„De Antagonist" nog niet op Monumentenlijst 1 Alkemadeloop College Leidschendam wijst autoshowroom af Kleuters steken speelzaal in brand REGIOUOUfONAAL LEIDEN £eidóc@outtMit DINSDAG 12 JUNI 1984PAGINAI dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken In de regio Leiden worden tot vrijdag 15 juni waargenomen door de Apotheek Aloë In Leiden en Apotheek Beker In Oegst- ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse- afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medlsch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Dl. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18 00-19.00 u. De Prae- maturenafdellng dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.T5- 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek ve ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver- trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30. wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Mae schappelijk werk, Oude Rijn 4' c. spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u.. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: di 14.00-15.00 u. Apollo- laan 1a, .luid-West; do. 14.00- 15.00 u. Herensingel 3, Leiden Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk werk. René Meijer kampioen Rijnegom ZOETER WOU DE De ont knoping van het clubkampi oenschap van de Zoeterwoudse biljartvereniging „Rijnegom' was bijzonder spannend. Marl Leuering en René Meijer had den beiden vijf matchpunten verzameld zodat het hoogste algemeen gemiddelde (moyen ne) de doorslag moest geven. Na het rekenwerk mocht René Meijer zich laten huldigen als de nieuwe kampioen. Een waardig winnaar overigens want hij had maar liefst 19% boven zijn gemiddelde ge speeld. Na vijf voorronden begonnen vier finalisten aan de eind strijd: Marius van der Bent (64 car.), René Meijer (52 car.), Mart Leuering (110 car.7 en verrassenderwijze Kees Bos (30 car.). De eerste ronde le verde eenvoudig winst op voor Leuering ten koste van Bos terwijl Meijer zonder proble men Van der Bent achter zich liet. In de tweede ronde kwam Meijer uitstekend voor de dag tegen Leuering. Laatstge noemde bewees evenwel ook uit het goede hout gesneden te zijn want in de nastoot wist hij zijn achterstand van 12 punten weg te werken en werd het derhalve remise. Marius van der Bent bleef kanshebber door zij het met gering ver schil te winnen van Kees Bos. René Meijer toonde tot het laatst zijn toernooimentali- teit door de reeds kansloze Bos te kloppen. Hetzelfde deed Leuering in een knappe partij tegen Van der Bent. Dankzij een beter moyenne pakte René Meijer de titel vóór Mart Leuering. Van der Bent ein digde als derde, Bos werd vier de. Lustrum Aloysiusschool zeer geslaagd Golfballen Gokken in ZOETER WOU DE De feestweek ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de Aloysiusschool is bijzonder goed verlopen. Behalve het lustrum van de school werd ook het zilveren jubile um gevierd van de heer J.W. Vink als hoofd van de school. De Aloysiusschool ademde de hele week de sfeer van zestig jaar geleden. De kinderen droegen kleding uit die tijd. Het begon met een optocht door de dorpskern gevolgd door oude kinder spelen. Donderdag was het Muziekcentrum het decor van de festiviteiten. Het werd een geweldige dag met muziek, dans, to neel en een playbackshow. Het was vertederend te zien hoe de kleuters meededen. Ook het onderwijsteam liet zich van de bes te zijde zien. Vrijdag werd een puzzeltocht door de dorpskern en Zonnegaarde gehouden. De pick-nick vond plaats in de gymzaal omdat het voor het zwembad te fris was. De pret was er even wel niet minder om want met een film was de jeugd ook dik tevreden, 's Avonds volgde een eucharistieviering in de Sint Jan die, dankzij de inbreng van het kinderkoor en pater Lamot zeer sfeervol en tot het laatste moment boeiend was. Met een barbecue voor ouders en genodigden werd de lustrumviering af gesloten. gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een contai ner van de golf club Zegersloot zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 600 golfballen ge stolen. Tevens verdwenen vier golfclubs. Het slot van de con tainer is gefor ceerd. Hoofdstraat NOORDWIJK Een gokspelletje met drie doosjes en een balletje werd zondagmiddag gespeeld in de Noord- wijkse Hoofdstraat. De man met de doosjes en het balletje was een 22-ja- rige Utrechter. Hij had steun van drie vrienden die op de uitkijk ston den. De bedoeling van het spel is, dat omstanders tegen betaling mogen ra den onder welk doosje het balletje zit. De Utrechter vroeg per keer honderd gulden. De politie heeft een eind ge maakt aan het doorgaans frauduleuze spel en de omzet in beslag genomen. Op heterdaad betrapt ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft za terdagnacht in de Argostraat twee Alphenaars, van 19 en 20 jaar oud, op heterdaad betrapt bij het stelen van auto-onder delen. Een derde dader, een 19-jarige Nieuwkoper, meldde zich later zelf. De politie kwam de jongens op het spoor na telefoontjes van buurtbewo ners die het drietal bij gepar keerde auto's zag rondscharre len. De jongens hadden het voorzien op accessoires als wieldoppen. van de LEIDSCHENDAM De Rijksdienst voor de Monu mentenzorg heeft Leid schendam laten weten pas op een later tijdstip te zul len beslissen over plaat sing van het gemaal „De Antagonist" op de lijst van beschermde monumenten. Pas kortgeleden, aldus de rijksdienst, is de inventa risatie begonnen van pan den uit de periode 1850- 1930. Als die lijst klaar is zal de selectie en bescher ming worden uitgezocht. Op dit ogenblik zijn nog onvoldoende gegevens voorhanden om op ver antwoorde wijze op het verzoek te kunnen beslis- De gemeente heeft om plaat sing van het bijna 100 jaar oude gemaal op de Monumen tenlijst gevraagd omdat het Waterschap „De Ommedijck" een nieuw gemaal wil plaat sen. Met het Waterschap is in principe al overeenstemming bereikt over overname van de aan de Stompwijkseweg gele gen machine. Enige tijd gele den maakte een aantal Stomp- wijkers bezwaar tegen de voorgenomen afbraak van een onder gemaal aan de Dr. van Noortstraat dat vorig jaar mei gedeeltelijk door brand werd verwoest. Het vijftig jaar oude pompgemaal zou bewaard moeten blijven evenals het honderd jaar oude gebouwtje. Het pompgemaal zou „een technsihcwonder" zijn. Het waterschap deelde echer mee dat reparatie aan gebouw en machines hoge kosten zou meebrengen en dat dijkgraaf, heemraden en ingelanden ver vanging van het gemaal al in de meerjareraming hadden op genomen. Naar aanleiding van toen plaatsing op de Monu mentenlijst verzocht van het stoomgemaal ,De Antagonist". nmjz Op feestelijke wijze is zaterdagmiddag in Sas- zelf ook volop meewerkten. Alvorens tot ope- senheim het troephuis van van de zeeverken- ning over te gaan prees burgemeester Kret nersgroep „Tjarda" in de hoek van ijsbaan allen die actief zijn geweest bij de totstandko- aan de Kagersingel, in gebruik genomen. Het ming van het troephuis. Onder muzikale bege- troephuis is tot stand gekomen door veel acti- leiding van „Adest Musica" verrichtte de heer viteiten van de groep „Tjarda" waaronder Kret de openingsceremonie door eerst een stroopwafelacties, rommelmarkten en derge- fles champagne tegen tegels te werpen, waar- lijke die circa 15 mille opleverde, een subsidie na hij de „Tjarda-vlag" verwijderde waardoor van het Nationaal Jeugdfonds van 12 1/2 mil- de naam „Tjarda" te voorschijn kwam'. Na de Ie, een subsidie van de gemeente van 25 mil- opening waren er nog diverse activiteiten zo- Ie. De houten noodlokalen zijn geschonken als een rondvaart over de Kaag; een demon door de „Don Bosco-MAVO". Na plaatsing stratie in navigatie, theorie en bootonderde- van de ruwbouw en fundering door Aanne- len. Ook was er een foto-expositie waarvoor mersbedrijf Dijkstra zijn ze afgewerkt door veel belangstelling bestond, ouders van de zeeverkenners, die uiteraard ALKEMADE De gisteren voor het eerst gehouden Alke madeloop is succesvol verlo pen. Niet minder dan 250 lief hebbers melden zich aan de start voor deze jaarlijks te or ganiseren prestatieloop van de Weteringse voetbalclub „Alk- mania" ten bate van de bou>*/ kas. Winnaars op de vier kilometei werden: bij de meisjes tot 16 jaar: Sigrid van Klink (22 min.). Bij de jongens tot 16 jaar: Robert van Bekkum (16 min.). Bij de dames won Gertie Burgers (21 min.) en bij de he ren: N. Disseldorp (14 min.). De 7 kilometer werd bij de meisjes tot 16 jaar gewonnen door Kitty Verstegen (37 min.) en bij de jongens van die leef tijd door Erik Bakker (31 min.). Bij de dames eindigden Irma Elstgeest en Carla Op dam als eersten (beiden liepen de 7 km in 34 min.) en bij de heren bleek N. Disseldorp (25 min.) de snelste. Aan de tien kilometerloop de den geen meisjes jonger dan 16 jaar mee, wel jongens. Robin Alders en Leon Kerkvliet (beiden in 42 min.) waren de snelsten. Bij de dames wonnen mevrouw Schouten, Van Em merik, Van Veen en Pauw met gemak. Ze waren name lijk de enigen in hun klasse en maakten er in twee uur en ne gen minuten een gezellige wandeling van. Bij de heren won Rut Stigter op de tien ki lometer. Hij bereikte de res pectabele tijd van dertig minu ten precies. De belangrijkste voetbalwed strijd tussen het eerste elftal van Alkmania en een selektie van de betere voetballers uit de Veenstreek (DOSR, Kie- kers'67, ROAC'79, SVOW. MMO en Altior) eindigde met 4-1 in het voordeel van het streekteam. Dat Alkmania het er minder goed van afbracht kan te ma ken hebben gehad met de vele inspanningen voor een goed verloop van de overige giste ren georganiseerde evenemen ten op het Alkmania-terrein. Dat waren een poffertjes- en pannekoekenkraam, een droogsurftoestand, een videos tand, een schiettent, een grab belton, een enorm groot lucht kussen, het dobbelsteenschie- ten, het overbezette terras en de muzikale attrakties in de vorm van optredens van Blaaskapel „De Sprotbuiken". Vooral de poffertjeskraam liep gisteren als een trein. Het ori ginele droogsurfen trok ook veel liefhebbers. Het luchtkus sen was vooral voor de kinde ren erg aantrekkelijk. De or ganisatoren schatten de voor lopige opbrengst voor de bouwkas op ongeveer tweedui zend gulden. Dit hoge bedrag is vooral te danken aan het goed bezette terras, waar een forse omzet gemaakt kon wor den. LEIDSCHENDAM De Be leggingsmaatschappij Van der Heem uit Voorburg heeft bij de gemeenteraad van Leid schendam bezwaar gemaakt tegen de weigering van B en W om een bouwvergunning al te geven voor de grond op de hoek van Oude Trambaan en J. S. Bachlaan. Van der Heem wilde daar voor een automo bielbedrijf in Voorburg een autoshowroom en een werk plaats vestigen. Het college heeft meegedeeld dat het be stemmingsplan alleen gebou wen met bijzondere doelein den (sociale, culturele, openba re en/of educatieve) toestaat. In het vastgestelde, maar nog niet goedgekeurde bestem mingsplan van vorig jaar is ongeveer dezelfde beperking aangehouden met bovendien een wijzigingsbevoegdheid voor kleine bedrijven. Van der Heem zegt in het be zwaarschrift dat vanavond door de raadscommissie voor openbare werken wordt be handeld, dat „een grote moe deloosheid zich van ons dreigt meester te maken." Vorig jaar juli hoorden zij dat het auto mobielbedrijf Fock aan de Damlaan de optie voor het ter rein had teruggegeven omdat geen overeenstemming kon worden verkregen over de grondprijs. Van der Heem vroeg toen ook om een optie maar de grond was al in han den van een makelaar die de „vrij hoge prijs" van 250 gul den per m2 vroeg waarmee echter akkoord werd Uit gesprekken met de burge meester en twee wethouders bleken bezwaren tegen een autoshowroom op de lokatie, ook omdat het nu niet om het bedrijf van Fock ging waarvan verplaatsing (vanuit de Dam laan) door het gemeentebe stuur erg belangrijk werd ge vonden. Toch werd verzocht een uitgewerkt bouwplan in te dienen. Van der Heem wijst er in het bezwaarschrift verder op dat het de tweede keer bin nen twee jaar is dat aan een dergelijk vezoek geen gevolg werd gegeven. Eerst voor de grond bij het melkuitgifte-sta- tion aan-de Veursestraatweg en nu aan de Oude Trambaan. In beide gevallen werden kos ten voor schetsontwerpen ge maakt. VOORSCHOTEN Twee- Voorschotense kleuters, 5 en 6 jaar oud hebben afgelopen za terdag de peuterspeelzaal aan de Sixlaan in Boschgeest Voor schoten in brand gestoken. De jongetjes zijn door een kapot raam naar binnengeklommen en hebben met lucifers ge speeld, waardoor het vuur is ontstaan. Toen het vuur om streeks 12.00 uur hoog begon op te laaien hadden zij het houten gebouw reeds verlaten. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon niet voorko men dat de peuterspeelzaal ge- De uitgebrande speelzaal. heel uitbrandde. Alleen de wanden bleven staan en die zullen waarschijnlijk moeten worden afgebroken. De volle dige inventaris, waaronder ta feltjes, stoeltjes en speelgoed ging verloren. De schade zal worden verhaald op de ouders nield en potten verf naar bui van de jeugdige „pyromanen", ten gegooid. In de buurt van de peuterspeelzaal staat de ge- Het gebouw van de peuter- bouwtje van buurthuisvereni- speelzaal stond al vaak bloot ging Bloemenwijk/Boschgeest, aan vandalisme. De avond te- waar einige tijd geleden nog voren waren nog ruiten ver- een flinke brand woedde. Adrie Borst sterkste man van Zoeterwoude ZOETERWOUDE De strijd om de titel „Sterkste man van Zoeterwoude" bleef tot het al lerlaatste moment bijzonder spannend. Na negen onderde len ging Adrie Borst aan de leiding met drie punten voor sprong op zijn naaste belager broer Harry Borst. Met mi nimaal verschil, 89 tegen 88 punten, mocht Adrie Borst zich laten huldigen. Albert „Appie" Berg werd eervol der de met 82 punten. De winnaars van de diverse onderdelen: stenen tillen: Adrie Borst en Wim Dorrepaal met 14 stenen; vlegen han gen: Chris Turk, 1.04.71 min; muur zitten: Harry Borst, 20.13.45 min; bank drukken: Berto Spierenburg, 86 kilo; op trekken: Leo Duivenvoorden, Johan Hogervorst en Robert van Bemmelen,. allen 12x; band werpen: Appie Berg, 6.23 meter; tegel tillen: Jan van Rijn, 1.38 min; gewicht optrekken: Hans den Eisen, en Appie Berg beiden 105 kilo; accu tillen: Hans Spieren burg, 1.42.74 min; tractor trekken: Appie Berg, 20 meter in 17.88 sec. Gebroken been ZOETERWOUDE-DORP Een 31-jarige vrouw uit Am sterdam in gisteren met een gebroken rechter onderbeen overgebracht naar het zieken huis. Zij raakte gewond toen de scooter waarop zij zat en die bestuurd werd door een 30-ja- rige plaatsgenoot, ten val kwam. De politie vermoedt dat de scooter op de provincia le weg 17, de omleidingsweg, ter hoogte van de Dr. Kort- mannstraat een lekke band kreeg. De bestuurder raakte niet gewond. i1 Handwerkverkoop De Zonnebloem, afdeling Welfare Noordwijk houdt tij-f dens de weekmarkt donderdag een handwerkverkoop Men kan er zaken kopen als baby- en kinderkleding,F poppen, kussens en kleedjes. Ook worden er loten verf kocht. De opbrengst van de verkoop en de loterij is be-' stemd voor de aankoop van materiaal voor thuiszittcn-r' de zieken en bejaarden. Piu Piu De groep Piu Piu treedt vrijdagavond 15 juni op in jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruishornlaan 21 in Lisse. Piu Piu brengt een swingend repertoire. On langs verschenen de single „The big sigar" en de mini elpee „Nougat". De band bestaat uit Jan Kin (zang en piano). Jan Bico (gitaar), Ber Mennink (drums), Ca- rel de Neeve (bas) en Dio- nys (Synthesizer). Het con cert begint om tien uur en de toegangsprijs bedraagt zeven gulden. Reductie- Rosa King kaarthouders moeten gulden betalen. In balancing The Blues Brothers te Hillegom treedt donderdagavond de bekende, uit New York afkomsti ge tenor-saxofoniste Rosa King op, met haar band Up side Down. Rock, Blues, Jazz, Soul, Rytm en Blues en Salsa worden in hun meest swingende vorm door Rosa en haar band geïnterpreteerd. De zaal gaat om hall acht open. De toegangsprijs is gratis. Speldag De IJsclub Lisserbroek gaat voor zaterdag 30 juni een spel dag organiseren waaraan de kinderen van de ijsclubleden deel kunnen nemen. Het gehele gebeuren vindt plaats op 1* de ijsbaan en men begint om tien uur. Allerlei activiteiten zullen worden opgezet voor de kinderen in de leeftijds groep van 6 tot en met 14 jaar. Men moet zich wel aanmel den. Ook heeft men nog wat vrijwilligers nodig voor de leiding en begeleiding. Vrijwilligers kunnen zich aanmel den bij secretaris N. van der Veek, of de voorzitter, tele foon 02521-13789 of 14433. Amstelfeest (1) Het Amstelfeest wordt dit jaar van vrijdag tot en met zondag gehouden in de feesttent in Vrouwenakker (bij het Tolhuis in Nieuwveen). Vrijdag treedt Hans de Booy met zijn band op vanaf half negen. Kaarten kos ten f12,50 aan de tent. Zaterdag start de vijfde Amste\ loop om half twee over vier, vijf of tien kilometei Twee uur later begint het traditionele eieren gooien. ■h Amstelfeest (2) 's Avonds is er een buurtfeest voor alleen Amstelbewoners. Zondag tot slot begint om half drie voor alle kinderen, ook r uit omliggende gemeenten, een programma met de Ome Joop Show van André van Duin. Verder is er om vier uur ei een kinderdiscopolonaise en is er 's avonds een midzomer- x discoshow. f Jaarvergadering Woningbouwvereniging Het Gezinsbelang in Lisse houdt vrijdag haar jaarvergadering in het verenigings- e gebouw De Beekbrug vanaf acht uur. De agenda ver- n meldt onder meer het jaarverslag, het financiële ver-1 slag van de administrateur en de bestuursverkiezing. De stukken die op deze vergadering betrekking hebben kunnen worden ingezien ten kantore van de vereni ging, J. C. de Haanstraat 11 in De Engel. Braderie Rijpwetering Muziekvereniging Nomero organiseert zaterdag 7 juli een braderie en rommelmarkt in Rijpwetering. De rommel-1 markt is deze keer in het Dorpshuis en de braderie aan de Pastoor van der Plaatstraat. Dit jaar zullen er veel attrak ties zijn, zoals demonstraties van een viertal oude ambach-1 ten, een clown, een luchtspringkussen voor de kinderen en rond de honderd kramen. Inlichtingen omtrent braderie en rommelmarkt zijn te verkrijgen bij de nummers 01712- 8017 en 8817. Bij deze mensen kunnen ook spulletjes voor de rommelmarkt gebracht worden. Grondverhoop De raadscommissie voor openbare werken, verkeer en vervoer en milieubeheer in Leidschendam moet van- avond advies uitbrengen over verkoop van grond aan Weigelia in Leidsenhage voor het daar te bouwen vijfs terren hotel Chagall. Het gaat om 2460 vierkante meter waarvan 930 boven het water van de daar aanwezige vijver. A vond fietsvierdaagse Fietsclub „Het Oude Rechthuis" organiseert vanavond, morgenavond, donderdag en vrijdag de vijfde avond fiets vierdaagse. Voor dit eerste lustrum zijn vier prachtige rou tes van ongeveer dertig kilometer uitgezet in de omgeving van Aarlanderveen. Deelnemers kunnen starten vanaf zes uur, bij café Het Oude Rechthuis aan de Dorpsstraat in Aarlanderveen. Iedereen die de vierdaagse uitfietst, ont vangt een vaantje. Knakenrace De tweede zogenaamde „knakenrace" in Zoeterwoude deelname aan de wielerwedstrijd kost één knaak en de totale inleg vormt het prijzengeld - is gewonnen door Jos Turk. Hij legde de wedstrijd over vijf ronden het snelste af. In zijn kielzog gingen achtereenvolgens Hans Kok, Ruud Bos, Kees Janmaat en Frans Paarde- kooper over de meet. De twee laatstgenoemden komen ook zondag aan de start bij de wielerwedstrijd in de oude dorpskern en zullen dan wellicht ook in de voor ste gelederen te zien zijn.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4