Ie angst van Dustin Hoffman ken t de sfeer in zijn films AVRO in zomer met veel sport NOS geeft eerlijk beeld van Europarlement a RDIO/TELEVISIE QeidócQouruvnt DONDERDAG 17 MS 1984 PAGIN£19 Arl uud Lubbers Haagse Bluf" .yERSUM In het program- „Haagse uf" van vrijdag zul- als gast optreden minister-pre- •nt Ruud Lubbers over het ka- fetsfceraad, VVD-leider Ed Nij- pbver de vele rakettenvarian- en de kans op een kabinetscri- de voorzitter van het Europees lëment Piet Dankert over de jkenis van de grote metaalsta- n in Duitsland en Rijnmond- rzitter André van der Louw 'r het voortdurend getrouwtrek t een aparte provincie Rijn- ind. HILVERSUM AVRO-tv brengt in de zomermaanden veel sporteve nementen op de buis. Onder de titel „Wie waagt, die wint" krijgen waaghalzen op motoren, fietsen en brommers in acht uitzendingen de kans om hun talenten te tonen tij dens speciaal voor dit programma uitgedachte races. De bij de jeugd geliefde fietscrosses zijn ook deze zomer op de AVRO-tv te zien. Op 13 september zendt de AVRO de wereldkampioenschappen fietscross in Japan uit. In navolging van Veronica komt nu ook de AVRO op 31 augustus met een „Sta dion motorcross" in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Eveneens in augustus brengt de AVRO een re portage van de snel aan populariteit winnende triathlon. Het programma „Nieuwe oogst" zendt de AVRO op 8 september rechtstreeks vanaf de Firato uit. De omroep zoekt talenten in de catego rieën instrumentaal, vocaal en visu eel (variété). De zevendelige dramaserie „Van oude mensen de dingen die voorbij gaan"' naaf het gelijknamige boek van jLouis Couperus, die de AVRO negen jaar geleden voor het eerst op televisie- bracht, wordt in augustus en september herhaald Op 25 jtlni toont de AVRO de docu mentair^- ..Auschwitz and the Al- lies", waarin duidelijk wordt dat de gealliéerden al in 1942 wisten wat er in het concentratiekamp gebeur de. Deze zomer zijn oij de AVRO twee niéuwe buitenlandse series te ver wachten: de vijfdelige serie „Ken nedy" over de Amerikaanse presi dent John F.Kennedy (vanaf 5 juli) en vanaf 7 juni de jeugdserie „Jack Holborn" over een weesjongen die aan het einde van de achttiende eeuw spannende avonturen beleeft. Op muzikaal gebied ligt de uitzen ding van het „Montreux Golden Rose Pop Festival" op 8 juni. Ver der zendt de AVRO op 19 augustus het ballet „Giselle" uit en op 16 sep tember een uitvoering van de opera „Fidelio" onder leiding van Bernard Haitink. De Verlokking naar Triëst HILVERSUM „De Verlokking", een aflevering uit de serie „Lotgevallen" van VPRO-programmamaker Cherry Duyns. is door de NOS-werkgroep Documentaires geselecteerd als inzending voor de docu mentaire-afdeling van de Prix d'Italia die plaatsvindt van 17 t/m 30 september 1984 in Triest ..De Verlokking" is het onge hoorde relaas van de landarbeider Johan de Vries die in de oorlogsjaren van '40/'45 de mogelijkheid aangreep om boer te wor den. In het spoor van de Duitse legers trok hij als kolonist naar Rusland. Zijn weg voerde van het Noordhollandse Anna Paulowna naar een strafkamp in Siberië. BELFILM „THE GRADUATE" ZONDAG OP VOO-TV |Amerikaanse acteur Dustin geeft schroomvallig at zijn faalangst mogelijk iron vormt voor succesvol Uitgerekend die slecht- [enschap voor een acteur, ol zelfvertrouwen zou zitten, brengt hem [er bij zijn publiek. De felag van die angst leest van zijn gezicht af. puurt uit zijn films. Dat doet er uitzien als een geslage- als een verschoppeling die in het menselijk verkeer helemaal geschoten heeft neemt voor zijn figuur in. loopt met hem weg, om- hij zich het liefst aan men- bnttrekt. lermaal treft dit meest ei- t> in de persoon van Dustin (man in de film „The Gra- jjfite" uit 1968, zondag bij de k Oop Ned. II om 21.25 uur. I was destijds zijn eerste gro- r filmrol na net de acteursa- emie te hebben verlaten, speelt daarin de student, verliefd wordt op de doch- van zijn vaders compagnon itharine Ross) en tegelijk de ipathie zoekt van haar eder, een rol van Anne iicroft. Dit roept complica- sop, zoals te begrijpen valt, i kbelspel en halve waarhe- Een hele film lang grijpt ieur Nichols de gelegen- om dit uit de doeken te De voortdurend ietwat ukkig ogende Dustin nan roept meelij en mee- n op. Dat bepaalt de sfeer van deze film, die al spoedig in aanmerking kwam voor een Oscar. In dit verhaal kan men dan ook niet om hem heen, zoals later andermaal bleek in de film „Kramer versus Kramer" over de onvolmaaktheid in de liefde, waarin hij telkens aan het kortste eind trok. Die faalangst van Hoffman heeft vooral te maken met zijn oprechtheid jegens een rol. Naar zijn wijze van zien en spelen zet je niet iemand zo maar even neer Elk woord, elke handeling, elke gedachte, die in beeld wordt uitgedrukt, moet passen in het karakter van een door hem te spelen fi guur. Hij kan dan ook zwaar te rade gaan met zichzelf en zijn omgeving over een woord of een bepaalde zin in een door hem te zeggen tekst. Hij spreekt daarover de regisseur aan en in geval van twijfel neemt hij het zelfs op met de schrijver van het scenario, lie ver dan onbekommerd verder te dwalen Zo beweegt hij zich tastend door zijn werk, en dit straalt door naar de hele film. Zijn filmverhalen worden niet verteld, niet pasklaar aan de kijker aangeboden, maar be hoedzaam ontvouwd. Dit alles in „Graduate" overtogen met de weldadige muziek van Si mon en Garfunkel. Onvergetelijk Dit maakt vrijwel al zijn films onvergetelijk. Hij verschaft de toeschouwer het gevoel, dat die zelf bezig is oplossingen te zoeken voor de raadselen waarin het mysterie mens zich beweegt Dit levert op de set soms strubbelingen op Zelfs zijn medespelers nemen hem dan zijn zucht tot perfectionis me kwalijk Het houdt tijd op, scènes moeten worden overge daan. Dat kost bovendien een hoop geld als de regisseur zich niet aan zijn tijdschema houdt. Hoffman is daar zelf vrij open hartig over. Hij acht zchzelf ei genlijk beter op zijn plaats op het toneel dan in de film. Daar houdt men zich vooraf uige- breid bezig met de interpreta tie, het begrijpen en begrijpe lijk maken van teksten. Ligt elke zin uiteindelijk op zijn plaats, dan kan daar op tour nee of op een vaste standplaats heel lang mee gedaan worden, honderden voorstellingen Niet zo bij de film. Daar moet het er allemaal in één keer op Verschil van inzicht over de waarde van een tekst leidt tot oponthoud. Vooral in „The graduate" lag dit zeer gevoelig. Het gaat hierin om uiteenlo pende soorten liefde. Hoffman in de rol van de beginnende student Ben Braddock wordt ingepalmd door de vrouw van de compagnon van zijn vader, een rol van Anne Bancroft. Ben laat zich dit welgevallen, omdat hij bij haar deels moe derlijke gevoelens zoekt, deels niet ongevoelig is voor het avontuurlijke karakter van deze relatie. Daarnaast groeit bij hem een zekere gevoelig heid voor de dochter van die vrouw. Hij moet zijn aandacht over twee sympathieën verde len, leeft in de vrees beiden te zullen verliezen, kiest tenslotte voor de dochter, al vormt de wijze waarop dit in beeld komt niet de sterkste kant van deze film. Hoffman loopt een beetje we reldvreemd tussen al deze scè nes en mensen door, met die trek van weifelmoedigheid op zijn gezicht en in zijn houding. Regisseur Mike Nichols kan daar bedreven mee uit de voe ten. Hij bedient zich van een strakke stijl, aangeleerd van de tv, d.w.z. veel koppen dichtbij in beeld, nodig om op het kleine scherm een zekere zeggingskracht te bereiken, maar bij de beoogde aanwezig heid van sprekende gezichten, zoals dat van Hoffman, even- zovele pluspunten voor de scherpte in de tekening van dit verhaal. Geen geheim In eerdere interviews, ook in dit blad, maakte Dustin Hoff man er geen geheim van, dat hij wordt achtervolgd door de angst om te mislukken in wat hij op film over wil en moet brengen. Hij pint zich niet vast op één karakter, maar zette in de loop der jaren wel tien ver schillende personages in de Dustin Hoffman heeft soms moeizame gesprekken met zijn t liefde (Katharine Ross). film neer. Wel voortdurend gecompliceerde mensen, die niet góed raad weten met hun houding, ofwel door vragen gekweld worden, of zich niet thuis voelen op de plaats waar het leven hen heeft neergezet. Door al deze figuren heen zoekt de acteur Hoffman tas tend zijn weg. Men ziet het dan gebeuren, dat hij niet een rol speelt, maar dat de door hem te spelen figuur in ver gaande mate vat krijgt op zijn eigen persoonlijkheid. Daaruit zou een stuk van Hoffmans aarzelingen verklaard zijn: hij staat zozeer open voor te spe len personages, dat hij daarin verdwijnt. Dit talent veroor zaakt tevens zijn persoonlijke remmingen. Heeft hij een rol ten einde gespeeld, dan stopt hij daar zo maar niet mee, maar moet hij zulk een uitge beelde mens letterlijk van zich afschudden. Tussen deze men tale activiteiten door moet hij ook nog proberen zichzelf te zijn. In die mate waarin hem dat niet lukt, ziet men het ge beuren, dat hij zich in tot de verbeelding sprekende rollen uitleeft en dat hij zijn publiek schijnt te betrekken in de in vulling van het karakter, zo tastend zoekt hij zich een weg door de menselijke aard heen. Als het ware een beginnende student, een graduate. TON OLIEMULLER HILVERSUM Het is de vraag of het Europese Parlement 5 (EP) wel zo blij zal zijn met de vier documentaires, die de NOS- i televisie heeft gemaakt naar aanleiding van de Europese verkie- zingen, die op 14 juni (en 17 juni) worden gehouden. Als het gaat om een journalistiek product, behoort zo'n vraag niet van belang te zijn, maar in dit geval ligt de zaak anders. De NOS wil name- lijk graag dat het EP fors meedeelt in de niet geringe kosten. - daarbij speculerend op de behoefte van het parlement om onder j de aandacht van de kijkers te komen. Onder zulke omstandigheden kan het gebeuren dat tv-makers niet meer alleen journalistieke maatstaven aanleggen Maar dat verwijt mag Bob de Ronde en Carel Kuyl niet gemaakt worden. Voor zover dat valt op te maken uit de eerste twee documentai- res, die binnenkort op tv verschijnen, hebben beiden geprobeerd j' een zo eerlijk mogelijk beeld te geven van het Europarlement en het gebeuren daaromheen. Zo eerlijk, dat een vertegen woord i- ger van het parlement, die de programma's was komen keuren, - bepaald niet opgewekt keek. Hij noemde het werk „nogal nega tief" en „onevenwichtig" en wekte de indruk dat hij zijn bazen zou adviseren de knip maar dicht te houden. Die kwalificatie „negatief" sloeg op de aflevering, die onder de l titel „Het Spel en dc Inzet" aanstaande zondag wordt vertoond. Bob de Ronde geeft daarin een impressie van de maandelijkse i voltallige vergaderingen van het parlement in Straatsburg. Cen trale vraag: wat is de macht van de 234 rechtstreeks gekozen leden9 Die is er (nog) niet of nauwelijks, zo blijkt uit de film. Ex- Europarlementariër Frans van der Gun (CDA), wiens commen- taar als rode draad is gebruikt, vindt dat teveel kansen niet be- nut worden, als gevolg van verdeeldheid, te lang gepraat en ge brek aan concrete aanpak. De Ronde illustreert dat door langdu rig aandacht te schenken aan een volstrekt onbegrijpelijk orde- debatje tussen twee Britse afgevaardigden en de voorzitter. „Onevenwichtig" zou de serie documentaires zijn, omdat de tweede aflevering geheel gaat over de PvdA'er Hemmo Mun- tingh. Die kritiek lijkt wel terecht, omdat ook in deel III (3 juni) een PvdA-afgevaardigde, die inmiddels wel door zijn partij op een onverkiesbare plaats is gezet, een prominente rol speelt: Jo- han van Minnen. Men zou de indruk kunnen krijgen dat er geen CDA'ers, VVD'ers of D'66'ers in het parlement zitten Maar mis schien is het zo dat de socialisten als enige bereid waren de NOS-ploeg een kijkje achter de schermen te geven. Want Hem mo Muntingh is bepaald niet kinderachtig geweest; hij laat alles zien. ook het bizarre leven in huurflats en hotels, waar de drank soms rijkelijk vloeit. De serie documentaires, die „Kiezen voor Europa" heet, wordt uitgezonden op vier achtereenvolgende zondagen: 20 mei, 27 mei, 3 juni en 10 juni, steeds op Nederland 1. van 18.30 tot 19.00 uur Aansluitend aan de laatste aflevering wordt een studiodis-* cussie gehouden, met de lijsttrekkers van PvdA (Dankert). CDA» (Beumer), VVD (Nord) en D'66 (Eisma). RIK IN 'T HOUT Een beeld van het Europarlement. ie waagt die wint gpira ten, die zich graag is op het Circuit van Zand- rt wilden uitleven, hebben de maand april van de RO de kans gekregen te tn wat zij anders op de weg mogen. Voor een serie >gramma 's, waarvan van- )nd de eerste aflevering it, mocht een aantal beken- en onbekende Nederlan- s deelnemen aan evene nten als sprint- of jumpwed- ijden, wie volbrengt de snel- pitstop en diverse stunts. hierna nog ambitie had om t een formulewagen te rij- kon na het afleggen van i proef een opleiding tot treur volgen. 28 uur Nederland 1. stache er zon en gezondheid gaat laatste aflevering van het )r Anneke van der Does en ou van Sprang gespresen- rde programma Pistache, mpingarts W. Braam is een i de gasten. Hij vertelt hoe faarlijk en hoe gezond de is voor het lichaam in het om een en de huid in het bij- der. Verder gaat het in de iw over mensen die last t)ben van zomerfobieën. Ti- Ie Schaake verzorgt deze !r een onderwerp over werk vakantie en met name over gelijkheden voor jongeren tijdens de vakantie wat bij verdienen. Voor het maan- Hjkse werkproject werd in Haag gefilmd. Daar is een \tal werklozen bezig met het bouwen van een woonboot een ontmoetingscentrum or jongeren. Muziek komt Jerney Kaagman, The i/s 'n' Dolls, Equipe en An- i Valkering. 35 uur Nederland 2. erfgenamen komende maanden ver gt de NCRV een twaalfdeli- serie van het Belgische Itpaar Paul-Jacques en Ni- Ie Callebourt over de gods- nsten in het Midden-Oos- Hierin zal de geschiedenis irden belicht van de nazaten Abraham, die weliswaar geloof als basis hebben. iar toch min of meer eikaars inden zijn geworden. De tlden worden van commen- voorzien door de Utrecht islamoloog, prof. dr. J. Ierdenburg en de kerkhisto- 'S prof. dr. G. Ouispel. Bei- i zullen tevens de eerste af ding bij de kijkers inleiden. 30 uur Nederland 2. NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 VARA 16.00 Love Boat, Amerikaanse serie. Er wordt een prachti ge japon aan boord ge bracht en op een kledings- tang gehangen. Heel even maar, want voordat er ie mand erg in heeft is deze alweer verdwenen. 16.50 De ontvoering (3), tv-se- rie. Nauwelijks is David Bal four in het huis van zijn oom aan de dood ontsnapt of er dreigen alweer nieuwe ge varen (herh.). AVRO 18.55 Minibios, kinderpro gramma. 19.05 Toppop. Flitsen van de nationale hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Wie waagt die wint. In samenwerking met het Cir cuit van Zandvoort zendt de AVRO een serie program ma's uit over racen. Van avond: o.a. de pitstop, de standaard-sprintklasse en auto-motor-jump-kwalifica- ties. 21.00 Dallas. Amerikaanse tv- -serie. Cliff jaagt de Ewings tegen zich in het harnas door tijdens een plechtig heid ter ere van Jock Ewing allerlei opmerkingen te ma ken. 21.50 Televizier Magazine. 22.30 Kort commentaar. 22.35 Wie betaalt de veer man? (3), tv-serie. Annika vraagt Babis haar alles te vertellen over Alan Haldane. 23.25 Ontdek je plekje: Ame- rongen. NOS 23.40 Journaal. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 17.45 Feduco. De Marokkaan s-Arabische vrouwen en de zelf-organisatie (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NVRC 19.12 't Is kinderspel. Spel- programma. 19.35 Pistache, praat- en mu ziekprogramma. Laatste editie van dit seizoen. Pre sentatie Anneke van der Does en Milou van Sprang. 20.35 Nederland-ltalië zaal voetbal. Reportage van de officiële zaalvoetbal-inter land vanuit de Merwe-hal in Dordrecht. 21.30 De erfgenamen. Serie over de godsdiensten in het Midden-Oosten. Vandaag een overzicht van de gees telijke stromingen tussen Mekka en Rusland. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Jack Hedley als Alan Haldane in „Wie betaalt de veerman?". Ned I om 22.35 uur. DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Haute. 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-serie. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Tv-serie. 20.00 Tagesschau. 20.15 Schlag auf Schlag. 21.15 Wer dreimal lugt, spelshow. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Einmal im Leben (2). Duitse tv-lilm in drie delen van Dieter Wedel en Gunter Handke. Met: Fritz Lichten- hahn, Antje Hagen. Eva Brumby e.a. (herh Bij de familie Semmeling is de kogel door de kerk. Bruno heeft be sloten een huis te laten bouwen. Al ti|dens de grondwerkzaamheden wordt hij met problemen geconfron teerd, waarmee hij geen rekening had gehouden. 00.20 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Hallo - Hotel Sacher... Portier!, tv-serie. Afl.. De manager. Met o.a.: Fritz Eckhardt, Marianne Schonauer 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Haute. 19.30 Dalli Dalli. Spelprogramma door Hans Rosenthal. 21.00 Aus Forschung und Technik. „Die Rache des Nils", reportage over technische projecten rond de Nijl. 21.45 Heute-journal. 22.05 Die ware Liebe. Reportage over prostitutie en meisjeshandel. 22.50 Fluchtpunkt. Experimentele film van Raul Ruiz. Met o.a. Steve Baes, Rebecca Pauly en Paolo Bran- co. Een vergeten eiland in de Atlanti sche Oceaan vormt het toevluchts oord voor de herinneringen en dro men van twee pokerspelers. Traag en gelaten leidt cineast Raul Ruiz zijn fi guren van pokerspel naar pokerspel, de tussenruimten met episodes op vullend. 00.05 Heuta. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus bedrijfseconomie (6). 18.30 Die Sending mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20 15 Rote Lippen - blaue Bohnen (Vous pigez). Frans-Italiaanse speel film uit 1955 naar de roman van Peter Cheney. Met: Eddie Constantine, Ma ria Frau en Yorik Royan. Regie: Pierre Chevalier. Lemmy Caution, meester- speurder en hartenbreker uit de vijfti ger jaren, geesteskind van auteur Pe ter Cheney heeft altijd een beste ver tolker gekend, de toffe en pokdadige Eddy Constantine. In „Vous pigez" is Lemmy hard aan vakantie toe. Op uit nodiging van prof. Romano reist hij naar Turijn, naar diens landgoed. Maar gelijk wordt hij al door onbe kenden neergeslagen. De professor is ontvoerd en al zijn geheime docu menten. waaronder een formule om kunstdiamanten te vervaardigen, zijn verdwenen 21.45 Landesspiegel. Nachtreporter: Die Wachter. 22.15 Nachtstudio: Hongkong das Rennan der Drachen. Over steenrijke Chinese zakenlieden. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe: Verteidigt die Kultur. 23.45 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.) 18 05 Rondomons. Vandaag: Fietsen maken, hoe wordt een ladder ge maakt en glasblazen 18.30 Vip-Strip: Geschiedenis. Deze VIP-Strip werd geïnspireerd door de avonturen van Alex, getekend door Jacques Martin. 19.05 Tijdrover: Kwizien. 19.25 Programma van ACV-Informa- tief. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20 10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama, actualiteiten 21.45 Dallas, tv-serie. 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Technisch en wetenschappe lijk Engels (6). 19.30 De jonge uitvinder: Turbine. 19 40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 De slag om Montecassino. En gelse documentaire van Peter Batty over de slag om deze strategische heuvel tijdens W O. II. Bij de slag om Cassino sneuvelden soldaten uit vijf tien landen. Overlevenden herinneren zich vooral de modder, de koude en de hypnotische invloed, die uitging van het boven hen uittorende Bene- diktijnerklooster van Montecassino. Er worden unieke archiefbeelden ge toond samen met opnamen van de wederopbouw van het dorp en het klooster en getuigenissen van deelne mers aan de strijd. 21.05 Kidnapping in Shady Hill. Sati risch tv-spel van Paul Bogart naar een scenario van John Cheever. Met Polly Holliday, George Grizzard, Ju dith Ivy e.a. 22.00-23.00 Schooltelevisie. RTBF 1 19.00 Ce aoir, regionaal magazine. 19.24 Consumenteninformatie. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. Informatief pro gramma. 20.25 Monsieur Papa. Franse speel film uit 1977. Met: Claude Brasseur, Nicolas Reboul en Nathalie Baye. Re gie: Philippe Monnier. 22.55 Le Carrousel aux images. Over het Filmfestival van Cannes. 22.45 Journaal. 23.00 Politieke uitzending. 19.00 Discopucé. Kinderprogramma. Oude Franse chansons. 19.05 Sido et Rémi. Kinderprogram ma. Sido en Remi ontdekken het werk van een componist. 19.18 Thé dansant. Amusementspro gramma Nostalgische muziek en chansons gepresenteerd door Jac ques Martin. 19.53 Lettres d'amour sur papier blue. Tv-lilm. Een bekend vakbonds- lid. in gezelschap van zijn vriend en zijn vrouw, vertelt, getroffen door een ongeneeslijke ziekte, met liefde en met grote terughoudendheid In enke le ontroerende brieven over zijn ge voelens. 21.20 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, jeugdprogramma. 18.40 Journaal. 18.55 Regionale magazines. 19.40 Pot the question. 20 10 Tomorrow's World. 20.35 Top of the pops. 21.05 Porridge. Afl.: The Hustler 21.35 We got it made. 22.00 Journaal. 22.25 Murder not proven. Tv-serie. 23.25 Question Time. 00 23 Nieuwsoverzicht. 00.25 The electronic office. 00.50 Weerbericht. 16 50 Cricket. 18.10 Tv-cursus. 20.30 Nieuwsoverzicht. 20.35 Fred Perry. 21.00 Just another day: Battersea dogs Home. 21.30 Nature (2). 22.00 Night Moves. Amerikaanse speelfilm uit 1975. 23.35 Newsnight. 00.20 Cricket: Benson and Hedges Cup, hoogtepunten. 00.55 Tv- ITV 18.15 Animals in action. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 20.40 Quincy. 21.30 Airline. Serie over een piloot, die zijn droom werkelijkheid ziet wor den wanneer hij zijn eigen luchtvaart maatschappij kan oprichten, (herh.). 22.30 Tv-eye. Actualiteiten. 23.00 News at ten. 23.30 Speedway. 00.00 The gangster chronicles 01.00 A personal view. SKY CHANNEL 17.00 Sky Channel Music Box. 19.00 Cartoon Time. Met de Ameri kaanse astronaut Roger Ramjet. 19.05 Wayne Shuster. 19.30 The new Dick van Dyke Show. 19.55 Skyways. Drama-serie. Afl: A change of course. Christine's man daagt plotseling op. 20.45 Family. Serie rond de familie Lawrence. 21 35 American Football. 23 00 Sky Channel Music Box. Nick Granger zoals hij is te zien in de Australische serie „Skyways". Sky Channel om 19.55 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 10.30 NOT: Schooltv. 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Minibios, met o.a. Archibald. Koning Arthur en Jut en Jul 16.15 Wordt vervolgd, magazine over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, Engelse se rie. Archie moet een bloedtransfusie ondergaan maar hij heeft een zeer zeldzame bloedgroep. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Dalli Dalli (herh 11.55 Umschau. 12 10 Die Rache des Nils (herh 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13 15 Teletekst. 16.00 Tagesschau. 16.10 Zoogeschichten. Programma over vogels. 16.30 Der Katzenprinz, Tsjechisch sprookje van Ota Koval. Met Pavel Hachle, Zaneta Janetova, Winfried Glatzeder. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Break dance (3), herh. 15 40 Teletekst-o verzicht. 15 57 Programma-over zicht. 16.00 Heute. 16 04 De Smur fen, tekenfilmserie. 16.15 Pfiff, sport voor jonge kijkers. 17.00 Heute. 17.15 Tele-illustrierte. 18.00 Brigitte und ihr Koch. Recepten voor de slan ke lijn. Gebakken visfilet RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 1640 Vacatures ONEM. 16.55 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kin derprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07 30 Breakfast Time, magazine. 10.00 McLeod in Japan. 11.30 Play school. 13 30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Nieuwsoverzicht voor doven. 14 00 Pebble Mill at one. 14.45 He ads en Tails, kleuterprogramma. 15 00 Tekenfilm. 15.15 Paarderaces Newbury. 16 45 Tekenfilm. 16.55 Play school, it's Friday. 17.20 Clas sic fairy tales. 17.30 Record brea kers. 17.55 So you want to be top. 07.25 Tv-am. 10 30 Schooltelevisie. 13 00 Alfie Atkins. 13 10 Rainbow. 13.30 On the market. 14.00 News at One. 14 20 Anglia news. 14.30 About Britain 15 00 My favorite wife. Am. film 16 30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Tweety pie and Sylvester. 17.25 The wind in the willows. 17.50 Freetime. SKY CHANNEL 17 00 Sky Channel music box. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws.- NCRV: 17 02 Rozegeur en prikkel draad. 17.55 Meded (NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu-magazine 19.02 Muziek in vrije tijd 20.03 Mengpa neel 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23 02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1 02 Niemands land 6 02 De ontbijtshow. HILVERSUM 2 P P 18 20 Uitzending van de PvdA. IKON: 18 30 Kleur KRO: 19.00 Tussen de regels 19.10 Sporen in het achterland 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20 03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overwe ging. Teleac 21 30 Turken. Marokka nen. Nederlanders (9). 22.00 Por Fa vor (2). KRO: 22 30 Nws 22.40 Mid den in de dood 23 00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. NOS 18.04 De avondspits. TROS 19 02 Poster 20.02 The Classical Be atles. 23 02 De elpee-show HILVERSUM 4 NOS: 20.00 Europees Kamermuziek Podium: Muz voor mezzo-sopraan en piano 20.45 On der de groene linde 21 00 Neder landse muziek. 21.45 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance). 22.15 Nieuw Macedonië HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19 02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rqn- mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 6.02 Ontbijtshow, verv. 8 06 Echo. 8.16 Scheer ie weg. 8.53 Pater Adri Maat 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestelling. 11.03 Ra tel. 11.53 Pater Adri Maat 12.03 Spe len maar! 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van ak sent. 14 03 The Complet 15.03 Bij platen. 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige kant HILVERSUM 2 VPRO 7 00 Nws. 7 10 Radionieuwsdienst VPRO NOS: 9 05 NOS-sportief 9 24 Waterst. 9 30 Nws VPRO: 9 33 Het herinterview (10.30 Nws Overheidsvoorlichting: 10.45 Uitz van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat AVRO 11 00 AVRO's denksportpanorama 11 10 Schoolradio NOS 11 30 Nws 11.33 Homonos 1200 NOS-werkbank. 12.26 Meded voor land- en tuin bouw. 12 30 Nws 12.36 Tussen het nieuws. 13 00 Nws. 13 10 Meer over minder (13 30 Nws 14 20 Voor blin den en slechtzienden 14 30 Nws. Te leac 14 33 Werken met audio-appa- ratuur (2). VARA: 15.03 Radioweek- blad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7 02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9 03 De muzikale fruitmand NCRV: 10 30 Popstation VOO 12 03 Mono 13.03 Tipparade 15 03 Top 40 HILVERSUM 4 VOO 7 00 Nws 7 02 Ochtendstemming (8 00 Nws 9 00 Veronica's meesterwerken (op com- pact-disc) 10.30 Muz. voor miljoe nen 12 00 Strauss en Co 13.00 Nws. 13 05 Veronica klass Opname van het Orch. Delia Radiotelevisione della Svizzera Italiana met solist VPRO 14.30 Muziek op vier Je toegenegen Frederic (2). 16 00 Willem de Ridders Radiola improvisatie Salon RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP- nieuws. 7 30 Morgenmagazine met nieuws, reportages, verkeersin formatie en het weer 16 30 Middag magazine met Henk van Hoorn

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19