Olympiads Ronde, een gelopen koers ]hris Lloyd-Evert oor de bui binnen sportuitslagen Barry Hughes naar MYY Ueberroth bezoekt Castro ;zuinigt rs Redelijke prestaties „Leidse zwemmers Sportwereld ÊÖRT CeidócSouocwit VRIJDAG 8 JUNI 1984 PAGINA 11 iesekoop uit problemen 1ERSWOUDE Bettine Vriesekoop lijkt lopig uit de - financiële - problemen te geraakt. De oud-Europese kampioene en vereniging Avanti hebben een sponsor- ract afgesloten met de firma Dextro. Door hulp zal het mogelijk zijn dat een aantal i van Avanti trainingsstages gaat volgen grote tafeltennislanden, zoals Japan en •Korea. Bovendien zullen de spelers en lsters van Avanti in staat worden gesteld nëer internationale toernooien deel te ne- In totaal zullen vijf dames en vier heren ,uik kunnen maken van deze nieuwe faci- flen. De trainer/coach van Avanti, Gerard ter, zal zowel nationaal als internationaal :#rainingsbegeleider optreden voor deze s. Van de zijde van de Nederlandse Tafel §|is Bond (NTTB) is geen bezwaar gemaakt ïh deze plannen. Sponsor voor Vriesekoop. AZ '67 kort selectie in ALKMAAR De bezuinigingen bij AZ'67 treffen acht contractspe lers. De Alkmaarse eredivisieclub moet voor volgend seizoen terug naar een kerngroep van zestien voetballers. Trainer Piet de Visser heeft besloten de spelers Eigen- bröd, Weysters, Blok, De Jong en Zwart (vorig seizoen verhuurd aan Den Haag) geen contract meer toe te kennen. Henrik Eigenbröd gaat terug naar Denemarken, waar Odense hem onder contract heeft genomen. Weysters, Blok (AFC'34), De Jong (Telstar) en Zwart (Haar lem) worden amateur. René Stam, de derde doelman, heeft een con tract getekend bij FC Den Haag. Ype Anema blijft nog een jaar op huurbasis bij Cambuur. Zola Budd kwalificeert zich voor Los Angeles LONDEN Zola Budd, de Zuidafrikaanse at lete die onlangs de Engelse nationaliteit ver wierf, heeft zich gekwalificeerd voor de Olym pische Spelen in Los Angeles. Bij wedstrijden op de baan van Crystal Palace liep de enkele dagen geleden achttien jaar geworden atlete bij Engelse Olympische selectiewedstrijden de 3000 meter blootsvoets in 8 minuten en 40.22 seconden. De prestatie van Budd betekende een nieuw Europees junioren record en de bes te wereldseizoenprestatie. Zij verbeterde het drie jaar oude record van de Russin Elena Mal- jakina met zestien seconden. Zola Budd heeft de drie kilometer wel eens sneller gelopen. Haar tijd van 8.37,50, de beste ooit door een ju- niore gelopen, is echter nooit officieel erkend omdat Zuid-Afrika geen lid is van de Interna tionale Amateur Atletiek Federatie (IAAF). Zege Kleinveld LEIDEN Lief hebber Gerrit Kleinveld kwam gisteren in de ronde van Poortugaal (over vijftig kilo meter) tot een knappe overwin ning. De wielrenner van de Bollenstreek uit Lisse sprong in de laatste ronde weg en behield ver volgens zijn voor sprong van vijftig meter tot aan de meet. DVH opppermachtig in driebandenstrijd RIJN- EN VEENSTREEK De biljarters van DVH blijven het uitstekend doen in de driebandencompetitie van de Rijn- en Veenstreek. In alle drie de poules voe ren de teams van DVH het veld aan. Standen Driebanden Poule A DVH 9-42. RBV 9-32, 't Scheepje 9-32. De Plas 9-31, De Vergulde Vos 9-29. Fransehe Brug 9-23 Poule B DVH 9-38, Rijnegom 9-36, Westerhaven 9-34, Nw. Wete ring 9-31, 't Scheepje 9-28, Vergulde Vos 9-22. Poule C: DVH 9-39, De Sport 9-35. De Plas 9-35. R'veen 9-35, RBV 9-28, Jacobswoude 9-17. Libre: Poule A: Vergulde Vos 9-42, 't Scheepje 9-35, Nw. Wetering 9-32, Westerhaven 9-30, Rijnegom 9-28, RBV 9-22. Poule B: Nw. Wetering 9-38, RBV 9-38, Vergulde Vos 9-36, Wester haven 9-28, Jacobswoude 9-27, DVH 9-22. Bandstoten Poule A: De Kroon 9-37, Harago 9-37, RBV 9-35, R'veen 9-34, Jacobswoude 9-33, Rijnegom 9-31, 't Scheepje 9-26, Mo- nopole 9-19. Poule B: Monopole 9-41. De Kroon 9-40, R'veen 9-39, Nw. Wetering 9-34, Jacobswoude 9-32, Rijnegom 9-30, Harago 9-22, De Sport 9-14. in der Burg I tionaal Impioen *elrennen \btenaren LEGOM P. van der j uit Noordwijkerhout is ren in Hillegom de eerste ejnale kampioen wielren- -geworden van de catego- e „gemeente-ambtenaren". iitstekende wijze won hij i in de ochtend zijn serie '~6t nieuwe wielerparkoers „de Spartaan" en ook in inale in het centrum van gom behaalde hij een zege glans. minder dan 380 gemeen- ibtenaren, uit alle delen Nederland, waren naar i) en Hillegom gekomen deze eerste titelstrijd. De nisatie was in handen van lichting Promotie en Pu- ieit Hillegom en verliep )keloos. Vanwege de enor- belangstelling voor het xgebeuren werden vijf verreden met elk zo'n 75 ;rs waarvan de beste 15 klasseerden voor de fina- r werd goed strijd gele en zeker in de finale ten de „zwakke broeders" afhaken. Het tempo lag >:}lend hoog en renners die 'in het voorste gelid stre- Jliepen een grote kans de "Tte missen. Uiteindelijk er zo'n 25 renners over. jie groep ontsnapte Peter ide Burg, werkzaam bij de 'ng plantsoenen van de ente Noordwijkerhout, ronden voor het einde, lemarage was zo sterk dat ind kon aanklampen. In tempo bleef Van der uit de greep van zijn be ien hij bouwde de voor- m&uiteindelijk nog uit om iem als overwinnaar over ®eet te komen. BLOKKADE OPGEZET BIJ DONGEN HILLEGOM Olympia's Ronde lijkt met nog één etappe voor de boeg een gelopen wedstrijd. De rit van gisteren van Bladel naar Hillegom bracht geen wijziging in de top van het klassement. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Saitov de leiderstrui nog afstaat. Gesteund door drie ploegmaten kostte het hem betrekkelijk wei nig moeite om het tricot op weg naar Hillegom te verdedigen. Saitov was te vreden en liet anderen om de dagprijs strijden. Die kwam terecht bij Ron Mackay, die daarmee Ga zelle opnieuw aan een succes hielp. Chris Kop- pert eindigde bij de sprint als tweede. De overwinning van Mackay was wel opmerkelijk, want hij kon in de eerste kilometers het tempo niet volgen en moest kort voor Dongen los sen. In die plaats werd de koers stilgelegd als gevolg van een blokkade. Een actie van het Wielercomité Dongen, dat woedend was over de afwij zing van het Comité Olympia s Ronde om Dongen dit jaar te passeren als etappeplaats. Kort voor het peloton passeerde, werden een auto en een cam per op de weg geduwd, zodat elf minuten later opnieuw moest worden gestart. Daarom kon Ron Mackay zijn achter stand goed maken om vervol gens met de dagprijs te gaan strijken. Olympia's Ronde levert dit jaar een zwaktebod. Het deel nemersveld mag dan voor in ternationale begrippen vrij sterk zijn, uit het koersverloop blijkt dat maar zelden. Dat komt omdat de Nederlandse ploegen de taktiek laten pre valeren boven waaghalzerij, de Russen wel sterk zijn maar de Nederlanders het vuile werk laten opknappen en de Oostduitsers verzwakt waren- door het wegvallen van twee krachten en de overige buiten landse ploegen te weinig klas se hebben. Daar komen nog eens de weersomstandigheden bij. Olympia's Ronde is alleen selectief als tijden de vlakke etappes een stevige bries op steekt. Die momenten waren te zeldzaam om voor een in grijpend wedstrijdverloop te zorgen. Voor Arie Hassink, die met 14 Olympia's Rondes achter zijn naam recht van spreken heeft, is de tamme rit een doorn in het oog. De Amstel-renner won zien gisteren na de finish in Hillegom bijzonder op over het koersverloop. „Wat er dit jaar gebeurt, is toch geen koer sen meer. Het peloton lijkt net een stel loopse honden. Er wordt alleen maar meegefiets. Ik ben blij dat dit mijn laatste ronde is. Op deze manier gaat de aardigheid eraf". Hassink vervolgt met: „Ik be grijp het allemaal niet meer. Neem nu Breukink en Boom. Zij staan hoog in het klasse ment, maar initiatief nemen? Ho maar. Van die renners zou je toch aanvallen mogen ver wachten. Saitov kon op de 16 fluitend volgen en toen hij lek reed keek, iedereen om of hij al snel terugkwam. Dat is toch niet normaal meer?". Voor Hassink waren de drui ven gisteren extra-zuur, omdat kort voor de finish zijn ont snappingspoging werd verij deld. Het gaatje dat de Neede- naar had geslagen, werd nota- bene dichtgereden door Mat- hieu Hermans, een ploegmaat van hem, maar in Olympia's Ronde uitkomend voor de mi litaire equipe. Italië Fransesco Moser begint van daag weliswaar in het rose lei derstricot aan de Koningin- ne-etappe van de Ronde van Italië - 169 kilometer van Sel- va di Val Gardena naar Arab- ba met vijf Dolomietenpassen - maar in de negentiende etappe van gisteren heeft hij wel ter rein moeten prijsgeven. De 32-jarige wereldkampioen op de weg van 1977 kwam met een achterstand van 1 minuut 58 seconden op winnaar Mari no Lajarreta aan in Selva di Val Gardena. Lejarreta, een 27-jarige Spaan se klim-specialist, nam in de 74 kilometer lange rit van Me- rano naar de op 1556 meter hoog gelegen wintersportplaats Laurent Figon mee. Deze leg de met een achterstand van 1.09 minuten beslag op de tweede plaats en verkleinde het verschil in het algemeen klassement ten opzichte van Moser tot ruim een minuut. Moser raakte op zijn beurt wel een belangrijke concurrent kwijt. Zijn landgenoot Roberto Visentini, die op de tweede plaats stond, verloor bijna der tien minuten. UTRECHT Trainer Barry Hughes verlaat FC Utrecht. Hughes peemt volgend sei zoen de nieuwe eredivisie club MVV onder zijn hoede. De Brit moet nog het con tract tekenen, dat hem voor voorlopig één jaar als de op volger van Clemens Wester hof aan de Maastrichtse club bindt. Hughes was nog één jaar verbonden aan FC Utrecht, maar dat contract is afgekocht. De hoogte van de afkoopsom is niet bekend ge maakt. Het Nederlands Olympisch elftal heeft gisteravond in Modena met 3-1 verloren van Italië. In de strijd om het drielandentoernooi zorgde Keukens voor het Neder landse doelpunt. Devitis (2) en Rossi zorgden voor de rust voor de Italiaanse treffers. Spanje verloor in La Linea een oefeninterland van Joe goslavië. Het enige doelpunt - van Susic - viel al na 23 se conden. Feijenoord neemt op 27 en 28 augustus deel aan een inter nationaal toernooi van Real Madrid. De Rotterdamse club zal daar als tegenstanders Real Madrid, Anderlecht en een nog niet bekende club ontmoeten. Panathinaikos is winnaar ge worden van de Griekse voet balbeker. De club versloeg Larissa met 2-0 in de finale. De Oostduitse bond heeft Bernd Stange benoemd tot bondscoach. Stange was reeds sinds oktober van het vorig jaar als assistent van de thans teruggetrden Rudolf Krause werkzaam geweest bij de Olympische selectie. Schandaal Een jaar na het spectaculaire schandaal in de Hongaarse lotto, wordt de Hongaarse voetbalwereld opnieuw opge- schrikt. Volgens de bonds voorzitter is het vaststaand dat twee wedstrijden op de laatste speeldag, Volan Boe dapest - Honved Boedapest (6-6) en VTK Diosgyoi1 - VSSC Nyiregyhaza (2-7) af gesproken werk zijn geweest. Volan en Nyiregyhaza speel den voor lijfsbehoud, terwijl Honved reeds kampioen was en Diosgyor al was gedegra deerd. De voetbalbond heeft hard ingegrepen en streng ge straft. Volan, dat zich door het gelijke spel had gehand haafd, werd samen met de twee gedegradeerden (Nyire gyhaza en Diosgyor) ook ver bannen naar de tweede divi sie, waar het met min vier punten in het volgend sei zoen zal moeten beginnen. Honved dat met acht punten voorsprong kampioen was geworden, kreeg vijf punten in mindering en moet boven dien een boete van ruim 25.000 gulden betalen. ;VENDE FINALEPLAATS ÖP ROLAND GARROS 1IJS Titelhoudster Lloyd-Evert staat de zevende maal in inkelspelfinale van de fnationale Franse ten- ampioenschappen in Ijs. De 29-jarige Ameri- hse versloeg gisteren jlé halve finales haar fylf jaar jongere land- )te Camille Benjamin s59 minuten met 6-0, In de eindstrijd treft de nummer twee van de wereldranglijst de winna res van de andere halve finale tussen Martina Na- vratilova (VS) en de Tsje chische Hana Mandlikova. Dit duel werd door de voortdurende regenval verschoven naar vandaag. Lloyd, de vijfvoudige kampi oene en elf jaar geleden tegen de Australische Margaret Court al runner-up, slaagde SCHT Het bestuur van ichting Nationale Sportto- tor (SNS) heeft globaal de ng en de verdeling be- voor de bestedingen in Ctor sport en lichamelijke ing voor het jaar 1985. De ng is vastgelegd op veer- niljoen gulden en dus jf miljoen gulden lager iet globale plan voor 1984. iverigens niet geheel, na- c tot 2,7 miljoen, kon 6n uitgevoerd. Oorzaak an is de sterk gedaalde 1 van toto, lotto en cijfer- n de jaren 1983 en 1984. "ezien één lid bij de vast- ig afwezig was, ontbrak Uorum om het besluit of ficieel te maken. Dat zal kort na Pinksteren gebeuren. Het bestuur spreekt de verwach ting uit dat met de introductie van een nieuwe manier van lotto spelen in het najaar, ge naamd abonnee-lotto, betere perspectieven voor de begun stigden van de sporttoto ont staan, in welk geval in de ja ren na 1985 weer een grotere omvang van uitkeringen mo gelijk zal worden. De bezuinigingen - zijn in alle bestedingsrubrieken doorge voerd, daar waar het in stand houden van arbeidsplaatsen in het geding is, zijn de rubrie ken zoveel mogelijk ontzien. Ook is rekening gehouden met de omstandigheid of de be trokken rubriek al dan niet overwegend op de sporttoto is aangewezen. Het betaalde voetbal krijgt 2,1 miljoen gul den minder. Voor de vereni gingsaccommodaties is de uit- erin voor de bui binnen te zijn. Zij gunde de bebrilde teenager, die dank zij een uiterst gunsti ge loting bij de laatste vier te rechtkwam, in totaal slechts vijftien punten. Benjamin, nummer 41 van de wereld ranglijst, maakte goed gebruik van het wegvallen in haar kwart van Andrea Jaeger (nummer vier), Kathy Jordan (nummer vijf) en Andrea Te- mesvari (nummer twaalf), maar kon in haar eerste wed strijd voor een groot publiek geen moment de indruk wek ken en aankomend talent te zijn. Door haar onvastheid kregen de meeste slagenwisse lingen een vroegtijdig einde. De forehand ging uit, de back hand in het net. De dropshots, waartoe zij in arremoede haar toevlucht nam, waren zo op zichtig geslagen, dat Chris Lloyd ze zonder moeite beliep. Het gemak, waarmee ze de 51ste achtereenvolgende over winning op Roland Garos be haalde (twee meer dan Bjórn Borg) verontrustte de titel houdster in het geheel niet. „Als ik er weer zo zwaar tegen aan had gemoeten als in de af gelopen dagen, zou dat mijn kansen niet hebben bevor derd", zei ze verwijzend naar de drie-setspartijen, die zij achtereenvolgens speelde te gen Manuela Maleeva, Larissa Savsjenko en Carling Bassett. Bij de heren staan vandaag McEnroe en Connors tegen over elkaar. In de andere hal ve finale strijden Lendl en Wi- lander. De Nederlander Dennis Lan- Chris Lloyd - Evert was snel klaar met Camille Benjamin. gasken is »n Parijs niet verder twee sets (6-4. 7-6) van de Mo- gekomen dan de achtste fina- negask Gilles Ganancia. De les van het juniorentoernooi. tie-break ging voor Langasken In die ronde verloor hij in met 11-9 verloren. (Van onze zwemmedewerker.) LEIDEN In zwembad „De Vliet" te Leiden zijn gisteren onder herfstachtige omstan digheden de zwemkampioen- schappen van de Kring Gou- we-Rijnstreek vervolgd. On danks het slechte weer echter wisten vele Leidse zwemmers en zwemsters een redelijke prestatie neer te zetten. Op het programma stonden de 400 wisselslag en de 100 m. voor alle leeftijdsgroepen. De rugslag leverde vier „gou den Leidenaars" op, drie LZ- ers en één Zijl/LGB-er. Silvia Bakker en Helga Lasschuit (beiden LZ) zegevierden res pectievelijk bij de meisjes ge boren 1968 en de dames. Bak ker finishte in een snellere tijd als haar clubgenote Lasschuit, de tijden waren 1.14.5 en 1.15.7. Bij de jongens waren het Laurens van Kampen (Zijl/LGB) en Marco Mulder die van zich deden spreken. Mulder (LZ) versloeg met een tijd van 1.13.8 al zijn concur renten in de leeftijdsgroep ge boren 1970. Laurens van Kam pen greep met veel gemak de eerste plaats. Met 1.21.5 (limiet NZK 1.22.0) zette hij de overi ge deelnemers op een fikse achterstand. Paulien Stastra (LZ) werd derde bij de meisjës geboren 1972. Haar clubgenote Miriam Hagendijk scoorde een positie hoger en werd tweede bij de meisjes geboren 1969. Erwin Siera en Robert Janssen (beiden Zijl/LGB) moesten al len AZC-er Jan Sonneveld voor zich dulden. Achter zijn 1.17.5 tikten de beide stadsge noten aan in 1.19.9 en 1.21.6. De laatste rugslag medailles waren twee bronzen en die gingen naar Hans van Hees (LZ, jongens geboren 1969: 1.15.7) en naar Reinier Haas noot (Zijl/LGB heren: 1.09.7). Direzelfde Haasnoot won te vens de 400 m. wisselslag he ren in 5.10.45. Hij bleef hier mee nummer twee Erik Rie ken (AZC) bijna 40 sekonden voor. Ook Robert Janssen ver overde zijn tweede plak van de avond. Hij won de wissel slag bij de j.o. 12 in 2.45.4. Het brons was voor Erwin Siera (Zijl/LGB) in 2.47.2. Marco Mulder (LZ) werd voor de tweede maal kampioen nadat hij de wisselslag na 5.33.7 be sloot. Bij de j.o. 14 kon alleen Leon Luyten (Zijl/LGB) hem enigszins bijbenen. Zijn 5.41.2 was goed voor zilver. Er wa ren nog twee gouden LZ-ers te noteren. Zowel Antoine van Weerden als Silvia Bakker waren de snelste in hun leef tijdsgroep. Van Weerden maakte 5.11.0, Bakker reali seerde haar tweede kampioen schap van de avond met een tijd van 5.33.5. Achter haar was Miriam Hagendijk die met 5.58.0 voor het zilver in aan merking kwam. De volgende Zijl/LGB-ers sleepten ook nog een medaille uit het water: Ingrid van Veen op de 200 m. wisselslag bij de m.o. 12, Mireille Correljé en Jolanda Laterveer namen bij de m.o. 14 de tweede en de derde plaats voor hun reke ning. Correljé finishte vlak achter de nummer één, Diana van der Zijden (Boskoop), in 5.47.4. Laterveer bracht 5.53.6 op de klokken. De overige uitslagen waren: 100 m rugslag m. 1973: 1 Natascha Mat- heeuwsen (AZC) 1.24.4; 2 Andrea Melkerl (Donk) 1.29.0; 3. Marit van der Niet (NZ&PC) 1.29.3; idem m. 1972: 1. Jessica Rebel (Kat wijk) 1.19.1; 2. Ellen Voeta (AZC) 1.19.7; idem m. 1971: 1. Tamara Matheeuwsen (AZC) 1.17.3; 2. Carola van Hunmk (Noord wijkerhout) 1.18.4; 3. Esmeralde Peschiere (NZ&PC) 1.21 4; idem m 1969; 1 Helen Siers (Noordwijkerhout) 1.16.1; 3. Ellen van Biemen (Noordwi|k) 1.18.1. idem m 1968: 2. Esthet Berg (Noordwijkerhout) 1 15.9; 3 Bi- anca van Velzen (Donk) 1 19 1. idem dames: 2 Rianne den Dilk (Katwijk) 1.16.5; 3. Miran da Scheer (BZ&PC) 116 8. idem j. 1973: 2. Rick Beerendonck (HZV) 1.26.1. 3. Dave Werthelm (AZC) 1.28.0; Idem 1971: 1. Dennes van Ravenswaay (AZC) 1.17.3; 2. Rogier Bokelman (Baanders) 1.22.4; 3. Ale* Klaver (Columbiaan) 1.28.6: Idem j. 1970: 2. Patrik Klem (De Plas) 1.15.3; 3. Paul van Doorne (AZC) 1.15 6; Idem j. 1969: 1 Mark van Graas (Sassenhelm) 1.15.0: 2. Gerl-Jan Elshout (Llsse) 1 15.7; idem j. 1968: 1 Mau rice Ta* (BZ&PC) 1.07.8; 2 Wifred Bontje (AZC) 1.10.7; 3. Jan van der Sanden (Donk) 1 12 9: idem heren: Edwin van Houten (BZ&PC) 1.04.0; 2 Erik Rieken (AZC) 1 07.1; 400 m. wisselslag m.o. 14 1 Diana van der Zijden (Boskoop) 5 47 1. idem Dames: 1 Ri anne den Duik (Katwijk) 5.48.0; 2. Janny Dijkstra (Katwijk) 6.04.3; 3. Miranda Scheer (BZ&PC) 6.09 4: idem j o. 14. 3 Dennisvan Ravenswaay (AZC) 5 44.2. Idem j.o. 16: 2. Wilfred Bontje (AZC) 5.16.0; 3. Erwin van Mierlo (AZC) 5.19.7, 200 m. wisselslag m.o. 12: 1. Ellen Voets (AZC) 2.48.9; 3. Jessica Rebel (Katwijk) 2.51.2; Idem j.o. 12: 2. Jan Sonneveld (AZC) 2.46.5: 4x100 m. vrl|e slag - -. 16: 1. AZC 4.32.9; 2. Zi|l/LGB 4.34.2; 3 1.38.5; Idem |.i - 4.12.0; 3. BZ&PC Atletiek Carl Lewis neemt geen deel aan de kampioen schappen van de Verenigde Staten De atleet heeft tevens besloten tijdens de Olympische Spelen op de 100 meter en het verspringen uit te komen. Autosport Door een fout van de FISA moet de Grand Prix voor Formule I-wagens, die in oktober op Curacao zou worden verreden, worden ver schoven naar februari volgend jaar. Het parkoers kan niet meer op tijd gereed zijn en voldoet ook niet aan de veilig heidsvoorschriften. De laatste race om het WK zal nu plaats vinden op 7 oktober in Portu gal. Volleybal Peter Murphy wordt de nieuwe trainer van landskampioen Martinus. Ex- bondscoach Johan van der Haar volgt hem op als dames- coach bij de club uit Amstel veen. Wielrennen De Russische bond heeft besloten met een damesteam deel te nemen aan de Tour de France 1984 voor dames. 1- ANGELES Los Ange- S met de record-deelne- t-j van 142 landen aan de pèrspelen van 1984 nog niet (den. Gisteren vloog Peter trroth, de voorzitter van organisatiecomité, naar >a om de leider van' Fidel Castro, tot het in- ;en van de boycot te be- i. Ueberroth verklaarde ijzonder optimistisch ge- te zijn over zijn kansen. ;schouw de uitnodiging :n eervolle geste en de onze uitgangspunten per- k aan Castro uit te leg- De Cubaanse atleten zijn kteeds van harte welkom "ps Angeles". Cuba heeft als enige Zuidame- rikaanse staat het voorbeeld van de boycot door Sovjet- Unie gevolgd. De bespreking tussen Castro en Ueberroth kwam tot stand door de be middeling van Jesse Jackson, één van de democratische kandidaten voor het presi dentschap van de Verenigde Staten. Jimmy Carter, de voormalige president van de Verenigde Staten, is in de ogen van voor zitter Juan Antonio Sama ranch van het IOC de man, die de Olympische beweging de meeste schade heeft berok kend. In een interview met de Madrileense krant „Diario 16" zei Samaranch, dat als de Ver enigde Staten in 1980 gewoon aan de Olympische Spelen van Moskou hadden meegedaan, het niet in de hoofden van de leiders van de Sovjet-Unie zou zijn opgekomen de Spelen van Los Angeles te mijden. Presi dent Carter riep vier jaar gele den op tot een boycot uit pro test tegen de Russische inval in Afghanistan. Zeer te spreken daarentegen was Samaranch over de opstel ling van de huidige president Ronald Reagan. „Ik heb niet te klagen gehad. Als ik hem vroeg een formele verklaring af te leggen ten gunste van de Olympische Spelen, dan wei gerde hij nooit", aldus de Spanjaard. Hij voegde er aan toe, dat de beslissing van Roe menië wel naar Los Angeles te komen een zeer gedenkwaar dig moment in zijn leven had betekend. Over de kans, dat in 1992 de Olympische Spelen, waarvoor ook Amsterdam op de markt is, aan zijn vaderland worden toegewezen, was Samaranch voorzichtig. „Barcelona is een belangrijke gegadigde, maar men kan niet ontkennen, dat de kandidatuur van Parijs erg veel gewicht in de schaal legt De honkbalploegen van Japan en Canada zijn uitgenodigd deel te nemen aan het demon- stratietoernooi tijdens de Spe len. Nederland is daarmee als kandidaat afgevallen. Met Ca nada en Japan is het aantal deelnemende landen op acht gebracht. WIELRENNEN Olympia's Ronde: Achtste etappe: 1. MacKay (Gaz) 4.37,25 (met bonificatie 4.37.10). 2. Koppert (Aar) z.t. (met bon. 4.37.15), 3. Hermans (Mil) z.t.. 4. Pieters (Min) z.t.. 5. Boden (DDR) z.t.. 6. Kulesza (Pol) z.t., 7 Nijdam (Aar) z.t., 8. Groe- newegen (Oly) z.t„ 9. Van der Klun- dert (Mil) z.t.. 10. Boom (Min) z.t.. 11. Alberts (Asm) z.t., 12. Van Dalen (Bat) z.t., 13. Talen (Aar) z.t., 14. Van Hulst (Ams) z.t., 15. Vaanhold (Ams) z.t. Algemeen klassement: 1. Saitov (Sov) 29.14,55 uur. 2. Boden (DDR) op 49 seconden, 3. Breukink (Gaz) op 0.58, 4. Boom (Min) op 1.06 min. 5. Drogan (DDR) op 1.29, 6. Jakobs (Bat) op 1.36, 7. Verhoeven (Gaz) op 1.37. 8. Talen (Aar) op 1.45, 9. Van der Hulst (Ams) op 2.24, 10. Korokov (Sov) op 2.26, 11 Kleine (Unl) op 2.28. 12. Nijboer (Ams) op 2.38. 13. Hassink (Ams) op 2.42, 14. Bouwman (Bat) op 3.10, 15. Poels (Aar) op 3.14. Ronde van Italië Negentiende etappe: 1 Lejarreta (Spa) 76 km in 1.56.41 uur. 2. Fignon (Fra) op 1.09 minuut. 3. Argentin (Ita) z.t., 4. Baronchelli (Ita) z.t., 5. Van Impe (Bel) z.t„ 6. Becca (Ita) z.t.. 7. Schepers (Bel) z.t., 8. Breu (Zwi) z.t.. 9 Ruperez (Spa) z.t., 10 Panizza (Ita) z.t.. 12. Moser (Ita) 1 58.38. 23. Van der Velde (Ned) 1.59.28. 53. Pirard (Ned) 2.01.27. 104. Koppert (Ned) 2.06.17. 107. Martin Havik (Ned) 2.06.17. Algemeen klassement: 1. Moser (Ita) 88.15,50 uur, 2. Fignon (Fra) op 1.03 minuut, 3. Argentin (Ita) op 1.07, 4. Lejerreta (Spa) op 1 08. 5. Becca (Ita) op 3.55, 6. Baronchelli (Ita) op 4.21. 7. Breu (Zwi) op 4.43. 8. Van der Vel de (Ned) op 4 57, 9. Panizza (Ita) op 5.27, 10. Da Sllva (Por) op 5.28. 69. Pirard (Ned) op 1.11.09. 103. Koppert (Ned) op 1.49.55. 127. Havik (Ned) op 2 19.25. Ronde van Luxemburg: Tweede etappe: 1 Tackaert (Bel) de 183 km In 4 57.43, 2. Teun van Vliet (Ned) z.L, 3. Patrick Versluys (Bel) 4 58.03. Algemeen klassement: 1. Lavalne (Fra) 5.01.15, 2. Teun van Vliet (Ned) z.t.. 3 Tackaert (Bel) 5.01.23

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11