I ïet Amerikaanse avontuur an Wim Sonneveld in de lm „Silk Stockings" Popfestival Montreux slechts veredelde Toppop DIO/TELEVISIE EeidóaOowumt VRIJDAG 8 JUNI 1984PAGINA 19 jjpt NCRV op vakantie 'ERSUM Het NCRV-jongerenprogramma „Koploper" een aantal jongeren in de leeftijd van 16 tot 25 jaar de deze zomer een dag onbezorgd vakantie te vieren in Ne- jnd. In verband daarmee vraagt de redactie van het pro- jma om ideeën voor een originele vakantiedag in eigen hen kunnen tot 20 juni worden ingestuurd naar de fVredactie „Koploper", Postbus 121, 1200 JE Hilversum ntfeskundige jury, met leden uit de reis- en radiowereld, lit alle inzendingen de twaalf leukste ideeën kiezen. Sa- Imet een „Koploper"-verslaggever zullen die ideeën dan en uitgevoerd. In de zomermaanden kunnen de luiste- regelmatig verslagen horen in „Koploper" (iedere zater- ond tussen 19.02 en 20.00 uur te beluisteren op Hilver- ,11e reportages zijn uitgezonden zal de jury bepalen welke Hcht uiteindelijk het leukst is geweest. De bedenker er- itaat een aantrakkelijke vakantie te wachten. KRO"s Brandpunt over kruisraketten HILVERSUM KRO's Brandpunt komt vanavond in een rechtstreeks to taalprogramma vanaf het O.L. Vrouwe plein in Maastricht (Ned. I. 20.38). Van uit een café besteedt deze rubriek aan dacht aan het kabi netsbesluit over de plaatsing van kruis raketten in Neder land. Er worden re acties gepeild en CDA-fractievoorzit- ter De Vries praat over de uitslag. AVRO's Sportpanorama over Zola Budd HILVERSUM - AVRO's Sportpanorama is vanavond (Ned. II. 21.05 uur) groten deels gewijd aan het Zuida- frikaanse „wonderkind" Zola Budd. Deze pas 18-jari- ge atlete is nu al een van de beste lange afstandsloop sters ter wereld. Om toch aan de Olympische Spelen te kunnen deelne men, heeft zij plotseling een Brits paspoort gekregen. Dit heeft overal grote woede gewekt. Zola Budd verbe terde gisteren op blote voe ten het wereldrecord voor junioren op de 3.000 nieter tot 8.40.22. Europacup hockey op de radio HILVERSUM - Verschei dene actualiteiten- en sportprogramma's op de radio zullen vanaf van daag tot en met maandag veel aandacht besteden aan de toernooien om de Europacup hockey in het Spaanse Terrassa (heren- toernooi, Nederlandse deelnemer Klein Zwitser land) en Wassenaar (da- mestoernooi, HGC en Am sterdam). Behalve in de vaste sportrubrieken van de omroepen zijn daar naast diverse directe re- portageflitsen te verwach ten. Coomhertliga tegen „Opsporing verzocht" AMSTERDAM De. Coomhertliga is tegen de beslissing van minister Korthals Altes van Justitie om het AVRO-programma „Opsporing verzocht" ook het komende seizoen op het scherm te laten verschijnen. Het besluit van de minister is volgens de Liga gebaseerd op een volstrekt onvoldoende en ongeloofwaardig advies van de begeleidings commissie. De Liga vindt dat dit tv-programma onmiddellijk moet worden gestopt. De Liga is fel gekant tegen dit programma, omdat het „past in de gevaarlijke tendens van het huidige beleid van de minister om steeds meer ambtenaren algemene of bijzondere opsporingsbevoegdheid te geven. Zelfs televisieomroepen als de AVRO blijken daarbij opsporingsbevoegdheid te krijgen", aldus de Liga. Dit soort bevoegdheden tast, volgens de brief, de relatieve vrijheden van de Nederlandse staatsburger aan. De Liga heeft hierover intussen de betreffende Kamercommissie aangeschreven. steeds op weg roem Wergaren in ons land, fjnde Wim Sonneveld >;|957 toe te zijn aan in- t Rationale faam. Daar 1 je voor in Holly- bleef zijn rol erin nogal be perkt. In de hoofdrol stond Fred As- taire, toen al een danser/ac teur met een enorme reputa tie. Direct naast hem Cyd Cha- risse in de rol van de van na- fti wezen, overwoog ture speelse Ninotchka. In het f.Kort nadien was hij verhaal lijkt Sonneveld een ïrnkken Hii maakte belangrijke rol te vervullen. orokKen. nij maaKte Men ziet hem erin opereren als de Russische componist Pe ter Boroff, die aan de veilige bracht Hollandse re- zijde van het IJzeren Gordijn lies ter inzage mee, *s terecht gekomen en ongaar- - ne op zijn schreden terugkeert. Ofschoon, hij aarzelt. Zijn Rus sische bazen schakelen het meisje Ninotchka in. Als zij hem verliefd op haar kan ma ken, moet zij hem meetronen naar Moskou. Liefde laat zich die KRO-tv zaterdag uit- echter niet verstandelijk rege- tjt (Ned. II om 20.20 uur) jen en Ninotchka raakt niet ■Taarin hij na lang aandrin- uitgekeken op de danser As- "pri het platlopen van deu- taire. Bijgevolg gaat dit film- een kleine rol kreeg. Hij verhaal meer en meer alleen jde hiermee in, omdat hij om die twee draaien en komt •4ide na zijn naam-bekend- Sonneveld een beetje buiten- daar voor volgende films spej te staan. fetere rollen terecht te ko- H Dit bleek ijdele hoop. Hij Niet veel Wijzer %t constateren, dat men [kennelijk niet op hem zat .dachten. Enkele illusies m ^opwachting bij mana- en theateragenten V bracht Hollandse re- s ter inzage mee, »*r het lukte hem niet ["f vaste voet aan de ^d te krijgen. •Tdie tijd dateert de film i Stockings" (zijden sok- keerde hij later in ons I terug. Van deze film is Wim Sonne veld dan ook niet veel wijzer geworden. Hij liet dit destijds o. in brieven aan zijn Amster- it toen vol ironisch com- damse vrienden al weten: „Bij r op dat land vol scho- de vooraankondigingen van „Silk Stockings" word ik niet genoemd. Ik speel geen hoofd rol en mijn naam betekent in Hollywood niets. Dat komt misschien nog wel als ik een leloften, die althans in zijn niet werden waarge- De film bleek niet dan een huis, tuin en n-comedy en bovendien paar grote rollen krijg". Dit laatste werd Wims grote vergissing. Er is nooit een hoofdrol op hem afgekomen, omdat die daar niet voor hem was weggelegd. Op een gege ven ogenblik had hij ook geen zin meer om daar nog langer achter heen te gaan. Bij zijn terugkeer in 1958 in ons land liet hij weten, dat hij in Hollywood het grote werk niet meer zag zitten. Bij aan komst in Amerika had hij een rolletje in een proeffilm „Ba bysit" toegeschoven gekregen, die niet ongunstig uitviel, maar meer dan een zogenaam de hoofdrol in „Silk Stoc kings" schoot er voor hem niet over. Nu moet Sonneveld zich ook hebben vergist in het Ameri kaanse filmleven. Het verwer ven van rollen e.d. heeft ook te maken met de aandacht, die je op jezelf weet te vestigen. Daar was hij de man niet naar. Op het toneel kon hij zich la ten gelden, maar hij was niet een man die zichzelf in staat achtte de deuren van produ cers open te gooien en zichzelf aan te bieden. Dit werd wel van hem ver wacht en hij kreeg ook advie zen in die richting. Later liet Sonneveld echter weten, dat dit leven hem niet ligt. Hij kreeg te maken met thea teragenten die zijn leven als het ware voorschreven. Zij vertelden hem niet alleen wel ke gereputeerde persoonlijk- Scène uit de film „Silk Stockings" met geheel rechts Wim Sonneveld als de Russische componist Peter Boroff, in het midden Fred Astaire en met Ninotchka (Cyd Charisse) als de middelste van de drie dames. heden hij moest bezoeken dan wel te zijnen huize ontvangen, maar ook welke kleren hij daarbij diende te dragen. Zelfs het merk auto, waarin hij zich had te verplaatsen, werd hem voorgezegd. Van hem werd ook verlangd parties te organi seren en onderonsjes aan te richten voor hoog gerezen sterren. Aan al die poespas heeft Wim zich niet willen on derwerpen Op zekere dag hield hij het voor gezien en 's anderendaags was hij alweer op weg naar huis. Zijn hart vol teleurstelling. Hollandse toer Naarmate Sonneveld meer succes had, begon hij het ver trouwen in zichzelf meer en meer te verliezen. Zijn Holly- woodse filmafgang dreef hem tot het blijvend spelen met de gedachte zelf een film te ma ken. Hij had toen al een Hol landse film achter de rug met zichzelf in de titelrol van „Willem Parel", maar die dankte haar succes vooral aan het feit, dat die figuur via de VARA door het volk op han den werd gedragen, vooral vanwege zijn ongezouten ge zegdes en volkse emotionali teit. Eerlijk, recht door zee, geen blad voor de mond en een tikje filosofisch, zo bewoog „Parel" zich door de Amster damse straten, achter zijn draaiorgel aan. Na Hollywood heeft Sonneveld zich als film ster willen rehabiliteren door een nieuwe film te maken. Dit werd een komisch geval onder de titel „Op de Hollandse toer". Die werd door niemand geestig gevonden, ook al werd hierin duchtig de vloer aange veegd met de kleine Hollandse mentaliteit. Dit leidde tot een flop, waar onder Sonneveld moet hebben geleden. Hij werd het ook moe elke avond in het theater te moeten staan. Hij kocht een huisje in Frankrijk en vestigde zich daar metterwoon, zich meer bekommerend om de stand van zijn wijnranken dan om het Hollandse theaterle ven. Men zegt wel, dat hij na zijn Hollywoodse uitstapje met „Sdk Stockings" nooit meer helemaal de oude is geweest, een artiest verslingerd aan zijn publiek. In wat hij nog in het theater deed, en dat was echt niet gering, zou hij het teveel met zichzelf op een akkoordje hebben gegooid, zoekend naar gemakkelijk succes. Die kri tiek is niet helemaal recht vaardig, maar de zijden sok ken in Hollywood zijn hem wel opgebroken. TON OLIEMULLER HILVERSUM Het aardige van het Montreux Gouden Roos Popfestival was dat het voor de organisatoren geen en kel probleem opriep de groot ste namen uit de popmuziek te strikken voor een optreden. Bijna alle artiesten en groepen wilden graag hun medewer king verlenen. Hierdoor ma ken dit jaar onder anderen El- ton John, Duran Duran, Rod Stewart, Queen, Nena, Ultra- vox, Cliff Richard. Bananara- ma en Spandau Ballet deel uit van het programma. Dat het bij elkaar brengen van super- artiesten niet automatisch in houdt dat je ook een super show krijgt, bewijst het eerste deel van het Gouden Roos Popfestival. dat vanavond (Ned. II om 20.05 uur) door de AVRO wordt uitgezonden. Dat het rfiet direct een aan trekkelijke show is, komt doordat de artiesten niet live optreden maar play-backen. Dat zou nog niet zo erg zijn als ze dan maar net zouden doen alsof. De meesten nemen die moeite echter niet. Queen-zan- ger Freddie Mercury bijvoor beeld heeft de microfoon, waaraan (traditiegetrouw) nog een stukje standaard vastzit, tijdens I Want To Be Free meer over de schouders dan voor zijn mond, Elton John ge bruikt zelfs helemaal geen mi crofoon. Een van de weinigen die zich echt in het zweet werkt, is Adam Ant. Zijn op treden heeft dan ook iets van een live-optreden Alleen Glo ria Gaynor en Julien Clerc stonden er op, om met behulp van een orkestband, de num mers zelf te zingen. De show kan dan ook het beste worden omschreven als een veredelde Toppop. Samenwerking De shows zijn een samenwer kingsverband tussen de BBC en de Zwitserse omroep SRF. Laatstgenoemde verleent vooral de faciliteiten, terwijl de Britse staatsomroep verant woordelijk is voor de produk- tie. Deze stuurde Top Of The Pops-regisseur Michael Hurll naar het stadje tussen de ber gen. De man heeft inmiddels een hoop ervaring met het op nemen van popshows en beeldtechnisch staan de arties ten en groepen er dan ook goed op. Om alle drieëndertig artiesten te kunnen opnemen werden vier dagen uitgetrokken. Het schema was zo opgebouwd dat er 's middags geoefend kon worden, waardoor de opna men 's avonds voor een volle zaal vlekkeloos zouden verlo pen. Dat de artiesten graag naar Montreux afreisden, is niet zo vreemd. Het mes snijdt in dit geval aan twee kanten. Door toe te zeggen dat ze zou den komen, kon het program ma aan veertig landen worden verkocht. Voor de musici bete kent dit een ruime promotie voor hun laatste composities die in het programma zijn ver werkt. Uniek Dat het Montreux Popfestival toch een uniek gebeuren was. is duidelijk. Waar vind je zo veel grootheden tegelijkertijd bij elkaar7 Dat lijkt voorlopig alleen in Montreux te kunnen Voor de concertbezoekers was het overigens ook een heel bij zondere gelegenheid. Mon treux is namelijk niet direct de stad, die alle popartiesten aan doen als ze een Europese tour nee ondernemen. Hierdoor zijn de bewoners aangewezen op speciale gelegenheden als het Montreux Gouden Roos Festival. Er werd dan ook zichtbaar genoten... ondanks het feit dat het allemaal be hoorlijk nep was. HANS PIËT 10 in... Maastricht Llr de directe uitzending van !(r zomeravondprogramma 'glit Maastricht is de KRO op (iSfeervolle Onze Lieve Vrou- nkein neergestreken. Hier zal \de Limburgs-Amerikaanse jWes Lori Spee optreden. Jnaakt tevens deel uit van damesteam van „Hints', wspelprogramma met pre- Jptor Frank Kramer, dat in J j uitzending is opgenomen. a] volgt er een verkorte ver- (lan de Playback Show met 1kandidatendie door Hen- ^luisman worden geïntrodu- |p. De actualiteitenrubriek i. ndpunt" verzorgt twee on- nfelen. Deze Maastrichtse Hd afgesloten met jazzmu- uur Nederland 1. firlie was een rijke y\n d tfen gewapende roofoverval ]ien Charlie Carson en zijn yt Colwyn tot twaalf jaar üprdeeld. Geen van beiden jiie tijd uit. Charlie sterft in gevangenis aan kanker en ryn weet te ontsnappen. t \aat op zoek naar Charlie's 3uwe. Doreen, om te weten S omen, waar Charlie des- de buit a 50.000 pond £Y verborgen. Doreen kan i echter niet helpen, mèar 3ïijn argumenten kracht bij tetten heeft Colwyn haar q|tje Danny ontvoerd. Do- is vertwijfeld. Zij weet dat eiy voor de oplossing van \cverdwenen geld kan zor- e1/ uur Nederland 1. jRO 's Fietscross $4 4' de vijfde maal organi- itfe de AVRO in samenwer- oi met de KNWU een fiets- °fe, waarin renners in diver- Iassen kunnen strijden om \llround Trofee. Vanuit het 'park Slagharen zullen i maand drie uitzendingen :\Ven verzorgd. Een groep 164 deelnemers tussen de n 16 jaar komt uit in de i k klasse; daarnaast klim- 48 meisjes van 14 jaar en ?r op de crossfiets en een gorie van 24 amateurs laat i hoe zij het er af brengen. v [vond fietsen ook zestien eren van 7 jaar om de E Ier-up Trofee. Tussen het sen door zorgt de groep voor de muziek. JSL uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 Rodney Bell als Tom en Julian Gillespie als Nipper in de negende aflevering van „Vluchtelingeneiland". Ned. I om 19.15 uur. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 AVRO's Fietscross 1984, strijd om de AVRO's All Round Fietscross Trophy. Presentatie: Karei van de Graaf. 20.05 Montreux Golden Rose Pop Festival (1), muziek programma rond de „Roos van Montreux'. Met o.a. El- ton John, Cyndi Lauper, Spandau Ballet, Rod Ste wart, Dolly Dots en Thomas Dolby. (Zie elders op deze pagina). 21.05 AVRO's sportpanorama. Presentatie: Joan Haanap pel. 22.10 Gesprek met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Jouw beurt (1). All.: Adoptiefkinderen. Negen jaar nadat zij meededen aan een studiogesprek over geadopteerd zijn, komt een aantal van hen terug, nu ze volwassen zijn. Presentatie: Wim Neijman. NOS 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 16.00 Spelfilm, spelprogram- ma gebaseerd op verhalen van scholieren (herh.). 16.50 Het Toppop-hitarchièf. Hits van vroeger met o.a. de Three Degrees, Chic, Sister Sledge en de Pointer Sisters. PP 18.4-5 PvdA (Europese Socia listen). KRO 18.55 Candy, Candy, kinderse rie. Afl.: Een belangrijke be slissing. 19.15 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.20 Vluchtelingeneiland (9), jeugdserie. De kinderen McLeod krijgen een aanwij zing waar het testament van hun vader te vinden is. 20.00 Journaal. PP 20.28 Europese liberale De mocraten. KRO 20.38 KRO... in Maastricht, een zomeravondprogram ma. NOS 23.30 Journaal. 23.35-00.35 Charlie was een rijke man, Engelse thriller van John Tordoff. Colwyn (Steven Berkoff), een ont snapte gevangene, zoekt Doreen Carson (Margaret Nolan) op, de weduwe van Charlie Carson, met wie Colwyn een roofoverval heeft gepleegd. Hij wil van haar weten waar Charlie het geld heeft gelaten. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Feduco: Zicht op werk. Deel 4: Metaalconstructie (herh.). Wim Neijman presenteert „Jocw Beurt". Ned. II om 22.45 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgsschichten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Caprice, Amerikaanse speel film van Frank Tashlin (1966). Patricia Forster is niet alleen zeer aantrekke lijk, ze heeft ook een fascinerende opdracht van haar baas. een cosmeti- ca-fabrikant, gekregen. Als indus trie-spionne moet ze de productie-ge heimen van de concurrent in handen zien te krijgen. Daarbij ontmoet ze een collega die het niet alleen als la dykiller op haar voorzien heeft. Al gauw bespioneert iedereen elkaar. 21.50 Plusminus, economisch maga zine. 22.30 Tagesthsmen. 23.00 Dia Sportschau. Met o.a. Duit se zwemkampioenschappen en de Int. Tenniskampioenschappen van Frankrijk. 23.25 Heul' abend..., de ARD-Talk- show. In deze 150ste jubileumuitzen ding verschijnt de uit Berlijn afkomsti ge filmactrice Elke Sommer. Haar carrièere begon tijdens een vakantie In Italië, waar zij tot Miss Viareggio werd gekozen. 00 10 Das eüBe linke Leben (4 en slot). Engelse tv-film naar „The Histo ry Man" van Malcolm Bradbury. 01.10 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Brigitte und ihr Koch. Van daag: Chilisalade. 18.20 Pat und Patachon. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandjournal, reportages. 20.15 Aktenzeichen: XY... ungelöst. De recherche vraagt om informatie over onopgeloste misdrijven. 21.15 Eine arabische Hochzeit, re portage uit de serie Menschenkinder. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Aktenzeichen: XY... ungelöst, reacties van de kijkers. 22.50 Wo der Frühling «pater kommt (Kazoku), Japanse speelfilm van Yojl Yamada (1970). De tweede film van deze Japanse regisseur toont een portret van een mijnwerkersge zin, dat gedwongen is een nieuw be staan op te bouwen. Wanneer de ko lenmijn. waarin vader Seiichi werkt, dicht gaat, besluit hij met zijn gezin naar het noordlijkste eiland van Ja pan. Hokkaido, te vertrekken om daar boer te worden Daarmee begint een lange en moeilijke reis dwars door Japan, tijdens welke tocht baby Sanae en grootvader Genzo sterven. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Hallo Spencer, Jeugdserie. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lënder - Menschen - Aben- teuer. Reportage vanuit de Dolomie ten. 21.00 Wissenschaftshow, politiek programma. 21.45 Landesspiegel: Body Electric. Body-building vpor vrouwen, fetisjis me of sport? 22.15 Der Dokter und das liebe Vieh, Engelse tv-serie (herh.). 23.05 Rockpalast. Met: The Meteors en Jason and the Scorchers. 00.20 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 De Bubblies, poppenserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Popeye, tekenfilmserie. 18.20 Boone (10), jeugdserie. 19.15 Tijdrover. Doe-het-zelf. Afl.: Vragen rond verf. 19.30 Goal? Afl. 9: Boekingen en uit sluitingen. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20 10 Weerbericht. 20.15 Politieke Tribune: De Christe lijke Volkspartij (CVP). 20.20 Vrijdag (Man Friday), Engelse speelfilm (1975). Met: Peter O'Toole, Richard Roundtree, Peter Collier e.a. Een nieuwe versie van Daniel Defoe's verhaal „Robinson Crusoe" komt van de Engelse regisseur Jack Gold, die het relaas over de ontmoeting tussen twee rassen en culturen vanuit het gezichtspunt van Vrijdag vertelt. Crusoe (Peter O'Toole) ontdekt Vrij dag (Richard Roundtree), nadat hij eerst drie van zijn stamgenoten heeft gedood. Hij speelt de meester tracht Vrijdag als slaaf aan zich te derwerpen. In deze verhouding brengt Crusoe hem de waarden van de westerse cultuur bij. Maar in te genstelling tot het boek gaat Vrijdag aan de lessen van Crusoe twijfelen en komt in opstand. 22.05 Première. Filmnieuws. 22.55 Journaal en Coda: „Eens mijn geliefde..." van Louis Paul Boon. BRT 2 Tot 18.30 Tennis uit Roland Garros. Reportage van de halve finales heren enkelspel. 20.15 Tenuto „84. Rechtstreekse uit zending van het optreden van drie fi nalisten van het Tenuto „84. Met: Yuka Izutzu, piano, Michel Tilkln, trombone en Mare Erkens, piano (ge lijktijdig via BRT 3 radio). RTBF 1 17.05 Vacatures ONEM. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal. 20.00 Tribune: Europese Verkiezin gen. 20.10 A suivre, informatief magazine. Vandaag: Europa. 21.25 Hotel a vendre (Uttle Miss Broadway), Amerikaanse speelfilm van Irving Cummings (1938). Met: Shirley Temple. George Murphy, Jim my Durante e.a. 22.35 Journaal. TV 5 19.00 Programmes pour la Jeunesse. Le chansonnier de papier, raconte quand tu ètais petite en La cuisine voyageuse. 19.20 Cine 16. Irene et sa folie. Tv- film. Engeland BBC 1 18.00 Newsround Extra. 18.10 Children of the Fire Mountain (1). jeugdserie. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 The Pink Panther, tekenfilm. 20.00 Fame, Amerikaanse serie. 20.50 Odd one out, spelprogramma. 21.20 The Time of your life, amuse mentsprogramma. 22.00 Journaal. 22.30 Live on one: concert Billy Joel. 23.20 Pinkerton's progress, tv-serie. 23.51 Nieuwsoverzicht. 23.55 Sergeant Matlovitch, Ameri kaanse speelfilm. BBC 2 18.05 Tv-cursussen. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Tekenfilm. 18.45 Indian Agent, western. 19.50 8 days a week, het rock- en popgebeuren. 20.20 Alistair Cooke's America, his torische documentaire serie. 21.10 My music, muziekquiz. 21.35 Gardeners' World. 22.00 Empire, comedy-serie. Met: Patrick MacNee. 22.25 All our working lives, docu mentaire serie. 23.25 Muziek. 23.45 Newsnight. 00.20 The phantom of the opera. Amerikaanse film (1925). ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Dangermouse. 17.25 Mr Rossi looks for happiness. 17.50 Freetime. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Gambit. 20.30 Simon and Simon. Afl: Club murder vacation. 21.30 That's my boy. Komische serie met Molly Sugden. Afl: Ring if you need me. 22.00 Shine on Harvey Moon. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Dr. Phibes rises again. Ameri kaanse speelfilm (1972). 01.45 Spirit of today. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek. 19.00 Cartoon Time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne Shuster. Komische serie. 19.30 The new Dick van Dyke Show. Komische serie. 19.55 Charlie's Angels. Serie. Afl: Angels Ahoy. 20.40 Vegas. Serie. Afl: Siege of the desert in. 21.30 Tennis. Wimbledon 1983. 22.30 The nature of things. Afl: Puf fins, predators pirates De papa- gaai-duiker wordt met uitsterven be dreigd. Kijkje in een van de laatste kolonies aan de oostkust van Cana da. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Teieec: Tur ken, Marokkanen. Nederlanders (12), herh. 11.00 Feduco-ROF: Wet ten 1 (herh.). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Sportschau. 10.30 Wo der Frühling «peter kommt (herh.). DUITSLAND 2 11.45 Programme-weekoverzlcht. DUITSLAND 3 RTBF 1 BBC 1 07.20 Tv-cursussen. 09.45 Saturday Picture Show. 11.55 (ZW)The Mighty Joe Young. Amerikaanse speelfilm uit 1949. Met: Terry Moore. Robert Arm strong. Ben Johnson e.a. Regie: Er nest B. Schoedsack. BBC 2 ITV 07.25 Tv-,m. 10.25 No. 73. Kinder- programma met o.a. Sesamstraat. 12.00 The world ot sport. Cup-finale. Chris de Burgh is live te horen in „Countdown café". Hilver sum 3 om 22.02 uur. Herman Kuiphof voorziet mor genmiddag op Ned. II om 14.00 uur de Open Franse kampioenschappen tennis van commentaar. HILVERSUM 1 17.55 Meded. KRO 18.06 Echo-magazine (18.35 Kruis punt-interview). 19.02 Pieremenl 19.30 Lachen mag van God- 20.03 Country-time. 21.02 Nmeo'docfc jazz 22.02 Goal NOS: 23 02 Met het oog op morgen VOO: 00 02 Stemband. 02.02 In the mix. 03.02 Peter Teek- amp 05.02 Ook goedemorgen. HILVERSUM 2 18 00 Nws. P P: 18.20 Uitz. CP. Overh.voorl.: 18.30 De Ne derlandse Antillen. VARA: 18.40 Het circuit (20.00 Nws.). RVU: 21.40 Mon ger, een knagend gevoeL Feduoo- -NOS: 22.00 Medelanders, Nederlan ders. Sociale wetgeving (5). 22.30 Nws NOS: 22 40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws HILVERSUM 3 15.30 Top Veertig NOS: 18 04 De avondspits. VOO 19.02 Radio zonder flauwekuL 22.02 Countdown Cat: HILVERSUM 4 NOS 20.00 Holland Festival 1984. Rechtstreekse uitzen ding vanuit Muziekcentrum Vreden- burg in Utrecht. Nederlands Blazers Ensemble (in de pauze: Gesprekken van Sytze Smit met centrale figuren in het Holland Festival). 22.30 NOS- HILVERSUM 5 (Via AM-zender tOver- sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in hel Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Middapna- gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heef uur nieuws VARA 7 03 Hallo hier Hilversum'' (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen 9 03 Hel socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11 03 Wie in „t Nederlands w« zm- HlLVERSUM 2 TROS: 7 00 Nws. 7.11 TROS nws.show NOS: 9.05 NOS- -sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS 9.33 TROS nws.show. Feduco- NOS: 11.56 Medelanders Nederlan ders. Sociale wetgeving (herh. les 5). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7 03 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8 03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop HILVERSUM 4 AVRO 7.00 Nws. 7.02 Dag nacht, dag dag'' 8.00 Nws. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mattinale. 11.30 Oude- en klassieke kamermuz RADIO RIJNMOND 10.00 De weeka genda door Rianne van der Giessen. 10.30 Weekonderwerp- De vergrijzing door Nico Haasbroek; reportage, stu- diodiscussie en telefonische reakties

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19