i,FIFA gaat te ver ifiidaesouact/nt ;actie na overnemen van :horsing spelers standard luik: T af eltennisbond ontsnapt aan crisis Raas heeft weer zin in de Tour FIFA wijzigt kwalificatie WK voor Nederland v Coureur Passier breekt sleutelbeen GRAND PRIX CURACAO ONDER VLAG KNAC ederland reserve letbaltoernooi Los Angeles RICH De FIFA heeft on- meer Nederland aangewezen reserve voor het olympische tbaltoernooi. Dat geldt verder voor Italië, West-Duitsland, lemarken en Spanje. Tot nu zijn drie Oosteuropese lan- die zich eerder hadden ge- ilificeerd, afgevallen: Sovjet- lie, Tsjecho-Slowakije en t-Duitsland. Voorzitter Joao -elange zal na de sluiting van inschrijvingstermijn (2 juni) opengevallen plaatsen invul- Van de Korput nog een jaar Feyenoorder ROTTERDAM/TURIJN Michel van de Korput zal ook het komende seizoen bij Feyenoord voetballen. Een delegatie van het bestuur van de Nederlandse kampi- oensploeg is met Torino tot overeenstemming gekomen de verdediger nog een jaar te huren. Van de Korput staat onder contract bij de Italiaanse voetbalclub. In het afgelopen seizoen kwam de international onder de zelfde condities voor Feye noord uit. Saint Etienne degradeert SAINT ETIENNE De eens zo beroemde Franse voetbalvereni ging Saint Etienne is zaterdag ge degradeerd naar de tweede divisie. Op eigen veld verloor de vroegere vereniging van Johnny Rep de tweede beslissingswedstrijd om één plaats in de hoogste Franse voetbalafdeling met 2-0 van Ra cing Club de Paris. Okland in de vijftiende en Ekeke in de 65e mi nuut maakten de doelpunten. Het eerste duel in Parijs was in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Al eerder waren Tours en Olympi- que Marseille gepromoveerd naar de hoogste Franse voetbalafdeling. Brylle naar PSV BRUSSEL De Deense aanvaller van Anderlecht Ken neth Brylle zal het volgend seizoen ac tief zijn bij PSV. De Deen tekende voor de competitiewed strijd tegen AA Gent een contract van twee jaar bij de Eind- hovense eredivisie club. Met de komst van Brylle zit PSV met de Zweed Hysen aan het plafond van het aantal buitenlan ders. ZURICH De FIFA heeft een wijziging aangebracht in het Europese kwalificatietoernooi voor de eindronde van het we reldkampioenschap van 1986 in Mexico. De maatregel treft uitsluitend de drie poules met vier deelnemers, waarbij Neder land behoort. Aanvankelijk zouden de nummers twee van die poules in een onderlinge, hele competitie om één deelnemers- bewijs spelen. Daarin heeft de FIFA op aandringen van de landen een ingrijpende wijziging aangebracht. De nummers twee van poule 1 (Polen, België, Griekenland en Albanië) en poule 5 (Hongarije, Oostenrijk, Nederland en Cyprus) spelen in een uit- en thuiswedstrijd voor één plaats in het Mexicaanse deelnemersveld. De nummer twee van poule 7 (Spanje, Schot land, IJsland en Wales) doet hetzelfde tegen de winnaar van de groep Oceanië, waarin ook Israel is ondergebracht. MAANDAG 21 MEI 1984 Gerard Kerkum Ton Harmsen ....doeltreffend reage- ...onreglementair... f HAAG Voorzitter juters van de Belgische jtbalbond, jurist van ep, en voorzitter nsen van Ajax vinden I de FIFA te ver is ge- met het overnemen 'l de schorsingen van de een omkoopzaak be kken spelers van Stan- 1 Luik Wouters noem- fiet besluit „om te hui- Wouters: „Eerst ver- Ideelt de FIFA een lid |dood en daarna gaat in de bewijsstukken Iffelen om de uitspraak zijn rechtvaardigheid toetsen terwijl het htoffer intussen ont- |fd wordt". iters acht de uitspraak il indruisen tegen het ja- ;ehanteerde beleid. „Der kwesties als nu met de irs van Standard zijn al voorgekomen. Rolf ian van Schalke heeft bij je gespeeld, omdat hij in Duitsland was geschorst. 'IFA heeft er niet eens op sageerd. Het was voor hen k interne zaak. Zo hoort het |l, zo staat het ook in de re- l&nenten". lil voorzitter Harmsen van mt vindt de uitspraak van de strijdig met de regie raten. „Reglementair kan de 'A deze uitspraak niet [i. Er is duidelijk vastge- I dat de FIFA in interne gelegenheden niet tussen- [e mag komen". d: ,ver gegaan iters meent dat de FIFA in jeval te ver is gegaan on- Iruk van „enige" belang- Ir leden. „Er zijn leden die |c hebben uitgeoefend om pIFA datgene te laten doen I ze zelf niet durfden". Iters doelde daarmee op jt-Duitsland en Frankrijk. |e landen zochten een be- iging van hun eerder on druk van grote clubs (Bay- München) genomen be- geschorste Belgische voet- ers het spelen in hun com- ties te beletten. iters weet nog niet of hij at op het verzoek van de A de bewijsstukken aan commissie van de wereld natie te overhandigen, is de eerste keer in de ge- idenis dat men zoiets gt. Het schept natuurlijk edenten als wij op dat ver- ingaan. Aan de andere willen wij ons als integer •pstellen. Op dit moment ik er nog niet uit" konsekwentie de spelers zien Wouters iarmsen slechts één kon- irentie. Als zij het komen- eizoen willen voetballen in ander land zullen zij de ising van de FIFA voor ichter moeten aanvechten, ige spelers zoals Van- issen en Daerden voelen niet veel voor, verwach- r ook niet veel van. Wal- Meeuws, pas door Ajax [etrokken, trekt wel ten le. Hij heeft mr. Driessens ""ongeren in dienst geno- en wil voor de rechter liten dat de FIFA hem recht op werk ontzegt, iters: „Ik wil over de indi- fele zaken van de spelers zeggen. Wel kan ik als concluderen, dat mr. ns vele kanten kan op vrij vaak het gelijk zijn zijde zal vinden", noord beraadt zich op lijke acties. Voorzitter Kerkum verklaarde e beslissing van de FIFA tegenviel. „Als aan het it niet te tornen is, zullen ons vanzelfsprekend daar moeten neerleggen. Na- k hebben wij met een ijke maatregel rekening uden. Wij zullen nu trach- slagvaardig te reageren, we willen wel graag ook het volgend seizoen een ge middelde van 25.000 toeschou wers bij onze thuiswedstrijden bereiken.". Roda JC neemt na het FIFA- -besluit een afwachtende hou ding in. Seretaris Kupers: „We kunnen er zelf niet veel tegen doen. Procederen lijkt ons weinig zinvol". Roda zal Daerden in een even tuele juridisch vervolg niet van advies dienen. Kupers: „Wij hebben begrip voor zijn situatie, maar advies geven in deze kwestie is bijzonder nete lig. Je doet het voordat je het weet verkeerd". Feyenoord, dat vorige week een contract voor drie jaar sloot met de geschorste Simon Tahamata, zal pas in april 1985 over de populaire voetballer kunnen beschikken. Volgens een woordvoerder van de club lijdt het geen twijfel dat Taha mata de Rotterdamse formatie daadwerkelijk komt verster ken. Feyenoord ziet af van Guy Vandersmissen, met wie op huurbasis tot een overeen komst was gekomen. Ajax, dat enige weken geleden reeds tot een akkoord kwam met Walter Meeuws, had de clausule opgenomen volgens welke de club de handen vrij heeft indien de FIFA de straf zou overnemen. Schaduw De Olympische Spelen werpen hun schaduw vooruit. Op de ene foto heeft Ivette Baltodano zich in een enorme berg olympische buttons gevlijd. De fabrikant van de buttons, bij wie Ivette werkt, heeft verklaard dat hij 150 verschillende buttons fabriceert die hij voor en tijdens de Spelen in Los Angeles aan de man wil brengen. Op een reusachtig reclamebord in Los Angeles is Edwin Mo ses afgebeeld. Veel winkeliers trachten hun omzet te vergro ten door dit soort constructies boven hun nering aan te brengen. Dressuurploeg bereikt norm LAUSANNE De Neder landse dressuur-equipe heeft zaterdag in Lausanne voldaan aan de norm van het Neder lands Olympisch Comité voor afvaardiging naar de zomer spelen in Los Angeles. De ploeg legde in het landentoer- nooi beslag op de vierde plaats en bleef daarmee juist binnen de NOC-limiet, die een plaats bij de eerste vijf verlangde. Winnaar in de Zwitserse stad werd Zweden, voor Denemar ken en Zwitserland. De Nederlandse equipe be stond in Lausanne uit Anne- marie Sanders met Amon, Ti neke Bartels met Duco, Jo Rutten met Ampere en Sjef Jansen met Oron. De Deense Europese kampioe ne Anne Grethe Jensen zege vierde gistermiddag met Mar- zog in de Grand Prix Special. Annemarie Sanders werd met Amon zevende. Tineke Bartels werd met Duco negende. Annemarie Sanders maakt deel ui) van de ploeg die de dressuurlimiet heeft GOES Tijdens de her stelperiode na zijn tuime ling in het ravijn van de Cipressa in de klassieker Milaan-San Remo heeft Jan Raas momenten ge kend, dat hij met wielren nen wilde stoppen. „Ik voelde me zo rot, dat ik meende nooit meer terug te komen op topniveau". Zaterdag in Goes was Jan Raas blijer met de vijfde plaats in de Ronde van Midden-Zeeland dan met zijn overwinning van vo rig jaar. „Ik heb nu weer zin in wielrennen. Ik kijk zelfs verlangend uit naar de Ronde van Frankrijk". De oud-wereldkampioen reed zaterdag voor het eerst sinds die ongelukkige 17e maart meer dan tweehonderd kilo meter en hij was zelfs in staat zich in de eindsprint te men gen voor de tweede plaats ach ter de ontsnapte Belg Luc Co- lijn te mengen. De vijfde plaats toonde zijn vooruitgang, in conditie na weken in een gipscorset. Twintig kilometer voor het einde had Raas met een de- marrrage geprobeerd een be slissing te forceren. Hij ging op de pedalen staan om de zware versnelling rond te krijgen. Terwijl het gezicht van Raas grimassen van pijn vertoonde, fietste de 26-jarige Belg Walter Planckaert met een brede lach op de mond soepel naar het achterwiel van de Nederland se klassieker-koning. Een be wijs dat Raas er nog lang niet is. Raas zei daar later over: „Wat er op zo'n moment met je lichaam gebeurt is niet uit te leggen. Een pretje is het niet. Maar dat maakt niet uit. Alles bij elkaar reed ik beter dan verwacht. Er zit toch schot in mijn herstel". Dat Jan Raas, die afgelopen weekeinde zijn rentree maakte in Ronde van Midden-Zeeland, nog populair is bij de koersbezoe- kers werd in Vlissingen bewezen. Raas, die geruime tijd was uit geschakeld door een val in Milaan-San Remo, werd hartelijk be groet. Atlete Hidding haalt limiet GOTZIS Tineke Hidding is tijdens de internationale zeven kamp in het Oostenrijkse Götzis als zesde geëindigd. De atlete uit Deventer reikte tot een puntentotaal van 6095. Daarmee bleef ze zestig punten onder het Nederlands record, dat sinds het wereldkampioenschap van vorig jaar in Helsinki op haar naam staat. Hidding voldeed wel aan de eis van het Nederlands Olym pisch Comité om vormbehoud te tonen. Maijon Wijnsma slaagde niet in haar opzet zich voor de Spelen van Los Angeles te kwali ficeren. De 18-jarige Friezin bleef steken bij 5641 punten, goed voor de twaalfde plaats. Het NOC had als eis gesteld, dat zij 5950 punten zou behalen. De zevenkamp in Götzis werd gewonnen door Nadesja Vinogradova uit de Sovjet Unie met 6319 punten. Pagina 15: Tineke Hidding toont vormbehoud UTRECHT De tafelten- nisbond is aan een be stuurscrisis ontsnapt. Tij dens de bondsraadsverga dering te Utrecht dreig den vier hoofdbestuursle den met opstappen als te genkandidaat Eric Goud smit zou worden gekozen ten koste van de zittende Egbert Welsink. Onder die druk bezweek een aantal afgevaardigden, waardoor de voorzitter van de sportcommissie met een kleine meerder heid zijn zetel in het hoofdbestuur wist te be houden. Van de veertig stemgerechtig de leden kreeg Welsink 21 stemmen en Goudsmit 19. In dien de stemming zonder druk van bovenaf had plaats gevon den was de veel gekritiseerde Welsink met ruime meerder heid waarschijnlijk wegge stemd. Overigens was het op vallend dat slechts vier hoofd bestuursleden (Roeten, Lower, Brinkhof en Zuiderwijck) hun positie aan die van Welsink wensten te verbinden. Ook op andere fronten had het bestuur van de tafeltennisbond het zwaar te verduren. Zware kritiek was er vanuit Brabant in verband met een beleids plan dat nimmer op het minis terie van WVC is gearriveerd. Daardoor is de tafeltennisbond maar liefst acht miljoen gul den aan subsidies voor kleine accommodaties ontgaan. Twee Brabantse clubs zijn daar in middels al de dupe van gewor den. De bondsraad besloot de voorgestelde contributieverho ging niet door te voeren. HEERLEN De in Den Haag wonende ex-Joegoslaaf Mile Pajic was gisteren tijdens mo torsportwedstrijden in Heerlen de sterkste motorcoureur in de formuleklasse. Deze race werd na tien van de twaalf ronden afgevlagd wegens een valpar tij, waarbij Rob Beute uit Veg- hel een gecompliceerde elle boogfractuur opliep. Ed Pas sier uit Leidschendam had al eerder bij de training een sleu telbeen gebroken. In de Yamaha 350cc-race werd Hagenaar Ton Kleijweg derde achter Schoonhoven en Matt- hey. Kleijweg bracht wel de snelste ronde op ziin naam: 1.43.8, een gemiddelde snel heid van 120,693 kilometer per uur. DEN HAAG De formule 1-race op het eiland Curacao zal onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederlandse Auto mobiel Club (KNAC) plaats vinden. De voor zondag 14 ok tober in Willemstad vastgestel de race vindt op Nederlands grondgebied plaats en hoort, aldus KNAC-woord voerder Polderman, tot de verantwoor delijkheid van de Nederlandse autosportautoriteiten. Polderman: „De Grand Prix- race op Curacao is overigens pas officieel als wij de wed strijd hebben aangemeld bij de internationale federatie. We hebben nog geen kopie van het contract binnen. Als die arriveert zullen we de aanmel ding doen". De bemoeienis van de KNAC zal overigens niet verder gaan dan een uit gebreid adviseurschap. In sep tember van het vorig jaar heeft Jim Vermeulen, de di recteur van het circuit van Zandvoort, de Antillianen aangeboden op hun kosten een complete circuitploeg over te vliegen naar Curacao. „Ik heb de indruk, dat ze op Curacao de klus behoorlijk onderschat ten. Sinds ons bezoek hebben we geen reactie gehad op onze aanbieding. Ik "heb begrepen, dat ze met een circuit-organi satie uit Florida in de slag wil len", aldus Vermeulen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11