rans Grimbergen prolongeert succes ert Jan Palm verrast met gonzen plak in meerkamp TENNIS CIRCUIT )RIEUZE DAG VOOR BRIGITTE VAN DER MAAREL a PAG 30RTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 23 JULI 1984 PAGINA 13 CeidócSouto/nt Schapers en Schutte verdedigen hun titels LEIDEN Nationaal kampioen Michiel Scha pers zal volgende week op tennispark Roomburg zijn ,,Open Leidse" titel verde digen. Schapers, die vorig jaar Johan Vekemans in de eindstrijd klopte, speelt deze week op het Melk- huisje. Nanette Schutte, die tijdens de vorige editie van het enige A-toernooi in het district Leiden Mar- cella Mesker de eindzege afsnoepte, zal eveneens acte de présence geven aan de Kanaalweg. Frits Don, Rolf Thung en Mari anne van der Torre zijn andere coryfeën, die vol gende week op Roomburg actief zullen zijn. Wed strijdleider Cees Koole hoopt deze week nog de inschrijvingen van Mar- cella Mesker, Menno Oost- ing en Johan Vekemans te mogen begroeten. EN Tij* Tijdens de na- meerkamp titel- voor junioren in em veroverde Hol-- v Jtleet Gert Jan Palm overj alle verwachtingen TipeiP bronzen medaille. inse Laura Bosman overjpartaan Hein van kwamen tot een 8c>uï en een achtste fpul In Den Haag ver- Henk van de Oever in: {3000 meter met een in 8.29.5 minuten. vooravond van de lenschappen meerkamp t van der Maas ite op 7,silse Maas ,LE Bij wedstrijden Internationale Nautica de Brielse Maas heeft fan der Maas beslag ge- uj j> de eerste plaats bij het iT) [skiën voor junioren. De haar Maas kwam tot 2 A i bij een lijnlengte van 16 Tweede werden Henco lans uit Hoorn en de ou- [roer van Erik, Paul van las. Beide junioren zul- getwijfeld zaterdag en bij de wedstrijden ter 'inheid van het 25-jarig gim van „De Braassem" presence geven om 'iee het feest van hun jging extra luister bij te in Haarlem wilde Gert Jan Palm alleen proberen om zijn beste prestatie te verbeteren, voor medailles kwam hij toch niet in aanmerking. Na de eer ste dag had hij een vijfde plaats ingenomen, maar met grote achterstand op de eerste drie. Na het polsstokspringen was hij echter opgeklommen tot de derde plek. Door het af springen van zijn aanvangs- hoogte duikelde de grote kans hebber Enno Tjepkema (AAC) naar de zesde plaats en gaf zo doende ook Palm de kans hem voorbij te gaan. Frank Kruyne (AVR) werd ook gepasseerd doordat Palm wel en Kruyne niet polsstok kan springen. Bij het speerwerpen pakt^ Kruy ne zijn derde plek weer terug zodat de jonge Hollander op de 1500 meter flink uit moest pakken. Met een bijzonder ge durfde race en aangemoedigd op elke hoek van de baan kwam hij tot een tijd van 4.39.37 minuten wat ruim vol doende bleek om de Rotter dammer voorbij te gaan. Naast winnaaar Mark Kok (7254 punten) en tweede man Marco Meulink (7149 punten) dus Gert Jan Palm (6481 punten) op het derde treetje van het ereschavot. Voor Hein van Heek was dit de eerste serieuze krachtme ting in de tienkamp en hij sloeg zich er goed doorheen. Met een achtste plaats en een flink aantal persoonlijke re cords bleken hij en vader Jan uiterst tevreden. Zaterdag be gon het allemaal in een matte wedstrijd, waarbij het honk ballen voor de sfeer zorgde, met een record bij het ver springen (6.43 meter), waarna zowel kogel als hoog weer te genvielen. De afsluitende 400 meter werd daarna in record tijd afgelegd (55.29 seconden). Met het betere weer kwam ook de betere stemming en de atleten profiteerden daar van. Van Heek scoorde al direct op de 110 meter horden een beste tijd van 16.44 seconden, waar na het discuswerpen enigzins tegenviel. Jan van Heek: „Dat hadden we eigenlijk wel ver wacht, want ook in training lukt het niet echt. Maar hij is nog maar een goed* jaar bezig, dat werken we wel bij." Bij het polshoog liet de jonge Zoe- terwoudenaar 3.80 meter note ren ondanks de „vreemde" stok. In Utrecht brak laatst zijn eigen polsstok, waarna in training diverse stokken wer den uitgeprobeerd. Dit leverde begin deze week zelfs een lich te rugblessure op. Bij het speerwerpen was de eerste worp goed, waarna Van Heek zich in de volgende pogingen via 49.94 meter verbeterde tot 50.82 meter. Met een 1500 me ter net binnen de vijf minuten kwam Hein van Heek tot een record puntentotaal van 6150. Bij de meisjes A leek het er de eerste dag weer op alsof Laura Bosman het opnieuw op de al les verpletterende 800 meter zou laten aankomen. Met een erg matige kogelstoot en een evenmin goede 200 meter werd de winst van de horden (15.62 seconden) en het hoog (1.57 meter) teniet gedaan. Na een goed begin op de tweede dag (verspringrecord van 5.20 meter) kwam de speerworp weer niet uit de verf. Vooraf gaand aan de 800 meter begon het rekenen en toen bleek dat Bosman een wel erg snelle 800 meter moest lopen om bij de eerste drie te komen. Ondanks een moedige poging die strandde na 2.19.13 minuten kwam ze uiteindelijk 54 pun ten tekort voor een ereplaats. Met haar 4861 punten mag zij toch echt tevreden zijn over haar resultaat als eerste jaars. Blij verrast was zij met een uitnodiging voor een interland op 4 augustus. In deze wed strijd voor atleten onder de 20 jaar komt zij dan uit .op haar specialiteit: 400 meter horden. Voor Erik Opgelder (S) was het toernooi snel afgelopen. Na een uitstekende vertesprong van 6.20 meter blesseerde hij zich bij het polsstokspringen zodat voor hem de wedstrijd bij de jongens B slechts tot de eerste dag beperkt bleef. Verrassend Bij wedstrijden in Den Haag verrasté Batavenjunior Henk van de Oever met een erg snelle 3000 metertijd van 8.29.5 minuten. In zijn serie had hij en ideale gangmaker aan club genoot Kees van Klink die voor de derde maal in korte tijd tot een prestatie van net onder de 8.30 minuten kwam. (8.28.1). Paul Grimbergen (S) werd in de laatste meters door beide Bataven voorbij gespurt en finishte in 8.32.0 minuten. Karin van den Berg verbeter de haar jaarprestatie tot 10.39.0 minuten. Eerder op de avond kwam Eric Tal tot 11.3 secon den op de 100 meter en 23.4 op Frans Grim- heeft de smaak te De Lissenaar, die |elopen twee jaar t maal een B-fina- de, maar daarin ■ele keren tweede maakte vorige an deze slechte tra- en einde door het mm '-toernooi te win- H/ÜS Hillegom prolon- Grimbergen zijn van een week tevo- De lor in de eindstrijd Mike Vink kansloos te R-3, 6-1. Bij de da- een gl°rieuze Brigitte van der n De Hazerswoudse medajrig jaar het ene C- )i na het andere en haar eerste B-suc- f® n?eren. Overtuigend •chp Marijke Guyt aan tbijtef: 6-2, 6-1. In Alke- t vrofgingen de C-titels eagaröjalt Lucassen en huldg Weijermans. In D 3ob van Overloop verjhe op Jelle Raap un Je tijdens de dis- Allarfimpioenschappen nederlaag. Made- ter)' men was bij de da- wvvM sterkste. rimbergen speelde in alleen tegen Jasper m moeizame partij. In eindstrijd kwam de die in de ochtend •n (te) hard getraind met de problemen bij de -nwd.7, 2-4. Zonder verder SpeJirijes haalde hij daarop ^""linnen en greep ook het No,rnde deel: 5-7, 6-4, 6-4. os d^ leSaSndstrijd speelde Grim- zich geconcentreerd zege. Marcel Vink kon c?mj 2-2 bijblijven, maar de {gr jn de rest van de "iet meer aan te pas: 6-3," kreg de van tler Maarel be- Jiaar eerste B-succes. In 'e eindstrijd had zij het tegen Sylvia v^oeilijk tenslotte toch met 6-2, a'/innen: „Ik begon in de set steeds meer fouten mul ten met de gedachte in 'hterhoofd, dat ze erg vas en wel beter zou leien. Toen ik zelf weer werd, kon ik de set nog In de beslissende tegen Marijke Guyt Van der Maarel een r zege. Haar opponente bijna iedere wat lange- y met een fout: 6-2, 6-1. nning op voor Mathijs i. De speler van Dek- liet in de finale Jan Aansloos, nadat hij een Raaeerder van de andere ^r'c 6e Graaf had r (oliën. Bij dë dames voor- Jè Duitse Judith Rollka Uitslagen Alkemade HEC: halve finales: Gjalt Lucassen - Harold van Offeren 6-7. 6-4. 6-0; Je rome Pauwels - Michael Vertogen 6- 4, 3-6, 7-6; finale: Lucassen - Pauwels 6-4. 6-1. DEC: finale: Nelleke Weijermans - Irma van Seeters 7-5, 6-3. HDC: Stan Walenkamp/Peter van Paridon - Evert Arbman/Marcel van Gaaien 6-7, 7-6, 6-4. GDC: Nelleke Weijermans/Michael Steens - Karin Berg/Johan van Vel- zen 6-2. 6-0. DDC: Tiny van Velzen/Florieke Westhof - Fleur en Maureen Meiier 6-3. 6-4. DED: halve finales: Marie Louise Goedhart - Els Vink 7-6, 6-2; Made- lijn Damen - Ingrid Tjho 6-4, 6-1; fi nale: Damen - Goedhart 7-6, 6-2. HED: halve finales: Jelle Raap - Cees Koeleman 4-6, 6-3, 6-3; Bob van Overloop - Ernst Verduin 5-7, 6-4, 7- 5; finale: Van Overloop - Raap 7-5, 7- HDD: finale: Jack Boot/Sijmen Moerman - Ton Poots/Bram de Feij- ter 6-1. 4-6. 6-2. GDD: Agnes Weerts/Bert Seelen - Trudy van Gaaien/Herman van Rui ten 7-6. 6-2. DDD: Hannie en Gerdi Verwoert - Maria Beelen/Kristel Akerboom 6-2, 7-5. Hillegom HEB: halve finales: Frans Grimber gen - Jasper IJtsma 5-7, 6-4, 6-4; Marcel Vink - Marcel Gerritsen 6-2, 6-2; finale: Grimbergen - Vink 6-3, 6- DEB: halve finales: Brigitte van der Maarel - Sylvia Steenvoorde 6-2, 7-5; Marijke Guyt - Carla Quak 6-2, 6-4; finale: Van der Maarel - Guyt 6-2, 6- HDB: Jasper IJtsma/Arthur Ludlage - Hardi Mans/Dick Hylkema 6-2, 3-6, 6-2. GDB: Marijke Guyt/Frans Grimber gen - Carla Quak/Marcel Vink 6-1, 6-7. 6-1. DDB: Nolly Bennink/Liz Weare - Nelleke Weijermans werd eerste zege op Irma van Seeters. Madeion Verdegaal/Rose Marie Ver- degaal 6-2, 7-5. HEC: halve finales; Jan Baan - Mare Pullens 5-7, 7-5, 1-1 ret., Mathijs Glastra - Erik de Graaf 7-6, 4-6, 6-2; 1 finale: Glastra - Baan 6-3, 6-2. DEC: halve finales; Judith Rollka - Saskia Hendrikse 6-2, 4-6, 6-2; Yvon ne Kroese - Madeion Verdegaal 4-6, 4-6; finale: Rollka - Verdegaal 6-3, 6- 2. HDC: Eithel Homan/Jan Baan - Koenders/Freriks 6-3, 6-3. GDC' Esveldt/Pullens - Meijer/Höc- ker 6-2, 6-1. HED: Jeroen Koppert - Mare Baan 6- 1. 6-3; René Hooftman - Harry van der Meer 4-6, 2-6, 3e/4e plaats; Baan - Hooftman 6-3, 6-2; finale; Van der Meer - Koppert 6-3, 6-0. DED: halve finales: Colinda Voskuil - Dorine Drejer 6-4, 6-3; Carolien Spruyt - Natascha Endema 6-0, 6-1; finale: Voskuil - Spruijt 6-2, 3-6, 7-6. HDD: Norbert van Alphen/Niels Lu- deke - Michèle Vögler/Gerard de Vos 0-6, 6-4, 6-1. GDD: Monique Castien/Alfred Koot - W. Beijer/Marjo Stork 5-7, 4-6. DDD: Monique Castien/Patricia Kroon - Toos Dijkstra/Anneke Vink: 3-6, 6-3, 6-3. Nieuwkoop HEB: halve finales: Karei Steginga - Edwin Baan 6-1, 6-2; Frank Verhoef - P. Lek 6-2, 7-6; finale: Verhoef - Steginga 6-2, 7-6. HDB: Klein/Verhoef - Baan/Cardi- naal 6-4, 6-1. HEC: halve finales: Thomas Koe mans - H. de Rooij 6-0, 6-2; Robbert van Splunter - Pim Bakker 6-1, 6-4; finale: Koemans - Van Splunter 6-4, 6-4. DEC: halve finale: M. Wijdenes - Irma van den Oudenrijn 6-2, 6-3; fi nale: Dik - Wijdenes 6-0, 6-3. HDC: Rob Ubink/Robbert van Splunter - Thomas Koemans/Mare Nagelkerken 7-5, 7-5. DDC: Tara Dik/M. Wijdenes - Irma en J. van den Oudenrijn 6-3, 6-2. GDC: Plomp/Rijnbeek - Bernadette Kortmann/M. Nijziel 7-5, 6-4. HED: halve finales: T. de Bruin - Harry Breed 6-4, 7-6; H.J. Rüpert - H. van Leeuwen 3-6, 6-0, 7-5; finale: De Bruin - Rüpert 6-0, 6-0. DED: halve finales: E. Westrate - B. Blommers 6-3, 6-3; Ans van Zwieten in C in Alkemade dankzij een - Tineke Castien 6-1, 6-1; finale; Westrate - Van Zwieten 6-3. 6-3. HDD: René Carlier/Bert Nijhuizen - Lucas Bremer/Dik Akkerman 6-4, 4- 6. 6-3. GDD: Westrate/Westrate - Hellen Bakker/Dik Akkerman 6-2, 4-6. 6-4. DDD: Weerts/VaAn Zwieten - Hoek- stra/Carlier 6-1, 6-2. Jeugdtoernooi De Rijnkante» ME10: halve finales: Miriam Sieme- rink - Cindy Berkhout 6-3, 6-3; Hen- riëtte van Aalderen - Chantal Tulle- naar 6-3, 5-7, 7-4; finale: Siemerink - Tullenaar 6-2, 6-1. ME12: Ernestine Meijere - Charisso Verburg 6-1, 6-3; Leontine Laarho ven - Fran^oise Velzel 4-6, 6-4, 6-3; finale: Meijere - Laarhoven 6-2, 6-3. JE10: halve finales: Maurice de Lij ster - Robbert Paul Hartwijk 7-6, 6-3; Robbert Jan van Aalderen - Jeroen Vink 6-0, 6-1; finale: Van Aalderen - Vink 6-0, 6-1. JE12: halve finales: Olivier Kist - Diederik de Leur 6-4, 7-6; Christian Goedhart - Edwin Leunissen 6-2, 6-3; finale: Kist - Goedhart w.o. JE14: halve finales: Onno van Pari don - Harm Saeys 6-1, 6-0; Martijn v. Rooyen - Pieter Guyt 6-1, 6-3; finale: Van Paridon - Guyt 6-0, 6-1. ME14: halve finales: Fran^oise Pau- luis - Judith Goldstaub 6-1, 6-0; Ja- cintha Booy - Mariélle Sievers 6-2, 6- 0; finale: Booy - Pauluis 6-4, 6-2. JE16: Giovanni Sekeris - Hanco Ar nold 6-4, 6-3; Onno van Paridon - Robbert Jan Mudde 6-0, 6-1; finale: Van Paridon - Sekeris 5-7, 6-3, 6-3. ME16: Mariélle van der Plas - Floor Boer 7-5, 6-2; Froanna Hoff - Els Be- kooy 6-3, 6-1; finale: Van der Plas - Hoff 6-0, 6-1. JD10: Jeroen Vink/Robbert Paul Hartwijk - Marco van der Linde- n/Allexander van der Akker 6-1, 6-3. JD14: Ferry Timmer/Jacco Lang straat - Paul en Robert Vermin 7-6, 6-4. GD14: Suzanne en Patrick de Jong - Jacobine Visser/Menno Mechel w.o.. JD16: Giovanni Sekeris/Robbert Jan Mudde - Maarten Gehner/Hanco Ar- nod 6-1, 6-2. MD16: Floor Boer/Marijke Kramer - Els Bekooy/Jannelido van der Horst GD16: Mariélle van der Plas/Rob Zantingen - Froanna Hoff/Robbert Jan Mudde 6-2, 2-6, 7-6. Overwinning Martin Schalkers LEIDEN Na geruime tijc met de vorm te hebben gesuk keld, begint wielrenner Martir Schalkers langzamerhand ir goede doen te komen. D« Noordwijkse amateur kwam gisteren overtuigend voor de dag in het Belgische Waas munster. Na verschillende de marrages te hebben zien mis lukken, was het in de voor laatste ronde wel raak. Schal kers liet het peloton achtei zich en werd pas bij de meet als winnaar teruggezien. De tweede plaats werd opgeëist door Axel Hermans, waarmee de Nederlandse suprematie compleet was. naam geschreven. De Leide- naar, tennissend bij het Delftse Theseus en Roomburg, speelde in de kwart- en in de halve fi nale zijn moeilijkste partijen. Tegen Van Gaaien verloor hij de eerste set in de tiebreak, waarna hij de partij alsnog naar zich toe trok; tegen Ha rold van Offeren in de halve finale deed hij hetzelfde door zich weer te herstellen na ver lies van de tiebreak: 6-7, 6-4, 6-0. In de eindstrijd had Lu cassen het relatief gemakkelijk tegen Jerome Pauwels: 6-4, 6- een nieuwe Madeion Verde- gaal-overwinning. De Sassen- heimse ging met 6-2, 6-3 on deruit. Het D-toernooi met 171 deel nemers eindige in een over winning voor Harry van der Meer uit Lisserbroek, die in de eindstrijd Jeroen Koppert overtuigend voor bleef: 6-3, 6- 0. In deze klasse werd ook om de 3e en 4e plaats gespeeld. Mare Baan bleef in die wed strijd René Hooftman de baas: 6-2, 6-3. Bij de dames bewees Colinda Voskuil opnieuw één van de beste speelsters te zijn in deze klasse. Zij klopte de Hillegomse Carolien Spruijt: 6- 2, 3-6, 7-6. Alkemade De als vierde geplaatse Gjalt Lucassen heeft het C-toernooi van TV Alkemade op zijn Bij de dames ging de zege naar Nelleke Weijermans. De De Munnik-speelster ontmoette in de finale Irma van Seeters. De laatste nam in de eerste set wel een 3-0 voorsprong, maar moest haar opponente toch voor laten gaan: 7-5, 6-3. Ook in de mixed zegevierde Weij ermans. Met Michiel Steens bleef zij het Zoeterwoudse duo Karin Berg/Johan van Velzen voor: 6-2, 6-0. In D werd Jelle Raap na twee toernooizeges nu tweede ach ter Bob van Overloop. Raap slaagde er niet in met aanval lend spel het op vastheid geba seerde spel van zijn tegenstan der te breken: „Omdat ik tij dens het inspelen m'n racket stuk sloeg, moest ik met een wat zwaarder racket spelen. Ik moest gaan forceren en het lukte niet z'n vaste spel te bre ken". Bij de dames had Made- lijn Damen alleen in het eerste gedeelte moeite met Marie Louise Goedhart. Het tweede gedeelte was de Nieuw-Ven- nepse overtuigend sterker: 7-6, 6-2. Nieuwkoop Thomas Koemans is eerste ge worden bij het toernooi van Nieuwkoop. De Koudekerker klopte in de eindstrijd Robert Jeugdtoernooi De Rijnkanters Onno van Paridon van De Boekhorst is tijdens het jeugd toernooi van De Rijnkanters in twee leeftijdsklasses als eer ste geëindigd. Bij de veertien jarigen bleef hij Pieter Guyt de baas, een categorie hoger had hij drie sets nodig voor een overwinning op Giovanni Sekeris: 5-7, 6-3, 6-3. Gert Jan Palm: bronzen plak bij NK Meerkamp. de dubbele afstand. Alfred Verhoef noteerde 11.6 secon den op de 100 meter. Ook op de 800 meter goede prestaties. Bij de dames allereerst die van Edith-Radder (2.14.3 minuten), maar ook die van Marian van Klink, 2.20.3 minuten was dit jaar nog niet eerder gereali seerd. Bij de heren was de snelste regionale atleet Paul Straathof (S) met 1.54.6 mi nuut. Hans Minnee (B) werd in een andere serie voorbij ge streefd door clubgenoot Ton van den Berg die met 1.57.3 een nieuw record liet aanteke nen. Minnee had 1.58.4 minuut nodig, terwijl Cor van der Kroft (H) voor het eerst onder de magische twee minuten- grens dook met 1.59.8. Marian Goedhart (A) kwam bij wedstrijden in Amsterdam tot 14.1 seconden op de 100 meter horden en noteerde zii ook 2.15.9 minuten op de 800 meter. Als enige Leidse atleet kwam Theo van der Veer in de twee de Circuitloop van Zandvoort tot een 13e plaats met een tijd van 12.34 minuten. Klaas Lok won in 13.36.6 minuten. In Heerhugowaard kwam Mark van Vliet (H) tot 4.30 meter bij het polsstokspringen en liepen junior Peter Smit (S) 11.8 seconden op de 100 meter en dame Klarien Winkelmo len (S) 27.6 seconden op de 200 meter. Smit kwam ook nog tot 12.20 meter bij het hinkstap- springen. GERT VELTHUIZEN Alex Jansen viste zaterdag in Lexmond niet ver naast het "winstnet". De Leidenaar ging op jacht naar een viertal kop lopers, maar zag vervolgens de koers tot zijn verbazing met enkele ronden ingekort. Het viertal, met onder hen twee plaatselijke favorieten, bleef daardor buiten schot. Jansen moest als snelste van de ach tervolgers met een vijfde stek genoegen nemen. Junior Er- win Nieuwenhuizen was giste ren in Den Helder goed voor een vierde plaats. Voor de renners van de Du Prie-ploeg viel zaterdag in de Ster van Zwolle weinig eer te behalen. Tijdens de wegens sneeuwval van maart naar juli verschoven klassieker, reed al vroeg in de wedstrijd een groep van 27 renners uit het peloton weg. Onder die 27 be vonden zich geen renners uit de Van der Horst-equipe. Zij konden slechts lijdzaam toe zien hoe de vluchters steeds verder van hen wegreden. Brigitte van der Maarel greep haar eerste B1-titel tijdens het toernooi van Hillegom. van Splunter, die een ronde eerder Pim Bakker had uitge schakeld. Koemans had voor zijn overwinning niet meer dan twee sets nodig: 6-4, 6-4. In B was Frank Verhoef de sterkste. De Utrechtenaar, die tijdens de competitie van vorig seizoen Hans Tönjann klopte, zette in de eindstrijd Karei Steginga aan de kant: 6-2, 7-6. In D ging de eerste prijs naar de T. de Bruin, bij de dames legde E. Westrate beslag op de eerste plaats. Jeugdcircuit Tijdens het internationale jeugdcircuit, dat voor de meis jes in Veghel wordt gehouden, heeft Margot van Overloop de halve finale bereikt. De Lei- derdorpse schakelde achter eenvolgens Annemarie Verrij- zer en Eveline Hamers uit. He- leen van der Berg werd bij de twaalfjarigen in de kwartfina le uitgeschakeld door Eva Has- linghaus. Carola Geerlings en Annemarie Jünger verloren in het troosttoernooi. Bij de jongens, die in Den Haag acteren, werd Kees Jan Schuilenburg, de winnaar van het vorige toernooi, teleurstel lend uitgeschakeld door de Brit Jonathan Haycock. Jan Siemerink haalde wel de vol gende ronde dankzij winst op de Nigeriaan Ngangan: 6-2, 6- 4. De Rijnsburger ontmoet nu Richard Oskam, die over Johnny van Dijk zegevierde: 6-2, 6-3. In de klasse t/m 16 jaar eindigde het toernooi voor Michael van der Berg en Freek Tanis althans in het en kelspel. In de dubbel bereik ten het Leidse duo de halve eindstrijd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13