 en 14.27 uur, laagwater 09.44 en 22.23 uur. sche Spe- te wonen, is Iels ter plek- lor het olym- stadion hij zijn te- heid niet stoelen of l. Geld voor jgreis heeft jrigens nog liet hij on- lijk na aan- weten. Grote haaien in Golf van Biskaje BORDEAUX De Franse kustwacht heeft in de Golf van Biskaje groepen haaien gesigna leerd, wat ertoe heeft ge leid dat aan de Franse zuidwestkust zwemver- boden worden ingesteld als de dieren te dicht on der de kust komen. De haaien zwemmen in groepen van tien en zijn met hun lengte van ruim vier meter aanmerkelijk groter, dan de haaien die normaal langs de Franse Atlantische kust worden gesignaleerd. Belasting wil geen schilderij in plaats van geld LONDEN De Britse regering heeft een aanbod van de hand gewezen om in plaats van belastingen een schilderij van 500.000 pond sterling, ongeveer twee miljoen gul den, te accepteren uit de nalatenschap van spion Anthony Blunt. Het schilderij, "Re becca bij de bron" van de zeventien- de-eeuwse Franse kunstenaar Nicolas Poussin, was de natie aangeboden door de executeurs-testamentairs van Blunts nala tenschap. De betrokken ministers viden het echter niet juist op deze wijze een stuk uit Blunts bezit aan te werven. Blunt, een voormalig kunstadviseur van koningin Elizabeth en een Poussinkenner, overleed vorig jaar op 75-jarige leeftijd. ALMERE In een bushokje in Almere heeft de po litie gisternacht een tienjarig jongetje uit Alkmaar gevonden, dat van huis bleek te zijn weggelopen. Hij had ruzie gekregen met zijn ouders en was daarop „de wijde wereld" ingetrokken, compleet met knuf felbeest, pyama en spaarpot. De jongen wilde zijn naam niet noemen en werd door de politie op het bureau in bed gestopt. Toen hij daar enkele uren later wakker werd. vertelde hij dat hij Arjen heet en wie zijn ouders zijn. Die kwamen hem vervolgens ophalen. Rienk Kamer wil geen juryproces DEN HAAG Rienk Kamer (41) wil in d Verenigde Staten niet langer worden berecht door een jury. Na lang beraad geeft de van fraude be schuldigde projectontwikkelaar er de voorkeur aan om alleen voor een rechter te verschijnen. Dit heeft zijn Nederlandse advocaat, mr. A. Oomen, gisteren gezegd bij zijn terugkeer uit Los Angeles, waar hij zijn cliënt een week lang heeft bijgestaan. Volgens Oomen legt de rechter voor wie de zaak in Los Angeles dient, Richard Gadbois, zovéél begrip aan de dag voor de juridische finesses van de zwendelaffaire, dat Kamer zijn zaak alleen aan hem wil toevertrouwen. „Russen vervalsen weerbericht,'> MOSKOU De Sovjet-burgers in Midden-Azië zijn ervan over tuigd, dat de autoriteiten de weerrapporten vervalsen, zodat zij hun „hitte-golfbonus" mislo pen. Midden-Azië beleeft al en kele dagen een hittegolf. De ar beiders krijgen een toeslag bij een temperatuur van veertig graden. Volgens de Russische weerrapporten is het de laatste tijd echter onveranderlijk 39 graden in Midden-Azië, terwijl de inwoners thuis temperaturen van 45 graden hebben gemetep. ASHINGTON De conferentie beloofde «■Amerikaanse president Reagan dat hij, als hij ^WReagan heeft vannacht, wordt herkozen, de be- nog voordat hij officieel lastingen niet zal vèrho- door zijn partij is herko- gen. Vorige week had 'zen als presidentskandi- Mondale verklaard dat 1 jdaat, de aanval geopend iedere nieuwe president op zijn tegenstander in de belastingen zou moe de verkiezingsstrijd, de ten verhogen. Hij be- Democraat Walter Mon- schuldigde Reagan er dale. Tijdens een pers- van, plannen in die rich ting voor de kiezers te verzwijgen. Reagan wees er onder meer op dat zijn economische be leid (waaronder belasting verlagingen) heeft geleid tot een vermindering van de werkloosheid, een vermin dering van de inflatie en tot het toenemen van de econo mische groei. De nog steeds stijgende rente is volgens tische dreiging in Midden-A- merika negeren. Het linkse bang is, dat de inflatie op- Sandinistische bewind in nieuw zal toenemen. Hij gaf Managua is een bastion van niet aan op welke manier hij Moskou en steunt de strijd iets wil doen aan het enorme tegen de democratisch geko- begrotingstekort. zen regering van El Salva- Over de belofte van Monda- dor, aldus Reagan. „Alles wat wij over de Sandinisti sche regering hebben gezegd gale oorlog" in Nicaragua, is een bewezen feit. Zij pro zei Reagan dat de Democra- beert El Salvador te vernie ten kennelijk de communis- tigen". Duizenden belangstellenden hebben vanmorgen om negen uur gezien hoe achttien perso nen de palen beklommen in het Oosterduinse meer in Noordwijkerhout voor het vier de wereldkampioenschap paal zitten. Om acht uur hadden de achttien deelnemers zich al verzameld in de Duinvos. De sfeer was gespannen, maar de meesten waren tamelijk opti mistisch. Rob Wester uit Noordwijk meldde zich gister avond om twaalf uur ziek en reserve Dicky van Duyn uit Katwijk zit nu op paal 7. Pag 4: Acht oud-gedienden en twee kampioenen bij WK Paalzitten Flamingobaby Een flamingo-echtpaar in de dierentuin van Amersfoort toont de ouderliefde voor hun pasgeboren kuiken. Flamingo's krijgen slechts een kuikentje per broedseizoen, vandaar het ouderlijk geluk. DEN HAAG De regering vindt het niet bezwaarlijk dat prins Bernhard aanwezig is bij de open golfkampioen- schappen in Arnhem. De prins heeft er vandaag de eerste bal geslagen en reikt er zondag de prijzen uit. Het Komitee Zuidelijk Afrika deed gisteren een dringend beroep op dè minister-presi dent om de prins niet naar het toernooi te laten gaan, omdat daaraan ook Zuidafri- kaanse golfers deelnemen. Leden van het Komitee zul len zondag bij de ingang in formatiemateriaal uitreiken over de noodzaak van een sportboycot van Zuid-Afri- ka. Een woordvoerder van de rijksvoorlichtingsdienst (RVD) wees erop dat de Zuidafrikanen in Nederland zijn met een officiëel visum van minister Van den Broek (Buitenlandse Zaken en waarnemend premier). De minister wist van de plan nen van de prins, toen hij de Zuidafrikanen de visa ver strekte. Waar de eerst ver antwoordelijke minister de prins geen verbod wilde op leggen, ziet de waarnemend minister-president (Lubbers is met vakantie) geen reden, waarom hij dat wel zou doen, aldus de RVD. nder rokers HAAG Het aantal ro- Nederland is dit jaar van 1983 met één int gedaald. De daling vooral voor rekening tie groep vijftien- tot ne- énjarigen en van vrou- mm Jonger dan vijftig jaar. In telt Nederland 4,4 mil- brokers op een totale be- ~ng van 14,6 miljoen. Het -)1 kinderen van tien tot» _pn dat zegt „weieens" te n, is fiks gedaald van 28 -h 1983 tot 21 pet in 1984. "tichting Volksgezondheid Joken, die een campagne onder het motto „10 mil- "hiet-rokers vragen of het Jninder kan", vindt dat de neid het roken in openba- -ïbouwen moet verbieden. grote meerderheid onder -tl rokers als niet-rokers is [voorstander van, aldus de FRANSMAN PFLIMLIN NIEUWE VOORZITTER EUROPEES PARLEMENT Pierre Pfimlin, de nieuwe voor zitter van het Europees Parle ment (Van onze correspondent) STRAATSBURG Een telex van de Britse pre mier Thatcher aan de Conservatieve afgevaar digden in het Europees Parlement heeft er giste ren mede toe geleid, dat de Nederlandse socialist Piet Dankert niet is her kozen als voorzitter van het parlement. In de telex wees premier Thatcher de afgevaardigden er op, dat de Europese kiezers „dui delijk geen socialistische Europa hebben gewenst". Daarop werd met steun van de Britse conservatie ven de 77-jarige Franse christen-democraat Pierre Pflimlin gekozen tot voor zitter van het Europees Parlement. In de tweede stemmingsronde versloeg Pflimlin Dankert met 221 tegen 133 stemmen. De Italiaanse Eurocommunist Al- tiero Spinelli kreeg 49 stem men. Dankert noemde het na de stemming een goede zaak, dat Pflimlin is gekozen zonder afhankelijk te zijn geweest van de steun van de extreem rechtse fracties. „Dat zou zeer pijnlijk zijn geweest". Volgens Dankert is de 77-jari- ge Pflimlin „een echte, door gewinterde Europeaan van het feodale stempel. Hij is zeker intelligent, maar hij loopt wel tegen de 80". Het feit dat zo wel de voorzitter van de Euro pese Commissie als de voorzit ter van het Europees Parle ment nu Fransen zijn, hoeft volgens Dankert geen slechte zaak te zijn. Pagina 10: Dankert mogelijk terug in Nederlandse poli tiek LEIDEN In een weiland achter het motel Holiday Inn is vanmorgen een schaap ge vonden waarvan alle vier de poten waren verbrijzeld. In het weiland werd ook kalf aangetroffen dat is mishan deld. De eigenaar van het schaap ontdekte het gebeuren vanmorgen en waarschuwde de politie en de Dierenhulp- dienst. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA JIPHOL De Rijks- tie Dienst Luchtvaart ft de afgelopen dagen rge' zeer omvangrijke co kelijn vanuit Brazilië r Nederland opgerold. IC deze lijn zijn de afge- pn twaalf maanden Rioedelijk enkele hon derden kilo's cocaïne ons land binnengesmokkeld. Er zijn tot nu toe elf arres taties verricht. De zaak kwam vrijdag bij toeval aan het rollen. Twee in de aankomsthal op Schip hol patrouillerende recher cheurs, speurend naar zak kenrollers, bemerkten daar twee Zuidamerikanen, die de afgelopen tijd vaker op Schiphol waren gesignaleerd. Het duo was in gezelschap van een vrouw, die een be drag van dertigduizend gul den bii de bank om wilde wisselen. Denkend met zak kenrollers van doen te heb ben werd het drietal aange houden. De vrouw bleek echter driehonderd gram co caïne bij zich te hebben en een van de twee mannen, beiden Chilenen, had een ge laden pistool op zak. Die avond deed de nolitie huiszoeking in de Bijlmer meer bij een van de twee Chilenen. Bij deze werkloze politieke vluchteling werd 2,5 kilogram cocaïne gevon den plus een bedrag van 350.000 gulden contant geld. Volgens de politiewoord voerder is de man de organi sator van vele cocaïnetran sporten vanuit Brazilië naar Nederland. Het afgelopen weekeinde zijn op diverse plaatsen in ons land vijf vrouwen aange houden, allemaal met de Ne derlandse nationaliteit, die inmiddels hebben bekend als cocaïnekoerier te hebben ge vlerkt. Uit de Leidse Courant van 25 juli 1951: „Ieder jaar groeit er een stukske aan onze Vierdaagse, zeggen ze in Nijmegen. Ze zien wel eens wat groeien, dat er niet is, want het aantal deelnemers van dit jaar is iets minder dan vorig jaar, al schommelt het nog altijd om de zevenduizend. Wat er echter ditmaal dan toch aan is gegroeid, dat zijn de 33 Beneluxijnen, die gisteren in de Osypolder uit de lucht zijn komen vallen....". De Leidse Courant wandelt ook in 1984 nog stevig mee, maar dan in de Alledaagse. Doe tenminste eens veertien dagen mee... De Leidse Courant wil ik best B 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend rant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. f

Leidse Courant | 1984 | | pagina 1