Sovjet-Unie heerst in Olympia's Ronde s McEnroe na discussie in achtste finale Ook Ethiopië zegt af voor Los Angeles Springploeg heeft nog hoop sportuitslagen EeidoeSomcmt I' fa ransfer aradona )p losse ichroeven J^öhr snel iij sprint PARIJS KANDIDAAT VOOR SPELEN 1992 Sportwereld SPORT ZATERDAG 2IUNI1984 PAGINA 9 lAPELS De overgang van iervoetballer Diego Maradona an Barcelona naar Napoli is p losse schroeven komen te ban. Barcelona is, volgens borzitter Antonio Juliano van t Italiaanse club, voorlopig (ruggekomen op het besluit In de Argentijnse middenvel- \r te verkopen. uliano verweet het bestuur jn Barcelona incorrect te tbben gehandeld. Tijdens een [rsconferentie in Napels liet t clubpraeses weten uiterlijk jaandag het definitieve ant- pord uit Spanje te willen Srnemen. Napoli zou bereid jn een bedrag van circa 23 iljoen gulden voor Maradona ter te tellen. brcelona betaalde destijds een icordbedrag van 18 miljoen lor de kleine Argentijn. Ma- idona zou het niet meer naar jn zin zou hebben in de Cata- pnse stad. De burgermeester Napels, Luigi Limatola, teft het bestuur van Napoli Jprezen voor het initatief om Hïradona naar Italië te halen, ■rlgens de eerste burger van Bpels zou de komst van Ma- het moraal in de stad, Angetast door sociale proble- Yfen en natuurrampen, verho- ''eyenoord iontracteert ''ormannoy OTTERDAM Feyenoord teft Jan Formannoy aange- pkken als tweede doelman hter Joop Hiele. De 30-jarige !>rmannoy, die het afgelopen izoen op huurbasis speelde j Willem II, tekende een intract voor twee jaar bij de hdskampioen. Feyenoord loet nog tot overeenstemming (imen met Sparta, dat For- iannoy officieel in dienst ïeft. De vraagprijs ligt rond jjftigduizend gulden. -k Nederlands Olympisch n4Qal komt van 5 tot en met 9 I 0iri uit in een vierlandentoer- g0oo\ met Italië, Engeland en chotland. Bondscoach Ger Hok selecteerde de volgende pelers voor de trip naar Rimi- i: Van Gerwen, Koevermans oeiden Fortuna S.), Leenheer, .noei, Beukers (allen Excel- ■■or), Van der Horst, Schouwe- aar (beiden FC Den Bosch), ^leukens (FC Groningen), yljerenbach (GA Eagles), Gor- jr, Lems (beiden DS 79), Cor- ijn en Vincent (beiden Hel- iond Sport), Wouters, Kruys flieiden FC Utrecht) en Laurs jiïndhoven). ah 'AHichiel Peetoom ptgeschakeld tij golfstrijd ma papLVERSUM Bij het toer- lo<f»oi om het Nederlands kam- loenschap golf voor amateurs, Ja Jt gisteren in Hilversum voor /fc heren is begonnen, heeft de 1 "rste ronde al direct enkele jrrassingen opgeleverd. Ti- aailhouder Michiel Peetoom erd uitgeschakeld door oenraad van der Poel, die la de voorronden tot de laat fc 32 was doorgedrongen. holes voor het einde was tg jaar al in een uitzichtloze iitie gemanouvreerd. Bij de lstrijd spelen de opponen- om tien gewonnen holes, als tweede geplaatste Mi- iel Floris zag evenmin kans tweede ronde te bereiken. Ilart Leeflang, die zich ook via de voorronden had moe- li kwalificeren voor het tidtoernooi, bleek in de ver- j [ïging over de sterkste zenu- m te beschikken. Voor de tra, negentiende, hole ge bikte hij vier slagen tegen pris vijf. KI 1FURT De belangrijkste rrichting op de openingsdag h de Oostduitse atletiek- knpioenschappen kwam gis ten op naam van sprintster frlies Göhr. De wereldkam- )ene liep voor de vijfde keer iaar loopbaan de 100 meter nen de 10,90 seconden. Met lichte rugwind kwam zij Erfurt tot 10,89. I eerste dag van de, door het sluit de Olympische Spelen [mijden, met spanning tege- i>et geziene titelstrijd leverde en wereldrecords op, maar jh een aantal goede presta- Wereldrecordhouder Udo lyer, winnaar van het goud •iens de Spelen van Montre- .stootte de kogel 21,72 meter zich af. Voor een verras- Jg zorgde Thomas Schroder •print bij de heren. De dediger liet met 10,27 jropees kampioen Frank nelmann (10,29) achter Supermarathon voor atleet Zuid-Af rika DURBAN Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft de Zuidafrikaan Bruce Fordy- ce de supermarathon tussen Pietermaritzburg en Durban over 89,7 kilometer gewonnen. Fordyce legde de afstand af in 5 uur 27 minuten en 16 secon den. De oudste deelnemer in het veld van 8.500 lopers en loopsters was een 75-jarige in woner van Johannesburg, die voor de veertigste keer de wedstrijd binnen de limiettijd van elf uur beëindigde. Waterpoloploeg naar Boedapest UTRECHT De Nederlandse waterpoloploeg zal, ter voorbe reiding op de Olympische Zo merspelen in Los Angeles, deel nemen aan het toernooi om de Tungsram Cup in Boedapest. Het toernooi wordt gehouden van 13 tot en met 19 juni. Ook de Sovjet-Unie, Hongarije en Cuba - die alle niet naar de Spe len gaan - zijn van de partij. De Nederlandse selectie ziet er als volgt uit: Misdorp, De Bie, Buunk, Van Es, Noordegraaf, Landeweerd, Nieuwenhuizen, Aantjes, Van Mil, Heiden, Piel- stroom, Jansen, Van Noort, Hermsen en Van Winsen. PARIJS De Franse president Francois Mitterrand heeft giste ren Parijs officieel naar voren geschoven als kandidaat voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 1992. Mitter rand maakte dit bekend in een rede, uitgesproken ter gelegen heid van de 90ste verjaardag van het Internationale Olympische Comité, dat gisteren in de Franse hoofdstad bijeen was. Voorzit ter Samaranch van het IOC zei in een eerste reactie verheugd te zijn over de kandidatuur van de Fransen en noemde Parijs „een zwaargewicht" onder de steden die zich tot nu toe hebben aan gemeld. De aankondiging kwam als een grote verrassing, omdat de eer ste besprekingen over de financiering van de Spelen tussen de stad Parijs en de Franse staat, tot nu toe erg stroef zijn verlopen. De totale kosten van het sportevenement worden geschat op ruim 2,5 miljard gulden. Behalve Parijs, zijn ook Amsterdam, Barcelona, New Delhi en Brisbane (Australië) kandidaat. Voorzitter Samaranch van het IOC (links), die van president Mitterand van Frankrijk een pre sentje krijgt overhandigd, noemde gisteren Parijs een „zwaargewicht" in het rijtje van Olympi sche kandidaten. HOOGEZAND-SAPPE- MEER De jeugd blijft Olympia's Ronde beheer sen, zij het dat sinds giste ren niet de Nederlandse belofte Jelle Nijdam, maar de Russische jongeling Asiat Saitov (18) het klas sement aanvoert. Saitov had daarvoor wel de hulp van zijn ploeggenoten no dig, want in de ploegen tijdrit raasden de Russen naar de overwinning. Het klassement werd daardoor danig op zijn kop gezet,- want de eerste vier plaat sen worden ingenomen door Russische rijders. Het eerste gedeelte van de tweede etappe werd ge wonnen door Jean Paul van Poppel. Het blijft desondanks dringen in het klassement, want de tijdverschillen zijn miniem. Er win Nijboer en Jos Alberts, die respectievelijk de vijfde en zesde plaats innemen, hebben een achterstand van minder dan een halve minuut op Sai tov. De oostelijke ploeggenoten werkten zich omhoog in het klassement, dankzij de uitste kende ploegentijdrit. Amstel klasseerde zich als tweede met slechts een achterstand van 6 Jean Paul van Poppel toont zich de rapste bij de sprint van het eerste gedeelte van de tweede etappe in Olympia's Ronde. tie werd zevende en greep seconden op de winnende Rus sen. De Nederlandse ploegen deden het sowieso zeer behoorlijk in het zware» formatierijden. Want na de ploeg van Herman Krott legde Mindex beslag op de derde plaats, nog voor de tot op heden tegenvallende oost-Duitsers. Met die prestatie deden vooral Hans Boom en Peter Pieters goede zaken. Boom steeg naar een dertiende plaats in het algemeen klasse ment. Grote verliezer in Hoogezand- Sappemeer was de ploeg van Jelle Nijdam. De jonge forma- daarmee juist naast de bonifi catie-seconden. Ook Gazelle, dat met Nico Verhoeven en Eric Breukink hoge posities in het klassement innam, moest tijd toegeven, hoewel de ploeg met een vijfde plaats in de tijdrit nog wel 20 seconden bo nificatie meesnoepte. In Asiat Saitov heeft Olympi a's Ronde een sterke leider. Hij mag weliswaar als amateur net komen kijken, als junior heeft Saitov goede resultaten geboekt. Vorig jaar was hij Russisch kampioen 50 kilome ter koppeltijdrit. Met zijn vijf ploegmakkers die in Olympia's Ronde actief zijn, vormde Sai tov de selectie voor de 100 ki lometer tijdritploeg voor de Olympische Spelen. Saitov is sinds 1 april amateur en Olympia's Ronde betekent zijn eerste grote wedstrijd in het buitenland. Hoewel de Nederlands étappe wedstrijd als selectie voor de Spelen gold, hebben de Russen na het bekendworden van de boycot geen moment overwo gen niet naar Nederland te ko men. Ploegleider Verchinin: „In Nederland worden wij im mer voortreffelijk ontvangen en veel belangrijker is, dat wij hier veilig kunnen rijden. Daar is in de Verenigde Staten geen sprake van". In het eerste deel van de twee de étappe, die van Nieuwleu- sen naar Hoogezand-Sappe- meer voerde, leek het wel of de renners hun krachten voor de ploegentijdrit spaarden. Ini- titatief nemen op weg naar het noorden leek wel een zonde, zodat alleen bij de bonificatie sprint de benen extra in bewe ging kwamen. Voor de rest was passiviteit troef. De logi sche massasprint werd over duidelijk gewonnen door Jean Paul van Poppel. Dauphiné De Fransman Michel Laurent heeft de vijfde etappe van de Dauphiné Liberé gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint van de 192 kilometer lange rit van Saint-Julien-en-Genevois naar Chambery de Columbi- aan Francisco Rodriguez en Bernard Hinault. Rodriguez verdrong de Fransman Guy Gallopin van de eerste plaats in het algemeen klassement. Voor de echte bergetappes van vandaag en morgen met in to taal tien cols, rest de Neder landers van Post en trouwens ook de Australiër Anderson niets anders meer dan trainen voor de Ronde van Frankrijk. In Chambery, na de beklim ming van de Mont Revard kwamen Veldscholten, Rooks, Winnen en de Belg Guy Nu- lens ruim drie minuten na de kopgroep binnen. Italië De Italiaan Sergio Santamaria schreef gisteren de veertiende etappe van de Ronde van Ita lië op zijn naam. Hij had voor de rit over 204 kilometer van Lerici naar Alessandria 4 uur 40 minuten en 40 seconden no dig. Zijn landgenoot Francesco Moser blijft eerste in het alge meen klassement. Hij kwam in het peloton over de meet. De houder van het werelduurre cord, bezig aan zijn tweede wielerjeugd, kan zijn leidende positie vandaag verstevigen als een tijdrit over 38 kilometer op het programma staat. John McEnroe is weer eens boos. De Amerikaan was gisteren op Roland Garros van mening dat de baan nog niet in een goede conditie was. Daarom weigerde hij aanvankelijk te spelen. PARIJS Het blijft regenen in Parijs. Maar dat hindert de toe schouwers op Roland Garros niet. De publieke belangstelling voor het toernooi om de open Franse tenniskampioenschappen is groter dan ooit. Ook gisteren omzoomden weer achttiendui zend kijkers het centre court van het Parijse park. De idolen, voor wie het kijkvolk het tenniscomplex bezoekt, zijn maar moeizaam naar het natte gravel te dirigeren. Opzienbarende ge beurtenissen deden zich op de vijfde toernooidag niet voor. John McEnroe en Martina Navratilova, beiden als eerste geplaatst, be reikten de achtste finales in het enkelspel. McEnroe boekte zijn 39e achtereenvolgende zege van het jaar. Dit keer was zijn landgenoot Mei Purcell kansloos. Op het court nummer één was McEnroe meer in de slag met de arbiter dan met Purcell. Als gevolg van de regen was het programma twee en een half uur vertraagd. McEnroe meende echter na dè rust pauze, dat het gravel nog niet droog genoeg was om te worden bespeeld. Na een discussie van een half uur met arbiter Jacques Dorfman, een aardig spektakel voor de kijkers, ging de Ameri kaan toch maar de baan op. Voor het partijtje tegen Purcell, nummer 25 op de ATP-lijst, draaide de in topvorm verkerende McEnroe vervolgens nauwelijks zijn hand om: 6-4, 6-4, 6-1. Navratilova had geen kind aan een van de anonieme Francaises, die aan het evevenemnt mogen meedoen. De Amerikaanse, die aast op de Grand Slam, versloeg Marie-Christine Calleja met 6-1, Kathy Horvath, die Navratilova vorig jaar in Parijs de voet dwarszette en haar de enige nederlaag van 1983 toebracht, bleef goed in de race. Horvath (18) schakelde op overtuigende wijze haar Amerikaanse landgenote Kathy Rinaldi uit: 6-0, 6-3. En dat terwijl Rinaldi, een jaar jonger dan Horvath, zulke goede herin neringen aan Roland Garros heeft; drie jaar geleden was zij de jongste kwartfinaliste uit de geschiedenis van het evenement. Als Horvath er in slaagt de Westduitse Sylvia Hanika terzijde te schuiven, ontmoet zij naar alle waarschijnlijkheid opnieuw Na vratilova. Snookertitel voor Dikstra en Eggink DEN HAAG Theo Dikstra en Ton Eggink hebben giste ren in Samonda het snooker- toernooi voor dubbels gewon nen. In de finale wees het Haagse koppel met 3-0 Boy Verwijs en André Sips terug. De setstanden waren 67-22, 79- 16 en 54-27. Voetbal Austria Wien is landskampioen van Oostenrijk geworden. Door een zege van 3-0 op Sturm Graz bleek Austria een beter doelsaldo te bezitten dan stadgenoot Rapid. Voetbal Eintracht Frank furt heeft de promotie/degra datiewedstrijd tegen MSV Duisburg met 5-0 gewonnen. Duisburg moet nog een keer op bezoek bij Eintracht. Voetbal Frankrijk heeft gisteravond met 2-0 gewonnen van Schotland. In het vriend schappelijke duel zorgden Gi- resse en Labombe voor de doelpunten. Voetbal De Spanjaard Rin- con kan door een blessure niet deelnemen aan het Europees kampioenschap. Ook de West duitser Wolfgang Dremmler heeft moeten afhaken wegens een gescheurde knieband. Voetbal De finale van het Europees kampioenschap voor junioren van 16 en 17 jaar gaat tussen Hongarije en de Sovjet- Unie. De finale wordt morgen in Moskou gespeeld. Voetbal Dieter Schatzsc- hneider van Hamburger SV is voor meer dan een miljoen gulden overgegaan naar Schal- ke 04. Hij tekende een contract voor twee jaar. Basketbal Leiden heeft zich versterkt met de Ameri kaan Tom Lockhart van Noordkop en Hans Heijdeman van Haaksbergen. Schaken Jan Timman heeft zijn leidende positie in het internationale toernooi in Bugojno behouden. De Neder lander deelde gisteren in de zesde ronde met Svetozar Gli- goric uit Joegoslavië. Autosport De Zweed Stig Blomqvist heeft de Acropolis- rallye, tellend voor de wereld titel voor coureurs en merken, gewonnen. Samen met Björn Cederberg bleef Blomqvist in een Audi Quattro zijn stalge- noot Hannu Mikkola uit Fin land drie minuten en zeven seconden voor. ADDIS ABEBA Ethiopië zal niet deelnemen aan de Olympi sche Spelen van Los Angeles. Dit heeft het nationale Olympisch Comité van Ethiopië in de hoofdstad Addis Abeba bekendge maakt. Het comitë meent dat de Verenigde Staten de Spelen ge bruikt om politieke successen te boeken. Dat is strijdig met het Olympisch handvest, stelt het comité. Als tweede reden om geen afvaardiging naar Los Angeles te sturen, voert Ethiopië aan dat de Britse regering heeft verzuimd de toernee van de nationale rugbyploeg naar Zuid-Afrika te annuleren. De Oosteuropese landen, die bij de Olympische Spelen in Los Angeles wegblijven, zullen in de periode van 6 juni tot en met 9 september in acht landen alternatieve wedstrijden houden. In acht takken van sport worden wedstrijden vóór de Olympische Spelen (28 juli - 12 augustus) gehouden. Het programma na de Olympische Spelen begint op 17 augustus in Tsjechoslowakije met het turnen. Het grootste gedeelte van de wedstrijden wordt van 18 augustus tot en met 26 augustus in de Sovjet-Unie gehouden. Het programma omvat acht takken van sport: basketbal,wielrennen, atletiek (herennummers), roeien, zeilen, zwemmen, schieten en hockey. Voor de wedstrijden zul len ook sportlieden uit westerse landen worden uitgenodigd. Roemenie zal 207 deelnemers afvaardigen naar de Olympische Spelen. Dit maakte Peter Ueberroth, de voorzitter van het orga nisatiecomité, gisteren bekend. Het is volgens Ueberroth de grootste delegatie die het land ooit naar Olympische Spelen heeft gestuurd. Roemenië is het enige Oosteuropese land dat deelneemt. LUZERN De hoop, dat toch een Nederlandse springploeg zal worden afgevaardigd naar de Olympische Spelen in Los Ange les, is gisteren bij het internationale concours hippique in Lu- zern flink gegroeid. De Nederlandse ruiters eindigden bij de strijd om de landenprijs als tweede, een half punt achter win naar West-Duitsland met twaalf strafpunten. Australië werd derde, gevolgd door Zwitserland. Het NOC had als eis gesteld, dat de ploeg bij de landenwedstrij- den in Parijs en Luzern bij de eerste vier diende te eindigen. In Parijs kwamen de Nederlandse ruiters enkele weken geleden niet verder dan de teleurstellende tiende plaats en leek Olympi sche kwalificatie verder weg dan ooit. Het hqrstel kwam even wel in Luzern, waar met name Rob Ehrens en Emiel Hendrix Nederland aan de hoge klassering hielpen. Hendrix reed met Spargo twee keer een foutloos parkoer, dat door de ruiters als zwaar werd bestempeld. Nationaal kampioen Rob Ehrens volgde zijn voorbeeld op Oscar Drum, al liep hij een halve strafpunt op wegens tijdoverschrijding. Anton Ebben gooi de met Jumbo Design drie keer een balk af en droeg twaalf strafpunten bij aan het Nederlandse totaal. Willy van der Ham viel als vierde deelnemer enigzins uit de toon bij zijn landgeno ten met twee keer drie springfouten. De Nederlandse deelnemers aan de internationale military in de Beierse plaats Achselschwang, die voor de nationale equipe geldt als mogelijkheid kwalificatie af te dwingen voor de Olympische Spelen, hebben naar behoren gepresteerd op de dressuur. In het tussenklassement is Angela Rohoff de beste Nederlandse. Zij be zet de twaalfde plaats, maar heeft slechts vier punten achter stand op de Westduitsers Dieter Hogrefe en Herbert Blocker, die de eerste plaats delen. De ruiters uit de bovenste helft van het klassement staan nog erg dicht bij elkaar, zodat vandaag bij het zwaarste onderdeel, de cross, grote verschuivingen in de rangschikking kunnen optre den. WIELRENNEN Olympia's Ronde: Tweede etappe, eerste gedeelte: 1. Van poppel (Gaz) 150 km in 3.16.13 met tijdvergoeding 3.15.58, 2. Boden (ODI) 3.16.13 met tijdvergoeding 3.16.03, 3. Moorman (NBA) 3.16.13 met tijdvergoeding 3.16.08, 4. Kules- za (Pol) 3.16.13. 5. Wrona (Pol). 6. Pieters (Min). 7. Huveneers (Oly), 8. Garvrilenko (Sov), 9. Saitov (Sov), 10. Alberts (Ams), 11. Hermans (Mil), 12. Klein (Uni), 13. Vaanhold (Ams). 14. Verleyen (Bel), 15. Masson (Can), 16. Nijboer (Ams). 17. Verhoeven (Gaz), 19. Van de Klundert (Mil), 20. Koppert (Aar) allen dezelfde tijd als Kulesza 3.16.13 Tweede gedeelte, ploegentijdrit: 1. Sovjet-Unie 43.36; 2. Amstel 43.43; 3. Mindex 44.18; 4. Oost-Duitsland 44.22; 5. Gazelle 44.26; 6. Univers 44.45; 7. Van Aarle 44.50; 8. Batavus 45.18; 9. Tsjechoslowakije 45.41; 10. nationale baanploeg 45.45. Niet ge start: Verplancke (Bel). Gestaakt: Korpic (Joe), Wolters (Drl) en Stroos- nijder (Bat). Algemeen klassement: 1. Saitov (Sov) 5.04.53; 2. Roosmia (Sov) op 5 seconden; 3. Fels (Sov) op 7; 4. Ko- rolkov (Sov) op 0.18; 5. Nijboer (Ams) op 0.20; 6. Alberts (Ams) op 0.24; 7. Steevenhagen (Ams) op 0.27; 8. Van der Hulst (Ams) op 0 29; 9. Boden (Odl) op 0 31; 10. Verhoeven (Gaz) op 0 36; 11. Manders (Min) op 0.36; 12. Nijdam (Aar) op 0.38; 13. Boom (Min) op 0.38; 14. Van Est (Min) op 0.40; 15. Hassink (Ams) op 0.43; 16. Breu kink (Gaz) op 0.44; 17. Vaanhold (Ams) 0.46; 18. Pieters (Min) op 0.46; 20. Jan Gloszmann (Odl) op 0.51. Dauphiné Llbéré: Vijlde etappe: 1. Laurent (Fra) 192 km in 5 uur 10 minuten en 37 secon den. 2. Rodriguez (Col) z.t., 3. Hinault (Fra) z.t., 4. Roche (Ier) z.t5. Rami rez (Col) z.t., 6. Wilches (Col) op 0.05, 7. Montoyas (Col) op 2.49. 8. Arnaud (Fra) op 3.09. 9. Madiot (Fra) z.t.. 10. Lemond (VSt) z.t.. 11. Simon (Fra) z.t., 12. Bernaudeau (Fra) z.t., 13. Rooks (Ned) z.t., 14. Claveyrolat (Fra) z.t., 15. Nulens (Bel) z.t., 19. Winnen (Ned) z.t., 28. Veldscholten (Ned) z.t., 35. Lubberding (Ned) op 5.56, 67. Wekema (Ned) op 12.00. Algemeen klassement: 1. Rodriguez (Col) 21.16.17, 2. Roche (Ier) op 45 seconden. 3. Gallopin (Fra) op 1.04. 4. Ramirez (Col) op 1.05. 5. Wilches (Col) op 1.51, 6. Laurent (Fra) op 1.51, 7. Hinault (Fra) op 2.02, 8. Monotyaz (Col) op 3.49. 9. Simon (Fra) op 3.55, 10. Rooks (Ned) op 4.48, 11. Vallet (Fra) op 5.40, 12. Ma diot (Fra) op 5.10, 13. Gutmann (Zwi) op 5.19, 14. Claveyrolat (Fra) op 5.20, 15. Lemond (Vst) op 5.24, 24. Veld scholten (Ned) op 7.11, 28. Winnen (Ned) op 9.29. 46. Lubberding (Ned) op 13.25, 80. Wekema (Ned) op 29.53. Ronde van Italië: Veertiende etappe: 1. Santimaria (Ito) 4.40.40 (met tijdvergoeding 4.40.20; 2. Mentheour (Fra) op 15 se conden (4.40.40); 3. Bombini (Ita) op 24 seconden (4.40.54); 4. Fernandez (Spa) op 48 seconden (4.41.23); 5. Chiocciolo (Ita) z.t.; 6. Zappi (Ita); 7. Pevenage (Bel); 8. Santonl (Ita); 9. Freuler (Zwi); 10. Moro (Ita). allen In dezelfde tijd als de winnaar; Havik en Pirard in peloton op 2.55; 135. Kop pert (Ned) op 17.34. Algemeen klcosement: 1. Moser (Ita) 66.57.31; 2. Visentini (Ita) op 10 se conden; 3. Argentln (Ita) op 34; 4. Laurent Fignon (Fra) op 39; 5. Lejar- reta (Spa) op 1.35; 6. Van der Velde (Ned) op 1.54; 7. Da Silva (Por) op 2.06; 8. Breu (Zwi) op 2.10; 9. Beccia (Ita) op 2.43; 10. Panizza (Ita) op 2 54; 100. Pirard (Ned) op 52.51; 113. Kop pert (Ned) op 59.42; 131. Havik (Ned) 1.17.25. TENNIS Roland Garros: Dames enkelspel, tweede ronde: Bassett (Can)-Huber (Oos) 6-3, 2-6, 6-3. Derde ronde: Horvath (Vst)-Ri- naldl (Vst) 6-0, 6-3; Keppeler (WdlhJelissenko (Sov) 6-1.6-4; Garri son (Vst)-Reggi (Ita) 7-5. 6-4; Navrati lova (Vst)-Calleje (Fra) 6-1, 6-3; Mandlikova (Tsj>-Tanvier (Fra) 6-3, 7-5, Kohde (Wdl)-Graf (Wdl) 6-2. 2-6. 6-1. 6-4, 7-6; Gottfried (Vst)-Gehring (Wdl) 7-6, 7-4, 6-4; Arias (Vst)-Panatta (Ita) 7-6 (7-1). 6-3. 6-3; Hlgueras (Spa- )-Motta (Ita) 5-7, 3-6. 6-1. 6-2, 3-1 (gestaakt wegens duisternis).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9