%yra Nijinski raakt Met uitgepraat over haar beroemde vader gekleurd gezien Play-back de grote leugen van televisie t IDIO/TELEVISIE CeidócSomtmt WOENSDAG 13 JUNI 1984 PAGINA 15 tzending Daviscup it niet door IfERSUM De televisiereporta- ver de tenniswedstrijden tussen •land en Spanje in het kader van laviscup-tournooi, die de TROS nacht van zaterdag (16 juni) op g had willen uitzenden, gaat loor Dat heeft de TROS laten Nederland heeft naar deze ueirijden de spelers Oosting, Nijs- schapers en van Boeckel afge- De omroep heeft geen ont- kunnen krijgen van enkele ie jingen van het ministerie van over reclame op de buis. De ircontracten die de Internatio- 'ennis Federatie voor het Davis- 'dafifrnooi heeft afgesloten zijn in ir [met die bepalingen. Hilversum 5 voor doelgroepen en kleine zendgemachtigden HILVERSUM - Radio Hilversum 5 komt met ingang van oktober 1984 bij wijze van experiment een jaar in de ether. In ongeveer dertig uur per week wordt dan uitgezonden voor doelgroepen, programma's voor cul turele minderheden en educatieve uitzendingen, en door de zogenaamde kleine zendgemachtigden als IKON, Humanistisch Verbond en de politieke partij en. Muziekzender Hilversum 4 krijgt er 28 uur per week bij. Minister Brinkman van WVC heeft de toewijzing van de extra zendtijd dinsdag meegedeeld. Hij deed het bij de installatie van de Stuurgroep Uitvoering Mediano ta, een plechtigheid in het NOS-complex in Hilver sum. Zoals bekend worden de J20 en de VPRO in ok tober B-omroep, wat uitbreiding van zendtijd ook op de radio, met zich meebrengt. Brinkman lichtte ook het karakter van het program ma van Hilversum 5 toe. De kleine zendgemachtig den wilden op Hilversum 1 of 2 blijven. Ze voerden daarvoor aan, dat ze zich niet tot een doelgroep maar tot een algemeen publiek richten. Ook de Omroep- raad adviseerde de bewindsman Hilversum 5 alleen voor doelgroepen te bestemmen. De minister volgt met zijn beslissing het voorstel van de NOS om de kleine zendgemachtigden naar Hilversum 5 te verwij zen. Onderzocht moet nog worden of bepaalde program ma's van de NOS en de omroeporganisaties geschikt zijn om op Hilversum 5 te worden uitgezonden, aldus de minister. Verwacht wordt, dat onder meer de „be- luisterbaarheid" van Hilversum 2 zal worden bevor derd. Minister Brinkman kondigde aan het verzoek van de NOS voor uitbreiding van de zendtijd op Hilversum 4 in te willigen. De klassieke zender, „gelukkig ook vaak met hedendaagse muziek", volgens de bewinds man, zal vanaf oktober dagelijks van 's ochtends vroeg tot middernacht te beluisteren zijn. KRO-producent Dudok van Heel overleden HILVERSUM KRO-producent Thorvald Dudok van Heel is in zijn woonplaats Hil versum op 61-jarige leeftijd overleden. Dudok van Heel heeft vanaf 1962 voor de KRO gewerkt als producent van televisie- dramaspelen en muziekprogramma's. In die hoedanigheid was hij verantwoorde lijk voor de produktie van spelen als De klop op de deur, Stadhuis op stelten. Cen traal Station, Kant aan m'n broek, Jeanne d'Arc en Antigone en voor de registratie van concerten en opera's. Voordat Dudok van Heel bij de KRO kwam werkte hij achtereenvolgens in artis tieke en zakelijke functies bij het Amster dams Toneelgezelschap, het Vrije Toneel, de Nederlandse Comedie en de toneelgroep Centrum. Russische romantische |r Vaslav Nijinski, die in legin van deze eeuw de (vergoddelijkte tot een on- I gebeuren, tot op het bnde af, leeft voort. Komt hs opnieuw tot leven in [erhaal van zijn dochter die over haar roeping vertellen in „She dances vanavond op VPRO-tv td. I om 20.33 uur. ■daad, zij danste alleen, haar vader voorbestemd het ballet, hield zij het in geprps de ballet destijds niet et )g uit. Zij wist zich zozeer on|ter van de erfenis van ecj/ader, dat zij van die ver- dijkte romantische dans- nooit lopsgekomen is, •stfoor zij in een gezelschap rrfnin of meer onmogelijk eijte. In het tweede deel kjlaar leven trad zij als le- hjister in bij de Francisca- V Kon nochtans de dans ;ta|elemaal uit haar lijf ban- injZij kreeg later te maken mjtudolf Noerejew, toen die r ffiet Westen uitweek. Ont- 'nU zelfs een ballet voor Boor weer viel het oog jde filmer Robert Dorn- 4 op haar, die in het ge ien tv-film zag, die even- rnders uitpakte dan hij lad voorgesteld. ^ïeeft verschillende oorza- eerste moest hij wer- jinet een te beperkt bud- ]s freelance-filmer moest n smeken om hier wat deskundige hulp. Jreeg hij tegen karige be taling van Max von Sydow, die teksten leest, en van de Parijse danser Patrick Du- pond, die wat danspassen bij droeg. Verder, en daar ging hij met zijn film bijna de fout in, bleek Kyra als type anders voor de dag te komen dan hij zich had voorgesteld. Kyra praatte Dornhelm de oren van het hoofd, en daar is de tv niet voor. Die vinding dient om wat te laten zien. Hier ont breekt het goeddeels aan in deze film. Gewenst meisje Kyra werd op duidelijke wens van haar vader geboren. Hij moest en zou een kind hebben, zo liet hij op zeker moment de wereld weten, die zijn werk verder uit zou dragen. Dat ge wenste meisje werd Kyra. Zelf werd hij niet lang nadien we gens vergevorderde schizofre nie opgenomen in een inrich ting, waar hij de laatste dertig jaar van zijn leven verbleef. Zijn vernieuwende verdien sten voor het toenmalige ballet worden nog steeds beaamd. Hij raakte destijds begeesterd door het dansen van Isidora Dun can, een bevlogen fenomeen, die in de dans zoveel zag als het opgaan in het hemelse. In elke sprong zag zij een opgang tot God, waarbij zij overigens niet naliet in het zwevende be leven van de dans de verheer lijking van de natuur, de schepping, te ervaren en te lo ven. Zonder zich achter al haar ideeën te scharen, nam men toch in haar omgeving en ver daarbuiten veel over uit de persoonlijke stijl, die zij op grond van haar inzicht en le vensgevoel vorm gaf. In Vas lav Nijinski trof zij een van haar trouwste navolgers, een verslingerde aan haar dans zelfs, hoezeer hij hieraan ook een eigen toets mee gaf. Van dit alles hield Vaslav een dagboek bij. Aan de hand hier van wilde Dornhelm samen met Kyra tot een film komen. Aanvankelijk had hij iets van twintig minuten in zijn hoofd. Kyra wist echter niet van op houden en zo werd het een film van bijna anderhalf uur, waaruit de VPRO overigens een en ander heeft weggesne den. Waar Kyra in haar woor denstroom moeilijk bleek te stuiten, greep de VPRO met de schaar in. Parmantige neus Vertelde Dornhelm: „Gaande weg bleek zij een excentriek type. In het begin kreeg ik geen vat op haar. Zij toonde zich gesloten en weigerde me dewerking. Zij had haar par mantige neus al eens eerder ergens ingestoken en die ge stoten. Dan geef je je niet zo gemakkelijk een tweede en een derde keer bloot. Gaande weg toonde zij zich echter meegaander en tenslotte bleek zij helemaal voor mijn idee ge wonnen, gaf zij zoveel mede- Kyra Nijinski: „Ballet ais kunstvorm moet aan de aarde ontstijgen. Dan wordt het leven een dans- alles te maken met haar vere ring voor haar vader, die al bijna 35 jaar dood is, terwijl zij zelf ook al in de 70 té. Zij wordt nog steeds gedreven door de doem de reputatie van haar vader waar te maken, terwijl de stijl waarin hij werkte toch al lang achter haald is door de latere, meer moderne uitdrukkingsdans, die via Kurt Jooss naar figu ren als Martha Graham en Pina Bausch voerde" Taal van dans Blijkens deze film danste Kyra niet alleen, zij praat ook al leen, waarbij Max von Sydow van tijd tot tijd citaten uit het dagboek van Vaslav ophaalt. Hoogst interessant allemaal, zeker voor geboeiden door de geschiedenis van het ballet, waarin het Russische aandeel in het begin van deze eeuw voor nieuwe impulsen zorgde. Ntettemin, de dans spreekt zijn eigen taal, en die kans krijgt het ballet in Dornhelms film niet. Mondjesmaat krijgen we balletfragmenten te zien, ofschoon er beroemde ballet ten ter sprake komen, zoals „Spectre de la Rose" en „Le sacre du printemps", die men mag rekenen tot balletten met gevestigde waarde. Wel doet Kyra moeite iets dui delijk te maken van de dans stijl, waaraan haar vader hechtte. Zij beschikt daarvoor over langgejurkte meisjes, die haar uitspraken in zwevende passen toelichten. We zien dan ook nog een enkele pas de deux, maar die moet alweer snel wijken voor de woorden van Kyra, een stroom van uit spraken. alsof zij er zelf niet helemaal van overtuigd is, dat zij haar toehoorders bereikt. Zij had de taal van de dans meer moeten laten spreken, in de geest van Guido Gezelle, die zij na had moeten zeggen: „Mij spreekt het ballet een tale Daar kan geen woord te genop. TON OLIEMULLER Eigenlijk is tennis een reuze oneerlijk spelletje. Dat komt door die rare puntentelling natuurlijk, die ook nauwelijks is na te vertellen. In elk geval heeft die tot gevolg dat in veel gevallen niet de beste speler aan het langste eind trekt. De Tsjech Ivan Lendl behaalde zondag de Franse ti tel door de Amerikaan John McEnroe te verslaan. Maar het opmerkelijke verschijnsel deed zich voor dat Ivan maar 25 games won en John er 26 op zijn naam bracht McEnroe had dus moeten winnen, want die was de beste. Niet dat het me erg veel kan schelen: tennis is gewoon een erg aardig kijkspel op de televisie, en dat was deze finale ook. Hoewel de Franse televisie er een, naar mijn smaak, iets te frivole benadering op na hield door wat té vaak beelden te wisselen en veel te vaak het publiek te laten zien. Het mooist is het altijd nog, als gewoon de camera f wordt gebruikt, die in het verlengde van het speelveldje staat, zodat je als televisiekijker het spel optimaal kunt vol gen. Mpt andere woorden: hoe meer je beeldbuis tijdens een tennisreportage op een videospelletje lijkt, hoe beter. Behalve als McEnroe ruzie maakt met de scheidsrechter, natuurlijk. Dan moet je er met de camera zo dicht mogelijk boven op - dat is altijd het spectaculairst. Elk jaar wordt in Montreux een wedstrijd gehouden onder televisieproducenten: wie heeft het leukste amusements programma? - die krijgt dan de hoofdprijs, een zogenaamde Gouden Roos. Dit jaar was er aan de festiviteiten een pop festival verbonden, en dat leverde op zijn beurt natuurlijk ook weer een televisieprogramma op, dat de A VRO in ver schillende afleveringen op ons scherm brengt. Vrijdag was het eerste deel. En meteen werd duidelijk dat het hier andermaal ging om de Grote Leugen van de tele visie. Het heette dan wel een popfestival te zijn, maar bet was in werkelijkheid gewoon weer even een play-back show: popartiesten die op een podium zichzelf staan na te doen. Nou zijn we dat vanzelfsprekend al lang en breed gewend van alle mogelijke vaderlandse produkties. Maar op het moment dat iets wordt aangekondigd als „festival", stel je je toch nog iets levends voor. Ten onrechte, bleek bij dit Montreux-gebeuren, dat daarmee een zoveelste bewijs werd van de stelling, dat je voortdurend door de televisie wordt belogen en bedrogen. De organisatoren van het roemruchte televisiefestival sluiten zich naadloos bij die trend aan, waarmee de cirkel gesloten is. Wat popmuziek betreft kun je dan nog beter de gemiddel de televisieclip bekijken, waarin tegenwoordig nauwelijks meer enige popmuzikant actief te zien is, maar die steeds meer een al dan niet begrijpelijke illustratie is van de in houd of de sfeer van de desbetreffende song. Van heel ander soort is de oorlogsfilm. Die is de afgelopen weken ook danig aan zijn trekken gekomen, met dubbele vertoning van de klassieker De Langste Dag als grote klapper. Vorige week was deze monsterproduktie zowel op Duitsland als op Nederland te zien. De Duitsers hadden er weer hun gebruikelijke vertaal truc mee uitgehaald, zodat de grootste charme (als dat woord van toepassing mag zijn) van deze produktie in het water viel: de opzet dat iedereen gewoon zijn eigen taal sprak, zoals dat in het echt ook schijnt te gebeuren. Irritant, zoals gebruikelijk, maar eigenlijk niks gekker dan de gemiddelde Amerikaanse oorlogsfilm (zoals The Bridge at Remagen, onlangs ook bij ons op de buis), waarin ook de Duitsers Amerikaans spreken. De AVRO had deze keer De Langste Dag wat ingekort, waardoor één van de saillantste sczènes (de parachutist die aan de kerktoren bleef hangen) was weggevallen. Waarom kunnen ze niet met hun vurige vingers van zo'n klassieke film afblijvenZend hem uit of zend hem niet uit - maar blijf met de dodelijke schaar uit de buurt. RENE DE COCQ surfen in het 'en, verleden en de toe van de windsurfsport in land staan centraal in de ocumen taire Wind- in het koper". Het sur- trd aan het eind van de 2estig in de VS „uitge- door NASA-ingenieur 'rake. Hij kwam op het pp een gewone surfplank :nkeil te zetten. Aleen al in MJand zijn er intussen ruim jtalf miljoen enthousiaste 4ilenaars. Een aspect dat in documentaire aan de omt is dan ook het pro dat de explosieve groei zich meebrengt. Verder iel aandacht besteed aan n ban van den Berg, kans- i jpr op Olympisch goud, de LvSII World Cup en de ka- oversteek per surfplank. 3. uur Nederland 1. 1 L M 'maal tuig Kivond zendt de IKON de '..te aflevering uit van de roeide tv-serie „Allemaal i getiteld: „De afreke- ise. Zonder dat de ouders, ia<bewoners of de politie :-jh5ts hebben gemerkt, koh- 'iWijnand, Bart, Monne en jijde re ex-jeugdbendeleden hurt onveilig maken, tot bewuste Kerstavond drie plden geleden. Wat er toen es gebeurd is, laat deze 1C(Je aflevering zien, evenals afgebrande wijkpost. Daar j Ve Officier van Justitie de ven en hun ouders willen j Jet en, welke straffen de e Vrechter eist. Waar en 3 leer dat nu gaat gebeuren, s 1 niemand. )U] uur Nederland 1. J Claxon Vidfestival n n<fe sfeer van het Holland val brengt de VPRO een lartage van een uniek festi- Vaf zich bezig houdt met tste vormen op het ge- van geïmproviseerde, •nische en electro-a- nfische muziek: het Claxon 'sfestival. Hierin treden vocaliste Diamanda Ga- 't San Diego; de Newyor- tsdichard Teitelbaum met di- nb piano-muziek voor drie nèe/s; Holger Hiller, een Neue Welle-talent; de :n|)lse gitarist Derek Bailey o'onze landgenoten The lématics en Huib Emmer. t uur Nederland 1. Nederland NEDERLAND 1 TROS 16.20 De Blufkwis, spelpro- gramma. Presentatie: Hans* Kazan. 17.10 Windsurfen in het ko per, documentaire. IKON 18.55 Het verhaal, bijbelvertel ling. Afl.: Wachten op de mens. 19.00 Allemaal tuig (6). Tv-se rie over vandalisme, agres siviteit en criminaliteit onder jongeren. (Zie toelichting). 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Fimpje van het Prins Bernhardfonds. VPRO 20.33 She dances alone. Ge dramatiseerde documentai re van Robert Dornhelm over en met Kyra, de doch ter van de legendarische danser Nijinski. (Zie elders op deze pagina). 21.55 Het Claxon Geluidfesti val. In het kader van het Holland Festival een repor tage van het Claxon Geluid festival. (Zie toelichting). NOS 23.08 Journaal. 23.13 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. Het twaalf-en-een-half jarig be staan van de windsurfsport was aanleiding voor de docu mentaire Windsurfen in het ko per". Ned. I om 17.10 uur. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Van gewest tot gewest (onder voorbehoud). Met o.a. Paleis het Loo: miljoe nenrestauratie deze zomer voltooid; het lanenkaatsen in Harlingen en recreatie aan het Veerse Meer. 20.10 Pulcinella. Tekenfilm van Emanuele Luzzati en Giulio Gianini over de Ita liaanse Jan Klaassen. Mu ziek: Rossini. 20.20 Studio Sport. EK Voet bal: Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Belgie - Joegoslavië uit Lens. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. De hoofdrolspelers uit de jeugdserie „Allemaal tuig", die van avond voor de laatste keer in beeld komen in de aflevering „De afrekening". Ned. I om 19.00 uur. Duitsland DUITSLAND 1 16.10 Wolle und Wind, ontmoetingen in de Schotse Hooglanden. 16.55 Die rote Zora und ihre Bande (1), dertiendelige jeugdserie naar de roman van Kurt Held. Deze serie speelt in de Joegoslavische stad Senj. Daar woont de jonge Branko, totdat zijn moeder doodgaat. Zijn va der is muzikant en zwerft ergens door het land. Daarom sturen de buren hem na de begrafenis naar zijn groot moeder, die buiten de stad in een hut woont en van hekserij leeft. 17.25 Doctor Snuggles, tekenfilm. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Mr. Merlin, tv-serle. 19.00 Chameleon. 20.00 Tagesschau, Aansl.: Parteien zür Europawahl. 20.15 ARD-Sport extra: EK Voetbal België - Joegoslavië. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Hanne Dieter Husch, amuse mentsprogramma (herh.). 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Der lange Treek, Amerikaanse serie. Afl.: Het vertrek. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. Aansl.: Parteien zur Eu ropawahl. 19.30 Gunter Pfitzmann: Lach mal wieder. Met o.a. Corinna Genest, Evelyn Gressmann en Edith Hancke. 20.15 ZDF-Magazin. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), tv- 21.45 Heute-journal. Aansl.: Parteien zur Europawahl. 22.05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 Das Narrenschiff „84, een poë tische Rijnreis van Bazel naar Rotter dam met Europese schrijvers. 22.40 Fuhrer durch die Welt: Seen links, Schlosser rechts, tv-film van Heiko Schier. Met: Agnes Dunelsen en Peter Sattmann. Hij en zij blijven op een avond lang in zijn keuken zit ten. Ze praten over zichzelf en de we reld om hen heen. Een liefdesdialoog. Ze wisselen van gedachten over hoe je moet leven en ook over minder enerverende dingen. Heiko Schrier schreef de dialoog. Hij plaatst de in nerlijke wereld tegen de achtergrond van de buitenwereld, die steeds weer uiterlijke bewijzen en verklaringen no dig heeft. De mens zoekt naar begrip, verklaring van de systemen, naar ge voelens, naar voorstellingsmogelijk heden. 00.10 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in informatie en amusement. 21.45 Hobbythek: kamerplanten. 22.30 Spatvorstellung: Jagd nach Millionen (Body and Soul). Ameri kaanse speelfilm uit 1947. Met: John Garfield, Lilli Palmer. Hazel Brooks e.a. Regie: Robert Rossen. 00.10 Journaal. De Franse violist Stephan Grappeli is te gast in „Grappen voor het goede doel". BRT 1 om 20.20 uur. BRT 1 19.00 Tijdrover: Bloemschikken. 19.10 Chips (4). 19.40 Paardekoersen, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Politieke Tribune: De SP. 20.20 Grappen voor het goede doel (Fundamental Frolics). Een avond in het Apollo Theatre in Londen met de Britse komieken Rowan Atkinson, Griff Rhys Jones. Pamela Stephen son. Alan Price e.a. 21.05 Pluk de dag (23). 21.30 Wie schrijft die blijft, boeken- magazine. 22.20 Encyclopedie. 22.50 Nationale loterij, paardekoer sen, Journaal en Coda: „Marina" van T.S. Eliot. BRT 2 20.10 EK Voetbal. Rechtstreekse re portage van de wedstrijd België - Joegoslavië vanuit Lens. Commen taar: Rik de Saedeleer. RTBF 1 18.00 Refrains du monde, serie pro gramma's over volksmuziek. Van daag: Ballades uit Engeland en Ier- 18.57 Ce soir, regionaal magazine. 19.16 Tribune Elections Europeen nes: de F.D.F 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal met debat t.g.v de Europese verkiezingen met de PSC. 20.20 La chasse aux tresors. Van daag: Seychellen. 21.30 Et la via continue (slot). Kro niek over een familie uit Lombardije. 23.30 Journaal. 23.45 Un autre regard, kath. uitzen ding. TV I 19.00 Hip H<*P. Smurf, en Break. Dansen (iH, de Verenigde Sta- 19.20 Jack spot. Arnusemënfspro- granjma. VideocJips ojn op.TÈ'.dédisen. 19 45 La nouvelle malle des Indea. Laatste deel Avonturensérte over twee Jonge pionrers.urt de>negerftien- de eeuw. 20.35 Lettres d'un bout du monde: Brazilië. Documentaire over de men sen van Sao Paulo. 21.24 Hiatoire naturelles. Engeland BBC 1 16.55 Play school, it's Wednesday. 17.20 Penelope Pitstop, jeugdserie. 17.40 Take Two. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Silas, Duitse jeugdserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionaal magazines. 19 40 Tekenfilm. 19.50 Terry en June, tv-serie. 20.25 One born every minute, speel film. 22.00 Journaal. 22.30 Lennie Henry presents Laug hing Matter. 22.55 Bob Monkhouse. 23.10 Forty minutes: Pigeons. 23.50 Voetbal. Uruguay - England. In de rust: Nieuwsoverzicht. 24.00 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti- 18.40 Jeremiah, speelfilm. 20.05 Steven Spielberg special. 20.40 Int. Horse Show. 21.30 John McCormack. 22.00 Entertaianment USA, serie. 22.30 A class of his own. 23.20 Ebony, serie. 23 50 Newsnight. 00.55 Open university. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Atarah's music. 17.15 Tekenfilms. 17.20 Andy Robson.* 17.50 Razzmatazz. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Where there is life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Benny Hill. 22.05 Sorell and Son. Afl: 2. Mini-se- rie over een soldaat wiens enige hoop zijn zoon Kit is. 23.00 News at Ten. 23.30 A twist of sand. Britse film (1968). Een voormalig onderzeeboot kapitein leidt een aantal smokkelaars naar diamanten. 01.15 What now? SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. 19.00 Cartoon time. 19.05 Wayne en Shuster, komische serie. Afl: „The four feathers". 19.30 The New Dick Van Dyke .speelfilm. M,m.v. LesUe Phillips, Julie Egë, Ray Cooney, Mpira Uster, Joan Sims en Barbara Windsor-, Gilbert -godley, dé baas van èen axlusleve bqnifwinkel -*Tn\'het LofKjérisë West Eq'djioudt van mooie vróuwen!-Als hij tfp fön d^g zijn vriendifi Jap|e te vriend^ wil hbuden zondèr dat.'haar man iets merkt, leidt dit »Qt allerlei vewikkélingèg;-;.- -'vv»m 1 21.35 International Motor Sports. Griekse Wereldkampioenschappen, formule 2-races in Italië en een voor beschouwing voor Le Mans. 22.35 The Challengers, tv-serie. 23.00-01.00 Sky Channel Music Box. TV-morgen NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden. 17.05 Studio Sport. EK Voetbal: Verslag van de wedstrijd West-Duitsland - Portugal. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 EK Voetbal: Belgie - Joe goslavië. 11.55 Umschau. 12.10 ZDF Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Ta gesschau. 16.10 Show ohne Schuh, 16.55 Die Spielbude. 17.50 Tagea- DUITSLAND 2 13.15 Teletekst-overzicht. 15.42 Pro gramma-overzicht. 15.45 Heute. 15.50 Mickys Trickparade. 16.15 Hallo - Hotel Sacher... 17.00 Heute. 17.05 Sport aktuell. EK Voetbal Duitsland - Portugal. DUITSLAND 3 08.10-12.15 Schooltelevisie (09.25 Die Sendung mit der Maus.). 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Schule und Medien. BELGIE BRT 2 BBC 1 07.00 T,l,t,k,l-ovarzlcht. 07.30 Breakfast Time. 10.00 Quilting. 11.30 Play school. 11.55 Cric ket .14.05 Journaal. 14.20 Weerbe richt. 14.22 Financieel- en nieuwso verzicht voor doven en slechthoren den. 14.25 Fingerbobs 14 40 Cric ket: West-India - Edgbaston 16.55 Play school 17.20 Yogi bear 17 25 Jigsaw, kinderserie 17.40 Huckle berry Finn and his Friends, jeugdse- BBC 2 ITV 7.25 Breakfast-tv. 10.30 School-tv. 13.00 Benny. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 Nieuws. 14 30 A plus. 15.00 Take the high road. 16.30 Sons and daughtars. 17.00 Benny. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. HILVERSUM 1 17.55 Meded. (NOS). EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 De rugzak. 18.50 De wolkenwagen. 19.03 Ron- duitradlokrant. 19.20 Van U wil ik zin gen. 19.40 Zomerbij bef schooL NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 3.02 Nachtexpress. 6.02 In „t voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 Hum Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver (19.00 NCRV-Leer- huis. 19.15 Lied van de week. 19.30 ,1 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de - tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Leesvoer. Feduco- RVU: 22.00 Tur kije vandaag. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 David Rubinstein, piano. 23.10 VU- kamerkoor o.l.y. Huub Kersten s. 23.55 Nieuws, 1 HILVERSUM 3 17.04 Weesbuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Residen tieorkest. met solist. Vioolconcerten van Brahms. 21.30 Hedendaagse Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. - NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en nu. 8.54. Hebt u dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.03 De tuinfluiter (9). 11.30 Rechtstreeks 12.40 Middag- pauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.03 Goudenregen" Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.03 Zo maar zomers. 17.55 - Meded. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.11 AVRO-nleuwsklok. NOS: 9.05 NOS-' -sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Feduco-NOS: 9.33 Turkije van daag: Samenleving en familieverhou dingen. AVRO: 10.03 Buiten 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Oukne- land 11.10 Schoolradio. 11.30 Nws., 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-' nieuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag" bij Nieuwspoort (13.30 Nws). 13.57 Per saldo RVU: 14.00 Nou n. 14.30- Nws 14 33 Allemans veren. KRO: 15 00 Nws. 15.03 Boekenwijsheid. 15.20 Kruispunt 15.30 Nws. 15.33 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.03 De havermoutshow. 9.03 Erik de Zwarl. 11.02 De Poiderpoppa- rade. 12.03 De Nederlandstalige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.02 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. Vandaag: „Een godde lijk programma" (8.00 Nws.V 9.00 Strijkkwartetten van Szymanovsky en Tippett. 9.45 Muziek rond Torquato Tasso. 10.35 18e Eeuwse Franse sui te. 11.20 In de ban van Cesar Franck. 12.25 Operette: 100 jaar Ralph Be- natzky (2). 13.00 Nws 13 05 Holland Festival journaal. 13.10 De sopraan Montserrat Caballe 14.15 Toccata's van Frescobaldi EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrij ven. 16.00 Licht en uitzichL 16.40, Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15