ja: iijnsburgse Boys iiponeert met half elftal'" Thomas Koemans i. i iTENNIS dicht bij verrassing CIRCUIT SJZ en Meerburg woedend over nieuwe competitie-indeling |encödeaüVan forma*» CeicLe Qounmxt 1«ït Eindelijk Iijnsburgse Boys »t al twee maal n kampioenscom- jecht op had ge- jven de Rijnsbur- ivel tegen NSW i IJsselmeervogels een overdaad aan ïsen op 0-0 ste- tgerekend tegen k, titelkandidaat één, werd de lit binnengehaald. 25Qar vermorste de gk-équipe ook dit- 5&n goed gevulde --ol kansen, kort t einde was het i raak. Junior Pe- Jnan scoorde in sa ving met zijn leef- iOftot Martin de 5e winnende tref- - dat kwam hard rijkst oóort- riioeting "SLINKWIJK EINDELIJK LOON NAAR WERKEN: 0-1 nn ~?T LEIDEN CotdoeSou/imit DONDERDAG 21 JUNI 1984 PAGINA 15 2Jondsbureau 3 KNVB ng verkocht 1 De KNVB Afde- en heeft het voor- >ndsbureau aan de erweg verkocht. ~'is een einde geko men periode van vijf ^rhandelen. 25 ~it potentiële kopers jle heer Van Leeu- "'ze oud-administra- de Afdeling is tig op de eerste ver van het pand en óndanks de vele aan- alternatieven niet izen. Afgelopen vrij 1(tai een einde aan de Het pand werd aan- ioor tandarts Snoep, de Rijnsburgerweg - ctijk gaat vestigen, twen blijft als huur- (t pand wonen. O r!j[ AAN DEN 0jj De geschiedenis u^i te gaan herha- enals vorig jaar ds strijd in de Al- Sportontmoeting ak tussen Alphense 51 TEAN. Met nog ;iderdelen voor de intben de tennissers n,e beste papieren V(feindzege. iui 1, omdat TEAN zich i inderdeel volleybal cl plaatste voor de etronde. Alphense :n(:te tot een tweede Vinst boekten de rs bij het midgetgol- „Boys" eindigden Flairen en Alphen. Xdeel puzzelrit werd nd gewonnen door rkede werd Atlantis," rlanderveen. In de d staat DAC nog -t, maar de volley- jis reeds kansloos indzege. Zij hebben Ets één onderdeel af n. De tussenstand: 1768 punten, 2e Al- Boys 3639 en 3e [15. Vanavond wor- inales van het vol- het onderdeel bad- igewerkt. Thomas Koemans was tijdens het toernooi van TEAN dicht bij een verrassende zege op Johan Vis. De Artesia-speler bereikte, als eerste geplaatste, wel de volgende ronde in de C-klasse. LEIDEN De jeugdige Tho mas Koemans verscheen tij dens het TEAN toernooi twee maal op het gravel. Met wisse lend succes; in C kende hij geen probleem met Willem Batelaan, in B was hij dicht bij een verrassing tegen Johan Vis: 6-1,-3-6, 6-2. Eric Snellen berg bood Hans Tönjann één set goed partij, daarna had de kersverse landskampioen geen moeite meer met de jeugdige Koudekerker: 7-5, 6-1. Bij de dames boeide het duel tussen Margot van Overloop en Margo van den Oudenrijn het publiek twee uur lang. Van Overloop stapte zegevie rend de baan af: 5-7, 6-3, 6-3. In het herendubbelspel be reikten Carel de Bruijn en Kees Heemskerk met gemak de volgende ronde. De trainer en zijn leerling klopten Frank van den Donk en Johan Vis met duidelijke cijfers: 6-1, 6-4. Bij de heren in C eindigde het toernooi voor de als vierde ge plaatste Rob Ubink voortijdig. Hij werd gestopt door de jeug dige Robbert van Splunter: 6- 4, 6-2. Bij de dames stuitte Evelien Krul op niet al teveel verzet van Marleen Boven en rekende Ingrid Chaudron overtuigend af met Anita Koelman: 6-2, 6-1. Beslist een verrassing mag het optreden van Irma van den Oudenrijn genoemd worden; de districts kampioene bij de jeugd t/m 14 jaar zette de geroutineerde Alie Snellenberg gedicideerd aan de kant: 7-5, 6-1. Yvonne Hoogeveen is de eer ste halve finaliste bij de dames in D. De favoriete voor de eindzege bleef Annemieke Kalf met 7-5, 6-2 de baas. Bij de heren is één kwartfinalist bekend. Harry Breed kwalifi ceerde zich bij de laatste acht. De Munnik In B gaf Herman van der Cap- pelen tegen Martijn Krans een show weg voor het talrijk op gekomen publiek. De strijd ging tot 6-6 in de tweede set gelijk op, waarna de Unicum- mer met een fraaie drop-shot de toch ongelijke strijd beëin digde: 6-1, 7-6. Bob van Over- beeke moest Jan Willem Lugt- hart tot ver in de tweede set naast zich dulden. In de tie break was Van Overbeeke sterker. Freek Tanis had drie sets nodig om zich ten koste van Hans van Bijsterveldt te kwalificeren voor de volgende ronde: 6-2, 2-6, 6-0. Arnold van der Capellen was de eer ste B-speler, die circuitpunten vergaarde; „Pancho" kreeg een walk over, omdat Martijn Drijver niet ten tonele ver scheen. In C eindigde het toernooi on verwacht vroeg voor Tom Gi- berius. De speler van Unicum werd de weg naar de volgende ronde versperd door Roger van Houdt: 4-6, 6-3, 6-4. Voor een andere surprise zorgde Bob van Overloop tegen Hans Lacourt: 6-4, 2-6, 6-3. Marcel Lolling (Meerburg) rukte op naar de volgende ronde dank zij een verdienstelijke over winning op Willem Jan Nij- huis: 6-4, 6-7, 6-0. Bij de dames klopte Marion Post haar oppo- nente Helma Kallenberg met 6-1, 6-4 en rekende Karin Berg in drie sets af met Lilian van Heteren: 6-2, 4-6, 6-1. In D zijn bij de heren vier kwartfinalisten bekend: Pierre van Overloop, die van Hans Engels won, Jan van Duiven- bode dankzij een zege op Ste ven Goldstaub en Cees van Gelderen, die Wouter de Vos de doorgang versperde. Jeroen Koppert schaarde zich bij dit drietal via een „walk over". Lisse Juliëtte Grimbergen boekte in Lisse de eerste officiële enkel spelzege van het seizoen. In de competitie had de voor Room burg uitkomende Lissese mede door een polsblessure nog geen single gewonnen. Na de winst op Marlies van Balen (7-6, 6-1), mag zij zich op gaan maken voor de confrontatie met Ma rijke Guyt. Annemarie Jünger gunde Margot van der Haak maar drie games: 6-0, 6-3. Car- la Quak had nog minder me dedogen met Willie den Hol lander: 6-0, 6-0. In C kon Eric Driehuis zijn plaatsing niet waarmaken. Hij verloor van Jan Baan: 7-5, 6-1. Ruud Warmerdam stormde door naar de volgdende ronde na een 6-2, 6-2 zege op M. van Maren. In de C2 klasse boekte Johan van der Lippe succes met winst op Koning en ging Jan van Overloop naar de vol gende ronde door een over winning op P. Tiller. Bij de vrouwen kwam Madeion Ver- degaal in de halve finale door van Liesbeth Hogervorst te winnen: 6-1, 6-1. Marja Kui pers wees Doris Knott terug: 7-5, 6-3. Salvo In Rijpwetering zette Jan Dal- haus, de winnaar van het Es- tec-toernooi, zijn zegereeks voort door een overwinning op Ton Koedam: 7-5, 6-3. In het herendubbelspel was Koe dam wel succesvol door met Koek van het koppel Buis- /Nieuwstraten te winnen: 2-6, 6-4, 7-6. De als eerste geplaat ste combinatie Vaerenbergh- /Van der Klauw klopten het duo Bakkum/Zwetsloot met 6- 3, 6-3. Leo van Berkel en Henk Zonderop klopten met dezelfde cijfers hun tegenstan ders Van der Berg en Van Mil. In het herenenkelspel is het toernooi tot de kwartfinales gevorderd; Henk Zonderop ontmoet in die ronde Verduin, Gerard van Haastregt gaat het opnemen tegen Jan Dalhaus, De Munnik speler Vaeren- bergh stuit op Broeren, terwijl Klein vermoedelijk Gerard Otto als tegenstander krijgt. ZOETERWOUDE De indeling voor het voetbal seizoen 1984-1985 is bij de Zoeterwoudse verenigin gen SJZ en Meerburg to taal in het verkeerde keelgat schoten. SJZ- voorzitter Martien Berg spreekt zelfs van een ab solute ramp, terwijl zijn collega van Meerburg, Rob Hogenelst, opmerkt dat gesproken kan wor den van „diefstal van een vereniging" en dan doelt hij op het gemis aan in komsten. Negen van de twaalf clubs komen uit de Haagse regio en dat bete kent voor het publiek zowel SJZ als Meerburg hebben een grote trouwe supportersschare dat er geen echte streekderby's zijn. Het wordt een sfeer loos seizoen", aldus de twee voorzitters. Martien Berg, nog maar een goed half jaar voorzitter, is des duivels. „Vier jaar ach tereen hebben wij aange vraagd geplaatst te worden in de afdeling 4a met vereni gingen hier in de regio. De genen die verantwoordelijk zijn voor de indeling luiste ren eenvoudig weg niet naar ons. Wij hebben globaal be cijferd, dat het ons minimaal 7.500,- gulden aan inkom sten scheelt. Volgend jaar be staat SJZ veertig jaar en wil len we toch iets extra's doen. Een serie leuke thuiswed strijden tegen clubs hier uit de buurt zou al een stap in de goede richting zijn. Plus de inkomsten die we zouden hebben van die wedstrijden. We lopen alles mis. En dat al voor het zoveelste jaar. Het is een zeer kwalijke zaak waar ik geen goed woord voor over heb. Het is voor ons een absolute strafexpeditie om ie dere keer weer naar Den Haag te gaan. Begrijp me goed, ik heb niets tegen Haagse verenigingen want met toernooien hebben we leuke contacten met Haagse clubs. Dat gaat prima en ie dereen is dan welkom. Het gaat ons er om, dat we een leuke competitie draaien met tegenstanders die bij ons in het dorp aanspreken. We hebben er begrip voor dat niet aan de wensen van iede re vereniging voldaan kan worden, maar wij zitten nu al jaren in de Haagse afde ling en dat pikken we niet langer. Ze denken bij de KNVB blijkbaar dat wij een stukje Haagse inventaris zijn. We zijn maar een nummer, maar nu is de maat toch echt vol", aldus Martien Berg die echt nijdig kan worden als hij er over praat. Verstandig Meerburg-voorzitter Rob Ho genelst wacht met weinig op timisme op de start van het nieuwe seizoen. ,,Ik had ge dacht dat de KNVB verstan diger zou zijn. Ik vraag me zelfs af of ze bij de KNVB wel weten waar Zoeterwou- de ligt. Ook wij hebben tijdig aangevraagd of Meerburg in gedeeld kon worden in de „Leidse" afdeling. Ik begrijp ook niet waarom men, als er „teveel" verenigingen in deze regio zijn, niet een rou latiesysteem invoert, zodat alle clubs uit deze regio een keer in de Haagse afdeling zitten. Ik vind het erg voor onze supporters die nu weef iedere week een hele reis moeten ondernemen. Ik hoop toch dat ze ons blijven steunen. Ook in financieel opzicht zal het een pover sei zoen worden. Uit ervaring weten we dat Haagse clubs een handjevol publiek mee nemen. We worden er dus niets wijzer van. Ik durf te zeggen, dat hier sprake is van diefstal van een vereni ging en we zullen ook echt onderzoeken welke stappen nog mogelijk zijn", zo stelt Rob Hogenelst vast. De heer Koot van de „wed strijdafdeling" van de KNVB in Zeist, die wij om nadere informatie vroegen acht de mogelijkheid dat er alsnog een wijziging in de indeling komt, uitgesloten. „De inde ling is in concept gemaakt door de competitieleider van het district, vervolgens is de indeling aangeboden aan de de districscommissie en daar na aan de algemene commis sie zondagvoetbal. Die zijn allemaal akkoord gegaan. Daarbij komt dat wij het to tale gebeuren moeten over zien, terwijl een vereniging alleen de eigen problemen naar voren brengt. Het sa menstellen van de indeling is een compleet radarwerk. Eén wijziging heeft veel con sequenties. Verzoeken tot wijziging zijn in de historie slechts één of twee keer in gewilligd. Daarbij komt dat op dit moment al druk wordt gewerkt aan het wedstrij- drooster". Een luxe handdoek 50x100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. van de Leidse Courant _als nieuwe abonnee Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: Stuur een luxe handdoek naar: Naam Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze boninopen envelop-geen postzegel plakken - naar: I Leidse Courant, Antwoordnummer 998, L2500 VD Den HaaqInd*" daar,OF eanMtng bestaattan een verzoet 2 om een abonnement worden geweigerd aan bij de Utrechtenaren. De titel die binnen hand bereik leek, is ineens weer ver weg. Geldrop, dat NSW gisteravond met 3-0 terugwees, is (op basis van een beter doel saldo) de nieuwe lijstaan voerder in de strijd om de algehele amateurtitel van Nederland. Indien IJssel meervogels de helpende hand reikt en Elinkwijk zaterdag in Numansdorp (ruim) wint, kunnen de door toedoen van Rijns- burgse Boys in de ijskast belandde feestplannen, echter alsnog ten uitvoer worden gebracht. „Tja, deze nederlaag komt ons bijzonder ongelegen", drukte trainer Cees Loffeld zich na afloop voorzichtig uit. „Maar er valt werkelijk niets op af te dingen. Rijnsburgse Boys speelde uitstekend. Ik vind dit de beste tegenstander die we getroffen hebben in deze com petitie". Lovende woorden. Terecht, want Rijnsburgse Boys imponeerde in Utrecht. „En dat met een half elftal", zinspeelde oefenmeester Arie Lagendijk, zonder iemand te kort te willen doen, op de af wezigheid van Rob Gillissen, Paul van der Blom (beiden ge blesseerd), het vakantie hou dende duo Arie van Dijk en Jan Hogewoning en de niet geheel fitte, maar wel spelen de Johan de Kroon. „Dit is de bevestiging van het feit dat de bij mijn komst ingeslagen weg de goede is. Drie jaar geleden hebben we gekozen voor het opleiden van eigen jeugd. Rijnsburgse Boys moest het voorheen hebben van spelers, die van buitenaf kwamen. Meestal teleurgestelde voetbal lers die het bij hun vorige club niet konden redden. Boven dien werd het accent gelegd op het eerste elftal. Dat moest omhoog, daarop waren alle ogen gericht. Van die opvat tingen wilden we af. De on derbouw diende sterker te worden gemaakt. Rijnsburg diende in de breedte te groei en. Ik ben blij, en dan vooral voor de mensen die zich met het opleiden van de jeugd be zighouden, dat daar vanavond al iets van te zien was". Met, evenals zaterdag tegen Geldrop, de broers Arroyo in de basis en junior Peter Taal man als vervanger van Jan Hogewoning begon Riinsburg aan het duel tegen het favorie te Elinkwijk. Gaandeweg de wedstrijd zullen velen onder de 3000 toeschouwers zich de ogen hebben uitgewreven. Want geheel tegen de ver wachting was het Rijnsburgse Boys dat de strijd dicteerde en zich de beste kansen schiep. Vooral Huug Aandewiel deed van zich spreken. Anders dan zaterdag weer met Toon Hou tekamer naast zich en daar Jack Manuputty van Rijnsburgse Boys (links) in duel door beter spelend, dwong de voormalige Katwijker respect af bij vriend en vijand. Zich niets aantrekkend van de re putatie van tegenstrever Leen van de Merkt, stond Aande wiel steeds aan de basis van goede Rijnsburgse acties en schroomde niet om ook zelf voor gevaar te zorgen. Veelal met schoten van afstand, maar ook diep in het Utrechtse strafschopgebied- Zoals in de tweede helft toen hij vijf man uitspeelde en zijn inzet net voorlangs zag gaan. Maar niet alleen Aandewiel zorgde voor gevaar. Ook Ton Arroyo deed dat. Zo zag hij in de vijfender tigste een kopbal door John van Rooyen uit het doel ge ranseld en mikte hij de bal op slag van rust, opnieuw met het hoofd, op de lat. Elinkwijk, dat tegenover die Rijnsburgse aan valsdrift weinig meer kon stel len dan kansjes voor Testa la Muta en Reglero, ontsnapte zo aan een achterstand. Rijns burgse Boys deed datzelfde in de tweede helft. Eddie da Gra- ca trof de staander naast Star en Van de Merkt testte daarna de dwarsligger. En in feite wa ren dat de enige keren dat Elinkwijk echt dicht bij een met Chusi Reglero. doelpunt was. Uitgespeelde kansen schiep de ploeg zich niet. Ook op dat punt moesten de Utrechtenaren hun meer dere erkennen in Rijnsburgse Boys, dat De Louw, Fred Ar royo en Wim Driebergen goed door zag komen. Doelpunten leken ook nu weer uit te blij ven. In samenwerking met De Louw zorgde Taalman er ech ter voor dat Rijnsburgse Boys ditmaal wel loon naar werken kreeg. MAARTEN NOOTER Score: 84 Taalman 0-1. Rijnsburgse Boys: Star, De Kroon (Van Egmond), Driebergen, Manu putty, Toet, Houtekamer, Aandewiel, Fred Arroyo, Taalman, Van der Blom. Ton Arroyo (De Louw). Overige uitslagen: Geldrop - NSW 3-0, Zwolsche Boys - IJsselmeervo gels 2-4. De Stand: Geldrop 4 3 0 1 6 16- 7 Elinkwijk 4 3 0 1 6 12- 5 IJsselmeerv. 4 2 1 1 5 9-5 Rijnsb. Boys 4 12 14 5-8 NSW 4 1 1 2 3 3-8 Zwolsche Boys 4 0 0 4 0 5-18 Zaterdag 23 juni: 18.00 uur. NSW - A FC /Elinkwijk 18.00 uur: Rijnsburgse Boys - Zwol sche Boys 18.00 uur: IJsselmeervogels - Geldrop 03499-81931

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15