Het is iets krankzinnigs dat it in ons land niet bestaat ILL LUIKINGA WIL WEL EENS OP DE PLANKEN 3 Omroeppastoraat KRO fungeert al tien jaar y IQ/TELEVISIE EeidoeSomcwt VRIJDAG 18 MEI 1984 PAGINA 21 0 verbiedt radioprogramma over pedofilie nisaties op het gebied van pedofilie zijn vertegenwoordigd, is „zeer te- ,b leurgesteld over het besluit", en it het onderwerp te eenzijdig dringt er bij de KRO op aan op het besluit terug te komen. De uitzending over pedofilie had op 24 april moeten plaatsvinden in „Als je haar maar goed zit", een programma over opvoeding en on derwijs dat wekelijks op dinsdag ochtend wordt uitgezonden De eerste uitzending over dit onder- werp was op 17 april geweest. Ook dit programma had eigenlijk niet uitgezonden mogen worden, maar Rodenburg was toen nog op vakan tie „Pedofilie is als onderwerp niet taboe voor de KRO, maar dit pro gramma had niet de vereiste jour nalistieke kwaliteit", aldus de KRO-woordvoerder. ERSUM De KRO-pro- maleiding heeft een radio-uit- ng over pedofilie verboden het onderwerp te eenzijdig urn aangepakt. Een van de os van het programma was ns een KRO-woordvoerder iet aspect van de psychische ie Ie die kinderen kunnen oplo- als een volwassene zich sek- tot hen aangetrokken voelt, ian de orde kwam. De algeme- neur van het programma was ledofilie wel moest kunnen en s geen evenwichtige benade- io vindt de KRO. dat besluit van de KRO de 'Vereniging Martijn' in- •ls protest aangetekend. De iging, waarin een aantal orga- Revanche WK 82 op Duitse TV ZURICH De West- duitse televisie (eerste net) zendt op 22 mei de vriendschappelijke voetbalinterland tus sen Italië en Bondsre publiek Duitsland, de twee finalisten van het laatste wereld kampioenschap, recht streeks uit. NCRV-serie over godsdiensten in het Midden-Oosten HILVERSUM NCRV-tv is begonnen met een godsdienstserie onder de titel „De erfgenamen". Het gaat om twaalf programma's over de godsdiensten in het Midden-Oosten. Daarin zal uitge breid de geschiedenis worden belicht van die godsdiensten die Abraham als hun stamvader beschouwen. De film beelden zijn gemaakt door het Belgi sche echtpaar Nicole en Paul-Jacques Callebourt. De beelden worden van commentaar voorzien door de Utrecht se hoogleraren dr. J. Waardenburg (Is lamoloog) en dr. G. Quispel (kerkhisto ricus). Gisteren verzorgden zij een in leiding op de programma's in de ko mende weken op donderdag, Ned. II om 21.30 uur. Cupfinal op KRO-tv HILVERSUM KRO-tv zendt morgen rechtstreeks de Engel se cup-finale uit. Dit traditionele hoogte punt in het Engelse voetbalseizoen is een wedstrijd tussen Ever- ton en Watford en vindt plaats in het Wembley Stadion in Londen. De wedstrijd is te zien om 16.00 uur op Ned. I en duurt tot 17.45 of 18.15 uur. af hankelijk van even tuele verlenging. Koos Postema met actualiteit voor de VARA HILVERSUM - Koos Postema gaat met ingang van oktober voor de VARA een wekelijks programma op de zaterdag middag presenteren. In „Koos op Zaterdag" zullen gedurende anderhalf uur actualiteit, sport, politiek en cultuur aan de orde komen. Het program ma zal rechtstreeks worden uitgezonden in de namiddag van omstreeks half vijf tot zes uur, voorafgaand aan het nieuwe NOS-journaal van zes uur. Postema heeft een con tract getekend met de VARA voor de duur van het winter seizoen. ;ERK Het gebeurt niet ik dat televisie- en radio- n, die hun stiel gevon- ibben in het Hilversum- ereldje, behoefte voelen alenten ook in het thea- bewijzen. Deejee Will ga vormt een uitzonde- iij wil zijn veelzijdigheid :n aan de specifieke eisen, Vet optreden voor een [bliek vraagt. 40-jarige geboren Gro- I ijk die al vele jaren in Het 31 en omstreken vertoeft, it daar zijn boterham ligt, v vheel wat markten thuis, '"g ook diverse prijzen. Zijn ?ekale vaardigheid poetst Ln Luikinga weer op in het ërprogramma „I love tv", a>Ike vrijdagavond in het m :htse Jacobi-theater pt 'gespeeld n met Alexander Curly lièl van Praag, de presen- van Nederland-Muziek- 'brengt hij een show op r*lanken, die zich het best r" imschrijven als een gezel- legaartje. Van acht tot elf I iet publiek zich amuseren 3ljen aaneenschakeling van hes, gags, grappen, type- rf muziek. Artiesten wor- op de hak genomen en er n t zelfs een kleine quiz r* mensen uit het publiek :eld. i drietal zorgt ook voor de ek. Geholpen door een e verker laat Luikinga zich |jln op de sax en de dwars- *Van Praag op de piano "■'keyboards en Curly op de bas. Zij staan nog in Utrecht, maar er bestaan plan nen om een tournee langs an dere theaters in Nederland te maken. Is „I love tv" een verkapte versie van het satirische „Hol landers", het tv-programma waarmee Luikinga bij Veroni ca succes oogst en dat in het komend seizoen zal worden vervolgd? Will Luikinga: „Daar heeft het niets mee te maken. Ik heb al jaren met dit plan rondgelo pen. Ook Alexander en Chiel voelden veel voor zo n uitstap je naar het theater. We wilden wel eens iets anders. Het idee komt eigenlijk voort uit de campingshows die we tien jaar lang hebben gedaan. We had den een heleboel losse dingen verzameld en dan krijg je de behoefte om dat tot een volle dig theaterprogramma uit te bouwen. Het is iets krankzin nigs dat dit in Nederland nog niet bestaat. Een soort feesta vond voor de hele familie. We ontvangen de mensen bij open doek met muziek en proberen op die manier al direct een on gedwongen sfeer te scheppen. Het is allemaal heel kleinscha lig en intiem. In dit streven past ook het bal-na, waarmee de vrijdagavonden in het Utrechts theater worden beslo ten. De bezoekers krijgen de gelegenheid tot in de nacht op de klanken van een orkestje te dansen. Voor die muziek zor gen wij overigens niet, want als je de hele avond op het to neel hebt gestaan kun je dat niet meer opbrengen. Het valt me tegen hoe moe je ervan wordt, 't Is vaak een zenuwen toestand". Hebben juliie hulp van buiten af gehad bij de totstandkoming van deze theatershow? „Nee hoor, we hebben alles zelf gefinancierd, 't Is gewoon een klein bedrijfje. Onze vrou wen hebben bijvoorbeeld mee geholpen bij het maken van de kostuums. Maar dat maakt het juist spannend. We hebben er ontzettend veel zin in. De show wordt pas echt leuk als we hem twintig of dertig keer gespeeld hebben." Will Luikinga aan het werk voor de Veronicamicrofoon. Druk baasje Will Luikinga, Alexander Curly en Chiel van Praag (v.l.n.r.) in een padvindersact tijdens hun theatershow. Will Luikinga manifesteert zich al jaren als een opvallend druk baasje. Er is maar weinig wat hij niet gedaan heeft: ra dio, televisie, liedjesschrijven, produceren, musiceren... „Ik heb alleen nog niet gere gisseerd. Dat lijkt me ook wel eens leuk, maar dan moet ik zo'n hele cursus volgen." In zijn jeugd ging Luikinga braaf naar school, maar hij had er wel een hekel aan. „Ik heb de hbs afgemaakt, maar vraag niet hoe. Ik voelde veel meer voor muziek. Ik speelde al heel jong klarinet in de fanfare. Later ben ik over gestapt op de saxofoon en kwam ik al gauw in een pop groep terecht. Dat werk heb ik een hele poos volgehouden. Toen ik bij de Fighting Cats zat, kwam ik veel bij Veronica om onze platen te pluggen en meer van dergelijke bezighe iden. in die tijd was het alle maal veel toegankelijker. Je mocht toen nog fouten maken. Tegenwoordig moet alles in één keer goed zijn. In 1971 kwam ik voor een moeilijke keus te staan. Rik van der Linden wilde me hebben als saxofonist bij Ekseption en ik kon ook presentator bij Vero nica worden. Het werd Vero nica." Is dat een goede keus geweest? „Weet jij de naam van de saxofonist van Ekseption? Nee? Nou, dan weet je het. Dat bedoel ik nu maar. De keus was dus goed. Ze hadden bij Veronica een vent met een donkere stem nodig als pre sentator van nachtprogram ma's. Dat klinkt zo sfeervol, weet je. Zo'n stem heb ik van Moeder Natuur meegekregen, dus kon ik in 1972 als discjoc- key beginnen." Als radioman is Will Luikinga het bekendst geworden door zijn programma ..Will wil wel", dat nog steeds ('s woens dags van 12.00 tot 14.00 uur via Hilversum I) wordt uitgezon den. Hij werkt daarin veel met spelletjes, waarvoor hij vaak technische apparaten gebruikt. „Ik hou het zo eenvoudig mo gelijk. Aan zo'n spelletje moet iedereen mee kunnen doen. Iedereen moet de kans hebben duizend gulden te winnen." Iets heel anders was ook het landleven op een boerderij bij Nijkerk waar hij met zijn vrouw, met wie hij 19 jaar ge trouwd is, tien jaar heeft ge woond en geboerd. „Gewoon te gek met al die dieren", is zijn reactie nu, „maar het vraagt wel ver schrikkelijk veel tijd. Het was op een gegeven moment niet meer op te brengen. Maar dan ga ik ook zo weer iets nieuws beginnen. Ik mag er niet aan denken tot m'n 75e hetzelfde te moeten doen." WILLEM VAN DER VEEN HILVERSUM Het KRO-omroeppastoraat bestaat binnenkort tien jaar. Op zondag 3 juni wordt dit jubile um gevierd met een eucharistieviering in de stand plaats van dit pastoraat: de kerk aan 't Zand in Amers foort. KRO-tv zendt deze viering rechtstreeks uit en wijdt ook 's-avonds een programma aan verleden en toekomst van het Omroeppastoraat. Het begin van het omroeppastoraat ligt in 1974: op 1 juni werd het oprichtingscontract getekend, nadat enkele jaren eerder door Richard Schoonhoven (direkteur KRO-tv) het idee was gelanceerd en Joost Reuten dit uitgewerkt had. Op 1 oktober van dat jaar ging het pastoraat echt van start op radio en televisie, met Jan ter Laak en Jack de Valk als pas tores. Drie maanden later kwam pastoraal medewerkster Maria ter Steeg het team versterken. De benoeming van de teamleden geschiedde en geschiedt door de aartsbisschop van Utrecht. Maria ter Steeg is de enig overgeblevene van de ploeg van het eerste uur: in 1979 werd Jack de Valk zieken- hutspastor in Utrecht. Hij werd opgevolgd door Hein Schaef- fer, in 1983 werd Jan ter Laak algemeen secretaris van Pax Christi Nederland en hij wordt per augustus a.s. opgevolgd door pastor Adri Verweij. Waarom dat omroeppastoraat? Als iedere zondag vanuit een andere plaats een viering op tv komt, ontstaat er geen band met de vaste kijker. Maar als vieringen te zien zijn met telkens dezelfde voorgan gers vanuit dezelfde kerk, kan er een verwantschap ont staan. Maria ter Steeg: „De kijkers kunnen duidelijk bij ons horen. Ze zien een herkenbare parochie, een gemeenschap en kun nen zich daarbij verbonden voelen. We kunnen zodoende vertrouwen oproepen, kontakten hebben met mensen en ze begeleiden. Wij doen eigenlijk precies hetzelfde als iedere pastor in een parochie, alleen zijn onze middelen om mensen te bereiken iets anders". Het omroeppastoraat opereert vanuit een bestaande parochie, de Franciscus Xaverius-parochie in de binnenstad van Amersfoort. Die dus de naam „Omroepparochie" draagt. De vele activiteiten in die parochie en het radio- en tv-werk be ïnvloeden en versterken elkaar. Het kontakt met de kerke lijke basis ervaren Maria ter Steeg en haar collega's duidelijk als een noodzaak voor een goed pastoraat-per-omroep. KRO-tv zendt bijna iedere twee weken een viering vanuit Amersfoort uit, met gemiddeld zo'n 145.000 kijkers per keer. Op 3 juni is de 202-e tv-viering te zien. Overigens worden de diensten vanuit Amersfoort afgewisseld met diensten uit an dere plaatsen, zodat toch ook andere liturgievormen aan bod komen. Na de tv-diensten en ook tijdens de nachtuitzendin gen van KRO-radio (de nacht van donderdag op vrijdag) zijn de medewerkers van het omroeppastoraat telefonisch bereik baar voor ieder die behoefte heeft aan een gesprek. Dat leidt tot soms langdurige kontakten, vaak óok met jongeren. Die telefonische en ook schriftelijke nazorg is een belangrijk stuk van de werkzaamheden van het pastoraat. Verder is het omroeppastoraat betrokken bij de voorberei ding en realisaties van een aantal godsdienstige radio- en tv- programma's, schrijft men wekelijks een rubriek in het om roepblad Studio en wordt in het wekelijks radioprogramma „Postbus 900" ingegaan op brieven van luisteraars over erva ringen betreffende geloof en samenleving. Een apart onder deel is nog het vrijdagse radioprogramma van pastoor Raad- schelders, die luisteraars vraagt te reageren op een door hem voorgelegde vraag. Naast het radio- en tv-werk is er voor de omroeppastores het gebruikelijke werk in de Amersfoortse parochie te doen en hebben zij kontakten met pastorale aktiviteiten elders in het land, die zij proberen te stimuleren. it troosteloze havengebied ,JBangkok leven zo'n 68.000 e$en, zonder dat deze buurt Jlijkeen woonwijk is. De jtehwijk Klong Toey Slum wikt dan ook niet of nau- frs over openbare voorzie- pn. Er zijn bijna geen stra- -geen riolering, geen gas- \aterleiding. Temidden van l 68.000 mensen probeert jAmerikaanse pater Joe fr met zijn medewerkers te doen aan hun ellendige $an. Ook de Nederlandse sr Jeanne van der Aalst en d' helpster Lucy Hom wer- ,{h/er aan medische en soci- n)egeleiding. J uur Nederland 1. i-i npia in miniatuur h) katholieke kerk wordt de nvaand van oudsher ge- n' als de Mariamaand. [Ja/ in de wereld is Maria al- èp grote schaal vereerd en g' is er weinig over haar le- bekend. De evangelisten rfen haar niet duidelijk uit- lfie/c/, maar in de loop der Jeeft de devotie zelf de la- ?t(s opgevuld. Een on beken- nmeester vervaardigde in J een getijdenboek voor ijarina van Kleef, de herto- ]ian Gelre, waarin hij minia- van het leven van Maria ide. In deze uitzending It Maria ter Steeg over 's leven aan de hand van 'n miniaturen, uur Nederland 1. ''arte joden iand kent eigenlijk precies rsprong van de fal as ja's, \rte joden van Ethiopië, is een Franse oriëntalist Iéen er in de vorige eeuw in )oen mali ge Abessinië min- 5 een kwart miljoen faljas- hebben geleefd. Nu zijn nog maar enkele tien- iden. Verdrukt in de hui- burgeroorlog, worden ze de rest van de bevolking iheilbrengers beschouwd, kleine groep vluchtte in- Is naar de Soedan en iroot gedeelte is naar Is- ^geemigreerd. Simcha Ja- een Canadese jood te een film over de faljas- i uur Nederland 2. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Minibios, met o.a. Archi bald, Koning Arthur en Jut en Jul. 16.15 Wordt vervolgd, magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, En gelse serie. Archie moet een bloedtransfusie onder gaan maar hij heeft een zeer zeldzame bloedgroep. KRO 18.55 Candy, Candy, kinderse rie. Afl.: Zoete Candy. 19.15 Vluchtelingeneiland (6), tv-serie. Jamie en Jemma moeten hun huis verlaten, omdat er geen testament was, waarin hun rechten ge regeld waren. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Wrekers, Engelse se rie. Geheimagent Hooper heeft een afspraak met John Steed in een pakhuis. Helaas treft Steed hem niet meer levend aan. 21.20 Brandpunt, in de markt. Programma over onze eco nomie. 22.20 Hallo Larry, tv-serie. Een tijdelijke secretaresse bij het radiostation heeft haar oog laten vallen op vader en zoon Aider. 22.45 „Achtenzestigduizend mensen in het moeras", reportage over de Klong To^y krottenwijk in Bang kok en het werk van Pater Joe Mayer. (Zie toelichting). 23.10 Maria in miniatuur. Het leven van Maria uit het mid deleeuwse getijdenboek van Catharina van Kleef. (Zie toelichting). NOS 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Feduco-RVU: Zicht op werk. Afl. 1: Detailhandel (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Fame, Amerikaanse se rie. Sandy Gordon is een muziekstudent, die als alco holist van school is ge stuurd. Nu hij niet meer drinkt wil hij graag verder studeren. 20.30 Willem Ruis lotto-show, spelprogramma. 21.30 Haagse Bluf, de politiek belicht en toegelicht vanuit het HOT-theater in Den Haag. Presentatie: Nelleke Burg, Marjolijn Uitzinger en Redmar Kooistra. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Zwarte joden, documen taire over de falasja's, de joden van Ethiopië. (Zie toe lichting). VARA 23.15-00.45 Straatmuziek (Street music), Amerikaanse speelfilm uit het alternatieve circuit. Regie: Jenny Bowen. Sadie Delaware (Elizabeth Daily) is een jonge zangeres en tapdanseres, die on danks haar talenten geen baantje kan vinden. Daar om treedt ze op in de stra ten van San Francisco. Ze woont samen met bus chauffeur Eddie Beagle (Larry Breeding) op een sjo fel hotelkamertje. McLean Stevenson(op de foto met zijn vrouw Ginny) speelt als Larry Alder de hoofdrol in de Amerikaanse serieHello, Larry". Ned. I om 22.20 uur. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeschichten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Feuerspringer von Monta na (Red skies of Montana), Ameri kaanse speelfilm uit 1952 van Joseph M. Newman. Cliff Mason staat aan het hoofd van een groep brandweer lieden. die gespecialiseerd is in bos- brandbestrijding. De Smoke Jum pers" worden aan parachutes in de omgeving van de brandhaard gedropt om de vlammen te bestrijden. Wan neer op zekere dag Mason na een ac tie als enige de katastrofe overleeft, beschuldigt de zoon van een slachtof fer hem ervan, zijn collega in de steek te hebben gelaten. 22.00 Gott und die Welt. Jesse Jack son - ein schwarzer Messias? 22.30 Tagesthemen. 23.00 Heufabend... De ARD-Talk- show van Joachim Fuchsberger met als gast Andre Heller. 23.45 Das süBe linke Leben (1), tv-film naar „The History Man" van Malcolm Bradbury. Deze serie vormt een satire op het studenten-radicalis- me en zijn naweeen aan het eind van de zestiger en in het begin van de ze ventiger jaren. In de herfst van 1972 waait op de campus van de universi teit van Watermouth nog steeds de li berale wind van de studenten-revolu tie. Daarvan profiteren op de eerste plaats de socioloog en wetenschap pelijk assistent, dr. Howard Kirk en zijn vrouw Barbara. 00.35 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Brigitte und ihr Koch. 18.20 Pat und Patachon. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandjournal, reportages. 20.15 Ein Fall für zwei, Duitse mis daadserie. Afl.: Elf jaar later. Na elf jaar wordt de wegens moord veroor deelde Udo Lemke uit de gevangenis ontslagen. Frauke Kuiper, de weduwe van het slachtoffer Helmut Kuiper, is bang, dat Lemke wraak op haar dochter Ann zal nemen. Ten tijde van het proces trad zij als getuige char ge op tegen Lemke. Omdat ze eerst met Lemke getrouwd is geweest, meent ze hem als gevaarlijk in te kun nen schatten. Dr. Renz ziet aanvanke lijk geen mogelijkheden haar te hel pen. 21.15 Der Sport-Spiegel. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.25 Sport am Freitag. Met o.a. concours hippique: Duitse kampioen schappen en Olympische qualifica- ties. 23.40 Vegas. Amerikaanse detective serie. Afl. De vurige vrouw. 00.30 Haute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 Hallo Spencer. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Tier-Report. 21.00 Die Zukunft aua der Retorte? Documentaire. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh, tv-serie (herh.). 23.00 Rockpalast. 00.00 Journaal. - BRT 1 18.20 Er was een keer...: De mees terkok. 18.30 Boone (7), jeugdserie. 19.15 Juke Box. 19.20 Programma van de Chr.-Dem. Omroep. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Kruis of munt (Pile ou face). Franse speelfilm uit 1980. Regie: Ro bert Enrico Van de 18e verdieping van een flatgebouw in Bordeaux valt een vrouw naar beneden. De politie beschouwt haar dood als een onge val; de vrouw leed namelijk aan hoog tevrees. Alleen inspecteur Baroni (Philippe Noiret) vermoedt, dat de vrouw door haar man. de boekhouder Morlaix (Michel Serrault). uit het raam is geduwd. Vanaf dat moment begint Baroni in het verleden van de onop vallende boekhouder te graven. Baro ni is zo vastbesloten te bewijzen, dat Morlaix zijn vrouw heeft vermoord, dat hij er andere zaken voor verwaar loosd. Een goede aanleiding voor zijn superieuren om hem met vervroegd pensioen te sturen. 22.00 Premiere. Filmnieuws. 22.50 Journaal en Coda: „Elegie" van Maurice Gilliams. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Wereldkampioenschap Disco dansen 1983. Met de groepen Mezzo Forte en Imagination. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Fundamenten: Mens op de drempel? Ludo Bekkers praat met de antroposoof, prof. B.C.J. Lievegoed over zijn nieuwe boek „Mens op de drempel". 21.05-22.10 Internationale Muziek- wedstijd Maria Callas (1). RTBF 1 16.40 Vacatures ONEM. 16.55 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce aoir, regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, actualiteiten. 21.05 Le Nageur (Plovets), Russi sche speelfilm uit 1962. Met: Eldoudja Bourdoull, Rouslan Mikaberidze, Baadour Tsouladze e.a. Regie: Irakli Kvinkadze. 22.15 Journaal. TV 5 19.00 Programmes pour la jeunesse. Le chansonnier de papier, raconte quand tu étais petite en La cuisine voyageuse. 19.25 Le tout pour le tout. Theater uitzending. Een stel dat zeven jaar uit elkaar is. blijft contact houden door vriendschap en door de situatie.. Met Michèle Morgan en Pierre Mondy 21.30 Le pere Noël revient de guer re. Tv-film. Het is oorlog. De kleine Michel zit op zijn vader te wachten Hij hoopt dat hij voor de Kerst thuis komt. BBC 1 17.55 So you want to be top, kinder- 18.10 Codename Icarus. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 De roze panter, tekenfilm. 20.00 Fame, Amerikaanse serie. 20.50 Odd one out, spelprogramma. 21.10 Time of your life. 22.00 Journaal. 22.25 Starsky en Hutch, politieserie. 23.15 Voetbal. Voorbeschouwing Cup 23.45 Pinkerton's Progress. 00 16 Nieuwswoverzicht. 00.20 Pursuit of happiness, Ameri kaanse speelfilm uit 1971 Met: Mi chael Sarrazin, Barbara Hershey Ro bert Klein e.a. Regie: Robert Mulli- BBC 2 18.05 Open Universtity. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 18.40 Tekenfilm. 18.45 The Friday Western: Riders from Tuscan. 19.50 8 Days a Week, tv-serie over rock- en popgebeurtenissen. 20.20 America, historische documen taire van Alistair Cooke. 21.10 My Music. 21.35 Gardeners' World, tuinrubriek. 22.00 Empire. 22.25 All our working lives (6). 23.25 R.A. Summer exhibition. 23.55 Newsnight. ITV 17.00 Rainbow. 17.20 Tweety pie and Sylvester. 17.25 The wind in the willows. 17.50,Freetime. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 The Pyramid game. Quiz onder leiding van Steve Jones. 20.30 Hardcastle McCormick. Poli tieserie met Brian Keith. 21.30 That's my boy. Komische serie met Molly Sugden. 22.00 Marlowe, private eyes. Met Powers Booth. Afl: King in Yellow 23.00 News at ten. 23.30 Crime Passion. 00.00 Cross Question. 00.35 Fear in the night. Amerikaanse film (1947). Een man pleegt een moord terwijl hij onder hypnose is. 02.20 People like us. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Bo*. Pop muziek. 19.00 Cartoon Time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne Shuster. Komische 19.30 The new Dick van Dyke Show. Komische serie. 19.55 Charlie's Angels. Serie. Afl: Angel on high. 20.40 Vegas. Serie. Afl: The Lido girts. 21.30 The Davis Cup. Tennis met aan het einde van het programma een sportquiz. 22.30 The jazz life. Serie. Afl: Nat Adderly. 23.00 Sky Channel Music Box. Pop muziek. TV-morgen Han van der Meer presenteert de cursus voor dienstverleners. Ned. I om 10.30 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.30 Teleac: Tur ken, Marokkanen, Nederlanders (9). 11.00 Feduco-ROF: De Gemeente (herh.). DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Abenteuer des bra ven Kommandanten Kuppes (herh.). 11.15 Umschau. DUITSLAND 2 11 45 Programma-weekoverzicht. DUITSLAND 3 RTBF 1 10.35 Interwallonie: Eilikoum. 11.05 Informatix (9). 11 35 Fitness Dance, samenvatting. 12.00 Le plat du jour. Een zomerse keuken. BBC 1 07.20 Tv-cursussen. 09 45 Saturday Picture Show. 11.57 Weerbericht. 12.00 Grandstand, sportmagazine met nieuwsoverzicht BBC 2 07.25 Tv-cursussen. ITV 07.25 Tv-am. 10 25 No 73. met o m Sesamstraat. 12 00 The world of sport. HILVERSUM 1 17.02 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. 18.06 Echo-magazine (18.35 Kruispunt-interview). 19.02 Le venslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 00.02 Erik de Zwart. 02.02 In the mix. 03.02 Peter Teekamp. 04.02 Jeroen van Inkel. 05.02 't Komt voor de bak ker. HILVERSUM 2 18.00 Nws. P.P.: 18.20 Uitz. van de GPV. Overh.voorl.: 18.30 Onder anderen. VARA: 18.40 Het cir cuit (20.00 Nws). RVU: 21.40 Met Eu ropa als inzet. Feduco-NOS: 22.00 Medelanders. Nederlanders. Pro gramma voor Joegoslaven over Ne derland. 22.30 Nws. NOS: 22.40 Oost- West. VARA: 23.00 Het zout in de pap met Nederlandse kunstenaars in New York. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 16.00 Top Veertig. NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Bart en de Zwart. 22.02 Count down Cafe. HILVERSUM 4 16.00 Willem de Rid ders Radiola Improvisatie Salon. NOS: 20.00 EBU Jazz Concert 1984. 22.00 Horizon. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Hallo hier Hilversum! (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied) 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS 7.00 Nws. 7.11 TROS-nws.show (7.35. 8.35 en 9.35 Aktua. 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS nws.show (10.00, 10.35, en 11.00 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Mede landers Nederlanders. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop (ca. 11.30 Weer man Hans de Jong) HILVERSUM 4 AVRO 7.00 Nws. 7.02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo, kin derkunstprogramma. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Concerto Mattinale. 11.30 Kurhausconcert Het Amster dams Nonet. RADIO RIJNMOND 10.00 De weeka genda door Rianne van der Giessen. 10.30 Weekonderwerp: Het bedrijfsle ven door Nico Haasbroek, reportage, studiodiscussie en telefonische reak- ties. *r Aad Bos voorziet het EBU- Jazzconcert 1984 van com mentaar. Hilversum 4 om 20.00

Leidse Courant | 1984 | | pagina 21