Groen licht voor economisch actieplan Duin- en Bollenstreek VVD-raadslid op de bres voor oude plataan REGI0U0UR1NAAL W ieler wedstrijd voor Casa Materna morgen van start VALKENBURGNOEMTSTRAATNAAR WULEN MAJOOR MALLINGKRODT .LEIDEN fiatdóeCowuml VRIJDAG 1 JUNI 1984 PAGINAA. Zwijnenburg. Meyer, Leeuwen. Verhage, Groeneveld en Kloprogge: za. dr. Verhage, tel. 218661, zo. dr. Schonen berg, tel. 125096. Groep 2: Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za. dr. Van Gent, tel. 122538, zo. dr. Van Luijk, tel. 122522. Groep 3: Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W de Bruij- ne, J. de Bruijne, Stolk, Engel en Fogelberg: za. dr Stolk. tel. 125820, zo. dr. De Bruyne. tel. 126866. Groep 4: Van Winger den. Van Rijn. Bènit, Nieuwen- huis, Roos, Boer, Van de Waard en Arnou: za. dr. Boer, tel. 310420, zo. dr. Van den Waard, tel. 311414. Groep 5: Schaeler, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, Ham- merstein en Kortmann: Prince, tel. 761754, zo. dr. Rein ders. tel. 760947. Oegstgeest: vanat za. 10 uur: dr. Hugenholtz, tel. 155666. Leiderdorp: za en zo. dr. Ouwerkerk, tel. 891037. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Baars. tel. 2520, zo. dr. Meiman. tel. 2493. Warmond - Voorhout: dr. de Gijzel, tel. 10834. Noordwijk: Groepspraktljk tel. 19300. Noordwijkerhout - Lisse: Ant woordapparaat eigen huisarts Katwijk aan Zee: dr. Dijk, tel. 12336. Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Hueting, tel. 12102. Sassenheim: dr. Moer man. tel. 11119. Alkemade - Rijnsaterwoude - Leimuiden: dr. Van Dongen, tel. 01713- 4044. Alphen: Voor de praktij ken van Stehouwer, Van Game ren, Plag, Visser, Varkevisser, Van Engelen, Smid, en Zikel: za. dr. Van Gemeren, zo. dr. Smit. Voor de praktijken van Boss, Eradus. Van Der Steen, Hetzber- ger, Kleinhaneveld en Wijnmaal- en: za. dr. Boss, zo. dr. Klein Ha- neveld. Hazerswoude - Kou dekerk: dr. Uhlenbeck, tel. 01728-9281. Benthuizen - Boskoop: dr. Leeuwenburgh, tel. 01727-5700. Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Wou- brugge: dr. Nooter, tel. 01729- 8104. Nieuwkoop - Noorden: dr. Essens, tel. 01724-8482. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest: dr. Holt, tel. 146004, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 238356. Bollenstreek: dr. Hofman, tel. 02520-16219. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Apotheek Reyst in Lei den en Apotheek Breest in Lei derdorp. Alphen: Apotheek Al- lart Alkemade: Apotheek Alke made, Veerstraat, tel. 01713- 9100, open: zat 12-13, 17.30-18 u. zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Katwijk: Rijnsoe ver Apotheek Noordwijker hout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. WIJKVERPLEGING Leiden: Interkruis, Middelweg 38. tel. 122222. Bollenstreek: Sassen heim - Warmond - Lisse -Beek brug: mw. Posthuma. tel. 02522- 10463 Noordwijkerhout Voorhout - De Zilk: mw. Vries, tel. 02523-5180. Hille- gom: Opgave via het antwoord apparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Leidschendam- se Kruisvereniging, tel. 070- 455300. DIERENARTSEN Leiden: dr Muurling, tel. 125057, dr. Vest- jens, tel. 144323. Oegstgeest: dr. Van Duyn tel. 173266. Voor schoten - Leidschendam: dr. Westgeest, tel- 768616. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconesser luis) en van vrijdag 13.00 u. to'. zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van .30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: - Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku- - ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- j maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun- - dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou- ders van kinderen kan er een af kijkende tijd afgesproken wor den mét de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- - 15.00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va- ,ders kraamafdeling: 19.30-20.30 'u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18,00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP - Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30, do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp. 'Oegstgeest, Warmond en Zoe terwoude. Tel. 071-220021 Bibliotheek in Zoeterwoude- dorp ook zaterdag open >ETERWOUDE Met ingang van morgen zaterdag 2 juni is de bi bliotheek aan de Van Alkemadestraat (zijstraat Van Swietenstraat) in Zoeter- woude-dorp ook één uur op zaterdag geopend. Tussen half 11 en half 12 kunnen de enthousiaste lezers dan boe ken inleveren en weer nieuwe mee naar huis nemen. Na deze uitbreiding zijn de openingstijden als volgt: maan dag van half 3 tot half 5; woensdag van half 2 tot half 4; donderdag van 7 tot 9 uur en met ingang van deze maand dus op zaterdag van half 11 tot half 12. Dat de „bieb" internationaal georiënteerd is blijkt wel uit het feit dat een nieuwe serie frans-, duits- en engelstalige boe ken aan de collectie is toegevoegd. Meer geld voor bodemonderzoek in AÏphen ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeenteraad is er mee ak koord gegaan een krediet van 107.300,- beschikbaar te stellen voor een nader bodemonderzoek naar de verontreiniging van het terrein bij de Nederlandsche Asphaltfabriek. Behalve de al eerder aangemelde locaties, de vuilstortplaats in de Coupépol der, de stortplaats aan de Oostkanaalweg, de voormalige stort plaats aan de Steekterweg en de voormalige stortplaats aan de Spoorlaan in 2wammerdam werd op verzoek van de gemeente en naar aanleiding van de uitkomsten van een oriënterend on derzoek naar de bomengesteldheid van de Asphaltfabriek ook deze locatie opgenomen in het meerjarenprogramma sanering bodemverontreiniging 1984-1992. Het onderzoek naar de laatste locatie is het meer urgent ook in verband met de plannen voor toekomstige woningbouw in dit gebied. De minister van Volks huisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft inge stemd met een nader bodemonderzoek en eventuele sanering worden gedeeld door rijk en gemeente. Dauwtrappers richten vernielingen aan NOORDWIJK Een 19-jarige inwoner van Voor hout heeft in de nacht van woensdag op donderdag een strandtent van de maatschappij Zeebad op het Noordwijkse strand in brand gestoken. De jongen werd betrapt door de Noordwijkse politie, die met tien man op het strand patrouilleerde in verband met de traditionele ongeregeldheden bij het dauwt- rappen, dat vooraf gaat aan Hemelvaartsdag. De strandtent ging volledig verloren. De jongen maakte deel uit van een groep vernielzuchtige jongeren, die verder onder meer een bromfietser van zijn voertuig trokken en enkele klappen gaven. Op weg van Voorhout naar Noordwijk vernielde de groep ook verkeersborden. De Voorhouter is na verhoor heen gezonden. INDUSTRIESCHAP TOEKOMSTMUZIEK LISSE Een Industrie- sehap of regionaal be drijfsterrein is toekomst muziek. Pas als de econo mie aantrekt, kan dat nut tig zijn voor de duin- en bollenstreek. Dat conclu deerden de leden van het algemeen bestuur van het Samenwerkings Orgaan Bollenstreek (SOB) woensdagavond. Tijdens die vergadering heeft het dagelijks bestuur het groene licht gekregen voor het opstellen van een regionaal-economisch be leidsplan en actiepro gramma. De leden stem den, zij het met wat kriti sche kanttekeningen, in met de nota van beant woording over het Regio naal Economisch Onder zoek Duin- en Bollen streek. Het beleidsplan 1984-1987 werd woensdag avond niet behandeld, omdat de meerderheid van de gemeenten niet voldoende tijd heeft ge had de nota te bespreken. Daardoor is ook nog niet beslist over de door het dagelijks bestuur noodza kelijke geachte uitbrei ding van het SOB-secreta- riaat met een full-time be leidsmedewerker. Naast de kritiek waren er ook positieve opmerkingen te ho ren. „Voor het eerst is nu ein delijk eens in de Bollenstreek hardop gezegd: stop met de uitgifte van bollengrond voor anderssoortige zaken als we gen en woningen", aldus por tefeuillehouder van economi sche zaken H.A. Smith uit Lis se. Hij pleitte er ook voor dat de streek zich als één geheel moet presenteren naar alle an dere instanties, zoals provincie en rijk, toe. Wat betreft de bedrijfsterrei nen gooide de vertegenwoordi ger van Noordwijk, wethouder P.G.T. Warmerdam de knup pel in het hoenderhok. Hij pleitte nogmaals voor het op nemen van een klein bedrijfs terrein van acht tot tien hecta ren in Noordwijk in het plan. „Bedrijven met een lokale functie moeten toch in de ei gen gemeente gehuisvest kun nen worden. Het is toch van de gekke als onze eigen bedrij ven naar elders moeten ver trekken. Voorkom dat ze weg gaan". Burgemeester mr. C.A. Bos van Katwijk twijfelt aan het nut van een Industrie schap, voor het beheer van een regionaal industrieterrein. „Het zou teveel spanningen oproepen met fasering van uit gifte van bedrijfsterrein. Voor veel gemeenten is het hemd nader dan de rok", stelde hij doelend op het feit dat Hille- gom, Lisse en Sassenheim alle drie in de slag zijn om bedrij ven aan te trekken voor hun renteverliezen opleverende, braakliggende terreinen. Loco- burgemeester A. de Kort van Lisse voegde daaraan toe dat een dergelijk plan wel klaar moet liggen voor als de econo mie aantrekt en de plaatselijke terreinen vol zijn. Volgens Smith moet een regionaal ter rein vooral aanwezig zijn als bedrijven van ver buiten de regio zich aanmelden voor vestiging in de streek. Kritiek Katwijks vertegenwoordiger Bos strooide in dit kader nog eens zout in de open wond door te stellen dat er dan wel druk op de provincie moet worden uitgeoefend voor een betere ontsluiting, wegenstruc tuur, van de streek. „We kun nen het niet van de daken schreeuwen dat het zo slecht is, want dan stoten we bedrij ven af. Naar de bedrijven toe moeten we zeggen: het valt best wel mee". Overigens uitte hij ook nog wat kritiek op het onderzoek. Zo stelde hij dat uitgegaan is van oude cijfers (uit 1979 en 1980 van het CBR) terwijl er best recentere verkijgbaar zijn en meende hij uit de deelnota zeevisserij ook te mogen con cluderen dat er vrij eenzijdig geïnterviewd is voor het on derzoek. Bovendien mistte hij net als De Kort uit Lisse de aansluiting op de „aanpalen de" regio's. „Zonder hen zou den we in een maand dood zijn". Burgemeester A.J. Kret uit Sassenheim voegde daar nog aan toe dat er goed gelet moet worden op de kantorennota's die inverschillende regio's worden gemaakt. Hij vreesde met name de houding van Lei den en de regio tussen die stad en Alphen aan den Rijn in, ten aanzien van het aantrekken van kantoren. „Wij hebben volgens het streekplan recht op 5000 arbeidsplaatsen in die sector. We moeten oppassen dat de andere regio's die niet voor onze neus wegkapen". Auto weer boven water Een auto die afgelopen zondag te water raakte bij de Hoge Rijndijk in Hazerswoude kon gisteren pas weer uit de Oude Rijn worden getakeld. De eige naar, een 22-jarige inwoner van Hazerswoude, reed in de nacht van zaterdag op zondag het water in toen hij met zijn auto door een black-out in de berm terechtkwam, de macht over het stuur verloor en over de vangrail werd geslingerd. Hij kon de auto bijtijds verla ten. De man was van plan zelf de auto uit het water te laten takelen, maar hij kon zijn ver voermiddel, dat was afgedre ven, niet meer terugvinden. Gemeente Noordwijk voorbarig NOORDWIJK De gemeen te blijkt bij de aankondiging van de huurverhoging te hard van stapel te zijn gelopen. Vo rige week kregen de huurders van de gemeentewoningen een brief van burgemeester en wethouders in de bus, geda teerd 23-5-84, in de bus, waar in werd medegedeeld, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 22 mei jl. overeen komstig de wettelijke bepalin gen had besloten de huurprijs van de woning per 1 juli met zes procent te verhogen. Van dit verhaal was geen woord waar, want de gemeen teraad had over die huurver hoging nog helemaal niets be sloten. De vergadering moest namelijk nog gehouden wor den en wel op 29 mei. Rubingh (VVD) was slecht te spreken over een dergelijke ambtelijke onzorgvuldigheid, temeer omdat het gaat om een gevoelige zaak als een huur verhoging. Wethouder Admi raal had begrip voor de kritiek van zijn fractiegenoot. De computer bleek te zijn gevoed met een onjuist gegeven. ALPHEN AAN DEN RIJN „De plataan is niet dood. Om kappen is actieve euthanasie plegen en dat is bijna gelijk aan moord. De boom kan nog tien- en zelfs honderdtal jaren mee." Dit emotionele betoog kwam woensdagavond in de gemeenteraadsvergadering uit de mond van VVD-raadslid W.D.S. van der Veen Meer- stadt die geen gelegenheid voorbij liet gaan om zijn onge loof over de ziekte die de boom zou hebben getroffen te ventileren. Het handelt hier om de boom voor het gebouw van openbare werken in de Castellumstraat. Een plataan die bijna honderd jaar daar staat en die gezien wordt als een van de weinige levende monumenten van Al phen. Nadat besloten was een stuk aan het gebouw van openbare werken bij te hou den om zo het nijpende accom modatiegebrek van de ge meentesecretarie op te lossen, zou in de plannen plaats zijn voor het behoud van de boom. In het gebouw zou een soort vierkant uitgespaard blijven. Maar deze meerkosten wilde men in de gemeente niet zo maar uitgeven. De boom kon het immers niet mee waard zijn. Een eerste intern onder zoek leverde geen mankemen ten aan de plataan op. Doch het rapport van de Heidemaat schappij over de gezondheids toestand van de boom bleek vernietigend. De boom was aangetast door de honing- zwam, een soort zwammen- soort die woekert op levend hout en bij een groei-uitbar- sting de boom als het ware wurgt. De boom zou gekapt moeten worden, waarschijnlijk voor het starten van de bouw. Van der Veen Meerstadt en met hem andere inwoners van Alphen geloven niets van de ziekte van de boom. Zij zien dit verhaal als een manier die de gemeente gevonden heeft om geld uit te sparen op de bouw van de secretarie. Het raadslid heeft dan ook stappen ondernomen om aan te tonen dat de boom gezond is. Naast Boskoopse deskundigen heeft hij een boomchirurg alsmede professor Klemmer uit Wage- ningen een specialist op het gebied van de Honingzwam om raad gevraagd. De eerste conclusie wijst erop dat de boom te redden zou zijn. Het raadslid kreeg woensdag weinig kans om zijn betoog voort te zetten. De burgemees ter zei dat de zaak niet aan de orde was en daarom nu niet behandeld zou worden on danks de steun van CDA-frac- tieleider Van der Neut die vond dat de wethouder Van Leeuwen best enige toezeggin gen kon doen. Er zijn in de Al- f»hen meer mensen die niet ge- oven in de ziekte van de boom. Zeker omdat dat de ge meente financieel goed uit zou komen. ZOETERWOUDE Wie in Zoeterwoude de naam „Casa Ma terna" hoort, denkt daarbij tevens direkt aan wielrennen. Im mers er is de afgelopen jaren al heel wat afgefietst om reclame te maken voor het weeshuis Casa Materna in het Italiaanse Na pels. Morgen wordt een nieuwe dimensie toegevoegd aan de al lange serie van fiets-evenementen voor Casa Materna: namelijk een wedstrijd tussen een KPJ- en een Casa Maternaploeg. De start van de strijd is in Groningen en de finish bij „Ons Huis" aan het Kosterpad te Zoeterwoude-dorp. De wedstrijd van mor gen heeft een heel ander karakter dan de tochten in voorgaande jaren. Dat er in die tijd heel wat kilometers onder wielen zijn verdwenen, blijkt wel het het nu volgende rijtje: Zoeterwoude- Groningen-Zoeterwoude, de elf-provinciën tocht en als abolute hoogtepunt de fietstour over 14 etappes van Zoeterwoude naar het weeshuis Casa Materna in Napels. Overigens starten morgen twee Casa Materna-ploegen, één voor de wedstrijd en een team dat zich laat bestempelen als recreatieploeg. De teams die in ac tie komen: KPJ-ploeg: Peter Berg, Jan Berg, Jos van Dam, Adrie van Diemen, Huub Duivenvoorden, Kees Janmaat, Ben van Kempen en Nico van der Salm. Casa Materna-ploegen: Henk en Johan Batelaan, Rob Hockx, Bert Hulsbos, Nico Huls bos, Herman de Jong, Alex van Kampen, Arie Knetsch, Kees Kouwen, Bas Maan, Kees Maan, Wim Minnaard, Marcel Nies- tadt, Marijke Olsthoorn, John van Wieringen en Paul van der Zijde. De wielerwedstrijd moet ook geld in het laatje brengen om het werkkamp in Italië mogelijk te maken. Er worden giften ver wacht vna de diakoniën en parochies uit de gemeentes langs de route. In Zoeterwoude kunnen wedstrijdbriefjes worden inge vuld om een gokje te wagen op de uitslag van de wegwedstrijd. Eén wedstrijdbriefje kost 50 cent en er zijn leuke prijzen te win nen. Attrakties wordt ook de hometrainwedstrijd op de dorps plein. Vanaf 10.00 uur kan men op het dorpsplein terecht om op de „rollen te fietsen. Naar verwachting arriveren de wielerploe gen rond de klok van 16.00 uur weer in Zoeterwoude. Natuurwandeling Het Instituut Voor Natuurbeschermingseducatie houdt morgenochtend een natuurwandeling door de Koude- kerkse Lage Waard. Tijdens de tocht wordt een kaas boerderij bezocht. De tweeënhalf uur durende loop die verder om de natuur draait, begint om tien uur. De kruising van de Gnephoek en de Landlustweg is het startpunt. Schip h ol- ze ska mp De eerste Schiphol-zeskamp wordt morgen van twee tot vijf uur afgewerkt in de sportaccommodatie De Elzenhof tussen Schiphol-Centrum en Schiphol-Oost. Teams van vijftien werknemers van N.V. Luchthaven Schiphol, KLM, Martinair, Transavia, Fokker en Amsterdam Airport Shop ping Centre doen mee. Alle bedrijven hebben zelf een spel bedacht en twee zijn er afkomstig van de NCRV. De lei ding is in handen van Dick Passchier. De toegang voor be langstellenden is gratis. Vox Laeta Zangvereniging Vox Laeta uit Roelofarendsveen geeft zondag een coïteert in de kerk van Jacobus de Meerde re aan de Meerkreuk te Oude Wetering. Aanvang 20.15 uur. Op het programma staan ondermeer werken van Hay dn en Vivaldi. Solisten zijn Rietje Hoogenboom (sopraan), Corrie Rotteveel (alt), Jan van der Meer (tenor), Wim Hillebrand (bas) en Leo van Doeselaar (vleugel/orgel). Donateurs hebben gratis toegang, an deren betalen f7,50. Kaarten verkrijgbaar voor de aan vang in de kerk. Zeephelling De sport- en spelgroep van het jongerencentrum Magnifio- si in Lisse heeft zondagmiddag in het onderkomen aan de Ruishornlaan 21 een enorme zeephelling als attractie. Ie dereen kan vanaf drie uur proberen de twee meter hoge helling, eigenlijk een skateboard-helling, in de vorm van een halve cirkel af te glijden. Men mag meer pogingen doen en deelname kost seizoenkaarthouder een gulden en anderen een rijksdaalder. Oude kleren meenemen verdient aanbeveling. Limehouse De 20 jaar oude Limehouse Jazzband sluit zondag het seizoen van de Leiderdorpse Jazzclub De Wagenschuur af met een optreden in De Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Dit negen man sterke or kest speelt bigband jazz. De blazersgroep (cornet, kla rinet, saxofoon, trombone) wordt gevormd door Ton van Brussel, Hans Esman, Joop Schuurman-Hess, Wout Serdijn en Fred Horn. Hans Blaas op piano, Ma thijs Willerink op banjo, Hans Koppes op tuba en Ger Booiman op drums completeren het gezelschap. Aan vang 21.00 uur, entree f5. Bloemencorso De opbouw van het Bloemencorso voor de Bollenstreek, dat 28 april reed, is zondagmiddag voor kabelontvangers te zien op het tweede Duitse t.v.-net. De ZDF heeft opnamen gemaakt tijdens het corsofestival in de Lisser HobahohaJ- len en zendt die tussen kwart voor een en kwart over een. Euroverkiezingen (1) CDA, PvdA, VVD en PPR in Alkemade houden maan dag een voorlichtingsavond over de Europese verkie zingen. Mevrouw van Emden, medewerkster van de Europese Beweging, geeft een inleiding over het reilen en zeilen van het Europees parlement. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. De toegang is vrij. De voorlichting begint om acht uur in de bovenzaal van bar 't Veen aan de Langeweg in Roelofarendsveen. Euroverkiezingen (2) Ook het CDA in Hillegom houdt maandagavond een bij- eenkosmt over de Europese verkiezingen. Dat gebeurt vanaf 20.00 uur in zaal Treslong aan de Parklaan. Sprekers zijn minister J. de Koning van sociale zaken en drs. JT Schouten, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van de Katholieke Boeren en Tuindersbond. De heer Schouten spreekt over „De E.E.G. is meer waard dan het landbouw-L beleid alleen en minister De Koning geeft een toelichting op de actuele politiek. rrt Oud papier In Oud Ade wordt morgen oud papier opgehaald. De opbrengst daarvan komt ten goede aan het Dorpshuis ter plaatse. VALKENBURG In bijzijn van enige honderden oud-strij ders van het voormalige 4 RI is gisteren het bord van het Mallingkrodtveld officieel ont huld. Deze nieuwe straat ligt in het centrum van Valken burg. De gemeenteraad van Valken burg besloot een straat te noe men naar wijlen majoor Mal- lingkrodt, die in de oorlogsda gen van mie 1940, comman dant was van III-4RI. Zoals bekend speelde hij een belang rijke rol bij de herovering van het vliegveld Valkenburg. De naamplaat werd onder het spelen van het „Wilt heden nu treden" door „Valkenburg's Harmonie" onthuld door de dochter van majoor Malling- krodt, mevrouw Rosenveld- Mallingkrodt. 's Morgens werd er in een ge heel bezette hervormde kerk een herdenkingsdienst gehou den die werd geleid door leger aalmoezenier F. J. Kempen en ds. D. Veldkamp met mede werking van de Chr. gem. Zangver. Advendo uit Valken burg o.l.v. M. den Duik. Later begaf de stoet zich naar de ere-begraafplaats. Op deze plek sprak burgemeester N. van 't Wout, die eraan herin nerde dat de meidagen van 1940 altijd vers in het geheu gen zal blijven, als een orkaan die over ons kwam. Namens het Regiment Infanterie Men- no van Coehoorn, werd het woord gevoerd door luit. kol. De Vree. Na het leggen van een drietal kransen speelde Valkenburg's Harmonie het Wilhelmus. Veerstaking treft Woubrugge WOUBRUGGE De veersta- kingen, die het de Britten" op dit moment onmogelijk maakt om het vaste land te bereiken via de Noordzee heeft ook ge volgen voor Woubrugge. Het gezelschap uit het Engelse Woodbridge, dat morgen een bezoek zou brengen aan Wóue. brugge kan de oversteek niet maken. Sinds ruim twee -jaar onderhouden Woubrugge en Woodbridge vriendschappelij ke banden. De werkgroepen, die zich aan beide zijden van de Noordzee met de contacten bezig houden, brachten vorig jaar reeds een bezoek aan dë wederzijdse dorpen. Morgen zouden acht personen uit Woodbridge een bezoek brem gen aan Woubrugge. Door de stakingen bij de veerdienStert zien burgemeester Stan Hewitt en zijn gezelschap echter'geert kans om Holland te bereiken. Gisteravond werden de plan nen opgeschort tot 23 junfi, In3 tussen begint de arbeid van d& werkgroep Woubrugge-Wood" bridge langzamerhand vtfucht- af te werpen. Op dit moment* corresponderen ruim veertig- kinderen uit Woubrugge met leeftijdgenootjes uit Woodbrid* ge. Voor begin juli staat eea- belangrijk evenement op het) programma. Zestien of zevenn tien zeilboten van de Wood*? bridge Cruising Club zullen ate het weer meewerkt op 4 julb afmeren in Woubrugge., Hefe bezoek van de Cruising Club te het uitvloeisel van het bezoek# dat de Woubrugse werkgroep, vorig jaar bracht aan een feest, van de Cruisingclub vorig- aap. oktober.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4