Cup Final voor Everton NAC slaat op tijd toe Slechts morele winst voor De Graafschap SPORTTRIBUIME MEEVALLER VFB STUTTGART: ONVERWACHT VERLIES HSV Sportwerel<| LEIDSE COURANT MAANDAG 21 MEI 1984 PAGI Prijsvrager dit weekeinde op de Maal Maastricht de Europese speedbootracen in de fori 3-klasse veroverd. Hij P twee van de vier heats. De derlander John Grootei die één heat won, eindigdf tweede, voor Jan Swanenj Hockey Het Belgische I key-elftal heeft in Brussef vriendschappelijke tegen wereldkampioen Pj tan gelijkgespeeld: 1-1. rust stond België voor een treffer van Hens. voerder Manzoor Hussainl de gelijkmaker aantekene Zwemmen Mildred heeft haar nationale aspiL tenrecord op de 400 meter L selslag verbeterd. De zwenj van Dedemsvaart AC het 25-meterbad van ruim een volle seconde snl (4.55.2) dan op 26 noveiè 1983 in Lelystad (4.56.3). Wielrennen Connie 1 uit Vlaardingen is in TokM derde geëindigd in een wegwedstrijd over 54 kiltf ter. Winnares werd de Ff caise Jennie Longo. Zij f luttele meters voorspronj de Amerikaanse Connie] raskevin en Connie Meijq Atletiek Theo von I Benken van MPM uit Henl, heeft zondag een marathon Klazienaveen gewonnen 2.34.20. Henk Bronswijk digde als tweede in Bronswijk was eerste j raan. Derde werd Jan Ber van de Sperwers in 2. namen 110 atleten deel. Emotie bij Watford. Popzanger en geldschieter Elton John kan zijn tranen niet onder bedwang houden. Hij zag Watford kansloos ten onder gaan. Watford, dat zich in zeven jaar van een onbeduidende ploeg in de vierde divisie ontwikkel de tot een Engelse topclub, heeft tegen Everton weinig echte kansen gehad. Daarnaast maakte Sherwood in het doel van de Londenaren een bij zonder ongelukkig indruk op Wembley. Twee keer trad hij aarzelend op, evenzovele ke ren scoorde Everton. Manager Graham Taylor van Watford: „Wij kwam om te winnen, maar onze counters kwamen kennelijk niet op de goede mo menten. Dit was niet het Wat- ford in goede doen". West-Duitsland De beslissing in de strijd om het Westduitse landskampi oenschap is zaterdag, op de voorlaatste competitiedag. in feite gevallen. VFB Stuttgart kan de toppositie in de eind stand van de Bundesliga ei genlijk niet meer ontgaan. De „Schwaben" wonnen zelf met enige moeite van Werder Bre men (2-1) en konden na afloop jubelen toen bleek dat de enig overgebleven concurrent Hamburger SV volkomen on? verwacht op eigen veld met 2- 0 had verloren van het voor lijfsbehoud vechtende Ein- tracht Frankfurt. Daardoor is de „finale", zoals de wedstrijd VFB Stuttgart HSV van komende zaterdag al lang tevoren is bestempeld, veel van zijn schittering kwijt. beerde door veel te praten zijn eigen fouten goed te maken, terwijl elders op het veld doodschoppen werden uitge deeld. Slachtoffer John Leeuwerik was daarvan het eerste slachtoffer. Hij mis te na een botsing twee kiezen en moest al na een kwartier dizzy het veld ruimen. Het be tekende een fikse aderlating, want invaller Hans Galgen- beid is alleen goed in de spits van de aanval, terwijl John Leeuwerik voor de aanvoer moet zorgen. Ook laatste man Hans Loovens kwam niet on geschonden uit de strijd. Al na drie minuten moest hij een forse hoofdwond op het veld laten hechten, doch dat was voor hem geen beletsel verder een goede wedstrijd te spelen. Het duel ontlokte trainer Sjef Vergoossen FC VVV na afloop de opmerking, dat „we hier enkele keren goed weg zijn ge komen en dat we Van Swieten dankbaar mogen zijn". Popovics was echter niet onte vreden. De man, die in de slot minuten als een soort twaalfde man zijn spelers tot het uiter ste opjoeg: „Het uitvallen van Leeuwerik heeft teveel aan passingen gekost. Desondanks heeft de ploeg een compliment verdiend. Iedereen heeft alles uit de kast gehaald, maar het is moeilijk voetballen als alles tegenzit". Op de speelwijze van FC VVV wilde Popovics niet al te diep ingaan. Hij volstond met: „Ik ben geen trainer van Twente, die bij verlies de tegenstander negatief spel verwilt. Ook over Van Swieten zeg ik weinig, al is het jammer dat hij mij een paar geblesseerde spelers be zorgd heeft, omdat hijzelf zo veel praatte. We hadden die ballen er zelf in moeten schop pen, dat is het enige wat in voetbal telt. Van de andere kant hebben we het publiek alles geboden. Daarom durf ik te zeggen, dat we de morele winnaar zijn. Maar feit blijft, dat we een punt hebben verlo ren". GERHARD NIJBOER De Graafschap-FC VVV 0-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 5.000. De Graafschap: Brookhuis; Sturing, Loovens, Trentelman, Pieneman; Leeuwerik (Galgenbeld), Kelderman, Wanders; Rosendaal (Willems), Peits- man, Hendriks. FC VVV: Roox, Nijssen, Coort, Van Bergen Henegouwen, Versleeuwen; Reijmerse, Brandts (Rutten), Van Rosmalen; Taihuttu, Verlijsdonk, Verbeek. Biljarten Bep van der uit Hattem is zaterdag in ten tijdens de voorjaarsvr dering van de Koninklijke derlandse Biljartbond gek 6 tot voorzitter van de te<g sche commissie. Van der sinds 1981 lid van de com' sie, is de opvolger van Jo mans. Van der Wal reikt speler tot de ereklasse in2 libre. Voorzitter Jan LagJ; werd herkozen als voorzitk Zeilen De Harlinger s<r er Kees Koornstra heeft^ et skütsje De EenvoucL derde editie van de Oorf -race gewonnen, een zeilf strijd van Harlingen i Vlieland. Koornstra volbiL de overtocht in 4 uur 7 ni ten en 56 seconden. Aan wedstrijd op de Waddei deed het recordaantal vai skütsjes mee. Hockey Het Westduitsa renhockeyelftal heeft I vierlandentoernooi in FrP fort gewonnen. Na eerder! 5-0 van de Verenigde St| en 3-1 van Frankrijk ge4 nen te hebben zegevij West-Duitsland gisteren I slechts 400 toeschouwers tuinlijk met 2-1 over Mal^ j Paardesport Karsten Ij is verrassend Westduits k pioen geworden bij de spc ruiters. Bij het slotondeif bleef Huck met het paardl lando foutloos, waardoor I de titel niet meer kon ontö Franke Sloothaak eindigdl tweede. In de algemene rf schikking bleef hij Peter ther juist vóór. Europees M pioen Paul Schockemöhld eindelijk zijn beste paard ij ter weer kon inzetten, i vierde. Atletiek De Bulgaar H Markov heeft zaterdag inl fia het (officieuze) were! cord hinkstapspringen ju ren op 17,42 meter gebrj Markov verbeterde het re met twee centimeter. De j topprestatie was in het van de Columbiaan Pedrffl rez Duenes en dateerde v juli 1971 (Cali, Columbia). Voetbal Bernd Schusta niet deelnemen aan de d ronde van het toernooi ora Europees voetbalkampj schap, dat op .12 juni in Fij rijk zal beginnen. De V duitse international brak i lopen woensdag op de trai van zijn club Barcelona rechter middenvoetsbeent LONDEN Everton heeft de Engelse voetbal- beker veroverd. De ploeg van manager Howard Kendall versloeg op Wembley met 2-0 Wat ford, waardoor voor de vierde keer in de historie de Cup Final winnend werd afgesloten. De 100.000 toeschouwers za gen op de Londense gras mat een matige partij voetbal, die in de zevende minuut van de tweede helft werd beslist. Andy Gray, die in het beker- toernoi al menigmaal voor belangrijke treffers zorg de, kopte de bal langs doelman Sherwood. In de 38e minuut had de andere uitblinkende spitsspeler, Sharp, Everton op een voorsprong gezet. Het was de eerste keer sinds 1970 dat Everton een prestatie van dergelijk formaat leverde. Veertien jaar geleden behaalde de ploeg de landstitel. Daarna ging het bergafwaarts. Ever ton kwam steeds meer in de schaduw te staan van Liver pool, de naburige club van An- field Road. Liverpool behaalde Europese successen, Everton degradeerde zelfs naar de tweede divisie. Watford, de laatste jaren met financiële steun van voorzitter Elton John sterk in opkomst, debu teerde op Wembley. Manager Kendall was tevre den over het resultaat, maar had twijfels over de kwaliteit van de bekerfinale: „We heb ben in de aanvangsfase Wat ford te veel kansen gegeven. Gelukkig bleek de tegenstan der nogal slordig. De rest van de wedstrijd hadden we Wat ford onder controle. Deze be ker betekent veel voor de club. Jarenlang hebben we in bewondering Liverpool moe ten volgen. Nu zijn we zelf weer eens aan de beurt". DOETINCHEM Beslis singswedstrijden plegen over het algemeen niet uit te blinken door fraai voet bal. De ouverture in de nacompetitie tussen De Graafschap en de FC VVV was daar zaterdag avond in Doetinchem geen uitzondering op. Maar de ruim vijfduizend toeschouwers hebben toch waar voor hun geld ge kregen, al was het alleen maar omdat de thuisclub er alles aan wenste te doen om te bewijzen, dat het behalen van de eerste periodetitel geen gevolg van het „Popovics-effect". De Hongaarse Nederlander had zijn spelers vooraf op dracht gegevens slechts éen richting uit te voetballen en dat betekende veelal spektakel voor het Venlose doel. De speelwijze en de tomeloze in zet van De Graafschap leidde echter niet tot het gewenste resultaat. Enerzijds omdat Hendriks en Peitsman niet in staat waren van korte afstand het leer tussen de palen te werken, anderzijds omdat vol gens trainer Popovics geluk ontbrak. Omdat FC VVV vrij wel geen moeite deed zich in de buurt van de Doetinchemse doelman Wilfried Brookhuis op te houden, bleef De Graaf schap teleurgesteld en onver diend op 0-0 steken. „Wij heb ben echter wel aangetoond te recht in de nacompetitie te spelen", aldus Popovics na af loop. Niet alleen het geluk liet De Graafschap in de steek. Ook scheidsrechter Ignace van Swieten was de Achterhoekse formatie niet gunstig gezind. Hij keurde een glaszuivere treffer van Terry Hendriks af en weigerde de bal op de stip te leggen toen Cor Peitsman voor iedereen zichtbaar weg geduwd werd door Frans Nijs sen. Bovendien liet hij toen de thuisclub juichte omdat de bal uit een schot van Hans Gal genbeld via de lat achter de lijn stuiterde gewoon een doel trap nemen. Onbegrijpelijk was voorts dat de arbiter pro- Ton Cornelis- sen, die met twee gave tref fers een ver dienstelijk ver vanger was voor NAC- spits Bob Latchford, in duel met Si je Visser van NEC. BREDA NAC lijkt er een gewoonte van te ma ken precies op tijd toe te slaan. Leek het seizoen aanvankelijk verloren voor de Bredase eerstedi- visionist, dank zij het no dige stuntwerk werd toch de laatste strohalm (lees: de vierde periodetitel) ge grepen. Al ging dat niet zonder fortuin, want mede dank zij scheids rechter Geurds werd eerst nog concurrent FC Den Haag opzij gezet. Zater dagavond was de timing opnieuw perfect. Terwijl NEC het betere voetbal speelde, scoorde NAC pre cies op de juiste momen ten: 3-1. „Een schoon heidsprijs hebben we niet verdiend", gaf trainer Dick Buitelaar na afloop toe, in de wetenschap dat dit soort vermeldingen in een nacompetitie toch van geen enkel belang is. Voornamelijk door het score verloop hoefde NAC zich za terdagavond in het eigen, bijna volle stadion niet al te veel zorgen te maken. Al na zes mi nuten zorgde Geert Meyer voor de openingstreffer en na dat de gastploeg diverse kan sen had vermorst, kon Ton Cornelissen als vervanger van de geblesseerde Bob Latchford vlak voor de rust voor 2-0 zor gen. NEC was duidelijk aangesla gen en ging in het tweede be drijf vaak door het juist sterk bezette centrum te gehaast op zoek naar een doelpunt. NAC daarentegen wachtte slim af en kon via Cornelissen zelfs op 3-0 komen, voordat invaller Rob Hasselbach vlak voor tijd nog de sterk spelende doelman Ton van Eenennaam kon ver schalken. Met deze korte beschrijving van de doelpunten, is eigenlijk ook het verhaal van NAC- NEC - een krachtmeting die vroeger in de eredivisie meest al een niets omvattende wed strijd was - verteld. De Breda se club streefde niet naar oog strelend voetbal, vertrouwde op voornamelijk Edy de Schepper, die bij het tweede en derde doelpunt voor de be slissende pass zorgde. NEC werd naarmate de wed strijd vorderde bijna moede loos door het ontbreken van een beetje geluk. In de eerste helft was de ploeg dichtbij de gelijkmaker toen Frans Jans sen en Henk Grim de bal net naast het doel zagen verdwij nen en na de rust verzuimde invaller Eric van Rossum en opnieuw Grim voor 2-1 te zor gen. Daardoor zakte ook Ron- ny de Groot op het midden veld weg, nadat hij aanvanke lijk goed werk had verricht. NAC, dat zich door de punten- deling bij De Graafschap-FC VVV direct aan de kop van de nacompetitie heeft genesteld, keek eigenlijk al halverwege de wedstrijd uit naar de vol gende krachtmeting. Morgen reizen de Brabanders naar Venlo. Buitelaar: „In de rust heb ik gezegd dat ze het wat rustiger aan moesten doen, tenslotte hebben we een zwaar programma. Iedereen zat al een beetje met z'n hoofd bij VVV". NAC zal dan in elk geval Bob Latchford moeten missen. De Engelse spits, die in korte tijd liefst dertienmaal raak schoot voor de ex-eredivisionist, wordt geplaagd door een zwa re hielblessure. „Wellicht speelt hij helemaal niet meer voor ons", wist Buitelaar. „Deze week wordt beslist of hij in Engeland mag herstel len". Vertrekt De kans is trouwens groot dat Latchford daar zal blijven. „De kans dat hij vertrekt", zei manager Bob Maaskant, die Bredase interesse voor Aad Kila („Wél een goed idee") ontkent, „is negentig procent. Wij zijn al op zoek naar een vervanger. Ik ben een groot kenner van de Engelse spe- lersmarkt, dus waarschijnlijk zal daar de aanvulling van daan komen". De andere recente aanwinsten van NAC - Geert Meyer en John Dusbaba - zijn nog onze kere factoren. „Meyer speelt hier volgend seizoen waar schijnlijk nog wel. De kans dat Dusbaba blijft, schat ik op tien procent. Maar een verdediger moeten we toch wel uit de ei gen gelederen kunnen vervan gen", zegt Maaskant, die in Dusbaba niet zijn grootste aan hanger weet. Of NEC nog actief kan zijn op de spelersmarkt, lijkt voorna melijk af te hangen van het verdere verloop van de na competitie. De thuiswedstrijd tegen De Graafschap van mor gen zal in dat kader van groot belang zijn. Winst houdt de Nijmegense ploeg nog in de race, waardoor een goed ge vuld stadion nog voor extra opbrengsten kan zorgen. NAC heeft ook in dat opzicht een kleine voorsprong opgebouwd. „We hebben bovendien genoeg sponsors, die als we de eredivi sie halen alleen nog maar en thousiaster zullen worden", voorspelt Maaskant. DENNIS MULKENS NAC—NEC 3-1 (2-0): 6. Meyer 1-0, 44. Cornelissen 2-0, 67. Cornelissen 3-0, 83. Hasselbach 3-1. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 10.200. NAC: Van Eenennaam; Van den Dungen, Krijnen, Schrijvers, Dusba ba; Sweres, De Schepper. Smits; Van de Borgt (Joore), Cornelissen, Meyer. NEC: Van Cuyk; Willemse (Van Rossum), Mommertz, Visser, Pay- mans; Aalbers, De Groot, A. Jansen; Grim, F. Janssen, Hoekman (Hassel bach). Vreugde bij Everton. Kevin Ratcliffe (links) en John Bailey (met deksel) lopen trots met de beker rond na de winst van 2-0 op Watford. HSV staat immers twee pun ten achter en moet met ten minste vijf doelpunten ver schil winnen om alsnog het kampioenschap te grijpen, een vrijwel onmogelijke opgave. Borussia Mönchengladbach, dat met 2-1 won van Bayer Leverkussen en net als HSV twee punten minder heeft dan VFB Stuttgart, heeft nog slechtere doelcijfers. Bayern München verspeelde ziin laat ste kans op een achtste landsti tel door bij Borussia Dortmund niet verder te komen dan 1-1. Eintracht Frankfurt heeft de degradatie door de verrassen de zege op HSV hoogstwaar schijnlijk slechts één week uit kunnen stellen. De club heeft nog een punt achterstand op VFL Bochum, dat verzuimde zich nu in veiligheid te stellen en met 2-1 van Arminia Biele feld verloor. Kickers Offen bach en FC Nürnberg waren al eerder gedegradeerd. Schotland Aberdeen heeft door een zege van 2-1 op Celtic de Schotse voetbalbeker gewonnen. Na negentig minuten was de stand in Hampden Park in Glasgow 1-1. Eric Black scoor de in de 24ste minuut voor Aberdeen, Paul McStay zorgde vier minuten voor tijd voor de gelijkmaker. In de verlenging maakte linksbuiten Mark McGhee in de 98ste minuut het winnende doelpunt. Eer der had Aberdeen al het Schotse kampioenschap vero verd. Celtic diende bij de Schotse voetbalbond (SFA) wel een officieel protest in we gens het optreden van de scheidsrechter, die Roy Aitken (Celtic) uit het veld stuurde en van beide clubs drie spelers de gele kaart voorhield. België Op de 34e en laatste speeldag van de Belgische eerste divisie vielen de laatste beslissingen. Beveren was al kampioen, An- derlecht werd tweede, Club Brugge derde en Standard Luik vierde, de laatste drie spelen het volgend seizoen UEFA-bekervoetbal. In de on derste regionen viel het doek definitief voor RWDM en Be ringen. Doelman John Roox brengt redding voor FC VVV. Ton Rosen daal van De Graafschap komt niet hoog genoeg. Edwin van Ber gen Henegouwen kijkt namens de Limburgers toe.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12