lalf juli gaat iido weer open Stichting opgericht van Vrienden van Rustoord CcidócSotnont ■JS HESE VERKOOPT THEATER JS Bezwaren tegen bouwplan Louise de Colignylaan Irste paal in Sassenheim Zomerflora in Rijnsburgse Flora j 1 11 mm n (B 4ti IJiiiIj' IMS» Start woningwetbouw in Oosthout 9? Leiderdorper vindt kostbare oude munt Oude Raadhuis verhuurd SI,DEN DONDERDAG 21 JUNI 1984 PAGINA 5 Dn gemeentekwartet rdwijkerhout/De Zilk 3WIJKERHOUT Ook Noordwijkerhout en De Zilk krij- i eigen gemeentekwartet. Het eerste exemplaar van het spel foto's van tal van Noordwijkerhoutse en Zilkse gebouwen en erheden wordt morgenochtend om tien uur in het gemeente- -ngeboden aan burgemeester mr. F. Winkel. Het Noordwijker- ?ne Zilk-kwartet wordt uitgegeven door de Jeugdraad St. Jo- dus voor de samenstelling, foto's en teksten heeft gezorgd en c"koop ter hand neemt. De kaarten dragen aan de achterkant '•^jieentewapen op een oranje ondergrond. De 36 kaarten vor- x& ^gen kwartetten. Uniek bij dit kwartet is het onderwerp his- Aet foto's van kasteel Leeuwenhorst, melkfabriek De Land- Bierstekerij Hofwijk en de uitspanning Het Rechthuis. Het ge lkwartet is een eenmalige uitgave, waarvan de verkoop 29 lis-aan-huis start. Er is een oplage van 2500 exemplaren en artet kost drie rijksdaalders, de opbrengst is bestemd voor de aad, waarbij aangesloten zijn de welpen, kabouters, verken- vidsen, jeugdsociëteit voor de groep van 12 tot 16 jaar JOSO, de en het zangkoor Evolutie. Priesterfeest A. Juffermans STOMPWIJK Pastoor A. Juffermans (69) viert zondag zijn 40-jarig priesterfeest in de Stompwijkse St. Laurentiuskerk. Pastoor Juf fermans heeft in het Franse Fontenailles (Seine et Marne) de pastorale zorg over drie parochies en 500 gezinnen. Pastoor Juffermans is momenteel op vakantie bij zijn familie aan de Wassenaarse Rijksstraat weg 225. Hij wilde zijn priesterfeest graag in zijn geboorteplaats Stompwijk vieren, temidden van familie, vrienden en kennissen. Na de vie ring keert hij terug naar Frankrijk, want van het emeritaat wenst hij nog niets te weten. Hij is overigens in Frankrijk beland na een aantal jaren missiewerk. Onlangs herdacht hij in Frankrijk het feit dat hij 25 jaar pastoor was. De jubileumviering in Stompwijk heeft plaats tijdens de H. Mis om elf uur. Na afloop is er ge legenheid tot gelukwensen in het nabijgelegen Dorpshuis. Spaanse dagen in Langstraat WASSENAAR Rijdende podia met orkesten, echte Spaanse gerechten en onder meer sherryschenkers zijn de- ingrediënten voor de Spaanse dagen, morgen en zaterdag in de Wassenaarse Langstraat. De Spaanse dagen zijn georga niseerd door de winkeliers van het winkelcentrum en zijn veelomvattend. Zo is er voor kinderen een aantal attracties, maar ook ouderen zullen zich niet vervelen. Er is veel mu ziek en natuurlijk zijn er de kraampjes met koopwaar. De muziek is doorlopend te be luisteren, ook morgenavond. Man rijdt tegen boom LISSE Een 24-jarige man uit Lisse raakte vanmorgen gewond in zijn woonplaats toen hij met zijn auto tegen een boom opreed. De man reed om kwart over zeven op de Loosterweg Zuid op de ver keerde weghelft. Toen hij een tegenligger zag naderen, stuur de hij weer naar rechts. Daar bij kwam de wagen met twee wielen in de berm, werd onbe stuurbaar en reed tegen een boom. De auto werd daarbij to taal vernield. Het slachtoffer is met onbekende verwondingen naar het AZL gebracht. Jongetje gered uit ingestort duin NOORDWIJK Een 11-jari- ge Noordwijks jongetje is giste ren ternauwernood aan de dood ontsnapt. Dankzij het doortastende optreden van twee volwassen plaatsgenoten kon worden voorkomen dat hij onder het zand stikte. De jongen had achter het nieuwe clubhuis van de Noordwijkse Sportvisservereniging een gat in het duin gegraven. Het duin stortte daarop in en bedolf de jongen. Door de twee passe rende mannen werd hij gered. Nadat hem zuurstof was toege diend kon hij met de schrik in de benen huiswaarts keren. Brass band haalt wandelaars in WARMOND De ongeveer 225 deelne mers aan de wandeltochten door en rond Warmond werden gisteren, na hun laatste wandelavond verwelkomd door vrienden en bekenden met bloemen en door de Brass Band. Dit jaar was er gekozen voor verschillende wandelingen buiten Warmond waardoor wat meer kilometers werden afgelegd dan voorgaande jaren. De meeste wandelaars hadden daar echter geen problemen mee omdat de wandelingen veelal over vlak ter rein gingen in tegenstelling tot voorgaande jaren toen de routes nogal eens door polder land waren uitgestippeld. De opbrengst van de inschrijfgelden is ook dit jaar weer voor het algemeen kerkwerk van de Ned. Her vormde Gemeente waarvan de bazarcom- missie dit jaarlijks evenement organiseert. 3/1 dc ^JDWIJK Het Li- is voor 750.000 door eigenaar N. ese verkocht aan de Kraska in Noord- Deze eigenaars van lijknamige vleeswa- iriek in Noordwijk dat het theater en maand zijn deu- =er opent voor films enigingen. Men ver dat binnen drie we- e definitieve koop- jij de notaris pas- De onderhandelin- rer verkoop van het r hebben ongeveer maanden in beslag len. lilie Kraska heeft vol- Dordvoerder en zoon A. het theater gekocht uit nemersdrift". „Waarom 'ie niet waagt die niet wint", aldus Kraska. Zijn fa milie is van plan het Lido weer als bioscoop te exploite ren, maar ook het theaterle ven er weer in terug te bren gen, zowel het plaatselijke als het landelijke theater. De fa milie heeft geen ervaring in dit soort zaken, maar is van plan een deskundig bedrijfslei der aan te stellen. De vereni gingen en instellingen zullen weer volop de kans krijgen hun kunnen aan de Noordwij- kers te tonen, maar ook arties ten van naam zullen naar het Lido worden gehaald. Hoe dat alles in zijn werk moet gaan, moet nog in de familie-b.v. worden besproken. „Ik hoop in iedere geval dat de vereni gingen blij zullen zijn. Van Hese wilde hen niet, die wilde alleen grote dingen in het Lido hebben", aldus Kraska. Vol gens hem kan de theater/bios coop half juli ongeveer weer open gaan, omdat er alleen wat opgeknapt en schoonge maakt hoeft te worden. „Ver bouwen is niet nodig, want de heer Van Hese had dat net grootscheeps gedaan. Alleen de theaterzaal kan een op knapbeurt gebruiken", stelt Kraska. Affaire Met de verkoop van het Lido is een eind gekomen aan een al maandenlang slepende af faire tussen de vorige eige naar, Van Hese en de gemeen te. De heer Van Hese kocht het Lido in februari 1983 van de toenmalige eigenaar en la ter meded-directeur N. Pot. Van Hese pompte tienduizen den guldens in de zaal voor verbouwingen en wilde er vervolgens een bar/dancing in de Lido-kelder tijdens vere nigingenavonden na voorstel lingen gebruikt als danskelder gaan exploiteren. De omwo nenden verzetten zich tegen de plannen. Ze verenigden zich en eisten maatregelen om Het Lido in Noordwijk. hun nachtrust te waarborgen van de gemeente. De gemeen te op haar beurt weigerde een vergunning voor de voorgeno men exploitatie af te geven omdat het Lido in een woon wijk ligt waarin een bar/dan cing niet thuis hoort. Van Hese ging in beroep tegen dat besluit en eiste 20.000 gulden schadevergoeding van de ge meente voor elke week dat het Lido later open zou gaan dan 1 oktober (1983). Op 1 oktober ging de zaak, beneden stonden inmiddels vijf bars, open, zon der de benodigde drank- en horecavergunning en zes da gen later eiste de gemeente dat de kelder werd gesloten. Afgesproken werd later oor deel van de Raad van State over wie gelijk had, af te wachten. Op 7 november stel de de Raad van State de ge meente in het gelijk. Van Hese wilde vervolgens het Lido ge bruiken als besloten club, maar de gemeente greep in door op 12 november de deu ren van de kelder te verzege len. In maart van dit jaar stap te Van Hese in een laatste po ging gelijk te krijgen weer naar de Raad van State en klaagde daar dat hij door de manier van handelen van de gemeente aan de rand van een financiële afgrond is beland na de investering van 1,7 miljoen gulden. Weer kreeg hij geen gelijk en in april sloot Van Hese definitief de poorten van het Lido. KATWIJK Verschillende inwoners van Katwijk, onder wie 85 flatbewoners, hebben bij de gemeente bezwaar gemaakt tegen een bouwplan aan de Louise de Colignylaan. De Katwijksche Bouwvereeniging wil daar 40 woningen voor één- en tweeper soonshuishoudens bouwen. De bezwaarmakers mochten gisteren hun tegenwerpingen tegen het plan verdedigen tijdens een hoorzitting van de raadscommissie ruimtelijke ordening. De bewoners van de vier galerijflats die haaks op de Prins Bern- hardlaan en de Louise de Colignylaan staan, maken ernstig be zwaar tegen het bouwplan en willen dan ook dat de gemeente de Katwijksche Bouwvereeniging geen bouwvergunning ver leent. Eén van de grootste bezwaren is dat de nieuwe woningen al het zonlicht aan de galerijzijde van de flats zullen wegnemen en dat is nu juist de plaats waar de allerkleinste kinderen spe len, die nog niet zonder toezicht kunnen. Iets anders is dat de achterzijde van de nieuwbouw gaat grenzen aan de slaapkamer raam van de bestaande hoek woningen waardoor de bewoners voor geluishinder en verlies van privacy vrezen. Ook het laatste stukje uitzicht op de straat, de flats kijken op elkaar uit, wordt door de nieuwbouw weggenomen waardoor „de bewoners het idee krijgen in een soort getto te wonen" en tot slot wordt de parkeergelegenheid tussen de flats ten behoeve van de nieuw bouw uitgebreid waardoor het laatste stukje groen waarop kin deren nog kunnen spelen, verloren gaat. Bovendien is een deel van de nieuwbouw gepland op de zandbak. Overigens zien de 85 flatbewoners tot slot niet dat de toekomstige bewoners van de nieuwbouw een rustige ligging beloofd kan worden, zo tussen drie scholen met meer dan 1000 leerlingen in die 's avonds ook worden gebruikt en verkeershinder met zich meebrengen. Daarom verwachten zij voornamelijk jonge bewoners in de nieuwbouw wat voor de oudere buurtbewoners het wooncom fort niet zal verbeteren. Overigens is het bouwplan in strijd met het geldende estemmingsplan Koestal-Overduin. Ter plaatse geldt de bestemming „groenvoorziening", iets dat woningen nu net niet zijn. Daarom zal de gemeente het bestemmingsplan moeten aanpassen, want bouwkundig zijn er geen bezwaren. De gemeente wil via een versnelde procedure de bouw alvast toe staan. meester A.J. Kret van Sassenheim heeft gisteren het gegeven voor de bouw van zeventien koopapparte- »n en twee kantoorruimten in het centrum van Sassen- aan het Boschplein, die allemaal uitzicht op park Rus- 2 krijgen. De appartementen worden volgens tekeningen "Jet Noordwijks architectenbureau D T van Manen b.v. ,?uwd door Wilma Bouwonderneming West b.v., de firma •?iok zorg gaat dragen voor de bebouwing van het plan nngshuys". Eind dit jaar start men daar met de realisering vrije sectorwoningen, 48 eengezinshuizen en 24 wonin- Van het type twee-onder-een-kap. De., gemeente heeft bouwplan, dat slechts na moeizame onderhandelin- het buurtbewoners tot stand kwam, een vertdaring van bij de provincie aangevraagd. Men hoopt daar 1 s^er te kunnen beginnen. v»schien toch aantal Zonwagens aan Ruigelaan HAAG/WASSENAAR een kleine kans >tl klein aantal wponwa- sn de Ruigelaan in Was- d'daar toch kan blijven ïr3et gaat hier om zoge- !I1 bedrijfsstandplaatsen, ,ae woonwagenbewoners Slijk zijn van een ter gevoerd bedrijf. Dit een mededeling van mevrouw drs. verantwoordelijk woonwagenbeleid in Een woordvoer- gh het ministerie van d{ dat de gelden voor de '^ig van woonwagen- ies beschikbaar stelt, ie mogelijkheid overi- 'm de hand. Geen van Dnwagenbewoners aan lgelaan zou afhankelijk h een aldaar gevoerd wil alle twaalf wa gens handhaven aan de Ruige laan, een plek die voor de pro vincie, èn het ministerie van VROM, die de inrichting van de kampen moet subsidiëren, onaanvaardbaar is. De Ruige laan ligt volgens deze instan ties veel te ver van de be bouwde kom, waardoor inte gratie van de woonwagenbe woners vrijwel onmogelijk is. Bovendien zijn er totaal geen voorzieningen aan de Ruige laan voor een woonwagen kamp. Wassenaar houdt echter voet bij stuk en heeft onlangs nogmaals het voorbereidings- besluit genomen tot handha ving van het kampje aan de Ruigelaan. Dat was nodig, om dat het conflict over de woon wagenstandplaatsen inmiddels inzet is geworden van een op vele fronten gevoerde juridi sche procedure, waarin beide partijen eikaars gelijk bestrij den. RIJNSBURG Van 3 tot en met 7 juli wordt in de gebou wen van de bloemenveiling Flora Rijnsburg de jaarlijkse Zomerflora gehouden. Op een oppervlakte van ongeveer 1500 vierkante meter zal door vele inzenders een grote varië teit aan zomerbloemen worden tentoongesteld waaronder bij voorbeeld al 200 variëteiten van de Studieclub Rijnsburg alsmede de inzendingen van vele bedrijven en instellingen. Het ontwerp van deze Zomer flora '84 is van Noordwijker Leo Strengers. Hoofdarran geur is Herman van der Berg uit Wassenaar. Dit keer wordt een grote va riatie droogbloemen onder de aandacht gebracht. Dit pro- dukt komt meer en meer in de belangstelling en wordt grote aantallen wordt geexpórteerd. Verder komen er anemonen uit Amerika en zullen lelies uit Japan worden gepresen teerd. Inbreng is er ook van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Vroege vogels kunnen ook het veilinggebeuren zoals dat bij Flora plaatsvindt in ogen schouw nemen. De tijd die daarvoor dagelijks bij uitstek geschikt is ligt tussen 08.00 en 09.00 uur. Er zijn dan ook rondleidingen. De Zomerflora '84 is dinsdag geopend van 16.30 tot 22.00 uur, woensdag, don derdag en vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Een beeld van de gestapelde driekamerwoningen. VOORHOUT Met de bouw van woningwetwoningen van het in aanbouw zijnde Oost hout in Voorhout wordt vrij dag 29 juni begonnen. Het plaatsvervangend hoofd van de stafsectie Woningbouwpro- grammering F.E. Brard zal die dag de eerste paal voor 50 wo ningwetwoningen slaan. In to taal zullen 600 van de 1600 woningen in Oosthout in de woningwet-sfeer worden ge- gen. Het bouwplan is ontwor pen door het architectenbu reau H. Stol uit het naburige Sassenheim en wordt gereali seerd door Van Rhijn Katwijk - b.v. De woningwetwoningen worden gebouwd in opdracht bouwd. Dit eerste woningwet-complex in Oosthout omvat 26 eenge zinswoningen en 24 drieka merwoningen in drie bouwla- van de woningbouwvereniging „Voorhout". Deze verwacht dat de huren voor de eensge- zeinswoningen op 525 gulden per maand en die van de drie kamerwoningen op 390 gulden per maand uit zullen komen. LISSE In vrij korte tijd is het beiaardencentrum „Rustoordaan de Ach terweg enorm uitgebreid en gerenoveerd en is er van het oude gebouw nauwelijks meer iets te rug te vinden. Het groot ste gedeelte van dat voor malige centrum is dan ook geïntegreerd in het nieuwe complex waar door dè bewoners aan zienlijk meer armslag hebben gekregen, er meer bejaarden kunnen worden opgenomen en bovendien zijn er allerlei extra voorzieningen. De oude en nieuwe apparte menten zijn via balustra des met elkaar verbon den en worden beschut door een glazen dak. Het einde van de enorme werkzaamheden is in zicht. De appartementen zijn inmid dels opgeleverd en de laatste hand wordt gelegd aan het re noveren van het grote centra le gebouw, waarin inmiddels alweer de eerste bewoners zijn getrokken. Die. bewoners hebben gedurende de bouw tijd veel ongemak ondervon den. Velen zijn een keer of drie verkast. Iets waarvoor men overigens zelf de voor keur heeft uitgesproken, want de bewoners van Rustoord namen liever dat betrekkelij ke ongemak voor lief dan in een ander huis ondergebracht te worden. Ze kunnen bin nenkort genieten van de mo dernste technische snufjes, hoewel er door de verregaan de bezuinigingen zaken zijn weggelaten die nu voor de toekomst op het verlanglijstje staan. Mede daarom is men ertoe overgegaan om een Stichting „Vrienden van Rustoord" in het leven te roepen. Een stichting, met als voornaamste doel het ervoor te gaan zorgen dat de bewoners in materiële, maar ook immateriële zin al les zullen kunnen krijgen wat ze nodig hebben, doch waar voor lang niet altijd alle beno digde financiën voorhanden zijn. Die belangenbehartiging gaat dan in de richting van de bejaarden in het algemeen doch in het bijzonder ten be hoeve van de inwoners van Rustoord. Voor ogen staat bij voorbeeld de aankleding van de bezinnings- en recreatie ruimtes, de biljartruimte, de tuinzaal en de bibliotheek. De pas opgerichte stichting wil zich hiervoor gaan inzet ten. Het gaat daarbij niet al leen om financiële bijdragen, maar ook om mensen die let terlijk een hand toe kunnen steken. Verenigingen en/of clubs bijvoorbeeld zouden zich kunnen buigen over het vervaardigen van een wand kleed voor een der zalen of het maken van andere versie rende zaken. Men is dus van plan Rustoord fraaier en leef baarder te maken en in dat kader heeft men al diverse acties op het programma waarbij onder meer ook de la gere scholen worden betrok ken. Met reacties of vragen over de stichting kan men zich wenden tot secretaris A. Tigchelaar, Veldhorststraat 41 te Lisse, telefoon 02521-14697 Een overzicht van de werkzaamheden bij Rustoord. LEIDERDORP In Leider dorp is onlangs een kostbare oude munt gevonden. De eer lijke vinder die onbekend wenst te blijven heeft de vondst gemeld bij de gemeente Leiderdorp. Over de vind plaats wil men van de kant van de gemeente niets kwijt. Dit om, zoals een gemeentelij ke woordvoerder het uitdruk te, een ongewenste „goldrush te voorkomen. De gevonden munt is een triëns of tremissis die een der de van de waarde van een so- lidus vertegenwoordigt. De na men herinneren aan de Ro meinse goudstukken die in de eerste eeuwen van onze jaar telling werden gebruikt. Het is een munt uit de Merovingi- sche periode. Hij moet in onge veer het jaar 630 zijn geslagen in Dorestad in de omgeving van Wijk bij Duurstede. Dat blijkt uit het opschrift op de munt „Dorestati Fit", hetgeen letterlijk betekent gemaakt (geslagen) te Dorestad. Op de keerzijde staat „Madelinus M" vermeld, waarmee de naam van de muntmeester wordt aangeduid. De „Al" staat voor „monetarius" ofwel munt meester. De taxatiewaarde van de munt bedraagt 6000.-. De helft hiervan wordt aan de vinder uitbetaald. De met de vinder getroffen regeling is gebaseerd op artikel 624 van het Burger lijk Wetboek. Dit voorschrift bepaalt dat een schat voor de ene helft aan de vinder en voorde andere helft aan de ei genaar van de grond, in dit ge val de gemeente Leiderdorp, toebehoort. Het is de bedoeling dat de munt te zijner tijd een passen de bestemming krijgt. Gedacht wordt aan een tentoonstelling waarbij ook andere oudheid kundige voorwerpen die in de loop der jaren in Leiderdorp zijn opgevragen worden geëx poseerd. Op deze wijze wil men de geschiedenis van Lei derdorp die zich over een pe riode van meer dan 1200 jaar uitstrekt levend maken. WARMOND Het rechter gedeelte van het oude raadhuis wordt voor onbepaalde tijd verhuurd aan de vereniging „Het Oude Raadhuis De raadscommissie financiën had gisteravond geen moeite met een voorstel daartoe van het college van B en Het oude raadhuis is al geruime tijd bij wijze van proef in ge bruik bij de vereniging. De raadscommissie stelde dat de vereni ging helemaal beantwoordt aan de doelstelling. Zij heeft zich een vaste positie in de Warmondse gemeenschap verworven. Aan de vooravond van het zomerreces prijkte er op de agenda overigens voornamelijk hamerstukken, zoals de jaarlijkse huur verhoging van gemeentewoningen, de vaststelling van de ex ploitatievergoedingen 1983 kleuter- en lageronderwijs.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5