Laat morgen merken dat u er ook nogbent. STEM PvdA LIJST2 belastingverhoging in Sassenheim in 1985 reen CAR slaat nieuwe wegen in met kantoormeubelen óók voor Europa SOMBERE VOORUITZICHTEN LOKALE OMROEP KATWIJK Computer ingezet bij politie EN CeicUeSomont WOENSDAG 13 JUNI 1984 PAGINA 7 rkeren winkelerf mag alleen in vakken NHEIM Het parkeren op het inkelerf gepromoveerde deel van fdstraat in Sassenheim is uit de gelopen. Regelmatig staat het voetgangers bedoelde winkelerf ide zijde vol met vierwielig blik. nkort krijgt de gemeenteraad m het voorstel daar iets aan te Gisteravond boog de commissie r zich al over de plannen. nkelerf valt onder de zogenaam- auwe zone waarin parkeren met Mik van de parkeerschijf is toege- Het desondanks ontstane pro- i van parkeeroverlast werd al bij lening van het winkelerf door bur- [ester A.J. Kret gesignaleerd: „Er is helaas geen bord, zoals dat van woonerf, voor een winkelerf". Het voordeel van een dergelijk bord is dat het parkeren, behalve in parkeervak ken, verbiedt. Nu is alleen de aandui ding parkeerzone mogelijk, het blauwe bord met een rode rand en daarin tij den waarop men mag parkeren als men de schijf gebruikt. Het was de bedoe ling dat dat alleen in de vakken ge beurde, maar juridisch blijkt er niets tegen het elder op het winkelerf parke ren te doen te zijn. De enige oplossing is bord „parkeerverbod" te plaatsen met als onderbord „uitgezonderd de parkeervakken" te zetten en dat verge zeld te laten gaan van het oude zone- Titels voor broers Post ZOETERWOUDE De gebroeders Post hebben de clubkampioenschappen van schaakvereniging Zoeterwoude ge domineerd. Nadat twee maal achtereen Richard van Offeren clubkampioen was, is de titel dit keer in bezit geko men van Herman Post. In de B-poule ging de titel naar Richard van Offeren en in de C-poule naar Hans Hoek. Bij de jeugd won Edwin Post. Schaakvereniging Zoeterwoude is een flink aantal gediplomeerde leden rij ker. Zestien jeugdigen behaalden het pionnen-diploma, negen schakers zijn thans in bezit van het toren-diploma terwijl éénmaal het koningsdiploma uitgereikt mocht worden. Fietser botst op auto LEIDERDORP Een 29-jari- ge fietser uit Leiderdorp is gis teravond omstreeks zeven uur gewond geraakt op de kruising Leidseweg en Nieuwe weg op de grens Leiderdorp en Oud Ade. Het ongeluk gebeurde doordat de fietser die richting Oud Ade wilde gaan, de bocht verkeerd nam en in botsing kwam met een tegemoetko mende automobilist. De man is met een grote hoofdwond overgebracht naar het Diaco- nessenziekenhuis. Weer inbraak bij Hozeman ALPHEN AAN DEN RIJN De firma Hozeman, gevestigd in win kelcentrum Aarhof in Alphen heeft tijdens het Pinksterweekein- de wederom bezoek gehad van in brekers. De dieven verwijderden de sloten in de glazen toegangs deuren en namen een grote hoe veelheid exclusieve dameskleding mee. De waarde is nog niet be kend. Een paar weken geleden werd de firma nog beroofd van 600 kledingstukken met een totale waarde van 180.000 gulden. De dieven reden toen met een auto het winkelcentrum binnen. Het is niet duidelijk of dat nu weer ge beurd is. Fietsers gewond OEGSTGEEST Een 15-jarige fietser uit Oegstgeest is gistermid dag omstreeks kwart over vier ge wond geraakt op het fietspad langs de Hofdijk. De fietser viel nadat hij was aangereden door een tegemoet komende bromfietser. Hij is met een gebroken sleutelbeen en een gekneusde voet overgebracht naar het Diaconessenziekenhuis. Een 17- jarige fietsster uit Ogestgeest raakte vanmorgen omstreeks half tien op de kruising Laan van Oud Poel geest en Marelaan gewond. Het meisje viel omdat zij links af wilde slaan op het moment dat een brom fietser haar passeerde. Ze is met een gat in het hoofd en een ge kneusde voet naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Motorrijder gewond HAZERSWOUDE Een 22- jarige motorrijder uit Hazers- woude is vanmorgen om streeks zeven uur gewond geraakt bij een ongeval op de Hoge Rijndijk ter hoogte van hotel Groenendijk. Het onge luk gebeurde doordat de mo torrijder tijdens het inhalen van een bus frontaal op een tegemoet komende auto bot ste. De motorrijder is met een gebroken been vervoerd naar het Diaconessenzieken huis. :rg£R WACHTING NA MEERJARENBEGROTING: our 'n^ENHEIM Afge- van de verhogingen 51 de reinigings- en ,fnrlrechten is het waar- niet nodig de ge- ?nhtelijke belastingen in ijbknheim in 1985 te ver- ïe*n. Dat blijkt uit de jjarenbegroting 1985- 11 die B en W hebben orfsteld. Gisteravond en jaag wordt zij voorge- aan de gemeentelijke Bnissies. Overigens is et verleden uitgegaan H een jaarlijkse verho ging met vijf procent van de onroerend goedbelas- ting, maar B en W willen die nu op nul zetten en al leen jaarlijks aanpassen aan het inflatiepercentage van drie. Het investeringsprogramma voor de periode 1985-1989 heeft een aantal wijzigingen ondergaan. Een van de grote schuldigen is het meerjaren programma bodemsanering dat de provincie heeft opge steld. In Sassenheim staan drie locaties voor nader onderzoek op het programma tot 1989. Dat zijn het terrein ten zuiden van de rijksweg 44 langs de Schiphöllijn, het terrein van een chemisch bedrijf aan de Industriekade 14-18 en een voormalig bedrijfsterrein ach ter de Hoofdstraat 179. Ook de voormalige vuilstortplaats aan de Menneweg komt op het provinciaal programma voor, maar dat valt onder de ge meente Warmond. Het terrein aan de Industrie kade staat op het programma voor 1985/1986. Dit onderzoek kost naar schatting 615.000 gulden waarvan de gemeente 178.500 gulden moet opbren gen. De locatie achter de Hoofdstraat staat voor 1987/1988 op het programma en kost vermoedelijk 545.000 gulden. Hiervan moet de ge meente 171.500 gulden betalen. Het Schiphollijn-terrein staat voor 1988/1989 op het pro gramma voor 269.000 gulden waarvan de gemeente 143.900 gulden moet opbrengen. Protest Overigens heeft de gemeente bij het bekendmaken van het provinciale programma met een geprotesteerd tegen de kosten en het tijdschema. Als de plaatsen langs de Hoofd straat en Industriekade niet in particuliere waterwingebieden liggen, wil de gemeente het onderzoek daarvan een paar jaar uitstellen. Geld beschik baar stellen voor de locatie langs de spoorlijn wil de ge meente eigenlijk helemaal niet omdat de vervuiling daar ge ring is. Bovendien ligt het ge bied buiten de bebouwde kom en derhalve geïsoleerd. Andere grote nieuwe uitgaven in de gemeentelijke meerja renbegroting zijn de aanschaf van een computer voor de au tomatisering van de gemeente lijke administratie (300.000 gulden), de aanschaf van een hefbrug (45.000 gulden) voor gemeentewerken omdat de ar beidsinspectie de smeerput heeft afgekeurd en vervan ging van een houtversnippe- raar. Meevallers zijn het uitstel van de aanschaf van een spijk- staalwagen en het overschot van 820.000 gulden in de pot voor reconstructie- en sane ringsplannen. Tekorten Zonder aanpassingen laat het investeringsprogramma in de jaren van 1985 tot 1989 tekor ten zien die oplopen van bijna 189.255 tot 1.255.572 gulden. In voorgaande meerjarenpro gramma's is al voorgesteld die tekorten te verminderen door sommige investeringen te be talen uit rente van reserves. Zelfs dan blijft er ieder jaar nog een tekort over en daarom is vorig jaar besloten in fases 250.000 gulden te bezuinigen. Zelfs met de doorvoering daarvan blijven er tekorten en die denken B en W weg te werken door een aantal inves teringen versneld af te schrij ven. Voor volgend jaar is er dan een klein overschot ge raamd op de begroting van an derhalve ton en voor de jaren 1986 tot en met 1989 zijn de te korten terug gebracht naar be dragen die oplopen van 46.167 tot 584.111 gulden. Overigens hoopt de gemeente de rente verliezen, die ontstaan omdat het industrieterrein zo moei lijk aan de man is te brengen, op te vangen door de op brengst van het energiebedrijf HLS. daarvan wordt een mil joen gulden verwacht. Verder staan volgend jaar de recon structie van het tweede deel van de Parklaan en in 1986 de aanleg van een NS-halte aan de Schiphöllijn op de meerja renbegroting gereserveerd. Irecteur Meerman in de nieuwe toonzaal van CAR, BEDRIJF FLOREERT NA ZWARTE DAGEN VAN OGEM ITWIJK Februari 12. Het doek leek ge len voor het in Kat- lk gevestigde bedrijf >R. Het bedrijf slaagde echter in te ontsnap- i uit het Sterfhuis b.v. i OGEM, het concern arin het sinds 1972 was genomen. Na al een t'heugend bericht in ïember 1983 lijkt CAR anno juni 1984 weer nderbaarlijk bovenop zijn gekrabbeld. Werd ïember vorig jaar blij reldkundig gemaakt de firma 1000 bagage- voor Schiphol leveren, nu heeft het in projectmeube- i het exclusieve impor- ürschap van de beken- I bureau- en kantoor- lubelenfabriek Olivetti uit Italië gekre- i. Vandaag, morgen en jdag houdt het bedrijf en huis voor de vaste inten en de bedrijven architecten die iets projectmeubelen te n hebben. Dan •dt ook de geheel ver- iwde en met de helft [ebreide toonzaal offi- il in gebruik genomen. de donkere dagen van telt het bedrijf vijf a zes [uwe werknemers, sommi- I in deeltijd, en is het per- elsbestand gekomen op 53 a 54. Het bedrijf, vroeger CAR Industrie geheten (de naam is gevormd uit de initia len van de oprichter C.A. Ruigrok) zijn in Katwijk na de OGEM-periode voortgezet onder de naam CAR Contract en CAR Industrie, maar heet nu CAR Projectmeubelen. De samenwerking werd destijds aangegaan in de sfeer van de groeijaren '70 waarin een gro te uitbreiding van de activi teiten- door samenwerking met een groot concern te ver wachten was. Financiële injectie Dat viel tegen en in februari 1982 bleek volgens huidig di recteur C.H. Meerman het be drijf zwaar verliesgevend te zijn. „De heren Ruigrok, de broers C.A. en J.W.A., hebben bij het dreigende faillissement van OGEM als eerste de be drijfspanden en de voorraden terug gekocht. OGEM zag geen kans meer de salarissen te betalen. Er dreigde collec tief ontslag voor de werkne mers. Door de overname en een flinke financiële injectie van de heren Ruigrok konden ontslagen worden voorkomen en de continuïteit van het be drijf gewaarborgd", schetst di recteur Meerman de gang van zaken. Hij is na deze perike len als „crisismanager" aange trokken om, het bedrijf met nieuw élan weer stevig op de eigen poten te krijgen. Dat viel niet mee, want de admi nistratie van het OGEM-con- cern was zeer verward. „Er was geen inzicht in verlies- of winstcijfers en het was dus moeilijk in te schatten of doorgaan met CAR haalbaar was. Dankzij de trouw van de afnemers en de loyaliteit van het personeel, van wie som migen al 35 jaar in dienst wa ren, is de normale produktie weer op gang gekomen", al dus Meerman, die ook stelt dat dankzij de forse financiële injectie van de heren Ruigrok en het vertrek van het toen malige slechte management het bedrijf er weer bovenop is gekomen. „Bovendien hebben we altijd een kwalitatief goed product gemaakt, we zijn een van de oudste firma's voor projectmeubelen in Neder land, en we hebben efficiënt en kostenbewust gewerkt waardoor we van een verlies op een neutrale situatie te recht zijn gekomen". Project- meubelen zijn zithoeken, stoe len, tafels en banken voor grote bedrijven en de dienst verlenende sector, zoals zie kenhuizen, bedrijfskantines en dergelijke. Nieuwe wegen Vorig jaar is het bedrijf, dat overigens uit dezelfde buizen die bij de stoelen- en tafelpro ductie worden gebruikt ook fietsenrekken maakt, geheel nieuwe wegen ingeslagen. Toen werd de concurrentie slag om bagagekarretjes voor Schiphol te leveren glansrijk gewonnen. Een totaal nieuw type wagentje werd in het ei gen bedrijf ontwikkeld. Het is voorzien van gebruikers vriendelijke zaken als een tweezijdige rem, een lage laadvloer en een stop als de karretjes schuin op- of aflo pend roltrottoir op gaan. Op 14 december werden de eerste karretjes in gebruik genomen en langzamerhand zijn 900 oude door 1000 nieuwe CAR- wagentjes vervangen. Toen meldde directeur Meerman al trots dat de orderportefeuille met dertig procent was ge groeid en dat de omzet twin tig procent hoger was dan een jaar ervoor. Nu is er weer een nieuwe weg ingeslagen en wel die van de assemblage en levering van kantoormeubelen. Met Olivet ti Synthesis, niet te verwar ren met de tak van de schrijf machines en dergelijke, is een meerjarencontract gesloten waarin CAR het exclusieve importeurschap voor Neder land heeft gekregen. Het tota le programma, verschillende series bureau's met bijbeho rende kasten, archiefmeube len en scheidingswanden en zelfs een totaal directie-pak ket, zal worden geleverd. Het bijzondere van deze collectie wordt genoemd dat de boven bladen van de bureaus en kasten en handgrepen van la den rond zijn afgewerkt en dat de bladen aan de onder kant zijn voorzien van een dunne schuimplastic laag te gen het stoten van knieën. Dit moet mede gaan bijdragen aan de groei van CAR net als „de ontwikkeling van steeds weer nieuwe eigen modellen stoelen en het maken van ei gen, aangepast gereedschap", want de produktie bij CAR is grotendeels nog aloud vak manschap. ASTRID SCHOORDIJK KATWIJK Het ziet er som ber uit voor de Vereniging Lo kale Omroep Katwijk (VLOK). Dat constateerden gisteren de leden van de com missie woningbouw, economi sche zaken en ontmoeting. Op tafel lag namelijk het voorstel van B en W de VLOK als lo kale omroep te steunen met in het eerste jaar een bijdrage van 50.000 gulden voor radio- en t.v.-uitzendingen en dat be drag jaarlijks met 10.000 te verminderen. De meeste raadsleden bleken sinds vorige maand niet van standpunt te zijn veranderd en in meerder heid voorstander te zijn van verdubbeling van het aan- vangsbedrag. Wethouder J. van der Plas verklaarde het „gehalveerde" voorstel uit het feit dat er voor hogere of lagere bedragen geen meerderheid binnen B en W was te vinden. Net als vori ge maand de commissie finan ciën, was nu het college sterk verdeeld. RPF-raadslid E.J. Bergman was zeer teleurge steld over deze uitkomst: „Het college heeft nu gedacht: Beter een half ei dan een lege dop, maar met 50.000 gulden kan je niets doen. Wij blijven bij het vorige voorstel van 104.000 gulden". Ook CDA-woord- voerder C.L. van Kesteren schaarde zich hierachter en mevrouw H.A. Hietkamp (PvdA) voegde daar aan toe: „Met dit bedrag krijgt de loka le omroep geen kans. Er blijft na aflossing van leningen te weinig over en na vijf jaar moet men self-supporting zijn". Voorzitter Nico van der Zwan van de VLOK verge leek de subsidie van 50.000 gulden met het beschikbaar stellen van een lege bus zon der banken voor het stadsver voer. Volgens wethouder J. van der Plas moet de VLOK zelf als lokale omroep de bevolking zien te activeren; „Als men een optimale kwaliteit wenst, moet die andere 50.000 gulden maar uit de bevolking komen. De mensen worden hier met de neus op de feiten gedrukt. Hier is zeker het profijtbegin sel (de gebruiker betaalt) gel dig. Als men geen kans ziet die 50.000 gulden op tafel te krij gen, dan heeft de omroep geen bestaansrecht". Hij kreeg daar bij als tegenargument van de meeste commissieleden dat een regionale omroep zichzelf eerst moet bewijzen voordat het publiek bereid is hieraan geld te geven. Als men de lo kale omroep geen gedegen start geeft, is het project ge doemd te mislukken, meent een meerderheid van de com missie. Alleen het SGP-raads- lid C. Oskam steunde het B en W-voorstel. Hij voegde eraan toe dat wellicht het abonne mentsgeld van de kabeltelevi sie verhoogd kon worden voor de lokale omroep. Wethouder Van der Plas toonde zich daar van een tegenstander omdat hij vreest dat velen dan hun abonnement opzeggen. WASSENAAR De admini stratie van de Wassenaarse ge meentepolitie wordt geauto matiseerd. Begin volgend jaar hoopt men rond te zijn en daarna zal, zo meent de politie, doeltreffender kunnen wor den gewerkt. Het is de bedoeling dat alle za ken die bij de Wassenaarse po litie worden afgehandeld in de computer worden opgeslagen. Dat beweegt zich tussen de postcodes die men onlangs in tienduizend Wassenaarse fiet sen heeft gegraveerd, tot gege vens van onderzoek bij onder meer inbraken. De gemeentepolitie heeft voor dit karwei de beschikking over een beambte, die hier voor een speciale opleiding heeft gevolgd. De automatise ring zal verder geen invloed hebben op het personeelsbe- (ADVERTENTIE) Veel mensen denken, dat de verkiezingen van morgen er niet toe doen. Maar als de PvdA de Europese verkiezingen verliest, dan strijkt het kabinet Lubbers de winst op. Dat zult u dan merken. Als u vindt dat de lasten oneerlijk worden verdeeld, als u vindt dat de werkloosheid veel te hoog blijft, als u geen kruisraketten in Nederland en Europa wilt, dan moet u morgen toch echt gaan stemmen. Want wij zijn u dankbaar voor uw sympathie, maar morgen hebben wij uw stem nodig.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7