oordwijkse ondernemers dragen j in kosten toerisme-onderzoeken aats bushalte verdeelt woners van Parklaan =m Ciidac Souiant Meubelboulevard Leiderdorp belangrijke stap dichterbij Weer verdeeldheid over bijdrage aan lokale omroep Katwijk Hillegomse raadsleden zegevieren op RTV-wielerbaan Valkenburg neemt verwarming Frankenburg onder handen (lichten op enburgse Hoofdstraat MOB wil bekendheid door muziekfestival Paniek rond openbaarheid OGB -taxaties in Wassenaar DINSDAG 19IUNI1984 PAGINA 7 ■fietser A gewond Hk Een 19-jarige Ir ligt sinds gis- H zwaar gewond in demisch Zieken- len. De jongeman half twaalf op de Brakelstraat met pmer frontaal ge len een 21-jarige lit Katwijk. De ■fep lichte verwon- maar de brom- loest met ernstig sel worden opge- LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp zet maandag 25 juni weer een belangrijke stap op weg naar de totstandkoming van een meubelboule vard. De gemeente raad krijgt dan een voorstel voor de ver koop van de grond te behandelen aan de B.V. Elisabethhof. In deze B.V. werken de initiatiefnemers Stou- tenbeek Wooncen- trum te Beverwijk en het Leidse Aanne mingsbedrijf Du Prie Sinds het najaar van 1981 zijn zij in onderhandeling rnet het Leiderdorpse college van B en W. Het besluit dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op 22 mei 1984 nam om een verklaring van geen be zwaar te geven zette de deur naar de realisering van de meubelboulevard wagenwijd open. De pre cieze formulering van deze verklaring is nog niet bekend, maar naar verluidt zal deze niet meer bevatten dan dat de gemeente Leiderdorp in de ogen van GS het beste plan en de beste lokatie heeft voor een concen tratie van meubelzaken in Rijnland. Aan de verlening van de bouwvergunning wordt op het gemeentehuis aan de Statendaalder intus sen hard gewerkt. De ter inzagelegging wordt ie der moment verwacht. Voor de tegenstanders van de meubelboulevard, de gemeenten Leiden en Zoeterwoude, het KNOV en de meubelzaken Leski en Casba is de allerlaat ste gelegenheid de tot standkoming van de meubelboulevard te dwarsbomen. De moge lijkheden daartoe zijn slechts beperkt tot een verzoek om schorsing van de bouwvergunning Wethouder A. H. Meer burg (CDA) van ruimte lijke ordening verwacht dat een dergelijk schor- singsverzoek voor de in dieners niet het gewenste resultaat zal opleveren. Volgens hem zijn de be zwaren alleen op concur- rentie-overwegingen ge baseerd en valt er wat de ruimtelijke ordeningsas pecten betreft niets op het inmiddels goedge keurde bestemmingsplan aan te merken. Het voorstel tot verkoop van de grond voor de bouw van de meubel toonzalen betreft een perceel ter grootte van ongeveer 27.200 m2, waaronder begrepen 340 m2 dat om niet zal wor den overgedragen. Uit het raadsvoorstel blijkt dat de overeengekomen vierkante meterprijs 187.- exclusief BTW be draagt. Met de transactie is in totaal een bedrag van zes miljoen gulden inclusief BTW gemoeid. re nood te duur ~)WIJK Hoge nood hebben als men in Noordwijk rt mag. maar het is te duur. Dat was althans gister- je strekking van de uitlatingen van met mr. J.M. p. die niet werden tegengesproken door de commis- isme. De gemeente wil de kosten voor een openbare orziening niet dragen en dus zal er voor de tien- tot iduizenden (strand)bezoekers niets anders op zitten 1e zee in te gaan, zoals door enkele raadsleden werd •d. óf een terrasje of horeca-gelegenheid te bestor- direct na het plaatsen van een bestelling het toilet (ere/i. heeft geleerd dat de huur van een toilet-unit, be- uit vier toiletten en vijf urinoirs, de gemeente 220 per week kost en daar komt nog een veelvoud bo- /oor onderhoud en het schoon houden. Volgens de mengen zijn honderd bezoekers per uur nodig om de. ti da bel te houden. Overigens heeft VVV-directeur lalers. die ten kantore regelmatig badgasten met hoge k oet verwijzen naar het Vuurtorenplein, nog meer 9fmiit offertes. Hij wil ze graag met de gemeente be- i om de hoge nood te lenigen. NOORDWIJK De Noordwijkse Onderne mers Vereniging (NOV) en Horeca Noordwijk zijn bereid 10.000 gulden bij te dragen voor een toerisme- enquête onder de onder nemers in de gemeente. Dat bleek gisteravond tij dens een vergadering van de commissie toerisme. Het onderzoek kost, inclu sief een steekproef onder de toeristen, 53.500 gul den. Het is de bedoeling dat nog in juli het onder zoek onder de toeristen begint en dat de onderne mers. in september/okto ber de ingevulde vragen lijsten inleveren. Het on derzoek wordt gehouden op aandrang van Horeca Noordwijk en het NOV, die vorige maand tijdens een bijeenkomst in Huis ter Duin felle kritiek uit oefenden op het gemeen telijke toerisme-beleid. Na gesprekken met de ge meente is men tot deze oplossing gekomen. Grote voorwaarde van de on dernemers is dat anonimiteit gewaarborgd is. De formulie ren zullen door het NOV wor den uitgedeeld en weer verza meld en dan rechtstreeks naar het Nederlands Research Insti tuut voor Recreatie en Toeris me (NRIT) worden gestuurd om te worden verwerkt. Alle bedrijven en instellingen die met toerisme te maken heb ben, zoals bijvoorbeeld reisbu reaus, logies verstrekkers, de horeca en middenstand, zullen worden benaderd. Men hoopt hier zeker 300 bruikbare reac ties uit te krijgen. Het onder zoek onder toeristen wordt on der auspiciën van de gemeente uitgevoerd. Dat laatste kost naar schatting 21.000 gulden, de ondernemers-enquête 30.750 gulden. Er is al 9.500 gulden voor gereserveerd en een krediet van 40.000 gulden voor gevoteerd. De commissie toerisme gaf. na de toezegging van het NOV en Horeca Noordwijk, het college gisteravond de vrijbrief de res terende 5.000 gulden beschik baar te stellen. Overigens drong de commissie, gesteund door burgemeester Bonnike, gisteravond bij directeur drs. J.A.M. Zom van het NRIT aan op een onderzoek onder alle categorieën toeristen (ver- blijfs-, dagjes- en avondbezoe kers) en niet alleen onder de gasten die in Noordwijk over nachten. Gisteravond werd een con cept-enquête besproken. Me vrouw J.J. Voorham (PvdA) wilde dat bij de vragen over de werkgelegenheid meer diepgang wordt aangebracht zodat in het belang van het be leid inzicht komt in de vraag hoeveel werkgelegenheid het toerisme verschaft en hoe die kwalitatief is. Zij refereerde onder meer aan het regionaal Economisch Onderzoek Duin en Bollenstreek waarin bij het hoofdstuk toerisme wordt uit gegaan van aannames. CDA- raadslid R.P. Dessing wilde ook een serie vragen hebben toegevoegd over de contacten met de gemeente, waarvoor die zijn geweest, hoe die zijn verlopen en of die verbeterd kunnen worden. De vraag over toeristenbelasting (is dat acceptabel gezien het feit dat de gemeente kosten maaktten behoeve van het toerisme) riep verdeeldheid op. NOV-voor- zitter Korbee had hier geen bezwaar tegen, mits men ruimte krijgt het standpunt toe te lichten. KATWIJK Dat de stookkosten van het Katwijkse politiebu reau iets te maken hebben met het streven naar een lokale om roep in Katwijk lijkt op het eerste gezicht vreemd. Volgens CDA-raadslid C.L. van Kesteren is dat het niet. Hij verbond gis teren beide zaken tijdens een vergadering van de raadscommis sie financiën. Op de agenda stond de lokale omroep, waarvoor B en W een beperkt bedrag beschikbaar willen stellen. Daartegen over zette hij een ander agendapunt over een van de vele finan ciële tegenvallers waarmee de gemeenteraad regelmatig wordt geconfronteerd. Gisteren was dat het politiebureau waarvan de stookkosten 100.000 gulden hoger bleken te zijn uitgevallen. De gemeente moet dat bedrag dus alsnog op tafel leggen. Wat be treft de lokale omroep is het CDA tot een compromis bereid in de vorm dat in het eerste jaar 50.000 gulden wordt gegeven met een jaarlijkse afbouw met 10.000 gulden, mits de gemeente een lening voor het resterende benodigde bedrag wil garanderen. De commissie kon het overigens niet, zoals dat verleden week de raadscommissie welzijn wel redelijk lukte, eens worden over de lokale omroep. Gisteravond lag opnieuw het B en W-voorstel op tafel om'de nieuw op te richten, maar uit de Vereniging Lo kale Omroep Katwijk (VLOK) voortkomende, lokale omroep vereniging het eerste jaar 50.000 gulden subsidie te geven voor radio- en televisieuitzendingen. Jaarlijks zou dat bedrag met 10.000 gulden moeten worden verminderd. Voor alleen radio- uitzendingen zijn die bedragen respectievelijk 25.000 en 5.000 gulden. De commissie welzijn pleitte vorige week, aangevoerd door het CDA, al voor het beschikbaar stellen van de benodigde 104.000 gulden in het eerste jaar. Gisteren kwamen twee nieuwe voorstellen op tafel. Het eerste was afkomstig van drs. H. van Mierlo (D'66/Gemeente Belan gen). Dat behelst het starten met alleen lokale radio-uitzendin gen, omdat de kosten daarvan veel lager zijn en men bovendien kan kijken of het verschijnsel aanslaat en de bevolking en ge meente er geld voor over hebben. Hij werd daarin gesteund door SGP-raadslid K. van der Meij en VVD-raadslid mevrouw D. van der Plas. Daartegenover vormde zich een front van CDA en RPF (de PvdA was afwezig) met een geheel nieuw voorstel om in het eerste jaar 100.000 gulden beschikbaar te stellen, het jaar erop 50.000 gulden en te bekijken wat er daarna moet gebeuren. „Dat is net zo duur als uw voorstel", merkten de CDA-raadsle- den J. van Leeuwen en A.C. Berkheij triomfantelijk op. Maar volgens wethouder J. van der Plas kan je het moreel niet maken om een vereniging twee jaar geld te geven en dan helemaal niets meer. Drs. L.K. van Rijn (RPF) merkte wel nog op dat al les staat of valt, in beide voorstellen, met de ledenwerving onder de Katwijkse bevolking. Hij vroeg zich af of het niet mogelijk is de lokale omroep te betalen uit een kleine verhoging van het tarief van de Centrale Antenne Inrichting (kabel). Voorzitter N. van der Zwan van de VLOK uitte kritiek op het feit dat de ge meente helemaal voorbij gaat aan de enquête die onder de Kat wijkse bevolking is gehouden en waaruit blijkt dat 72 procent graag lokale tv en radio wil. Hij stelde bovendien nogmaals dat lokale omroep niet op te starten is met zo weinig geld als B en W voorstellen. „Gun ons eerst wat tijd zodat we leden en dus con tributies kunnen werven. Als we slecht starten, kan er geen continuïteit gewaarborgd worden. Bovendien is de coördinator al uit de opzet weggevallen. Dat scheelt 50.000 gulden". IgpEIM De an een bushalte 'arklaan is al eni- nderwerp van he- ■cussie in Sassen- orspronkelijk was gepland in het jk deel van de lar tijdens een vo- rzitting was als al- een stopplaats in Idendeel van de t naar voren ge- zodat een derde ng over dit punt slijk bleek. van de bushalte in lelijk deel zou met rengen dat er van de keerplaatsen er nog mdertig overbleven, el van de Parklaan zich een Chinees en een stomerij van ndien heeft de helft izen daar geen eigen de auto op te zet- dus aangewezen op an de openbare weg. i in het middendeel e die eigen parkeer- !l. Vandaar dat ver van de halte hem ilternatief leek. esten van de bewo- i Parklaan-midden bleven gisteravond natuurlijk niet uit. Hun eerste bezwaar was dat hen was gebleken dat er voor dat Chinese restaurant gemiddeld maar tien tot der tien auto's stonden. Alleen op de zondagavond waren dat er maximaal vijfentwintig. Waar om dan de bushalte vanwege een zogenaamd tekort aan par keerruimte verplaatsen? vroe gen zij zich af. Burgemeester Kret vroeg zich af of hetgeen de bewoners van Parklaan-midden stelden wel juist was. Misschien was het getal van de tellingen zo laag omdat de vakanties zo langza merhand zijn aangebroken, opperde hij. Dat bleek te klop pen voor de firma Vos. Hij bleef er bij dat er aan de noordzijde van de Parklaan meer parkeerplaatsen nodig waren dan in het midden. Voor het tweede bezwaar van Parklaan-midden, namelijk de overlast voor hun deuren door lawaai en uitlaatgassen, kon hij begrip opbrengen maar dat deed hem niet van mening veranderen. En het alternatief om de wagens van Wesseling van de gemeentelijke parkeer plaats af te halen, was niet reëel omdat deze firma zijn vrachtauto's toch ergens moet laten. In elk geval zal de ge meenteraad binnenkort een beslissing over de nieuwe plaats van de bushalte nemen. Voetpad Overigens heeft de verplaat sing van de bushalte naar Parklaan-midden ook gevol gen voor het trottoir. Omdat een insteekhaven voor de bus op zo'n druk in- en uitstappunt noodzakelijk is, zal de stoep moeten opschuiven. In dat ge val zal de bomenrij langs het park gekapt moeten worden, maar de gemeente wil die „bosmuur" in ieder geval in tact laten. Om die reden moet het voetpad dan zo'n honderd meter door het park zelf. In de aan de hoorzitting voorafgaan de commissievergadering voor openbare werken merkte de heer Van Dorssen (VVD) al op dat het dan niet waarschijnlijk was dat het voetpad 's avonds druk zou worden gebruikt. Hij opperde nog even dat die hele omleiding door het park niet nodig zou zijn als de parkeer plaatsen daar helemaal uit het plan geschrapt zouden wor den. Maar in de hoorzitting zei burgemeester Kret dat in dat geval de bewoners van Park laan-midden al hun autoruim te aan de openbare weg zou den kwijtraken en dat werd hem toch te bar. je meerderheid voor nieuw besluit woonwagenkamp AAR Met een pe meerderheid van gen acht stemmen Vassenaarse gemeen- iteravond een her- gpoorbereidingsbesluit voor het woonwa- aan de_Ruigelaan. nden de PvdA, D '66 )A, waarvan fractie- J. W. Wensveen op merkte dat hij nog steeds van mening is dat de locatie niet geschikt is voor de integratie van de woonwagenbewoners en de andere bewoners van Wassenaar. Vorig jaar heeft de gemeenteraad, eveneens met een krappe meerderheid, be sloten een gedeelte van de Ruigelaan te bestemmen tot woonwagencentrum van 12 standplaatsen en een beperkt bedrijfsterrein. Het geldende bestemmingsplan laat dit na melijk niet toe. De provincie is met een gedeelte van de Was- senaarse gemeenteraad van mening dat de locatie niet ge schikt is. Daarover lopen nog steeds beroepsprocedures. Doordat alles zo lang duurt, verliep het oude voorberei- dingsbesluit. De Hillegomse raadsleden hebben gisteravond hun Lissese collega's op eigen terrein (het nieuwe wielercir- cuit van de RTV de Bollen streek) verslagen. Winnaar van de rit over 10 kilometer werd de Hillegomse pro gressief Ruud Jansen die op de hielen werd gevolgd door de Lissese progressief Jan van der Voet. Het twee tal had vanaf het startschot, dat door wethouder Van der Berg van Lisse werd gelost, de leiding. Overigens zijn er de hele week nog diverse wedstrij den op het nieuwe circuit. De evenementen worden zaterdag afgesloten met de ,,12 uur van Lisse", die in de nacht van vrijdag op za terdag om vier uur start. VALKENBURG De con- vectoren van de verwarming in de flatwoningen aan de Frankenburg functioneren niet goed. Dit is de uitkomst van een onderzoek door het adviesbureau ACL naar aan leiding van klachten over verwarmingsproblemen van de bewoners. Er zullen in de woningen radiatoren worden aangebracht. De raadscom missieleden economische za ken konden zich tijdens een vergadering gisteravond hiermee verenigen. Wethouder Vos stelde dat er ook aandacht wordt geschon ken aan het voegen van bui tengevels met siliconenkit. Met het aanbrengen van ra diatoren is volgens een geda ne prijsopgaaf 26.000 gulden gemoeid. Het ligt in de be doeling de veranderingen voor het winterseizoen te hebben aangebracht. meentewoningen gaan be spreken. Thans wordt aan ie dere huurder jaarlijks een verfbon van 3 kg verf ter waarde van 50 gulden ver strekt voor het binnenonder- houd der woningen. Dit „Sinterklaascadeautje", zoals wethouder M.J. Vos het noemde, kost de gemeente jaarlijks 7.000 gulden, terwijl men volgens het huurcon tract hierop geen recht kan laten gelden. Het college van B en W wil het verstrekken van verf aan de huurders van ge- Tevens boog de raadscom missie zich over het huurre- glement van de gemeentewo ningen. Het college van B en W wil in de toekomst het storten van een waarborg som voor nieuwe bewoners instellen. Dit in verband met het feit dat huurders hun huishuur achteraf betalen waardoor er weinig greep is op de eventuele verwaarloos de situatie bij de leeggeko men woning. De raadscom missie kon zich in de voor stel vinden. Zwammerdam heeft de reconstructie van de Hoofd- /alkenburg energiek aangepakt. Sinds vandaag zijn 3t gedeelte dat grenst tegen de Katwijkerweg stop- plaatst, zodat voorlopig nog gebruik kan gemaakt an een weghelft. (Sir voortdurend controle gehouden worden op het d verkeer om te voorkomen dat onnodig snelver- uik zal maken van de route via Valkenburg, idereen met de reconstructie van de Hoofdstraat re- 'Udt, bleek vandaag. Aan beide zijden van de stop- rmden zich nog lange files auto's, zodat er sprake een chaotische toestand. Bovendien werkten de ■n daaraan mee door het ontstaan van een defect Bens vrij spoedig verholpen werd. i aanbrengen van stoplichten kan het garagebedrijf f aan de Hoofdstraat zijn werkzaamheden blijven uit- e Jong vreesde dat door de reconstructie zijn klan keer bij zijn bedrijf zouden kunnen komen en had akbond CNV en de automobiel-organisatie BOVAG ■oplossing gezocht voor het personeel, voor een tij- ■rktijdverkorting met behoud van loon. De Jong en ^Isbureau hadden een accoord bereikt voor 13 men- is De Jong van plan om zijn benzinepompstation in aantal uren per dag voor zijn Valkenburgse klan- te stellen. NOORDWIJK Het Muziek Overleg Bollenstreek (MOB) houdt zaterdag een groot mu ziekfestival in Noordwijk waaraan 12 verenigingen mee doen. Het MOB houdt zich be zig met het bevorderen van contacten tussen de verenigin gen in de streek en denkt aan zaken als een gezamenlijk in koop, uitwisselen van de mu- ziek-bibliotheek, uitwisselin gen en afspraken voor optre dens en evenementen. Nu het MOB twee jaar bestaat, wil men hieraan bekendheid ge ven en doet dat door een groots festival. Allerlei muziekverenigingen uit de Bollenstreek doen daar aan mee. dat zijn Altesa uit De Zilk, Canite Tuba en Trou Moet Blijcken uit Lisse, Cres cendo, Exelsior en Echo der Duinen uit Noordwijk, Cres cendo uit Hillegom, St. Caeci- lia uit Voorhout, St. Matthias uit Warmond, St. Jeanne d'Arc uit Noordwijkerhout en de Drumband Vogelenzang. Zij spelen die dag op de Ko ningin Wilhelminaboulevard en het Gat van Palace. De korpsen vertrekken van De Rank en spelen na te zijn voorgesteld tien minuten op het Gat van Palace om vervol gens met tussenpozen van tien minuten door het dorp te trek ken en muziek te maken, 's Avonds om negen uur ver trekt men weer van De Rank naar het Gat van Palace voor een gezamenlijk slotoptreden. Tot slot begint om half tien een taptoe De R K. Zuidhol landse Bond van Muziekgezel schappen zorgt voor de jure ring. WASSENAAR „De verdere behandeling van de gegevens voor de on- roerend-goedbelasting blijven geheim, we gaan zeker niet met de privacy van de burgers de boer op". Dat heeft de Wasse- naarse wethouder van fi nanciën C. P. M. Barning gisteravond geantwoord op vragen van raadsleden. CDA-raadslid mr. L. H. I. M. Hoogeweegen en PvdA- raadslid H. J. Goulooze zei den vaak te worden opgebeld over de onroerend goed be lasting. Veel inwoners van Wassenaar zijn ongerust over een inmiddels in werking ge treden omschakeling van de belasting van oppervlakte naar de economische waarde van panden. De operatie is zodanig uitgevoerd dat de ge meente Wassenaar hetzelfde bedrag per jaar uit de OGB binnenkrijgt. Wel treden er verhogingen en verlagingen op, doordat grote panden volgens het nieuwe systeem minder gaan betalen en klei ne meer. Grotere paniek is echter ont staan toen bleek dat 133 taxaties openbaar waren ge maakt. Alle raadsfracties van Wassenaar stelden gister avond tijdens de vergadering van de raad, dat de gegevens verder binnenskamers moe ten blijven. Wethouder Bar ning deed die toezegging waarbij hij de opmerking maakte „dat deel van deze gegevens betreffende onder meer hypotheken veelal bij het kadaster zijn op te vra gen". Bovendien stelde hij dat de 133 taxaties slechts een anderhalf procent van het Wassenaarse onroerend- goedbestand betrof, en dat die openbaarmaking noodza kelijk was vanwege de be handeling door de raad. Als pleister op de wonde zei Barning: „Wassenaar heeft in deze regio feitelijk de laagste OGB". Dat moet zo blijven, stelden de fracties van CDA en VVD. In sep tember of oktober wordt door de raad gesproken over de tariefstelling voor het ko mend jaar. PvdA'er Boulooze deelde alvast mee dat zijn partij een ontheffing van de belasting op woningen voor de laagstbetaalden zal beplei- Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7