ernadette en haar erschijningen op film Jeugdjournaal moet definitieve vorm krijgen ORKESTBEZUINIGING ZONDER ONTSLAGEN I Duitsland TV-morgen %0/TELEVISIE QeidwOowuvnt DONDERDAG 7 JUNI 1984 PAGINA 17 fiica verkoopt popprogramma's 1SUM Onlangs zijn de contracten getekend van één grootste transacties uit de Nederlandse tv-geschiedenis. ja verkocht de wereldrechten van de serie „The Story in Cyril van den Hemel- Deze in Engeland woonachtige inder kocht de wereldrechten van tien specialprogram- •er internationaal vermaarde artiesten en groepen voor n kwart miljoen gulden ii Hemel kocht dit materiaal om te verwerken in nieuw te stellen programma's bestemd voor uitzending over de vereld. Cyril van den Hemel heeft ook een optie geno de live-programma's van Veronica's Countdown van de •n jaren. Het materiaal van de serie „The Story of.." zal jal via het Britse Channel 4 te zien zijn. In de Verenigde zal het materiaal te zien zijn op het kabelnet Channel 3. e Story of..." zijn programma's gemaakt met artiesten en i als The Beatles, The Bee Gees, The Beach Boys, The Elvis Presley, The Mersey Beat, ABBA, The Cats en Cliff In oktober komt Veronica met een nieuwe serie, waar- iby Stills Nash Young, The Everly Brothers, Rod Ste- rhe Roling Stones en Fleetwood Mac. Franse tennis direct op tv HILVERSUM De NOS-le- levisierubriek Studio Sport doet vanaf vandaag recht streeks verslag van de Open Franse Kampioenschappen „Roland Garros" in Parijs. Verslaggever bij dit tennis- evenement is Herman Kuip hof. Het uitzendschema is: Ned. II, 14.00-17.45 uur; vrij dag Ned. II. 1400-17.45 uur; zaterdag Ned II. 14,00-17.00 uur (finale dames); zondag Ned I. 15.00-17.00 uur (finale heren). Laatstgenoemde uit zending wordt eventueel na 18.00 uur (na het IKON) her- Chris van Binnendijk naar Europese popkwis HILVERSUM Chris van Binnendijk uit Waalwijk zal Neder land op 27 oktober in Dublin vertegenwoordigen bij de Europe an Music Game. de Europese popkwis waaraan kandidaten deel nemen uit bij de EBU aangesloten landen. De 23-jarige student economie won vorige week de Nederlandse voorronde Rien Zoon uit Leiden werd daar tweede en de Am sterdammer Frank Kelderman derde. Zoals ook uit zijn beantwoording van de vragen bleek, heeft Chris van Binnendijk geen duidelijke voorkeur voor een bepaal de stroming in de popmuziek. Hij is pas actief geïnteresseerd ge raakt in 1972, maar heeft „de jaren zestig daarna ruimschoots ingehaald" Wel geeft hij toe dat het specifiek voor hitlijsten ge maakte materiaal hem minder kan boeien. De uitgebreide lijst favoriete musici vermeldt dan ook uitsluitend zogenaamde el- pee-groepen en -artiesten. Hij is zelf een actief amateur-musicus. Hij bespeelt diverse gitaren, fluit, piano, drumcomputer en aan vullend instrumentarium. Familiedag Ev. Omroep HILVERSUM Zaterdag 16 juni a s. houdt de Evangelische Omroep in drie hallen van de Jaarbeurs in Utrecht zijn der tiende familiedag. Er worden 20.000 a 25.000 bezoekers ver wacht, van wie vijf- a zesdui zend kinderen. De dag krijgt een extra feestelijk karakter wegens de onlangs verkregen B-status die in oktober in wer king treedt. De familiedag be gint om tien uur en duurt tot 's middags vier uur. De toe gang is vrij en iedereen is wel- Werfels boek „Het an Bernadette" over verschijningen in les van Maria aan en, in 1858, 14-jarige meisje Soubirous jarenlang zijn weg talloze lezers. De nrijker Werfel mgtï dit boek tijdens de &ie Wereldoorlog, ^iij op de loop voor de B in Lourdes zat on tdoken. Vrij snel dit boek tot een er irlands aandeel in ay op AVRO-tv ERSUM AVRO's Te- ir gaat vanavond (Ned. I, iur) geheel over het Ne- I dse aandeel in D-Day. fjorden gesprekken ge smet vliegers en mensen 'ne marine en de koop- n die aan de invasie •den. Aan het woord ko- *schout bij nacht Plate- *1 commandeur Van der j de vliegers Flinterman Arkel en de koopvaar- J"m Ouwehand. Deze inva- levering wordt uitgezon- p de pauze van de film longest day" (Ned, I, -uur). schappij 20th Century Fox, re gie Henri King, altijd op zoek naar bestsellers, omdat het maken van geld daar als een nog overwegender motief gold dan het maken van film. TROS-tv toont die film van avond op Ned. II om 20.00 uur. Dit gesteld t.a.v. Hollywood, moet men ook constateren, dat er altijd filmische vakmensen aan het werk werden gezet Het verhaal van Werfel, het vastleggen van die wonderlij ke geschiedenis zoveel jaren later, zonder verheerlijking of heiligverklarende overdreven heden. werd voor het scenario zo nauwgezet mogelijk ge volgd. Dit leidde tot een film, die toch wel een oprecht beeld biedt van dit gebeuren en de gevolgen ervan, zij het dat Hollywood het allemaal wat verteerbaarder maakte dan het in werkelijkheid moet zijn geweest. In het gezinnetje, waarin Bernadette in deze film is geplaatst, gaat het er al lemaal net wat te burgerlijk aan toe, te geciviliseerd, te nette mensen-achtig, terwijl de armoe daar toch troef was. Bernadette Soubirous was in werkelijkheid een arme boe rendochter, ongeletterd, en met ouders die al evenmin konden lezen of schrijven. Haar ouders zwoegden zich dood voor hun dagelijks brood. De honger was hen aan te zien. Minder echter in deze film. Als elke Hollywood-film bevat ook dit produkt meer schijnschoon dan met de wer kelijkheid in overeenstem ming te brengen moet zijn ge weest. Aan die Hollywoodse plaatjes- kijkerij moet men voorbij wil len zien. Dan blijkt men toch te maken te hebben met een zinnige film, het onopgesmuk te relaas over wat een meisje overkwam, het wantrouwen waarop zij a'anvankelijk stuitte tegenover de zekerheid die zij aan haar verschijningen ont leende. Schitterende vrouw Zij wandelde op zekere dag door de velden rond Lourdes. samen met haar zusje. Naar zij later vertelde was er een groot licht aan de hemel versche nen, met in het midden daar van een schitterende vrouw. Die had haar gezegd, dat zij de „Onbevlekte Ontvangenis" was, vrij van de erfzonde ge boren en dat zij op die plaats moest worden vereerd. Bernadette werd niet direct geloofd door haar omgeving Maar de verschijning kwam nog zeventien maal terug en na veel vragen en uithoren werd er waarde gehecht aan haar verhaal. Geestelijken die haar volgden door de velden hoorden haar inderdaad pra ten met iemand die zij niet konden waarnemen. Aan haar verhaal werd uiteindelijk ook geloof gehecht, omdat zij als meisje, dat niet kon lezen of schrijven, het verhaal onmo gelijk ergens uit een boek van daan had kunnen halen of uit haar duim zuigen. De toenmalige bisschop van Tarbes, waaronder Lourdes Jennifer Jones als Bernadette Soubirous. valt, nam het meisje ernstig en handelde in de opdracht van de verschijning, dat er op de rots Massabielle, in de grot waarvan de H. Maagd was verschenen, een basiliek werd gebouwd. Intussen stroomde het gelovige volk in boetedoe ning toe, nadat het verhaal van Bernadette van mond tot mond was gegaan. Er ontstond een bedevaartsoord, waar jaar lijks twee miljoen pelgrims heen trekken, overwegend zieken die er genezing zoeken. Van tijd tot tijd hadden en hebben er inderdaad wonder bare genezingen plaats. Die genazen, hingen hun krukken op aan de grot. Daar ontstond in ruim een eeuw een realisti sche rotswandversiering, afge dankte stut en steun van voor malige gehandicapten. Wonderlijke genezingen al thans volgens het oordeel van het daar werkzame Bureau Médical, dat open staat voor elke dokter die kennis wil ne men van wat als wonder wordt aangemerkt. Dit gebeurt met name bij de bron, die op het moment van de verschij ning ontsprong en sindsdien heilzaam water blijft bieden. En wie er niet genezen wordt, put troost uit die gang naar Lourdes. Ook het verkrijgen van de kracht om zijn ziekte te dragen wordt persoonlijk als een wonder ervaren. Zelfs be zoekers, die openlijk zeggen niet behept te zijn met reli gieuze gevoelens, erkennen, dat er in Lourdes een sfeer heerst, waar men niet onge voelig voor blijft en die na vertrek niet meer wijkt. Jennifer Jones speelt de rol van Bernadette. Die rol kwam in aanmerking voor een Oscar. Bernadette zelf ging later naar het klooster, leed onder een kwaadaardige tumor, maar klaagde nooit over haar pijn. Haar leven lang is zij regelma tig ondervraagd door kerkelij ke autoriteiten, die zekerheid zochten. Kort voor zij stierf, vertelde zij haar verhaal op hoog verzoek opnieuw. Op haar sterfbed nam zij geen woord terug van haar wonder lijke belevenis. Zij werd later heilig verklaard. TON OLIEMULLER HILVERSUM De Raad van Beheer van de NOS stelt in de vergadering van vrijdag voor over te gaan tot definitieve in voering van het Jeugdjournaal per 1 oktober 1984. gedurende zes dagen per week, tien mi nuten per dag, 44 weken per besluit komt hiermee een ein de aan de voorlopige status die het, overigens zeer succesrijke. Jeugdjournaal tot nu toe heeft gehad De proefperiode van het Jeugdjournaal heeft vier jaar geduurd. Ten behoeve van de beoogde zendtijden is inmiddels bij de minister van WVC om uitbreiding ge vraagd. Momenteel zendt het Jeugd journaal zes minuten per dag uit, gedurende vijf dagen per week, met een zomerpauze van twee maanden. De zendtijduitbreiding brengt een uitbreiding van de perso neelsformatie met zich mee. Door deze uitbreiding naar een zesdaagse werkweek kan het Jeugdjournaal in zijn nieu we vorm niet voor 1 januari 1985 worden ingevoerd. Alhoewel het steeds een wens van de programmaraad televi sie is geweest het Jeugdjour naal twaalf maanden per jaar uit te zenden, heeft een uit breiding van vijf naar zes da gen per week voorrang gekre gen Een belangrijk argument hiervoor is de bij de doelgroep (kinderen van 10-12 jaar) le vende wens om in het Jeugd journaal méér aandacht te be steden aan sport en cultuur, voor zover deze zich althans binnen haar wereld afspelen. Leonie Jansen zal het komen de seizoen vaker en uitvoeriger het Jeugdjournaal presenteren, mits de vergadering met een voorstel daaromtrent instemt. De zaterdag leent zich hier ui termate voor, omdat juist op deze dag veel nieuwswaardige activiteiten voor kinderen op het gebied van sport en cul tuur plaatsvinden. Wat betreft de uitbreiding van de dagelijkse uitzendingen is gebleken dat zowel de redactie als kinderen de lengte als te kort ervaren. Vaak ingewik kelde nieuwsonderwerpen kunnen in een tijdsbestek van zo'n twee minuten per onder werp niet voldoende uit de verf komen, terwijl qua diver siteit onvoldoende kan worden beantwoord aan het totale nieuwsaanbod. De zomerpauze kan worden verdedigd met verwijzing naar de teruglopende kijkdichtheid in deze periode. De zondag tenslotte is per traditie nieuw- HILVERSUM De Raad van Beheer van de NOS heeft voor gesteld te besluiten tot vermindering van het koor- en orkestap paraat van de NOS met één orkestkern en deze opheffing te doen plaatsvinden door middel van samenvoeging van het Om roep Orkest en het Promenade Orkest. Dat zal gebeuren met ingang van het komende seizoen. Het sei zoen 1984-1985 zal benut worden om het veranderingsproces te laten verlopen in het kader van de verdere ontwikkeling van het Muziekcentrum, dat onder meer een flexibele ensemble-vor ming beoogt. De samenvoeging van genoemde orkesten kan ge schieden zonder gedwongen ontslagen. Tevens is het bestuur ge vraagd, als beleidsvoornemen vast te leggen, dat in 1985 en 1986 in het kader van de bezuinigingen geen teruggang in het be stand van de musici zal worden gezocht. De verdere ontwikkeling van het Muziekcentrum stagneert mo menteel, enerzijds vanwege de gevolgen van de reorganisatie bij de divisie uitvoerende kunstenaars en anderzijds omdat de pro grammaleiders van de omroepen niet willen bijdragen aan de opzet en inrichting van een nieuw proeftuinproject voor het ko mende seizoen. Niettemin wordt het voorstel gehandhaafd ver der te gaan met de vormgeving van een muziekcentrum voor en door de omroep. Holborn fevolging van de succes- j jeugdserie Silas'" 1 de Duitse televisie het van de Engelse schrij- Leon Garfield „De avon- van Jack Holborn'" 'md, eveneens met de- e titelrolspeler Patrick terhaal is een piratenge- denis, die zich in de eeuw afspeelt. Wanneer als kleine jongen een- i wordt aangetroffen, if men aan dat hij wees a een verblijf van enkele 1 in een weeshuis, vindt Trechter Sharingham, Ie inmiddels veertienjari- lack in een pleeggezin worden geplaatst. Hij 't toevertrouwd aan plager Arrows en zijn v, maar Jack is niet van bij hen te blijven. Hij is bek naar zijn ouders en bert op een piratenschip \e monsteren. uur Nederland 1. langste dag verdenking van de geal- 1e landing in Normandië, 'ertig jaar geleden, zendt A VRO voor de vierde de filmische reconstruc- \n die 6e juni, „The Lon- Day'" uit. Aan de film, verd gebaseerd op het van Cornelius Ryan, en 167 acteurs meege- l onder wie sterren als Wayne, Richard Burton, 't? Connery, Henry Fonda tobert Mitchum. De mas- operatie luidde het begin het einde van de Tweede ëldoorlog in. Tot in de tste details wordt het ver van de operatie Over- gevolgd. Behalve de journaalbeelden wordt tens achter deze militaire steronderneming zicht- gemaakt. Zo is de kijker tige van de vele gesprek- tussen Duitse generaals, stafbespreking op Eisen- ers hoofdkwartier en de vit ei ten van de operatio- '"instanties in Engeland, •langste dag" wordt on- broken door Televizier Ictzine". 8 uur Nederland 1. Nederland NEDERLAND 1 VARA 16.00 De Smurfen, tekenfilm serie. Afl.: De paarse Smur fen. 16.25 Ontvoering (5), avontu- renserie. Na al zijn omzwer vingen en benarde avontu ren heeft het slavenschip, waarop David Balfour werd ontvoerd, schipbreuk gele den. 16.50 De natuur en de mens (1), Spaanse natuurserie. Afl.: De kleine roofvogels. 18.45 Politieke uitzending: Europese Groenen. AVRO 18.55 Jack Holborn (1), serie. Afl. 1. Tegen het einde van de 18e eeuw wordt de weesjongen Jack in een pleeggezin ondergebracht. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Politieke uitzending: God met ons. AVRO 20.38 De langste dag (The Longest Day), Amerikaanse speelfilm uit 1962 naar de roman van Cornelius Ryan Met: Richard Burton, Ken neth More, Sean Connery e.a. Regie: Ken Annakin. 21.55 Televizier Magazine. 22.35 De langste dag, vervolg. NOS 00r15 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op volle toeren. Vocalis ten en groepen van eigen bodem gepresenteerd door Chiel Montagne. Gasten on der anderen Corry met Waar Moet Ik Heen, Bonnie José met Cassandra, Ha venzangers met Vanavond Sla Ik Toe en Caroline met 't Is Te Gek Om Weer Ver liefd Te Zijn. 20.00 Het lied van Bernadette, Amerikaanse speelfilm uit 1943 naar het boek van Franz Werfel. Het Franse boerenmeisje Bernadette Soubirous (Jennifer Jones) ziet een visioen van de Maagd Maria in het stadje Lourdes. De bron, die toen op die plek ontsprong, werd de bedevaartplaats van mil joenen zieken en gehandi capten. Regie: Henry King. (Zie elders op deze pagina). NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 17 50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen vom Grill. 19.00 Hart aber Herzlich (Hart to Hart). 20 00 Tagesschau. Aansl: Der 7. Sinn Daarna: Parteien zur Europa- 20 18 Besichtigung einer Bau-Ruine, reportage over de EG. 21.00 Bei Bio, programma van Alfred Biolek met o.a. Bernd Weikl. het WDR-Radio-orkest en de Nederland se groep Purper 22.00 Titel, Thesen. Temperamente, cultureel magazine. 22 30 Tagesthemen. 23.00 Stern ohne Himmel, tv-film van Ottokar Runze naar een verhaal van Leonie Ossowski. Met: Manfred Glie- we, Andreas Hameder, Hieronymus Bloesser e a. Dit verhaal is het relaas van vier internaatleerlingen uit 1945 Temidden van de oorlogschaos heb ben zij een plek ontdekt, waar ze voor de wereld van de volwassenen veilig zijn. In een gebombardeerde wijk hebben ze een voedseldepot ge vonden, dat als hun geheime schuil plaats dient. Buiten hen weet slechts een meisje van hun schuilplaats, om dat Antek, de leider van de groep, verliefd op haar is. Maar op een dag breken ook in deze wereld geweld en vervolging door 00.25 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Hallo - Hotel Sacher... Portier 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. Aansl.: Parteien zur Eu- ropawahl. 19.30 Harald Juhnke in „Leute wie Du und ich". Vier verhalen van Her- bert Reinecker. Met: Herbert Boetti- cher, Chariklia Baxevanos, Claudia Wedekind, Uta Hallant e.a. 20.30 Zelleriesalat. Komische sket ches met Dieter Hallervorden 21.00 Gesundheidsmagazin Praxis, medisch magazine 21.45 Heute-journal. Aansl Parteien zur Europawahl 22.05 Treffpunkt Ü-Wagen: Reicht Kirche bis zum Arbeitzplatz? Repor tage over het bedrijfsapostolaat 22.35 Die besondere Gala: 20 Jahre Prix Jeunesse. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus bedrijfseconomie 18.30 Die Sending mil der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Stehlt mir mein Baby nicht (Don't steal my baby). Amerikaanse speelfilm van Robert F Day (1978). Met: Linda Purl, Desi Arnez jr. en Jessica Walter (herh.). 21.45 Landesspiegel: Augen zu und beten? Over de bescherming van burgers bij rampen. 22.15 Nachtstudio: Die Kunst des Zauberns. Een blik in de kuituurge schiedenis van goochelaars. 23 00 Nachtstudio Spaetausgabe: Aktueller Kulturbericht 23.46 Journaal. 17 55 Journaal. 18 00 De Bubblies, poppenserie 18 05 Toen Unku de vriendin van Ede was, Oostduitse jeugdfilm van Helmut Dziuba. Met. Axel Linder en Jacqueline Ody In deze rolprent leeft Ede met zijn vader en zus Lisa onder moeilijke omstandigheden in Berlijn. Op een dag bezoeken zigeuners de stad en Ede voelt zich onmiddellijk tot het mooie zigeunermeisje Unku aangetrokken Ede's vriendschap wordt echter zwaar op de proef ge steld. als Unku van diefstal wordt be schuldigd 19.15 Tijdrover 19 30 Goal? Alf 8: Buitenspel 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Politieke Tribune: De Partij voor Vrijheid en Vooruitgang (PVV) 20.20 Hoger - Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten 21.50 Dallas, tv-serie. 22.40 Journaal en Coda: „Plainte van Francois Couperin. 14.00-18.30 Tennis uit Roland Gar ros. Reportage van de halve finales dames enkelspel. 19 05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal. 20.00 Tribune 20.10 Minute Papitlon. 20.35 Airport 80 - Concorde: Ameri kaanse speelfilm uit 1979. Met: Alain Delon, Susan Blakely, Robert Wag ner, Sylvia Kristel e.a. Regie. David Lowell-Rich 22.25 Carrousel aux images, film- 19.00 Discopuce. Kinderprogramma 19 05 Sido et Remi. 19.18 The dansant. Amusementspro gramma 19.54 Le mécrèant. Tv-film over de zoon van een bakker, die na zijn stu die onrust zaait in zijn dorp omdat hij atheïst is geworden 21.20 Recettes de cuisine. Linda Grey heeft ais Sue Ellen in „Dallas" weer heel wat te stellen met J.R. BRT 1 om 22.00 uur. BBC 1 17 20 Tekenfilm. 17.25 Jigsaw, jeugdserie. 17.40 Huckleberry Finn and his Friends, jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18 10 Blue Peter, jeugdprogramma. 18 40 Journaal. 18 55 Regionale magazines. 19.40 Pot the question, spelprogram- 20.10 Tomorrow's world, populair wetenschappelijk programma 20.35 Top of the pops. Popmuziek. 21.05 Porridge, comedy-serie met Ronnie Barker 21.35 We got it made, tv-serie. 22.00 Journaal. 22.30 Crimewatch (1). 23.10 Question Time, discussiepro gramma. 00.10 Steven Spielberg Special. 00 43 Nieuwsoverzicht. 00.45 Crimewatch (2). 00.55 Vakantieweerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti- 18.40 Gevarieerd programma. 19.25 Monkey. 20.10 Open Space. 21.00 Just another day, serie docu mentaires. Afl.: Waterloo Station. 21.30 Nature, natuurmagazine. 22.00 Buffalo Bill en The Indians, Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Robert Altman. Met: Paul Newman, Joel Grey en Burt Lancaster. 00.00 Newsnight. 00.45 Film. 01.00 Tv-cursussen. 17 00 Benny. Serie. 17 15 Dangermouse. Serie. 17.20 Ragdoll. 17.30 First Post. 17 45 What's happening? 18.15 Animals in action. 18 45 Nieuws. 19 00 About Anglia. 19 20 Arena. 19 35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.40 Quincy. 21.30 Airline. Serie over een piloot, die zijn droom werkelijkheid ziet wor den wanneer hij zijn eigen luchtvaart maatschappij kan oprichten, (herh Met Roy Marsden. 22.30 Tv-eye. Actualiteiten. 23.00 News at ten. 23.30 Indoor bowls. 00 15 Data-base. 00 45 The gangster chronicles (6) 01.40 A man worth listening to. SKY CHANNEL 17 00 Sky Channel Music Box. 19 00 Cartoon Time. 19.05 Wayne Shuster. 19 30 The new Dick van Dyke Show. 19.55 Skyways. Drama-serie. 20.45 Family. Serie rond de familie Lawrence. Afl: More than friends Wil lie's oude leraar komt terug uil New York Willie wil hem graag zijn nieuwe script laten lezen. 21 35 American Football. 23.0(^Sky Channel Music Box. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 ROF 11.30-12 00 Japan (5). 13.00 Nieuws voor doven en slechthoren den. AVRO: 16 00 Spelfilm 16.50 Het T oppop-hitarchief. NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 Studio Sport. Verslag van de Open Franse Tennis kampioenschappen op Roland Gar- DUITSLAND 1 09 05 Politik aktuell. 10.00 Heute. 10.03 Titel, Thesen, Temperamente. 10.35 20 Jahre Prix Jeunesse. 12.00 Umschau. 12.10 Gesundheitsmaga- zin Praxis. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-over- zicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 16 00 Tagesschau. 16.10 Der Kleis- termann, tekenfilm. 16.30 Sieben Sommersprossen DUITSLAND 2 10 00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Break dance (6), herh 15.40 Teletekst-o verzicht. 15.57 Programma-over zicht. 1600 Heute. 16.04 Pinn- wand 16 20 Pfiff. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. BRT 2 14 00-18.30 Tennis uit Roland Gar ros. Reportage van de halve finaies heren enkelspel. BBC 1 07 00 Teletekst-overzicht. 07 30 Breakfast Time, magazine 10.00 McLeod's Russia. 11 30 Play school 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht. 14 27 Financieel overzicht en nieuws voor doven en slechthoren den. 14 30 Heads en Tails, kleuter programma. 14 45 Living on the land. George Lane Fox Landlord 15.10 The Lost Patrol 16 20 Arena: The smallest theatre 16.55 Play school, it's Friday 17.15 Scooby Doo, kinderserie 17.35 Barbar the Elephant, kinderserie. 18.00 News- round Extra. ITV 07 25 Tv-am. 10.30 Schooltelevisie. 13 00 Alfie Atkins. 13.10 Rainbow 13 30 The English garden. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14 30 About Britain 15 00 Take the high road. 15.30 Bring them back alive. 16 30 Sons and daughters. 17 00 Rainbow. 17 20 Dangermouse. 17 25 Mr Rossi looks for happiness. 17.50 Freetime. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. HILVERSUM 1 18 06 Hier en nu-ma- gazme. 19.02 Muziek in vrije tijd 20 03 Onder wuivende palmen. 20.30 Verjaard, maar goed bewaard. 21.02 Op de vrije stadstoer 22.02 NCRV- donderdag-sport 22.55 In ,.t voorbij gaan. NOS 23 07 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Nie mandsland 6.02-8.00 De ontbijtshow (6 50 Het levende woord). HILVERSUM 2 18 00 Nws. 18.10 Grenzeloos. PP 18 20 Politieke uit zending: SGP-GPV-RPF IKON: 18 30 Kleur KRO: 19.00 Tussen de regels 19 10 Joodse wandelingen. 19.30 Cultuurschok 20 00 Nws. 20 03 Ra dio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overweging. Teleac 21.30 Turken. Marokkanen, Nederlanders (12). 2200 Por Favor (4b).KRO: 22 30 Nws 22 40 God van mensen. 23.00 Spektakel 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS 18 04 De avond- spits. TROS: 19 02 Poster 20.02 Fer ry Maat s soulshow. 22.02 Sesjun. 23 02 De LP-show. HILVERSUM 4 NOS 20 00 Holland Festival toen. Werken v Luciano Be- rio. 21 00 Donderdagavond muziek - magazine (21 00 Onder de groene lin de 21.15 Nederlandse muziek). 22.15 Nieuw Macedonië. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws KRO: 602 Ontbijtshow. verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A C. Raadschelders. 9.03 Adres onbekend 10.03 Muziek op bestel ling. 11.03 Ratel 1153 Pastoor A.C Raadschelders. 12.03 Spelen maar9 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent 14 03 KRO in Maastricht. 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber i.s.m KNBTB. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 VPRO: 7 00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO (7.30. 8.00 en 8 30 Nws P P 8.55 Uitzending D'66. NOS 9 05 NOS-sportief. 9.24 Waterst 9.30 Nws VPRO: 9.33 Het herinterview (10.30 Nws). AVRO 1100 Lichte grammofoonmuz. 11.10 Schoolradio NOS 11 30 Nws. 11.33 Homonos 12.00 NOS-werkbank 12.26 Meded voor land- en tuin bouw. 12 30 Nws 12 36 Tussen het nieuws 13 00 Nws. 13 10 Meer over minder (13 30 Nws 14 20 Voor blin den en slechtzienden. 14 30 Nws. Te leac 14 33 Werken met Audio-appa- ratuur (5). VARA 15.03 Radioweek blad (15 30. 16 30, 17.30 en 18.00 Nws 17.36 Dingen van de dag). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws EO 7 02 Ronduit op 3 8.03 Tijdstein 9 03 De muzikale fruitmand. NCRV 10.30 Popstation. VOO: 12.03 Mono 13.03 Tipparade 15.03 Top 40 HILVERSUM 4 VOO 7 00 Nws. 7 02 Ochtendstemming (8 00 Nws.). 9.00 Veronica's Meesterwerken (op com pact-disc) 10.30 Muz voor miljoe nen 12 00 Strauss en Co. 13 00 Nws. 13 05 Holland Festival journaal. 13.10 Veronica Klass A Het Radio Filharm. Orkest met solist Muz van Beetho ven B Orchestra della Radiotelevi- sione della Svizzera ltaliana, met so list Muz van Italiaanse componisten. VPRO 14 30 Muziek op vier De In ternationale Gitaarwedstri|d in Parijs 16 00 De tweede beweging: Muziek RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 7.30 Morgenmagazine met nieuws, reportages, verkeersin- form.. het weer. een studiogast, Ri|n- monders aan het woord en de dage- lijkse column

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17