DOSR en Alkmania delen in „loterij" Joop Zoetemelk sterk achter de derny Bernardus terug naar afdeling Districtstitel Chris Koppert MONSTERNEDERLAAG JEUGD ROODENBURG Woubrugge troeft Alphia af ALPHEN BLIJFT IN TITELRACE MMO blijft Stompwijkse Boys de baas LEIDSE COURANT MAANDAG 7 MEI 1984 PAGINA 17 EIDEN Swift organiseerde steren de officiële wielerkam- oenschappen van het district Test 1. De hoofdprijs van de be- ngrijkste koers, die van de nateurs, ging naar de jonge, ta- ntvolle Chris Koppert, eerder innaar van de Omloop Het olk (voor clubploegen) en de el van het Mergelland. De Bol- nstreek had in nieuweling An- van Reek en dame Wesley >st twee sterke winnaars. Van viftzijde pakte Pieter Evelein zege bij de liefhebbers, koers van de amateurs werd goed gang gebracht door de strijdlustige irel Teeuwen (ROKS), die ontsnap- met Schmidt (Van Aarle). Zes man ten bij dit duo aan, waaronder Mar tin Schalkers (Driessen) en Dirk Jan van Reek (Du Prie). Onder impuls van Van Reek werd de kopgroep in de finale gehalveerd. Vier man spurt ten dan ook om de zege, die zoals ver wacht bij de supersnelle Koppert te recht kwam. Met niet meer dan één banddikte ging hij de teleurgestelde Schalkers vooraf. Naaldwijker Kou- wenhoven werd goede derde. Van Reek vierde en Teeuwen vijfde. Bij de junioren leken vier koplopers, waaronder Guyt en Van der Voort van Swift, te gaan sprinten voor de zege. Zij werden echter kort voor het einde ingelopen door de groep, die ook Roland Koornstra niet liet gaan. Het was Ruud Wennekes (Sparta) die de massaspurt op zijn naam bracht vóór de verrassende Hans van Eg- mond (Swift) en Erwin Sengers (De Spartaan). Lissenaar André van Reek maakte zijn favorieten rol bij de nieuwelingen geheel waar. De Bolïenstreker wees in de massaspurt Dennis van der Meiden en Léon Óvergaag (WWV) terug. Wesley Post (Du Prie) ontsnapte in de dameskoers met Pearl Lisser (De Wit). In de spurt gaf Lisser voortijdig op. Monique Kauffman (De Wit) werd derde. Bij de liefhebbers lokte Pieter Evelein de beslissende ontsnapping uit. Vier collega's sloten aan. waarvan Van Diemen (Zoeterwoude) moest lossen. In de eindspurt ging Evelein Johan Goes (Avanti), De Haas (De Kam pioen) en Van de Heuvel (Excelsior) vooraf. Piet Kralt (Swift) won de spurt van de groep (vijfde), Ton Wub- ben (Swift) kwam als achtste over de streep. De veteranen kwamen massaal aan. Harrie van Leeuwen (Zoetermeer '77) bleek hier over de snelste benen te beschikken. Arie van der Burg (Bol lenstreek) werd tweede, Arie Ravens- bergen (Swift) vierde en de actieve Jan Zwaan (Swift) zesde. Du Prie leverde elders twee provinci ale kampioenen af: Ab Verplanken werd Zeeuws kampioen, Gijs Nederlof was de winnaar in Midden Nederland. Mary van Galen werd zaterdag goede vierde in de sterk bezette Schiphol- ronde. Winnares was Mieke Havik. Jan van Straaten (Du Prie) werd za terdag zevende amateur in Den Haag (Capitol), nadat hij kort voor het ein de een vlucht teniet gedaan zag wor den. Liefhebber Kleinveld werd tweede in Amstelveen, Piet Kralt pakte de zesde stek in Scherpenzeel. LEIDEN In de regionale jeugdcompetitie ging Rooden- burg liefst met 14-1 de boot in bij ADO. Katwijk behaalde een goede 0-2 zege bij Quick, Quick Boys verloor met 0-3 van Sparta. Met het verjongde elftal voor het volgende seizoen merkte Roodenburg bij ADO wat het is om lange tijd geen compe titie meer gespeeld te hebben. De Hagenaars hadden geen moeite om de stug draaiende Leidse ploeg weg te spelen. De eerste helft bleef de schade beperkt tot 4-1 (doelpunt Marcel van der Burg). Daarna was het echter gedaan met de pupil len van Jan Lovink. Katwijk kwam goed voor de dag bij Quick. Halverwege de eerste helft, waarin de Haagse ploeg niets had in te bren gen, zette Jaap van Rijn zijn elftal op voorsprong. Ook na de rust gaven de Katwijkers de toon aan. Na een korte ople ving van Quick bediende Peter Kuit de niet falende Theo van Velzen. Die bepaalde de eindstand van de laatste wed strijd in de Al klasse op 0-2. JELOFARENDSVEEN DOSR is er gisteren :t in geslaagd buurman kmania voor de tweede aal binnen twee weken n nederlaag te bezor- n. De Roelofarends- ense koploper in de erde klasse A moest kmania in een meer j|annend dan fraai duel n doelpuntloos gelijk- 3el toestaan. Door dit re- ltaat zag DOSR mede-ti- ikandidaat Alphen tot een punt naderen, aardoor de Veense for matie op de laatste speel- ig (bij Van Nispen) zal oeten winnen om het 5 impioenschap definitief :ilig te stellen. Een op- acht die haalbaar lijkt. ;ker als DOSR zich in e Zilk presenteert zoals ploeg dat gisteren in de iginfase van de door 00 toeschouwers be- zochte derby deed, zijn er goede mogelijkheden om komend seizoen als derde klasser actief te zijn. In dien de elf van trainer Wim van Harskamp zich evenwel ook bij Van Nis pen niet de volle speeltijd op dat niveau zal kunnen handhaven, kan DOSR nog de nodige problemen verwachten voordat de ti tel en de bijgaande pro motie daadwerkelijk een feit zijn. DOSR maakte er gisteren im mers zelf een „loterij" van in het treffen met Alkmania. De zo sterk gestarte thuisclub leek in eerste instantie op weg naar een even kostbare als verdien de overwinning. Spitsen Lean- der Rietbroek en Martin Hoogenboom werden keer op keer weggestuurd door het stuwende middenveld en kan sen bleven dan ook niet uit. Pogingen van invaller-spits Dick van der Meer en sterk spelende Ger van Emmerik bleven echter zonder resultaat, waardoor Alkmania langza merhand meer greep kon krij gen op de wedstrijd. Toen Alk mania ook nog eens via ra zendsnelle spitsen Ed Muller (hij vooral) en Cock Bouw meester liet weten nog altijd een zeer gevaarlijke counter- ploeg te zijn, slopen nervositeit en onzekerheid langzaam maar zeker de DOSR-gelede- ren binnen. Vanaf dat moment was er van een betere ploeg nauwelijks sprake meer en dat evenwicht zou tot aan het laat ste fluitsignaal blijven bestaan. Dat dat evenwicht na negintig minuten in een doelpuntloos gelijkspel werd uitgedrukt, kon na afloop beslist opmerke lijk worden genoemd. Beide ploegen kregen in dit duel im mers volop mogelijkheden om iets aan die twee nullen op het scorebord te doen. Voor rust kwamen de beste, niet benutte mogelijkheden op naam van Fred Mol en Martin Hoogen boom. De Alkmania-spits schoot voorlangs na een actie van Muller en zag vervolgens een te zachte inzet gestopt door doelman Arno Schouten, terwijl het Hoogenboom op het beslissende moment aan de noodzakelijke rust ontbrak. Een gegeven dat ook in de tweede helft van de sportieve, maar regelmatig harde buren strijd van doorslaggevende in vloed bleek. Halverwege dat part bijvoorbeeld, had de naar het front gestuurde Ron Loos, na een voorzet van Ger Riet- broek, de openingstreffer op de schoen. Loos knalde echter van zeer dichtbij hoog over. Dat deed invaller Hans Bollen even later aan de andere kant niet. De routinier gaf echter wel aan de nodige scherpte te missen door de door Fred Mol zeer kansrijk voorgegeven bal volledig te missen. Diezelfde overigens goed spelende Bol len zou vijf minuten voor tijd nog een mogelijkheid missen, nadat laatste man Pim van der Meer en doelman Schouten el kaar in de weg hadden gelo pen. Dat Bollen Alkmania op dat moment zelfs nog aan de winst had kunnen helpen in deze loterij die uiteindelijk Alkmania-doelverdediger Peter Muller grijpt in voordat Ron Loos van DOSR gevaarlijk kan worden. Beide ploegen deelden doelpuntloos. zonder winnaars bleef, had de ploeg met name te danken aan Edwin Roos. Veertien minuten voor tijd was hij er immers voor verantwoordelijk geweest dat Leander Rietbroek DOSR niet op voorsprong had gezet. Rietbroek dacht toen een fout van doelman Muller met een beschaafde inzet voldoende te kunnen afstraffen, maar had daarbij niet gerekend op de op de doellijn redding brengende Roos... GERT-JAN ONVLEE DOSR: Schouten, Johan van Klink, Pim van der Meer. Ron Loos, Van der Zwet, Van Emmerik, Ger Riet broek. Erwin Loos. Hoogenboom, Dick van der Meer (Wim van Klink). Leander Rietbroek (Van Berkel). Alkmania: Peter Muller. Kortekaas, De Jeu. Rob Roos. Edwin Roos, Akerboom, Schrama (Van Beek), Van Veen, Ed Muller (Bollen), Bouw meester, Mol. an Maris vint Twins hndvoort HNDVOORT De Neder- tdse motorcoureur Willem n Maris heeft gisteren op !t circuit van Zandvoort de ternationale motorrace attle of the Twins" gewon- n. Van Maris won de tweede anche van de race voor 'eecilinder-viertaktmotoren, n nieuwe klasse met maar K 1st 55 inschrijvingen uit Ne- l rland, Engeland, België, est-Duitsland en Joegosla- De eerste manche ging ar Adriaan Brazier. In het aalklassement eindigden Mn Maris, en Brazier, ieder n keer eerste en tweede, in f ten gelijk. Van Maris had ter een totaaltijd, die een ictie van een seconde beter dan zijn landgenoot. In ndvoort waren 3000 toe- ïouwers. de Grote Prijs van Spanje, het circuit van Jarama, in de Italiaan Pier Paolo Bi- chi in de lichtste klasse (80 Henk van Kessel, de oud- ereldkampioen 50 cc, werd eede. In de 125 cc-klasse !iste Van Kessel een klasse- in de top. Indrukwekken- waren de inhaalmanoeu vres van twaalfvoudig wereld- mpioen Nieto. De Spanjaard ;d na een mislukte start bin- n tien ronden naar de kop- ;itie, die hij niet meer af- nd. Zijn landgenoot Alfonso ns zorgde voor het tweede aanse succes. Pons won de )cc-race De Amerikaan die Lawson won de race in 500 cc-klasse. Lawson heeft de strijd om het wereld- a mpioen ruim afstand geno om van de concurrentie.De 1 derlander Boet van Dul- m, vijfde in Jarama, staat ^rde in de WK-tussenstand. j Nederlandse motocrosser *es van der Ven blijft opper- chtig in de strijd om het x reldkampioenschap in de i cc-klasse. Gisteren in "unsdorf won Van der Ven n eerste manche van de mo- a ross om de Grote Prijs van r stenrijk. In de tweede heat :eg de in Oostenrijkse fa- eksdienst rijdende Braban- mechanische problemen viel terug naar de veertien- positie. Die manche-over- ming ging naar de Italiaan dreani, die in de eerste heat gjeede was geworden. ^frt-Jan van Doorn heeft in avië zijn koppositie in strijd om het wereldkampi- ischap in de 250 cc-klasse t succes verdedigd. Van n orn veroverde in Maribor 1 totaal 22 punten. Nederlandse zijspan-combi- 1 ie Van Heugten/Kiggen is teren in Frome, de leiding het puntenklassement ijtgeraakt. De Zwitserse nbinatie Hansi Böchtel- 1 ritz Fuss eindigde in beide nches als eerste. LEIDEN Joop Zoete melk rijdt niet vaak ach ter de derny's, maar als hij het doet, is hij altijd één van de favorieten voor de zege. vZo werd hij in 1983 nationaal kam pioen in'deze discipline op de baan van het Olym pisch Stadion in Amster dam. Ook zaterdagmiddag gingen de zegebloemen naar Zoetemelk, die op weg naar het kampioen schap van Zurich aan de start verscheen van de Luifelbaanronde, waar de organisatie onder leiding van Joop Riethoven een aantrekkelijk parcours rond het winkelcentrum had uitgezet. Het massaal opgekomen pu bliek zag daar geen tien, maar negen profs van start gaan achter de knetterende bromfietsjes, omdat de Au straliër Garry Wiggens door autopech niet tijdig in Lei den kon zijn. Dat mocht de pret echter niet drukken: renners als Werner Betz (kampioen van Duitsland) en Hennie Roovers ontplooiden vanaf het begin de nodige strijdlust, op jacht naar de talrijke premies. Met de Belg Romain Coster- mans ondernam dit tweetal de eerste serieuze vluchtpo ging. Kleppers als René Kos, René Pijnen en natuurlijk Joop Zoetemelk lieten dit oogluikend toe, al zorgden zij ervoor dat de voorsprong geen gevaarlijke omvang kon aannemen. Achter de brede ruggen van hun gangmakers Bruno Wal- rave, Nop Koch en Joop Zijl aard bepaalden zii in de fina le het wedstrijdbeeld, door de beslissende ontsnapping op touw te zetten. Daarbij was op de streep een hoofd rol weggelegd voor Zoete melk. Terwijl Pijnen op jacht naar de zege de weg versper de voor Kos, spurtte de ex- Ripper zijn beide concurren ten uit het wiel. Met de vliegreis naar Zwit serland voor de boeg was er slechts tijd voor een korte huldiging. Die werd niet ver richt door de met spanning tegemoet geziene Vanessa, maar door Manja Riethoven, de dochter van organisator Joop, die met zo'n sterke winnaar uiteraard dik tevre den was. PIETER EVELEIN Joop Riethoven organiseerde de dernykoers van de Luifelbaan. Joop Zoetemelk luistert (links) mee. LEIDEN Woubrugge toonde zich sterker dan Alphia in de eerste klasse van de afdeling Leiden. De Woubruggenaars won nen met 2-1. KRV liet na een partijtje zomeravond- voetbal een punt liggen bij hekkesluiter Meer burg. In de tweede klasse boekte Unitas Leiden zijn eerste zege door nummer één-na-laatst SJZ met 2-0 te verschalken. LSVV'70 en Kickers'69 deelden de punten: 1-1, terwijl GWS de meerdere was van het thuisspelende VVSB: 0-2. Al in de derde minuut waagde Hans van Dijk voor eersteklas ser Woubrugge een schot van afstand. Met succes, waardoor Alphia al vroeg tegen een achterstand aankeek. René van der Kooy en Cor Buntsma bewerkten met hun schoten het Alphense houtwerk, ter wijl doelman Gerard Vol water voor de thuisclub een straf schop miste. Hij herstelde zich in verdedigend opzicht Met nog precies een kwartier te spelen knalde Hans Blonk de stand via een vrije trap gelijk. Twee minuten later was het Dirk van Dorp, die het pleit voor Woubrugge beslechtte: 2- 1. Meerburg en KRV maak ten er een partijtje zomera vondvoetbal van. Peter Beu- keboom rondde na een minuut of twintig een uitgespeelde aanval af en bracht Meerburg daarmee aan de leiding. Wim van Zwieten gaf de voorzet Vijf minuten later was het al weer gelijk. Sjaak de Jong ver zilverde een vrije trap. In de tweede klasse verraste Unitas Leiden door SJZ in de eerste helft op achterstand te zetten. Een dieptepass stelde Arthur Weyers in de gelegen heid 1-0 te laten aantekenen. Hoewel de strijd redelijk ge- lijkopgaand was zou de thuis club wederom scoren. Weer Weyers was de gelukkige. Het was de eerste seizoenzege voor Unitas. LSVV'70 en Kic kers'69 speelden een matige partij tegen elkaar. Martin Spoor scoorde voor Kickers 0- 1, waarna Jacques Koenen voor de studenten gelijkmaak te. Na de pauze kregen Spoor en Jack Bleeker nog kansen. Het zou 1-1 blijven. GWS kwam in het treffen met VVSB in Noordwijkerhout op voorsprong door een treffer in de 31e minuut van Stef van Kesteren. Voor de thuisclub hadden Peter Klugt, Joost van Winsum en Henk Rietmeyer mogelijkheden. Peter Nulkens tekende na een uur spelen de 0-2 aan. Nulkens, Van Keste ren en Gijs van der Meij had den de score nog kunnen op- LEIDEN Evenals vorig jaar zal de laatste competitieronde in 4A (zondag) beslissing moe ten brengen over winst en verlies. DOSR kwam immers niet verder dan een 0-0 gelijk spel tegen Alkmania, terwijl Alphen na de 2-0 zege op LDWS nog maar één punt achter staat. Onderaan zullen ASC en LDWS moeten uitma ken wie af gaat dalen naar de LVB. In 4B is die ploeg al be kend: Bernardus zag met een 2-1 nederlaag bij HBS het doek vallen. Alphen - LDWS 2-0 (0-0) LDWS trachte hoe dan ook de nul vast te houden, maar moest haar verdedigende tac tiek na de pauze opgeven, om dat het overtuigende Alphen toen een 2-0 voorsprong had genomen. Drie minuten voor de rust benutte uitblinker Rini van Elk een strafschop, op slag van rust schoot Paul Kluivers een vrije trap door de Leidse muur heen in het doel. LDWS kwam de tweede helft echter niet verder dan een schot op de paal van Wil Akerboom. Alphen bleef de betere ploeg, al kon ook zij geen doelpunt meer scoren. ROAC '79 - Altior 1-3 (0-0) De thuisploeg verzuimde de eerste helft een voorsprong te nemen. Hans Witteman werk te de bal tegen de lat, Peter van der Star mikte juist op de paal. Ook na de rust kreeg ROAC de nodige kansen. On verwacht was het echter Al tior dat driemaal scoorde. Ton Slof opende de score, terwijl Henk Bader er nog eens twee doelpunten aan toevoegde. Dat was teveel voor de gastheer, die met man en macht ten aanval ging. Altior bleef ech ter met veel kunst- en vlieg werk overeind. Alleen Jacques van der Star benutte een straf schop: 1-3. VTL - ASC 1-0 (1-0) Een verdiende overwinning voor de équipe van Mat Kan tebeen, die door Fred van Haarlem al voor de rust aan de winnende treffer werd gehol pen. De Oegstgeestse formatie ging er nog wel met volle inzet tegenaan, maar doelrijpe kan sen zouden hun counters niet meer opleveren. Hillegom - Foreholte 3-0 (1- 0) In de tamme eerste rondgang bediende Bas Hartman kort voor de rust Hans Lubbe. Deze kopte onhoudbaar raak in de kruising. De tweede helft de poneerde Aad van Rooden een vrije trap in de kruising: 2-0. Foreholte creëerde wel enkele kansen, maar ontbeerde de aanwezigheid van een afma ker. Vijf minuten voor tijd gaf Arnold van Kesteren de Hille- gomse overwinning nog meer gestalte. Hij werkte een afge ketste vrije trap alsnog in het Voorhoutse doel. Teylingen - Van Nispen 2-3 (0-1) Het stevig voetballende Van Nispen kwam op slag van rust op voorsprong toen John van Eeden de bal simpel kon intik ken. Ferry Baak leek meteen gelijk te maken, maar Mart van Saasse redde op de lijn. Nadat Bakker de tweede helft op de Sassenheimse paal had geschoten, liet Ferry van der Vlugt (strafschop) de gelijkma ker aantekenen. Peter van Rijn kopte hierna 2-1 in. In de spannende slotfase stelden de hardwerkende Zilkenaars hun positie op de ranglijst toch nog veilig. Wim Ras benutte een Meerburg - PDK 2-3 (1-2) Al in de tweede minuut liet Loek van der Wal een harde, onhoudbare schuiver los: 1-0. Het in nood verkerende PDK kwam echter terug met twee doelpunten van Fenneboog. Na de pauze kwam de Zoeter- woudse formatie weer wat be ter voor de dag, al speelde zij te haastig. Kansen van Ton Weijers en Van der Wal lever den geen resultaat op. Ander zijds scoorde Van der Willik wel 1-3. Weijers bepaalde in de slotminuut de eindstand op 2- 3. Randstad Sport - Cromvliet 1-1 (0-1) Nog in degradatiegevaar ver kerend stond de gastheer voor een zware opdracht, die uit eindelijk goed werd volbracht. Dat was vooral te danken aan de hecht opererende verdedi ging, die slechts één doelpunt (Rijke) moest incasseren. Ter wijl de Hagenaars de gehele partij domineerden, slaagde Frans Filippo er op aangeven van Kees Zuiderduyn in de gelijkmaker tot stand te bren gen. Door de grote inzet van de Voorschotenaren bleef dat ene punt ook in de spannende slotfase bewaard. ODB - SVLV 6-2 (6-1) Een forse nederlaag, die voor een groot deel te wijten is aan de promotie van het tweede elftal van SVLV. De feestvie rende spelers van het eerste waren na de prestatie van het tweede immers niet geconcen treerd genoeg, wat ODB de ge legenheid bood eens flink uit te halen. Rob Lambo scoorde de eerste helft op aangeven van Randy Richards, Piet Douwes was de enige speler die na de pauze nog de goede richting wist te vinden. HBS - Bernardus 2-1 (1-0) "Uithuilen en opnieuw begin nen" is het motto voor de Rijndijkers, aldus hun voorzit ter Straver. HBS was uiteinde lijk de ploeg, die het lot defini tief bezegelde. Voor de rust scoorde zij al éénmaal. Daarna trok Bram Schakenbos via uit een strafschop de stand nog wel recht, maar HBS drukte het overwicht tien minuten voor tijd uit met een tweede treffer. LEIDEN De laatste wedstrijddag in de zon dagse overgangsklasse van de KNVB Afdeling Lei den leverde gisteren geen opmerkelijke resultaten op. MMO bleef Stomp wijkse Boys met 2-4 de baas, Kickers '69 versloeg Warmunda met 5-0. Kam pioen Unitas Leiden won vorige week donderdag al met 2-3 bij KRV. Stompwijkse Boys en MMO maakten er een rommelig duel van. Beide ploegen kregen, ook al omdat de verdedigingen wat nonchalant te werk gin gen, veel kansen. MMO benut te de meeste uitgespeelde mo gelijkheden en mocht zich vooral daardoor de verdiende winnaar noemen: 2-4. Voor MMO waren Hans van Goozen (2x), Marcel- van Rijn en Aat Goeman succesvol. Theo van de Bosch, terug van lang weg geweest, nam beide Stomp wijkse treffers voor zijn reke ning. Kickers '69 was duidelijk be ter dan Warmunda en bracht dat gegeven ook overtuigend in de score tot uitdrukking. Na de openingsgoal van Anton Broers, tekenden Ronald de Rijk (2x), Peter en Jos van Velzen voor de resterende treffers: 5-0. Eerste klasse Leidse Boys bleef ook in haar laatste eerste klasse duel zon der verlies. ZLC kon tot de rust bijblijven (1-1), maar moest vervolgens toezien hoe Leidse Boys naar een 1-5 zege wegliep. Ed van Vliet scoorde de gelijkmaker van ZLC. Paul de Vos (3x op rij), Leo Engel en Henk Paardekooper doel puntten voor Leidse Boys. Ook VNL bood (tegen Oranje Groen) lange tijd goed tegen stand, voordat uiteindelijk toch nog met 0-6 werd verlo ren. Bert Mulder zorgde met een eigen goal voor de 0-1 ruststand. Bert Jan de Ridder (3x) en Max Pet waren succes vol voor Oranje Groen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17