ndré als middel tot culturele fwerheffing BEELD SPRAAK RAI -tv weer in opspraak p .*raar (O/TELEVISIE EeidoeSoivumt MAANDAG 16 JULI 1984 PAGINA 9 13.30. ma m: 3 30. *11 1 LING Robin V "W 5. 124131 st <al>: kr *NON (f (16);|ddel tot culturele ver- x (Haag van het kijkvolk. Die idee ontstond en lu88en vorig jaar bij VARA-tv, tot een ser*e ..Zoals u Duck ij. mevrouw". Er werd o. 14.31 om gemeesmuild, ach- hand om gelachen. Re- t°T56 r ^rans boelen belastte i de Ra!ersoon^jk met die klus, k i4.3(Et direct zitten met die THEATigevulde vocalist. Wees 7i8-74arige kritici terecht, "|2enjjie vernamen dat zijn de Ral voorzitter v.d. Heuvel ficer ajvan Hazes had gehoord, «Jm het op voor André, hwoHje dat nodig heeft. Met Datml urljim<! stembereik 5 zwei1 hij zijn smart over rbaan zalen uit, waar de wa- iders spontaan uit de Wat wil je, zo fcer af g^ukkig in de liefde, o. i je weer met lege han- ING: Daar zingt die man aad fover de lege kruk naast aan de bar, zoal geen 13269f)^nëer. dan toch een DN 1 (ns André zingt, zo is het l- 47if, zeiden de mensen in Rvi nJ representatieve steek- 15 21 achteraf mensen die is of et'half jaar terug schouder 2ichouder in het Amster- 20e Concertgebouw voor «Jl door de grond gingen, St. f ^ij 'n die tempel van 0. cfinst zingend zijn hart nten gelucht. In die zaal zat P 00 feok Frans Boelen, vroe- J /J1^,kunstredacteur van dag- A (Ley De Tijd, dat wegens Apoca iTROPi door Ton Oliemuller overcultuur zijn lezers ver loor. Frans Boelen: „In die con certzaal had ik eerder geze ten. Heel wat zondagmidda gen. Dan moest ik met de muziekrecensent mee om te leren muziekbeschouwingen te schrijven. Die recensent zat met zijn vingertoppen te gen elkaar gespitst voor een licht zwijmelend gelaat van die muziek te genieten. Zo onderging die man kunst. Maar niet zodra had de laat ste noot voor de pauze ge klonken of hij schoot als een haas weg om het eerst aan een bak koffie te komen. Kunst? Ik betreurde het, dat ik alweer een partijtje voet bal had misgelopen". LEVENSKUNST In die jaren kwam kunst ook tot ontwikkeling binnen de lijnen van het voetbalveld. Cruyff verleende met zijn voetenwerk aan het voetbal spel de gratie van ballet. Hij maakte van het voetbal een levenskunst. Zo springt ook André Hazes met zijn talen ten om. Als je zoveel mensen tot in de ziel grijpt met wat je bezig bent te doen, dan lever je toch een soort kunstzinni ge prestatie. Geef je je ge voelsmatig over aan de roer selen, neergelegd in een schilderij of een gedicht, niet minder waan je je op vleugels meegevoerd wanneer je de zinnen laat strelen door die minstreel uit de Jordaan. Als regisseur kun je dat zien zitten, maar dan heb je An dré nog niet zo gek om zich daarvoor te lenen. Om zich aan te laten leunen, dat een regisseur een artiest van hem maakte, terwijl hij als zanger geboren is. Nu wil het geval, dat VARA- producer Frans Meiland een persoonlijk vriend van An dré is, al jaren. Frans Meiland: „Na overleg binnen de VARA ben ik hem gaan vragen voor een serie met hem als middelpunt. Ik durf te zeggen, dat hij ook terwille van mij ermee in stemde, al had hij nog een andere overweging. Als ar tiesten zeggen, dat zij dage lijks wel drie keer gevraagd worden, moet je dat met een korrel zout nemen, maar van André is dat werkelijk waar. Als hij op alle uitnodigingen inging, kwam hij zijn auto niet meer uit, behalve dan om te zingen. Hij ziet in, dat je daaraan op de korte ter mijn ten gronde gaat. Maar het is ook geen jongen om thuis te zitten. Hij zag in die VARA-serie een mooie kans om zijn publiek te bereiken zonder jaarlijks honderddui zend kilometers te rijden. Het optreden in zalen heeft hij beperkt om veel tijd voor de VARA vrij te maken. Hij vindt het volk temidden waarvan hij wil verkeren aan de buis". Moet zo'n levenswarm per soon door de mangel van de regie heen? „Nee", vindt Frans Boelen. „Die man is al tijd zo sterk aanwezig, zozeer betrokken bij al wat hij doet. Die kan niet acteren en dat hoeft hij ook niet. Je moet hem zichzelf laten zijn. Het ging er ons meer om wat je om hem heen moest zetten. Jan Riem en Jan Boerstoel vroegen we voor het schrij ven van de teksten. Die za gen gelijk in, dat André van zichzelf zo ad rem is, dat je dat voor hem niet hoeft op te schrijven. Voor het verhaal zochten we het in de ontmoe ting van rijke dame met het warme hart tegenover volks jongen met een gouden in borst. Als tuinman meer dan haar toeverlaat, klassiek ge geven sinds Lady Chatterly's Lover. Dat klikte best tussen Carry Tefsen en André, al wilde Carry onder geen voorwaarde een Mien Dob- belsteen uithangen. We be dachten er verder een sjieke butler bij, dat werd Joost Prinsen, die in zijn sikkeneu rige stijl André voortdurend de pin op de neus zette". WAARDERING Wel, dit deed het allemaal goed bij het kijkvolk. In het begin niet zo. Toen stond de serie tegenover andere goed bekeken programma's op het andere net. Maar uiteindelijk kwam de VARA toch aan 3,5 miljoen kijkers met een waardering van ruim zeven. Zeker moet daar debet aan zijn nog een andere vondst van de makers van deze se rie. Zij voerden in elke afle vering enkele figuren op, die aan andere kwaliteiten hun bekendheid ontlenen, een slag mensen uit een andere wereld. Neem Cécile Drees- man die verbijsterd achtero ver sloeg van Andre's gezon gen geweld. Eerste concert meester Jaap van Zweden uit Amsterdam streek gevoelig Debussy uit de snaren tot hij moest vaststellen, dat die eenvoudige jongen uit de Jordaan op zijn Stradivarius was gaan zitten waar geen spaan van heel bleef. Volgen de gast, Marco Bakker. Toen deze operaster André de stu dio hoorde volzingen, begaf hij zich ijlings achter de cou lissen om zijn stem op te vij zelen aan de hand van „De Parelvissers". Echt gewaagd aan André verschenen Hetty Heytinj» en Piet Römer binnen de scene. Hetty als een zo markant type, dat André er niet van terug had, en Piet Römer als André's vader, die zijn zoon wel eens even op zijn plaats zou zetten, en intussen zijn bus met toeristen buiten in de kou liet staan. Nadien werd dit morrende volk naar binnengeloodst op het avond je van de rijke dame. Ter plekke ontstond een com pleet volksfeest. GEEN SOAP Kritici spraken in eerste in stantie over een soap-serie, waarmee in Amerika het quasi-drama wordt bedoeld als verpakking voor zeep-ad- vertenties. Maar soap-acteurs staan zichtbaar afstand te ne men van dit soort werk, ter wijl zij er mee bezig zijn. Dat kun je van André niet zeg gen. Die is gelukkig met mensen om zich heen en schept zijn eigen scènes, of-ie nu in de Jordaan temidden van vrienden verkeert of in de studio met acteurs. Dat is André's eigen levenskunst. Hij wordt niet op handen ge dragen door zijn fans, omdat hij beroemd is. Nee, wel om dat zij zich met hem verguld voelen. Zegt een fan tegen hem over een plaat verkocht in een oplage van 100.00C stuks: „André, ik heb een plaat van je gekocht". Ripos teert André: „Was jij dat"? Frans Boelen: „Had je in Pa rijs moeten zien bij de opna men op Germain des Prés. Liep er net een bus vol Ne derlanders leeg, die allemaal André even wilden aanra ken. André kent dat ver schijnsel. Hij kan geen visje kopen aan de kar of het is raak. Toch slaat hij als een levenskunstenaar zich er doorheen". In die ontknoping van de laatste aflevering opnieuw een man, die om zijn per soonlijke kwaliteit werd in gezet. Dit ongeveer op de manier waarop eerder Lee Towers zijn eigen-aardigheid zag gebruikt. De zang van Lee loopt als een trein, geen wonder, hij beweegt zijn ar men erbij als de drijfstangen van een locomotief. Dat kost op een feestje die rijke dame toch mooi een kostbare Per zische vaas. ZWERVER Zo komt uiteindelijk ook haar man boven water, Jan Brusse, die als omroepcorres- pondent Parijs op zijn duimp je kent, dagelijks zijn nek breekt over de clochards. Die hoefde zulk een zwerver on der eenSeinebrug niet te spelen, alleen maar even naar bestaand model neer te zetten. Hij had het aan de zij de van rijke Carry een tijdje voor gezien willen houden, maar voelde zich voordien al zwerver met de Parijse zwer- Volgend seizoen keert André terug in een nieuwe serie, het liefst met dezelfde persona ges om zich heen en op een ietwat gunstiger uitzenda- vond. Frans Boelen: „Het zou een doorgaande geschiedenis moeten worden, zo iets als Coronation Street, maar dan op zijn Hollands. André voor de culturele verheffing? Cul tuur is niet alleen maar mo raliserend of dramatisch of documentair. Cultuur is warmte, begrip, dat door mensen wordt herkend en op amusante wijze beleefd, van het leven een kunst maken, als een levenskunstenaar mensen nader tot elkaar brengen". André doet zulks als je ziet hoe zijn fans elkaar huilend in de armen vallen. Gezien dit verschijnsel kan Boelen zich voorlopig wel vinden in de opvatting van de onlangs overleden Franse filosoof Mi chel Foucault, die na een le ven lang nadenken ontdekte: Kunst is niet alleen een standbeeld in een park of een schilderij aan de muur. Ook een stuk levenskunst is een kunststuk. HONORARIUM VAN 13 MILJOEN (Van onze correspondent Cees Manders) ROME De RAI, de door de Italiaanse staat geëx ploiteerde radio en tv, springt wat al te royaal om met de centen van de belastingbetalers. Bij deze staatsomroep wordt teveel geld over de balk gesme ten, wordt teveel via de onofficiële kanalen be taald en geïnd, zijn de ho noraria voor de artiesten te hoog, en worden om re den van prestige veel meer films gemaakt dan financiëeel verantwoord is. In maart begon de Italiaanse justitie een onderzoek naar de „verkwisting, verduistering en balansvervalsing" bij de RAI en daar is nu wat uitgekomen; 23 functionarissen van de staatsomroep, onder wie de hoogste bestuurders en direc teuren, hebben een wat in Ita lië heet „gerechtelijke mede deling" ontvangen. En dat be tekent dat er „i^ts" ontdekt is wat hen ten laste kan worden gelegd en dat het voor de gea dresseerden maar beter is een advocaat in de arm te nemen om op alles voorbereid te zijn. Italianen bedienen zich van hun advocaten alsof het leve ranciers van de dagelijkse le vensbehoeften zijn. Niets bij zonders dus. Maar als de RAI, die de etalage van de Italiaan se samenleving verzorgt, aan juridische bijstand toe is, dan is er iets aan de hand wat zich in het verleden niet zo heel vaak heeft voorgedaan. Een honorarium van 13 miljoen gulden (voor een termijn van drie jaar) voor de tv-presenta- trice Raffaella Carra is natuur lijk net zo abnormaal als de reusachtige transfersom van 25 miljoen gulden die de voet balclub Napoli zojuist voor Maradona. Maar Napoli is een privé-vereniging, en de RAI een staatsonderneming. De justitie zal ook dit gouden Car- ra-contract in haar onderzoek betrekken, en de onoverzich telijke financiering van spek- taculaire tv-series als Quo Va- dis, Marco Polo, Cristoforo Co lombo, La Piovra en andere, die stuk voor stuk tientallen miljoenen guldens kosten of hebben gekost. 'Jpad '84 vijfde route van Ker- 0 #u,()aa/ de tocht naar het 13, waar de grens met Bel- •und 2) van een legpuzzel odeo7 het Belgische Turn- ™a,J Baarle-Hertog en in Mo(uierlandse Baarle-Nas- en een aantal interes- 45, Monumenten. De laat- Pieterskerk in 069 f IS een bezoek waard, izhet Begijnhof, dat da- le PAde dertiende eeuw. De 1 tnigiuskerk in Baarle- im°'iowerd na de verwoes- \fp44 stijlvol herbouwd. age (f'T, Nederland 1. Indi ,.,hof 9°d 0( einde van de vorige jgen 'oeit in een Zwitsers 9 kleine Merette de opole (Anne Bos) op. Als k WnT>van njke ouders- intel- i knap wacht haar een toekomst. Maar een chte gebeurtenis ver- mplotseling haar leven. der sterft en Merette •AG DE absoluut niet verwer- tbegint te rebelleren te- r streng godsdienstige 7g en wil niets meer 1 en de kerk weten, ier stuurt haar daarop n domineesfamilie op un'eland, waar ze tot in- Muzref komen. Neder,and 2. omicolor \ershow van het aparte muziek trio ,,De Nieu- r", waarmee de BRT 'n Montreux de Bron- heeft gewonnen, izien worden als een ma, waarin muziek ge- "d wordt. Door middel kleine attributen, het van veel kleuren en 's humor trachten de in en Kris De Smet en meuten muziek zicht- \aken. Nederland 2. Peppard in de film in Mid-Air" op Duits- i ;ie8fcm 20.15 uur. Nederland NEDERLAND 1 VOO 16.00 Club Veronica Clips. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 18.55 De Roze Panter, Ameri kaanse tekenfilmserie. 19.00 Beestenboel, Engelse tv-serie. Een olifant moet geopereerd worden. Maggie blijkt daarbij van onschat bare waarde. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 De Carsons, serie over een advocatenfamilie. Jen nifer zet alles op alles om te bewijzen dat Adrian Lons dale een ordinaire oplichter van eenzame vrouwen is. 21.15 Hier en nu. 21.55 Kerkepad 1984. Route 5: Baarle en Turnhout, „De kerk en haar praatstoel". 22.20 Dertien stemmen over Prediker (5), serie medita ties. Vandaag: ds. C.G. Ge luk uit Baarn. 22.25 Hill Street Blues, Ameri kaanse serie. Belker brengt een enorme verzekerings fraude aan het licht. NOS 23.15 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 Ed Nijpels laat zich het hemd van het lijf vragen op Ned. Horn 19.40 uur. 18.15 Studio sport. Samenvat ting van de Tour de France. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Dierenmanieren. Martin Gaus over hondensport en hondengebruik. 19.35 Tour Journaal. Met nieuwtjes van de Tour de France. 19.40 Hemd van je lijf (2), pro gramma waarin een beken de Nederlander vragen voorgelegd krijgt van het publiek. Vandaag: Ed Nij pels. 20.20 Merette, engeltje zon der God, Zwitserse tv-film van Jean-Jacques Lagran ge. Met o.a. Jean Bouise, Isabelle Sadoyan en Anne Bos. De tienjarige Merette verliest haar geloof in God wanneer haar moeder sterft. 21.55 Musicomicolor (Bronzen Roos '84 van Montreux), BRT-film met muzikale en visuele koldernummers, uit gevoerd door het trio „De Nieuwe Snaar". NOS 22.30 Journaal. 22.45 De Democratische Con ventie. Vandaag begint in San Francisco de conventie van de Democratische Par tij, waarop de presidents kandidaat wordt gekozen. Vooruitblik door Klaas Jan Hindriks. 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Muaik-Convoy. 19.00 Die Leute von Korsbaek. 20.00 Tageeschau. 20.15 Magnum, detective-serie met Tom Selleck. Afl.: De vloek van de Kahuna. 21.00 Nur ei/i Viertelstündchen. Ca- rolin Riber presenteert bekende me lodieën. 21.15 Arme Welt - Reiche Welt: Vom Glück der Bescheidenheit. Portret van een Thaise (amilie. 22.00 Chrie Howland prasentiert Hoehleistungen (12). Uit het Guin ness Book of Records. 22.30 Tagetthemen. 23.00 Geaehichten aua dem Wiener- wald, speelfilm van Maximilian Schell naar een volksstuk van Odon von Horvath. Marianne (Birgit Doll) moet van haar vader met een slager trou wen, want dan is ze volgens hem on der de pannen. Ze wordt echter ver liefd op de nietsnuts Alfred (Hanno Poschl), van wie ze in verwachting raakt. Wanneer haar baby ter wereld komt, onterft haar vader haar en laat Alfred haar spoedig daarna in de steek. Om in haar onderhoud te kun nen voorzien, is ze gedwongen allerlei baantjes aan te nemen. Langzaam maar zeker raakt ze aan lager wal. 00.35 Tagesachau. DUITSLAND 2 17.50 Ein Colt für alle Falie, avontu- renserie. Afl.: Zwarte whisky-witte sneeuw. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 „Menschen für Menachen", re portage over de hulpverleningsactie van Karlheinz Bohm in Ethiopië. Drie jaar geleden deed de acteur Karlheinz Böhm in de Frank Elstner- -show de uitspraak: Wedden, dat niet eens Iedere derde kijker een Mark wil uitgeven om de hongerlijdende men sen In Afrika te helpen. Kort daarop kwam op het banknummer van het ZDF 1,7 miljoen Mark binnen. In deze reportage Is Bohm naar Ethiopië ge reisd om toe te zien, hoe met dit geld een ontwikkelingsproject gefinancierd wordt. 20.15 Gefahr über den Wol ken (Crisis in Mid-Air), Amerikaanse speelfilm van Walter Graumann (1979). Met: George Peppard, Karen Grassle en Desi Arnaz jr. 21.45 Heute-journal. 22.05 Kunatlandschaft Bundesrepu- blik. Jonge Kunst „84. reportage. 22.35 Sommerfestival im ZDF - Theater im Ferneehen: Trilogie des Wiedersehens, toneelstuk van Botho Strauss. 00.55 Heute. DUITSLAND 3 18.30 SesametraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageaachau. 20.15 Die Internationale (3), histori sche serie. Afl.: Der Weltbürgerkrieg (1933-1945). 21.00 Die Krimiatunde, vijf verhalen van Henry Slesar. Met: Wolfgang Kie ling. Alice Treff, Lisa Heiwig e.a. 22.00 Antiquiteiten von morgen (2). informatieve serie. 22.15 Das Sommerkonzert. Het Om roep Symfonie Orkest van Saarbruc- ken speelt Symfonie no. 9 „Uit de Nieuwe Wereld" van Dvorak. 23.00 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Doctor Snuggles, kleuterserie. 18.05 Triangel Club: Vuilnis in het bos (herh). 18.20 De kleine uitvinder. Afl.: Auto matische sloten. 18.30 Take it easy, deel 4 -les 2. 18.55 De Tijdrover: Beestigheden - Hondevoer. 19.05 Juke Box. 19.10 De leperse snoezepoezen, do cumentaire over de leperse katten- feesten. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Succes (2), driedelige serie van Paul Wendkos. Met: Joseph Bottoms, Ben Masters, Michael Beck e.a. 22.10 Afrika (4), documentaire serie naar Basil Davidson. Afl:.: Goudkara- RTBF 1 18.20 Les aquillages du rève (7), jeugdserie. 18.50 RTBF: Bonjour la fète, met Guy Lemaire. 19.05 Ce aoir, actualiteiten. 19.24 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF. 19.30 Journaal. 20.00 La mar cruelle, Engelse oor logsfilm naar de roman van Nicolas Monserrat (1953). Met: Jack Hawkins, Donald Sinden. John Stratton e.a. Regie: Charles Frend. Aansl.: Debat. 23.15 Journaal. TV 5 19.00 Champs Elyaées, amusement. 20.26 Un juge, un flic, tv-serie. 21.24 Carnets de l'avenure, magazin. Scène uit de film „The cruel sea" met Virginia McKenna en Donald Sinden op België Frans 1 om 19.30 uur. Engeland De Hulk te zien in het ITV-pro- gramma om 17.20 uur. BBC 1 17.20 Play school, it's Monday. 17.45 Playaway, kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Kids from Degrassi Street, jeugdserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 World of Wildlife, natuurserie. 20.10 Manimal, avonturenserie. 21.00 Only fools and horses. 21.30 The harding trail. 22.00 Journaal. 22.25 A question of honour, Ameri kaanse tv-film. 00.38 Nieuwsoverzicht. 00.40 The Mavericks, documentaire serie. 01.10 Weerbericht. BBC 2 19.10 Nieuwsoverzicht. 19.15 One of the family (2). 19.40 Open Golf „83. 20.30 Imigained Worlds (1). 21.00 Call my bluff. 21.30 Tenko, Engelse serie. 22.25 Round and round, komische serie. 22.55 A diary of a Maasai village (5). 23.45 Newsnight. 00.30 Cricket. 01.00 Tv-cursussen. ITV 18.15 Joanie loves Chaci. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.30 Movie memories. 20.00 The Krypton factor. 20.30 Coronation Street. 21.00 Brass. 21.30 World in action. 22.00 The Sweeney. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 Hill Street Blues. 00.30 All kinds of country. 01.30 Personal view. SKY CHANNEL 17.00 Music Box. 19.00 Cartoon time. 19.05 Mr Ed. Afl.: Ed, the stoolpige- on. 19.30 Green acres. Afl.: What's in a name? 19.55 Charlie's Angels. Afl.: Angel in a box. 20.45 Vegas. Afl.: Out of sight. 21.30 Roving report. Aktualiteiten. 22.00 American College Basketball, halve finale. 22.55-01.00 Music Box. TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. 15.30 RVU: De telefoonshow 1984. NCRV 16.00 Philadelphia (1). NEDERLAND 2 NOS 12.00 Studio Sport. Beklimming van de Galibler In de Tour de France. 13.00 Nieuws voor doven. 16.00 Stu dio Sport: 18de etappe Tour de Fran ce. Van l'AIpe d'Huez naar La Plagne (185 km). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 (ZW)Wie der Va- ter, so der Sohn (Bebert et l'omni- bus), Franse speelfilm (herh.). 11.35 Chris Howland prasentiert Höchst- leistungen (herh.). 12.10 Arme Welt - Reiche Welt. Vom Glück der Beschei denheit (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst. 14.30 Die Errettung Fatmes, poppenspel. 15.00 Malt und Jenny (16). 15.30 Ta- gesschau. 15.40 Ich war gefangen, nicht nur in der Zelle. Reportage uit de serie ..Wendepunkte". 16.25 SpaB am Dienstag. 16.40 Da schau herl 17.10 Kleine Geschichten aus dem Zoo. 17.20 ARDSport extra: Tour de France. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- st-overzicht. 14.55 Programma-o verzicht. 15.00 Heute. 15.03 Ferien- programm für Kinder. 16.30 Mosaik. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Mein Name ist Haae. BRT 1 RTBF 1 12.00 Teletekst. 16.00 Tour de Fran ce, 18e etappe van L'AIpe d'Huez naar La Plagne. 17.40 Lollipop. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 Ask the family. 11.30 Play school. 11.55 Cricket. 14.05 Journaal. 14.20 Weer bericht. 14.22 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.25 Bagpuss, kleuterpro gramma. 14 40 Cricket. 17.20 Play school. 17.45 Make 'em laugh. ITV 07.25 TV-Am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Orm and Cheep. 13.10 Rain bow. 13.30 Gardens for all. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14 30 Afternoon plus. 15.00 Take the high road. Belevenissen in het denk beeldige Schotse dorpje Glenderry. 15.30 Definition. 16.00 Vintage quiz. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Orm and Cheep. 17.15 Dangermou- se. 17.20 How dare you. Jeugdquiz. HILVERSUM 1 TROS: 17.03 Aktua. 17.06 Maandagmiddagmagazine (17.06 Piekuur. 17.55 Meded.(NOS). 18.06 Aktua. 18.15 Journalistento- rum). 19.02 TROS Country. 20.03 Ne derlandse artiestenparade. 22.02 Ak tua Sport. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy liste ning. 2.02 AVRO's Service Station. 6.02 Auto in? AVRO aan (6.30 AVRO's radiojourn.). HILVERSUM 2 (16.30. 17.30 en 18.00 Nws.). 18.30 Uitzending NIK. 18.45 Uitz. v.d. Bond zonder Naam. VOO: 18.50 Veronica sport. 19.30 Veronica nws.radio. 19.33 Confrontatie (20.00 Nws). 20.30 Veronica nws.radio. 20.33 Trend. Teleac: 21.30 Turken. Marokkanen. Nederlanders, een cur sus voor dienstverleners (2). 22.00 Latijn, taal en cultuur van de Romei nen. herh. les 10. VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nieuwsradio. 23.00 Het zwarte gat. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 AVRO: 16.03 Toppop discoshow (17.30 AVRO's radio journ.). 17.56 Per saldo. NOS: 18.04 De avondspits. AVRO: 19.02 on the radio. 20.03 Folklive. 21.02 Elpee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02 North Jazz festival 1984. HILVERSUM 4 VARA: 20.00 Brandis Kwartet. Muziek voor strijkers van Haydn. 20 25 Omroep Orkest: Beet hoven en Tippet. 22.00 Jazz-op-vier. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19 02 Nws. voor buiten landers. 19.02 Bulletin in het Marok kaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19 20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nws. AVRO: 7.03 Auto In? AVRO aan (verv.). 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeids vitaminen (10.03 Duimeland). 11.03 Polletje Piekhaar, hoorsp.serie (3). 11.30 Soundtrack. 12.03 Nederlandse Artiestenparade. 13.06 AVRO's Ra diojourn. 13.20 De AVRO Diligence. 13.57 Per Saldo. 14.03 Radio Tour de France. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 KRO: 7.00 Nws. 7.11 Echo-kort. 7.13 Het levende woord. 7.21 Echo. 8.55 Postbus 900. NOS: 9.05 NOS-Sportlef. 9.24 Waterstan den. 9,30 Nws. KRO: 9.33 Op zoek naar de heilstaat. 10.00 Zomersproe ten. (10.30 Nws.) 11.00 Ouder worden we allemaal. 11.30 Nws. 11.33 Met Anne. 12.00 Kruispunt, overh.voorl.: 12.16 Uitz. v.d. landbouw. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo 13.00 Nws. 13.10 Echo-politiek. 13.30 Nws. 13.33 Lunstime is over. 14.30 Nws. NOS. 14.33 Hollanditis: Ziekte of Genees middel (5). 15.03 NOS-Ombudsman. 15.30 Nws. 15 33 Een leven lang. TROS: 16 00 TROS Nieuws Show. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. VARA: 7.03 Gesodemeurders 9 03 In afwachting van... 11.03 Doorloper. 12.03 Paviljoen 3. 14.03 Peter Hol land. 16.03 De verukkelljke vijftien. HILVERSUM 4 TROS: 7.00 Nws 7 02 Een goede morgen met Prof. Th. Scholten. (8.00 Nws). 9.00 Continu Klassiek. 1100 TROS Concertzaal. 13.00 Nws. 13.05 De klass. Top Tien. NCRV: 14 00 Vocaal recital. Liederen van Tsjaikovsky. 14.25 In kleine be zetting 15.12 Beroemde soloconcer ten. Werken v Mozart. 16.00 In de schaduw van de meesters. De vroege Weense school (3). 16.45 Woord in de middag. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nleuws. 07 30 Morgenmagazine met nws en reportages. 16 30 Mid dagmagazine met Henk van Hoorn.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9