,De man durft niet eens met ons te praten" REGIOUOURINAAL iVEILIGER OVERSTEKEN SNAAR HOORNSEPLEIN Ondernemers vragen uitstel van bouw winkelcentrum in Oosthout Rooien, pellen en veilen ipagEIDEN £elcbc(3otuant DINSDAG 10IUU 1984 PAGINA 7 N(njlan valt met m47"|oofd op beton it all oo 17 45. a idearmi cinjjnSBURG Een man uit L 63063|Ssenheim raakte gister- .30. f)i"gen zwaar gewond toen (ai); i4.(riens zijn werk in Rijns- c 3: MOjj-g een betonnen plaat om- De man was om half elf ma. on het werk bij de firma Hur (an Egmond aan De Vliet ^y^fen de plaat door onbeken- oo* y$ oorzaak omviel. 1 (Cara Aonty pet slachtoffer is met een ..JMiedelbreuk en een hersen- on pajiudding naar het AZL ver- Mo(u)noerd. De illi 45. 21.3T" Motorrijder en fietser botsen WARMOND Een motorrij der en een fietser uit War mond raakten gisteravond ge wond toen zij in hun woon plaats op elkaar botsten. De 20-jarige fietser reed om streeks kwart over zes op het fietspad langs het Oosteinde. Zonder goed te kijken stak hij de rijbaan over. Een tegemoet komende 22-jarige motorrijder kon hem niet meer ontwijken. De fietser is met een been breuk en diverse wonden naar het AZL gebracht, de motorrij der liep een zware hersen schudding en schaafwonden op. Politie vindt schilderijen ZOETERWOUDE - De politie van Zoeterwou- de zit met enkele schilderijen „in de maag". De dundoeken zijn gevonden langs de provinciale weg 17 - plaatselijk bekend als Burgemeester Detmersweg - en het is nog niet duidelijk of de schilderijen afkomstig zijn van diefstal of dat de eigenaar ze heeft verloren. Het zijn afbeeldingen van onder andere een boerenlandschap en een winterlandschap. De schilderijen dateren van 1916 en zijn vervaar digd door W. Segaar. De politie is op zoek naar de eigenaar. Ook als de betreffende persoon ze met opzet „kwijt wilde" is de politie geïnteres seerd. Zelfs via Teletekst heeft de politie om nadere informatie gevraagd, maar ook via dit medium zijn nog geen reakties binnengekomen. De politie is te bereiken voor nadere informatie onder nummer 01715-1257 (politie Zoeterwou- de) of met het bureau in Hazerswoude, tel. 01714-9003. Meisje gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 18-jarig meisje uit Noor den is gisteravond met ver wondingen aan haar rechter been opgenomen in het zie kenhuis Rijnoord in Alphen. Het meisje reed met haar bromfiets op de Oostkanaal- weg toen zij werd aangereden door een auto, bestuurd door een 39-jarige man uit Alphen. Deze wilde vanuit een uitrit de weg oprijden en zag het meisje over het hoofd. Voorstraat 11 voor Diogenes VOORSCHOTEN Voor een vriendenprijsje van één gulden per jaar wil de gemeente Voor schoten het pand Voorstraat 11 in erfpacht ge ven aan de Stichting Diogenes Voorschoten. Deze (nog officieel op te richten) stichting gaat zich bezighouden met het restaureren en in stand houden van plaatselijke monumenten. Het gebouw aan de Voorstraat staat op de Mo- mumentenlijst, maar zal binnenkort moeten worden opgeknapt wil het niet helemaal ver vallen raken. Aangezien het pand de gemeente momenteel meer kost dan oplevert, stelt het college voor de stichting erfpacht te geven, waardoor deze aanspraak kan maken op over heidssubsidies. Er kunnen drie wooneenheden in worden ingericht. Het ministerie van welzijn en cultuur stelt 58.000 gulden ter beschikking om het gebouw in ere herstellen. Al eerder had de gemeente een krediet van bijna 40.000 gul den beschikbaar gesteld. VASSENAARSE WETHOUDER FRUSTREERT WOONWAGENBELEID EIGEN WERKGEVER 20.00.F 5. 21.3 Imzoms 15, 21.3 dl. I ODEC 46240I nat (11 JDEON Ie duit - OD| li); 13.4: ODEO M02<v TASSEN A AR ..De 13 Wethouder is hier nog i?3boit geweest. Hij heeft J)k nog nooit met ons ge- i7.3raat. Of ja toch, één keer, j®g3:°Jider politiebegeleiding. i7.oilijkbaar heeft hij zo'n nSnA(lecht geweten dat hij zich ie*4?et zonder begeleiding op iLMHUfet woonwagenkamp J^^Jurft te vertonen". 19.31 ugd vaet komt enigszins verbitterd m in Vit de mond van één van de Inwoners van het woonwa- enkampje aan de Ruigelaan mmotji) Wassenaar. Het moge dui- 3: Ciskelijk zijn: wethouder A.F. locheret de la Morinière, ver- ptwoordeliik voor het Wasse- aarse woonwagenbeleid, is op ^^^et acht gezinnen tellende ^Wamp duidelijk de gebeten fiyMid. &g0e wethouder wordt op het amp als de hoofdschuldige izien voor de vertraging in e verhuizing van de woonwa- ns naar twee terreinen bin- n de bebouwde kom van Een verhuizing, lie als een zegen zal komen oor de woonwagenbewoners, 12'oor wie de meest elementaire 'oorzieningen, zoals riolering ?n aansluiting op het aardgas- "iet, ontbreken. Bovendien Jenderen enkele tientallen ke len per dag de Orions van het marinevliegkamp Valkenburg, Vaarvan de startbaan zich op jen tiental meters van het 'tamp bevindt, over hun I Woonwagens. Elke verande- •ing is daarom een verbete- ing, zo redeneren de woon- ADSvagenbewoners. [deaal f; 4 va siaayethouder Cocheret is de man ewerkÜe' onc,ersteund door zijn par tijgenoten de Wassenaarse i iwee?emeenteraad, blijft zeggen iet biifat de Ruigelaan eigenlijk een gens te verplaatsen is er vol gens hem dan ook niet. De wethouder verzet zich mo menteel op alle mogelijke ma nieren tegen de beslissing van de provincie dat het kamp aan de Ruigelaan moet verdwijnen en dat daarvoor in de plaats twee woonwagenstandplaatsen elders in Wassenaar moeten worden neergezet. Op meerde re fronten heeft de jurist be roep aangetekend tegen die beslissing. In afwachting van de beslissing op die beroepen zijn alle werkzaamheden aan de twee door de provincie aan gewezen kampjes èn aan een mogelijke verbetering van het kampje aan de Ruigelaan, van de baan. De woonwagenbewo ners zijn de dupe van die juri dische strijd. Dubbelrol Wethouder Cocheret gaat met zijn verzet ook regelrecht in tegen zijn eigen werkgever, het ministerie van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, dat over de Ruigelaan al meermalen het „onaanvaardbaar" heeft uitge sproken. De heer Cocheret, hoofd van de afdeling staat stoezicht en juridische aange legenheden bij het directoraat- generaal voor de volkshuisves ting, lapt daarmee tevens het beleid van zijn broodheer aan de laars om grotere kampjes op te splitsen in kleinere, op korte afstand van de bestaan de woonwijken. Een van de ambtenaren van het ministerie van VROM maakt zich er nogal druk over. „Ik kan er met mijn pet niet bij dat op ons ministerie, waar onder tenslotte ook de woon wagenzaken vallen, nog nie mand is geweest die bezwaren maakte tegen de dubbelrol van meneer Cocheret. In feite werkt hij de uitvoering van het woonwagenbeleid doelbe wust tegen. Ik vind dat uiter mate dubieus, zeker gezien de hoge functie die hij bij het mi nisterie inneemt", aldus deze ambtenaar, die in deze zaak liever niet met name genoemd wil worden. Ook de woonwagenbewoners aan de Ruigelaan hebben hun twijfels over de dubbelfunctie van de wethouder. „Wij snap pen niet hoe iemand die zich zo verzet tegen de plaatsing van woonwagens binnen de bebouwde kom, nog met hart en ziel op het ministerie van VROM kan werken. Daar wordt namelijk bepaald dat de woonwagens dichter naaf de bebouwing geplaatst moeten worden. Hij verzet zich dus te gen het beleid van zijn baas. Als hij dat zo maar kan doen, in een dergelijke hoge functie, hoeven wij van het ministerie piomjdeale plaats is voor een woon- agenkamp. Voorzieningen .eiemifunnen worden gemaakt, de apeg^eluidsoverlast van de vlieg- ;piaatjuigen is niet zo groot, dat de e' 20 woonwagenbewoners daar on- iverkomelijke problemen van mdervinden en de woonwa- jenbewoners kunnen er in ille rust hun (sloop)bedrijven jitoefenen. Reden om de wa- Wethouder Cocheret: „Ik heb geen conflict met Brox' Woonwagens in kommervolle omstandigheden aan de Ruigelaan. verheid zegt dan dat de ge meenten geen geld krijgen voor de inrichting van de woonwagenplaatsen als ze niet aan bepaalde voorwaarden voldoen. Dan beweegt ze zich op het terrein van de gemeen ten. Daar verzetten wij ons te gen", aldus de heer Cocheret, die vervolgt, „Bovendien is de oude Woonwagenwet nooit veranderd. Daar gelden nog steeds de oude normen voor, waarin men bijvoorbeeld uit gaat van een minimumafstand van drie kilometer van een kampje tot de bebouwing. Maar nogmaals, eigenlijk moe ten de gemeenten zelf het be leid bepalen. Daar moet de rijksoverheid niet aankomen. Als ze dat wel wil, moet ze de Woonwagenwet veranderen". Gevecht Over deze kwestie is hij nu dus in een juridisch spitsvon dig gevecht gewikkeld, onder meer bij de Raad van State. Als dat nog lang gaat duren, is het dan niet beter in deze zaak waarin gelijk hebben nog niet altijd gelijk krijgen betekent, voor de woonwagenbewoners van je principes af te stappen? „Niet als er geen wijziging in het beleid van de rijksover heid komt. Wij hebben name lijk het idee dat de Raad van State de redelijkheid van onze redenering inziet. Daarnaast willen de woonwagenbewo ners helemaal niet weg aan de Ruigelaan. Ze willen alleen maar weg, omdat er geen in deze zaak weinig steun te verwachten", aldus één van de bewoners op het kamp. Gescheiden Wethouder Cocheret zelf is zich, wat zijn dubbelfunctie betreft, van geen kwaad be wust. „Ik houd mijn werk en het wethouderschap volstekt gescheiden. Ik doe voor de volkshuisvesting de juridische aangelegenheden, en de afde ling woonwagenzaken heeft daarvoor een heel eigen afde ling. De afspraak is dat ze met zaken die over Wassenaar gaan niet bij mij aankomen. Netelige juridische kwesties over woonwagens, waarover ze advies willen, laat ik zoveel mogelijk aan mijn medewer kers over. Dat geldt ook voor de overige zaken, die Wasse naar als onderwerp hebben". De wethouder ziet zijn werk voor het ministerie en voor de gemeente als twee geheel ver schillende zaken. Kernpunt van zijn verzet tegen de door de provincie aangewezen woonwagenplaatsen in Wasse naar is zijn bezwaar tegen het feit dat de gemeente de beslis sing uit handen is genomen. „De gemeenten mogen over alles zelf beslissen, allerlei za ken zelf doen, maar voor woonwagens geldt dat niet. Dan moeten het Rijk en de provincie zich daar mee be moeien. De woonwagenwet stelt dat het beleid bij de ge meenten ligt, maar de rijkso len wij wel maken. De over heid geeft ons echter geen geld. Als de Kroon straks be sluit dat wij gelijk hebben, moet het ministerie ons wel geld geven en kunnen de mensen blijven zitten". Wethouder Cocheret heeft overigens over deze zaak geen problemen met een van zijn „chefs", staatssecretaris Brokx van woonwagenzaken. „Van een conflict is geen sprake. Als we elkaar spreken gaat dat een beetje in de trant van: ik win deze zaak, waarop de an der zegt: ik win. Maar dat gaat met alle begrip". Dupe Wie hiervoor wat minder be grip hebben, zijn de woonwa genbewoners aan de Ruige laan. Zij zijn de dupe van de onderlinge plaagstootjes. Ze kijken met verbazing naar de achterliggende jaren, waarin steeds hoop op verbetering van hun situatie werd gescha pen, zonder dat die ooit werd vervuld. „De wethoudpr weet absoluut niet waarover hij praat, heeft zich hier nooit eens echt op de hoogte gesteld. Hij vindt het wel goed zo, houdt ons het liefst zover mogelijk van Was senaar vandaan. Dat hij dan ook nog werkt op het ministe rie dat het woonwagenbeleid uitstippelt, geeft ons ons wei nig vertrouwen in de toe komst". KOOS VAN WEES '.i -Pit schenen rapport van het ver keersbureau Hofstra werden al enkele aanbevelingen gedaan om de situatie te verbeteren, mede naar aanleiding waarvan openbare werken en de politie nu tot een definitief voorstel zijn gekomen. De aansluiting Hoornselaan- Pauwstraat zal in dit plan voor het autoverkeer vervallen. Gekozen is hier, na positieve resultaten op het eerder onder handen genomen kruispunt Boerslaan-Hoornselaan- Pauwstraat-Parsstraat, voor de realisering van een bajone taansluiting waarbij vanuit de Pauwstraat alleen nog het langzaam verkeer zijn weg kan vervolgen. Om het achter liggend gebied voor auto's toch bereikbaar te houden is geko zen voor een verbinding via de iets westelijker gelegen Schimmelpenninckstraat waardoor men, na een aantal aanpassingen, via de Jacob Catsstraat ook de Talmastraat en de Fagelstraat kan berei ken. Deze straten zouden an ders na het afsluiten van de Pauwstraat een tweede ont sluiting missen omdat ook een deel van de parallelweg van de Hoornselaan verandert in een fietspad. Met het plaatsen van ver keerslichten op de oversteek Pauwstraat-Hoornselaan- Piersonstraat zal de beveiligde oversteekplaats voor de Mar- mxschool verdwijnen. Uit gangspunt hierbij is dat op het eerstgenoemde kruispunt veel meer kinderen oversteken en het ook door oudere verkeers- deelnemera zeer intensief wordt gebruikt. De oversteek plaats vormt namelijk een aansluiting op de hoofdfiets route vanuit Riinsoever. De gemeenteraad zal zich overi gens nog over het plan moeten uitspreken. Gemeentehuis-kunst De gemeente Noordwijkerhout zal officieel vanaf 13 september over een (ver)nieuw(d) raadhuis met bi bliotheek beschikken. B en W willen amateur- en be roepskunstenaars in de gelegenheid stellen de wanden van het gemeentehuis als expositieruimte te gebrui ken. Gegadigden kunnen zich tot 15 augustus schrifte lijk aanmelden bij B en W, postbus 13, 2210 AA Noord- wijkerhout, liefst vergezeld van een overzicht van het geproduceerde werk, de afmetingen en verkoopprijs ervan. Het college maakt voor 1 september een keuze uit de aanmeldingen en de gekozen werken worden van 10 september tot en met 10 oktober tentoon ge steld. Informatie is verkrijgbaar bij A. Broos of J. Huybrechts, 02523-4981, toestel 240 of 255. Ciske De film Ciske de Rat, naar het gelijknamige boek met de Amsterdamse Danny de Munck in de hoofdrol, wordt van af donderdag vertoond in het Noordwijkse Lidotheater. De familie Kraska. die onlangs het Lido overnam van Van Hese, wil de bioscoop weer in ere herstellen. De voorstel lingen zijn van maandag tot en met zaterdag otn 19.00 en 21/15 uur, zondags om 20.00 uur en woensdag, zaterdag en zondag ook om 14.30 uur. De entree voor de avondvoorstel lingen is 8,50 (maandags 5,00) en voor de middagvoor stellingen 3,50Na Ciske staan de films Wargames en Schatjes op het programma en voorde middagvoorstellin gen films van Walt Disney. Wedstrijden Een muziekblad houdt donderdag een aantal zomerspe len op het terrein van Duinrell. De wedstrijden vinden plaats tussen lezers van het blad en artiesten van be kende popgroepen als The Shorts, Drukwerk, Jacketti and the Scooters en Vulcano. De TROS-radio verslaat het hele gebeuren gratis en voor niets op de radio. Tus sendoor treden de groepen op. Wie wil gaan kijken in het Wassenaarse pretpark, moet de gebruikeleijk f8,50 entree tot Duinrell betalen. De strijd duurt van elf tot vijf uur. Streekplan Zoals bekend wordt het streekplan Zuid-Holland West, het gebied van Hoek van Holland tot de grens met Noord-Hol land en tussen Benthuizen en de kust, herzien in 1986. Ge deputeerde Staten hebben nu een ontwerp daarvan ge maakt en daarover worden er voorlichtingsavonden ge houden door gedeputeerde Borgman op 18 september in de Stadsgehoorzaal in Leiden en 19 september in de KTS aan de Leidse Vaart in Voorhout. Aanvang 20.00 uur. De in spraakprocedure loopt van 1 oktober tot 10 december. Aan meldingen daarvoor moeten worden gericht aan het Cen traal Secretariaat Streekcommissies, Antwoordnummer 100, 2500 WB Denjiaag. Leiderdorpse raad staat geen bevoegdheden af CATWIJK Een pakket van rerkeersmaatregelen moet het xuispunt Pauwstraat-Hoorn- elaan-Piersonstraat geschikt naken als veilige oversteek- ilaats voor langzaam verkeer. Centraal staat hierin de aanleg ran een bajonetaansluiting die ran de Pauwstraat een doodlo- >ende parkeerstraat maakt en Ie plaatsing van verkeerslich- en. Aan de totstandkoming ran dit plan, dat zo'n 311.000 (ulden gaat kosten, is een uit- ebreide inspraakprocedure rooraf gegaan. De verbetering van het kruis punt Pauwstraat-Hoornselaan- Piersonstraat is een logisch vervolg op eerdere maatrege len die het fiets- en voetgan gersverkeer rond het Hoornse- fdein meer hebben gestroom- ijnd. De oversteek naar de Piersonstraat, die met name erg belangrijk is voor bewo ners van de wijk Rijnsoever met als bestemming het win kelcentrum en de onlangs geo pende bibliotheek, geldt mo menteel als een gevaarlijk knelpunt. In een eerder ver- Door de gehele streek kan men ze weer zien die grauwende, grimmige mon sters, die happend en stof opwerpend over de landbouwgronden rondrijden, gretig in de grond happend en hele ladingen bloembollen uitspuwend in kleine, maar vooral in grote kisten. Zo ook in het gebied De Blinkerd, waar straks woningen komen te staan. Het is weer bloembollentijd en dat betekent grote ijver op de landerijen en een hele drukte op de straten die als aan-en afvoerwegen dienst doen. Een drukte, die meer en meer ook in de grote schuren te bemerken is, waar vele nijvere handen druk in de weer zijn met het pellen en andere werkzaamheden. Bij al die drukte hoort ook het opstarten van het veilingseizoen van bloembollen. Bij de veiling GNB te Lisse is het seizoen vandaag van start gegaan en bij de Hobaho in Lisse zal de klok donderdag de eerste kopen noteren. Met dat veilinggebeuren start dan een hele drukte in het centrum van de bloembollenstreek, want vele vrachtwagens zullen de duizenden krat ten bloembollen af en aan brengen en dat geeft nogal wat verkeersintensiteit. Hoewel veel teelt al naar Noord-Holland en de Noord-Oost Polder is verhuisd, wordt in deze tijd nog eens onderstreept dat dit echt de Bollenstreek is, want met name hyaclnthenteelt en het gehele handelsgebeuren zijn nog steeds in dit gebied gecon centreerd. Ere-voorzitter Oranjevereniging Sassenheim overleden SASSENHEIM De ere voorzitter van de Oranjevere niging Sassenheim, de heer J.G. van Vliet, is op 79-jarige leeftijd overleden. De heer Van Vliet genoot vooral be kendheid door zijn werk voor de Oranjevereniging en als di recteur van Kunstaardewerk fabriek Velsen BV in zijn woonplaats. In zijn actieve le ven is hij onderscheiden met de eremedaile in goud, ver bonden aan de orde van Oran- je-Nassau. De begrafenis heeft morgen plaats op het kerkhof van de H.H. Engelbewaarders- kerk in Lisse. LEIDERDORP De meerderheid van de ge meenteraad is niet bereid het recht om een plaats vervangend gemeentese cretaris te benoemen te delegeren aan het college van b en w. Dat werd dui delijk tijdens de gister avond gehouden vergade ring van de raadscommis sie voor bestuurszaken. De raadsleden E.R. Klerks (VVD) en J. den Boeft (CDA) toonden zich daar een tegen stander van. De gemeenteraad heeft onlangs een derde plaatsvervanger, de heer W. den Hartog, benoemd. Deze noodzaak deed zich voor om dat tijdens de afwezigheid van gemeentesecretaris A. Willems de beide vervangers H. v.d. Ploeg en J. v.d. Berg ziek wa ren. Klerks vond dat met de benoepiing van een derde plaatsvervangend gemeentese cretaris de noodzaak van een delegatie van het benoemings recht aan het college van B en W was komen te vervallen. Den Boeft verklaarde zich een pertinent tegenstander. Burgemeester M. A. van der Have bleek niet veel proble men met de opstelling van de raadscommissieleden te heb ben. Hij gaf toe dat wat het college betreft er geen haast met een eventuele benoeming Van een plaatsvervangend ge meentesecretaris meer achter zat De commissie bleek ook geen voorstander van een algehele herziening van het reglement van orde voor de raadsverga deringen. Het PvdA-raaddid A. Wesseling had hier in de laatst gehouden gemeente raadsvergadering om ge vraagd. „Wij zien de voorstel len van de heer Wesseling met belangstelling tegemoet'zo merkte Den Boeft ietwat iro nisch op. De commissie bleek echter met het huidige regle ment he«l te kunnen Teven V I imm' OU |lk' plrw« /OORHOUT Voorhoutse ondernemers willen dat Ie bouw van een winkelcentrum in Oosthout wordt itgesteld tot het plan Oosthout bijna klaar is. Dit heeft lokale ondernemersvereniging laten weten in een „open brief" aan de gemeenteraadsleden. •onderdag beslist de gemeenteraad over een voorstel om met de •ouw van het winkelcentrum te beginnen, zodat dit eind vol- Igend jaar klaar kan zijn als er zo'n 500 woningen in Oosthout gereed zijn. Volgens de ondernemers zou uit overleg met de CNOV (Koninklijke Nederlandse Ondernemers Vereniging) zijn [gebleken, dat er geen enkele noodzaak aanwezig is om de bouw 'an het winkelcentrum te versnellen. „Integendeel" zeggen de Voorhoutse ondernemers. Als motieven noemen zij een dreigen de verpaupering van het bestaande winkelapparaat door afvloei ing van koopkracht, die toch al sterk is door de komst van win kelcentra in buurgemeenten. Voorts noemt men de onzekerheid over de toekomst van de Dagmarkt aan de Jacoba van Beieren- weg, waar mogelijk detailhandel blijft. Ook stellen de onderne mers dat de plannen voor een winkelcentrum in Oosthout ver ouderd zijn en geen rekening is gehouden met de dalende koop kracht. Daarbij noemt men onzekerheid over de snelheid van c 'oningbouw in de nieuwbouwwijk.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7