TAFEL Bezetting Iraanse ambassade was een vreedzame actie Kleurrijke eucharistieviering paus en Papua's in Mount Hagen kerk vuèreld ETÏÏ71 ACHTERGROND MGR. A. G. SMIT (93) OVERLEDEN Drs. Penders (CDA): Uitstel kruisraketten schaadt Europees prestige Lubbers ernstig Afscheid mgr. Bluyssen CcidóeSouAonl VLUCHTELING ALI: - CeidóeSowuvnt WOENSDAG 9 MEI 1984 PAGINA In het ziekenhuis Zonne gloren in Soest is maan dagavond overleden mgr. A. G. Smit, de oud ste priester van het aarts bisdom Utrecht en ere- -voorzitter van het Apo stolaat voor de Oosterse Kerken. Mgr. Smit, geboortig uit De venter en van 1932 tot zijn emeritaat in 1966 pastoor in Soestdijk, heeft zich grote verdiensten verworven voor de contacten met de Oosterse kerken. In 1931 werd hij be noemd tot lid van het hoofd bestuur van het Apostolaat der Hereniging, dat in de ja ren zestig zijn naam veran derde in „Apostolaat voor de Oosterse Kerken". Van 1944 tot en met 1960 was hij voor zitter van deze organisatie. Mgr. Smit was een groot voorstander van een sterke betrokkenheid van de Neder landse katholieke parochies bij de Oosterse kerken. Hij was betrokken bij de oprich ting van het pro-Palestina- -comité, dat zich ten doel stelde hulp te geven aan Palestijnse vluchtelingen na de stichting van de staat Is raël in 1948. Verder was hij mede-oprichter van het Utrechts Byzantijns Koor. Mgr. Smit werd in 1952 be noemd tot geheim kamerheer van de paus. Hij was voorts archimandriet van Transjor- danië en ridder in de orde van het Heilig Graf te Jeru zalem. De plechtige uitvaart is vrijdagochtend om elf uur in de kerk van Maria Onbe vlekt Ontvangen aan het Nieuwerhoekplein te Soest dijk. 'Paus Johannes Paulus II heeft gisteren in Mount Hagen in het binnenland van Papua Nieuw-Gui- nea de tot dusver kleur rijkste mis opgedragen op zijn reis in het Verre l Oosten. Kort voor de landing van het Fokker- vliegtuig, dat de paus van de hoofdstad Port - Moresby naar Mount Ha- gen vervoerde, nam door een technische storing plotseling de luchtdruk i in het vliegtuig af. De landing verliep echter vlekkeloos. Volgens pa- ter Romeo Panciroli, de j woordvoerder van het Vaticaan, heeft de paus geen enkel gevaar gelo pen. De paus droeg de mis op voor 250.000 Papua's van wie ve len er een tocht van dagen door de jungle voor over hadden gehad om de paus te zien. In zijn preek in het Pid gin-Engels gaf de paus uit drukking aan zijn vreugde, dat het christendom wortel heeft geschoten in heel Pa pua Nieuw Guinea. Bij de eu charistieviering was de paus omringd door talrijke stam hoofden die hun lichaam hadden ingewreven met modder in verschillende kleuren. Vele van hen droe gen een haarband die was versierd met de bloedrode veren van de paradijsvogel en uit botten geslepen mes sen. Verder droegen vele Pa pua's bijlen en speren. De paus kreeg als geschenk van de Papua's varkenstanden, bijlen en een bijbel in het Pidgin-Engels. Nadat hij met een ander vliegtuig weer in Port Mores by was teruggekeerd, had de paus een ontmoeting met zie ken in de parochiekerk van de H. Jozef. Vervolgens sprak hij met de bisschoppen, die hij opriep om ondanks de grote verscheidenheid aan ta len en culturen in het gebied vast te houden aan de een heid van de kerk. Hij moe digde de bisschoppen aan meer aandacht te besteden aan hun functie van „authen tieke onderrichter in de Ka tholieke leer" en oog te heb ben voor de problemen van hun gelovigen, zoals het alco holisme en de „bureaucrati sche corruptie". Hij ried de bisschoppen aan zich vaker met herderlijke brieven tot hun gelovigen te richten. De paus prees de „onontbeer lijke bijdrage" van de kate- cheten en de kerkelijk actie ve leken en drong er voorts op aan onverkort vast te hou den aan de leer van de kerk op het gebied van huwelijk en gezin. Na zijn ontmoeting met de bisschoppen sprak de paus in de kathedraal van Port Moresby de priesters, religieuzen en de leken in dienst van de kerk toe. Hij maande de priesters door hun activiteit geen verdeeld heid binnen de geloofsge meenschap op te roepen. Vol gens de paus moeten alle ker kelijke werkers ijveren voor verzoening op alle terreinen van het leven. Tegenover vij andelijkheid en verdeeldheid behoren zij het getuigenis te stellen van de waarheid en gerechtigheid, de liefde en de vrede, aldus Johannes Paulus II, die vandaag is aangeko men in Honiara, de hoofdstad van de Salomons Eilanden, gelegen op het eiland Gua dalcanal, bekend van de Tweede Wereldoorlog. Tij dens zijn verblijf van acht uur zal de paus de eucharistie vieren in de open lucht en een bezoek brengen aan een gevangenis. „De kerk laat haar kinderen vrij in het maken van politie- S ke keuzes. Maar als datgene wat goed is in de ogen van de I Heer bedreigd wordt, dan is het zaak daarvoor pal te h staan en het te verdedigen". wDe bisschop van Rotterdam, tevens legerbisschop mgr. drs. R. Ph. Bar, zei dit gister avond in het Twentse Del den, waar hij één van de in leiders was van een zeer druk bezochte bijeenkomst van het ICTO (Interkerkelijk -Comité Tweezijdige Ontwa pening), het Hervormd Be raad Vredesvraagstukken en de Stichting Vredespolitiek. Drs. J. J. M. Penders, Euro parlementariër voor het CDA, stelde daar, dat door het uitstel van het besluit om 48 kruisraketten in ons land te plaatsen het Europees prestige van met name pre mier Lubbers ernstig ge schaad wordt. „Dat uitstel werkt niet goed uit, vooral niet wanneer daarvoor inter nationale argumenten wor den aangedragen", aldus Penders, die vooral waar schuwde voor een verbrok keld Europa, dat zijns inziens makkelijk „gefinlandiseerd" zou kunnen worden en in de invloedssfeer van de Sovjet- Unie terecht zou kunnen ko men. Dit vooral wanneer Amerika zich zou afkeren van West-Europa en zich zou wenden tot Japan en China, waardoor mogelijkerwijs ook de Bondsrepubliek toenade ring tot de Sovjet-Unie zou zoeken in het kader van de felbegeerde hereniging van de beide Duitslanden. De Kampense hoogleraar' prof. dr. J. Douma sprak van een dreiging van Russische zijde, die naar zijn mening al leen maar groter wordt wan neer West-Europa zijn kern taken zou verminderen dan wel afstoten. „Aan het bezit van atoomwapens zijn zeker risico's verbonden", aldus prof. Douma. „Daartegenover staat echter de dreiging van een dictatoriale macht". In zijn ogen mag het bezit van kernwapens „geen solistische aangelegenheid zijn van de Sovjet-Unie", waarbij de hoogleraar zo ver ging het Russische communistische systeem te vergelijken met het nationaal-socialisme. „Daarbij gaat het om het sy steem en niet om de indivi duele Russen", aldus prof. Douma, die opmerkte dat „éénzijdige ontwapening ons van de wal in de sloot zou kunnen helpen". Alhoewel kernwapens evenmin vrij heid en menselijkheid kun nen garanderen, noemde prof. Douma'het bezit (door het Westen) van deze wapens toch „zinvol", omdat men door „een effectieve dreiging ermee bereikt, dat ze niet ge bruikt worden, noch door vriend, noch door vijand. Het afscheid van mgr. J. Bluyssen van de geloofsge meenschap van het bisdom Den Bosch, dat zoals gemeld op zaterdag 2 juni zal zijn, zal door de KRO in zijn geheel via de televisie worden uitge zonden. Dit afscheid is vervat in een eucharistieviering van elf tot twaalf uur in de ka thedraal van Sint-Jan, waar bij de bisschop voorgaat, daarbij geassisterd door mgr. J. van Laarhoven en plebaan G.v.d. Camp. Opdat het werkelijk een zaak van de geloofsgemeenschap zal zijn, naar uitdrukkelijke wens van de bisschop, zijn vijfhonderd vertegenwoor digsters van de parochies uitgenodigd voor de eucha ristieviering en de aanslui tende lunch en de afscheids bijeenkomst in de stads schouwburg, aangevuld met driehonderd andere genodig den. Eerder op dinsdag 29 mei zal de bisschop afscheid nemen van de priesters, pastorale werk(st)ers en katecheten, alsmede v„n de religieuzen in het bisdom. Mgr. Bluyssen celebreert dan om elf uur in de kathedraal. Op beide da gen is afgezien van een re ceptie in verband met de ge zondheidstoestand van de bisschop. Mgr. Bluyssen wil geen per- soonelijke cadeaus. De giften bij zijn afscheid (giro 2065904 ten name van bisdom Den Bosch) heeft hij bestemd voor de vorming van mensen die leiding kunnen geven aan de sociale en godsdienstige ont wikkeling in het bisdom Tefé in het Braziliaanse Amazone gebied en voor de verdere uitbouw van het radiostation „Esperanza" van dat bisdom, dat mgr. Bluyssen indertijd zelf heeft bezocht. Het Bis domblad van het bisdom Den Bosch zal bij gelegenheid van het afscheid uitkomen in een oplage van 360.000 exempla ren. Ook komt er een boek over de bisschop, dat eind juni zal verschijnen. Varkenslapje met ananasraapstelen en aardappelen griesmeelvla met rozijnen Voor twee personen hebt u nodig: 150 g varkenslap, 25 g boter, zout, peper, 1 le pel tomatenketchup, mos terd, 2 volle lepels ananas stukjes met sap (bewaar overblijvende ananas tot overmorgen voor een vla); 750 g raapstelen, zout, 10 g maize na, 2 lepels melk, npotmuskaat of 2 lepels ge raspte kaas; tot 1 kg aardappelen; liter melk, 30 g gries- nreel, 30 g suiker, 1 lepel rozijnen. Spiijd de varkenslap in grove stukken en bak die in warme bpter bruin. Temper het vuur, voeg weinig warm wa- toe en zout, peper, toma tenketchup, mosterd en ana nassap. Stoof het vlees mals in' vijftien tot dertig minuten (ke tijd hangt af van de kwa liteit van het vlees). Warm ofo het laatst de stukjes ana- das even mee en maak de jus ófè smaak af door zo nodig rbeer ketchup, mosterd, zout df' peper toe te voegen. Was de raapstelen, laat ze Lfitlekken en snijd ze in stuk ken van ongeveer drie centi meter. Zet de groente op met aanhangend water en zout en kook ze gaar in circa tien minuten. Laat ongeveer een halve centimeter kooknat op de groente en bind dat met de maizena, die met de melk is- aangemengd. Bestrooi de raapstelen in de schaal met nootmuskaat of met kaas. Breng de helft van de melk aan de kook., Meng griesmeel en suiker en strooi dat meng sel al roerende in de melk. Laat de vla onder af en toe roeren vijf minuten zacht doorkoken. Voeg van het vuur de rest koude melk toe en laat de vla koud worden. Was de rozijnen, zet ze net onder water op, laat ze tien minuten zacht koken en ver volgens op een zeef uitlek ken en afkoelen. Meng de rozijnen door de vla en ge bruik er een paar als garne- rihg. JEANNE Last Post in LA? GELIJKTIJDIG met de feestelijke aankomst van de olyt pische vlam in Amerika ontving het Internationaal Olyi pisch Comité gisteren het nieuws, dat de Sovjet-Unie de zomer geen afvaardiging zal zenden naar Los Angeles, li Oostbloklanden zullen dat voorbeeld ongetwijfeld volgen. I daarmee is het niet uitgesloten, dat deze zomer voor h laatst de olympische vlam wordt ontstoken. WANNEER in Los Angeles op het scorebord het „Tot zie in Seoel" verschijnt, bestaat er immers geen zekerheid mee dat het internationale sportgezelschap ook inderdaad vi jaar later in Zuid-Korea zal neerstrijken. Tenzij zich n< hoogst opmerkelijke wijzigingen in de standpunten van VS en Rusland voordoen, kan in Los Angeles bij het afsche van de sportlieden uit de resterende landen wellicht het be de Last Post worden geblazen. j STEEDS duidelijker wordt immers dat het „spel van inte nationale sportieve verbroedering" van De Coubertin defin tief is ontaard. Sport en politiek laten zich nu eenmaal ni scheiden, niet in Zuid-Afrika en zeker niet in de Sovje Unie. MET de aangekondigde boycot van de Sovjet-Unie is t overigens niets nieuws onder de olympische zon. In 195 (Melbourne) zijn de Spelen beïnvloed door de Russische i val in Hongarije, waardoor ook Nederland niet deelnam. I 1960 tijdens de Winterspelen van Squaw Valley heeft Amer ka van de Oostblokvertegenwoordigers al vingerafdrukke geëist alvorens de nodige visa te verstrekken. Veertien Oos duitse atleten zijn indertijd thuis gebleven. In 1968 volgde in Mexico de studentenrellen. En wie staat het drama va 1972 de overval op de Israëlische ploeg in Mufichen - niet nog scherp voor ogen? Montreal (1976) werd geket merkt door het vertrek van de Afrikaanse landen en vit jaar later besloot een aantal landen onder leiding van de V{ na de Russische inval in Afghanistan, de Spelen in Mosko te mijden. De Spelen zijn in de loop der jaren steeds verder uitgehold En ondertussen spant men zich in ons land onverdroten i om in 1992 de Olympische Spelen naar Amsterdam te halei Het ziet er naar uit dat men daarbij bezig is het paard achte de wagen te spannen. KOUD DE BILT Het voor de tijd van het jaar te koude weer houdt aan. Ook morgen wordt het volgens het KNMI niet warmer dan 11 a 12 graden. Dat komt omdat met noorde lijke winden nog steeds koude lucht uit noordelijke streken wordt aangevoerd. Omdat er de komende nacht meer be wolking zal zijn, wordt de kans op nachtvorst klein. De VV VV DEN HAAG „De be zetters van de Iraanse ambassade hebben met hun actie alleen maar willen aantonen, dat het ambassadepersoneel een onderdeel vormt van het regime in Teheran en dat deze diplomaten me deverantwoordelijk zijn voor de misdaden, die door het bewind van Khomeiny worden be gaan. Behalve dat de be zetters het ambassadege bouw zijn binnengegaan en enkele leuzen op mu ren hebben geschilderd, hebben zij geen enkele vorm van geweld ge bruikt. Hun actie was vreedzaam. Op die donderdag van de 26e april vonden er soortgelijke acties in Londen, Parijs en Frankfurt plaats. Ook daar trad de politie op, maar zij liet de actievoerders meteen weer vrij. Het feit dat de be zetters in Nederland nog steeds worden vastgehouden, duidt er op dat Nederland ge voelig is voor de argumenten van de kant van het Iraanse ambassadepersoneel. Met name de Iraanse ambassa deur heeft het gebeuren tij dens de bezetting enorm op geblazen met de bedoeling de actievoerders in een kwaad daglicht te stellen. Wii ver wachten dat de Nederlandse politie de nog vijftien Iraanse gevangenen zo spoedig moge lijk vrijlaat". Ali, een Iraanse vluchteling die een half jaar geleden po litiek asiel heeft aangevraagd in Nederland en sindsdien in De Iraanse ambassadeur raakte tijdens de bezetting gewond. Zowel vluchteling Ali als de verdediger van de bezetters, mr. Jan Hofdijk, stellen echter dat ernst van het letsel sterk is overdreven. De verwondingen zijn volgens Hofdijk ontstaan doordat de ambassadeur de deur van zijn kamer met een boekenkast wilde afsluiten en deze over zich heen kreeg toen de bezetters naar binnen drongen". Den Haag woont, praat in eens sneller en wat minder terughoudend wanneer het gesprek over de bezetting van de Iraanse ambassade gaat. Hij vindt dat Iraniërs, die hun land hebben moeten ontvluchten, ook in het bui tenland het recht hebben om het ayatollah-regime aan de kaak te stellen. „Als vluchteling is het al moeilijk genoeg om je in het buitenland staande te hou den, om werk te vinden. Daar komt bij dat de onder drukking in Iran zo ver schrikkelijk is, dat velen van ons zich moreel verplicht voelen om iets te doen voor hun familieleden, kennissen en andere landgenoten, die onder dit regime lijden", zo legt Ali uit. Politieke vijand Ali (30), die als technicus tot april 1980 werkte in een fa briek in Ahwaz een stad in het aan Irak grenzende Khoezestan wekt niet de indruk graag over zichzelf te willen praten. Bij de Iraanse inlichtingendienst staat hij bekend als een politieke vij and. omdat hij zich in zijn fa briek daadwerkelijk had in gezet voor de belangen van de arbeiders. Voor hem was dat een lo gisch gevolg van de revolutie van 1979. Voor de Iraanse geestelijkheid schond hij met zijn streven naar een demo cratisch bestuur de heilige regels van de koran. Hij werd tot „huichelaar" be stempeld, een benaming die de ayatollahs geven aan kri- tici van de Islamitische Re publiek. Een „huichelaar" in Iran heeft de status van een vogelvrijverklaarde en kan elk moment worden opge pakt. De jaren van vervolging heb ben hun sporen duidelijk na gelaten op Ali. Aarzelend, bijna achterdochtig, noemt hij bij het begin van ons ge sprek zijn naam. Maar met een daarop vraagt hij zijn werkelijke naam niet in de krant te vermelden. „Noem mij maar Ali, dat vindt ik veiliger. Als ze er in Teheran achter komen dat ik hier zit, dan komt onherroe pelijk mijn familie in gevaar. Vooral voor mijn jongere broer, die mij altijd enorm heeft geholpen toen ik voor het regime op de vlucht was en telkens in een andere stad in Iran moest wonen, vrees ik dan het ergste. Hem staat dan gevangenschap en mar teling te wachten". Iraniërs zoals Ali zijn er vele, sinds de Iraanse geestelijk heid na februari 1979 de dic tatuur van de sjah verving door een zo mogelijk nog brutere onderdrukking. Vele mensen zoals Ali, die na de revolutie betere tijden ver wachtten, zagen hoe de staatsmacht geleidelijk steeds meer in handen van de aya tollahs kwam. Vervolgd door de pasdarans (revolutionaire wachters) hoopten deze mensen aan vankelijk nog in hun land te kunnen blijven. Deze hoop vervloog nadat de heersers in Teheran steeds meedogelozer optraden tegen de anders denkenden. De vlucht naar het buitenland met achterla ting van familie, baan en toe komst bleef voor hen tenslot te over als laatste mogelijk heid om hun leven te redden. Evenals Ali wijken de meeste Iraniërs dan in eerste instan tie uit naar Turkije. Tegen betaling van duizenden gul dens worden zij onder bege leiding van landgenoten over de Iraans-Turkse grens gezet. Een hachelijke onderneming, omdat zo'n oversteek nogal eens mislukt en de Iraanse grenswacht standrecht toe past. In Turkije, waar in 1980 de militairen de macht overna men, is het leven voor hen al niet veel beter. De economi sche banden tussen Teheran en Istanboel zijn sterk en daardoor wil de Turkse rege ring niet de naam krijgen open te staan voor Iraanse vluchtelingen. Vanuit Tur kije proberen Iraanse vluch telingen dan zo snel mogelijk politiek asiel aan te vragen in een westers land, waar een groter respect bestaat voor de mensenrechten. Ali: „Ik heb gekozen voor Nederland om dat ik dit het beste land vind om te leven en te studeren. Ik hoop hier ook nog eens een baan te krijgen". Dictatuur Ali behoorde niet tot de groep, die de Iraanse ambas sade heeft bezet. „Ik hoorde pas van de actie, nadat ik net uit mijn bed was gekomen. Ik ken niet eens alle namen van de bezetters. Maar ik kan me hun machteloze woe de over de dictatuur in Iran heel goed voorstellen. De ac tie was in het bijzonder ge richt tegen de behandeling van de politieke gevangenen. In Iran zijn 100.000 politieke gevangenen". „Ja, ik weet dat dit getal enigszins willekeurig is. Het is heel moeilijk is om het juiste aantal politieke gevan genen vast te stellen, omdat het vaak niet bekend is of ie mand op de vlucht is of dat hij al in de gevangenis zit. Toen ik anderhalf jaar in Iran van stad naar stad trok, wisten zelfs mijn ouders daar niets van. Toch hebben wij uit de gegevens over de ge vangenen kunnen conclude ren, dat dat aantal rond de 100.000 moet liggen". Ali beklaagt zich over de be handeling, die de bezetters van de Iraanse ambassade hier in Nederland krijgen. „Zij worden behandeld als politieke gevangenen. Ik heb hen nog niet kunnen spre ken, omdat de bezoekrege ling erg omslachtig is. Het feit dat de meeste geen of nauwelijk Nederlands spre ken, maakt het voor hen bo vendien bijzonder moeilijk om een bezoek van vrienden mogelijk te maken. De politie heeft tot nu toe alleen de ad vocaten tot de bezetters toe gelaten. Ook mogen zij slechts één telefoongesprek per week voeren. Hierdoor voelen zij zich erg geïsoleerd. Uit protest tegen deze behan deling zijn zij na enkele da gen een honger- en dorststa king begonnen". „Nadat,zij van cellen op het politiebureau naar gevange nissen waren overgebracht, werd hun behandeling beter en gaven zij hun dorststaking op. Hun hongerstaking gaat echter door, maar deze is niet meel- tegen hun behandeling gericht. Zij zetten daarmee het protest tegen het Kho- meiny-regime voort". Volgens één van de advoca ten van de nog 15 vastzitten de Iraniërs, mr. Jan Hofdijk uit Den Haag, „is de opvang van de bezetters nu goed". „Wel maak ik mij zorgen om de gezondheid van drie van de bezetters. Als gevolg van de hongerstaking zijn zij al zo'n acht kilo afgevallen", zo voegt Hofdijk eraan toe. Vol gens Hofdijk willen de Ira niërs met deze actie berei ken, dat Amnesty Internatio nal een afvaardiging stuurt naar Iran om daar een on derzoek in te stellen naar de positie van de politieke ge vangenen". Ali ontkent dat er tijdens de bezettingsactie geweld zou zijn gebruikt door de bezet ters. „Het ambassadeperso neel heeft het optreden van de bezetters zwaar overdre ven. Zij deed dit om tegen over de Nederlandse regering duidelijk te maken, dat de bezetters ordinaire herrie schoppers zijn die niet serieus fenomen hoeven te worden, ij zouden documenten heb ben gestolen en vernielingen in het ambassadegebouw hebben aangericht. Dat is niet waar. De politie heeft hiervoor geen enkel bewijs". RICK KERSJES te verwachten minimumten peratuur is omstreeks 5 gn den. Vannacht en morgenochten waait er nog een matige win uit noordelijke richtingen. I de loop van de dag neemt d wind toe, aan de kust tc krachtig en in het Waddenge bied mogelijk tot hard. D wind heeft daarbij de neigin naar noordoost te draaien. I i windtoename wordt enerziji veroorzaakt door een depres: die vanuit het Middelland Zee-gebied naar Midden-Eur pa trekt en anderzijds door ontwikkeling van een hogf drukgebied boven Skandina vië. Bollen- en bloesems LEIDSCHENDAM het bol len- en bloesembericht van ht Nationaal Bureau voor Toe ris me geldig tot en met 15 me luidt: De bloei van de bollenveldei is net over het hoogtepun heen, hoewel er nog veel tuI pen velden en paarsblauwe ak kers met blauwe druifjes l vinden zijn langs de hele bol lens treek in Noord- en Zuid -Holland. Van noord naar zuil vindt men van Den Helder tQ Leiden overal bloeiende vel den. Op de Keukenhof staa alles in volle bloei en ook ii de kassen is daar van alles zien, tot zeer exotische varian ten van onze gewone bolblot men. Het einde van het bollensei zoen mag dan in zicht zijn (d Keukenhof gaat op 20 me dicht) de fruitbomen in vee Nederlandse boomgaardei staan momenteel volop ii bloei. Dat is het geval in d Betuwe, waar pere- en prui mebloesem te zien zijn, alsme de de „zure" kersebloesen Ook de vroegbloeiende appel beginnen nu uit te lopen. Dt verwachting bestaat dat de an dere appelbomen volgendt week beginnen te bloeien. Ii zuid-Limburg, rond Maas tricht. Margraten en Noorbeel bloeien de perebomen volo\ terwijl de appelbloesem ne begint te kleuren. Tot slot van deze bloesem- ei bollenberichten nog twee eve nemen ten: in het Haagse pari Clingendael is de Japanse tuil weer voor het publiek openge steld. In Wassenaar zijn tot ei met 3 juni de koninklijkt landgoederen „De Horsten' voor het publiek opengesteld Als het weer iets warmei wordt staan met ingang vat volgende week de seringen struiken op de Seringenberg it bloei. De ingang is aan de Pa peweg ie Wassenaar. Weerrapporten van vanmorgen 07.00 u Athene zw.bew. 21 13 0 Barcelona zw.bew. 20 14 0 Berlijn regenb. 12 5 0.5 Bordeaux onbew. 16 5 0 mr 13 3 0 ni 13 5 Om 13 3 Om 12 5 0 m Helsinki onbew 6 -3 0 m Innsbruck zw bew 7 2 2 m Klagenturt zw.bew. 11 3 25 m Kopenhagen n.o. - -Om Lissabon n.onlv. -- - w Londen i.oew. 11 2 Oir

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2