Castricumse kunstenaar vraagt hulp van koningin Bibliotheken vrezen terugval door leenrecht Eerste mei-concert teleurstelling WD boos over subsidie aan 'Kruisraketten Nee' bioscopen dagpuzzel KUNST EcidócSotnant DINSDAG 8 MEI 1984 PAGINA II TENTOONSTELLING VAN WERK ANNIE SCHMIDT DEN HAAG Het veelzijdige oeuvre van Annie M.G. Schmidt staat centraal in de komende grote overzichtsten toonstelling in het Nederlands Theater Instituut aan de He rengracht in Amsterdam. Onder de noemer „Een huis vol theater" is vanaf 25 mei een aantal zalen in het Instituut gewijd aan het veelzijdige werk van de schrijfster. Geëxpo seerd worden kostuums uit musicals, een kort biografisch overzicht en een goede indruk van haar literair werk, thea ter-, radio- en televisieprodukties voor kinderen en volwas senen. Dit onderdeel bestaat uit drie delen: haar boeken, een grote hoeveelheid geluidsmateriaal en een videofilm. Op deze film staat onder meer een interview dat Max Arian met Annie Schmidt had. Simon Carmiggelt opent de ten toonstelling op 25 mei, waarbij hij de schrijfster het eerste exemplaar overhandigt van het boek „Kijk, Artnie M.G. Schmidt, de schrijfster in beeld". Het boek wordt uitgegeven door Querido. Festival oude jazz in Breda DEN HAAG In Breda wordt van 31 mei t/m 3 juni het 14e Internationale Oude Stijl Jazz Festival gehouden. Ongeveer 65 orkesten en een aantal gastsolis- ten uit tal van landen brengen tezamen ongeveer 200 uur tradi tionele jazz. Het evenementen programma van het festival heeft als onderdeel het interna tionaal concours voor amateur oude stijl jazzorkesten met 15 deelnemers, afkomstig uit vijf landen. Boek over mannen voor Den Uyl Drs. J.M. den Uyl kreeg gistermiddag het eerste exemplaar van het boek „Mannen wat is er met jullie gebeurd", aange boden door de twee schrijfsters. Op deze foto Joop den Uyl, te midden van de schrijf sters Anja Meulenbelt, links, en Marjo van Soest. Het boek, een' verzameling gesprekken met mannen, onder wie Den Uyl, verschijnt bij de feministische uitge verij Sara. De kunstschilder bij zijn laatste schilderij dat de totale vernietiging van de geest moet symboliseren. SCHEVENINGEN/CASTRI- CUM „Het is artistiek abso luut onverantwoord wat ik doe, maar daar stap ik over heen. Want artisticiteit is een woord geworden dat niet meer te definiëren is. Je schijnt alleen nog mee te tel len als kunstenaar, als je ab stract schildert en in de BKR zit". Deze woorden van de kunstenaar Dirk van der Mo len (33) uit Castricum bewij zen al dat hij een dwarsligger is. Maar een heel talentvolle dwarsligger, zoals zijn prach tige realistische schilderijgen, die tot voor kort in het Cir custheater in Scheveningen te zien waren, duidelijk maken. Ter gelegenheid van het zil veren jubileum van het Ne derlands Danstheater wilde hij de aandacht van koningin Beatrix en prins Claus vesti gen op de problemen die hij heeft met de provincie. Deze wil hem uit de gekraakte boerderij in het Noordhol landse duinreservaat verja gen, een omgeving die hij no dig heeft om te kunnen schil deren. Helaas voor hem had het koninklijk paar door het uiterst strakke schema alleen tijd om zijn schilderijen te be wonderen en daarom heeft de Castricummer de koningin in middels schriftelijk haar hulp ingeroepen. Het fantastische landschap rond de gekraakte boerderij in de duinen inspireert de kunstenaar tot doeken, die hem al in brede kring bekend hebben gemaakt. De stijl is moeilijk onder een noemer te vangen, maar laat zich nog het beste omschrijven als klassiek illusionistisch. De fi guratief visionaire beelden doen sterk denken aan een combinatie van Dali en Es- scher. Dirk van der Molen geeft dan ook graag toe, dat deze beide kunstenaars hem sterk boeien. Zelf schildert hij al vanaf zijn zestiende jaar. „Schilderen is altijd mijn be langrijkste uitingsvorm ge weest", vertelt hij in het prachtige duinlandschap. „Ik heb altijd op die manier pro beren weer te geven wat mijn gevoel me ingaf en ik probeer dat bewust zo realistisch mo gelijk te doen. Abstractie zegt me niets. Het is me te indi- rekt, je moet er tekst en uitleg bij geven. Abstractie is ook heel individueel en ik ben geen individuele schilder". Zijn betrokkenheid bij het maatschappelijk gebeuren blijkt uit al zijn schilderijen. Hij schildert mensen en de dingen die er met hen gebeu ren. Bijzonder aangrijpend is een zelfportret uit 1979: hier zie je een man die langzaam maar zeker gek aan het wor den is. Gek door het vechten tegen bureaucratie. Rode draad Als een rode draad trekt dat gevecht door Dirks leven. Hij heeft rust om zich heen nodig om te kunnen schilderen. Rust en volledige concentra tie. Daarom heeft hij altijd plekjes gezocht om te wonen waar hij die rust vond. Meer dan elf jaar woonde hij in een stratenmakerskeet, tot deze door een fikse storm over de kop ging. Hij verhuisde naar een woonwagen, waar hij een aantal jaren illegaal woonde. Toen ook deze instortte, in stalleerde hij op dezelfde plek een direktiekeet. Toen hij eruit werd verjaagd, kraakte hij met zijn vriendin en wat vrienden boerderij Zeeveld in het duinreservaat; een pand dat al meer dan vijf tien jaar leeg stond. „Ik heb dat landelijke om me heen ab soluut nodig", zegt de kunste naar. „Ik moet van een af stand naar de wereld kunnen kijken. Hier zie je kleuren in de natuur die zomaar tussen de groene massa opvallen. Die gebruik ik weer in mijn schil derijen. Juist die tinten geven mijn doeken soms dat drome rige. Ik kan niet in een stad of een nieuwbouwwijk wo nen. Daar stap je buiten je deur al meteen in de narig heid en dan kan ik niet meer relativeren, wat ik juist zo no dig heb. Ik schilder ook geen landschappen zoals de meeste kunstenaars die in de stad wonen. Ik schilder mensen". Vernietiging Het laatste schilderij, dat Dirk van der Molen maakte voor het gevecht met de provincie en alles erom heen hem het schilderen onmogelijk maak te, geeft de totale vernietiging van de geest weer. „Het is een symbool van hoe ik het zie", legt hij uit. „Mijn uitgangs punten in het leven worden momenteel puur vertrapt. Mijn kunstenaarschap wordt volledig geremd. Schilderen helpt niet meer als je je be dreigd voelt. Ze geven me de kans niet meer. Ze willen me hier absoluut weg hebben en ze zullen niet rusten voor het zover is". In de boerderij moet een me ditatieclub komen. Het verbit tert Van der Molen en de zij nen dat deze club een hele vleugel mag aanbouwen, ter wijl de oorspronkelijke boer eruit moest omdat hij niet mocht verbouwen. Ook de krakers mochten er geen kunstenaarscollectief van ma ken. Terwijl de boerderij zich daar juist uitstekend voor leent, want behalve twee woongedeelten herbergt het pand ook nog een atelier en een expositieruimte. De Ca stricumse kunstenaar verloor het kort geding en ook het hoger beroep. Hij mobiliseer de politici en er werd zelfs een motie aangenomen dat hij er onder bepaalde omstandig heden mocht blijven wonen. Toch verscheen er vorige week een deurwaarder. Zijn medekrakers vertrokken om dat de druk hen te groot werd en een kraakwacht van de provincie nam hun plaats in. „Ik krijg niet meer de kans om rustig te schilderen", aldus Van der Molen, één van de weinige kunstenaars die niet bestaat van de BKR. Hij leeft van de opbrengst van zijn schilderijen, die hij door het hele land exposeert. CORRY VIS Eerste wan vier Mei-concerten van hedendaagse muziek in de Kees van Baarenzaal van het Koninklijk Conservatoriumm te Den Haag. Werk van Smetanin, Louis Andriessen, Kann en Ten Hoorn, Leeuwenberg, Matland, Sauer en Woof. De volgende concerten vinden plaats op de andere maanda gen van deze maand. De zogenaamde Mei-concerten zijn voor het merendeel een jaar lijkse presentatie van muziek van studenten en docenten van het Koninklijk Conservatorium. Anders gezegd, het zijn eigen lijk bijeenkomsten waar meer dan eens het resultaat van alle mogelijke experimenten wordt getoond. Om die reden is het dan ook niet juist hedendaagse muziek te verwachten die voortdu rend de toets der kritiek kan doorstaan. Maar al is het nog zo aardig weer zulke avonden mee te maken, niet in de laatste plaats omdat de uitvoerenden ook al studenten zijn, je hoopt on- i willekeurig eens onder invloed van een brok muziek te geraken. Een keer gevangen, zoals gisteravond door „Maldoror" voor solo-viool van de Australische Barbara Woof, is op den duur be slist te weinig. Het mag dan zo zijn dat ook in dit werk van Woof allerlei muziek weerklinkt, zoals nu heel even die onwe zenlijke John Cages strijkkwartet, zoveel verbeeldingskracht tref je maar zelden aan. Want „Trepidus", oftewel „hyperner veus". door Louis Andriessen blijkbaar voor het buitengewoon krachtige en suggestieve pianospel van Gerard Bouwhuis ge schreven, doet in deze lange rij eigenlijk niet mee. Maar het is in elk geval redelijk „Kgakala" (wat in een Afrikaanse taal „af stand" schijnt te betekenen) voor piano van Steve Martland ten minste evenzo pianistisch te noemen als „Maldoror" van Woof violistisch is. Overigens konden beide componisten beschikken over musici van formaat, respectievelijk de pianist Jaap Kooi en de performance-gevoelige violiste Josje ter Haar. Bij „Kgalala" zijn echter tenminste twee kritische noten te plaatsen, die no- geens temeer op de overige programma-onderdelen van toepas sing zijn. De meeste stukken zijn namelijk simpelweg te lang, veel te lang zelfs. Het wordt je al gauw teveel, wanneer het ma teriaal voor het beoogde doel volstrekt ontoereikend is, zoals in „Spigol" van Arthur Sauer, of niet of nauwelijks is uitgewerkt. Dat laatste is het geval met „The speed of sound", een amalgaam van rock, niet-westerse muziek (want gamelan mag 't niet he ten, hoezeer het er in de verte ook op lijkt) en hoketus-effecten van Michael Smetanin. Het is. naar het lijkt, een aaneenschake ling van invallen die alleen al daarom het predikaat compositie niet toekomt. Componeren heeft immers alles met proporties te maken - het is maar dat Boudewijn Leeuwenberg dat weet. In zekere zin is deze kritiek ook van toepassing op het woordenspel of „verbosonie" van Peter Kann en Maartje ten Hoorn, wier werk overigens in de eerste plaats een speels experiment lijkt waar beslist meer in zit. Een andere kwestie is de manier waar op men leentje-buur bij buiten-europese muziek meent te kun nen spelen. Nu de zogenaamde „lichte" muziek een volwaardige plaats op het conservatorium heeft gekregen, is het te hopen dat er van nu af aan ook gedegen aandacht aan diverse soorten niet- westerse muziek wordt besteed. Bartók zou daarbij wellicht een lpidraad kunnen bieden, dan zijn we hopelijk gauw verlost van onzalige neo-romantische ideeën en „reeksen-zoeken" volgens Hét systeem Schönberg-Webern-Stockhausen. LUC. KNÖDLER Haagse kunst onder de hamer AMSTERDAM Bij 6otheby van Waay in Amsterdam komen van 15 tot en met 18 mei volgens het veilinghuis „zeer belangrij ke" stukken onder de hamer. Op 15 mei worden schilderijen van Oude Meesters van de Romantische School en de Haagse School geveild. Voorts wordt er een collectie boeken over kunst Aangeboden afkomstig uit de verzameling van wijlen dr. A.B. de Vfies, voormalig directeur van het Mauritshuis in Den Haag. Liefhebbers van Chinees, Japans en Europees porselein kunnen op 16 mei hun hart ophalen. Muntenverzamelaars kunnen op 17 en 18 mei aan hun trekken komen wanneer een collectie Neder landse munten afkomstig van de in 1926 overleden Virgil M. Brand. Onder de te veilen munten, in totaal 650 kavels, bevin den zich volgens Sotheby zeer zeldzame exemplaren. De collec tie van Brand, zoon van een in 1848 naar Amerika geëmigreerde Duitsp brouwer, telde ooit meer dan 300.000 munten. DEN HAAG De open bare bibliotheken zijn te gen invoering van een leenrecht voor schrijvers en uitgevers zoals door een interdepartementale commissie is bepleit. Ze verwachten een ernstige terugval van het biblio theekgebruik, zonder dat de schrijvers er veel voor terugkrijgen. „De leners worden de boekerijen uit gejaagd en het aantal ge kochte boeken zal niet stijgen". Dit heeft het Nederlands Bi bliotheek en Lektuur Centrum (NBLC) gisteren opgemerkt in een reactie op het rapport van de commissie. Deze stelt voor dat de overheid een derde van de totale kosten betaalt en dat de gebruikers jaarlijks tien miljoen gulden moeten op brengen, dat ook nog gedeelte lijk naar uitgevers gaat. Aangetekend wordt dat de volwassen boekenlener onge veer zes gulden per jaar méér contributie moet gaan betalen. Deze bijdrage van gemiddeld 7,50 gulden is in vier jaar tijd gestegen tot meer dan twintig gulden. De bibliotheken vre zen dat de lees-interesse een onherstelbare klap krijgt en dat een situatie ontstaat die steeds slechter wordt, waar niemand beter var) wordt. Uit cultuurpolitiek oogpunt is de overheid verantwoordelijk voor de leenrechtvergoeding omdat zij ook verantwoorde lijk is voor de exploitatie van de openbare bibliotheken, al dus het NBLC. In alle landen buiten Nederland waar het leenrecht vaak al jaren is inge voerd, betaalt de overheid de auteursvergoeding uit de alge mene middelen. Gevolgen Komt de vergoeding voor leenrecht uit het budget voor de bibliotheken, dan zijn de gevolgen ook niet te overzien: minder geld betekent minder boeken, minder keuze, minder leners, minder inkomsten, en zovoort. Met de extra bijdra gen van alleen de volwassenen wordt bovendien bereikt, dat deze boekenleners een deel be talen van de overproduktie op de boekenmarkt. Er wordt op gewezen dat de jeugdboeken maar twaalf pro cent pitmaken van de nieuwe boeken die jaarlijks verschij nen, terwijl veertig procent van de uitleningen jeugdboe ken betreffen. De bibliotheken nemen vaak de helft van de oplagen van jeugdboeken af omdat er maar een klein aan tal nieuwe titels verschijnt. Het NBLC vindt het voorts onjuist dat het leenrecht van de schrijvers overdraagbaar is, waardoor de uitgevers meer profijt van de leenrechtver goeding kunnen hebben. De voorgestelde schaal voor hoge re bedragen per uitlening als een boek minder wordt uitge leend, gaat het NBLC ook niet ver genoeg. Het pleit ervoor een groot deel van de leenver- goeding in een soort solidari teitsfonds te stoppen. Daaruit kunnen schrijvers dan bijvoor beeld jaarlijkse bijdragen, in komensgaranties, aanvullende pensioenen, prijzen en beurzen krijgen, aldus het NBLC. LEIDEN De fractie van de VVD in de gemeenteraad heeft zich boos gemaakt over het feit dat het college besloten heeft een subsidie van 2500 gulden te verstrekken aan het comité 'Kruisraketten Nee'. Het comité heeft dit geld gebruikt om de tentoonstelling 'Leidse kunstenaars tegen kruisraketten' in te richten en een gelijknamig boekje uit te geven. Al eerder was duidelijk dat de VVD deze tentoonstelling niet zo zag zitten. Toen wethouder P.H.Schoute door de organisatoren werd gevraagd de expositie te openen Schoute heeft 'cultuur' in zijn portefeuille wees de VVD-wethouder dat af. Zijn colle ga J. Peters heeft de tentoonstelling uiteindelijk geopend. Het is ook slechts aan de socialistische wethouders te danken dat het comité subsidie heeft gekregen. Zowel de burgemeester als de beide VVD-wethouders stemden in het college tegen deze subsi die. De liberale fractie heeft bij het college bij monde van de heren M. van der Nat en M. Zonnevylle geïnformeerd of het verstrek ken van de subsidie „enig gemeentelijk belang dient". En, zo willen de bezorgde liberalen weten: „is het college in het kader van het gelijkheidsbeginsel ook bereid groeperingen die een an dere visie hebben met betrekking tot het vraagstuk van de kruisraketten een subsidie te geven". De VVD houdt het niet voor onmogelijk dat het college betrok ken zou zijn bij meer akties tegen de kruisraketten en wil daar graag opheldering over hebben. Ook wil zij weten of er in het kader van de Vredesweek akties bij het onderwijs te venvach ten zijn. „Indien ja, op welke wijze bent u dan van plan te voor komen dat de leerlingen éénzijdige informatie krijgen of de kwaliteit van het onderwijs anderszins in gevaar komt", aldus Zonnevylle en van der Nat. Sportwereld Voetbal Hertha BSC Berlin kan voor het komende jaar re- kemenen op een licentie voor het betaalde voetbal. De DFB eist van Hertha wel een bank garantie. Wielrennen In Sloten won Belgie een interland tegen Ne derland met 3-1. De vier kilo meter ploegenachtervolging werd gewonnen door Marco van der Hulst, Jelle Nijdam, Rick Moorman en Rolf Elshof in 4.39,75. Op de 500 meter tijdrit werd Jerry Venderink (32.56) verslagen. Pirard ver sloeg op de sprint Frans Vro lijk. Ster-spot Black en Decker verboden HAARLEM De Reclame raad heeft een STER-spot die laat zien hoe een handzaag het aflegt tegen een elektrische zaag van het merk Black en Decker verboden De reclamefilm is volgens de raad in strijd met de waarheid en door de presentatie tevens in strijd met de jegens concur renten in acht te nemen fat soensnormen. De film laat een man zien die al ploeterend met een hand zaag bijkans een deur vernielt, hetgeen niet de bedoeling is. Vervolgens verschijnt zijn vrouw die een elektrische zaag uit haar tas haalt, waarna alle problemen die worden toege schreven aan het gebruik van een handzaag van de baan blij ken. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIILAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER F1LMS.MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Culturele manifestatie's rond Europese verkiezingen AMSTERDAM Met het oog op de verkiezingen voor het Eu ropese Parlement in juni wordt er onder het motto „Europa Cul tuur Toekomst" van 10 mei tot eind juni een culturele manifes tatie gehouden die zich voor het merendeel afspeelt in Amster dam en voor een deel in Rotterdam. De manifestatie begint mor genavond met de opening van een tentoonstelling van politieke prenten van tekenaars van dag- en weekbladen uit Nederland en andere Europese landen in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Deze tentoonstelling duurt tot 29 mei. Eurocomics is de titel van een expositie van' strips, cartoons en animatiefilms door Europese vrouwen. Deze is van 26 mei tot en met 16 juni te zien in De Brakke Grond in de hoofdstad. Op een podium op de Dam zullen deelneemsters aan deze expositie le vensgrote cartoons maken. Verder zijn er forums met als thema de functie van de politieke tekenaar, racisme en discriminatie en een avond met filosofen over Europese cultuur. Ook aan theater wordt aandacht besteed met „De prins en de punker" van het Funtheater in de Melkweg in Amsterdam en Fairground '84 van een Britse groep in Mickery. Op de Dam zul len verschillende muziekmarathons worden gehouden. Jonge dichters uit Europa treden op in De Balie in de hoofdstad in het kader van One World Poetry en er is een politiek debat met de voorzitter van het Europarlement, Piet Dankert, in het zelfde theater. In de Melkweg en in Paradiso zijn van 23 tot en met 27 mei avond aan avond muziekbijeenkomsten. In Paradiso komt even eens een politieke informatiemarkt voor jongeren. Over de toe komst van jongeren wordt gesproken in De Balie, waar ook een gesprek met schrijvers, vertalers en uitgevers plaatsvindt over de Nederlandse literatuur in Europa. Verder staat er een rally - voor auto's, fietsen en wandelaars - van de Italiaanse stad Ferrara naar Rotterdam op het program ma van de culturele manifestatie. In Rotterdam wordt de rally op 29 mei afgesloten met een défilé van sportbeoefenaars in het Kralingse Bos in de middag en een concert in de Laurenskerk 's avonds. Voorts is er een boottocht van Basel naar Rotterdam van zeventig literatoren uit Zwitserland, Frankrijk, West- en Oost-Duitsland, Oostenrijk, Nederland, Polen en de Sovjetunie. Op 13 juni 's avonds in de Doelen zal Adriaan van Dis een aan tal van deze literatoren presenteren. Eveneens in de Doelen houden acht Italiaanse dichters op 25 juni voordrachten op een Italiaanse avond van Poetry International. Het Nederlands Theaterinstituut en het Politiek-cultureel Cen trum De Populier/Balie organiseren de manifestatie met mede werking van het Goethe Institut, Stichting Amazone, Paradiso, Meikwee. Miekerv en Holland Festival. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6, tel. 01720-20800): Cis ke de Rat (al); (beh. di.) 18.30, 21.00. wo. ook 14.00. EURO CINEMA II: Ciske de Rat (al); 18.30, 21.00. wo. ook 13.30. EUROCINEMA III: De wraak van de ninja (16); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. EUROCINEMA IV: To be or not to be (al); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA I: Heidi (al); wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): The Shi ning (16); 14.30. 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): Terms of endearment (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Ciske de Rat (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Carmen (16); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: Schatjes (12); 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.30. STUDIO (071-133210): Ciske de Rat (al); 14.30, 19.00. 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): De wraak van de ninja (12); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlem merstraat 52. tel. 071-125414): Studentensex (16); 14.30, 19.00, 21.15. ma. 14.15. 19.00. 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Robin Hood (al); wo. 14.30. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354): Moord in extase (12); zo. 15.45. wo. 20.00. Psy cho II (16); ma. di. 20.30. KINDERVOORSTELLING Als je begrijpt wat ik bedoel; wo. 14.30. WASSENAAR. ASTRA (Lang straat 32, tel. 01751-13269): Teil me a riddle (12); ma. t/m t 20.00. DEN HAAG. ASTA (Spul 27, tel. 463500): Outsiders (12); 14.00, 19.15, 21.45. BYOU (Spui 27. tel. 46.11.77): Cheech Chong still smokin (16); 14.00, 19.00, 21.30. CALYPSO (Spui 27. tel. 463502): Ciske de rat (al); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON (naast Centraal Station, tel. 471656): Terms ol endearment (al); 14.00, 18.45. 21.30. BYLON 2: Scarface (16); 14.00, 20.00. BABYLON 3: Silkwood (al) 14.00, 19.00, 21.30. CINE AC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): National Lampoon's vacation (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINE AC 2: Christine (12); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: De wraak van de Ninja (16); 14.00, 18.45, 21.30. wo. 18.45, 21.30. EUROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): Dokter Zjivago (12); 13.45, 19.45, METROPO- LE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Class (16); 14.00, 18.45. 21.30. METROPOLE 2: Yentl (al); 14.00. 18.45. 21 30. METRO POLE 3: Uit naam van al de mij-, nen (16); 14.00. 20.30. TROPOLE 4: „E la nave (16); 14.00. 18.45. 21.30. TROPOLE 5: Sophie's choice (16); 14.00. 20.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Ciske de rat (al); 13.45, 1" 21.30. ODEON 2: Schatjesl (12); 13.45, 18.45. 21.30. ODE ON 3: Terms of endearment (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Hotel New Hampshire (al); 13.45, 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Kettingstraat 12b, 656402): Een zwoele zonnetrip (18); 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00, 19.30, 21.00. LE PARIS 2: Hey baby hey (18); 12.15, 13.45, 15.15, 16.45. 18.15, 19.45, 21.15. LE PARIS Verre reisjes met wilde meisjes (18); 12.30, 14.00, 15.30. 17.00, 18.30, 20.00. 21.30. PASSAGE (Passage 63, tel. 460977): De bezetene (16); 14.00, 18.45, 21.30. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56): Bellissima (16); ma. 19.15, 21.30. Les chiens (16); di. 20.00. Lo Straniero (16); di. 22.00. L'lnnocente (16); 19.30. Violence and passion (16); wo. 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Alice in wonder land; wo. 14.00. EUROCINE MA: Billie Turf het dikste stu dentje; wo. 14.00. Horizontaal: 1 zanggroep: 4 soort re volver; 8 niet bevestigd; 10 stoot; II voorzetsel; 12 bloeiwijze; 14 muziek noot; 15 schertsende bijnaam; 11 kostuum; 19 loterijbriefje; 21 hout hakkersbijl; 22 geboden bedrag; 2l biersoort; 25 ijzerhoudende grond; 21 vuurpijl; 30 landbouwwerktuig; 32 Ja panse munt; 33 lidwoord; 34 zelfkari van linnen; 36 onderricht; 37 vaart kanaal; 38 weefsel. Verticaal: 1 houten schoen; 2 familie lid; 3 rund; 5 voorzetsel; 6 hulde; j wijze, manier; 9 graansoort; 12 ol schoon; 13 dwarshout aan een masl 15 stuk bouwland; 16 waterscheiding 18 paling; 20 lofdicht; 23 roofvogel 24 putemmertje; 26 planteziekte; 2l verbrandingsrest; 29 voegwoord; 3' soort takel; 33 naaldboom; 35 per soonlijk vnw.; 36 muzieknoot. OPLOSSING bi ge :a6 ge ;uap ee ;ia6 ie :u( 62 'sb 82 liseoj 92 :jaxe pz :puaj( 82 lapo 02 '|BB 81 UoofS 91 Uaxfl 51 'bi 81 '\b Zi ïsieui 6 Uubji z tjoi i :do s :so 8 luioo z idujOM i :\ooo\\ian 'JUBjj 88 idaip ze isai 98 :6au H :ap 88 :uas ZZ :6a 08 Uexej Z2 52 :a|B 82 :poq ZZ :s>tB iz UO| 61 Zl :seiie si :bi h :JBe zi :wo u 01 ;soi 8 Uioo p :joo^ i :|eejuozu«

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16