Roodenburg geflatteerd langs SEW UVS zakelijk naar kampioenschap Lugdunum mist z'n „uitzend krachten" SPORTTRIBUNE Dames Alkmania uitgebekerd ALTIOR WINNAAR VAN NACHT VAN TER AAR Verjongd Quick Boys klopt Valleivogel! „Weergoden" stellen beslissingen in 2 A uit LODSE COURANT MAANDAG 21 MEI 1984 PAGIN1 LEIDEN De dames van Alkma nia zijn zaterdag als laatste geëindigd in de finales van de bekerstrijd in het district West 2. Zij konden daar voor echter wel een geldig excuus aanvoeren: er ontbraken zes basis speelsters, waaronder Ria de Jong en Els Schoon. Op het bondsterrein van de KNVB afdeling Den Haag moesten de da mes uit Oude Wetering vier wed strijden spelen. De eerste, tegen KFC '71 (afd. Den Haag), eindigde al meteen in een teleurstellende 2-0 ne derlaag. Aanvankelijk zag het er niet slecht uit: Willeke van Ruiten en Stefanie Kalker kregen goede kansen, maar zij faalden in de af werking. Toen KFC wel scoorde, zakte de moed in de schoenen. Tegen Groeneweg (Gouda) speelden de dames met 1-1 gelijk. Bettina Vrolijk scoorde het doelpunt van Alkmania. De twee resterende par tijen trad de ploeg wegens de vele blessurs met slechts tien dames aan. Het was dan ook niet vreemd dat Groote Lindt (Rotterdam), dat Alk mania woensdag bij de strijd om het algehele kampioenschap van het dis trict West 2 ook al te vlug af was, met 3-0 won. Zwart Wit '28 (Dor drecht) werd tenslotte op 0-0 gehou den. LEIDEN Altior is zaterdagavond om 18.00 uur winnaar geworden van de Nacht van Ter Aar, een voetbalhappe ning die zich afspeelde op het terrein van de organiserende vereniging TAVV. Naast Altior en TAVV namen ook DOSR en Woubrugge deel aan de 24 uur duren de happening, die vrijdagavond begon met wedstrijden voor Dl en D2-elftallen. 's Nachts speelden de senioren-elftallen van de vier verenigingen onder toeziend oog van een enthousiast publiek, dat óók het klokje rond aanwezig was. 's Och tends vroeg was het weer de beurt aan de jongere elftallen. De "nacht" werd afge sloten met wedstrijden van de eerste elf tallen, uitgezonderd TAVV, dat nog een wedstrijd competitiewedstrijd moest spe len. Van de 43 elftallen die deelnamen, waren die van Altior het meest succesvol geble ken. Achter TAVV bezette DOSR de der de plaats, terwijl Woubrugge de rij sloot. Het toernooi verliep vlekkeloos. Eén spe ler meende 's nachts dat zijn auto gesto len was. Om zes uur 's ochtends kwam hij erachter, dat hij op de verkeerde plaats gekeken had. Het slaapgebrek speelde hem kennelijk parten... KNVB zaterdag: Nico Oosterlee (ARC) 20; Huub Koppel (Zeven hoven) 18; Marcel van der Blom (Rijnsburgse Boys) 14; Peter Bol (SIZO), Rob Gillisen (Rijnsburgse Boys) 13; Jan Willem Bogers (ARC) 12. KNVB zondag: Sjaak Rietbergen (LFC) 23; Kees Bader (Altior), Hans de Kruys (ÜVS) 12; Hennie Koet (Roodenburg) 11; Ronald Jansen (Roodenburg) en Frank Bakker (Alphense Boys) 10; Jan van de Zalm (UDO), Tom de Jong (NSV '46), Rini van Elk (Al phen) en Ronald Hogeboom (DOCOS) 9. LEIDEN In een duel, waar zowel voor Rooden burg als voor het Nibbix- woudse SEW niet meer dan de eer te behalen viel, was de inspiratie vaak ver te zoeken. Zeker in de opening hielden de voetballers zich plichtma tig binnen de lijnen op. Nadat SEW een beschei den overwicht door ruime kansenvermorserij onbe nut liet, kreeg de ploeg plots twee treffers om de oren. Die klap kwamen de bezoekers niet meer te bo ven. Voor Roodenburg, dat in dit duel afscheid nam van de routiniers Tis- seur en Ciere, werd het een erg simpel verdiend feestje. Als enige foutje ia de regie moest worden aangemerkt dat centrum spits Ciere niet met een doelpunt bijdroeg aan de geflatteerde 3-0. Het was overigens allerminst de bedoeling van SEW de winst in deze wedstrijd cadeau te doen. Zeker toen Rooden- burg-goalie Rosheuvel onzeker startte, moeten de mannen uit Nibbixwoud zich goede kansen op de openingstreffer hebben toegedacht. Zij faalden even wel diverse malen totaal bij hun doelpogingen en waren niet ter plekke als Rosheuvel het leer uit de handen liet rol len. SEW kwam toch dicht bij een doelpunt toen de knap spelende en razendsnelle vleu gelspits Ton Wessels zijn be wakers de hielen liet zien, doch zijn besluitende inzet op de doellijn zag geblokkeerd door Wim Pikaar. Het wach ten op doelrijpe mogelijkheden duurde lang. Maar ineens wa ren de bordjes verhangen. Een eindelijk eens wat langer aan houdende Roodenburg-combi- natie werd door Peter Ciere met een half mislukt schot matig afgerond. Maar Hans Tisseur kreeg de bal voor de voeten en maakte het karwei af: 1-0. Een minuut later was het alweer prijs. Een hoge voorzet van Hennie Koet werd door de SEW-verdediging ge brekkig weggewerkt en laatste man Hans Koree kon met een droge poeier, tussen alles en iedereen door, voor 2-0 zorgen. SEW'er Cor Wals imiteerde pal daarop zijn aanvoerder Nico Mol door vanuit riante positie een afzwaaier te produ- Behalve dat SEW het vizier niet op al te scherp had staan, zat het de ploeg ook niet mee. Zo wist Roodenburg midden velder Richard Gottmer kort na rust de bal, na een inzet van invaller Erwin Wessels, van de doellijn te koppen. De langzamerhand wanhopige be zoekers bleven werken, maar daar hield het veelal bij op. De inspiratie en precisie waren ondermaats. Roodenburg ging steeds meer de dienst uitma ken op basis van het goede op bouwwerk van met name Henry Pouw en Richard Gott mer. Vooral de voorheen nau welijks zichtbare Ronald Jan sen was daarbij de speerpunt. Kort nadat Jansen een erg verre uittrap van Rosheuvel bijna direct tot doelpunt pro moveerde, doch centimeters naast mikte, was het wel raak. De vleugelspits werd op rechts gelanceerd en spurtte zijn op ponenten eruit om met een be keken rollertje voor 3-0 te zor gen. Dat was het laatste grote wapenfeit. Hans Tisseur en Peter Ciere werden nog met een applauswissel (helaas voor hen bestond het publiek uit slechts 200 man) beloond. Bei de spelers waren voor het laatst als Roodenburg-speler actief en vervolgen hun voet balloopbaan als trainer. LEJO BUCK Scoreverloop: 37. Tisseur 1-0; 38. Ko ree 2-0; 78. Jansen 3-0. Roodenburg: Rosheuvel, Pikaar, Ko ree, Pouw, Arno Lancel, Koet, Ver ver, Gottmer, Tisseur (Siera), Ciere (Wim Lancel), Jansen. SCHERPENZEEL Oef meester Martin van Via>r heeft niets meer te winne e( te verliezen. Dat is de rei s waarom de Haagse ex-dn' man het slot van de compe gebruikt om te experime ren met jonge spelers. In treffen met Valleivogels de trainer maar liefst vier Iers uit de A-regionalen o r' steld. Quick Boys zette heD' de laatste periodetitel jage t Vallei vogels met 2-3 de al dwars en bewees daarmee spectieven voor de toekoms huis te hebben. Naast de al eerder ingez Kees Varkevisser en Leen der Plas vormden zatei ook Marco van der Plas (lit buiten) en Jan Hoek (ree t back) onderdeel van de b Het zou een levendige p worden. Het eerste half was volledig voor de bla witten, waarin tevens voorsprong werd genomen in de 5e minuut nam Kees Rooyen de bal op zo'n 30 ter afstand van het doel dif op de slof: 0-1. Het leer kv bij Martin van der Plas daan, die juist daarvoor vrije trap had genomen. Rooyen en Martin van Plas zouden in de daarop fende fase nog legio moge eden krijgen. Pas na een I uur zou Vallei vogels onder Katwijkse druk vandaan men. Aart van Ginkel sti LEIDEN Kees Schouten en Gijs Collé fungeren als „uit zendkrachten" bij Lugdunum. Op het moment dat de degra datieproblemen nijpend wer den voor het eerste team, werd het tweetal uit de A- jeugd geplukt en in de hoofd macht opgenomen. Mede dankzij hun inbreng stelde Lugdunum vorige week het eersteklasserschap veilig. Het doel was bereikt en Collé en Schouten werden terstond weer op een nieuw karwei af gestuurd. De A-junioren zijn nog in de race voor het kampi oenschap en Collé en Schouten moeten helpen de titel binnen te halen. Het keurkorps van trainer Wim Eilander ver scheen daardoor zonder het tweetal in IJmuiden voor de wedstrijd tegen lijstaanvoerder Stormvogels en dat brak de ploeg op. De Leidenaars verlo ren, zonder zelf ook maar één keer echt kansrijk geweest te Dat er werd verloren kwam natuurlijk ook omdat de druk nu wel van de ketel is. Na een zwaar seizoen kan Lugdunum het in de laatste wedstrijden wat kalmer aandoen. In IJ muiden deed de ploeg, waarin Jaap Schilthuizen zijn rentree maakte, dat dan ook. Toch hielden de Leidenaars lang stand. Het duurde tot een kwartier voor tijd eer de be paald niet overtuigende koplo per in de eerste klasse, gehol pen door een dekkingsfout in de Leidse defensie, een voor sprong nam. Vijf minuten voor het einde veroorzaakte doel man Wim Eradus een straf schop, door een doorgebroken speler aan zijn shirt vast te houden. De elfmeter trap werd feilloos benut: 2-0. Opstelling Lugdunum: Eradus, Bru- see, Oppelaar, Ligtvoet, Van As, Van Weerlee (Van Egmond), Kooimans, Wetselaar, Wim de Roo, Schilthui zen, Van Es. LEIDEN De hevige regenbuien die zich gistermorgen boven het westen van Nederland ontlaadden, kwamen voor de kandi daat-degradanten in de tweede klasse niet echt ongelegen. Het terrein van GSV werd terstond onbespeelbaar verklaard en dus konden de Goudse spelers en die van SJC hun voetbalschoenen in de kast laten staan. Ook FC Lisse kwam niet in actie. De vel den aan de Speckelaan, door Lissese bestuurders steevast aange duid als de beste van de Afdeling Leiden („Als alles is afgelast, kan er bij ons gewoon gespeeld worden") konden de zondagse buien kennelijk niet aan en de ontmoeting met LenS werd afge- last.... GSV, SJC en FC Lisse blijven derhalve nog tenminste één week /tweedeklasser, al zullen er uiteindelijk toch koppen rollen. In het Westland kon overigens, net zoals in Leiden bij UVS wél gewoon gespeeld worden. Alphense Boys verloor met 6-0 van Verburch. Blauw Zwart vertrok met lege handen (2-1) uit Gou da. Gouda - Blauw Zwart 2-1 (2-1) De Wassenaarders begonnen zaterdag (Gouda had verzocht om een dag eerder te spelen) danig verzwakt aan de wedstrijd. De helft van de oorspronkelijk kern ontbrak. Bovendien trof Blauw Zwart een uiterst gemotiveerde tegenstander. Gouda diende te winnen om optimaal van eventuele misstappen van UVS te kunnen profiteren. En de Gouwenaars lieten er geen gras over groeien. Reeds na vijf minuten was het 1-0 door Boelie Vermeer. Evenzoveel minuten later werd die voorsprong uitgebouwd door Henny Tok, die profiteerde van een fout van Ben Conradi. Een goed schot van Leo van Hemert leidde een Wassenaars offensief in, dat resulteerde in vier corners op rij en tenslotte ook een te gentreffer. Een nieuwe hoekschop werd onvoldoende afgeslagen door Puck Pols, Wim Vossen kreeg de bal in de voeten en schoot binnenkant paal raak: 2-1. Na rust werd er niet meer ge scoord. Marcel L'Ami voorkwam treffers van Tok en Vermeer en Leo van Hemert zag zijn doelpunt terecht afgekeurd wegens buitenspel. Verburch - Alphens Boys 6-0 (3-0) De Alphenaren bakten er in deze wedstrijd helemaal niets van en mochten slechts korte tijd op een positief resultaat hopen. In de twintigste minuut vond Verburch tweemaal het net en kort voor rust was het opnieuw raak. En voor zover er toen nog enig verzet aan Alphense zijde was, werd dat direct na de thee gebro ken, toen doelman Arie Tollenaar blunderde door de bal voor de voeten van een Verburch speler te laten vallen: 4-0. In het ver volg scoorde de thuisploeg nog twee maal. Op de vraag of hij ondanks die forse nederlaag en het slechte spel van zijn ploeg nog lichtpuntjes had opgemerkt, antwoordde Alphense trainer Rien Tamerus na enig nadenken: „Eh, ja, de scheidsrechter was .prima....". Het span doek zegt het al. UVS is kampioen en weet zich weer eerste klasser. LEIDEN UVS heeft gisteren op typerende wij ze de titel in de tweede klasse A gepakt. Zakelijk en efficiënt, geheel vol gens de filosofie van trai ner Melbi Raboen. Een 0- 0 deling tegen Olympia was voldoende om UVS na een aantal magere ja ren (twee dègradaties) weer eens van het succes te laten proeven. De 2-1 zege van Gouda op Blauw Zwart zaterdagavond maakte het behalen van minimaal één punt nood zakelijk. En dat ene punt kwam er dan ook. Op koele berekende wijze, zonder enig risico, zoals ook de titel zonder franje ontvangen werd. "We hebben effectief ge speeld", aldus Raboen, "niet mooi inderdaad, maar mag het een keer?". De succestrainer na twee ti tels bij ADO voor het derde achtereenvolgende jaar kam pioen beriep zich daarbij op de voorafgaande 22 wedstrij den. „We hebben toen aanval lend gespeeld. Vandaag heb ben we in de eerste helft nog geprobeerd een doelpunt te forceren, maar toen dat niet lukte heb ik voor zekerheid gekozen", aldus Raboen. Dat resulteerde in een tweede helft waarin nauwelijks iets gebeurde. Het behoedzaam rondschuiven van de bal, dat UVS beoefende, leverde een slaapverwekkend schouwspel op. In de eerste rondgang toonden de blauwwitte formatie nog wat goede wil. Hans Verkuy- len, Cock van Weerlee en Ron Bekooy kregen prima moge lijkheden, maar verzuimden daarvan te profiteren. Een ge vaarlijke uitval van Olympia vlak voor rust (Selier redde voor de aanstormende Jan op goalie Theo Guyt. Scherpenzeelse press groe" Vijf minuten voor de on< breking werd het gelijk. I rie Valkenburg passte lang c muur, waar Van Ginkel dichtbij kon scoren. Ec daarvoor was een doelp van Leen van der Plas wej n buitenspel van Van Roo afgekeurd. De tweede li startte met een fors overw van de thuisclub. Pas na kwartiertje kon Quick B:1 weer iets terugdoen. Hahj wege de tweede akte liet j tin van der Plas via een st schop 1-2 aantekenen. Hij zelf tegen de grond gewe Nauwelijks een minuut 1; 3 onderschepte linksachter F Eijsberg de bal en passte o grote afstand naar Mart der Plas, die een vrij veld zich had. Na de keeper te 1 ben gepasseerd, liet hij aantekenen. Drie mini voor het einde werd door valler Kees Valkenburg eindstand op 2-3 bepaald. Scoreverloop: 5 Van Rooyen 0-1 Van Ginkel 1-1, 65 Martin van Plas 1-2, 66 Martin van der Plaj 87 Kees Valkenburg 2-3. Quick Boys: Guyt, Hoek, Ri Jonker, Eijsberg. Floor van E Van Rooyen, Varkevisser (Arid Duijn), Leen van der Plas (Hoj^ ning), Martin van der Plas, van der Plas. Rijnsburgse Bo$ verslaat Nunspe RIJNSBURG Een op machtig Rijnsburgse Boys, vorige week al het kampii schap van de eerste klass» veroverde, had zaterdag g enkele moeite met Nunsp; De elf van trainer Arie La{ dijk kon zich zaterdag i een „lagere versnelling" i, oorloven. De confront, werd door de thuisclub na doelpuntloze ruststand met gewonnen, dankzij tref van Marcel van der Blomi Rob Gillissen (strafschop). Degradatiekandidaat Nuns] weigerde in ieder geval grote nederlaag op te lojt zodat door de Veluwers vi gekozen voor een defensi opstelling. Omdat Rijnsb' aanvankelijk weinig zin t< de het 1000-koppige publie vermaken, waren in het ee part slechts enkele doeli acties te zien. Jan Hoge ning, Marcel van der Blomi Arie van Dijk schoten in fase naast het Nunspeetse d Na de hervatting speelde N speet zo mogelijk nog laf De ploeg 'rook' een punt, n moest ondervinden dat de gendijk-équipe er weinig a voelde om cadeautjes wef geven. De greep op het van de bezoekers werd groot en de Rijnsburgers ren ook vrij frequent voor vijandelijke doel te vin< Goed doorzetten van Johai Kroon deed de bal vanaf achterlijn voor de voeten Marcel van der Blom be den. Met een schuiver ma; Van der Blom er 1-0 Even later knalde Huug Ai wiel van zo'n 35 meter b raak. De spelverdeler viel 1 daarop uit met een kuitble re en werd vervangen Ton Arroyo (later zou H< woning het veld ruimen Fred Arroyo). Niet veel 1 poeierde Rob Gillissen het tegen de kruising. Maar oo werd er harder gewerkt tweede treffer leverde dat niet op. Daarop moest gew; worden tot vijf minuten het einde. Gillissen schoot afstand zuiver in, maar zijn inzet op de doellijn keerd door verdediger Bei Dekker. Gillissen mocht elf meter derhalve nogm een poging wagen en schoo bal nu wel tegen de touwe Scoreverloop: 55 Marcel van Blom 1-0, 85 Gillissen 2-0. Rijnsburgse Boys: Star, Toet, M putty, Driebergen, De Kroon, H woning (Fred Arroyo), Aandi (Ton Arroyo), Houtekamer, M van der Blom, Van Dijk, Gillissi Een van de weinige echte kansen voor UVS in het duel met Olympia. Hans Verkuylen en Cockie van Weerlee komen echter centimeters tekort om de door Mario Faber voor het doel gebrachte bal binnen te tikken. Benschop) deed UVS besluiten in het tweede part helemaal geen risico's meer te nemen. De gevolgen voor het publiek waren desastreus. Kreeg UV° vlak na de pauze nog t leuke kansen Van Leet >e en Verkuylen misten, da. r> j was het uit met iedere vorm van pret. Koele zakelijkheid en dus verveling overheerste. Olympia bleek namelijk best tevreden met een punt en ïot met UVS een stilzwij gt id pact. Aan Goudse zijde i Jerscheidde zich dan ook al leen Jürgen Kies, niet vanwe ge z'n spel, maar vanwege z'n uitvallen met een sleutelbeen breuk. Slechts een treffer van Sam Eradus bracht nog wat opwinding, maar deze was van korte duur. Arbiter Tetteroo constateerde hands. UVS behaalde derhalve geheel „in Raboen-stijl" de titel. Die stijl kan onder woorden ge bracht worden met zakelijk heid, discipline en efficiëntie. Raboen zette dit seizoen de blauwwitte deuren van de UVS-stal eens goed tegen el kaar open. Gevestigde namen als Leen de Goey en Wil Henskens moesten het veld ruimen, omdat ze volgens Ra boen „voor zichzelf bezig wa ren". De teugels werden aan gehaald, de zaken gingen zoals Raboen het wilde. „Ik ben hard, maar eerlijk. Het roer moest om, er heerste geen mentaliteit waarmee je kunt winnen. Ik heb UVS zelfbe wuster gemaakt, in zichzelf en in mij laten geloven. Dat heeft veel moeite gekost, vooral om dat ik buitenstaander was, maar ik heb respect afgedwon gen". De inbreng van aanvoerder Bert Jansen was daarbij on miskenbaar. "Bert heeft ook die winnaarsmentaliteit, hij was mijn rechterhand. Met hem in de defensie, Cock van Weerlee op het middenveld en Hans de Kruys in de spits had ik het geraamte van mijn elf tal. Dat heb ik aangevuld met spelers die voor de ploeg en niet voor zichzelf wilden voet ballen", lichtte Raboen toe. Een formule die vooralsnog resultaat oplevert, zo blijkt. PAUL VAN DER BIJL UVS: Selier, Koenen, Jansen, Neute boom, Vermeer, Faber, Bekooy, Van Weerlee, Van Leeuwen, Verkuylen,

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16