Haagse Legpuzzel- ruilcentrale tuk op afgedankte Verdachten chantage Heinekenconcern op vrije voeten gesteld CASPER-erfenis bevat langlopende leningen Woningen in nabijheid van raadhuis De Paauw Zoeterwoudse Sterrit zondag weer van start LEIDEN/REGIO Ceidóc Cornant VRIJDAG JUNI 1984 PAGINA 6 DEN HAAG Het maken van legpuzzels is voor tallozen een aangename, in veel gevallen zelfs een bij na verslavende bezig heid. Met name voor hen die door ziekte of ouderdom aan huis of zelfs aan bed zijn ge kluisterd, biedt het puzzelen een heerlij ke tijdpassering. Vooral voor deze groep is het puzzelen echter tevens een pe perdure aangelegenheid. Een beetje puzzel van 1.500 a 2.000 stukjes kost al gauw een gul den of twintig en wie veel puzzelt kan er een aardig som metje aan kwijt zijn. En wan neer je het toch al niet te breed hebt, kunnen de kosten wel eens flinke belemmering gaan vormen voor het uitoefe nen van deze hobby. Om in dit probleem tegemoet te komen hebben vier Hage naars uit Moerwijk Jan Huijsen, diens vrouw en doch ter en mevrouw Bep van de Werd in februari van dit jaar het plan opgevat om een ruilcentrale voor legpuzzels op te richten, speciaal bedoeld voor zieken en bedlegerigen. En zo werd de Haagse Puzzel- ruilcentrale opgericht. Kasten en kelders Jan Huijsen, die al dertig jaar werkzaam is in het clubhuis- werk en die al ettelijke clubs heeft opgezet een dansclub, een kaartclub, een jeu de bou- lesclub enzovoorts is de „grote baas" van de ruilcentra le. „Kijk", zegt hij, „De bedoeling is, dat mensen die de deur niet uitkomen voor een klein be dragje een puzzel kunnen hu ren. Daarvoor is het allereerst nodig, dat wij puzzels hebben om te verhuren. Kopen kun nen we die niet, want dat is veel te duur. Maar je kunt op je klompen aanvoelen dat er heel veel mensen zijn die puz zels hebben waar ze niks mee doen. Die liggen dan maar in kasten en kelders, terwijl ze voor zieken en bedlegerigen van onschatbare waarde zijn. Soms worden ze gewoon maar bij de vuilnisbak gezet. Wij ho pen nu, dat er mensen zijn, die hun oude puzzels, waar ze toch niets meer mee doen, en die nog helemaal compleet zijn, aan ons willen afstaan. Zonder die hulp van de mensen kan De heer Huijsen bij de beginvoorraad van 150 legpuzzels. onze actie niet slagen. Momen teel hebben we een voorraad van 150 puzzels om mee te be ginnen, maar dat moeten er veel meer worden. Ik heb on langs pamfletten naar alle buurt- en clubhuizen gestuurd en dat heeft al enige tientallen puzzels opgeleverd". Klein bedragje „Verder zoeken we natuurlijk zieken, die van onze centrale gebruik willen maken", ver volgt de heer Huijsen. „In principe kost het ze twee gul den om een puzzel te huren. Dat geld gebruiken wij dan weer om puzzels, die niet Compleet bruikbaar meer zijn als er stukjes ontbreken te ver vangen. We hebben van ons zelf wel een paar honderd gul den om mee te beginnen, maai dat is natuurlijk zo op. Van daar dat we er een klein be drag voor vragen. Eerst had den we het idee om abonnees een bepaald bedrag per jaar te laten betalen, maar daar zijn we van af gestapt. Tenslotte kan het gebeuren dat iemand weer beter wordt en meer in teresse krijgt voor de dingen buiten, dan voor het puzzelen. Dan moet zo iemand niet ver plicht zijn om nog een hele tijd lid te blijven. Het is dus zo, dat onze abonnees ik noem dat maar zo kunnen opzeggen zodra ze willen. Ze betalen per puzzel, niet per periode". De mensen van de Puzzelruilcentrale beter zou het wellicht zijn te spreken van uitleencentrale verlan gen behalve een kleine ver goeding maar één ding van hun cliënten: dat ze voorzich tig met de puzzels omspringen. „Er is niks zo vervelend als een puzzel, waaraan een stukje ontbreekt. Zo'n ding wordt al gauw onbruikbaar. De mensen gaan namelijk over zoiets mopperen. En mocht er nou toch een stukje ontbreken, la ten de mensen ons dat dan even zeggen. Want het is voor ons een ondoenlijke zaak om al die puzzels te controleren of ze nog wel compleet zijn". Over één ding maakt de heer Huijsen zich geen zorgen: „personeel" om de puzzels te brengen en op te halen. Mo menteel doen de vier mensen van de centrale dit nog zelf. maar wanneer de zaak zich uitbreidt, wordt hulp toch wel noodzakelijk. „Als je in het clubhuiswerk zit, gaat dat van zelf", aldus de heer Huijsen. ,,Er zijn altijd wel vrijwilligers, die je daarmee willen helpen. Dat is geen enkel punt, dat weet ik uit ervaring. Het be langrijkste is dat wij puzzels krijgen en mensen die ze wil len huren". LEO HENNY Wie zijn oude complete puzzels aan de Haagse Ruil centrale wil afstaan, kan contact opnemen met de Haagse Legpuzzelruilcentra- le. Jan Luijkenlaan 130, 2533 JV Den Haag (het adres van de heer Huijsen), tel. 070- 946809 (het telefoonnummer van mevrouw Van de Werd. Ook degenen, die graag van de diensten van de centrale gebruik willen maken, kun nen op dit adres en telefoon nummer terecht. SOB-rapport te laat bij de raad NOORDWIJK In de laatste gemeenteraadsvergadering kwam het tot een heftige woordenwisseling tussen de VVD-raadsleden Rubingh en mevrouw Coenraads Neder- veen en de voorzitter van de raad. De liberale fractie tikte mr. Bonnike op de vingers, omdat een rapport over het beleid van het Samenwer kingsorgaan Bollenstreek over de periode 1984-1987 te laat ter beschikking van de raadsleden was gesteld. In dit rapport stonden volgens de opponenten erg belangrijke zaken, zoals de coördinatie van de woningbouw in de streek, het verkeersbeleid, en derge lijke, alsmede een suggestie tot uitbreiding van het perso neelsbestand van het SOB. Dat de raadsfracties zich niet in deze materie hadden kunnen verdiepen om met hun verte genwoordigers in het samen werkingsorgaan een standpunt te bepalen, vond Rubingh krankzinnig. Burgemeester mr. Bonnike reageerde nogal laconiek. Het had leuk ge weest als het rapport eerder had kunnen uitkomen. Overi gens diende het rapport vol gens de raadsvoorzitter alleen maar als discussiestuk voor het algemeen bestuur van het SOB. In een later stadium zou den de gemeenteraden er toch aan te pas komen. Alkemade (CDA) bleek evenmin content met de gang van zaken. Hij verzocht om vaststelling van een gedragslijn ten aanzien van SOB-aangelegenheden. Burgemeester mr Bonnike zei daarover zijn gedachten te zul len laten gaan. „Dat zei u an derhalf jaar geleden ook al", sneerde Van Rijnkerk (D'66). Muziek in dorpskerk van Zoetenvoude ZOETERWOUDE Zondag- middag om half drie wordt in de hervormde kerk aan de Dorpsstraat te Zoeterwoude weer een zogenaamde „Dorps kerkmiddag" gehouden. Mede werking wordt verleend door Cor Graafland op orgel, de ko perblazers van „Suetana Musi- ca" en Jarco Pauptit en Jan Gemke, beiden op gitaar. Cor Graafland en de koperblazers zijn geen onbekenden bij de muzikale dorpèkerkmiddagen. De heer Pauptit uit Oegstgeest en de heer Gemke uit Wasse naar, werken voor het eerst mee. Zij streven er beiden naar, toegelaten te worden tot het conservatorium en hopen op deze wijze ervaring op te doen. Hun programma bestaat uit een suite van William La- wes, een rondo van Hinde- math en een duo flamengo van Pfister. Cor Graafland speelt werken van Pachelbel en Beethoven. De toegang is gratis. DEN HAAG Nog geen maand nadat de 35-jarige 'Djelo', een limonadever koper uit Den Haag, voor lopig uit het Huis van Be waring in Scheveningen werd ontslagen, is woens dag ook een tweede ver dachte in de afpersings zaak van het Heineken concern voorlopig op vrije voeten gesteld. Ook in dit geval vormt de onzorgvul dig opgestelde dagvaar ding de aanleiding. In de cember van het vorig jaar werden deze beide ver dachten veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie jaar. De rechtbank achtte het bewe zen dat beiden een niet weg te cijferen aandeel moeten heb ben gehad in de poging om Heineken twintig miljoen dol lar af te persen. Dat geld moest dienen als ondersteu ning bij een actie om het mili taire bewind in Suriname om ver te werpen. De brouwerij werd op de hoogte gesteld van een plan om blikjes bier te vergiftigen met digoxine, een middel om de hartslag te beïn vloeden. De dreigingen wer den geuit via brieven en tele foongesprekken. In één van die gesprekken stelde de hoofdverdachte Herman D., een 42-jarige Haagse arts, de Heineken-top er van op de hoogte dat bij een supermarkt in Rotterdam een „bewerkt" blikje was neergezet. Dat werd tien minuten later door de po litie in beslag genomen. De huisarts: „Er zat slechts een halve miligram in dat blikje. Zoiets is een gangbare dosis. Als bedreiging is dat volko men ondeugdelijk. De even tuele drinker zou het niet heb ben opgemerkt. Geen enkel mensenleven is in gevaar ge bracht". De huisarts kon pas op 29 au gustus bij een telefooncel in Den Haag worden aangehou den. De procureur-generaal, mr. Bos, verzocht het Ge rechtshof woensdag om het vonnis van de rechtbank tegen deze verdachte vijf jaar ge vangenisstraf te bevestigen. Hij was het beslist niet met de raadsman mr. Spong eens, dat dit een buitensporig hoge straf is. „Heineken is tenslotte niet de kruidenier om de hoek. Dit is een zaak van internationaal belang", aldus mr. Bos. „Men dacht bij Heineken eigenlijk te doen te hebben met een inter nationale gangerster-organisa- tie. Zo amateuristisch was het allemaal niet opgezet. Anders zou de Minister van Justitie zich ook niet voortdurend over de zaak hebben laten in formeren". 'Loopjongen' Bij de chantage gebruikte de Surinaams-Hindoestaanse arts de gebroeders Djelo en Edjo (31) als handlangers. Zij waren op de hoogte van plannen om bij Bruynzeel, Biliton of Hei neken geld los te krijgen voor de financiering van een coup in Suriname en hadden ook een rol in de verzending van een vergiftigd blikje bier naar Heineken. Beide broers hiel den tegenover de president van het Hof, mr. Roggen, staande dat zij nauwelijks wis ten wat Herman werkelijk al lemaal in zijn schild voerde. De hoofdverdachte bevestigde dat ook: „Edjo heeft uit mijn mond nooit gehoord wat er precies gaande was. Iemand die bezig is met een afper singszaak van twintig miljoen dollar, moet verrekte voor zichtig zijn". De rol van Edjo werd door zijn raadsman, mr. van Leeuwen, omschreven als die van een 'loopjongen'. Omdat de beschuldigingen in de dagvaarding veel verder strekten, diende de raadsman bij het Hof een verzoek in om zijn cliënt onmiddellijk vrij te laten. Na beraad liet mr. Rog gen weten dat er bij het Hof grote aarzeling bestond over de vraag of Edjo zich schuldig had gemaakt aan het „mede- plegen", of dat hij slechts „me deplichtig" was aan de afper sing. Dat laatste stond weer niet in de dagvaarding ver meld. „Wanneer de aarzeling betrekking heeft op zoiets es sentieels, mag de verdachte niet langer gedetineerd blij ven", vond de president, waar na Edjo huiswaarts kon keren. Begin deze maand besloot de procureur-generaal ook al om de gevangenisstraf van Djelo tijdelijk op te heffen in ver band met de naar zijn mening bijzonder onzorgvuldig opge stelde dagvaardingen. „Hierin zal het openbaar ministerie zijn Waterloo moeten vinden", aldus mr. Bos. Hij wees er op dat de dagvaardingen van de drie verdachten gelijkluidend zijn, terwijl hun aandeel in de zaak niet even groot is. Omdat dit niet apart was vermeld, stelde mr. Bos het Hof voor om het vonnis van de recht bank te vernietigen. „Een an dere dagvaarding zou zeker tot een veroordeling hebben ge leid", aldus een duidelijk geïr riteerde procureur-generaal. „Het is overigens een fout die wel vaker door het Haagse parket wordt gemaakt. Zulke onzorgvuldigheden in een be langrijke zaak als deze vind ik gewoon een schande". Uit spraak op woensdag 13 juni. NICO MOKVELD Scholen vieren feest LISSE/LISSERBROEK Di verse scholen in en rond Lisse beleven een feestelijke perio de. Op de Wildeling/Pluizebol bij voorbeeld, die het tienjarige bestaan viert, was er afgelopen woensdag een grootse happe ning in het schoolgebouw op de hoek Trompstraat/Sport- laan. Een andere grootse gebeurte nis was de opening van de nieuwbouw van een school. Het gaat hierbij om het school gebouw van de vereniging tot het verstrekken van onderwijs op gereformeerde grondslag en voor deze vereniging was het woensdag groot feest, want toen werd de riante nieuw bouw officieel in gebruik ge nomen. Een uitbreiding van de welbekende school waarbij onder andere verbindingen tussen de lokalen zijn gelegd via een heel fraaie centrale ge meenschapsruimte die voor velerlei doeleinden geschikt is. Een derde school tenslotte die in feesttooi is gehuldigd, is de Reigerschool in Lisserbroek. Ook hier is het 't tienjarige be staan dat de oorzaak van die feestvreugde is en om dat me z'n allen te herdenken is een leuk feestprogramma opgezet, met onder andere een balon- nenwedstrijd op maandag, op diezelfde dag een spelletjes circuit, op dinsdag een straat- tekenwedstrijd en een Lego- bouwwedstrijd, op woensdag 6 juni een schoolreisje dat de leerlingen naar Duinrell zal voeren en op donderdag 7 juni poppentheater en 's middags vrijdag 8 juni tenslotte de sportdag. Fietsen voor Greenpeace LEIDEN Wie geplaagd wordt door zorgen over de aantasting van ons milieu en de acties van Greenpeace Ne derland ter bescherming daar van ter harte gaat, kan zich op een aangename manier nuttig maken. Voor morgen namelijk heeft Greenpeace Nederland de grootste campagne van dit jaar op het programma staan. Op zeven plaatsen in Neder land kunnen' manifestaties worden bezocht, die tevens de eindpunten zijn van even zo vele fonds-verwervende fiets tochten. Dit in tegenstelling tot de Greenpeace fietstocht van mei 1983 toen 1800 mensen meede den aan de Greenpeace-fiets- tocht met Utrecht als enige eindpunt. Ruim 130.000 gulden is er toen bijeen getrapt. Dit jaar is het de bedoeling dat de deelnemers aan de Green- peace-fietstocht naar keuze op twee manieren een bedrag voor de milieu-organisatie bij een fietsen. De ene mogelijk heid is het sponsor-per-kilo- meter-systeem: voor het traject tussen hun woonplaats en het manifestatieterrein worden de deelnemers geacht sponsors te zoeken voor elke afgelegde ki lometer. De namen van de sponsors en het toegezegde be drag worden vastgelegd in een deelnemerskrant. De aldus verzamelde gelden worden aangewend om het actieschip de Sirius in vaart te houden. De andere manier om al fiet send Greenpeace te steunen is het donateurswervings-sy- steem: de fietsers zoeken men sen die als tegenprestatie voor de fietstocht donateur willen worden van Greenpeace Ne derland. Het donateurschap verkrijgt men door jaarlijks minimaal een tientje over te maken. Men krijgt dan elk kwartaal een krant met actu eel Greenpeace-nieuw. Het dichtstbijzijnde eindpunt in de regio Den Haag is de ma nifestatie in Leiden/Oegst- geest, op het terrein van het schilderachtige kasteel „Oud Poelgeest" aan de Laan van Oude Poelgeest. Op alle in valswegen naar Oegstgeest wordt gezorgd voor een duide lijke bewegwijzering naar het kasteel toe. Voor deelnemers uit de directe omgeving ent fietsers die er geen genoeg van krijgen is rond Oegstgeest in samenwerking met de fietsers bond ENFB een 25 kilometer lang parcours uitgezet via Warmond, Sassenheim en Voorhout. Het begin- en eind punt van deze route ligt bij de poort van kasteel Oud Poel geest. Het programma van de manifestatie aldaar begint om 13.30 uur met de opening van een milieumarkt. Vanaf 14.00 uur treedt een hele reeks ar tiesten op zoals Dempsie, Brobbelband, Marion Arts, Robbie Laven, Watergruwel, Tabou en Kees Ouwejan en makkers. Verder zijn er acro baten en straattoneelspelers. Tegen 17.00 uur wordt deze hopelijk geslaagde middag af gesloten. De andere zes manifestaties worden gehouden in Lauwers- oog, Barchem, Wageningen, IJmuiden, Rotterdam en Hil- varenbeek. Naast de aandacht voor bekende speerpunten in troduceert Greenpeace op deze manifestaties twee nieuwe ac tieterreinen: Antarctica en de zure regen. Tijdens alle mani festaties zijn er sprekers en muzikanten in een speciaal po diumprogramma. Verder zijn er foto-tentoonstellingen te zien met beelden van Green- peace-acties en milieumark- Geen betaling naar draagkracht voor kinderdagverblijf WASSENAAR De VVD wil geen betalingsregeling naar draagkracht voor het Wasse naarse kinderdagverblijf. Dat heeft raadslid Poldervaart woensdag gezegd in de raads commissie financiën. De VVD hoopt daarmee te voorkomen dat mensen „de kinderen stal len om vervolgens gezellig boodschappen te gaan doen", aldus Poldervaart. CDA-raads- lid J. Speelman bleek het niet geheel eens te zijn met de ver werping van het draagkracht- principe door de VVD. Hij hield zijn stem voor. Wethouder L'.P.M. Barning deelde naar aanleiding van de opmerking van Poldervaart mee, dat de behandeling van deze zaak een maand wordt uitgesteld. Het lijkt waar schijnlijk dat het college het standpunt over de betaling naar inkomsten dan zal verla ten, om aan de verlangens van de VVD, -met tien zetels de grootste partij -, te voldoen. De VVD is overigens wel voor de verstrekking van individuele subsidies aan mensen die het kinderdagverblijf anders niet kunnen betalen. Door een rekenfout van de ge meente is haar subsidie, zo werd woensdagavond bekend geen zestienduizend gulden, maar ruim vierendertigdui zend gulden. Samen met de geschatte ouderbijdragen van vijfendertigduizend gulden be tekent dat een jaarlijkse totale bijdrage van zeventig mille voor het Wassenaarse kinder dagverblijf. RIJNSTREEK Het Casper- avontuur heeft nog een staar tje. Behalve de grote bedragen die de gemeenten aan de ver liezen van het aan Casema verkochte kabelnet moeten bijdragen, zitten de aangeslo ten gemeenten ook nog eens vast aan langlopende leningen. De gemeente Alkemade heeft bijvoorbeeld becijferd de eer ste 23 jaar vast te zitten aan een jaarlijks bedrag van 65.000 gulden. In Woubrugge denkt men aan een soortgelijk be drag te komen. In Ter Aar en Zevenhoven heeft men de bedragen nog niet uitgerekend. Deze twee plaatsen zijn het niet eens met de schuldenafwikkeling. Zij hebban in een brief aan het nog bestaande bestuur van Casper gevraagd om een nieu we deling van de verliezen. Het staat de gemeenten overi gens ook vrij om de leningen vervroegd af te lossen. Er moet dan echter zo'n hoge boete worden betaald, dat deze keus voor veel gemeenten te onaantrekkelijk is. De heer Van Eik van de gemeente Nieuwkoop zegt dat zijn ge meente echter wel denkt aan een eerdere aflossing. In ieder geval komt Nieuwkoop vol gend jaar voor een bedrag van 50.000 gulden te staan als eer ste terugbetaling op de lening. De nu over te nemen leningen zijn door Casper aan het eind van de zeventiger jaren geslo ten. De rente stond toen tegen de twaalf procent. Het bestuur van de kabelmaatschappij zegt dat ze niet onder die leningen uit konden omdat de provincie hen verplicht stelde het gehele bedrag voor de opzet van CASPER in een keer te lenen. Zoals bekend besloten de Rijn streekgemeenten Rijnsater- woude, Alkemade, Zevenho ven, Ter Aar, Leimuiden. Nieuwkoop en Woubrugge om de kabelvoorziening te verko pen aan de Haagse kabelmaat schappij Casema voor een be drag van 8,5 miljoen gulden. Dit besluit gaat bijvoorbeeld Ter Aar 450.000 gulden kosten. Alkemade zal zeven ton op ta fel moeten leggen. WASSENAAR Op steen worp afstand van het Wasse naarse raadhuis De Paauw zullen binnenkort zes eenge zinswoningen worden ge bouwd. Dat is de uitkomst van een hoorzitting van de ge meentelijke raadscommissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. De commis sie ging unaniem akkoord met de wijziging van het bestem mingsplan Villaparken uit 1958. Daardoor wordt de bouw van de moderne woningen mogelijk. Het Wassenaarse bouwbedrijf De Wit is al sinds 1975 bezig met de grond, die gelegen is tussen de Rijksstraatweg en de huidige brandweerkazerne. De bedoeling is dat er twee dub bele woningen en twee enkele woningen komen. De wonin gen zijn modern van aard, en hebben schuine daken. Omwo nenden maakten bezwaar te gen de omzetting van het oude bestemmingsplan - dat een dichtere bebouwing niet toe laat - omdat de stijl van de wo ningen niet bij de woonbuurt de Paauw zou passen. „De be bouwing voldoet niet aan de hoge eisen van stijl die een dergelijke groengordel stelt", zo schreven eenentwintig be woners van omliggende pan den. Ook zijn ze bang voor een drastische waardeverminde ring van hun eigendom en voor verkeersonveiligheid. Dat laatste werd ook in een bezwaarschrift van een andere buurtbewoner gesteld. Deze heeft indertijd middels grond ruil en een financiële bijdrage een wegverlegging mogelijk gemaakt. Nu de uitrit van de zes te bouwen woningen is ge- projekteerd aan de kant van de brandweerkazerne vreest ook hij een „nog grotere ver keersonveiligheid dan voor heen". Volgens het Wassenaarse bouwbedrijf heeft het plan juist wél allure en wordt de veiligheid op straat niet ver slechterd. De raadsleden ble ken zich in de conclusie van het college van B en W te kunnen vinden. Zo stelde VVD-er ir. K. Nieuwzwaag dat het plan niet misstaat, en dat de verkeersdruk nauwe lijks zal toenemen. Wat betreft de allure zei de liberaal dat er in deze woonbuurt huizen zijn „die minder aardig zijn dan de huizen van het plan, hoewel over smaak niet valt te twis ten". CDA'er drs. W. Olysla- gers onderschreef het betoog van Nieuwzwaag. Hij behield echter de nodige voorzichtig heid over de kwestie van de uitrit en de verkeersveiligheid. J. Harting (Partij Wassenaar) noemde de zes woningen zelfs zeer appetijtelijk. Verdeeldheid over grondprijzen ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense gemeenteraad was woensdagavond verdeeld over de vraag of de prijzen van alle bouwkavels in Rid- derveld II moesten worden verlaagd. Dat er tot prijsverla ging moet worden overgegaan stond voor alle raadsleden als een paal boven water, maar vooral de linkse fracties waren tegen verlaging van de prijzen voor de grond in het deelge bied H, omdat de woningen hier tamelijk riant komen te liggen. Het CDA zag de prijsverlagin gen in zijn totaliteit als een goede zaak gezien „De drie ar metierige hoopjes en één flink stuk die sinds juni 1983 ver kocht zijn" aldus fractievoor zitter P. van der Neut. Ook enkele VVD-leden waren het hiermee eens. Anderen von den dat eerst de minder gun stige stukken verlaagd moes ten worden en later, indien nodig, de betere. Daarnaast speelde ook nog de problema tiek over het teruggeven van geld aan de drie kopers van de stukken die reeds verkocht waren. De raad stelde zich unaniem op het standpunt dat hiervan geen sprake kan zijn. Men vreesde voor een prece dentwerking en het feit dat dan de kopers de waarde van een perceel grond bepalen. Het college trok dit voorstel dan ook terug. Uiteindelijk wist niemand meer hoe en waarover hij moest stemmen. Met discussie kwam men er niet meer uit. Na een schorsing werd een voorstel om de percelen in H. niet af te prijzen afgestemd en stemde men toch weer voor het collegevoorstel om alle bouwkavels in prijs te verla gen. ZOETERWOUDE Waarschijnlijk zullen zondag weer 3000 mensen op de fiets stappen voor deelname aan de Zoeterwoudse Sterrit, de populaire fietspuzzeltocht over 40 of 75 kilometer. Aan de hand routebeschrijving moeten de deelnemers, die in koppels rijden, trachten de juiste weg te vinden. De tijd wordt heel nauwkeurig bijgehouden tijdens de Sterrit. Uitgaande van een gemiddelde snelheid van 14 kilometer per uur moet ieder koppel op een bepaald tijdstip bij de controlepos ten arriveren. Overigens kennen de deelnemers dat tijdstip zelf niet. Iedere minuut te vroeg of te laat betekent één strafpunt. De meeste deelnemers letten echter niet op strafpunten en ma- ken er een gezellige fietstocht.van. Hele families en verenigin gen komen aan de start. Scouting Zoeterwoude zorgt voor leesplankjes die eenvoudig op het stuur te monteren zijn en de routebeschrijving kunnen dra gen. Het Wapen van Zoeterwoude zorgt traditiegetrouw weer voor de nodige service in geval van pech. De deelnemers aan de tocht over 75 kilometer vertrekken, om de halve minuut, vanaf het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Don Bosco is het start en eindpunt voor de tocht over 40 kilometer. Er kan vanaf 7.30' 1 uur worden gestart. Halverwege is een rustpauze ingelast en 1 verder wordt door het sterritcomité nog een verfrissing aange- 1 boden. Alle deelnemers ontvangen ter herinnering aan de 33e uitgave van de sterrit een medaille. Degene met de minste strafpunten ontvangt een wisselbeker. Opgave voor de sterrit is tot en met 1 zaterdag mogelijk bij de familie A. Berg, Commandeurshof 12, 1 telefoon 2486. Ook zondag kan men zich nog aanmelden op de >i startplaatsen. t 1

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6