okale krant en omroep kunnen heel goed samen" Cassettes kopiëren in enkele minuten ^O/TELEVISIE QeidócQowuwt WOENSDAG 181ULI1984 PAGINA 13. ratuur voor abonnee-tv >m /EN Philips komt op korte termijn met appara- ontvangst van abonneetelevisie op de Nederlandse v^-v-fze is bedoeld voor aansluiting op kabelnetten en "vJIrorm van kastjes bij de abonnees in de huiskamer ïplaatst. De kosten per aansluiting zullen onder de ?rd gulden blijven. De apparatuur wordt betrokken 'inse bedrijf Salora. Dit is gedaan omdat men in reag^eds ruime ervaring heeft met abonneetelevisie. 1 om vond Salora Philips door zijn sterke positie op de kabeltelevisie de beste kandidaat voor distributie ind. De te verkopen apparatuur is aangepast aan de isen voor televisie alhier. Abonnees zullen alle ge- kanalen blijven ontvangen en krijgen daarbij de bid om meerdere abonnee-televisienetten op het telefckrijgen. Eert meer-kanaals-decoder maakt dit mo- intoonbeeldkwaliteit wordt niet beïnvloed voor de plaat- ?kingde decoder. orscha lligei in zoq sartseii l ook Expositie in Omroepmuseum HILVERSUM In het Omroepmuseum aan het Melkpad te Hilversum is een nieuwe tentoonstelling te bezichtigen. Deze tentoonstelling is opgezet in samen werking met studenten van de Reinwardt Academie, het opleidingsinstituut voor museummedewerkers. Zij hebben het afgelopen jaar dit als stage-projekt voorbe reid. Het gebouw aan het Melkpad, waarin het mu seum is gevestigd, heeft enige bouwkundige aanpassin gen ondergaan, waardoor de expositieruimte belangrij ke is vergroot. De tentoonstelling „Afgestemd op Ne derland", gesachiedenis van de omroep" geeft een beeld van de beginjaren van de radio, de opkomst van de omroepverenigingen en het uitgroeien van de radio tot massa-medium, de radio in oorlogstijd, de na-oor- logse wederopbouw alsmede het televisietijdperk. Het museum is toegankelijk op iedere woensdag van 9.30 tot 17.30 uur: Andere dagen voor groepen op af spraak, tel. 035-779110. De toegang is gratis. VARA in onderhandeling over Coronation Street HILVERSUM Terwijl de uitzendingenreeks „Coronation Street" op de Britse ITV alsmaar voortduurt, bleven we hier verstoken van de verwikkelingen rond de mensen in die typisch Britse straat. Het is alweer jaren geleden, dat de VARA deze reeks stopte. Sindsdien bleef het verzoeken regenen om die draad weer op te vatten. De VARA gaat nu be kijken of hier iets aan gedaan kan worden. Mo menteel worden onderhandelingen gevoerd met de Britse produktiemaatsehappij. Het draait hierbij vooral om de betaalbaarheid er van. Bovendien moet deze serie passen in de komende winterprogrammering van de VARA. Het is daarom nog lang niet zeker of Corona tion Street wel op korte termijn terugkeert op VARA-tv. Amanda Spoel naar Televizier HILVERSUM Met ingang van 1 oktober a.s. komt Amanda Spoel bij de AVRO-tv. Zij zal als presentatri ce-redactrice een plaats krijgen op de redactie van Televi zier Magazine. Aman da Spoel is momenteel werkzaam bij de KRO als free lance-bureau- redactrice van de ra diorubriek Echo en wat "televisie betreft presenteert zij voor Veronica het program ma „1990". THEO HEISTERKAMP, EX-VOORZITTER OLON: geen ns in I ite stepommerciële buiten- naar eenders kunnen niet assen iederlandse grenzen jmmisegengehouden. Dat eledei Theo Heisterkamp, r wa?eester in Olst en ex- rschol van de Organisatie en OYnroepen Nederland n. psüeteerd. „Iedereen Het internationale je niet tegen, nie- t komt, het is er al. gevaarlijke ontwik- ?r/p^nt het advertentie- T>eit naar het buiten- iel jt nou „op Nederland Die moet tocjworden. Jawel, maar e duit, internationale pro- jn °P geheel Europa, Nederland, gericht. rtuinPe het zo: de deur ten /ommerciële televisie ?er eë'Öd opengegooid zon den pt mag. En zo wordt rdt oi dat we hier nodig aan naar het buitenland wapP die manier wordt n z/^"sumse omroep niet a]jefiterwijl dat toch vekkèiet is"- tar if van het omroepbud- baarl heel goed voor de lo- lat deoep kunnen gebrui- ept nis jammer dat het zo is vclame op de lokale koop (nog) verboden om vantselijke, schrijvende hees<eschermen. Maar dat iprincipiëel aanvecht- enst (arorrt wel landelijke huiA met STER-reclame plijk niet? Is de scha- is ride schrijvende pers pot als de lokale om- adverteert"? ?o Heisterkamp zegt niet zo overtuigd te ar zijn onderzoeken De oorlog in omroepland is in volle he vigheid ontbrand. Satellieten prikken hun beelden via schotelantennes in on dergrondse kabels. Mensen, die daarop hebben ingeprikt, hebben de keus uit het welgevulde internationale vat vol pulp: show, sport, sex en sensatie. Hilversum haast zich het geachte kij kerspubliek aan zich te binden, want ze zien de toekomst met angst en vrees te gemoet. Verlaten straks de betalende leden massaal de omroepen omdat de kabel meer vertier biedt? Vierentwin tig uren per etmaal schermpje kijken... Ten koste van wie of wat? Hebben locale omroepen met hun vaak bibberende beelden en hun veelal ama teuristische aanpak in dit grote geweld om het grote geld nog wel een schijn van kans? Of verveelt deze wereld van glitter en glamour even snel als hef kij ken naar het groeien van gras? De ex-voorzitter van de Organisatie Lo cale Omroep Nederland, drs. Theo Heis terkamp, blijkt, ook nu hij burgemees ter van Olst is, razend enthousiast voor de locale omroep. Lokale omroep vraagt ook om vakmensen. naar gedaan, maar de uitkom sten daarvan staan haaks op elkaar. „Je zou ook eens moe ten onderzoeken of er koppel verkoop kan plaatshebben. Ik bedoel: adverteren in de plaat selijke krant èn tegelijkertijd op de plaatselijke omroep. Daar kunnen beide wel eens grote voordelen van hebben". „Het reclamebudget is nog lang niet op. Nu al gaat veel geld naar de piraten. Veel ad verteerders willen dat echter niet. Je zou daarom eens moe ten experimenteren met z'ó'n koppelverkoop". „Het nare is namelijk dat als je dat niet doet, de commercie over je heen valt. Kleinschali ge omroepreclame is niet te voorkomen. In dit verband spelen de Nederlandse Dag blad Pers en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een beetje kiekeboe. Die beide verenigingen hebben trauma tische ervaringen met de STER gehad. Daarom valt er nauwelijks meer te discussië ren. Je kunt niet meer met el kaar praten als je angstig bent". „Plaatselijke kranten en plaat selijke omroepen kunnen el kaar heel goed aanvullen met behoud van ieders zelfstandig heid. De plaatselijke radio brengt het hete nieuws en de plaatselijke krant belicht de achtergronden daarvan, maakt analyses en wijdt aan dat hete nieuws beschouwingen. Dat vereist kwaliteit en vakman schap natuurlijk". Maar die veelal amateuristi sche aanpak van plaatselijke omroepprogramma's dan? Stoot die niet juist de kijkers af? Heisterkamp: „Ja en nee, zou ik zeggen. De kijkers zijn ver wend, dat staat wel vast. Ze zijn gewend aan gladde en ge likte programma's. Daarom moeten plaatselijke omroepen boven een bepaald niveau zit ten. zowel technisch als inhou delijk. Aan de programmama kers moeten hoge eisen wor den gesteld. Dat kost geld. Je kunt met vrijwilligers best werken, maar beroepsmensen zul je op den duilr nodig heb ben. Daar valt niet aan te ont komen. Op dit moment moet je daar echter nog niet de na druk op leggen". Lokale omroepen dus (voorlo pig) met vrijwilligers. Beroeps mensen zijn niet te betalen. Heisterkamp: „Zo is het. Er mogen wat mij betreft ook best fouten worden gemaakt. Vrij willigers zullen die ook ma ken, maar onderschat bepaald niet dat je met hen tóch pro gramma's van redelijk niveau kunt maken". „Ik blijf er in geloven dat aan herkenbare, kritische en ge profileerde programma's grote behoefte bestaat. De mensen willen praten over hun eigen zorgen en problemen. Over za ken dus die vlak bij hen staan". „Daarom meen ik ook dat lo kale omroepen geen gelikte programma's moeten brengen, maar wel informatie uit de di recte omgeving van de kijkers. Als nou blijkt - ik denk dus van niet - dat de interesse niet (meer) aanwezig is, dan zul je er mee moeten stoppen. Maar ik garandeer dat die belang stelling er wel is". „De mensen vinden het prach tig als hun buurman op de te levisie komt zeggen hoe hij over bepaalde zaken denkt. Ze komen uit hun woningen en gaan meedoen. Zo bereik je weer het oude ideaal dat men sen over hun eigen situatie meebeslissen". „Een krant is niet vluchtig zo als het televisiebeeld. De krant kun je bewaren en lezen op momenten die je het beste schikken. Dat is de grootste kracht van de krant. Daar naast kun je de mogelijkheden van de kabel benutten voor het brengen van het lokale nieuws", aldus drs. Heister kamp. BOB BIRZA „Wil je die cassette voor me kopiëren?" Menigeen zal die vraag wel eens stellen of het verzoek krijgen. Een stuk muziek, een boeiende toespraak, of het ver slag van een vergadering. Dit zijn slechts enkele voorbeelden uit een lange reeks van situaties, waar bij één of meer duplicaten van een geluidscassette nodig zijn. Om zo'n kopie te maken had u altijd twee cassetterecorders nodig: of eigenlijk een „player" (afspeler) en een recorder om weer op te nemen. De allereenvoudigste manier van werken, welke overigens tevens de slechtste kwaliteit leverde was die waarbij met een microfoon bij de luidspreker gehouden, het geluid weer opgenomen werd. Deze methode hield dermate veel risico's rn, zoals het mee-opnemen van andere „gelui den", echo's etc., dat doorgaans een veel betere manier geko zen wordt: nl. om door middel van een kopieerkabel de („Din" of „Cinch") uit- en ingangen van twee cassettedecks te verbinden om zo „over te spelen". Tevens zijn er cassette- deeks in de handel met twee complete „loopwerken", waarbij dus twee cassettes in één deck geplaatst worden: eentje geeft weer, de andere neemt op. Bij al deze methoden wordt de „normale" bandsnelheid ge bruikt, wat inhoudt, dat het dupliceren van één „kant" de zelfde tijd kost als de speelduur van die band is. Een cassette van 2 x 45 min. of 2 x 1 uur kopiëren „kost" dus 1,5 of 2 uur. Soms is dit geen bezwaar, maar als er meerdere kopieën ge maakt moeten worden, zoals bij verslagen van vergaderingen waarbij in plaats van geschreven notulen alle aanwezigen een cassette met hetgeen besproken is toegezonden krijgen, kan dit dupliceren zeer veel tijd gaan kosten. Nu bestaat er een methode dit hele proces in tijd aanmerkelijk te bekorten. Dit geschiedt door zowel de „weergeef"- als de „opneem"-snel- heid met dezelfde factor te verhogen. Dit verhogen kan echter niet straffeloos en onbeperkt gebeu ren. Er zijn zowel mechanisch als electronisch grenzen. Daar bij komt dat twee keer de „normale" snelheid nauwelijks voordelen zal bieden. Pas wanneer de kopiëertijd tot ééntien- de kan worden teruggebracht (of nog sneller) heeft een en ander zin. Het kopiëren van beide kanten van een C-60 cas sette kost met de „Telex Copyette" nog geen twee minuten... Dit wonderlijke en zéér unieke (Amerikaanse) apparaat pres teert het zelfs om maximaal drie duplicaten tegelijk van het zelfde origineel te maken in die tijd. Zonder technische ken nis van degene die ermee werkt. De „moeder "-cassette wordt eerst in de machine gelegd; dan neemt u één, twee of drie „schone" cassettes. Aangezien de Telex Copyette zelf niet wist, moet u öf „schone" bandjes gebruiken of „gebruikte' even „schoonvegen" met een speciaal wisapparaatje. Dit ge beurt in enkele seconden en nadat u ook de schone cassettes geplaatst hebt, drukt u op een knop. Alle cassettes beginnen gelijktijdig te „lopen" en de totale kopie van zowel kant „A" als van kant „B" wordt gemaakt. In een onwaarschijnlijk hoog tempo: binnen twee minuten èn van een uitstekende kwaliteit. Aan het eind van de band schakelt de „Telex" automatisch op „snel terugspoelen". Het is zo mogelijk binnen een uur 100 kopieën te maken. Dit opent uiteraard ongekende perspectie ven. Mogelijke toepassingen zijn bijvoorbeeld: het uiterst snel kopiëren van een preek, zodat praktisch bij het verlaten van de kerk belangstellenden die mee naar huis kunnen nemen ten behoeve van zieken of anderen, die om welke reden niet in de gelegenheid waren ter kerke te gaan. Na een huwelijks voltrekking kan de toespraak prompt aan het bruidspaar of de ouders overhandigd worden... Het aantal mogelijkheden is legio. FRITS VAN ECHTEN 'GGrste schermutselingen V en leky hun uiterste n tegenover ex-leraar tsoenlijk te gedragen. de dorpsjongens be- eonben bij het bekladden prs huis, beginnen ze 5n. dat Kidder in Wa- 'uitenstaander is. Wat ie dorpelingen eigen- hem? t Nederland 1. muziek muziekrubriek van de vanavond een concert e abteren van de pianist onist Gilius van Ber- i zich op het terrein 11 de jazz als de klas- ziek begeeft. Zijn en- 'jat behalve uit hem- aat uit Cees van Zee- ïerard Bouwhuis (pia- vm%thii Postma (viool), Meier (cello), Frank arinet) en Jan Panis jchniek), speelt de ies Vooruitgang d op werk van Men- ■Barthoidy, „Gewicht" fep a red". Nederland 1. r Blut na< het Jaar waarin Jo- rauss overleed, on- hem toegeschre- rette „Wiener Blut". menen te weten, dat ieden rond zijn mooie Kner Blut" als centraal de overige muziek Zij zorgden er wel b Strauss-elementen - brwerken. Wel of niet }trauss geschreven, Arnl Blut" wordt uitste- ren longen door Ingeborg ortisien Rene Kollo, die de ier"V? de gravin en graaf ^'kcyau vertolken. Onder 9S a/an Wiener Blut raakt Cuijfin allerlei amoureuze /an j, maar hij belandt uit- 2r^'ioch weer in de armen Gander in de film „Der is" op Duitsland 1 om NEDERLAND 1 TROS 16.20 De wonderen zijn de wereld nog niet uit, de ge schiedenis van de magie. 17.20 Tourjournaal. IKON 18.55 Vrienden (5), jeugdse rie. Icky en Billy lijken het goed met Kidder te kunnen vinden. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: „Sahelp", uit zending van de stichting Sahelp. VPRO 20.33 Saturday Nïght Live, Amerikaanse amusements show. Gast: Art Garfunkel. 21.25 Krijgt de Club van Rome toch gelijk?. Deel 2: Japan, technologie als won derolie. 22.35 VPRO-muziek: het Gilli- us van Bergeijk Ensemble. Concert vanuit de IJsbreker te Amsterdam. NOS 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 16.15 Studio Sport: 19e étap pe Tour de France van La Plagne naar Morzine (180 km). 18.15 Samenvatting Tour de France. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. VARA 19.12 De Smurfen. Afl.: Trol lentruffels. 19.37 (ZW)De Boefjes. Afl.: Alles wat je moet weten over... beren! 19.48 Wiener Blut, operette van Johan Strauss. Met: In geborg Hallstein en Rene Kollo. Muziek: het Symfonie Orkest Kurt Graunke, Die Schonbrunner Schrammeln en het Kamerkoor van Mun- chen. 21.25 Nicholas Nickleby (8), Engelse tv-serie. Smike is door de goedaardige John Browdie bevrijd en als Ni cholas de lieftallige Madeli ne Bray ontmoet, lijkt het lot hem eindelijk toe te la chen. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Studio Sport. Haarlem se Honkbalweek en samen vatting Tour de France. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 16.55 Doctor Snuggle*, tekenfilmse rie. 17.20 ARD-Sport extra: Tour de France. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, Amerikaanse serie. 18.40 Natur von der Haustür. 19.00 Laufsteig Pari*. 20.00 Tagesschau. 20.15 (ZW)Der Blaufuchs, Duitse speelfilm van Viktor Tourjansky (1938). Met: Zarah Leander, Willy Bir- gel en Paul Hörbiger. 21.55 Brennpunkt. 22.30 Tageathemen. 23.00 Quincy, politieserie met Jack Klugman. Afl.: De laatste seconde (herh.). 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. Met o.a. Ba- nanarama. 18.05 Der lange Treek, Amerikaanse serie. Afl.: De Indianen. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, magazine met bijdra gen van jonge kijkers. 20.15 Kennzeichen D, nieuws uit Oost en West. 21.00 Die 2 (The Persuaders), tv-se rie. Afl.: His Lordship Danny Wilde. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto. 22.10 Warum habt ihr Hitier wider- standen? (1), documentaire serie. Afl.: Het andere Duitsland. Over ver zet tegen Hitler is doorgaans weinig bekend, omdat er in het begir\ van Hitiers machtsovername geen geor ganiseerde tegenstand bestond. Bo vendien waren al spoedig kritische woorden of daden tegen het regime levensgevaarlijk. Maar in kleine vorm bestond er overal In Duitsland verzet, in de kerken, de wetenschap, bij de jeugd- en de arbeidersbeweging. In een documentaire serie van het ZDF komt dit kleine verzet aan de orde. Voor het grootste deel nog nooit ver toond foto- en filmmateriaal uit parti culier bezit illustreert de gegevens. 22.55 Gratwandering, tv-film van Barbara Kappen. Met: Irina Hoppe, Petra Seeger, Anneli Feik-Wagner e.a. 00.20 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tage**chau. 20.15 Mittwochs im III. 21.45 Wundar dor Erd*. informatieve serie. 22.30 Zwei im Visier (Point de Chu te), Franse speelfilm van Robert Hos sein (1970). Met: Pascale Rivault, Johnny Hallyday en Robert Hossein. Drie gemaskerde mannen hebben het schoolmeisje Catherine ontvoerd om een losgeld te kunnen Incasseren. Zij brengen haar naar een eenzame strandhut, waar de jonge Vlad op haar moet passen, terwijl de andere twee verdwijnen. Voor Catherine en Vlad begint een lange wachttijd. On danks verzet van beide kanten ont staat er bij hen wederzijds begrip. 23.45 Journaal. BRT 1 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Grizzly Adams, Amerikaanse jeugdserie. 18.50 Juke Box. 18.55 Tijdrover. Doe-het-zelf. All.: Uit het lood geslagen. 19 10 Achter de schermen van een moderne zoo (2), documentaire over de Antwerpse dierentuin. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Met Mike in zee, praatshow van Mike Verdrengh. Met o.a. Rika de Backer (Miss België) en Yvonne Ver- beeck. 21.30 Pluk de dag (27), komische se rie. Afl.: Een bezoek van papa. 21.55 Claude Levi-Strauss. Vraag gesprek van Bernard Pivot met Levi- -Strauss over antropologie. 23.05 Journaal en Coda: „Claveclm- bel" van Pierre Kemp. BRT 2 20.15 Opera- en Belcantoconcours. Rechtstreeks vanuit de Koninklijke Opera te Gent; ca. 21 45 Opvoering van „II Maestro di Musica", van Per- golesi (in stereo via BRT 3 Radio). RTBF 1 18.00 (Onder voorbehoud) Cine-va- cances, jeugdprogramma. 18.50 Bonjour la fête, met Guy Le- 19.05 Ce soïr, regionaal magazine. 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux tresors. Van daag: Noumea (Nieuw Caledonie). 21.15 Le soleil des loups (4), tv-se rie. 22.10 l'Homme et la musique (4), muziekserie. 23.10 Trekking Nationale Loterij. 23.15 Journaal. 23.30 Actualites Laiques. TV 5 19.00 Des autos et des hommes. 19.45 Les chevaux du soleil, tv-se rie. 20.45 Arcana, muziek. De Britse groep van „Pluk de dag" op België 1 om 21.30 uur. Engeland Susan Hampshire in de tv-serie „Leaving" op BBC 1 om 22.00 uur. BBC 1 17.20 Play school. 17.45 The Monkees, jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Silas, Duitse jeugdserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionaal magazine. 19.40 Terry June, tv-serie. 20.10 Shalako, Engelse western met Sean Connery en Brigitte Bardot, Stephen Boyd. Regie: Edward Dmyt- ryk. 22.00 Journaal. 22.25 The Bob Monkhouse Show. 23.20 The end of the line. 00.10 Whickers World. 00.55 Nieuwsoverzicht. 00.57 Weerbericht. BBC 2 20.25 Nieuwsoverzicht. 20.30 Know your picture. 20.40 Spotlight. Afl.: Jack Douglas. 21.30 Travel Show. 22.00 Leaving, tv-serie. 22.30 A winter harvest. 23.20 Bowls: WK Outdoor P T fi- 23.50 Newsnight. 00.35 Cricket. 01.05 Tv-cursussen. ITV 17.50 Razmatazz. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Where there is life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Entertainment Express. 22.00 Crime Inc. 23.00 Nieuws en Anglia nieuws. 23.20 The big film down under. 01.30 Religion. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. 19.00 Cartoon time. 19.05 Mr. Ed, komische serie. 19.30 Green acres. Afl.: A pig in a poke. 19.55 The Sicilians, speelfilm. 21.00 International Motor Sports. 22.00 The hidden land, documentai re over een bevolkingsgroep in China. 22 45 Ski kids, Instructiefilm voor beginners. 22.55-01.00 Music Box. TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. VARA 16.00 Nils Holgersson, tekenfilmserie. 16.25 Ontvoering (11), avonturenserie. Catriona's vader moet terecht staan wegens moord. David snelt te hulp. 16.50 De natuur en de mens, natuurserie. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. 15.30 Studio Sport: 20ste etappe Tour de France, van Morzine naar Crans Mon tana (125 km). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 Warum habt ihr Hitier widerstanden? (herh.). 10.50, Musikladen (herh.). 11.35 Mosaik. 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Heute. 13.15 Tele- tekst-overzicht. 14.30 Die wilden Schwane, poppenspel. 15.00 Matt und Jenny (18). 15.30 Tagesschau. 15.40 Tiere vor der Kamera. Docu mentaire. 16.25 (ZW)Die drei ver- rückten, slapstick. 16.40 Spielstatt. 17.20 ARD-Sport extra. Tour de France. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.55 Program ma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Fe- rienprogramm für Kinder. 17.00 Heute. BRT 1 15.30 Tour de France, de rit Morzine- Crans Montana. 17.55 Journaal. RTBF 1 12.00 Teletekst. 15.45 Tour de Fran ce. 16.55 Vacatures ONEM. 17.10 Lollipop. 17.50 Cine-vacances. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 Quilting. 11.30 Play school. 11.55 Golf: St. Andrew's. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht. 14.27 Nieuwso verzicht voor doven. 14.30 See-Saw. 14.45 Golf: St. Andrew's 17.20 Play school. 17 45 Huckleberry Finn and his Friends. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 School talevisie. 13.00 Heggerty Haggerty. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivana. 14.00 Nieuws. 14.20 Anglia news. 14.30 A. Plus Revisted. 15.00 Crown Court. 15.30 Strangers. Afl: A free weekend In the country. 16.30 Sons and daughters. Serie. 17.00 Hegger ty Haggerty. Serle. 17.15 Danger- mouse. Serie 17.20 Talking animals. 17.45 What's happening? SKY CHANNEL 17.00 Music Box. Radio HILVERSUM 1 17.55 Meded. EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 De rugzak. 18.50 De wolkenwagen. 19.03 Ron- duitradiokrant. 19.20 Van U wil ik zin gen. 19.40 Zomerbijbelschool. VOO: 20.03 Veronica komt naar je toe. ver volg. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0 02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 3.02 Nachtexpres^. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.33 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu (18.00 Nws.). Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 NCRV-leerhuis. 20.00 Nws. 20.03 Le ger des Heilskwartier. 20.18 De we reld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Poezie. RVU: 21.40 Portretten. NOS: 22.00 Suara Maluku Muziek. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Pauze. 23.15 Mu ziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel: Nederrock- tempel. HILVERSUM 4 21.30 Twintigste eeuws Scandinavisch. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bul- letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, (verv.). 8.06 Hier en nu. 8.54. Hebt u dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Rechtstreeks. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 Douce France. NOS: 14.03 Radio Tour de France. NCRV: 17.03 Zo maar zomers. HILVERSUM 2 AVRO 7 00 Nws. 7.11 AVRO-nieuwsklok. NOS: 9.05 NOS- -sportiet. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. AVRO: 9.33 Je eerste... 10.03 Bulten.- 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Dulmeland. 11.10 Je eerste. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-nieuwsklok (Overh.voorl.: 12.16 Uitz. voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land-en tuinbouw. 12.30, 13.00 en 13.30 Nws). 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou en. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Boekenwijsheid. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.33 De wereld op donderdag. 15.40 Misdaad, fantasie en realiteit. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.03 De havermoutshow. 9.03 Erik de Zwart. 11.00-18.00 Program ma's vanuit Nijmegen. 11.03 De pol- derpopparade. 12 03 De Nederlands talige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Groot en klein (8 00 Nws.)! 9.00 Nero- ne. opera van Bolto. Koor van de Hongaarse Omroep en het Orkest an de Hongaarse Staatsopera. met solis ten. 11.50 Muziek aan het hof van Le opold I. 12.25 Operette. De stem van Berlijn: Paul Lincke (1). 13.00 Nws. 13.05 De componist Luciano Berio. 13,30 jazz op vier-live. Het Freddie Hubbard Kwintet. EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Op stap met zeg gen en schrijven. 16.00 Licht en uit zicht. 16.40 EO -Eigen opnamen RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 7.30 Morgenmagazine met nieuws en reportages. 16.30 Mid dagmagazine met Henk van Hoorn.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13