Juventus succesvol in ol van sluipschutter Hockeyers stellen weer teleur einig geïnspireerde uigaren geen probleem basketbalploeg Volendams talent Steur naar Kuip Forse straf voor Diego Maradona Driessens trekt zich terug Roelof Thys in ziekenhuis Sportwereld ïortwereld ■CRT Cctdac Coulant DONDERDAG 17 MEI 1984 PAGINA 11 [ats Wilander itgeschakeld ME De bij de open Italiaanse niskampioensehappen in Rome H eerste geplaatste Zweed Mats Wi- oi der i gisteren in de tweede ronde is leschakeld door de Italiaan Fran co Cancellotti (6-3, 6-0). Al in de Ir' ste ronde liet Wilander zien niet al te beste vorm te zijn door hts met grote moeite te winnen de Spanjaard Sergio Casal, num- 86 van de wereld. De partij te- .Cancellotti, 71e op de wereld wijst staat, duurde minder dan uur. Eerder verdwenen ook on- meer de nummers twee (Jimmy as), vier (Jose Higueras), zes w ot Teltscher) en zeven (Guiller- ^Vilas) uit het toernooi. MADRID Met harde straffen heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond woensdagavond de gewelddadigheden na afloop van de bekerfinale Bilbao-Barcelona, op 5 mei in Madrid, afgedaan. De Argentijn se sterspeler van Barcelona, Diego Marado na, die in de ogen van de strafcommissie met het schoppen en slaan was begonnen, werd voor drie maanden geschorst. De schorsingen duren van 5 mei tot 30 juni en van begin september tot 5 oktober, zodat hij behalve bekerwedstrijden in ieder geval de eerste vier competitieduels van het nieuwe seizoen moet missen. De andere gestrafte spelers zijn Migueli en Clos, beide van Bar celona, en de Bilbao-voetballers Goicoechea, Sarabia en De Andres. Zij kregen dezelfde straf. Oostduitse zwemmer gevlucht ROME De negentienja rige Oostduitse zwemmer Frank Hoffmeister, die in het weekeinde in Rome heeft deelgenomen aan in ternationale wedstrijden, is niet met zijn ploeg naar de DDR teruggekeerd. Hij dook enige tijd onder en heeft intussen bij de West- duitse ambassade in de Italiaanse hoofdstad een paspoort gevraagd. De ambassade heeft dit be vestigd. Hoffmeister is af komstig uit Erfurt. In Rome haalde hij zowel de finale van de 100 als de 200 meter rugslag. DEN HAAG Guillaume „Lomme" Driessens trekt zich op korte termijn terug als ploegleider van de Nederlandse profwie- Ierformatie Kwantum Hallen. De fysieke inspanningen, die de functie van ploegleider met zich meebrengen, zijn de 72-jarige Belg te zwaar gebleken. Met de directie van de sponsor is overeengekomen, dat Lomme Driessens in functie blijft, totdat zijn opvolging is geregeld. Na zijn definitieve stap uit de ploegleiderswagen blijft Driessens, vorig jaar door Raas gevraagd voor het opzetten van de tweede grote Nederlandse wielerploeg naast die van Peter Post, in ieder geval aan als adviseur van de ploeg en van de sponsor. De Ron de van Frankrijk maakt de bejaarde Belg niet mee als ploeglei der. Raas hoopt, dat er snel een goede oplossing komt. De Zeeuwse kopman, geblesseerd geraakt bij een val in Milaan-San Remo, repte niet over Jan Gisbers als nieuwe ploegleider. Gisbers werd dit seizoen door Driessens opgeleid in het professionele wieler- metier, met de bedoeling volgend seizoen de verantwoordelijke man te zijn in de ploeg van het geroutineerde trio Raas-Zoete melk-Kuiper. ASSEN Roelof Thys is voor zeker een half jaar uitgeschakeld. De Drentse ijsspeedwayrijder ligt sinds afgelopen weekeinde in een zieken huis in Assen, nadat hij met zijn ze ventienjarige dochter Sigrid een ver keersongeluk had gehad met een motorfiets. Zowel Thys als zijn doch ter liep een beenfractuur op en moet drie weken in het ziekenhuis blij ven. Roelof Thys was op nadrukke lijk verzoek van zijn op motorrijden verzotte dochter op de machine ge stapt, hoewel hij buiten zijn sportie ve race-activiteiten vrijwel nooit op zo'n vervoermiddel zit. Thijs hoopt op naturalisatie Scifo BRUSSEL Guy Thijs, de coach van het Belgisch voetbalelftal, hoopt voor de eindronde van de strijd om het Europees kampioen schap de Anderlecht-middenvelder Enzo Scifo in te kunnen zetten. De achttienjarige Scifo, Italiaan van ge boorte, verlengde zijn contract met de Brusselse club met vier jaar, tot het eind van het seizoen 1988/1989. Op dezelfde dag diende Scifo een verzoek in bij de hoofdstedelijke au toriteiten voor het verkrijgen van het Belgische staatsburgerschap. Als Scifo nog voor het begin van de eindronde van het EK in Frankrijk zijn Belgische paspoort krijgt, dan is hij beschikbaar voor de selectie van Thijs. ZEL Juventus heeft schande van Athene Is'gewist. Ging vorig jaar finale van het Europe- Vi bekertoernooi voor dskampioenen met 1-0 en Hamburger SV ver en, gisteren bleek Ju- ïtus in Bazel de sterk- ploeg van Europa bij •L nationale bekerwin- ^irs ten koste van FC 3 to. De sterren van Ju- ïtus ontvingen voor overwinning maar 10 st 140.000 gulden. verschil in kwaliteit was i iet uitverkochte Sankt Ja- -stadion lang niet zo groot 13 die in betaling. Porto bleek ingespeelde ploeg, met een lal uitstekende dribbelaars, voortdurend de Italiaanse insie in gevaar bracht. Bo- dien schuwden de Portu- i verdedigers de hardheid Fi/ n Italiaanse kampioensploeg ,vk!e z ch al na het eerste irtier in de rol van sluip- ir| (tter. Dat kon het ook ge- ikelijk doen, omdat mid- Vignola al na alf minuten had laten zien, doelman Ze Beto van pure 2-1 /ositeit een amateuristische ibelaar was geworden. Een van dertig meter besloot y iola met een onverwachte, niet al te harde inzet van meter. Ze Beto beoor- !de het schot falikant ver- 'd en was zijn uit de Portu- competitie stammende re- tie (slechts negen treffers lertig duels) direct kwijt. ^Porto toonde zich weinig jhokt en ging frank en vrij lle aanval tegen een zich ge- 'peerd terugtrekkend Ju- lus. De handige acties van Portugezen op de vleugels. Frasco en Vermelhinho [geesten voor onder ïentile (volgend sei- bij Udinese), leverden 'e tijd nauwelijks bedrei- l« op. de Portugezen verga de Europese topscorer van Gomes, aan te spelen, rdat het eerste half uur verstreken was, werd eindelijk het hoofd van de aanvalsleider gevonden. Gomes legde de bal terug op Magelhaes, die op Sousa passte. De Portugese middenvelder haalde hard uit en liet de bal vlak voor Tacco- ni stuiten: 1-1. Heft in handen Porto had het heft in handen, drong Juventus met gemak te rug, maar de tegenstoten van de „oude dame", zoals de koos naam van de ploeg in het voetbalgekke Italië luidt, wa ren toch gevaarlijker dan de pressie van de Portugezen. Vier minuten voor de rust brak Juventus via Vignola uit de omklemming. De diepte pass op Boniek, die diverse aanbiedingen heeft uit Enge land, leek van gevaar ontbloot, omdat de Pool omringd werd door twee verdedigers. Ze Beto vond het echter nodig zich met het geval te bemoeien. Op halfslachtige wijze kwam de besnorde doelman naar voren, de bal caramboleerde voor de voeten van Boniek, die val lend scoorde (2-1). Na rust was het helemaal ge beurd met de aanvallende in tenties van Juventus, dat zich compleet ingroef en vertrouw de op de kopkracht van Brio en de hardheid van Gentile. De Italianen, met vijf wereld kampioenen in de gelederen, kwamen razendsnel op, wan neer Porto balverlies leed. Geen effect Het door uitblinker Pacheco gedreven Porto kreeg tegen over de georganiseerde verde diging van Juventus nauwe lijks meer mogelijkheden op de gelijkmaker. Het inzetten van de Ierse pinchhitter Walsh had geen effect. In de slotfase, waarbij de Italiaanse supporters aan de hekken van het veld rammelden, kreeg Rossi de gelegenheid zijn repu tatie van koele afmaker op moeilijke ogenblikken bij te spijkeren. De topscorer van de WK-eindronde van 1982 schoot in vrije positie echter simpel tegen de uitlopende Ze Beto aan. Ze Beto bleek tijdens de ere- ronde van Juventus behoorlijk uit zijn doen over zijn matige wedstrijd. Hij moest door ve len tegengehouden worden om de handtastelijkheden aan het adres van het arbitrale trio te voorkomen. Onmiddellijk na afloop bejegenden de Portuge zen scheidsrechter Prokop met ironisch handgeklap. Ze be schuldigden hem van het over het hoofd zien van een zuivere strafschop. Juventus (Ita)-FC Porto (Por) 2-1 (2-1) 13. Vignola 1-0. 29. Sousa 1-1, 41. Boniek 2-1. Toeschouwers: 59.000 (uitverkocht). Scheidsrechter: Prokop (ODI). Gele kaarten: Gomes, Lima Pereira en Eduardo Luis (Porto), Pla- tini (Juventus). Juventus: Tacconi; Gentile, Brio, Scirea en Cabrini; Bonini, Tardelli, Platini en Vignola (Caricola); Rossi en Boniek FC Porto: Ze Beto; Joao Pinto. Lima Pereira. Eurico en Eduardo Luis (Costa), Jaime Magalhaes (Walsh), Sousa. Jaime Pacheco en Vermelhin ho; Frasco en Gomes. Doelman Stefano Tacconi van Juventus straalt van blijdschap na de verovering van de Europa Cup II. De duizenden „tifosi" ontstaken een vreugdevuur en crëerden een decor, dat doet denken aan een slagveld. ropese kampioenschap. De dames werd een enorme taart aangeboden door de KNHB. AMSTELVEEN ,,'t Was weer niks", zei de veelge plaagde coach Wim van Heumen gisteravond hoofdschuddend na afloop van weer een nederlaag van zijn herenhockeyteam in de aanloop naar de Olympische Spelen. Voor het verrassend grote aan tal van 3000 toeschouwers, die in het Wagenerstadion van Amstelveen overigens vrij toegang hadden, ver loor Nederland ook de tweede wedstrijd tegen de al sinds Pasen door Euro pa toerende wereldkam pioen Pakistan. Na de 4-5 van een week geleden werd het nu 0-2. Van Heumen kon opnieuw niet over vier geblesseerde spelers, allen van Klein Zwit serland, beschikken. Ties en Hans Kruize en Tim Steens stonden al enige tijd buiten spel, Hidde Kruize raakte het afgelopen weekeinde in de competitie geblesseerd. Daar stond tegenover, dat Peter van Asbeck gedurende de eerste helft zijn rentree maakte. Bij wijze van experiment koos de coach nu voor Tom van 't Hek als spelverdeler op het middenveld. Dat ging de spe ler van Kampong aanzienlijk minder goed af dan bij zijn club. Pakistan wilde persé winnen. Als het niet goedschiks was, dan maar kwaadschiks, was daarbij de overheersende ge dachte. Tussen de schermutse lingen, die de wedstrijd danig ontsierden, door vergaten de Pakistani .niet te scoren. Man- zoor Hussain passeerde doel man Bos, halverwege de eerste helft en Hassan Sardar rondde drie minuten voor tijd een fraaie aanval doeltreffend af. Ewout van Asbeck redde nog een keer op de lijn na een schot van Hanif Khan. Nederland kreeg ook enkele kansen, maar met name Doyer had geen enkele controle over zijn schoten. Bij de zeven strafcorners, waarbij doelman Moinuddin telkens op volle snelheid uitkwam, koos Bouw man afwisselend voor direct schieten en afschuiven. Van Heumen: „In principe lukte dat aardig. Alleen het juiste schot in tweede of derde in stantie ontbrak. En dat was dubbel jammer omdat dit Pa kistan, dat zeker ook niet bril jant speelde, best te pakken was geweest". Nedenand-Pakistan 0-2 (0-1): 18. Manzoor Hussain 0-1, 67. Hassan Sar dar 0-2. Scheidsrechters: Seidler en Winnewisser (WD1). Toeschouwers: 3.000 Nederland: Bos; Van der Have; Pie- rik, E. van Asbeck en P. van Asbeck (Schaeffers); Diepeveen, Van 't Hek en Den Hartog; Van Grimbergen, Bouwman en Doyer. Pakistan: Moinuddin; Qasim Zia; Rashid, Nasir Ali; Ishtiaq. Manzoor Hussain en Ayaz Mehmood; Wasim Feroze, Hassan Sardar. Hanif Khan en Sherwani. Belgrado wil ook Spelen van 1992 BELGRADO Belgrado overweegt de Olympische Spe len van 1992 te organiseren. Het stadsbestuur van de Joe goslavische hoofdstad neemt binnenkort een beslissing. Voor de Spelen van 1992 zijn Barcelona, Sofia, New Delhi., Stockholm, Brisbane, Parijs en mogelijk Amsterdam kandi daat. Voetbal Niels Overweg (36) stopt na achttien jaar als be taald-voetballer. De ex-inter- national wordt trainer van de amateurclub DOS'19 in Dene kamp. Badminton Emile ter Metz is in Koeala Loempoer geko zen tot vice-voorzitter van de Internationale Badmintonfe- deratie. De Chinese Lu She- wrong werd naast Ter Metz en de Engelsman Arthur Jones de eerste vrouwelijke vice-voor zitter. De Deen Poul-Erik Nielsen werd de opvolger van de Schot Graig Reddie ate voorzitter. Wielrennen Erika Salojoe- miae (Sov) heeft in Tasjkent haar eigen wereldrecord op de kilometer met vliegende start verbeterd. Zij kwam tot 1.10.01. Haar oude wereldre cord stond sinds 10 september 1982 in Jerevan op 1 12.36. Voetbal Paul Walsh, de centrumspits van het Engelse voetbalelftal, is aangetrokken door Liverpool. Voor de trans fer van de 21-jarige Walsh moet Liverpool 800.000 pond (3,5 miljoen gulden) aan Luton Town overmaken. Voetbal Honved Boedapest is drie ronden voor het einde van de voetbalcompetitie kam pioen van Hongarije gewor den. De ploeg van oefenmees- ter Imre Komora veroverde de zevende landstitel door met 2-0 te winnen van stadgenoot Csepel. Tennis Tijdens het tennis toernooi in München is de als derde geplaatste Amerikaan Brian Teacher in de eerste ronde uitgeschakeld. Hij ver loor met 6-3 5-7 3-6 van de Westduitser Michael Westphal. Schieten De Koninklijke Nederlandse Schutters Associ atie (KNSA) heeft deelneming van Zuidafrikaanse schutters aan de Europese titelstrijd zwartkruitschieten op princi piële gronden geweigerd. Dit evenement is op 31 mei en 1 juni op de Leusderheide. NOBLE Neder- heeft de Bulgaarse etballers les gegeven 10) in een wedstrijd al na twaalf minuten beslist. Toen stond al 31-10. De mogelijk- dat de ruime over- ning op de Bulgaren nul en generlei waar- s, blijft groot. Om Pa- te halen moet Neder- vanavond winnen Israel, dat zich even- verlies kan permitte- De Israëliërs verloren lers met 92-88 van )ot-Brittannië, dat zich 'door al voor de vol- -de stap op weg naar Angeles plaatste. Nederlandse succes tegen [arije is namelijk mislei dend. Het positieve punt op de balans is dat de groep van He- ger zich had losgemaakt van het Britse fiasco, veel minder bevangen speelde en bij vla gen de durf toonde het spel te brengen, dat tot de mogelijk heid van de individuen be hoort. Pieterse, Van de Lage- maat en Esveldt konden erbij nog ongestraft aanvallend let terlijk en figuurlijk tekort schieten. Dat was van geen be lang. De Bulgaren, die in Pa rijs niets te zoeken hebben, omdat ze toch niet naar Los Angeles gaan. Onder deze omstandigheden had Heger veel minder be hoefte tot wisselen dan tegen de Britten. Wiel bijvoorbeeld kwam niet van de bank. Van der Lagemaat werd pas ver na rust gebruikt, tot hij gebles seerd moest opgeven. De Waard mocht in de slotfase nog even bijspringen, opdat Plaat, goed voor 23 punten en nog eens Nederlands waarde volste speler, niet meer de vol le speeltijd zou worden belast. In de eerste minuut van de tweede helft werd al het grootste verschil bereikt (48-20) en een marge van ten minste twintig punten bleef gehandhaafd. Meer was ook niet nodig en zat er ook feite lijk niet in, omdat Nederland, dat een schotpercentage van 53 haalde, tegen deze onder koelde, chaotische, luie en nooit inspirerende tegenstan der het verdedigen wat min der overtuigend ging doen in de tweede twintig minuten. Nederland-Bulgarije 86-60 (44-20) Scores Nederland: De Waard 0, Plaat 23, Esveldt 4. Faber 13, Kuipers 8, Cramer 10, Akerboom 14, Pieterse 12, Van de Lagemaat 2 Bulgarije: Iljev 2. Kolev 6. Barts- jovski 6. Bogdanov 11, Jevtimov 0. Kojev 2. Vesenkov 5, Mladenov 2, Antov 16, Vassiljev 0, Kloelsjkov 6, Amjorkov 4. Van der Helm en tafeltennissers tekenen vrede DEN BOSCH De pro- blemen rond de aanstel ling van Bert van der Helm als coach van de Nederlandse tafeltennis- heren zijn gisteren in Den Bosch uitgesproken. Vol gens Van der Helm, die op 1 januari van het vol gend jaar in volledige dienst treedt van de tafel- tennisbond (NTTB), was het gesprek met de gese lecteerden positief. „Ik kreeg volgens de bericht geving uit Moskou, bij de Eu ropese titelstrijd, het voordeel van de twijfel niet. Ron van Spanje en Anne Vlieg lieten later echter weten, dat de uit spraken overdreven waren. De problemen bleken bij het gesprek mee te vallen; ze zijn nu de wereld uit", aldus Van der Helm, die tot de jaarwisse ling de eindverantwoordelijk heid van het herenteam aan Jan Vlieg laat. De laatste gaat na 1 januari verder als dames- coach. De Groninger stopt met zijn werk als clubcoach van landskampioen De Veluwe. ROTTERDAM Lands kampioen Feyenoord heeft Johan Steur van Vo- lendam voor twee jaar ge contracteerd. De 22-jarige linkermiddenvelder werd gisteren door Feyenoord met de twee andere „nieuwelingen", de Belg Guy Vandersmissen en Si mon Tahamata officieel gepresenteerd. Zaterdag zal blijken of de Rot terdammers inderdaad ge bruik kunnen maken van de diensten van Vandersmissen en Tahamata, die beiden door hun aandeel in de omkopings affaire van Standard Luik ge schorst zijn voor het spelen in België. Komende zaterdag ver gadert het bestuur van de we- reldvoetbalfederatie (FIFA) in Zürich. Hoewel het punt niet op de officiële agenda staat, zal ongetwijfeld aan de orde ko men of de FIFA de schorsing van de spelers van Standard Luik overneemt De Rotterdamse kampioen heeft goede hoop. dat Van dersmissen en Tahamata bij de aanvang van de nieuwe com petitie ingezet kunnen wor den. Juridisch gezien schijnt de FIFA weinig mogelijkhe den te hebben de Belgische schorsing over te nemen. De Rotterdamse club rekent op een positieve houding van het sectiebestuur Betaald Voetbal van de KNVB. omdat Ajax met Walter Meeuws ook eén „Belgische zondaar" heeft vastgelegd. Feyenoord acht het niet aannemelijk, dat de voorzitter van Ajax, Ton Harmsen, die lid is van het sectiebestuur, positief zal advi seren over de overneming van de Belgische schorsing. Zowel Tahamata als Vandersmissen gaat ervan uit, dat ze voor Feyenoord mogen spelen. De stelling van het tweetal is, dat zij recht op arbeid hebben, al is dat dan voorlopig niet in Belgie. Vandersmissen keert in elk geval na een jaar terug naar Standard Luik. Voorzitter Kerkum blijkt per- Trainer Thijs Libregts toont trots zijn nieuwelingen Simon Tahamata, Guy Vandersmissen en Johan Steur (rechts). soonlijk toch wel bezwaren te hebben tegen de komst van de twee in België geschorste spe lers. Op een vraag wat hij van de morele kant van de zaak vindt, antwoordde de praeses van de Rotterdamse club; „Er gebeuren in de maatschappij meer dingen, die in strijd zijn met de moraal. Mijn persoon lijke mening is niet van be lang. Het bestuur van Feye noord vindt echter, dat zake lijk moet worden gedacht". emeen Winnende getal- Westduitse midweeklotto: 16 - 20 - 26 - 28 - 36 - 37. irvegetal: 25. Winnende -1 ..Spiel 77": 5 8 4 5 1 1 3. itiek Een maand na het Tijgen van een Brits pas- t heeft Zola Budd besloten ind te doen van de Zuida- lanse nationaliteit. Dit be neemt een van de obsta- weg voor de start van de Utienjarige midden-afs- sloopster op de Olympi- Spelen in Los Angeles, tbal De Belg Jef Vliers, speler van Fortuna'54, wordt bondscoach van Luxem burg. Hij volgt Louis Pillot op. Voetbal Voor het nieuwe voetbalseizoen mag FC VVV de achttienjarige Guido Köpp van Bundesligaclub Borussia Mönchengladbach lenen. Dit jaar leende FC VVV Brandts van Borussia. Brandts was een van de beste spelers. Voetbal Nottingham Forest heeft voor de opvolging van de naar PSV vertrekkende doelman Hans van Breukelen zijn zinnen gezet op de Joego slaaf Zoran Simovic van Haj- duk Split. De manager van Nottingham, Brian Clough, heeft zijn assistent Alan Hill naar Joegoslavië gestuurd om de transfer te regelen. sportuitslagen BASKETBAL Pre-olympisch toernooi Groep A (Le Mans): Griekenland-Turkije 83-73; Spanje- -Zwitserland 111-78; groep B (Saint- -Quentin): Sovjet-Unie-lerland 118-46; Zweden-Finland 85-81; groep C (Orleans): Frankrijk-Oostenrijk 106-72; West-Duitsland - België 78-64; groep D (Grenoble): Neder land-Bulgarije 86-60, Groot-Brittannië - Israël 92-88. Stand na twee wedstrijden: groep A: 1. Spanje 2-4, 2. Grieken land 2-4, 3. Turkije 2-0, 4. Zwitser land 2-0. Groep B: 1. Sovjet-Unie 2-4, 2. Zwe den 2-4, 3. Finland 2-0, 4. Ierland 2-0. Groep C: 1 Frankrijk 2-4, 2. West- -Duitsland 2-4, 3. België 2-0, 4. Oos tenrijk 2-0. Groep D: 1. Groot-Brittannië 2-4, 2. Nederland 2-2, 3. Israël 2-2, 4. Bulga rije 2-0. PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS. 2040 meter: 1. Ypco Oostland (A. de Wrede) 1.22,1; 2. Yunior Society; 3. Youssef. Niet ge start: Your Fortuna. Toto: winnend f. 3,00; plaats f. 1,10 f. 1,20 f. 2,10; koppel f. 3,30; trio f. 64,30. TWEEDE KOERS. 2040 meter: 1. Yvet Zuydhoeve ((L. Dooper) 1.22,3; 2. Yambeau Flight; 3. Wiske Toogwijk. Niet gestart: Winston Oxford. Toto: winnend f. 3,30; plaats f. 1,60 f. 1,60 f. 1,30; koppel f. 7,90; trio f. 38,60. DERDE KOERS. 2040 meter: 1. Yessi- ca (J. Wagenaar) 1.22,4; 2. Yes I Can; 3. Wendy H. Niet gestart: Ygor Peter hof. Yelly Wielinga en Ynfant van Epse. Toto: winnend f. 1,60; plaats f. 1.30 f. 3,00 f. 1,60; koppel f. 7,60; trio 26,40. VIERDE KOERS. 2040 meter: 1. Yvo- lien H (J. van Dooyeweerd) 1.21,5; 2. Yusti Buitenzorg; 3. Vanzaa S. Toto: winnend f. 5,20; plaats f. 2,90 f. 1,40 f. 1,60; koppel f. 5,30; trio f. 65,60. VIJFDE KOERS. 1800 meter: 1. Turbo (E. Bloem) 1.57,9; 2. Royal Prins; 3. Figaro Raaphorst. Niet gestart: Can did Rascal en Mark. Toto: winnend f. 6,50; plaats f. 1,30 f. 1.20 f. 1,50; koppel f. 5,40; trio f. 44,20. ZESDE KOERS. 1609 meter: 1. Wort hy Arden (H.W. Schoonhoven) 1.18,6; 2. Vita Top; 3. Veralynn R. Niet ge start: Wera Oldesoh. Toto: winnend f. 4.20; plaats f. 1,50 f. 6.20 f. 4,10; koppel f. 44,60; trio f. 845,70. ZEVENDE KOERS. 2040 meter: 1 Volando Jonker (Mej. M.F. de Bruyn) 1.21,5; 2. Tosca Bond; 3. Vasco Bui tenzorg. Niet gestart: Vivian Reed. Toto: winnend f. 5,00; plaats f. 2,90 f. 4.20 f. 2,80; koppel f. 163,40; trio f. 3 004,20. ACHTSTE KOERS, 2120 meter: 1. Upper Prince (A. de Wrede) 1.21,8; 2. Wilma Avon; 3. Tornado Star. Toto: winnend f. 12,10; plaats f. 2,10 f. 4,10 f. 2,70; koppel f. 8,90; trio f. 865,00. NEGENDE KOERS, 2040 meter: 1. Wellborn Dean (L. Schoonhoven) 1.19,6; 2. Urbanus; 3. Wina Oostland. Toto: winnend f. 2,60; plaats f. 2,70 f. 1,40 f. 1,10; koppel f. 36,40; trio t. 147,50. TIENDE KOERS. 1609 meter 1. Whiskey Star (G W. van Eykelenburg) 1 20,0; 2. Woraz Fez; 3. Wesley Cup. Niet gestart: Volomes. Toto: winnend f. 9,20: plaats f. 1.80 f. 2,50 f. 1,40; koppel f. 19,20; trio f. 260,30. De omzet van de totalisator is; f. 307 790.- TENNIS Open kampioenschappen van Italië Eerste ronde: Noah (FraKJulio Goes (Bra) 5-7, 6-4, 7-6; Sundström (Zwe- )-Nastase (Roe) 3-6, 6-2, 6-4. Tweede ronde: Nystróm (Zwe)-Barazzutti (Ita) 6-1. 6-3; Dickson (VSt)-Günthardt (Zwi) 6-1, 6-3; Slozil (TsjpGunnarsson (Zwe) 6-2, 4-6, 6-4; Ocleppo (lta)-Le- conte (Fra) 6-4, 6-4; Gomez (Ecu- hGlickstein (Isr) 6-3, 2-6, 7-6; Jarryd (Zwe)-Dibbs (VSt) 6-3, 6-0; Panatta (Ita)-Arias (VSt) 4-6, 7-6, 7-5; Free man (VSt)-Edberg (Zwe) 6-2, 6-2; Pe rez (Uru)-Sundstrom (Zwe) 7-5, 4-6, 6-0; Noah (Fra)-Carlsson (Zwe) 7-6, 6-7, 6-4; Arraya (Peru)-Aguilera (Spa) 6-2, 2-6, 6-3; Lewis (NwZ)-Arguello (Arg) 6-4, 0-6, 6-3; Clerc (Arg)-McNa- mee (Aus) 7-5, 6-4 VOETBAL Engeland: Nottingham Forest-Man chester United 2-0 Zwitserland: Xamax Neuchatel- Grasshoppers 2-0, FC Zürich-La Chaud-de-Fonds 1-1, Sankt Gallen- Wettingen 1-0, FC Luzern-Sion 1-1, Aarau-Servette 1-2, Young Boys-FC Basel 2-0, Vevey-Lausanne Sports 0- 0, Bellinzona-Chiasso 4-1 WIELRENNEN Vredeskoera (zevende etappe een Mlada Bolealav naar Trutnov over 151 km): 1. Barlh (ODI) 4 06.04; 2. Styks (Tsj) op 0,04; 3. Serediuk (Pol) op 0,07; 4. Demidenko (Sov) op 0.10; 5. Sanchis (Spa); 6. Urbain (Fra) z t.; 7. Raab (ODI) op 0,21; 8. Muller (WDI); 9. Hermans (Ned); 10. Ludwig (ODI) z.t. Algemeen klassement: 1. Stalkov (Bul) 24.56.27; 2. Oegroemov (Sov) op 0.15 min.; 3. Ludwig (ODI) op 0 54; 4 Raab (ODI) op 1 03; 5 Soekoroets- jenkov (Sov) op 130; 6 Oeslamin (Sov) op 1.51; 7. Jentzsch (ODI) op 1.52; 8. Voronin (Sov) op 2.15; 9. Barth (ODI) op 2.33; 10 Slyks (Tsj) op 2.37; 12. Ducrot (Ned) op 2.55, 13. Daams (Ned) op z.t Algemeen ploegenklassement: 1. Sovjet-Unie 74.52.50; 2. Oosi-Duits- land op 0.32; 3. Polen op 3.44; 4. Tsjechoslowakije op 5.37; 5. Neder land op 6.14.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11