Noodtelefoon voor benarde kijkers Deniece Williams: „Ik ga met een cassette recorder naar bed" &DIQ/TELEVISIE SaidóaOowumt VRIJDAG 1 JUNI 1984 PAGINA 21' }erard Baars rolgt Wibo op Hilversum De direc- |je van de tros heeft Ge- ^rd Baars (31), nu nog van de con- |imen ten rubriek „Kies keurig", met onmiddellijke ïjgang benoemd tot hoofd ;an de afdeling informa- rieve programma's televi se. Baars volgt in deze functie Wibo van de Linde >ip, die begin mei zijn ge- lichtmakende entree Raakte bij de avro als radio en televi- Belgen wonnen Fame-prijzen HILVERSUM De meeste prijzen in de VARA-Fame danswedstrijd zijn door Belgi sche deelnemers mee naar huis genomen. In de categorie solisten 6-13 jaar door Chantal Tinke uit Gent. In de categorie paren 6-13 jaar: Audrey Leu ven en Chantal Werkhoven uit Bovenkarpsel. Bij de solis ten 14-25 jaar: Ronald de Witte uit Brasschaat (België). In de categorie paren 14-25 jaar: Me- rik Spitteler en Yvette Berlier uit Bovenkarpsel. Bij de groe pen: Groep Anneloes Weiter uit Vianen en Groep Kristel Decat uit Puurs (België). Erik de Zwart volgt Hugo van Gelderen op HILVERSUM Erik de Zwart krijgt deze zomer bij de TROS een eigen radio-programma. Van af heden zal hij de presentatie gaan verzorgen van het program ma „Erik de Zwart" op TROS Hilversum 3, wekelijks op don derdag van negen tot elf uur 's- ochtends. Dit programma komt in de plaats van de Hugo van Gelderen Show. De Zwart is af komstig van Veronica, waar hij het popprogramma Countdown presenteerde. De komende win ter gaat hij voor de TROS samen werken met het Duitse poppro gramma „Formule eins". VLAMINGEN KIJKEN EEN KWART NEDERLANDS HILVERSUM In het vierde kwartaal van 1983 besteedden de Vlamingen een kwart van de tijd, die ze reserveren voor het kijken naar tv-pro- gramma's, voor de beide Nederlandse zenders. De eigen zender BRT 1 bleef met 52 pet. duidelijk fa voriet. De belangstelling voor Ned. I was in Vlaar- deren het grootst op zaterdag (met een kijkvolu- meaandeel van 23 pet) en voor Ned. II op zondag (20 pet.). Het Nederlandse programa, dat in het vierde kwartaal van 1983 de meeste Vlaamse kij kers wist te trekken, was een uitzending van „De Banana-split Show", waarnaar op 19 november ruim 1 miljoen Vlamingen van 12 jaar en ouder keken (kijkdichtheid 29 Het programma, waarvoor in Vlaanderen de belangstelling in ver houding tot Nederland relatief het grootst was, bleek een aflevering van „Fame" te zijn: 23 pet. van het totale publiek van deze uitzending be stond uit Vlamingen. Deniece Williams heeft voor een andere muzikale richting gekozen. Haar songs zijn nu meer up-tempo. CORRELATIE: fTRECHT - Vrijwel we- plijks duikt het telefoon- ummer van de Stichting torrelatie in Utrecht op nj de media. Na schok- ftnde radio- en televisie- Jjpgramma's over borst- vrouwenmis- i^ndeling, demente be- rouwverwerking, S%bies van verslaafde ou- ouders van homose- •$ele kinderen, abortus lijt noem maar op. Ook in ttfanten en tijdschriften to gevoelig liggende on derwerpen behandelen het telefoonnum mer van dit landelijke jsjilpverleningsinstituut iioor psycho-sociale pro- kêmen afgedrukt. Jms verschijnt het scherm na een Teleac- tzending of zoals dezer da- tn na de Radio Volksuniver- teit-uitzendingen over de potionele gevolgen van abor- |s in het wel of niet kiezen bor kinderen. e Stichting Korrelatie vangt f mensen telefonisch op, beft inlichtingen en advies of rengt contacten in de ruimste n van het woord tot stand, jorrelatie betekent: verbin dingen leggen. Verbindingen ■isgen de hulpvrager en de ieest geschikte instantie, in- elling, organisatie, aktie- of ilfhulpgroep. Het is een stich- die haar bestaansrecht be- heeft, omdat steeds mensen van dit middel nbt contact gebruik maken. Aldus wordt het nut van Kor relatie toegelicht door coördi nator Gerda Rieken en hulp verlenend medewerkster Ma rian van der Grinten. De Stichting Korrelatie werd in 1965 opgericht door Kamer lid Dolf Coppens naar aanlei ding van een televisiepro gramma over eenzaamheid. Er bestonden in die tijd nog geen telefonische hulpdiensten. De overstelpende hoeveelheid re- akties op dit programma gaf aanleiding tot een langdurige telefonische opvang. De uit zendende omroep bleek niet te kunnen voorzien in die be hoefte aan antwoorden op vra gen en in menig geval ook aan vertroosting. „Het was toen nog weinig pro fessioneel". zegt hulpverleen ster Marian van der Grinten. „Het deed denken aan vrijwil- lilgerswerk". Door een geleidelijke groei en een direktere koppeling aan de media kent Korrelatie nu een jaar of tien haar huidige vorm: een bedrijf met zeven professionele hulpverleners, een jurist, een journalist en een documentalist. De stich ting werkt nauw samen met externe deskundigen en is via zeven lijnen toegankelijk voor iedereen, die daar behoefte aan heeft. Huilebalkfunctie „Wij hebben een soort huile- balkfunktie", legt Gerda Rie ken uit. „De mensen kunnen hier met vragen en problemen terecht. Vaak schakelt de re- daktie van een omroep ons al ver van tevoren in als ze een bepaald programma gaan ma- Het bieden van troost vergt veel van de vertrooster ken, waarbij ze een storm vloed van reakties verwach ten". Soms ook wordt Korrela tie pas op het laatste moment ingeschakeld. „In dat geval kunnen wij niet altijd een op timale opvang garanderen, terwijl het ook mogelijk is dat ons team bezet is", aldus de coördinator, „maar in alle ge vallen proberen wij toch te helpen". Omdat het dikwijls voorkomt dat de hulp van Korrelatie wordt ingeroepen naar aanlei ding van programma's, waar bij de stichting niet officieel betrokken is, gaan de mede werkers naar zoveel mogelijk voorvertoningen of persvoor stellingen. „Dan kunnen we ons in elk geval een beetje op de betreffende problematiek voorbereiden", zegt Gerda. „Over het algemeen kunnen we redelijk voorspellen waar op veel en waarop weinig re akties komen. Door de jaren heen zijn we naast onze basis deskundigheid behoorlijk des kundig geworden in de telefo nische opvang. Hoewel we soms ook voor een brief-op- vang kiezen". Een praktijkvoorbeeld: de se rie over fobieën van Teleac. Meer dan duizend telefoontjes werden, meteen nadat het nummer op het scherm was afgebeeld, op de zeven mensen aan de lijn afgevuurd. „Net als na dat programma over de mente bejaarden stonden alle lijnen roodgloeiend", herin nert Marian zich nog goed. „Dat komt omdat de herken- ningsfaktor groot is en er toen nog relatief weinig van be kend was. Dan zitten we hier tot diep in de nacht, maar ook de volgende dagen hard te werken. Soms loopt het zelfs weken door". Elke telefoongesprek wordt geregistreerd, al blijft de beller anoniem. Door al die telefoon tjes komt er een stoot van in formatie in huis. Verslagen en evaluaties van uitgevoerde op- vangprojekten, maar ook arti kelen, krantenknipsels en rap porten monden vaak uit in brochures die de stichting weer terug probeert te bren gen naar het publiek. Vaak maken programmamakers weer gebruik van het docu mentatiesysteem van Korrela- Deskundigheid Korrelatie kan in elke fase van het „produktieproces" ad viezen geven, die te maken hebben met de behandelde problematiek. Zal opvang bij de uitzending of bij de pulika- tie nodig zijn of niet. Zo ja. in welke vorm kan die dan het beste gegeven worden. Soms schuift de stichting andere mensen naar voren, die vanuit hun persoonlijke ervaring of deskundigheid geschikt en be reid zijn in het projekt te wor den betrokken. Bij elk probleem wordt een soort „sociale kaart van Ne derland" samengesteld: een landelijk overzicht van alle verwijsmogelijkheden. Want het streven blijft om iemand die hulp zoekt in contact te brengen met hulpaanbod in zijn of haar eigen omgeving. Soms fungeert de stichting zelfs uitsluitend als achter- wacht voor een specifieker op- vangteam. Marian van der Grinten: „De meest extreme reaktie, die we iedere keer toch krijgen, is de vraag: waarom moesten we u eigenlijk bellen? Dan hebben mensen alleen het nummer zien staan en niet begrepen waarom het gaat". De medewerkers van de Utrechtse Stichting Korrelatie vinden dat de onderwerpen in de loop der jaren zwaarder zijn geworden. Postnatale depres sie, zelfmoord, euthanasie, rouwverwerking, verkrachters aan het woord; het zijn dingen die je niet in je kouwe kleren gaan zitten. Marian: „Bij zo'n rouwverwer kingsprogramma hangt hier ook wekenlang een rouwstem- ming. Dan moet je echt bij el kaar dingen kwijt en kun je niet te lang achter elkaar die telefoon bemannen. Soms heb je bescherming nodig. Na dat programma van Ria Bremer over kinderen en kanker bij voorbeeld is zelfs overwogen of er nog iemand van het kin derziekenhuis met ons moest komen praten. Toch scheelt het enorm als je het program ma vooraf gezien hebt, dan weet je wat je te wachten staat". Ook zegt zij: „Vooral 's winters als er veel meer televisie geke ken wordt dan 's zomers, kan het nodig zijn dat wij een be roep moeten doen op externe medewerkers. Vaak hebben we de zomer ook nodig om ons te beraden of bij te scholen. Vorige zomer was het hier vaak een gekkenhuis". CORRY VIS AMSTERDAM „Nee, ik studeer niet om mijn stem op peil te houden. Toen ik rond 1971 als achtergrondzangeres bij Stevie Wonder ging werken, heb ik wel een tijdje les geno men, maar ik ben snel gestopt. De gediplomeerde zangpeda gogen die mij hoorden zingen, wilden me, vanwege m'n gro te bereik, overhalen om klassiek zangeres te worden, maar daar voelde ik niets voor. Het is een van de redenen waarom ik me nooit aan zangstudie heb gewaagd. Bovendien mis ik de discipline", zegt de getalenteerde Deniece Williams aan de vooravond van haar optreden op het Rode Kruis Gala (van avond Ned. II om 20.15 uur). Met haar single „Let's hear it for the boys" boort de Amerikaan se zangeres, die in de afgelopen jaren prachtige ballads zoals „Too much, too little, too late" en „It's gonna take a miracle" naar de hoogste regionen van de hitparades zong, een nieuw pu bliek aan: mensen die van up-tempo-nummers houden. Ze zegt: „Op mijn nieuwe elpee, die dezelfde titel draagt als de single, heb ik bewust meer snelle nummers gezet dan in het verleden het geval is geweest. Het zag ernaar uit dat ik tijdens mijn live show een'uur lang alleen maar ballads zou moeten zingen. Al mijn hits in de afgelopen acht jaar zijn langzame songs geweest. Het werd tijd om daar verandering in aan te brengen". Terwijl ze in de studio met toetsenman/producer George Duke aan deze voor haar nieuwe muzikale richting werkte, kreeg ze een telefoontje van Dean Pitchford. „Hij had net de soundtrack voor de film „Let's hear it for the boys" gecomponeerd en zocht artiesten die de nummers zouden kunnen uitvoeren. Dean ver telde onder de indruk te zijn van mijn stem en vroeg of ik be langstelling had het titelnummer in te zingen. George (Duke) en ik zijn gaan luisteren. We vonden het allebei een geweldig num mer, dus hebben we het opgenomen". Niecy (voor vrienden), houdt zich al van kinds af aan bezig met muziek Als driejarige zong ze haar eerste gospel in het kerk koor. „Gospelsongs zijn heel belangrijk voor mij omdat ze min of meer mijn muzikale carrière hebben ingeluid". Elke elpee van Deniece bevat daarom een gospel. De zangeres schrijft ze zelf. maar is niet de enige die ze uitvoert. Ook in veel Amerikaanse kerken weerklinken ze elke zondag. Voor de nieu we elpee gebruikte ze echter een „klassieke" gospel. „Het is een nummer dat ik al vanaf mijn zevende jaar regelmatig zing. Hij is op de elpee terecht gekomen omdat het de favoriete gospel van mijn grootmoeder was. Hij is ook aan haar opgedragen". Deniece Williams is behalve zangeres, producer, componist en tekstdichteres ook huisvrouw. Ze heeft een gezin met twee kin deren van elf en twaalf jaar. Veel vrije tijd heeft ze niet en hoe wel haar twee zonen er al meerdere malen op hebben aange drongen om per jaar wat meer vakantie te nemen, weet ze niet van ophouden. Naast haar muziek-uitgeverij en haar eigen ma nagement is Niecy momenteel bezig haar eigen produktie-maat- schappij op poten te zetten. „Hopelijk draait het bedrijf volgend jaar rond deze tijd op volle toeren. Ik heb de laatste maanden naar veel nieuwe groepen geluisterd. Er zijn er drie waarin ik geïnteresseerd ben. Waar het mij vooral om gaat is nieuw talent te introduceren. Zoals ikzelf ooit door Maurice White van Earth, Wind Fire in de platenindustrie naar voren ben geschoven. Omdat ik een gevestigde naam ben, weten ze dat als ik een ar tiest of groep produceer het een bepaalde kwaliteit moet hebben. Er zal dan ook eerder naar worden geluisterd dan naar een groep, die zonder hulp een plaats probeert te veroveren". Tussen al haar andere werkzaamheden door, weet ze ook nog tijd te vinden om haar eigen nummers te schrijven. Ze zegt: „Om wat er in mijn hoofd opkomt aan muzikale en tekstuele ideeën te onthouden, gebruik ik een cassette-recorder. Daar zou ik niet buiten kunnen. Ik slaap er zelf mee, want er is niets zo frustrerend als 's morgens wakker worden en vergeten zijn wat er die nacht bij je is opgekomen. En het gebeurt juist heel vaak dat mij 's nachts om twee uur iets te binnenschiet wat ik zou kunnen gebruiken. Eerlijk gezegd ontstaat het merendeel van mijn beste songs in de eerste uren van een nieuwe dag. Zonder cassette-recorder zou mijn carrière al lang geleden zijn geëin- di8d"- HANS PIÉT Elf Vandaag nfffO in...Naaldwijk ioien avondvullend zomerpro- ieramma met amusement, ac tualiteiten en andere informa nt uit en over het West land. o.m. de „Play Back Qfïów" van Henny Huisman etyaarin de Zangeres Zonder )Z*aam en Jerney Kaagman), zWpts" van Frank Kramer en brandpunt. De presentatie is fYhanden van Hans van Willi- dil- truck - mijn Weede huis d£ <.oet leven van vrachtwagen chauffeurs is bepaald niet zo als destijds in de ïofrie „Transport" werd ge suggereerd. Het is een zwaar ia Wpep, gekenmerkt door Ma/f lange wachttijden, grote ■antwoordelijkheid voor tbare ladingen en veel huis zijn. lerzijds bestaat er een bij- fere band tussen de luffeurs onderling, getuige conversaties via de radio in de chauffeurscafe's. documentaire van Ge- ird Trebert. £45 uur Nederland 2. Je brug bij Remagen Bp-vijfde en laatste aflevering I de serie „Oorlog en avon- \ur" is een dramatische nerikaanse oorlogsfilm uit 69 van John Guillermin. =t o.m. George Segal, Ro- aa W Vaughn, Ben Gazarra, Marshall, Peter van éé^ea- ec het vroege voorjaar van }45, februari, maart, rukken geallieerden op door ankrijk en zullen spoedig va it Duitse rijk binnentrekken. ingjaatste brug over de Rijn ïriJ(nog intact is, de Luden- or\tff-brug bij Remagen moet leit last van Hitier worden op blazen. De Duitse generaal >n Broek krijgt daarvoor dracht, maar hij probeert II te voorkomen, omdat de 'endorff-brug de enige ltsnappingsmogelijkheid èdt voor de Duitse legers, ten westen van de Rijn de Amerikanen vech- opnamen werden ge- akt in Tsjechoslowakije, 'ar nog een brug was, die )die van Remagen leek. 1 uur Nederland 2. Nederland Scène uit de speelfilm brug bij Remagen". Ned. II om 23.20 uur. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Minibios, kinderpro gramma. 16.25 Ondersteboven, liedjes, sketches met muziek door de Rijks Scholen Gemeen schap in Amersfoort. 16.50 Het Toppop-Hitarchief, hits van vroeger. O.a. Leo Sayer, Iggy Pop en David Bowie. 18.45 PP: Extra zendtijd n.a.v. de verkiezingen voor het Europees Parlement. Van avond t.b.v. God met Ons. KRO 18.55 Candy, Candy, kinderse rie. Afl.: Lieve oude boom in de lente. 19.15 Tom en Jerry, tekenfilm. 19.20 Vluchtelingeneiland (8), tv-serie. Nu is het de beurt aan de McLeod-kinderen om de Frans-Canadezen te helpen. Mr. Pike en kapitein Cbrkle blijven uiteraard ook aktief. NOS 20.00 Journaal. 20.28 PP: De Europese Groe nen. N.a.v. de verkiezingen voor het Europees Parle ment. KRO 20.38 KRO... in Naaldwijk, zo- merprogramma met amuse ment, nieuws en informatie. NOS 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 FEDUCO-RVU 17.45 Feduco-RVU: Zicht op werk (3), Administratie (herh.). NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 De Eerste de Beste, bij zondere records en vreemdsoortige prestaties. 19.50 Kieskeurig, consumen tenrubriek. 20.15 Rode Kruis Gala, vanuit het Philips Ontspannings centrum te Eindhoven pre senteert het Rode Kruis een galaprogramma ter onder steuning van de collectewe ken. Presentatie: Willy Dob- be. M.m.v. Anneliese Ro- thenberger, Marco Bakker, The Tramps, The Starsis ters e.v.a. (Zie elders op deze pagina). 21.45 De Truck - mijn tweede huis, een programma over het beroep van vrachtwa genchauffeur. 22.10 Gesprek met de minis ter-president. NOS 22.30 Journaal. HUM.VERBOND 22.45 Is God rechts? (2). In ternationaal gesprek over de opbloei van het funda mentalisme in geloof en po litiek. Afl.: Het dogma tot aan het aanrecht. TROS 23.20 The Bridge at Remagen, Amerikaanse oorlogsfilm uit 1969. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tageaschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeschichten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tageaschau. Aansl.: Parteien zur Europawahl. 20.15 Kapt'n Good Bye, Gala-avond ter ere van het afscheid van bond spresident Prof. Dr. Karl Carstens. M.m.v. Udo Jurgens, Herman Prey, Gundula Janowitz, e.a. 22.00 Gott und die Welt: Kirche zwi- schen Anpassung und Widérstand. 50 Jahre Barmer Bekenntnis. Reportage over de Bekennende Kirche, die ont staan is uit een conferentie in 1934 waarbij vele evangelisten zich positief uitlieten over het nationaal-socialisme van Hitler. 22.30 Tagesthemen met verslag uit 23.00* Heul' abend..., DE ARD-Talk- show van Joachim Fuchsberger. Gast: Peter Weck. 23.45 Das susse linke Leben (3), tv-film naar „The History Man" van Malcolm Bradbury. Barbara Kirk heeft eindelijk haar doel bereikt: ze neemt Felicity als babysitter in dienst en verdwijnt zelf naar een vriend in London. Howard maakt van de gele genheid gebruik om zich meer met Annie te bemoeien. 00.45 Tageaschau. DUITSLAND 2 18.00 Brigitte und ihr Koch. 18.20 Pat und Patachon. Afl.: Unruhi- ges Theaterblut (3). 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandjournal. Reportages. 20.15 Der Alte, misdaadserie. Afl.: De helderziende. Met: Siegfried Lowitz, Michael Ande, Jan Hendriks. Regie: Theodor Gradler. draaiboek: Volker Vogeler. Hubert Gust, kassier bij een bank krijgt van iemand, die hem be kend voorkomt, een dreigend tele foontje met de boodschap om DM 200.000 uit de brandkast te halen en dat geld op een bepaalde plaats af te 21.15 Der Sport-Spiegel. „Sind so kleine Hande". waarom is de uiterma te begaafde Yvonne Haug met turnen opgehouden? 21.45 heute-Journal. 22.05 A8pekte, cultureel magazine. 22.45 Sport am Freitag. 23.15 The Benny Goodman Story. Amerikaanse speelfilm uit 1955 onder regie van Valentine Davies. 01.05 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Tv-cursu8 biologie. 18.30 Hallo Spencer. 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tageaschau. 20.15 Tier-Report. 21.00 Transrapid 06 - Schnellbahn ohne Schienen und Rader, reporta ge. 21.45 Landesspiegel. Jahresringe: Schmuggler und Zollner, reportage over wat er zich zoal afspeelt bij een grensovergang. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh, Engelse tv-serie. 23.00 Rockpalast. Varyjaag live van uit de Philipshal in Düsseldorf. 00.10 Laatste nieuws. 18.00 De Bubblies, kleuterserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Boone (9), jeugdserie. 19.10 De sprookjesmantel, Oostduit- se tekenfilm. 19.30 Goal? Miniserie over de spelre gels en taktiek van het voetbal. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Politieke Tribune. De Christe lijke Volkspartij (CVP). 20.25 Beelden uit het leven. Ameri kaanse speelfilm uit 1959 van Dou glas Sirk. De actrice Lora Meredith (Lana Turner), die alles voor haar car rière opzij zet, neemt een negerin. Annie Johnson, met haar dochtertje jSarah in huis om het huishouden te doen- en tegelijk de opvoeding van haar eigen dochter Susie aan Annie toe te vertrouwen. Sarah wordt ech ter geobsedeerd door het verlangen om ook het leven van een blanke te leiden. 22.25 Premiere-Extra. Jo Röpke pre senteert filmnieuws, onder meer en kele fragmenten uit „Footloose" en een interview met de hoofdrolspeler Kevin Bacon. Van „Against all odds" een reportage, interviews met regis seur Taylor Hackford en de acteurs Jeff Bridges, James Wood, Jane Greer. Rachel Ward en Richard Wid- 23.25 Journaal en Coda: „Maniëris tisch" van Freddy de Vree (1939). 19.00 Vergeten stranden. Documen taire van John Philips over de voor bereidingen op de landing in Nor- mandië (1944). 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Gezondheid, magazine. 20.55 De steek-er-wat-van-op-show (8). Met: Crematie, Goal, Reisbij- standsverzekeringen, Zwaarlijvigheid. 21.55 Encyclopedie (3). 22.25 Midzomerconcert. In open lucht door het Filharmonisch Orkest van Oslo. Werken v. Sinding, Grieg. Svendsen, Hvoslef, Tveitt en Halver- RTBF 1 19.05 Ce eoir, regionaal magazine. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal. 20.00 Tribune: Europese Verkiezin- 20.10 A suivre. 21.10 Rose Marie. Amerikaanse speelfilm uit 1936. Met: Jeanette MacDonald, Nelson Eddy en Reginald 22.50 Journaal. TV 5 19.00 Programmes pour la jeunesse. 19.20 Changements du coeur. Tv- thriller. 20.10 Rue de l'opérette. De opera „Ciboulette" van Reynaldo Hahn. 21.15 Amours amours. Afl: Aujourd- 'hui demain. Korte film over een on gelukje met een bus. 21.30 La passion des échecs. Engeland 17.20 Classic fairy tales, kinderserie. 17.30 Record breakers, kinderserie. 17.55 So you want to be top, kinder- 18.10 Children of the Firemountain, 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 The Pink Panther, tekenfilm. 20.00 Fame, Amerikaanse serie. 20.50 Odd one out, spelprogramma. 21.20 Time of your life. 22.00 Journaal. 22.25 Starsky en Hutch, politieserie. 23.15 Pinkerton's progress. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 The Groundstar Conspiracy, Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Lamont Johnson. BBC 2 17.15 Springconcours te Hickstead. 18.05 Open Universtity. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Tekenfilm. 18.50 Marshal of Mesa-city, speel film. 19.50 8 Days a Week, tv-serie over rock en pop gebeurtenissen. 20.20 America, documentaire serie van Alistair Cooke. 21.10 My Music 84. 21.35 Gardeners' World, tuinrubriek. 22 00 Empire. 22.25 All our working lives. 23.25 Onbekend. 23.45 Newsnight. 00.30 The Greece have a word for it. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Aubrey. 17.25 The wind in the willows. 17.50 Freetime. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Gambit. 20.30 Simon Simon. Serie. 21.30 That's my boy. Komische serie met Molly Sugden. 22.00 Shine on Harvey Moon. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 The knack. Britse film (1965). Regie Richard Lester. Verhaal over een rokkenjager. SKY CHANNEL 19.30 The new Dick van Dyke Show. Komische serie. 19.55 Charlie's Angels. Serie. Afl: Pom Pom Angels. 20.40 Vegas. Serie. 21.30 The Davis Cup. 22.30 Benny Goodman jazz. Beelden van een optreden van Benny Good man op het Pori Jazz Festival in Fin- 23.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek met om 24.00 uur Hoogtepun ten van het Prince Charles Trust Rock Gala, dat in 1982 werd gehou den in het Dominion theater in Lon den. Gasten zijn o.a. Kate Bush, Phil Collins en Pete Townsend. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Teleac: Tur ken, Marokkanen, Nederlanders (11). KRO: 11.00 Eucharistieviering in de St. Jansbasiliek te Den Bosch. Mgr. J. Bluyssen neemt afscheid als bis schop van Den Bosch. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.23 Sport vom Frei tag. 10.55 Umschau. 11.05 The Ben ny Goodman Story. DUITSLAND 2 RTBF 1 10.35 Interwallonië: Paravosotros. 11.05 Informatix (11). 11.35 Fitness Dance, herh. 12.00 Plat du jour: Zon nige keuken. BBC 1 07.20 Tv-cursussen. 09.45 Saturday Picture Show. 11.37 Weerbericht. 11.40 Grandstand, sportmagazine met nieuwsoverzicht. BBC 2 07.25 Tv-cursussen. 07.25 Tv-am. magazine. 10.30 Sesa me straat. 11.30 No. 73. Kinderpro gramma. 12.00 The world of sport. Cup-finale. Steve Allen speelt de rol van klarinetist Benny Goodman. Duitsland 1 om 11.05 uur. Bart van Leeuwen is een van de presentatoren van „Radio zonder flauwekul". Hilversum 3 om 19.02 uur. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. KRO: 18 06 Echo-magazine. (18.35 Kruispunt-Interview). 19.02 Le venslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country time. 21.02 Nine O'clock Jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: 00.02 True light. 00.02 EO's courv try-uur. 01.02 Stuff tot nadenken. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 04.02 Zingen in de nacht. 05.02 Snarenspel. HILVERSUM 2 NOS: 16.30, 17.30 en 18 00 Nws. 17.35 Dingen van de dag.) PP: 18.20 Uitz. van het Groen Pro gressief Akkoord. Overh.voorl.: 18.30 Onder anderen. VARA: 18.40 Het Cir cuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Met Eu ropa als inzet. Feduco-NOS: 22.00 Medelanders, Nederlanders. Sociale wetgeving (3). 22.30 Nws. NOS: 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VOO: (16.30 Popjournaal. 17.30 Con certagenda.) NOS: 18.04 De Avond- spits. VOO: 19.02 Radio zonder flau wekul. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 Willem de Ridders Radiola Improvisatie Sa lon. NOS: 20.00 Holland Festival toen. Opnamen tijdens het Holland festival 1967. Radio Kamerork. en het Radio Koor. met solisten. Moderne en hedendaagse muz. 21.45 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Hallo hier Hilversum! (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het Socialistisch Strijdlied) 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.11 TROS Nws.show(7.35. 8 35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS. 9.33 TROS Nws.show (10.00, 10.35, en 11.00 Ak tua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Medelanders Nederlanders. So- NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7 00 Nws. 7.02 Dag Nacht, dag Dagl 8.00 Nws. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mattinale. 11.30 Oude- en klassieke kamermuz. RADIO RIJNMOND 10.00 De weeka genda door Rianne van der Giessen. 10.30 Weekondprwerp.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 21