Hoger tempo redt Eelco Adrichem Marcella Mesker op tweesprong van loopbaan Jelle Raap koploper in D TENNIS CIRCUIT Koersinzicht Ippel beslissend Navratilova moeiteloos ronde verder SPORT CcidoeSowxmt WOENSDAG 4 JULI 1984 PAGIp Revanche Wim van Hanegem voorkwam gisteravond, dat Gerd Müller ge vaarlijk werd. Hij was hierdoor mede verantwoordelijk voor het feit, dat het Nederlandse voetbal elftal van 1974 gisteravond tien jaar na de verloren finale van het WK zijn revanche kreeg op West- Duitsland. Door een doelpunt van Cruijff (met Beckenbauer uitblin ker op deze reüniewedstrijd, die in het regenachtige München slechts 15.000 toeschouwers trok) won Oranje'74 met 1-0. Op Johan Neeskens na verschenen beide teams met dezelfde forma ties als tien jaar geleden. Nees kens ontbrak, omdat zijn vliegtuig vanwege het weer niet tijdig uit New York kon vertrekken. Sedykh verbetert wereldrecord kogelslingeren CORK Joeri Sedykh uit de Sovjet-Unie heeft bij atle tiekwedstrijden in Cork in Ierland het wereldrecord kogelslingeren verbeterd en gebracht op 86,34 meter. Het oude wereld- en Europese record stond sedert 21 juni van het vorig jaar op naam van een andere Rus, Sergei Litvinov, die destijds in Moskou tot een afstand van 84,12 meter kwam. Twaalf voetballers geslaagd voor „Oefenmeester 3" DEN HAAG Twaalf voetballers uit de Haagse regio hebben hun examen voor het diploma „Oefenmeester 3" met succes afgerond. De geslaagden van de door trainer Jan Hoos van VUC geleide cursus, zijn Arie van der Zwan (FC Den Haag), Leen de Graaf (HS Texas/DHB), Ed Crocqué (Laakkwar tier), Alex Straten (VCS), Ton Bekke ring (Tonegido), Kroon (Postduiven), Mos (SV'35), Post (SEP), De Ridder (RVC), Verheijen (DWO), Van der Wees (DSO) en Epy (De Flamingo's). Het verworven diploma geeft de ge slaagden de bevoegdheid clubs te trai nen, die uitkomen op afdelingsniveau. IOC-leden VS pleiten voor toelating Zuid-Afrika LOS ANGELES Twee Amerikaanse leden van het In ternationaal Olympisch Comité hebben in Los Angeles gepleit voor het opnieuw toelaten van Zuid-Afrika tot het IOC, waaruit het land in 1960 wegens zijn apartheid spolitiek werd verbannen. Julian Roosevelt ewn Douglas Roby verklaarden in Los Angeles tegenover verslagge vers dat zij voorstanders zijn van een snelle weder-toela- ting van Zuid-Afrika als lid van het IOC. Roosevelt verklaarde na een recent bezoek aan Zuid-A frika onder de indruk te zijn gekomen van de zwarte zwemmers van het land. Roby, die reeds 32 jaar lid is van het IOC noemde het een geweldige zaak", wan neer Zuid-Afrika met een gemengd team zou deelnémen aan de Olympische Spelen. Het organisatiecomité van de Spelen in Los Angeles nam onmiddellijk scherp afstand van de uitspraken van de twee Amerikaanse IOC-leden. LONDEN Elk groot sportevenement, met uit zondering wellicht van de Olympische Spelen, heeft wel eens zo'n dag, waarop er eigenlijk nauwelijks iets noemenswaardigs ge beurt. Dertien dagen ten nis op Wimbledon leveren niet elke speelronde spec taculaire resultaten op en somtijds moeten de ter plekke opererende ver slaggevers zich het hoofd breken om het thuisfront iets lezenswaardigs te be richten. Ja, je kunt in het eerbiedwaardige Glouces ter Hotel in Londen, waar het merendeel van de spe lers is ondergebracht, een gesprekje aanknopen met een willekeurige deelne mer. Maar de echte top pers, die spelers die nog in het toernooi zitten en op wie de aandacht van het publiek is gericht, houden zich afzijdig. Zij hebben voor de duur van het eve nement hun appartement gehuurd in de omgeving van Wimbledon. Het eni ge contact met de pers heeft plaats direct na af loop van een partij in de overbevolkte interview- ruimte van het tenniscom- plex. Gisteren was het zo'n dag op Wimbledon, waarop er nauwe lijks een rimpeling ontstond in de tennisvijver. Na het af schaffen van „ladies day" op de tweede dag van de eerste week was het dan toch zover, dat er louter vrouwen in actie kwamen in het enkelspel. En niets ten nadele gezegd van de dames, maar als alle favorie ten op hun pantoffels winnen, valt daarover nauwelijks iets aardigs te berichten. Niet meer er bij is Marcella Mesker, de sterkste speelster van ons land op dit moment. Ze staat juist op het punt het Gloucester Ho tel te verlaten om nog even de sfeer te gaan proeven op Wim bledon, nadat ze de avond te voren ook in haar laatste on derdeel, het gemengd dubbel spel, uit de strijd is geworpen. Het is Marcella Mesker nau welijks aan te zien, dat ze een bijzonder matig toernooi heeft afgewerkt. Waarbij ze in het enkel- en damesdubbelspel al in de eerste ronde werd uitge schakeld en slechts in de „mixed" een ronde overleefde met haar partner, de Ameri kaan Drew Gitlin. Op het cen tre court nota bene, haar de buut op deze historische baan, leverde zij één van haar ma- tigste optredens van de laatste tijd af. „ik hoorde pas kort voor we de baan op moesten, dat onze partij zou worden gespeeld", voerde de Nederlandse enigs zins ter verontschuldiging aan voor haar povere spel. „Ik was al aan het inpakken toen we toch aan de slag moesten. En het begon al donker te wor den. En juist onder dat soort omstandigheden zie ik de bal niet zo best". Waarna de 25-jarige Haagse tussen neus en lippen door in vogelvlucht een analyse maakt van haar carrière tot dusver. Af en toe onderbroken door een passerende bekende, con cludeert zij, dat zij op een tweesprong staat in haar loop baan. De Nederlandse kampi oene loopt nu alweer een aan tal jaartjes mee in het profcir cus, maar de vooruitgang die zij de laatste tijd heeft geboekt, is miniem te noemen. Anders „Misschien moet ik het wel anders gaan doen", meent ze nadat ze is geconfronteerd met een aantal voor verbetering vatbare onderdelen in haar tennisleven. Wellicht is het goed om meer met mannen te oefenen, want bij de vrouwen heb ik geen sparring-partners in eigen land". Als Marcella Mesker, die dit jaar meer van huis is geweest dan in de voorgaande jaren, wel eens in eigen dreven ver toeft, pleegt zij met de oud-ge- diende Marian Laudin of de jeugdige Mich iel Zegveld te trainen. Met alle respect voor beider bereidheid en toewij ding om Mesker partij te ge ven, lijkt dit duo niet de meest aangewezen partners om Ne derlands tennishoop in bange dagen naar een wat hoger plan te brengen. „Ja", zegt Marcella Mesker aarzelend, „misschien zou ik met wat sterkere part ners moeten oefenen. Maar die moet ik dan wel kunnen vin den". Ziedaar de situatie van een topspeelster uit Nederland, die tegelijkertijd „Miss Modaal" is in het mondiale gebeuren. Want Mesker mag dan naar Nederlandse maatstaven een niet onaardig bedrag opstrij ken met tennissen (dit jaar heeft ze tot dusver aan prij zengeld ruim 110.000,- ver diend), dat betekent nog geenszins dat ze zich bokke- sprongen kan veroorloven. Op de suggestie dat ze zich, om nog enige progressie te boe ken, het best in het vervolg kan doen vergezellen van een buitenlandse coach, reageert ze bedachtzaam. „Dat kost je wel een hoop geld. Maar wel licht dat er een mogelijkheid is om een coach te vinden, die ook een paar andere speelsters onder zijn hoede heeft. Dan is het financieel mogelijk wel op te brengen". Te hooi en te gras Niet direct, maar wel tussen de regels door, geeft Marcella Mesker te kennen, dat de sa menwerking met bondscoach Jan de Rook wellicht maar be ter kan worden beëindigd. De Rook, wiens reputatie gaande weg steeds minder allure krijgt door het uitblijven van een doorbrekend talent uit zijn „school", begeleidt Mesker slechts te hooi en te gras. Het is te hopen dat Marcella Mes ker, die waardering verdient als enige speelster die het in ternationaal op eigen houtje een beetje heeft gemaakt, tij dig een andere weg kiest. Het zou zonde zijn als ook zij, net als vele Nederlandse speelsters voor haar, binnenkort tot de conclusie zou komen er maar mee te stoppen, omdat ze toch geen vooruitgang meer boekt. FRANK WERKMAN LONDEN Martina Navrati lova en haar ex-landgenote Hana Mandlikova kunnen el kaar nog steeds in de eind strijd van het damesenkelspel van Wimbledon ontmoeten. Navratilova deed gisteren eni ge vingeroefeningen tegen de zeventienjarige Bulgaarse Ma- nuela Maleeva, die met 6-3, 6-2 haar belofte nog een jaartje mag koesteren. Mandlikova, de finaliste van 1981, maakte aan alle Britse illusies een ein de door af te rekenen met Jo Durie. Deze laatste Engelse vertegenwoordiger in het en kelspel kon haar huzarenstuk je van een dag eerder tegen de Westduitse Steffie Graf, niet herhalen en dolf met 6-1, 6-4 het onderspit. Navratilova treft nu al tegen standster in de halve finale de Amerikaanse Kathy Jordan, die verrassend haar landgeno te Pam Shriver (vierde ge plaatst) met 2-6, 6-3 en 6-4 versloeg. De opponente van Mandlikova is de winnares van het duel tussen Chris Evert en de Zweedse Karina Karlsson. De Amerikaanse plaatste zich gisteren voor de kwartfinales door de West duitse Claudia Kohde met 6-3, 6-4 af te troeven. Digna Keetelaar bij laatste zestien LONDEN Digna Keetelaar, als invalster tot het jeugdtoer- nooi van Wimbledon toegela ten, bereikte gisteren de acht ste finales. De zeventienjarige Nederlandse kwam in de eer ste set van de partij voor de tweede ronde tegen de Ita liaanse jeugdkampioene Laura Garrone met 3-0 achter, maar zette de zaken vervolgens recht: 6-4,6-2. In de achtste finales ontmoet zij de winnares van de ont moeting tussen de Japanse Yo- kota en de als vierde geplaat ste Zuidafrikaanse Mentz. De licht geblesseerde Rob Simon werd bij de jongens in de tweede ronde met 2-6, 6-7 uit geschakeld door Stefan Kru- ger uit Kaapstad. Simon ver loor de tiebreak van de tweede set met 7-2. TENNIS Wimbledon Achttte finales, dames enkelspel: Evert (VSt)-Kohde (WDI) 6-2, 6-4. Kwartfinales: Navratilova (VSt}-Male- jeva 6-3, 6-2; Mandlikova (Tsj)-Durie (GBr) 6-1, 6-4; Jordan (VSt)-Shrlver (Vst) 2-6, 6-3, 6-4. Derde ronde, damesdubbel: Fair- bank (ZAQ/Reynolds (VSt)-Allen/Whl- te (VSt) 6-3, 6-4; Potter/Walsh (VSt)-Fernandez/Moulton (VSt) 6-0, 6-2; Blount/Wright (VSt)-Collins (VSt)/Medrado (Bra) 6-3, 3-6, 9-7; Jordan/Smith (VSt)-Smlth/White (VSt) 6-2, 6-0; Tsjerneva/Savtsjenko (Sov)-Lloyd/Tanvier (VSt/Fra) 3-6, 7-6, 14-12; Mandlikova/Kohde (Tsj/WDI)-Jausovec/Wade (Joe/Eng) 6-3, 2-6, 6-0. Achtste finales, herendubbel: May- er/Taygan (VSt)-Delatte/Kriek (VSt) 7-6, 7-6, 5-7, 7-5; Curren (ZAf)/Den- ton (VSt>-Edberg/Jarryd (Zwe) 6-3, 6-7. 7-6, 6-4; Cash/McNamee (Aus- >-Flach/Seguso (VSt) 6-7, 6-7, 6-4, 6-4, 7-5; Edmondson/Stewart (Aus/VSt)-Günthardt/Taroczy (Zwl- /Hon) 4-6. Kwartfinales: Doohan/Fancutt (Aus- >-Gullikson/Gulllkson (VSt) 0-6, 6-4, 3-6, 6-2, 6-3; Fleming/McEnroe (VSt>-Alexander/Fitzgerald (Aus) 6-4, 6-4, 4-6, 6-4. Tweede ronde, gemengd dubbel: Leipus/Doohan (Aus)-Mesker (Ned- )/Gitlln (VSt) 6-4, 7-5; Turnbull (Aus)/Lloyd (GBr)-Leand (VSt)/New- combe (Aus) 6-4, 6-4; Smith/Stock- ton (VSt)-Golder/Seguso (VSt) 6-3, 6- 2. Sportwereld: Softbal Nederland ii) de slechte start in het tl lympische toernooi in Li\ geles maar beperkt in gé het verminderde zelfve wen op te vijzelen. Allé gen Mexico kwam het landse negental tot eenp winning: 1-0. Tegen I (3-9) en Taipeh (0-1) wey« nieuw verloren. 1 Atletiek Gerard Ni heeft in Wolvega een në( le wegwedstrijd over 10, meter gewonnen. De Eu} marathonkampioen liep i1 stand in 30 minuten en) conden. Chris Semji (Lionitas) werd op een b minuut tweede. I Voetbal Per Roent\. met een hersenbloeding ziekenhuis in Kopenhagi. genomen. De Deense reed ternational (75 interj werd onmiddellijk geopa Artsen noemen zijn to# kritiek. Roentved, die b| chita Wings in de Vere Staten voetbalt en op val in Denemarken was, is 3 oud. Voetbal De Nijmeegsi' ste-divisieclub NEC he6 negentienjarige spits1 Bert van der Pol van ningen aangetrokken. Voetbal De Pool Mlynarczyck speelt ko seizoen voor Bastia in de se competitie. De verdo had al eerder geprobee het westen te gaan sf maar kreeg van zijn v< ging Widzew Lodz geeiy stemming. SPOS Ml DEKRAI OPD È32TRÏBIM CeidócSoutont LEIDEN Doordat de be haalde prestaties bij de dis trictskampioenschappen rege- lementair één categorie hoger (bij de B en C klasse zelfs twee hoger vanwege het feit dat er op Unicum een B2- en een C2- veld was) worden aangeslagen, hebben de respectievelijke winnaars vele punten aan hun totaal kunnen toevoegen. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat vier kersverse districts kampioenen hebben zich gene steld aan de kop van hun on derdeel van het Leidse Cou rant Tenniscircuit. Winnares van Unicum, Inge van der Loo, heeft haar voorsprong op de rest van het veld aanzien lijk uitgebreid. De Lissese kan het puntenverschil met eerst volgende Henny Fehling nog vergroten, indien zij in de ver wachte finale van Sassenheim de Unicum-speelster wederom voor weet te blijven. Een, met broer Herman en Ivar de Jong gedeelde, eerste plek wordt eveneens ingenomen door „Leids" kampioen Freek van der Capellen. Revelatie van de districts. Jan Pieter Noorder- meer, volgt met Hans Tönjaan en Marcel Vink het leidende drietal. Marion Post, bij de C-dames, en D-heer Jelle Raap hebben hun kandidatuur voor een Masters-plaatsje binnen de Roomburg- lijnen nu reeds duidelijk gesteld. Vooral de wijze, waarop de Munnik- speelster in de afgelopen toer nooien de C-dames achter zich heeft gelaten, heeft grote in druk gemaakt. Deze week op Forescate kan Post en ook Raap het gat met de achtervol gers vergroten, indien zij hun eerste plaatsing in Voorscho ten waarmaken. Hoewel C- districtskampioen, Jan Sieme- rink, een notering met stip kreeg, moet de op dit moment met de bondsploeg in Valencia spelende Rijnsburger Mare Nagelkerken op de ranglijst voor laten gaan. Twee finale plaatsen (TEAN en Unicum) brachten de TEAN-speler op een voorlopige eerste plek. Ondanks de matige prestatie van vorige week voert Yvon ne Hoogeveen nog immer het deelnemersveld bij de D-da- mes aan. De Ter Aarse wordt op korte afstand gevolgd door Colinda Voskuyl en Maaike Tromp. Stand aan kop Heren B: Freek van der Capellen (Unicum), Herman van der Capellen (Unicum), Ivar de Jong (Unicum) 9; Jan Pieter Noordermeer (Roomburg), Hans Tonjann (Unicum), Marcel Vink (Hillegom) 5; Carel dé Bruin (Dekker tennis). Kees Heemskerk (Zee en Duin) 4; Maurice van de Donk (Blerick), Frans Grimbergen (Unicum), Marcel van Rijn (Nieuw Sloot) 11; Henny Fehling (Unicum) 6; Marijke Guyt (Unicum) 5; Tine Lan- eveld (TEAN), Margot van Over loop (De Munnik), Carla Quak (Uni cum), Marion Post (De Munnik), Jac queline van Wijk (Unicum) 4. Heren C: Mare Nagelkerken (TEAN) 10; Thomas Koemans (Artesia) 9; Ha rold van Offeren (ZTC), Jan Sieme- rink (De Rijnkanters) 8; Ronald Blommendaal (Noordwijk) 7; Marco Visser (OLTC), Ruud Warmerdam Baan (Voorhout) 6; Hans van Bijster- veldt (De Munnik), Rob van Marwijk (Roomburg) 5. Dames C: Marion Post (De Munnik) 12; Heieen van der Berg (De Boek horst) 9; Eveline Krul (OLTC) 8; Ma deion Verdegaal (STV), Jeanine Jun- ger (Zee en Duin) 6; Nelleke Weyer- mans (Roomburg) 5; Nolly Bennink (Rijnkanters), Wil den Hollander (Zee en Duin), Dorris Knott (Estec), Jacqueline Paauw (De Munnik), Winneke den Otter (Noordwijk) 3. Heren D: Jelle Raap (Forescate) 11; Rudolf Molendijk (De Munnik), Cees Koeleman (Ter Aar), Ernst Verduin (Alkemade) 7; Bob van Overloop (De Munnik) 6; Paul Heynis (Mijdrecht), Winand Steggerda (Unicum), Fred Stierum (De Munnik), Marcel Ver- Ondanks ver lies tegen Jan Siemerink In de finale van de districts kampioen schappen is Mare Nagel kerken Circuit koploper bij de C-heren. hoef (TEAN) 5; Joris Aperghis (Uni cum), Mare Baan (Voorhout), Harry Breed (TEAN), Eelco Cremer (TEAN), Maarten Kallenberg (Uni cum), Lodewijk Otto (L T V Z Her- bert Broeren (Nieuwe Sloot) 4. Dames D: Yvonne Hoogeveen (Ter Aar) 10; Colinda Voskuijl (Sassen heim), Maaike Tromp (TEAN) 7; Ma rie Louise Goedhart (TEAN) 6; Lilian van Heteren (De Munnik) 5; Els van Diggele (Unicum), Marguerite Pati- wael (Artesia) 4; Madelijn Damen (Nieuw Vennep), Suzanne Gijsbers (TEAN), José Jongkind (Nieuwe Sloot), G. Kok (Waddinxveen), Fleur Meijer (Unicum), Christel Ruiter (Mijdrecht), Bionda Zonderop (Salvo) LEIDEN Door in de derde set naar een hogere versnel ling over te schakelen heeft Eelco Adrichem een vroegtij dige uitschakeling in de C2- klasse van het tennistoernooi van Hazerswoude weten te voorkomen. Het tempo, dat de eerste geplaatste Tehado-spe- ler in dat laatste part wel kon maken, was duidelijk teveel voor tegenstander Rik Uiter- wijk: 6-4, 6-7, 6-0. Ook in het herendubbel met de gebles seerde André Weening kwam Adrichem als winnaar van het Hazerswoudse gravel. Het werd tegen het duo Baans- /Van der Meent overigens een veel korter potje: 6-1, 6-2. C2- districtskampioen, Eric Snellenberg had onverwacht veel problemen met de op Unicum tegenvallende Joris Aperghis. De Kouderkerker bereikte pas na 6-3, 2-6, 6-3 de volgende ronde. Een andere Artesiaan, Robert van Iterson, was niet opgewassen tegen het spel van Edo Weening: 1-6, 3- 6. In de C-dubbelspelen was er tweemaal winst voor Mattie Kantebeen. Met Jan van Duyn gunde sterk serverende Kan tebeen het thuisspelende kop pel Cock en Richard Zevenho ven slechts één game. In het gemengddubbel met Ariane Renaud werden vader Joop en dochter Caroline Bekkering na hevige strijd verslagen: 6-4, 7-6. Zonder veel problemen speelde Jacqueline Paauw zich bij de laatste vier in C. Annie van Reeuwijk won elf games minder dan de Munnik-speel- ster. D-spelers Jan van der Bosch en Jan Pieter de Rijke mogen zich nog een keer bij de wedstrijdleiding melden na de winst op respectievelijk Bert van der Mey en Herbert Broe- Langeraar Terwijl bij de heren in Lange- raar alle geplaatste spelers zich zonder al teveel moeilijkheden handhaafden, moesten enkele dames voortijdig het toernooi verlaten. Zo verloor mevrouw H. Voskuil (3) zowel haar sing le (van L.Heyers) als haar dubbel met Waasbergen. Door dat ook het als eerste geno teerde Nieuwkoopse duo Lucia van Uden/Annie Wahle uitge schakeld werden door Corrie Bank en J. de Bok, is er geen enkel „gekleurd" koppel meer in de Langeraarse D-strijd. Forescate Tom Giberius trof het niet dat hij op zijn weg naar de ver wachte halve finale in C reeds vroeg de sterke Rien Booy vond. De Merenwijk-trainer gaf Booy weliswaar goede te genstand, maar kwam in de beslissende tiebreak toch net iets te kort: 4-6, 6-3, 6-7. Booy speelde zich door deze winst bij de laatste acht, waar hij ge zelschap kreeg van Rob van Wijngaarden (6-4, 5-7, 6-2 te gen Maarten Soels) en Peter van Paridon, die Rik Koemans op eigen grond aftroefde. Bij de dames in deze klasse zijn eveneeens drie kwartfinalistes bekend. Het drietal - Annema- rie van Gemund, Tiny van Velzen en Annemieke Ouds hoorn - plaatste zich zonder setverlies voor deze ronde. Van Velzen was minder suc cesvol in het gemengddubbel met Harold van Offeren. Het als derde verwachte paar ver- loom met 4-6, 1-6 van Els de Groot en Joost Rodenburg.- Op de lange D-lijst van 128 zijn een aantal spelers gevorderd tot de laatste zestien. Ook lijst aanvoerder Jelle Raap hoort daarbij. Raap hoefde in twee partijen slechts zes games toe te staan. Sassenheim In Sassenheim bleek weer eens hoe moeilijk het voor een wedstrijdleiding is om de juiste kanshebbers aan te wijzen. Werd eerder Frank van Balen (7) toch wel verwacht uit het C-toernooi gekegeld door on begrijpelijk niet „in rood ge schreven" Munnik-winnaar Marco Visser, op dinsdag was het toernooi voor Johan van der Lippe (8) over. Degene die daarvoor verantwoordelijk was, Anton Wil van Zoelen, is evenwel ook niet zomaar „een" speler. Ruud Warmer dam (eerste), die geen proble men kende met John Ruy- grok, zal daarom ook op scherp moeten staan, wil hij de winnaar van het Badgasten- toernooi 1982 verslaan. Het sterk bezette C-veld zag Ma- rius Pieters na 6-4, 2-2 tegen Rogier Liefbroer vertrekken. De jeugdige OLTC-er werd op die stand geveld door een zweepslag. De Metselaars Jos Koemans, die een eerste notering kreeg toebedeeld van de leiding van het sterk bezet te toernooi in Scheveningen,' heeft de verwachtingen niet waar kunnen maken. De Voorschotenaar werd door Jan Rienk van der Poel op een driesets nederlaag vergast. Ook Frans Grimbergen hoeft na 6-1, 6-0 nederlaag tegen Marco Winter niet meer voor het enkelspel te verschijnen. De Lissenaar kan zich bijge volg volledig op de dubbel met Freek van der Capellen con centreren. De eerste ronde te gen Portengen en Winkeler werd simpel gewonnen. Nog wel in de (enkel)strijd zijn Ivar de Jong (6) en Freek van der Capellen (7). Beide Uni cum-spelers hebben zich bij de laatste zestien geschaard. De Jong deed dat door de Ameri kaan Emmet met 6-1, 6-4 te verslaan; de districtskampioen kwam na 7-6, 6-1 tegen Bas Schmitz winnend van de baan. Jacqueline van Wijk, die het afgelopen weekeinde met Fred van der Horst het GDB in Bilthoven won en met Brigitte Pardoel de dubbelfinale in A van Marianne van der Torre en Karin Bakkum verloor, komt als derde B-dame op de Scheveningse ranglijsten voor. LEIDEN Voor een wielrenner is er niets mooier dan wi voor eigen publiek, maar vaak is er ook niets moeilijker: ii peloton is het altijd bekend dat iemand een thuiswedstrijd en op die renner wordt dan ook speciaal gelet. Dat de nog Du Prie-renner Richard Ippel er desondanks in slaagde zijr ste zege als amateur te pakken in de Ronde van Leiden - georganiseerd door het 65-jarige Swift - tekent zijn kracl wees hij na afloop dankbaar naar zijn ploeggenoten, met w vanaf het begin de koers had beheerst. Al na 5 van de 72 ronden (80 kilometer) namen acht ma scheid van het peloton onder impuls van Robert Nuyens i termeer). Liefst vier -van hen vertegenwoordigden de L gastrennersvereniging: Ippel, Michel Meere, Dirk Jan van en Paul Kooijman. Gerard Looyenstein, Barend Huveneei Johan van der Weiden completeerden de kopgroep, die oj korte parcours Zoeterwoudse Singel - Jan van Houtkade - sotkade regelrecht leek af te stevenen op één ronde voorspi Zo eenvoudig ging dat echter niet. Op het moment dat de g in zicht kwam, bleek de samenwerking maar matig. Slacht daarvan werd Looyenstein, die er als enige niet in slaagde te sluiten bij het uitgedunde peloton. De Noordwijker had e< geluk dat ondertussen vier man in de achtervolging warei gaan op de koplopers: Kees Vernooy, Alex Jansen, Dick va Breggen en Matthieu Hendriks. Dit viertal leek voor een schier hopeloze taak te staan, i slaagde er - met de opgepikte Looyenstein - op knappe wij: eveneens één ronde te pakken. Dat bracht in totaal twaalf voorop, van wie er één zijn ogen het best open hield: Ric Ippel. Hij sprong attent mee toen vijf gedubbelden het haz kozen, en was er achteraf hogelijk verbaasd over dat hij zo i kelijk weg kon rijden: „Van der Weiden zat nota bene in wiel toen ik die vijf zag springen. Toen ik meeging, reage hij helemaal niet!" En dat koste Van der Weiden wellicht de overwinning, zowel Ippel als zijn vijf medevluchters - waaronder lp ploeggenoot Gert Jan Zwaan - hadden er alle belang bij w< blijven: de Du Prie coureur omdat hij de zege kon pakker anderen omdat zij voor de 13de tot en met de 17de plaats re Nadat zij 5 ronden voor het einde hadden afgespurt, was er Ippel geen vuiltje meer aan de lucht. Met ruime voorsprong bracht hij de laatste ronden, om vervolgens winnend de fini: passeren. De rappe Johan van der Weiden pakte de tweede plaats in adembenemende spurt vóór Michel Meere, Huveneers, Loo stein en Van de Breggen. Even later besloot Kees Vernooy sterke koers op de zevende plaats. Alex Jansen sloot de rij twaalf koplopers: hij had zijn medevluchters in de slotfase i pech moeten laten gaan. Voor de amateurkoers vond een wedstrijd plaats voor lief bers en veteranen. Ook hier ging de overwinning naar Swiftrenner: Pieter Evelein ontsnapte al na vijf van de d< ronden met clubgenoot Adrie Kruger en Gerrit Kleinveld Bollenstreek). Nadat Kruger had moeten lossen door het 1 tempo, bouwden Evelein en Kleinveld een voorsprong op steeds rond de halve minuut schommelde. Het peloton zag pas aan de streep terug. In de eindspurt bleek Evelein de snelste. Hij hield de Lissei daarmee van zijn achtste zege af. Voor Evelein zelf betekt dit de tweede zege. Eerder won hij - ook voor eigen publii het districtskampioenschap in Zoeterwoude. De uitslagen; amateurs; 1. Richard Ippel (Leiden); 2. Johan van der W« (Amsterdam); 3. Michel Meere (Alphen a/d Rijn); 4. Barend Huveneers terdam); 5. Gerard Looyenstein (Noordwijk); 6. Dick van de Breggen (Bei 7. Kees Vernooy (Leimuiden); 8. Dirk Jan van Reek (Lisse); 9. Paul Kooi (Leiden); 10. Matthieu Hendriks (Berkel Rodenrijs); 11. Robert Nuyens X)t jbers: 1. Pieter Evelein (Leiden); 2. Gerrit Kleinveld (Lisse); 3. Ei Overmeer (Zoetermeer); 4. Leo Wassenburg (Nieuw Vennep); 5. Adrie Kl (Katwijk); 6. Dick Schouten (Haarlem); 7. Arie Ravensbergen (Voorschote Harry van Leeuwen (Zoetermeer); 9. Cees Kouwenhoven (Leidschendam Cor Berkouwer (Stolwijk); 13. Piet Kralt (Rijnsburg).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12