)eel Eminent verder Computer stuurt automatisch bekeuringen toe TUDELUK WETHOUDER IN RIJNSBURG ERBIJ Ploegentijdrit over 54 kilometer !B en peuters in fn Katestraat ist kwart miljoen Derde „eerste paal" luidt woningwetbouw in Oosthout in Omzet Flora tien procent CetdacOoivimtt ZATERDAG 30 JUNI 1984 PAGINA 3 N Een is gister- onder het over de de Zwij- i bij de inol weg leaar tasie rjl. In de het va- PWld: 2.500 'J; De tas gepakt oen passe- ^rommer. Ontruiming kraakpand roept vragen op LEIDEN PSP en D'66 hebben burgemeester C. Goekoop ge vraagd voorlopig van ontruiming van het gekraakte pand Van der Werfstraat 19a af te zien. Volgens beide partijen zou ontrui ming niet terecht zijn. Dat stellen de raadsleden in schriftelijke vragen aan de burgemeester. Het gaat om een bovenwoning. Het gehele pand is volgens de vragenstellers door Marskramer b.v. gehuurd sinds juli vorig jaar, maar de bovenwoning bleef leeg. Na de kraakactie won de verhuurder een kort geding van de krakers. Voor de rechtbank werd betoogd dat de bovenwoning nodig zou zijn voor de be drijfsleider. De woning zou per 1 juli door de krakers ontruimd moeten worden, luidde het vonnis van de rechter. PSP en D'66 vragen zich af of de bovenwoning inderdaad voor de bedrijfslei der is bestemd en willen daarom onder meer weten of voor het pand een woonvergunning nodig is en of de bedrijfsleider voor die vergunning in aanmerking komt. De raadsleden willen de kraakactie en de mogelijke ontruiming maandag tijdens een vergadering van de commissie algemene bestuurlijke aangelegenheden aan de orde stellen. ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse KPJ houdt zondag de jaar lijkse ploegentijdrit over 54 kilome ter. Om 9.30 uur gaat de eerste for matie op pad. Start en finish zijn op de Zuidbuurtseweg ter hoogte van Don Bosco. Zondag worden twintig ploegen aan de start verwacht, die drie maal het trajekt van 14,7 kilo meter moeten afleggen. De teams bestaan uit vijf renners waarvan er minimaal drie in Zoeterwoude woonachtig moeten zijn. Direct na de start gaan de renners via de Nieuweweg en een klein stukje Weipoortseweg rechtsaf via Weddepad en Broekweg naar Gel- derswoude. Vervolgens moeten de renners aan het einde van de Gel- derswoudseweg rechtsaf richting fietspad naar Palenstein, Aziëweg en de Zoeterwoudse Geerpolder weer richting Zuidbuurtseweg. Als titelverdediger komt het team onder aanvoering van Theo van Leeuwen aan de start. De prijsuitrei king van de ploegentijdrit wordt, omstreeks 12.00 uur, gehouden in het KPJ-clubgebouw De Westender. UGRAVEN Een ;ote van de activitei- vn de in mei dit jaar Jt.'le gegane orgelfa- wEminent Electronics Bodegraven wordt andere vlag en in afgeslankte vorm "fezet. Onder de nc „Verkoopmaat- schappij Eminent Orgels BV" gaan zo'n twintig mensen zich bezighouden met de verkoop, service en onderdelenvoorziening van Eminent-orgels. Dit heeft één der directeuren van de nieuwe vennoot schap, C. Brugman, giste ren meegedeeld. Bij het faillissement van de or- gelfabriek raakten 260 mensen hun baan kwijt. Forse offers van het personeel en zo'n twintig miljoen gulden over heidssteun konden niet voor komen dat het toen al danig ingekrompen bedrijf de poor ten moest sluiten. Directeur Brugman erkent dat de markt voor elektronische orgels de afgelopen jaren sterk is ver slechterd. Hij hoopt niettemin het komende jaar ongeveer 2.500 nieuwe orgels te verko pen, een kwart van de totale Nederlandse markt. Ondanks de geringe bezetting is het mogelijk nieuwe orgels te maken, omdat de verkoop maatschappij de voorraden, onderdelen en halffabrikaten van de voormalige orgelfa- briek heeft overgenomen. Daarvan kunnen nog 1.500 or gels worden gemaakt. Afhan kelijk van de resultaten be kijkt de maatschappij volgend jaar of het zin heeft verder te gaan met de produktie van or gels, aldus Brugman. De ver koopmaatschappij maakt voor lopig nog gebruik van de ge bouwen en machines van de voormalige orgelfabriek. Minirondvaartboot vaart op verzoek Kapitein K.D. Parmentier ma- nouvreert zijn minirondvaart boot naar de steiger bij Art Tea House aan de Stille Mare. Sinds Pinksteren vaart Par mentier met dit bijzondere vaartuig door de grachten van Leiden. Met het bootje, dat plaats biedt aan maximaal tien personen, worden stadsrond- vaarten van vijftig minuten ge maakt. Dit is een vastgesteld traject, maar op verzoek vaart de schipper een andere route. PRIMEUR DOOR SAMENWERKING GEMEENTELUKE POLITIEKORPSEN: LEIDEN/DELFT Acht gemeentepolitiekorpsen in Zuid-Holland waar onder Leiden worden in septem ber aangesloten op één computer waarin onder meer een geautomatiseerd bekeurings-afhandelings- systeem (BAS) wordt in gevoerd. Daartoe hebben de politiekorpsen een zo geheten subrap in het le ven geroepen, een subre gionale automatiserings afdeling. Commissaris J.W. Bakker van de Delft- se politie heeft gistermid dag Andries Zwikstra beë digd als chef van deze af deling. Het ministerie van binnen landse zaken heeft circa 50.000 gulden beschikbaar gesteld voor de aanschaf van een com puter. Deze computer komt in Delft te staan en wordt aange sloten op terminals in Zoeter- meer, Gouda, Katwijk, Leiden, Noordwijk, Woerden en Al phen aan de Rijn. Het eerste programma dat wordt inge voerd is het eerder genoemde BAS. Stel er wordt iemand een be keuring toegestuurd en deze betaalt niet. Dan „spuugt" de computer naar verloop van tijd zelf een tweede bekeuring of aanmaning uit. De bekeu ringen hoeven allen nog maar naar de brievenbus te worden gebracht. In Delft zijn dage lijks vijf mensen bezig met het uitschrijven van bekeuringen, maar wanneer de computer 24 uur per dag werkt, kunnen deze vijf bij overige diensten worden ingezet. Ook bij de andere deelnemen de politiekorpsen leidt de com puter tot behoorlijke besparin gen. Bovendien is dit nog maar één voorbeeld wat de computer kan. Eenmaal in werking zouden bijvoorbeeld ook goederenaangiften (GAS) kunnen worden opgeslagen. In plaats van (tijdrovende) te lexen sturen, kan elk korps met een snelle blik op het beeldscherm bekijken waar eventueel gestolen goederen in beslag zijn genomen: het op sporen van helers verloopt sneller. Het project is in zoverre uniek in Nederland, dat nog niet eer der diverse gemeentelijke poli tiekorpsen gebruik maken van een computer en zodoende in staat zijn sneller gegevens te ontvangen en te verwerken. Eerder hebben grote gemeen ten, zoals Arnhem, dergelijke apparatuur aangeschaft, maar de gegevens worden niet met andere gemeenten gedeeld. Commissaris Bakker tijdens de installatie van de heer Zwik stra: „Delft heeft zo'n middel grote politiekorps dat al jaren geleden besefte dat het zaak is bij te blijven in de ontwikke lingen van deze tijd en heeft dan ook al geruime tijd een medewerker lokale automati sering. In samenwerking met anderen is een aantal pro gramma's ontwikkeld, waar 1 het korps behoefte aan had en j heeft. Het is verheugend dat vanuit de landelijke overheid impulsen zijn gekomen (de subsidie door Binnenlandse Zaken, red.) om de politionele automatisering op regionale basis te stimuleren". Een tochtje kost zes gulden, kinderen tot en met 12 jaar be talen half geld. Parmentier, die 's ochtends tussen half negen en half tien reserveringen boekt (telefoon 120394), houdt zijn schip tot en met 3 oktober In de vaart. er O :ike De traditionele zie- >.00iroor de drie parochies *9 en ook de patiënten verpleeghuis St. Ber- io. Sassenheim is in de iedunakerk weer een groot '"^jworden. In de eucha- teTng gingen in conce- u voor de pastores HOU1 Grol en Hilders. De ouvd in het teken van het jodvan inspiratie, geloof :hJJ om door te gaan en n Grol benadrukte dat ook de zieke en gehandicapte mens veel voor zijn medemen sen kan betekenen. Aan die ziekendag werd meegewerkt door het dameskoor van de pa rochie onder leiding van me vrouw Lascaris. Het koor zong onder meer een Mis van Hal- ler. Ook na de handoplegging om twaalf uur zong het koor liederen. Na de broodmaaltijd, bingo en samenzang met gre goriaanse liederen, kregen de bezoekers bloemen mee naar huis die werden uitgereikt door lerlingen van de eerste klas van de St. Jozefschool. Pechdag voor Minerva De viering van 170ste verjaar dag is voor de Leidse studen tenvereniging Minerva gisteren op een pechdag uitgelopen. Het meest spectaculaire deel van het programma, het opstij gen van een groot aantal bal lonnen, kon niet doorgaan om dat de wind volgens de organi satie te sterk was. Ook het mu zikale festijn in het Van der Werfpark ging gisteravond de mist in. De zangeres Chernr zou optreden maar een lek in het zeil van de tent leidde er toe dat men besloot om ook dit gedeelte van het program ma te schrappen uit angst voor ongelukken met electrische apparatuur. Vanmorgen zou opnieuw geprobeerd worden de ballonnen te laten opstij gen, vanavond vanaf een uur of vijf wil men het nog een keer proberen en tenslotte morgen ochtend nog een keer. RIJNSBURG De omzet van de veiling Flora is in het eer ste zes maanden van dit jaar 10,15 procent (17 miljoen gul den) hoger geweest dan in de zelfde periode van het vorig jaar. Dit liet de voorzitter van de Veilingvereniging Flora, W-A.J. van Nobelen, gister avond weten. Hij noemde 1983 „een buiten gewoon gunstig jaar". De oude veiling werd verkocht wat een goede startpositie vormde voor 1984. Volgen de voorzitter zijn de vooruitzichten ook voor 1984 prima. „De provisie zal in 1985 beneden de 5,7 procent liggen". Hij maakte verder be kend dat besloten is tot aan stelling van een directeur. Mo menteel wordt gewerkt aan een profielschets. De voorzitter wees voorstellen om actie te ondernemen tegen de import uit Israel door onge veer zestig leden van de vere niging van de hand. Die leden willen daarmee hun eigen markt beschermen. Volgens de voorzitter zouden er wel bete re afspraken met de landen die naar Nederland exporteren gemaakt kunnen worden. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. rii fclRSWOUDE Een verbouwing van de bestaan- nzaal aan de Ten Katestraat voor huisvesting van i en de peuterspeelzaal kost 250.000 gulden. Alle oplossingen zijn veel duurder. Dit blijkt uit de ismodatie-nota" die B en W van Hazerswoude deze ïghebben uitgebracht, o nliscussie-nota staan alle mogelijkheden genoemd die er de welzijnsinstellingen te huisvesten. Alle betrokken A gaan in september praten over de aangedragen sugges- behandeling in diverse raadscommissies, neemt de ge baad waarschijnlijk in oktober een beslissing. BUe JBB zijn nog twee alternatieven open. Aanbouw aan p|ker (kosten 500.000 gulden), of nieuwbouw in plan Zon- 1 Beiden worden begroot op een half miljoen. In dat geval 2r» gemeente ook voor de speelzaal een andere plaats zoe- ".it kan door nieuw te bouwen in Plan Zonneveld (kosten 'h) of verbouwing van de gymzaal aan de Ten Katestraat n0.000 gulden. Deze plannen zijn in totaal vier, tot vier en tive ton duurder dan als de JJB en de speelzaal samen de ltestraat gaan gebruiken. i geeft ook een aantal tijdelijke oplossingen aan. Bijvoor- jjvoor de peuterspeelzaal Wonderland en de JJB. Voor 0l?rland is gekozen voor het opknappen van het bestaande i rv. Daarvoor is 9.000 gulden beschikbaar. Voor de JJB is, ekend, een keet gepland naast de gymzaal in de Ten Ka- Die oplossing kost tien mille. De omwonenden hebben 3',jhter grote moeite mee. In de nota slaat verder dat vesti- 20 n een medisch centrum mogelijk is aan de Jacob Revius- op de plaats waar nu de RK-kleuterschool staat. Hier »té apotheker Meerburg, een tandarts en een arts zich ves- ATII ®"-tpaar Bos uit de Zonneveldstraat 15 in Hazerswoude- ch ,vierde gisteren het 60-jarig huwelijksfeest. Familieleden, rzeH en bekenden feliciteerden het echtpaar tijdens de re- r: ei hotel Groenendijk. Om vier uur werd er een Heilige Mis _gen in de St. Bernarduskerk ter gelegenheid van het hu- J^?est. De heer en mevrouw Bos wonen al bijna 60 jaar in j33ï)ude. Zij kregen 13 kinderen, 8 dochters en 3 zonen. De is«3os (86) heeft jaren de kost verdiend als landarbeider en tijdkte hij in een fabriek. Mevrouw Bos (83) heeft haar han- 1 «^ehad aan het huishouden. De heer Bos houdt ervan zijn onderhouden, maar zijn gezondheid laat de laatste tijd sn over en daarom kan hij aan deze hobby niet zoveel ALfr besteden. RIJNSBURG Gezien de langdurige ziekte van burge meester drs. W.K. de Roos wil het college van wethouders een tijdelijk wethouder aan wijzen. De wethouders raken overbelast doordat wethouder C. Noort de burgemeester moet waarnemen en als loco- burgemeester door het leven gaat. Dat gebeurt al sinds be- fin juni van vorig jaar toen urgemeester De Roos plotse ling onwel werd. De gemeenteraad wordt don derdag voorgesteld een tijde lijk wethouder aan te wijzen voor de periode dat wethouder Noort de zieke burgemeester moet vervangen. Het is nog niet zeker wie dat moet wor den en van welke partij die persoon moet zijn. Het college wacht tijdens de vergadering voorstellen van de gemeente raad af, hoewel de verwach ting gerechtvaardigd is ge zien het feit dat de huidige wethouders van CDA-huize zijn dat de nieuwe tijdelijke wethouder lid van het CDA zal zijn. Overigens kost het aanstellen van een tijdelijk wethouder geen extra geld. Deze persoon heeft recht op de helft van de wethouders-wed de. De loco-burgemeester zal die afstaan, omdat hij zelf al een extra vergoeding voor het vervangen van de burgemees ter krijgt. VOORHOUT De derde „eerste paal" in de Voorhoutse uitbreidingswijk Oosthout werd gistermiddag met veel bombarie geslagen. Al twee keer eerder ging een eerste paal de grond in om het start sein te geven aan een nieuwe bouwfase, maar deze derde was een bijzondere. Hij luidde namelijk de bouw van wo ningwetwoningen in. „Deze eerste paal is ook de belang rijkste, omdat het de woning bouw betreft waarvoor Oost hout oorspronkelijk werd ont wikkeld: de woningwetbouw. Bovendien is deze eerste paal voor ons symbolisch, omdat de Woningbouwvereniging Voor hout 35 jaar bestaat", zo sprak voorzitter Toon de Groot. De eerste paal werd, zij het met wat horten en stoten, de grond ingeslagen door de heer F.E. Brard, plaatsvervangend hoofd van de Stafsectie Wo- ningbouwprogrammering pro vincie Zuid-Holland. Boven de bouwput voor de vijftig wo ningen wapperden vijf vlag gen, waaronder voor het eerst ook de vlag van de woning bouwvereniging. Die vlag was ontworpen door de vrouw van het bestuurslid Oosterveer. Overigens kon voorzitter De Groot er niet helemaal om heen, om de hete brij: „De heer Brard is als secretaris van de regionale woningbouwcom missie Leidse agglomeratie en de Bollenstreek indirect mede verantwoordelijk voor de con- tingentering van de gesubsi- deerde woningbouw, maar misschien spreekt het u meer aan als ik zeg dat hij direct verantwoordelijk is voor de geboorte van de presentatrice van Banana Split' Tijdens de feestelijkheden werd met geen woord gerept over de uitlatingen die de pro vinciale commisie voor ruim telijke ordening en volkshuis vesting eerder deze week deed. Daarin werd gesteld, dat de woningbouw in de Bollen streek maar eens terugge schroefd moest worden, omdat er te snel gebouwd zou worden waardoor ook mensen van buiten de streek in de Oost- De heer Brard sloeg gistermiddag de eerste paal. hout-woningen zouden zijn ge trokken, terwijl die bouw al leen voor Voorhouters en de donorgemeenten is bedoeld. Wel stelde de heer Brard dat de vraag van gemeenten om rijkssteun voor woningen, de toewijzing verre overtreft. „Met het bouwplan waarvoor hedenmiddag de eerste paal is geslagen, staat het welzijn van de toekomstige bewoners cen traal, namelijk het welzijn van een groep uit onze samenle ving die nog steeds wordt ge confronteerd met een achter stand in de voorzieningen op het gebied van huisvesting".

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3