Joost Rodenburg uitgeschakeld mr\ u Orgelmaand ingewijd met oude en nieuwe koorzang ADVERTENTIES WORDEN GELEZEN, ZIET U WEL. n m n LU Lil KcidócSouoont Recordprijzen voor geveilde tekeningen van oude meesters Annulering première anti-joods Fassbinderstuk in Frankfort LYDA, WAAR IS DIE KRANT MET DAT FRANSE ECHTPAAR DAT HUN HUIS IN PARIJS VOLGENDE ZOMER EEN MAAND WILDE RUILEN. EG-boete voor British Leyland Bibliotheekboeken niet beschikbaar voor inwoners Peking f 199,- ra [Meubel- centrum SPORT LEIDEN DONDERDAG 5 JULI 1984 PAGINA Openingsconcert Haarlemse Orgel maand. Cappella Amsterdam. Radio Blazers Ensemble uitgebreid met vijf bespelers van oude blaasinstru menten en twee blokfluit-spelers uit het koor. Bernard Winsemius, orgel- positief. Dirigent: Jan Boeke. Soli op kerkorgel: Klaas Bolt. Grote Kerk, Haarlem. Opname door de NCRV voor uitzending op 2 oktober. HAARLEM Prachtige sta len van de glorieuze, door zachte, oude blaasinstrumen ten delicaat ondersteunde koorzang, zoals die in de vijf tiende en zestiende eeuw werd beoefend bij de pausen in Rome en aan de hoven van Italiaanse en Franse vorsten, hebben dit jaar de Haarlemse Orgelmaand ingewijd. Die in wijding was met recht en re den toevertrouwd aan de Cap pella Amsterdam, een onge veer vijftien jaar geleden op gericht kamerkoor van zo'n kleine twintig zangers, deels gevorderde amateurs, deels muzikale professionals. Dit groepje heeft zich van meet af aan ingezet voor de moeilijke, helaas nog altijd te weinig ge waardeerde en te weinig geno ten oude polyfonie. Gewoonlijk richt de Cappella Amsterdam zich meer op de latere Noordelijke uitlopers van deze Zuidelijke zangkunst, dus op onze Sweelinck en op de grote Bach en zijn tijdgeno ten. Nu echter was men met enkele sublieme motetten van Josquis des Prés wat verder in de tijd en wat meer naar het Zuiden terug gegaan. Het ge nie van Joosken van der Wei den, zoals de Henegouwse koorknaap eigenlijk heette, werd al spoedig' in Milaan, Rome en Parijs herkend en ter plaatse gevormd. Wie zijn in nerlijk bewogen, heel persoon lijke muziek nu hoort, zal zich daarover niet verbazen. De muziek van Des Prés kreeg twee Noordelijke pendanten. Van de Zwitser Ludwig Senfl, die aan het Hof in het Zuid- duitse München werkte, ging een innig zesstemmig Ave Ma ria. Met een niet minder in drukwekkend Magnificat van Samuel Scheidt kwamen we tenslotte terug in het eigenlij ke werkterrein van de Cappel la, 'want de Noordduitser Scheidt was een leerling van onze Sweelinck en bouwde voort op diens kunst. De koor de spirituele, uiterst verfijnde en soms ook wel wat voorzich tige koorzang waren de orgel- bijdragen erg stoer, tot in de kleine oneffenheden toe. wel degelijk doet. Manneke bracht nu onder de titel Trans (overgang) twaalf contraste rende episoden samen, lopend van de verschrikking van de zondvloed naar het apocalypti- Na dit verwijlen in een ver sche visioen van een nieuwe verleden leek een nieuw werk van Daan Manneke ons na de pauze te zullen brengen naar de actualiteit. Dat gebeurde ook wel, maar op een heel an dere wijze dan velen mis schien hadden verwacht. Man neke hanteert in dit werk na melijk welbewust oude stijlen en technieken en ook voor hem waren oude bijbelteksten de inspiratiebronnen. Het is overigens niet verwonderlijk, dat de artistieke leiders van de Cappella juist deze collega van het Amsterdamse Conservato rium om een nieuw werk vroegen. Manneke heeft im mers al herhaaldelijk bewezen muziek te kunnen en te willen muziek werd omkaderd met schrijven die wel nieuw is van daarbij aansluitende orgelstuk ken, afkomstig van het door idioom, maar die ook bij de traditie aansluit en die geen Bach bewonderde voorbeeld extreme, laat staan oneigenlij- Buxtehude en diens volgeling ke eisen stelt aan de uitvoe- Lübeck. In vergelijking met renden, wat menige moderne wereld met daartussen als cen traal punt een madrigaal over de liefdesvervoering van het Hooglied. Een prachtig gedicht van Ida Gerhardt, ingegeven door de herinnering aan een Mozart-concert van Clara Has- kil, is het motto. De muziek van Manneke heeft een eigen, ietwat primitieve zeggingskracht, die gemakke lijk aanspreekt en stellig ook sfeer schept. Soms ontkomt de luisteraar niet aan de indruk, dat hij niet helemaal de grote hoogte van zijn gegeven be reikt, maar menigmaal ook weet hij wel degelijk de kern te raken. Gelukkig was er voor dit op merkelijke concert veel be langstelling. Het beloofde heel wat voor wat in de Orgel maand gaat komen. JOHN KASANDER LONDEN Een veiling van 71 tekeningen van oude meesters heeft gisteravond in Londen in minder dan twee uur een re- cordprijs opgeleverd van ruim 85 miljoen gulden, drie maal de geschatte waarde. Dit is bekendgemaakt door het Londense vei linghuis Christie's waar de verkoop plaatsvond. De 71 tekeningen, waaronder werken van Raphael, Leonardo da Vinci, Holbein jr, Rembrandt, van Dyck en Rubens, kwamen uit de verzameling van de hertog van Devonshire. Het ging volgens Christie's om de belangrijkste verkoop van tekeningen van oude meesters sinds die van de Oppenheimer-verzameling in 1936. De hoogste prijs werd betaald voor een studie van een mannen- hoofd van Raphael, bijna 15 miljoen gulden. De veiling heeft heel wat stof doen opwaaien in Engeland vanwege het verwach te verlies voor het land van haar kunstschatten. Volgens de woordvoerder was er een groot aantal Amerikaanse kopers op de veiling. Zo kocht het John Paul Getty-museum in Californië zeven van de duurste stukken, waaronder een Rembrandt, een van Dyck en twee Rubens. Slechts een klein gedeelte van de kunstverzameling van hertog is ter veiling aangeboden. De op brengst is bestemd voor het onderhoud van Chatsworth House, het voorvaderlijke kasteel van de hertog. Daar bevinden zich meer dan 2000 werken van oude meesters en vólgens kunstex perts is de collectie de mooiste in particuliere handen in de we reld. De hertog schakelde het veilinghuis in nadat onderhande lingen met het British Museum waren mislukt. FRANKFORT Van de we reldpremière van het toneel stuk "Der Müll, die Stadt und der Tod" van de overleden Westduitse regisseur Rainer Werner Fassbinder op de "Frankfurt Feste" is afgezien omdat er volgens algemeen-di recteur Ulrich Schwab "anti semitische trekken" in zitten. Maandag protesteerde het be stuur van de Deutsche Akade- mie der Darstellende Künste ertegen in een telegram aan de burgemeester van de stad, Walter Wallmann. Volgens de Akademie is een openbaar de bat over een toneelstuk pas door een opvoering mogelijk en zijn het tot een taboe ma ken en het verhinderen van opvoering onkritisch en onde mocratisch. De joodse gemeente van Frankfort zag in programme ring van het stuk het belem meren van het streven om over de tijd van het nationaal- -socialisme heen te komen. De ongunstige afbeelding van een "rijke jood" is een belediging van de in Frankfort levende joden. De woordvoerder van de zieke burgemeester Wallmann zei dat de tekst van Fassbinder misverstanden oproept die de beschuldiging van antisemitis me funderen. Tegen de achter grond gezien van neofascisti- sche werkzaamheid in Frank fort en het feit dat de oude opera van de stad met "veel joods geld" is herbouwd, is première van Der Müll, die Stadt und der Tod dringend af te raden. Lübeck ontdekt een David Bailly LUBECK In Lübeck, waar in het St.-Annen-Museum een zomertentoonstelling wordt gehouden onder de titel "Nie- derlandische Malerei des 17. Jahrhunderts", is een schilde rij ontdekt van David Bailly, de Leidenaar die in 1584 werd geboren en overleed omtrent 1657. Hoewel Bailly een vruchtbaar schilder was, bezaten Duitse musea vrijwel niets van hem en was hij in Duitsland een grote onbekende. Alleen in Aken hing een werk van zijn hand. Bij de voorbereiding van de zomertentoonstelling kwam een schilderij aan het licht „Portret van een officier" waaraan men nauwelijks aandacht had besteed, maar waarvan nu "met bijna hon derd procent zekerheid" kan worden gezegd dat het een echte Bailly is. Kist met nazi-souvenirs naar Duitsland GOLDEN Een kist vol sou venirs uit de nazitijd, waaron der foto-albums van Martin Bormann en Rudolf Hess, wordt waarschijnlijk binnen kort uit Canada, waar hij veer tig jaar op zolder heeft ge staan, teruggestuurd naar de Bondsrepubliek. „Het is hun erfgoed, niet het onze", aldus de Canadese Julia Cundliffe, die de kist nu in haar bezit heeft. Haar vader, officier van de Canadese militaire inlich tingendienst, had de kist na de Tweede Wereldoorlog naar zijn land gestuurd en zijn fa milie verboden hem open te maken. Maar na zijn overlijen opende dochter Julia de kist toch en vond daarin honder den'documenten met de hand tekening van Adolf Hitler, het visitekaartje van Eva Braun en talrijke foto's. PARIJS De Amerikaanse, in het Frans schrijvende au teur Victor Alexandrov is gis teren op 74-jarige leeftijd in Parijs overleden. Alexandrov is de schrijver van "L'Ours et la Baleine" uit 1958, over de vreedzame coëxistentie tussen oost en west. Het boek werd in een twintigtal talen vertaald en verschijnt binnenkort in Mos kou. Alexandrov werd in 1910 in het toenmalige Sint Peters- burg geboren. Hij ging uit zijn vaderland weg bij het uitbre ken van de revolutie in 1917 en leefde in Duitsland en Frankrijk alvorens de Ameri kaanse nationaliteit aan te ne men. Gedurende dertig jaar woonachtig in Frankrijk, is Alexandrov overwegend in Schrijver Alexandrov overleden het Frans blijven schrijven. „La Mafia des SS" van zijn hand verhaalt over zijn opspo ringen van voortvluchtige Na zi's door zijn kennis van de Nazi-archieven. LEIDEN Tijdens het toernooi van Forescate kwam de als tweede ge plaatste indoor veteranen- kampioen van Nederland, Joost Rodenburg, in de tweede ronde van het he renenkelspel C niet eens echt onverwacht van een koude kermis thuis. Pa trick Chin a Foeng bleek overtuigend te sterk voor de Unicum-veteraan: 6-2, 6-2. Ook Annelies Koole en A. Klever, in het da mes dubbelspel C als fa vorieten van start gegaan, werden geconfronteerd met te sterke tegenstand sters. Nel Vogelaar en Lammie van der Bent gunden de twee mede speelsters slechts een game: 6-0, 6-1. Het herendubbelspel D raakte in Voorschoten een tweetal ge plaatste koppels kwijt. Gert- Jan Onvlee en Bram de Feijter werden door Remco Hiestad van Seghwaert en Maarten Soels van de organiserende club met tweemaal 4-6 ge klopt, terwijl Frans van Dorp en Ruud Bitter tegen Meijer en Admiraal van de Noord- wijkse IJsclub ten onder gin gen. Niet zo maar een, neder laag, overigens. Van Dorp en Bitter, die hun partij een dag eerder na 6-4 en 4-6 wegens de invallende duisternis zagen af gebroken, kwamen in de be slissende set met 5-0 en 30-0 voor. Een voorsprong die, ge zien de 5-7 eindstand, niet vol doende bleek... In B kwam favoriet Herman van der Capellen tegen collega Merenwijk-trainer Tom Gibe- rius in actie. Van der Capellen won zoals hij wilde: 6-2, 6-1. De mogelijkheid is overigens aanwezig dat er komend sei zoen geen B-spelers actief zul len zijn op Forescate. Wed strijdleider en bestuurslid Ruud Bitter: „Op deze manier is het gewoon niet leuk meer. Je werkt noodgedwongen met kleine lijsten en als daarop dan ook nog eens de nodige walk overs worden gegeven, gaat de aardigheid er helemaal van af. Nee, gezien die erva ringen overwegen wij inder daad de B-categorie voor ko mend jaar te schrappen". Sassenheim C-favoriet Ruud Warmerdam, die dit jaar nog geen nederlaag behoefde te incasseren, bleef ook tegen Leen Plug ongesla gen. Na 6-2, 6-3 kon Plug de kleedkamer opzoeken. De als tweede geplaatste Lodewijk Kallenberg kwam een ronde verder door opgave van F. Meiland. Bij de dames eindigde het toernooi voortijdig voor Jeani- ne Jünger. De Noordwijkse in casseerde een onverwachte ne derlaag tegen Esther van Zuuren: 6-4, 1-6, 6-3. Ellen de Jong (Hillegom) toonde tot nu toe weinig mededogen met haar opponenten; na een over winning in de eerste ronde met 6-0, 6-0 verschenen tegen Jeanne Hacket van De Boek horst dezelfde setstanden op het scorebord. Dorine Drejer bereikte bij de D-dames de laatste acht via een zege. op Nicole Bader: 6-2, 7-6. Verrassend was de neder laag van Joyce Keuning tegen A Hooghoudt. Van echt krachtsverschil was overigens nauwelijks sprake getuige de setstanden: 7-6, 6-7, 7-5. Ook Madelijn Damen kwam een ronde verder dankzij een 6-1, 6-2 overwinning op Yvonne Koster: 6-1, 6-2. Mandy Oost- lander stond geen enkel spel af aan Greet Warmerdam: 6-0, 6-0. Hazerswoude Mare Nagelkerken, de C-lei- der in het tenniscircuit, stuitte op felle tegenstand van Leide naar Bart Krans. Krans trok de eerste set naar zich toe, maar zag zijn tegenstander uit eindelijk nog overtuigend voorbij trekken: 2-6, 6-3, 6-1. In de C2 klasse bleef Marcel Lolling collega D-speler Thie- ry Rozier in drie sets de baas: 7-5, 2-6, 6-0. Bij de dames boekte Ariane Renaud één van haar schaarse toernooize ges in het enkelspel; Yvonne Snellenberg werd met 6-3. 6-4 teruggewezen. In D gunde Li lian van Heteren geen enkele game aan Kitty van der Mey. De Metselaars Jacqueline van Wijk bereikte in Scheveningen de volgende ronde van het B-toernooi door van Nathalie Jansen te win nen. De Voorschotense bleef haar tegenstandster in beide sets met klein verschil voor: 6- 4, 7-5. Van Wijk ontmoet nu de Amerikaanse Feuler. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN De Europese Commissie heeft de autofabri kant British Leyland met meer dan 200.000 pond (bijna een miljoen gulden) beboet wegens schending van de EG- richtlijiïen voor de concurren tie. Het Britse staatsbedrijf had maatregelen genomen om te verhinderen dat de Britten hun Engelse auto's in het bui tenland kopen, waar ze heel wat goedkoper zijn dan in Groot-Brittannië zelf. De ver schillen zijn minimaal zo'n 5.000 gulden. Vooral uit België worden veel wagens geïmpor teerd: jaarlijks een aantal van minstens 50.000, waaronder veel van Britse makelij. In het begin probeerde British Leyland deze import te sabote ren door met behulp van de Britse autoriteiten bepaalde registratieproblemen te ver oorzaken. Toen dit niet bleek te helpen, liet de fabrikant de eigenaars van uit het buiten land ingevoerde nieuwe BL- auto's onder meer betalen voor de eerste (kosteloze) service beurt. Dat is volgens de EG verboden. Overigens is door de recente waardedaling van het pond het in het buitenland aan schaffen van een wagen van Britse makelij veel minder aantrekkelijk geworden. PEKING China telt één bi bliotheek op elk half miljoen inwoners, tegen één per 2.643 Amerikanen en één per 1.946 Russen. Deze cijfers van de Verenigde Naties zijn gisteren gepubliceerd door China Dai ly, de Engelstalige krant in Peking, die weer een reeks ar tikelen in Beijing Wanbao (Avondblad van Peking) aan haalde. Volgens het Avondblad van Peking zijn de miljoenen boekwerken in de bibliotheek van Peking die ligt in de buurt van het park Beihai in het centrum van de stad, niet be schikbaar. Een van de directeuren van de delen en 16 leeszalen met 950 bibliotheek, Zhu, heeft zich te- plaatsen. In de nieuwe behui- genover het avondblad vol- zing in de westelijke buiten- gens China Daily beklaagd wijken zullen 36 leesruimten over de competentie van het zijn met plaats voor zeven- a personeel van de bibliotheek, achtduizend bezoekers per dag Het ontbreekt het aan cultuur die een keuze zullen hebben en goede omgangsvormen, zei uit 20 miljoen boeken, hij. Door plaatsgebrek blijft een groot aantal boeken buiten de bibliotheek en Zhu sprak de hoop uit dat de uitbreidings werkzaamheden aanvankelijk voorzien voor de lente van 1988, zouden worden ver vroegd tot de zomer van 1987. Volgens Zhu telt de biblio theek van Peking 11 miljoen ADVERTENTIE „va»** enegouwen Lelden - Aalmarkt 12-15-16 Tel.: 121792. CHR. SCHOLENGEMEENSCHAP „OUDE CHR. MAVO „UITERMEER" n Daphne Andriesse. Cora Baak, Johan F man, Joke Baay, Michel Bekkering. Dty Blees. Pauline Bos, Henri Brandei? Marcel Bremmer, Gerlian Breugel, Rein Brink. Annemieke Brouwer. Rob BrojE Pieter v.d. Burg. José den Bulter. Rup Bijl. Josette Claessens. Hellen DaPe Maarten Ooedes. Conny Dofferhoff. Eip van Drongelen. Henri van Drunen. Marwj Eisenring. Evelien Everaarts. Peter Gi Edward Goedemans. Irene Gort. Marlet^1 Graat. Elise Graner. Bart Griekspoor. M Hobo. Frieda 't Hoott, Connie v.d. HulsLn dré Imanse. Bart de Jongh, Saskia Kar" Jolanda Kroon, Jacqueline Kuipers, ihl Lanser. Jessica v.d Lee. Paul van LeeiL, Linda Lenting, Elisa v.d. Linden. Robin Meer. Mariolein v.d Meulen. Erwin Ms Heieen Oldenhage. Jolanda Oldenhagelt rolien Oosthoek, Charlotte Oosthoek.,r Opgelder, Yvonne den Ouden, Anita r man, Bianca de Regt, Flemming RerfSt Gusta Ruwaard, Nico van Rijn, Gij: Schaap, Sigrid Schakel. Frans Schalk, Schalk, Francisca Scheepmaker, clc Schippers, Patricia Scholten. Tom Schép Harold Schuuring. Kees Jan Stolker, bertjan Taling, Conny van Turennout, F Verdel. Sandy Vermeij. Maurits Visser. |T1' jo van Voorst. Ronald Walkier. Edith W* naar. Terry Wassenaar. Ans Weststrate Weststrate, Koert Weststrate. Patrick it ers, Annemarie Wildeman, Maric man. Jasper van 't Wout. John v Leonne Zuiderduin, Jennifer Shahheldail LHNO-4 Yvonne v.d Beemt; Karin Berg; Herma van Berkel; kei; Angela Blok; Inge Brouwer; Miranda van Capel; Corine Cardol; Sonja den Dekker; Anneke van Doorn; Jacqueline van Dijk; Pe- CHR. MAVO „OE SCHAKEL" ola Kalshoven; Esmeralda Koelewijn; Monique Kroon; Marco Langhout; Regarda I, Monique v.d. Heiden; Esther Hessels. Margo i; Renate Keyzer; Pa- k Altena. Gea van Berkel. Tineke r. Rob Bosma. Inge van den Broek. it Domburg, Edwin Endstra, Belinda Gt. j Bierbrauwer. Cov Knegt; Rii ica Langejans; d Lede; San- Leeuwen; Gonda Moerman; Jolanda van Mourik; Mirjam Spierenburg; Monique van Splunter; Tineke v.d Ster. Marja van Tol; Meriam Uyttewaal; llonka van Velzen; Marico v.d Vegt; Marianne Versluis; Anja de Vries; Ingrid v.d Waal; Lia Wesselius. Marieke van Wieringen; Diana van Willigen; Elly van Winkel; Annemarie van Bezooy Marian Boot; Marry Bouthoorn; ker; Diana van Ettinger; Sandr Sharda Jainath, Yvonne Koopman; Jose van Ofwegen, Lucette Raterman; Corrie van Dijk; Sonja Steer. Helena Tuhumena. IHNO-stage Diana van Bekkum; Marjan v.d. Bosch. Ria Broer; Diana de Groot; Si- mone Hilstra. Anita Hoogendoorn; Karolien Jansze, Ellen Prins. Paula Roes. Petra Schoehuys; José Veltman; Monique Vernet. IHNO-4 Fatima L'Amie; Jose Bottinga; Annelies Boot; Els de Bruin; Nita Kempe- berg; Miriam Verhorik; Tilly Verwey. LEAO-4 Anita van Dijk; Angelique Hoek- lies v d. Linden, Jacqueline Moes, Sandra van Munster. Hamida Nandlal; Marian van Ommering; Peter van Opheusden; Sharita Nathalie Kollmani Rambhdjan; Sandra Rombouts; Jenny van Hesseling, Scherpenzeel, Paul Schuilenburg; Patrick Spierings; Richard Stigter; Rolt Wortman, Annemarie Blom; Elverina Boekhout; Ageeth ten Brink; Jacco Brunt; Karen van Elk; Erik den Hoed; Elvira Hoogenes; Renè v.d. Horst; Jaap v.d. Laan; Raymond Lagrand; Harriet de Lange; Jasodra Pershad; Silly Saamena; Lia Sakkee; Nancy Titawano; Pim Uyttewaal; Petra Verschuur; Simone Visser; Petra van Vugt; Bettina v.d. Weerdt; Antoi nette de Wekker; Reinier Wijnstra. Angela Zwanenveld Interim Algemene Schakelopleiding (IN- TAS, 2-jarig) Nettie Angenent. Willie Boogaard, Hellen Bouman, Ada de Bruin; Regina Brunè; Mieke Cornelisen; Gerda den Daas, Margreet van Essen; Aslrid Frankhui zen; Ingrid Goedhart; Elra de Graal; Connie Homan, Anita Kerkvliet. Simona Leliveld. Trudy van Luik; Mar;a Maat; Hendrika v.d. Mei; Astrid Oostveen. Carla van Schaick. llonka Snel. Sandra Stokkel; Alie Uithol; Carla Vergeer; Connie Verlaan; Jolanda Ver meulen; Madeleine Vink; Regina Vuyk. Kostuumnaaien (2-jarig) Karin Blom; Karin Dobbe, Carry van Doorn; Ineke van Dorp; Greta Geerds, Patricia Gottenbos; Monique Kapteijn; Tineke Kraayer; Magda de Lange; Wilma Laros; Marion Moerland, Conny de Mooy; Anneke Schering; Sonja v.d. Tol; Karin Veenswijk; Mieke Verheul; Couture (1-jarige vervolgopleiding na Kos tuumnaaien) Jolanda Arends; Christa Bruyne; Monique Kapteijn; Miriam Kramer; Jolanda Kuystermans; Ellie Leliveld; Marie ke Valk; Marja Vrieswijk. Vijf van deze leerlingen behaalden tevens de ICHTHUSSCHOOL ALPHEN A Holland. Frank Kalshoven. Kooy, Albert Kosdl, Jenneke Kruik, R Langereis, Simone van Leeuwen, C( Kok, Erik Jan van der Meer, Jelle Mer, Anita Mienis, Gljs de Rool|, Heieen RIJL Stephan van Schaick, Onno Schenk. Jol1 nes Schuitemaker, Jacqueline Spek. Mtf lelne Stam. Corlna Stemmer. Rob Stf Ton Termeer. Kitty de Veld. Slebe Vos. ter de Vries. Gerard v STEDELIJK GYMNASIUM CHWSTELIJK LYCEUM TE ALPHEN i" DEN RIJN HAVO Judith van Asch. Rien Booy, F(1 t Burggraaff, Sylvia Cot i Dorp, Sjors Haverkamp, t der Zalm, Mariska Z& ran Zijp. Bruyn, Hans Koenek) Klapwijk. Sabrina Oucfl Remco den Ouden. Nicolien Smits;, Vreeswijk. Ewoud van Winsen. b MAVO JOLANDA DE GROOT. Ann' Henzing. Henk Sital. Marianne v.d. S) Ayfara Wortman. Johan Zilverentant. LEAO Jolanda Kiuivers. LUCAS-COLLEGE VOORSCHOTEN HAVO M. Bastiaans. I. v. Cleef. Hees. T. Hotstè, M. Szilagyi. MAVO D. Brender a Brandis, P. Corr, sen. R. Edalaar, B. Fransz. E. v.d. Hot H. Klinkenberg. Y. Kneijber, R de Ko' Elstgeest, Annet van Engelen, David Esser, Jolanda van Eijk, Paula van Gorkom, Frank Groenheiden. Wilma Haak, Annelies Hale wijn. Evelyn Heespelink, Camiel Hendriks. Jolanda van Heusden, Gerda Hop. John den Horder, Liza Interna, Astrid Janssen. Mar leen Keizer. Annemarie van Kesteren. Line- ke de Kleuver. Gerry Knol. Margo Koole. Jose Koudijs. Michel v. Krimpen. Caroline Kruijt, Sevim Kusgul. John van der Laan. Cees-Jan van Leeuwen, Judith van Leeu wen, Louise van der Linde, Mare van Maas dam. Carla v.d. Maat, Manon de Mei), Len- nert Meijer, Monique Middelraad. Jan Nik- kels. Eric Noorduin, Irene Odijk. Rien Oos- terlee, Peter v.d. Plaat. Edwin Polman. Rosi- ta Raaphorst. Sybke Reatsch. Arjan Roden burg, Jaco van Rooijen. Ronald Rijken. Roe lof Schouten. Diny Smit. Richard Stigter. Henriette v.d. Streek. Erik Stroosma. Esther Taal. Astrid van Tol. Agnes Treep. Patrice Velsen, Alfred Verboom. Mariélle inemarie Vergunst. Peter Versteeg. Verveld, Ingeborgh Vink, Saskia Vis. Reinoud Vlieland, Edwin van Vliet. Jolanda van Vliet. Phillip Vonk, Linda Vonk. Henriette Vos, Ron Vree ken. Thea de Vries, Ria Vijlbrief. Annet van der Wal. Marjon Wassenaar, Irene Wieten. Eveline Wingelaar, Peter van Woudenberg, Douwe IJbema, Douwe Jan IJlst. RIJNLANDS LYCEUM, SASSENHEIM HAVO Peter Boeren. Jeroen Hogen- boom. Daniëlle Homan. Christina Vlragh. Francine Wlerlng, Maryse Castlen, Teun Planteijdt, Rajan Rltoe, Margo Zoetemelk. VWO Robin Bakker. Julia van Leljen. Ml- chiel Thomas, Peter Buschman, Andor Driessen, Henk Jan Biemond. Rob van 01- sen, Caroline Sikklng. OEPIE LEEST DEKRANT DAT VINDT Hl. INTERESSANT DAGELIJK! HET NIEUW! EN DE ACHTERGRONI INFORMATII EN SOMS OOK WEL DE SENSATIE (ADVERTENTIE) GROTE PRODUKTIEVERKOOP tn massief eiken, lederen en diverse stoffen bankstellen, eiken eethoeken, -kasten, toogkasten, salontafels, kleinmeubelen, lampen etc. etc. Werkelijk teveel om op te noemen!! Deze produktieverkoop wordt gehouden in samenwerking met diverse Euro- pese topfabrikanten, daar anders overproduktie dreigt! Alles is splinternieuv en de prijzen zijn zeer laag. Voor diverse artikelen gelden inkoopprijzen h btw. I DEZE ZEER UNIEKE VERKOOP WORDT GEHOUDEN ALLEEN A.S. VRIJ- I I DAG VAN 10-21 UUR EN A.S. ZATERDAG VAN 10-17 UUR. Enkele prijsvoorbeelden: 3- 2-zits stof nu850.- I geheel massief eiken bankstel met lederen kussens (ook de achterkanten) nu1890.- komplete massief eiken eethoek990.- ir massief eiken kast 1250.- I orig. Eng. Chesterfield plumb als 3-2-1 nu5750.- Voorls zullen worden verkocht l.o.v. Duitse Meubelfabriek een partij lederen bankstellen Waldorf 3 2 en 3-2-1 combinaties, model Koblenz, 2, 3 2- zitsmodel Mainz, model Coburg, model Hamburg, model Kiöf In diverse kleu ren en samenstellingen. I Aangekochte meubelen dienen zo snel mogelijk afgenomen te worden. Transport kan in overleg worden geregeld. I Plaats Ivan verkoop BREDEWEG 47 MOERKAPELLE

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12