geluk voor de komende tien jaar n ER TV OP SCHOLEN Waddenzee nog te redden op KRO-film fb/TELEVI~ CeidóG Somant DONDERDAG 21 JUNI 1984 PAGINA 7 ndsUM Op scholen van voortgezet leeft onder de directies en docen- ry t algemeen de overtuiging dat tele- een algemeen geaccepteerd hulp of loet worden beschouwd en dat in- ven in deze apparatuur hun geld op- DS-i Men verwacht bovendien dat het Mjrvan jn <je komende jaren zal toe- ctie "gSgnkele conclusies die kunnen wor- act%kken uit een onderzoek dat de )urj Nederlandse Onderwijs Televisie hee: >nd|nderzoek komt verder naar voren or innen de scholen in het algemeen Pe'weinig systematiek sprake is waar Pai>m het beheer van de apparatuur en et (satie van het gebruik. Alle geledin- de school kunnen daarbij zijn in- diold: de schoolleiding, docenten, con- rge_ cierge, amanuensis of technisch onderwijsas sistent en bibliotheekbeheerder. Een grote meerderheid van de schooldirec ties zou het betreuren als er geen school-tv meer zou zijn en de ondervraagde docenten betuigen in het algemeen instemming met de uitspraak dat, wanneer de NOT haar werk goed doeb zij een onmisbare organisatie voor het onderwijs wordt. Op het ogenblik beschikken ruim vier van de vijf scholen voor voortgezet onderwijs over één of meer kleurenontvangers en vi deorecorders. Tot de meest gebruikte schooltelevisiepro gramma's behoren de series die worden uit gezonden in het kader van de voorbereiding op het Centraal Schriftelijk Eindexamen bij de vakken aardrijkskunde en geschiedenis. Zo'n 2/3 deel van scholen voor MAVO, HAVO en VWO volgen deze uitzendingen. Boudewijn Klap naar IKON-tv HILVERSUM Boudewijn Klap (42) is benoemd tot plaatsvervangend programma leider van de IKON-televisie. Hij zal de programmadienst te levisie samen met de huidige programmaleider Wim Koole gaan leiden. Hij volgt in deze functie Henk Biersteker op, die voor de IKON program ma's over kerk en oecumene gaat maken. Klap heeft vanaf 1970 bij de AVRO gewerkt als hoofd van de jeugdafdeling ra dio. Met zijn programma's is de AVRO-jeugdafdeling her haaldelijk in de prijzen geval len. Hij was o.m. de leidsman van de praatgrage Birgit. Radio met drie man in de Tour HILVERSUM Met de vaste wielrenverslaggever van NOS-radio Harrie Jansen zullen Evert ten Napel en Pieter Storms dagelijks re- portageflitsen verzorgen van de Ronde van Frankrijk, die van 29 juni tot en met 22 juli plaats heeft. In die periode zal evenals voorgaande jaren elke middag het programma "Radio Tour de France" te beluis teren zijn op Hilversum 1, van 14.00 tot 17.00 uur (op zondagen en enkele andere dagen tot 18.00 uur). Evert ten N^pel wordt voor deze taak "geleend" van NOS-televisie. Pieter Storms is aan het team toe gevoegd, omdat Hennie Rtlckert wegens een rugblessure dit jaar niet naar Frankrijk zal kunnen gaan. Storms is 29 jaar en vanaf zijn 19e actief in de journalistiek. De drie verslaggevers zullen geen vaste po sitie innemen in de karavaan, maar roulerend de plaatsen op de mo tor en in de twee volgauto's bezetten. De presentatie van Radio Tour de France wordt in Hilversum verzorgd door Fred Racké, Klaas Sam- plonius en Koos Postema. Deze laatste zal op zondagen en op de da gen dat de finish na 17.00 uur zal vallen ook het extra uur van het programma presenteren (7, 13, 16, 17, 18 en 20 juli). De regie wordt in Frankrijk verzorgd door Jaap Hofman en in Hil versum door Ferry de Groot. De muziek wordt gekozen door Herman van der Velden. iiRSUM De komst llJam Curry als presen- in het succesvolle Ve- popprogramma down" kwam zo'n zes Digeteden voor veel kij- Mls een donderslag bij 1 hemel. Het ver- dwP gezicht van Erik de an'(die nu voor de TROS -led was plotseling ver is ii door dat van een voe presentator. De in be^er twintig jaar wor st. Amerikaanse Neder- liejCurry had weliswaar ek fer tijd om zich voor te (een week), maar 1 van een gelukkige ns loop van omstandighe- dt hij de baan kreeg. Hij geloof dat ik mijn kvoor de komende tien „tlb opgebruikt", brieven die bij Veroni- nenkomen, valt te le- v at Adam Curry het el van de twijfel „Er zijn mensen, die 'bn dat de groepsnamen ngtitels goed worden e*>roken. Anderen vra- 'arbh af waarom ik mij .merikaans accent heb W1heten en waarom de lews op zo'n laag peil ,n® Ik ben het, wat die 5 opmerking betreft, eens met die brief- f^ers. Ik denk dat er iets f® als je tijdens een inter- bijvoorbeeld Fran ces To Hollywood niet komt dan aan eikaars trekken. Ik werk er ennteel hard aan daarin ering aan te brengen. echter niet altijd even ^£:kelijk. Over de keuze e artiesten die naar de komen, wordt laat be- n er is niet altijd even informatie voorhanden een interview voorbe- M pi J jaar Curry kwam op acht- ADAM CURRY („COUNTDOWNS jarige leeftijd naar Neder land. De bedoeling was dat de familie (zijn ouders zijn inmiddels gescheiden) na een paar jaar weer naar Amerika zouden terugkeren. Adam ging dan ook tijdens de eerste drie jaar van zijn verblijf hier naar The International School in Amsterdam. Daar na verhuisde hij naar de vijf de klas van de lagere school en eindigde tenslotte met een HAVO-diploma op zak. „Ik wilde verder studeren en was inmiddels geïnteresseerd ge raakt in radio en televisie. Van mijn moeder mocht ik, ondanks het feit dat het een dure studie is, in dat vak doorleren en verhuisde ik daarom opnieuw naar Ame rika om mij op de universi teit in het radio televisie- Adam Curry: „Veronica is een goede leerschool voor mij". vak te bekwamen. Ik had dus wel eens voor de camera gestaan voor ik mijn eerste ,,Countdown"-programma presenteerde. Het was voor mij dan ook niet echt eng". Adam keerde na een jaar Amerika gedesillusioneerd terug. „Voor het merendeel van die jongens en meisjes begon het leven pas toen ze naar de universiteit kwamen. De controle van de ouders viel weg en dat betekende onder meer dat ze vieren twintig uur per dag stoned rondliepen. Met zulke men sen valt niet te werken". Wanhopig Adam schreef een wanhopige brief naar zijn moeder met de vraag of hij zijn studie kon opgeven. „Ik was bereid in Nederland alle baantjes aan te pakken, als ik maar niet op die school hoefde te blijven". Eenmaal terug („Ik vind Ne derland een prachtig land") was de sympathieke presen tator niet van plan de bij stand aan te spreken om in zijn levensonderhoud te voorzien. „Ik zag dat mijn vrienden, die in de reclame wereld zitten, dag en nacht aan het werk waren. Ik wil de niet voor een paar hon derd gulden minder de hele dag niets doen". Doordat Adam over een goe de stem beschikt vond hij ook werk in de reclame. Hij sprak onder meer reclame boodschappen in en besteed de een deel van zijn vrije tijd aan het maken van radio programma's voor de Am sterdamse piraat Radio Deci bel. „Ik maakte voor die zen der radio-programma's in het Amerikaans. Soms was ik drie of vier dagen in de week te horen. Nu gaat dat niet meer. Hoewel Veronica oog luikend het werken voor pi ratenzenders toestaat, heb ik er geen tijd meer voor. Bo vendien moet ik uitkijken, want ik ben in Amstelveen een keer betrapt toen ik aan het zenden was. Die zaak komt binnenkort voor en een veroordeling kan ik op dit ogenblik niet gebruiken". Free-lancer Adam Curry werkt als free lancer bij Veronica. Dat le vert hem vijf dagen per week werk op, terwijl hij ook veel is te vinden achter de micro foon van de Veronica Drive- in Show. Verder staat hij ge reed als er bij de radio ie mand op vakantie gaat. Zo neemt Adam binnenkort de tipparade van Bart van Leeuwen over. „Veronica is een goede leerschool voor mij en ik vraag mij nog wel eens stilletjes af waar ik het alle maal aan te danken heb". De meeste moeite heeft Adam met de presentatie van radio-programma's in de Ne derlandse taal, omdat hij ge wend is dit in het Ameri kaans te doen. Een radio- baan in het land van Uncle Sam ziet hij echter niet zo zitten. „Dat is alleen leuk als je bij een van de grote New- yorkse stations werkt. Vooral als je bij een kleine radiozen der in bijvoorbeeld het mid- westen programma's maakt, moet je constant voor je plaatsje vechten, omdat ze bij wijze van spreken rijen dik achter de studiodeur staan om het van je over te nemen. Ze zeggen wel eens dat de oorlog die Nederlandse pira tenzenders onderling voeren erg is. Maar het haalt 't niet bij wat er in Amerika ge beurt". Adam Curry, die bij Veroni ca werd aangenomen dankzij een videoband waarop hij is te zien terwijl hij gekke straat-interviewtjes doet en over auto's loopt, werkt hard aan zijn carrière. Over zijn televisie-optreden zegt hij: „Het moeilijkste is om na het uitspreken van een Engelse titel weer verder te gaan in het Nederlands. Daarom heb ben de woorden die volgen veelal een Amerikaans ac cent. Als het te erg is knip pen we het er uit, maar er hoeft gelukkig steeds minder te worden geknipt". HANS PIËT HILVERSUM De Waddenzee is vorige maand offi ciéél aangewezen als beschermd natuurgebied. En te recht. Veel gevaren bedreigen dit gebied. Maar het is nog niet te laat. Dat laat de tv-dokumentaire zien die de KRO vanavond uitzendt: "Waddenzee, kind van de rekening" (21.45-22.22 uur, Ned. II). De maker van de film is Rob de Wind. Hij zegt over de Wadden zee en over zijn film: "Over de Waddenzee is veel te vertellen. Het is een prachtig ruig gebied dat door menige natuurliefheb ber met graagte wordt bezocht. Lopend of varend, iedereen raakt betoverd door de schitterende strukturen die de droogval lende zeebodem bij laag water laat zien". Dat de Waddenzee droogvalt bij eb, komt omdat het een tame lijk ondiepe zee is. Lastig te bevaren, maar ideaal voor de dieren die in of van de zee leven. De Waddenzee wordt wel de kraamkamer van de Noordzeevis genoemd en dat is niet overdreven. Het water is door zijn on diepte betrekkelijk warm en er is een grote voedselrijkdom. Daar gedijt de jonge vis erg goed. Ook voor de vogels is er altijd meer dan genoeg te eten en men ziet nergens in Nederland zulke grote aantallen vogels als hier. Ook voor de zeehonden is het gebied belangrijk. Het is er rustig en er is volop voedsel. De ene diersoort houdt de andere in leven en zo is dat honder den jaren gegaan. Ook de mens speelde daarin een rol, als visser of als bewoner van de eilanden. Dat heeft nooit tot problemen geleid. Momenteel is dat helaas wel anders: vis gaat steeds meer zware metalen en vergiften bevatten, waardoor de zeehonden dreigen uit te sterven. Natuurbeschermers waarschuwen al jaren dat ook de mens gevaar loopt. Slechts weinigen willen het horen. De gif lozingen gaan door en de kleine hoeveelheid natuur in ons land wordt nog verder aangetast. Een grote schuldige is niet aan te wijzen, maar duidelijk is, dat de regering (en dat zijn we volgens sommigen allemaal...) zijn handen niet in onschuld kan i De film "Waddenzee, kind van de rekening" laat duidelijk zien hoezeer we op de verkeerde weg zijn. De grondgedachte van de film is echter hoopvol. Het tij is nog te keren, maar dan moeten we wel snel zijn. Gasboring op Ameland (Foto: Rob de Wind). >f plezier van ieder- ounda wordt voor de eer de volledig her- iilboot van Alan Hal- The Knot', te water Alan is erg gelukkig vriendschap van de g, maar nog het et de liefde van An- paar kan het uitste- Jt elkaar vinden, het- m| haatgevoelens van n Ma tak is alleen maar vl Ze stelt Matheos hij moet zien, Haldane Kreta ver- (ëdood wordt. f Nederland 1. lel eV "jengala 'Vj organiseren Franse I in Parijs een liefda- vyoorstelling, waarvan ,ep ten goede komen pensioenfonds van sga's. De KRO laat 7 van het artiesten- zien. Onder de cpevindt zich de uit )d afkomstige zanger e op de rug van een \jdt. Filmster Mylene z<eot manipuleert met Den bordjes op bam- in(en en Juliette Greco f is kattendresseerster beroemdheid Edward r iat de Zweedse film- r Nederland 2. 'jchtproef Jjr?aar de roman „Ich Wolke" van Dag mar de geschiede- 15-jarig meisje, wat ze wil. Wanneer gieder enkele weken ontwenningskuur in wordt opge- v{blijft Pauline alleen liet meisje is erg zelf ben ze blijft gewoon emale leven lelden. Ze ier school, houdt het 1 (hoon en werkt 's lt! een bioscoop om in sVerhoud te voorzien. z volwassenen in haar is deze zelfstandig doorn in het oog. Is ,vel in staat voor zich Irgen? Als het meisje iag een vluchteling in genomen, grijpen c w Nederland 2. Gruppo Sportivo wordt uit het „Toppop-hitarchief" gehaald. De groep zingt nog een keer „Disco really made it". Morgenmiddag Ned. I om 16.50 uur. NEDERLAND 1 VARA 16.00 De Smurfen, tekenfilm serie. 16.25 Ontvoering (7), avontu- renserie. Alan en David vluchten dwars door - de Schotse Hooglanden voor de Engelsen, omdat die hen van moord verdenken. 16.50 De natuur en de mens, Spaanse natuurserie. Afl.: De kleine roofvogels. AVRO 18.55 Jack Holborn (3), Duitse tv-serie. Piratenkapitein Sharingham neemt Jack Holborn mee aan boord van de „Charming Molly" en zet koers naar Afrika. Hij hoopt de „Esperance" te vinden, omdat zich aan boord van het schip een diamanten- schat zou bevinden. De Zweedse actrice Bibi An- dersson is met Edward Meeks te zien in een goochelnummer op het „Artiestengala". Ned. II om 19.12 uur. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Blokletters, spelpro- gramma. 21.00 Dallas, tv-serie. Als blijkt dat Clayton plannen heeft om met Miss Elly te trou wen, laat J.R. zijn verleden natrekken. Bobby koopt een boutique voor Jenna, hetgeen ze slechts onder bepaalde voorwaarden ac cepteert. 21.45 Televizier-magazine. 22.25 Wie betaalt de veer man? (7), Engelse serie. Alan moet weg van Kreta of worden gedood. (Zie toe lichting). NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 Artiestengala. Circus voorstelling van Franse ve detten met o.a. Dave en Mylene Demongeot, Juliete Greco en Bibi Anderson. (Zie toelichting). 20.20 De krachtproef, Duitse speelfilm van Heidi Genee. Het vijftienjarige meisje Pauline blijft alleen achter als haar moeder een paar weken naar een herstel lingsoord moet. (Zie toelich ting). 21.45 Waddenzee, kind van de rekening, documentaire. (Zie elders op deze pagina). NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Wo der Stolz zum Schicksal wird, Zuid-Tirools boerendrama van Luis Zagler. 19.15 Beruf: Kellner. Uit de serie „A la carte". 20.00 Tagesschau. 20.18 Schlag auf Schlag. 21.00 Musikladen, tv-discotheek. 21.45 Rund um Big Ben, over ge woonten en gebruiken in Engeland. 22.30 Tageathemen. 23.00 Tatort, Duitse politieserie. Afl.: Dood op de parkeerplaats. In het grij ze ochtendlicht worden commissaris Lenz en zijn medewerkers uit bed ge haald. Op een parkeerplaats langs de autobaan is een chauffeur van een tankwagen in zijn cabine doodge schoten. De moord moet gedurende de nacht hebben plaatsgevonden. Het slachtoffer is een student, Bruno Harkort, die regelmatig voor de firma Oberkirchner in München werkt en ditmaal uit collegialiteit een dienst had overgenomen van chauffeur Wer ner Latsche. Had Latsche het slacht offer moeten zijn? 00.05 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.10 Hallo Hotel Sacher... Portier. Afl.: De installateur. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.15 Dae letzte Abendmahl. Film over „Het laatste avondmaal', ge schilderd door Leonardo Da Vinei en Ben Willikens. 19.30 Der groQe Preie, spelprogram- 20.50 Die groBe Hilfe. 21.00 Überleben durch Gift? Repor tage over verdelgingsmiddelen en hun schadelijke effecten. 21.45 Heute-journal. 22.05 Wie würden Sie entscheiden? Burgers oordelen over rechtszaken. Afl.: Ze woont met iemand anders sa men. Met Gunter Lamprecht, Claudia Amm, Ingo Wlrth e.a. 22.50 Künstler lm Gesprach. Prof. Joachim Kaiser Interviewt Hermann Prey, Barbara Prey en Heinz Frie- drlch. 23.50 Das schwarze Haus, speelfilm. 00.55 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursus bedrijfseconomie. 18.30 Die Sending mit der Maua. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Ausgezahlt (Iron man), Ameri kaanse speelfilm van Joseph Pevney (1951). Coke Mason werkt in de mijn en spaart elke dollar van zijn karig loontje om met Rose te kunnen trou wen. Zijn broer George en vriend Speed raden hem aan naar de boks- ring terug te keren, waar hij snel geld kan verdienen. Coke bezit weliswaar het talent om een goede bokser td kunnen worden, maar In wezen haat en vreest hij de sport, omdat deze hem te agressief maakt. Toch laat hij zich overtuigen. 21.35 Filmtip. 21.45 Landesspiegel: ...und so klug als wie zuvor. Discussieprogramma over de medicijnenstudie. 22.15 Nachtstudio: Nur Carstsn Nie- buhr kam zurück. Over de Deense Jemen-expeditie van 1761-67. 23.00 Nachtstudio Spëtausgabs. 00.00 Journaal. BRT 1 18.00 De Bubblies, poppenserie. 18.05 Kim Skov, Deense jeugdfilm van Hara-Hendrik Sorgenson. Met Tommy Hansen, Claus Heil en Mag nus Grove (herh.). 19.00 Tijdroven Kwizien. 19.15 Programma van ACV-Informa- tief. 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Isaura (2), Braziliaanse serie van Gilberto Braga naar de roman van Bernardo Guimarez. Met: Lucelia Santos. 20.50 Panorama, actualiteiten. 21.40 Dallas, tv-serie. 22.25 Journaal en Coda. BRT 2 19.45-23.00 Cosl fan tutte, opera van Mozart. Uitgevoerd door diverse so listen o.l.v. Sir John Pritchard. Deze uitzending Is gelijktijdig te beluisteren op BRT 3 radio. RTBF 1 18.00 Refrains du monde, serie over volksmuziek. Afl.: Amerikaanse straatmuziek. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Impressie van het Int. Festival van het Franse Chanson in Spa. 20.10 Autant savoir. 20.30 Agence tdlis rlsques (The A-Team), serie. 21.20 21ste Int. Festival van het Franse Chanson in Spa. 22.30 Journaal. 22.45 Reflets du liberalisme. TV 5 19.00 Discopucé. Kinderprogramma. Oude Franse chansons. 19.05 Sido et Rémi. Kinderprogram- 19.18 Thé dansant. Amusementspro gramma. Nostalgische muziek en chansons gepresenteerd door Jac ques Martin. 19.58 Carte vermeil: Het tehuis. Tv- film over een kasteel voor oude, rijke mensen. 21.21 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Clayton (zanger, acteur Ho ward Keel) doet in „Dallas" een schokkende onthulling over zijn zoon Dusty. BRT 1 om 21.35 uur. Engeland BBC 1 18.05 John Craven's newaround. 16.10 We are the champions, jeugd programma. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Tekenfilm. 19.50 Tomorrow's World, populair wetenschappelijk programma. 20.20 Top of the pops. 21.00 HI-de-Hi, comedy-serie. Met o.a. Simon Cadell. 21.30 Max goes west. 22.00 Journaal. 22.25 Solo. 22.55 Question Time. 23.55 The Sandrigan Horse Trials. 00.23 Nieuwsoverzicht. 00.25 Tom Jones now. 00.50 Vakantieweerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Tennis. 19.30 Monkey. 20.15 Open Space: Belfast. 21.00 Just another day, serie docu mentaires over de Britse manier van leven. 21.30 Nature, magazine. 22.00 The Life en Times of Judge Roy Bean, Amerikaanse speelfilm van John Huston (1972). 00.00 Newanight. 00.45 Hoogtepunten Ascot. 01.00 Tv-cursussen. ITV 18.15 Animals in action. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.40 Quincy. 21.30 Airline. Serie over een piloot, die zijn droom werkelijkheid ziet wor den wanneer hij zijn eigen luchtvaart maatschappij kan oprichten. Met Roy Marsden. Afl: Not much of a life. 22.30 Tv-eye. Actualiteiten. 23.00 News at ten. 23.30 World of sky. Film over een stuk natuur aan de oostkust van En geland dat bedreigd wordt door de mens. 00.00 Database. 00.30 The gangster chronicles (8). 01.30 From this day forward. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. 19.00 Cartoon time. Roger Ramjet. 19.05 Wayne en Shuster. 19.30 Greenacres, tv-serle. Afl: The best laid plans. Lisa gaat naar New York om maatregelen te treffen voor de verhuizing van de meubelen, naar de oude boerderij. De buurt denkt dat Lisa bij haar man Oliver Is wegge lopen. 19.55 Skyways, tv-serle. Als Vletnam- veteranen niet terugkeren van een helicoptervlucht, vreest men voor hun veiligheid. 20.45 Family, tv-serie. Afl: ...And baby makes three. Nancy ontmoet haar ex-echtgenoot Jeff. Een nieuwe romance bloeit op. Als Nancy ontdekt dal ze zwanger is wil ze het In eerste instantie niet tegen Jeff zeggen. 21.30 American Football. Wedstrijd uit de United States Football League. 23.00-01.00 Sky Channel Music Box. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 ROF: Avon tuur op het wad (klas 5-6), herh. 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. AVRO: 16.00 Minibios, met o.a. Schateiland en Sport Billy. 16.50 Het Toppop-hitarchief. Van middag o.a. Long Tall Ernie en The Shakers, Herman Brood en Gruppo Sportivo. DUITSLAND 1. 10.00 Heute. 10.03 Der grosse Preis. 11.25 Rund um Big Ben. 12.10 Aus Forschung und Technik. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Heute. 13.15 Tele- tekst-overzicht. 14.50 Tagesschau. 15.00 CHIO van Aken. 17.50 Tages schau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Break dance (8), herh. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 De Smurfen, tekenfilmserie. 16.15 Papa, ich kümmere mich um una Kinder, Amerikaanse jeugdfilm uit 1982 naar de roman „The night swimmers" van Betsy Byars. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierte. 18.00 Brigitte und ihr Koch. BRT 1 17.55 Journaal. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time, magazine. 10.00 McLeod's Russia. 11.30 Play school. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht. 14.27 Financieel-en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.30 Heads en Tails, kleuterpro gramma. 14.45 Paarderaces Royal Ascot en tennis in Eastbourne. 17.20 Play school, it's Friday. 17.45 Wacky races, Jeugdserie. 17.55 Newsround extra. BBC 2 07.05-09.10 Tv-eursussen. 10.30-13.30 Schooltelevisie. 15.01-15.30 Schooltelevisie. 16.00 Tennis Eastbourne en paarderaces Ascot. ITV 07.25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Alfie Atkins. 13.10 Rainbow. Afl: Keep Britain tidy. 13.30 The Eng lish garden. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15.00 The night we dropped a clanger. Britse komedie. 16.30 Sons and daughters. Australische serie. 17.00 Rainbow. 17.20 Dangermouse. 17.25 Mr. Rossi looks for happiness. 17.50 Freetime. SKY CHANNEL HILVERSUM 1 NCRV: 17.03 Zo maar zomers. 17.55 Meded.(NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu-magazine. 19.02 Hier en Nu. 20.03 Onder wuivende palmen. 20.30 Verjaard, maar goed bewaard. 21.02 Op de vrije stadstoer. 22.02 NCRV- donderdag-sport. 22.55 In „t voorbijgaan. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02-8.00 De ont- bijtshow. HILVERSUM 2 18.00 Nws. KRO: 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzen ding van het CDA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Joodse wandelingen. 19.30 Cultuur schok. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitri ne. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overwe ging. Teleac: 21.30 Reuma-voorlich ting. herh. les 2. 22.00 Por Favor (6). KRO: 22.30 Nws. 22.40 God van mensen. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 NOS: 20.00 Holland Festival 1984. Rechtstreekse uitz. vanuit de Waalse Kerk te Amsterdam. Radio Kamerkoor, met solisten en een instrumentaal ensemble. 22.30 Nieuw Macedonië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19 02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow. verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A.C. Raadschelders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestel ling. 11.03 Ratel. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar" 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 KRO in Medemblik. 17.03 Het betere werk. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Het Herinterview (10.30 Nws VARA: 11.00 Prettige vakantie? NOS: 11.30 Nws. 11.33 Ho- monos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land-en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.). 14.20 Voor blinden en slecht zienden. 14.30 Nws. 14.33 Teleac. VARA: 15.03 Radioweekblad: Tussen potten en pannen over heimwee en verlangen (1). 15.30 Nws. 15.33 Bu reau Jeugdzaken of De lotgevallen van Martine Land (1). hoorspelserie. 16.30 Nws. 16.33 Tussen potten en pannen over helmwee en verlangen (2). HILVERSUM 3 EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 TIJdsteln. 9.03 De muzikale fruit mand. 10.03 Muziek motief. NCRV: 10.30 Popstation. VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming (8.00 Nws.). 9.00 Veronica's meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen. 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Holland Festival journaal. 13.10 Veronica klass. VPRO: 14.30 Sevllla, een muzikaal portret van een stad. 16.00 De tweede beweging: Jazz. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 7.30 Morgenmagazme met r'j

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7