_an Boeckel ondanks redelijk 5f>el toch uitgeschakeld sportuitslagen m S Cottaar leerleden Spelenderwijs KNGV hoopt op organisatie WK in 1987 .onder ■■"toep £iidoi Souuwt DINSDAG 24 JULI 1984 PAGINA 9 trips voor voetballers Het Nederlands damesvoet- in het toernooi om het Euro- ïpioenschap, waarvan de eind- orden afgewerkt in 1987, inge- Zweden, België en Frankrijk, roepsindeling is geprobeerd de ;en zo laag mogelijk te houden. Siot. reden zijn bijvoorbeeld de vier 23-7 benige landen in één groep onder- 200 J Het volledige toernooi vergt 6,'oo ij Voor het begin van 1987 moe- oo jjoepswedstrijden zijn afgewerkt, i.'oo /olgt de eindronde. Jon ?nsis ,ü0 Finland, Denemarken, Noorwegen, Aland, groep 2: Noord-Ierland, Ierland, Schotland, groep 3: Zweden, Neder- 5ië, Frankrijk; groep 4: Spanje, Italië, Jongarije. 0,80 Protest Sosonko afgewezen AMSTERDAM Het pro test van Genna Sosonko tij dens het internationale schaaktoernooi van Amster dam, heeft niets uitgehaald. Sosonko was van oordeel, dat hij in de vierde ronde was gekoppeld aan een te sterke tegenstander (Sax) en trok zich terug uit het toer nooi. De commissie van beroep, bestaande uit de spelers Por- tisch, Szabo en Timman, die de zaak onderzocht, was van oordeel, dat de toernooilei- ding de reglementen juist heeft toegepast. Afrikaanse landen tegen deelneming van Zola Budd LOS ANGELES De Afrikaanse landen, verenigd in de ACNOA, hebben in een brief aan het Internationale Olympische Comité geprotesteerd tegen de deelneming van Zola Budd aan de Spelen. De achttienjarige Zuid- afrikaanse atlete werd enkele maanden voor het begin van de Spelen tot Britse ge naturaliseerd. Het protest zal geen gevolgen hebben. „Het IOC is in dit geval onafhanke lijk in haar beslissing", aldus directrice Mo nique Berlioux. Eerder had de ACNOA, het overkoepelend orgaan van olympische co mités van Afrikaanse landen, reeds ver klaard in de deelneming van Budd geen re den voor een boycot te zien. Rijsbergen niet naar FC Den Haag DEN HAAG Wim Rijsbergen heeft zich gisteren vrijgekocht van Helmond Sport. De ex-international bereikte vervolgens een principe overeenkomst met FC Utrecht over een tweejarig contract. FC Den Haag, dat ook lange tijd in onderhandeling was met de 31-jarige Leidenaar, lijkt daardoor op zoek te moeten naar een andere routinier. Rijsbergen wil eerst de momenteel vakantie vierende voorzitter Dé Stoop inlichten alvorens bij de Utrechtse eredivisieclub te tekenen. Kortsjnoj verliest van Zweedse BIEL Schaakgroot meester Victor Korts jnoj heeft in de ope ningsronde van een in ternationaal toernooi in het Zwitserse Biel zijn meerdere moeten er kennen in de 21-jarige Zweedse Pia Cramling. De nummer één op de wereldranglijst bij de schaakdames noemde de zege het grootste suc ces in haar elfjarige car rière. Eerste succes Mandeville Games CHAMPAIN De Nederlandse afvaar diging op de Stoke Mandeville Games, de Olympische Spe len voor rolstoelers, heeft zijn eerste suc ces, in de vorm van een zilveren medail le, binnen. Daarvoor zorgde Johan Leves- tone uit Bilthoven. Bij het speerwerpen, in de klasse 1, kwam de atleet tot een af stand van 22,10 me ter. TIPS VOOR DUINDIGT WASSENAAR Twee rennen en negen draverijen staan er morgenmiddag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: PAARDENMARKTPRIJS: Zanuska Dakota, Zonnestraal tje en Zadonis Boszorg. VOORSCHOTEN PRIJS: Ybert Voorne, Willem Wilkes en Yarn Spinner, DUIVENVOORDEPRIJS: Yris Vrijenesse, You Stanley Dean en Yagar Atlantic. SMARAGDPRIJS. Lake Placid, Daint Julie en Just One More Time. VLIETPRIJS: Wilgen du Bois. Ygona Albo en Ype Anto- HORSTEN EN VOORDENPRIJS: Worry Buitenzorg, Wisconsin en Yortoz. SAFFIERPRIJS: Kallibara, Topcat en Mark. ADEGEESTPRIJS: Vira P. Vermano G en Wio van de Lente. BOSCHGEESTPRIJS: Way Jewel Laren, Verawood du Bois en Vuno W. FORESCATEPRIJS: Titus Westerhorn, Udet Westlandia en Titana P. TER WADDINGPRIJS: Terry Buitenzorg, Vic Hanover en Worthy Boy Laren. ,00b 95 CawaRSUM De eer- :?o iol van de internatio- 'so 97 tenniskampioen- ,00 167 TT., 1 oo 24gn in Hilversum is 94i met veel teleur- oo 49| aan Nederlandse 6. saëgonnen en geëin- °o 143)rganisator Piet van oó 2781 sPutterde officieel oo iooaleeds na over het 999 sinds zondagnacht so 40Joriet Henrik Sund- 50 93ian het belangrijke- do 23anooi van Washing- glan Eijsden meende 35jk stappen te moe- "Jiernemen tegen de 29o, de internationale glementair heeft gehan deld maar wel zeer onfat soenlijk gezien het late tijdstip. Sundstrom had zelf trouwens ook liever in Hilversum gespeeld. Voor Huub van Boeckel bleek de afwezigheid van de num mer negen van de wereld geen extra reden tot optimisme over zijn titelkansen. De Hagenaar trof in de eerste ronde een an dere Zweed aan, die nummer 199 is maar ook al diezelfde vastheid bezit als zijn beroem dere landgenoten. Binnen vijf kwartier zond Carlsson zijn opponent met 6-2, 6-3 terug naar de restgroep die alleen met trainen en dubbelspelen de week mag volmaken. Toch speelde Huub van Boec kel niet slecht. Zijn opslag was goed en als hij aanviel scoorde hij geregeld. Maar hij viel te weinig aan. Gebrek aan succes heeft zijn wedstrijdritme en zelfvertrouwen geen goed ge daan. „In de laatste toernooien haalde ik de tweede ronde steeds net niet. Je merkt dat je goed speelt, maar dat is dan blijkbaar toch niet genoeg", klonk het enigszins gefrus treerd uit Van Boeckels mond. „Vandaag waren mijn returns niet voldoende. Ik zag Carls- sons service gewoon niet goed". Jeugd-wereldkampioen De bezoekers op het Melkhuis- je, dat nu Anders Jarryd en Tomas Smid als de nummers één en twee heeft, maakten gisteren kennis met de jeugd wereldkampioen Kent Carls son. De zestienjarige speler is geen broer van Peter Carlsson maar wel een rasechte Zweed. Dus ook veel topspinslagen vanaf de achterlijn, flinke spreiding en een goed geduld bij het wachten op fouten van de tegenpartij. Opvalend bij Kent is zijn bijna neurotische inzet. Zelfs tegen de zwakke Spanjaard Vizcaino, die hij met 6-0, 6-3 vermorzelde. Carlsson kreunde bij elke slag, balde de vuist na elk gemaakt punt, raapte zelf vaak de bal len op, juichte na zijn over winning of hij McEnroe had verslagen en greep zowaar gretig de hand van de scheids rechter. Het meest opmerkelij ke van Kent Carlsson is echter zijn nerveuze tic om, zodra hij de bal heeft geslagen, zijn ra cket met de linkerhand over te nemen en snel zijn speel- hand droog te blazen. Een kind begrijpt dat zoiets in een snelle slagenwisseling niet al leen te veel tijd kost, maar ook zeer krankzinnig oogt. De vol gende die dat gaat merken is de Mexicaanse jeugdkampioen Maciel. Daarna lijkt Tomas Smid de logische tegenstander van Kent Carlsson. Behalve tweemaal Carlsson en eenmaal Maciel gingen giste ren ook al vast de Peruviaan Dilaura, de geplaatste Italiaan Mezzadri, de Argentijn Castel lan en de Belg Boileau over naar de tweede ronde. HERMAN JANSEN 226 606 HAAG Na een korte ziekte zaterdag de oud-sport- i3?;alist. radioverslaggever en televisiepresentator Jan 1100] ar overleden. 1gg verd op 6 maart 1915 in Delft geboren en begon zijn e alistieke carrière na zijn gymnasiumopleiding bij de s Franciscanen in Venray te hebben voltooid, bij de i8we Delftse Courant. In 1937 kwam hij bij het dagblad 42 ijd waar hij een jaar later sportredacteur werd. In deze ^jchreef hij ook een roman „Gestolen reportage" en een lstuk voor het Jordaancabaret „In mijn stad staat mijn oorlog hield hij in 1946 zijn eerste radiopraatje voor de i en verzorgde hij radioreportages van de Ronde van ^^rland (acht keer )en de Tour de France (tien keer). In ieriode schreef hij de roman „De troostprijs is een gele en „Het sportboek voor de jeugd". Hij verzorgde ook 23-oommentaar bij de eerste voetbalwedstrijd die op de te- 97je werd uitgezonden, PSV-Eindhoven, onder regie van 9sj de Vries. ff-ï52 werd hij sportredacteur bij de Nieuw Rotterdamse 95;ant als opvolger van de nestor van de Nederlandse se,journalistiek, Hans Meerum Terwogt. Zes jaar later 99te hij zijn eigen televisierubriek „Van onze sportredac- 95^ voor de KRO en werd de eerste presentator van het gramma „Sport in beeld", de voorloper van "Studio 95.'»". In die tijd was hij ook voorzitter van de Nederlandse Pers en vice-voorzitter van de AIPS (de internationa- 92;prtpers). 9-Mijn afscheid van het Nederlands Olympisch Comité, 94jvan hij in 1971 directeur werd, schreef hij nog twee 94,'jen, een roman voor de jeugd „Gele trui tegen wil en |3j" en een studie over de toekomst van de Olympische 95,'Sn. ®jj.Cottaar ontving in zijn leven tal van onderscheidingen. 94'iyas ondermeer Ridder in de Orde van Oranje Nassau, 9Md van de AIPS, drager van de Gouden Speld met Bril- 9g-^an de Nederlandse Sportfederatie, bezitter van de Ere- 94,'aing van het NOC, Lid van Verdienste van de Konink- 91C! Nederlandse Wielrenunie en de Koninklijke Neder- 92.75e Biljartbond. Demonstratie De Amerikaanse leden van het Internationaal Olympisch Comité Julian K. Rooseveldt en Douglas F. Roby zijn erin geslaagd door hun onafhan kelijke houding heel wat mensen tegen zich in het harnas te jagen. Heel rechts Amerika viel enkele weken geleden over Roosevelt heen, toen hij het waagde begrip op te brengen voor de boycot van de Sovjet-Unie. Daarna hebben zowel Roosevelt als de stokoude Douglas F. Roby het bij links verbruid door te veronderstellen, dat het on der bepaalde voorwaarden mogelijk moet zijn Zuid-Afri- ka weer in de olympische fa milie op te nemen. Leden van de Federation for Pro gress eisen nu het aftreden van beide heren. Er werd voor vrijdag een protestde monstratie aangekondigd, waarbij getracht zal worden door te dringen tot de zitting van het IOC. Garantie De Zuidkoreaanse president ster Jane Frederick heeft er alle begrip voor, dat de Oost bloklanden niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Dit schijft het Oostduitse blad „Sport Echo". In een inter view verklaarde Frederick dat ..de veiligheid van de sportlieden in Los Angeles niet is gewaarborgd". Het blad schrijft dat Frederick drie jaar in die stad heeft ge woond en wel weet hoe ge vaarlijk het daar is. In het blad laat Frederick zich ver der kritisch uit over de tij dens de Spelen te verwach ten stemming. „Van een vriendschappelijke sfeer zal geen sprake zijn. Er is geen echt olympische dorp. De af standen tussen de wedstrijd plaatsen zijn te groot". Mislopt De voorbereidingswerkzaamheden in Los Angeles zijn in een laatste stadium. De grote trap in het memorial Coliseum waar de openingsplechtigheden plaats hebben, kreeg gisteren nog een extra wit laagje verf. Chun Doo-Hwan heeft in een brief aan het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de garantie gegeven, dat het olympisch handvest voor en tijdens de Spelen in 1988 in Seoel in volle omgang wordt nageleefd. De voorbereidin gen in de Zuidkoreaanse hoofdstad verlopen zonder problemen. Op 29 september zal voorzitter Samaranch van het IOC eregast zijn bij de of ficiële opening van het Olympisch stadion. Amerikaans Na afloop van de Spelen in Los Angeles worden ook de onderhandelingen over de te levisierechten van Seoel weer opgenomen. Nog drie Amerikaanse stations zijn in de race, aldus Berlioux. Voor de afsluitende onderhande lingen is het evenwel van be lang, dat de Zuidkoreanen een voorlopig tijdschema op stellen. De Amerikanen ver langen nadrukkelijk, dat er Amerikaansetijden wor den aangehouden' Door het tijdverschil tussen de Vere nigde Staten en Zuid-Korea ligt het normale aanvang- stijdstip van de wedstrijden in de namiddag bijzonder on gunstig. En dat gegeven kan de prijs voor de wereldrech ten, die nu al geschat wordt op rond de één miljard dol lar, sterk doen dalen. Begrip voor boycot De Amerikaanse zevenkamp en Wil Wilhelm zal op de judo- mat in Los Angeles in geen geval wereldkampioen Yasu- hiro Yamashita ontmoeten. De Nederlandse zwaarge wicht loopt wel het risico diens landgenoot Hitoshi Sai- to te treffen. Yamashita, die sinds 1977 in 194 achtereen volgende gevechten ongesla gen bleef, heeft verkozen deel te nemen in de open klasse. Tijdens de wereldti telstrijd in Moskou hield de sportinstructeur aan de Tokaj Universiteit Wilhelm af van het goud. De Brabander ging er prat op als enige de Japan ner aan het wankelen te heb ben gebracht. Saito werd toen wereldkampioen in de open klasse. In de onderlinge confrontatie bleek Yamashita zijn landgenoot steeds de baas. Het is niet toegestaan zowel in de open categorie als in een gewichtsklasee op de mat te verschijnen. LOS ANGELES Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) en Rotterdam met het Sportpaleis Ahoy' zijn in de markt voor de organisatie van de we reldkampioenschappen turnen in 1987. Het KNGV en de Maasstad horen nog deze week wat het congres van de Inter nationale Gymnastiek Fe deratie (FIG) van die kan didatuur vindt. De kans, dat het KNGV de wereldkampioenschappen turnen van 1987 krijgt toege wezen, wordt door Tom Daey Ouwens, de vice-voor zitter van het KNGV en hoofd van de delegatie in Los Angeles, hoog getaxeerd Ik denk dat wij 95 procent kans hebben", aldus Daey Ouwens kort nadat het KNGV en Rotterdam zich tijdens een speciale ont vangst hadden gepresen teerd. De leden van het congres waren onder de in druk van de mogelijkheden, die het sportpaleis Ahoy' biedt. Het sportpaleis is een ideale wedstrijdgelegenheid en de hallen bij het complex kunnen als trainingszalen worden ingericht". Het KNGV heeft ervaring •met de organisatie van grote turnevenementen. In 1967 werden in de Amsterdamse RAI de Europese kampioen schappen voor dames gehou den en zes jaar later vond in het Sportpaleis Ahoy' de strijd om de wereldtitels mo derne ritmische gymnastiek (MRG) plaats. Nederland heeft zich kandidaat gesteld voor de wereldkampioen schappen omdat het Neder lands Olympisch Comité (NOC) in 1987 zijn 75-jarig bestaan viert. Via de stich ting Sportsupport" kan het KNGV rekenen op financië le ondersteuning van het evenement, dat voor 18 tot en met 25 oktober op het programma staat. INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER. RECREATIE EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGFNDA zie het wel als een be- ijke wedstrijd en als af- f|*ng van een aantal jaren, -in je je volledig op dat evenement hebt gericht, 'leb heel bewust gekozen 43? die Olympische Spelen, galles tegen had gezeten, was het niet doorgegaan, t tot nu toe loopt alles ens plan. In '88 zien wel weer wat we gaan doen, chien vaar ik dan wel in heel andere klasse. Het 34{ mij ook niet zo om met Els Vader: slikken is onzin. z'n allen in een vliegtuig te moeten zitten, met z'n allen op die campus, iedereen de zelfde kleren. Ik heb niet voor niets niet voor een teamsport gekozen. Dat mas sale, dat vind ik eerder een nadeel van de Olympische Spelen". (Zeiler Guido Alkemade in het Olympisch Palet) „Als je wilt, kan je er zeker aan komen. Bij mij is het on zin om te gaan slikken. Daar train ik veel te weinig voor. Al loop ik puur nog veel har der, de verleiding zal voor mij niet groter worden. Dat meen ik echt. Dat concurren tes wel gebruiken - daar kan ik niet bij stil staan. Het is tenslotte een eigen keuze. Misschien ben ik wel een beetje te naïef in die dingen". (Sprintster Els Vader in Atletiekwereld „Er klonk een enorme dreun, als een kanonschot en ik werd 45 centimeter van de grond getild. Er klonk een luid onafgebroken gegalm in mijn oren, als een stemvork en ik kon niet ademen. Ze zeggen dat op zo'n moment je hele leven aan je voorbij gaat. Neem maar van mij aan dat dat waar is. Voor die tijd was ik nooit bang voor blik sem op de baan. Dat was iets waar ik altijd grapjes over maakte. Ik zei dat ik me met de Heer verzoend had en dat hij mij niet zou aanvallen. Je ziet hoe slim ik was. Bijna was ik een levenloos lichaam op de drassige green en ik zag de krantekoppen van de volgende morgen al voor me: „Super Mex wordt Super Ex". (Lee Trevino, trekpleister tijdens het komende inter nationale Open, in Golf) „Ik heb bewust alles zelf voor elkaar gebokst. Het eeu wige probleem in Nederland, dat er voor de zwemtop wei nig trainingsgelegenheid is, heb ik proberen op te lossen door zelf het initiatief te ne men. De laatste tijd ben ik vrijwel dagelijks van mijn woonplaats Amsterdam naar Rotterdam gereisd om daar te kunnen trainen. Zoiets is ei genlijk te gek. Het kost veel geld en extra tijd. Het is ei genlijk een aanfluiting dat je je op die manier moet voor bereiden". (Zwemmer Kees Vervoorn in het Algemeen Dagblad) „Volendam heeft nota bene bij mij altijd op de eerste plaats gestaan, m'n gezin kwam pas daarna. Belache lijk eigenlijk. M'n vrouw en m'n kinderen heb ik al die jaren te kort gedaan. Maar in de pers werd ik niet meer als voetballer beoordeeld, alleen nog maar als recidivist. Toen Henk van der Meyden eerst Aage M. en daarna Heer Oli vier in z'n show had dacht ik: nou, dan zal jij wel z'n volgende gast zijn. Dat klinkt misschien lullig, maar ik voelde me werkelijk de der de crimineel van Nederland". (Oud-voetballer Dick de Boer van Volendam in Voetbal International) „Voetbal is immers oorlog, zo is ons wijs gemaakt. Ik weet wel beter. Voetbal is geen oorlog. Voetbal is kunst. Er zijn in mijn leven veel din gen die een grotere plaats in nemen da nsport. Niettemin staan mij de beginbeelden van de wedstrijd Nederland- Uruguay, in 1974 te München gespeeld in het kader van het wereldkampioenschap, tot in elk detail op het netvliet ge- Kees Vervoorn: aanfluiting. grift. Het was van vaderland se zijde een soevereine de monstratie van pure klasse: rustig genomen, uitgewogen passes, die strakke lijnen trokken over het midden veld. De Uruguezen holden vertwijfeld alle kanten op, behalve de goede, en waren vanzelfsprekend kansloos. En ik sprak, voor het televi siescherm gezeten, met stel ligheid de woorden: Holland- Weltmeister! Dat Holland uiteindelijk geen Weltmeis- ter, maar Vize-Weltmesiter werd is te wijten aan één misverstand in de verdedi ging plus het feit dat die ver domde Duitsers alsnog de Tweede Wereldoorlog wen sten te winnen". (Schrijver/journalist Mar tin van Amerongen in De Tijd) SCHAKEN Internationaal toernooi in Amster dam (zesde ronde) Grootmeester- groep A: Wedberg (Zwè)-Portisch (Hon) 0-1; Timman (Ned)-Campora (Arg) afg; Poloegajevski (Sov)-Nikolic (Joe) 1/2-1/2/; Böhm (Ned)-Chandler (Eng) 1/2-1/2; Borm (Ned)-De Wit (Ned) 1-0; Sax (Hon)-Ree (Ned) 1-0; Eising (WDI)-Kuijf (Ned) 0-1; Gutman (lsr)-Hjorth (Aus) 1-0; Sznapik (Pol)- Ligterink (Ned) 0-1; Van der Sterren (Ned)-Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2; Trepp (Zwi)-Langeweg (Ned) 1-0; Van Voorthuysen (Ned) vrij. Stand: 1. Portisch 5 punten; 2. Poloe gajevski. Wedberg, Nikolic 4; 5. Tim man, Chandler. Campora, Böhm 3 1/2 1 afg; 9. Sax, Borm 3 1/2; 11. Gutman. Ligterink, Kuijf, De Wit 3; 15. Ree, Eising 2 1/2; 17. Sznapik. Hjort, Trepp. Van Voorthuysen 2; 21. Van der Sterre 11/2 1 afg; 22. Lange- weg 1 1/2; 23. Van der Wiel 1 1 afg. Grootmeestergroep B: Szabo (Hon- )-Sunye Neto (Bra) 1/2-1/2; Martino- vic(Joe)-Ciric (Joe) 1/2-1/2; Pliester (Ned)-Enklaar (Ned) afg; Hartoch (Ned)-Barlov (Joe) afg; Ostojic (Joe- )-De Boer (Ned) 1-0; Van Scheltinga (Ned)-Krnic (Joe) afg; Van der Vliet (Ned)-Piket (Ned) 1/2-1/2; Peelen (Ned)-Nijboer (Ned) afg; Gelpke (Ned- )-Gavela (Joe) 1-0; Vogel (Ned>-Van Mil (Ned) 1/2-1/2; Weemaes (Bel)-Zier (Ned) 1/2-1/2; Cserna (Hon)-Van Baarle (Ned) 0-1. Stand: 1. Szabo 5; 2. Sunye Neto. Ci- ric, Martinovic, Ostojic 4; 6. Enklaar, Pliester 3.1/2 1 afg; 8. Barlov, Har toch 3 1 afg; 10. Gelpke, De Boer, Van der Vliet. Piket 3; 14. Krnlc, Van Scheltinga. Ni|boer 2 1/2 1; 17. Peelen 2 1 afg; 18. Vogel, Van Mil, Gavela, Van Baarle, Zier, Weemaes 2; 24. Cserna 1/2. TENNIS Internationaal kampioenschap van Nederland op het Melkhuisje in Hil versum (eerste ronde): Peter Carls son (Zwej-Huub van Boeckel (Ned) 6-2. 6-3; Carlos Dilaura (Per)-Brode- rick Dyke (Aus) 6-2. 7-5; Claudio Mez zadri (lta)-Georges Goven (Fra) 6-4. 6-3; Stanislov Birner (Tsj}-Thierry Pham (Fra) 6-2. 6-2; Kent Carlsson (Zwej-Roberto Vizcaino (Spa) 6-0, 6-3; Carlos Castellan (Arg)-Patrlce Kuchna (Fra) 6-1, 6-3; Bernard Boi leau (Bel)-Lorenzo Vargas (Spa) 6-3, 6-3; Francisco Maciel (Mex)-Chris Johnstone (Aus) 3-6, 6-2, 7-5. - WIELRENNEN Profronde in Boxmeer (120 km): 1. Ad Wijnands (Eijsden) 2.34.13; 2. Fons van Katwijk (Oploo); 3. Peter Winnen (Venray); 4. Jos Schipper (Kwadendamme); 5. Laurent Fignon (Fra); 6. Gerrie Knetemann (Huyber- gen); 7. Bert Oosterbosch (Ouden bosch); 8. op 35 seconden: Theo Ap peldoorn (Zegge); 9. Johan van der Velde (Rijsbergen); 10. Gerard Veld- scholten (Oldenzaal). ZEILEN Uitslagen WK Europe-klasse bij Kiel: 1. Helmich (WDI); 2. Dahl (Noo); 3. Lange (WDI); 4.Van Leeuwen (Ned); 13. Hoeve (Ned); 14. Tan (Ned); 24. Stibbe (Ned); 71. Kats (Ned). Van Tel lingen (Ned) finishte niet.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9